ZNANJE NA DAR, onome ko hoće da zna.
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 07 Dec, 2008 01:49 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma ne, nego da mi je to znanje dato na dar u uvoj temi,mada sam uvek bio od onih koji hoce da znaju,nisam se nadao toj kolicini novog saZNANJA Wink
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 07 Dec, 2008 05:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meni ste vi svi dragi, zbog toga i hocu da vam kazem da sam ja bio vec odmakao na putu duhovnosti 1990. godine, kada je ona skliznula u sfere nacionalizma, nakon cega mi je trebalo makar 10 godina, da se vratim na isti nivo na kome sam bio pre nego sto me je obuzeo nacionalni zar.

Na meni je da vas najiskrenije upozorim na opasnost nacionalizma koji nema veze sa duhovnoscu, koji predstavlja zapravo njegov antipod, ali na koga se covek lako moze ukliznuti sa puta duhovnosti.

Ja naravno jesam Srbin. Smatram da su medju Srbima najbolji njegovi duhovno snazni predstavnici, ljudi visoke svesti i smatram da ih je mnogo i na ovom forumu.

Nacionalizam je samo jos jedan vestacki ugradjeni element u piramidalnim strukturama vlasti.

Ako bi ispalo na kraju da je moj glas u manjini, da ga u stvari nema, ja cu i dalje ukazivati vrlo ostro o vasim zabludama.

Vi mozete da budete nacionalisti, to vam niko ne brani, to ima svoje prednosti, ali to nema veze sa duhovnoscu.

Dakle, ko zeli da bude produhovljen, taj jednostavno ne moze da bude istovremeno i nacionalista.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 07 Dec, 2008 06:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ENEMOON ::
Litlneks ::
Naravno Vera072 ja se apsolutno slažem sa tobom!

Strah životu kalja obraz često.
-Junaštvo je car zla svakojega.
Gorski Vijenac

A taj junak je po tebi Šešelj???

Nije bitno da li je on junak ili nije,svako ima pravo na svoj stav i mišljenje,ovde se radi o novom svetskom poretku koji hoće da stavi celo čovečanstvo pod svoju kontrolu,svi ti moćnici su zli i u službi zla,to se vidi na svakom koraku! Zato im smeta najviše Srpski narod i žele pre svega da im razbiju duhovni kod koji su stvarali godinama kroz istoriju,što vrednuju osnovne Božije vrednosti iznad svega,slobodu,ljubav,mir,sreću,radost,veru,...Nije izlaz Srbije u Evropskoj Uniji već povratak izvornim duhovnim principima,povratak Bogu i vaspitanju pre svega dece u duhovnom smislu i starim izvornim principima... Da li je Srbija onako mala i izgladnela i izmorena u prvom svetskom ratu mogla pobediti toliko jakog neprijatelja da Višu silu nije imala na svojoj strani? Šešelj se bori protiv trenutno najvećeg zla na Zemlji,novog svetskog poretka i naravno da u sebi mora sadržati dozu duhovnosti,svi smo mi na različitim nivoima duhovne lestvice...
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 07 Dec, 2008 06:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Meni ste vi svi dragi, zbog toga i hocu da vam kazem da sam ja bio vec odmakao na putu duhovnosti 1990. godine, kada je ona skliznula u sfere nacionalizma, nakon cega mi je trebalo makar 10 godina, da se vratim na isti nivo na kome sam bio pre nego sto me je obuzeo nacionalni zar.

Na meni je da vas najiskrenije upozorim na opasnost nacionalizma koji nema veze sa duhovnoscu, koji predstavlja zapravo njegov antipod, ali na koga se covek lako moze ukliznuti sa puta duhovnosti.

Ja naravno jesam Srbin. Smatram da su medju Srbima najbolji njegovi duhovno snazni predstavnici, ljudi visoke svesti i smatram da ih je mnogo i na ovom forumu.

Nacionalizam je samo jos jedan vestacki ugradjeni element u piramidalnim strukturama vlasti.

Ako bi ispalo na kraju da je moj glas u manjini, da ga u stvari nema, ja cu i dalje ukazivati vrlo ostro o vasim zabludama.

Vi mozete da budete nacionalisti, to vam niko ne brani, to ima svoje prednosti, ali to nema veze sa duhovnoscu.

Dakle, ko zeli da bude produhovljen, taj jednostavno ne moze da bude istovremeno i nacionalista.

Izvinite što ću Vam reći ovo ali ne mogu da verujem da i Vi potpadate pod one ljude koji su podlegli Zapadnoj propagandi.Sam termin nacija je smišljeno izmišljen i zamenio termin narod koji je mnogo širi i dublji. Nekada su se Ujedinjene nacije zvale Liga naroda,što je i bilo ispravno...Ceo sistem današnji na Zemlji je preokrenut u službu zla,demantujte me...Rodoljublje,ljubav prema svojoj otadžbini je dobra i poželjna stvar i termin nacionalizam je smišljena stvar od moćnika koji se klanjaju negativnim silima,silama zla i lako se manipuliše sa njom u cilju postizanja apsolutne kontrole nad pojedincom i celokupnim narodom...
Ne znam da li ste pročitali knjigu od Vladike Nikolaja Velimirovića Iznad greha i smrti, ali u njoj možete mnogo toga naći o ovoj temi,ali sa duhovne strane objašnjeno!!!
"Kroz borbu ličnu i nacionalnu i rasnu i prirodnu,mi se dižemo iznad greha i smrti.Svaka od tih borbi za nas je samo jedan tunel ka svetlosti, Ljudi znaju veoma lepe,veoma postojane tunele, no zidaju ih ne da žive u njima nego samo da prođu kroz njih.Svi oblici borbe u svetu imaju za nas jedino značaj tunela.Mi se ne smemo ni pod jednim tunelom dugo zadržati.Naš je cilj,uvek dalje,i uvek više.Mi jurimo kroz tamu i polutamu ka krajnjem cilju,krajnjoj svetlosti;jurimo i molimo se:
Ti si Bože,naša svetlost iza svih tunela!
Ti si meta naše žurbe i krajnji cilj naših težnji!
Ti si iznad greha i smrti, na visini, na kojoj i mi želimo, u zajednicu s Tobom živeti! "
Vladika Nikolaj
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 07 Dec, 2008 07:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja ne znam Litlnex od kada smo Vi i ja na Vi, ali moram da priznam da mi je ovo najomrazenija tema od svih sa kojima bi smo Vi i ja mogli da podelimo misljenje, ali tako je ispalo da se moramo pozabaviti i temom nacionalizma.

Ja cu Vam reci da ne postoji bolji i gori narodi, vec da u svakom narodu postoji 99 polusvesnih ljudi i 1 posto svesnih. Od tih 1 posto, mozda je samo 1 posto prosvetljen.

To je slika i prilika covecanstva.

U tom smislu, ne verujem da su Srbi ista bolji od bilo kog drugog naroda.

To ne znaci da nama Srbima nije pravljena teska nepravda.

Jeste.

A tamo gde je napravljena nepravda, tamo se i treba boriti da se ona ispravi.

Samo ja se ne slazem da je nacionalizam put kojim te nepravde treba ispravljati.

Ja sam jako cesto u kontaktu sa strancima,
i svojim stavovima ja ih pozitivno sokiram.

Ja im pricam o mistici i okultizmu na nacin da me razumeju,
a onda kroz to provucem i pricu o novom svetskom poretku,
i samo u jednoj jedinoj recenici kazem ja njima da je Haski tribunal s.ranje i da je antisrpski u svom karakteru.

Posle takve jedne price, oni mogu nesto da ukapiraju i da snazno uvaze moj stav po pitanju Haskog tribunala.

Svako radi svoj posao najbolje kako zna.

Ko zeli da bude nacionalista, neka izvoli, ali ponavljam da istovremeno oznacava i kraj njegovog puta duhovnosti.

To je jednostavno tako.

Postoje vise mogucnosti reinkarnacija. Po jednoj mogucnosti, mi cemo biti ponovo Srbi, a po drugoj, bicemo upravo pripadnici onih naroda protiv koje smo smatrali neprijateljima

Veliki broj velikih Srba, bice u sledecem zivotu veliki Albanci ili veliki muslimani ili veliki Hrvati.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 07 Dec, 2008 07:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja volim sto sam Srbin da se razumemo.

Ali, sta je duhovnost?

Duhovnost je u prevazilazenju svega.

Duhovnost je u prevazilazenju zivota, naseg tela, naseg organizma, nase ljudskosti, naseg ljudskog postojanja, nasih cula,

idemo i dalje,

duhovnost je u prevazilazenje nase aure, naseg etericnog tela, naseg astralnog tela, naseg mentalnog tela, naseg duhovnog tela,

duhovnost je u prevazilazenju naseg ukupnog ljudskog postojanja.

Zbog toga kazem, ko nije spreman da prevazidje i vaznost svog nacionalnog bica,
kako ce prevazici vaznost svog duhovnog tela?
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 07 Dec, 2008 07:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I mene lično ne zanima ni politika,ni nacija,ni bilo šta drugo sem Boga,ali isto tako produhovljen čovek mora spustiti duh u svaku poru svoga života u njen najsitniji deo do samog molekula i atoma...
Da li su Njegoš ili Sveti Vasilije Ostroški bili prosvetljeni, a poznata su nam njihova dela i dela o narodu i jednom rečju Zapad je truo to se vidi na svakom koraku,pogledajte licemerje samo da Džordž Buš izjavi da mu je žao što je pogrešno procenjeno da je Irak imao oružje za masovno uništenje ljudi, a zbog te njegove greške koliko je nevinih duša stradalo,DECE... ko stoji iza toga,koje sile, a ceo svet ćuti i pravi se lud i milione i milione drugih stvari... Biti produhovljen znači i reći istinu,braniti nejač,nepravdu ali sredstvima ratnika svetlosti,pre svega smirenošću i ljubavlju,ali ne sme se ćutati,a novi svetski poredak želi da ućutka sve...
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 07 Dec, 2008 07:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
I mene lično ne zanima ni politika,ni nacija,ni bilo šta drugo sem Boga,ali isto tako produhovljen čovek mora spustiti duh u svaku poru svoga života u njen najsitniji deo do samog molekula i atoma...
Da li su Njegoš ili Sveti Vasilije Ostroški bili prosvetljeni, a poznata su nam njihova dela i dela o narodu i jednom rečju Zapad je truo to se vidi na svakom koraku,pogledajte licemerje samo da Džordž Buš izjavi da mu je žao što je pogrešno procenjeno da je Irak imao oružje za masovno uništenje ljudi, a zbog te njegove greške koliko je nevinih duša stradalo,DECE... ko stoji iza toga,koje sile, a ceo svet ćuti i pravi se lud i milione i milione drugih stvari... Biti produhovljen znači i reći istinu,braniti nejač,nepravdu ali sredstvima ratnika svetlosti,pre svega smirenošću i ljubavlju,ali ne sme se ćutati,a novi svetski poredak želi da ućutka sve...

Slazem se bas u svemu sto ste sada napisali Lilnex. 100 posto ste u pravu.

Da ne bude sada previse ozbiljno, zamislite kako bi bilo kada bi smo dosli do samog kraja nase ljudske evolucije, dakle na najvisoj duhovnoj sferi, koja se nalazi nadomak Bozanske sfere postojanja i kada bi nas Bog zapitao:

- Da li ste spremni da prevazidjete ljudskost?
- Jesam.
- Da li ste spremni da prevazidjete sve vidove vaseg postojanja, od zemaljskog, preko etericnog, astralnog, mentalnog i duhovnog?
-Jesam.
- Da li ste spremni da prevazidjede to sto vise nikada necete biti covek, sto nikada necete boraviti na Zemlji, sto nikada necete vise biti nigde gde postoji manifestacija Bozje ideje?
- Spreman sam.
- Da li ste spremni da prevazidjete i to sto ste Srbin?
- E Boze, previse trazis od mene.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 07 Dec, 2008 08:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bogami jeste veliki zahtev od Boga...ha ha ha
Pa i to nam je dobra odlika humor,a ne samo rad,rad,rad,pare,pare,pare...
Ma nebitno je ko pripada kojoj naciji ili narodu, zna se kako se vrednuje čovek,ali o nekim stvarima kao što sam pre pomenuo ne sme da se ćuti...
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 07 Dec, 2008 09:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A ja bih dodala, ako je Vera Srpkinja u svakom vremenu, bogami, onda je i Bog, bar tu polovinu. Pritom, na početku sam objasnila, da biti Srbin znači želeti da na Zemlji vlada carstvo Božije i da se za veru vredi boriti.
Biti Srbin može svako, bez obzira u koje je odelo obučen u ovom životu. Ja mislim da je reč nacionalizam, koju ja tumačim -voleti svoj narod, izvrnuta da bi moćnici zavadili narod, i na taj način izvukli ono najgore iz njega. Isto sto je i Hitler radio, budio kod ljudi osećaj veliične,važnosti. Treba gledati u prošlost, i iz događaja učiti, jer sve je vidljivo. Isto sada rade moćnici, samo drugačije zovu (ne zovu nacionalizam ono što oni rade). Zato na sva usta propagiraju kako prošlost nije važna, i da se okrenemo budućnosti.
Politika nije ni moja ljubav, ali jeste duhovnost , jer hoću da im prozrem namere.
 Nazad na vrh »
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 07 Dec, 2008 10:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Opet moram da kazem,sreca je da sam bio svedok cinjenja tog ljudskog otpada koji sada neki hoce da prikazu kao najvrednije sto ovaj narod ima.Zalosno je to,onaj ko nije prosao i video sta je ko radio,moze i da poveruje...ali nas narod lepo kaze 'Ne pada sneg da pokrije breg nego da svaka zverka pokaze svoj trag'.Mislim da su devedesete bile taj sneg a i danas smo pod njim,dokaz je i ova tema.Bitno je da se sve zverke pokazu Wink
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 07 Dec, 2008 10:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Političari se boje da se ljudi kojima je duhovnost život, ne umešaju u njihov posao. Zato je naprevljen taj jaz, da se što više udalje. Nekada su vladari držali pored sebe mudrace da ih savetuju, znali su za njihovu snagu.
Protiv sistema se treba boriti, a najjače oružje je - NE SLUŠATI GA (građanska neposlušnost). Duhovna borba ima najveću snagu. Sada je tu i Atlantida koja nam pomaže, ruši sistem. Naš zadatak treba da bude da ljudima pomognemo da ostanu ljudi. A kako - pa znanjem.
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 07 Dec, 2008 10:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da ovde nije mesto za rasprave ovakve vrste.
Confused
...Ili jeste? Nema zabranjenih tema kod duhovnih ljudi?

Ja ipak predlažem raščišćavanje sa foruma po ovom pitanju:

Vera072 i Litlneks - na forum srpskinacionalisti.com

ENEMOON i Talerman - na forum B92

Još vam samo Easy i ja falimo...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 07 Dec, 2008 10:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da bi se dosegla Svesnost, čovek prvo mora da spozna gde živi , ne može se povući u svoj duhovni svet, već biti prisutan u svetu gde živi.
Mora se ispuniti Prva i Druga zapovest.
Gde je Caca da se rastrči po forumu?
 Nazad na vrh »
Dušan
Hodočasnik

Pridružio: 02 Feb 2008

Poruka Poslao: 07 Dec, 2008 11:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Protomajstor ::
Mislim da ovde nije mesto za rasprave ovakve vrste.
Confused
...Ili jeste? Nema zabranjenih tema kod duhovnih ljudi?

Ja ipak predlažem raščišćavanje sa foruma po ovom pitanju:

Vera072 i Litlneks - na forum srpskinacionalisti.com

ENEMOON i Talerman - na forum B92

Thumright Yes Bravo!
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Sledeci
Strana 20 od 148

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30313 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90476 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42462 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30337 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29589 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42814 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25653 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)