ZNANJE NA DAR, onome ko hoće da zna.
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 09 Dec, 2008 16:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nije ni čudo što su se mnogi sveci udaljavali od ljudi i duboko u pustinjama i pećinama tražili mir i spokoj i dah božiji da ih obuzme,kada ovde sve više postaje rasprava intelektualna i naučna,nimalo bolja niti različita od naučnika u "materijalnoj" ravni...Sve to je ne bitno po meni, i vanzemaljci i razne tehnike,bitna je ljubav i kako ovladati samim sobom...Ovde je bitnije ko će postati ovan predvodnik i okačiti zvono da ostale ovce krenu za njim i njegovim zvonom...stvara se sloj privilegovanih ljudi, grupica koji teže nečemu a zbog čega i radi čega,sitnih ljudskih stvari, biti popularan...Biblija se i ne spominje, a mnogi naučnici vrhunski dokazaše da nju nije mogao da napiše običan smrtnik,zar se carstvo nebesko zadobija astralnom projekcijom i šurovanjem sa vanzemaljcima... pre će običan i čestit srpski seljak sa verom u Boga koju u srcu svome duboko nosi, zadobiti carstvo nebesko, nego ijedan od nas ovde...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 09 Dec, 2008 16:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pazite se, mnogo se pazite. Sve što je dobro ostaće na Zemlji da se bori za opstanak. Sva sila, tri civilizacije koje pomažu, biće sa njima. Dve su stigle, stići će i treća.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Dec, 2008 16:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Slazem se sa tobom Litlneks u svakoj reci, i meni sve izgleda kao da se pravi biznis. Možemo se naći na poljani i družiti ,izmenjati mišljenja, upoznati se. Nema elite, jer čim to postaneš, gotov si. Narod je najvise Bog, običan čovek koji trpi, pati ali opstaje, ja se samo sa njima osećam sigurno.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 09 Dec, 2008 16:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postajemo svi kao u romanu Gospodar prstena,ko od nas bez obzira na znanje može da kaže jasno i glasno ja ću uzeti "prsten" i nosiću ga do kraja i uništiti,ko pitam vas ja,ima li neko spreman da kaže toliko dobra i ljubavi leži u mome srcu i ja bih uništio prsten moćni ili bi rekao ja znam kako bi najbolje radio sa prstenom moćnim.Pravo produhovljenje je u sticanju te dobrote,te ljubavi,koju je jedan mali hobit imao u sebi,a mnogi beli,sivi magovi,vitezovi,vile,čarobnjaci,prepuni znanja i moći nisu se mogli odupreti moći jednog prstena,sve to prevedno na realan naš život se odslikava i na ovom forumu i na celokupan život...
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Dec, 2008 16:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da kada se zaborave upustva ili zakoni koji vode pravim putem, kada se zaboravi Prva i Druga zapovest, zaluta se u moru raznih Bogova, pa postanes nesposoban da razlikujes sta je sta. Nesto sam se danas rastuzila citajuci postove, jer trka u pogresnom pravcu ide.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 09 Dec, 2008 16:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kao i tebi Vera072 verovatno što ne pripadaš bratiji iliti eliti niko i ne reče hvala za knjigu bez obzira na sadržaj,velika je stvar složiti napisati,truditi se,preneti svoje misli drugima i to za džabe...
Evo ja ti kažem javno hvala za dve knjige koje si postavila i dozvolila da tvoje misli dopru do ljudi bez obzira da li se nekome sadržaj svideo ili ne...
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 09 Dec, 2008 16:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
pre će običan i čestit srpski seljak sa verom u Boga koju u srcu svome duboko nosi, zadobiti carstvo nebesko nego ijedan od nas ovde...

Hahaha LJUBIM te;

Nisi ni svjestan koliko si u pravu ... jer ja bas o takvom i pisem ...

I zaista je bolji od svega onoga sto si gore naveo.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Dec, 2008 16:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ima i ovde onih koji srcem mogu da dodirnu nebo, moj spisak izgleda ovako Istina, Talerman, Protomajstor, Litlneks, Hanuman, Vesna i moja malenkost.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 09 Dec, 2008 17:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
Hvala ti Vera !
herc

.
istina
Gost

Poruka Poslao: 09 Dec, 2008 17:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Iznenaden i zahvalan.................. samo dali zasluzujem !?

Nisam mogao a da ne postavim ovdje misljenje moga dragog prijatelja sa drugog foruma .. ispalo je sasvim slucajno????

benin
(student)09. decembar 2008. u 06.36Postovanim ucesnicima rasprave…

Da li je bas Stari zavet i Novi zavet bilo kakav „ugovor” između Boga i ljudi ?
Da li je Bogu potreban bilo kakav ugovor kada na kraju , iskustvo Njegove prirode je potpuno individualno i UNUTRASNJE. Pre bih rekao da ljudi pišu knjige, jer su njima potrebne, dok Bog „piše” samo jednu knjigu. Ta knjiga je kreacija u svim svojim elementima. Jezik kojim govori je Ljubav a „čulo” kojim se ta knjiga cuje je Srce. Knjiga poseduje samo jednu REC. – COVEK -.

„Uzdugnite sina od COVEKA, pa ćete znati ko sam JA.” – kaže Isus, svakako ne msiecei na poznavanje njegovog smrtnog tela sastavljenog od elemenata fizickog sveta.

Za takav poduhvat niti jedna knjiga nije od odlucujuce pomoći. Kao inspiracija na Putu, može da posluzi, ali ne vise od toga.

Ovde se često pominje VERA, te vernici..i slično.
Šta je to VERA ?

VERA = VOLJA. No , koja volja. Ima ih vise vrsta. Mi uglavnom koristimo mentalnu volju a ova nije od pomoći na Putu, sem u slučaju koje je opisao Marsias (zidar), kada mehanickim ponavljanjem odredjenog rituala, recenice,ucenja, nas um ne pocne da formira zeljenu sliku – te mi naivno upadamo u zamku da smo već u Bozijem kraljevstvu. Takođe može da pokrene odredjene hemiske procese i izazove stanje blazenstva...Može da kreira glasove unutar bica...

VOLJA mora da bude oslobodjena bilo kakve dogme,predrasude,bilo kog ucenja,da bi zaista bila SLOBODNA. Zar ne kažemo da nam je Bog dao SLOBODNU VOLJU.
Pa zašto je onda NE OSLOBODIMO ? Zato sto smo kao deca..prepuna STRAHA..

11 Kad ja bejah malo dete kao dete govorah, kao dete mišljah, kao dete razmišljah; a kad postadoh COVEK, odbacih detinjstvo.
1. Korincanima

Duhovna volja, da je tako nazovem, mora da proizvede osecanje mira, stalozenosti,razumevanja,otvorenosti. Sve te osobine postignute tom voljom se ne gube i ne izazivaju bilo kakva stanja u kojima Um kreira iluziju umesto da se u tisini odmara. Ta vrsta volje izaziva jednu unutrasnju orjentisanost ka Duhu i ona traje bez obzira na dnevne aktivnosti, kojima ona neće smetati. TA vrsta volje ne prestaje i ne biva ometena bilo da smo u pustinji ili veoma prometnom shoping centru. Ona pomaze da u svakom coveku vidimo bliznjeg svog.
Kada se ova VOLJA odomaći u nama prelazimo na sledeći stepenik (ima ih tri –nada,vera,ljubav 1.Korincani) koji se zove LJUBAV. Prakticno smo dobili KLJUC.
To je trenutak kada će Bog da posalje VODJSTVO (kao sto Isus kaže ucenicima u Jevandjelju po Jovanu..glava 16).
No pre toga mi imamo da prođemo navedena tri stepenika;
1) Nada
2) Vera
3) Ljubav

Da bi to ostvarili mudri kažu sledeće:

„ napredujte na svom Putu sa jakom odlucnoscu, čak i kada su vasa stopla oblivena krvlju izazvana od hiljade rana vasom gordoscu i egoizmom.
Sve dok vasa stopala nisu kompletno cista, JEDAN, Vecni Ucitelj, koji je Gospodar unutar svakog od nas, neće nikada dozvoliti jedan korak na neuprljane kristalne stepenice koje vode u vecne holove gde se obozava DUH i ISTINA.
Ako vasa stopla nisu procicsena sa vasom krvlju, vasa stopla neće biti ”cista„.

Iskren pozdrav
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 09 Dec, 2008 17:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I od mene veliko hvala Vera,što kaže istina da li zaslužujemo to,zna sam BOG i istina odličan post,pravo u centar...
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Dec, 2008 17:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Osetila sam dodir, videla dela iskazana kroz misli, Naravno da zasluzujete, niste bezgresni, nisam ni ja, ali priznajete grske, pitate se kakvi ste, vidite druge i niste povodljivi, Spremni da idete i sami ako treba, Slika je lepa.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 09 Dec, 2008 17:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera .. licno u tvoje ime ...

Kakvu bi tek ocijenu mom drugaru beniju dala.

benin
(student)02. decembar 2008. u 07.03

Skoro sam se vratio sa puta po Indiji. Da, veliko je siromastvo u toj zemlji. Stanje je takvo da ga je teško uporediti sa stanjem u bilo kojoj evropskoj državi, ali ja to ne pripisujem religiji. Znamo da „vrli” hrišćanski svet je isao u razno-razna osvajnja (danas čini isto) i za sobom ima veoma krvav trag. U početku je bilo u ime spasavanja „svete zemlje”, kasnije osvajanje novih kontinenata i sirenja (macem) Isusove misli i dela..danas pod plastom demokratije. Unistavanju nema kraja...Ja to zlo ne pripisujme religijiskim ucenjima. Ne vidim ja niti u jednom zlo, ali vidim da se kroz vreme ucenje gubi, menja (mnogo puta veoma svesno), koristi u politicke svrhe..i.t.d..sve to dolazi od coveka, ovog coveka koji svaki dan ide na posao i poducava svoju decu kako da budu posteni ljudi a sam ne zna Put ka tom postenju i Istini. Od tog coveka, naizgled običnog, dolazi zlo. Odnosno on/ona dopusta da bude kontejner,posuda u koje će zmija da ispsuti svoje seme te iz njega izraste jedan od demona. Najdrazi coveku je demon osvete, ujedno i najmocniji. Tog demona je Isus na krstu pobedio, unistavanjem svakog impulsa u sebi za osvetom prema ljudima koji ga izmucise,izmrcvarise do poslednje kapi krvi. On je u tom sudnjem casu uspeo da u sebi skupi snage i vise voli te mucitelje nego sebe samog (Oce oprosti im, jer ne znaju šta rade). U tom momentu nevidljivo biće koje obgrljuje ovu planetu iz nevidljive fizcke ravni (kao ljuska od jajeta sto drzi belance i zumance unutar sebe) je dozivelo poraz i taj omotac se otvorio. Zbog toga se kaže da je posle Isusove misije lakse doziveti spasenje. Pre njega je bilo moguće samo izuzetnim pojedincima sa prakticno nadljudskom voljom. To biće je porazeno, ali ne pobedjeno. Njega je nemoguće odvojiti od fizicke ravni. Ono je gospodar ovog nivoa zivljenja sve dok jednog dana celokupni kosmos ne bude unisten (princip Shiva) i vracen u cistu energiju bez prisustva svesti.To je uloga Sina Bozijeg, otvoriti Put. Isus je na sebe preuzeo taj izuzetno tezak zadatak, koji niko pre njega nije uradio, te kako kažu mudri, neće to niko uraditi ni posle njega. Zbog toga je on Gospod Ljubavi i Mira (Melhisedek). Greška je poistovecivati Njega sa bilo kojom institucijom na zemlji. Sinovi Boziji ne pripadaju apsolutno bilo kom udruzenju gradjana ove planete. „Ja dolazim odozgo...”- kaže Isus...„moras se ponovo roditi..od duha”, opet kaže na drugom mestu...MORAMO SE PONOVO RODITI..sve dok se to ne desi mi ne možemo da pratimo i znamo pravu prirodu Sina Bozijeg, kome je Otac od sebe odvojio „deo” da bi ovaj bio to što jese..MOST za ljudsku rasu kao Duhu...ZIDAR...TO SE NE MOžE POSTICI BILO KAKVOM VEZBOM I TAJNIM ZNANJIMA OVOGA SVETA NITI KLANJANJIMA U CRKVAMA,SINAGOGAMA,DZAMIJAMA,HINDU HRAMOVIMA...I SličNIM MESTIMA...samo LJUBAV otvara ta vrata..vrata tajnog Hrama unutar našeg srca. No, Ta LJUBAV nisu mlaka osecanja već energija samog STVARANJA. Tek kada to probudimo u nama znacemo o cemu se radi u prici o Isusu. Do tog momenta padamo pod hipnoticki uticaj razno-raznih institucija koje su samo još jedan proizvod ZMIJE.

No, u Bibliji imamo najmanje dva takva sina i ljudi to često (svesno ili ne) previdjaju, jer ne znaju kako da spoje ta dva. Sveti Pavle jasno govori o tome. Isus je dosao po redu Melhisedeka, koji nemase oca niti majke niti početka u vremenu i bese kao Sin Boziji. Biblija jasno o tome govori. ISUS JE DOSAO KROZ RED PO MELHISEDEKU. TO JE KLJUC.

Sinova Bozijih uvek ima na zemlji. U svakom trenutku od spustanja duhovne iskre u ovo telo humane zivotinje Sinovi su bili pristuni na zemlji. U suprtonom Put bi bio odavno izgubljen i mi zajedno sa njim. neki od tih sinova rade javno dok neki iz pozadine deluju (mudraci sa Istoka...znate tu legendu iz Biblije..u njoj lezi deo Istine)...pogledajte reci Lao Cea (živeo je nekih 500god. pre Isusa) i Isusove besede. Apsolutne nema ni trunke razlike..šta mislite zašto ? Dolaze iz istog korena iz istog reda po Melhisedeku te naucavaju isto. Kod Isusa se velica princip Oca kod Lao Cea princip Majke, ali oni znaju da je BOG ANDROGENO BIćE pa prema tome za coveka nije bitno ide li ka tom Biću Putem Majke ili Oca. To je tako jasno i kroz simbol Krsta. Krst ima CETIRI STRANE I PETA JE MESTO U KOME SE KRAKOVI SEKU. Treba upotrebiti zdrav razum a ne biti pod uspavanim dejstvom onih koji su verne sluge zla. Taj simbol vam mnogo otkriva. Sa suprotnih strana su OTAC - MAJKA / SIN - SVETI DUH...TACKA je odvuk bila simbol potencijala, u ovom slučaju nečega nemanifestovanog..onoga sto je iza Kreacije. Iz tog semena dolazi do „eksplozije” i Stvaranje kreće. Radja se PRA-COVEK, ANDROGENO BIćE..i.t.d...iz njega nastaju beskonacni svetovi...

Imate jedan eksperiment, naucni, sa bebama. Ispred bebe su postavili deset muskaraca..jedan od njih je bio otac tom detetu. Beba ga nije prepoznala, dok kada su to uradili sa majkom beba je iz prve znala ko je mama. MAJKA JE PUT DO OCA. BEZ MAJKE MI NE MOžEMO DA ZNAMO OCA. VECNO ZENSKO NAS UZDIZE KA NJEMU. Oni koji su ,namerno, iskrivili ucenje su na taj način sprečili milione i milione ljudi da nadju svoj Put. Prakticno su ih zaveli u pustinju bez vode, gde ovi umiru od zedji posle vekovnog traganja. Putinja kao pustinja..kako dune vetar tako dine promene formu i covek nikako da nadje sigurnu kamenu stazu do svetih planina. Te dine su mentalne fantazije, laži.

Pozdrav
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 09 Dec, 2008 17:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Protomajstore,

I naravno da su samozvani sveti oci napravili od hriscanstva tiransku religiju i zapadni svet ukocili u razvoju najmanje 1000 godina. Uzmi citaj svete oce otvorenog uma i srca, pa prosudi sam. Da li si ih citao?

Слажем се Тале, али сложи се да генерализујеш ствари.
Ја не причам о царевима, краљевима, теолозима, папама и патријарсима и осталим самозваним свецима - говорим о Светим оцима.
Онима који су после смрти имали нетрулежно тело и који су за живота постигли просветљење.

Могу и ја да набројим Хитлера, Стаљина, Тита, Рокфелере и многе друге који немају никакве везе са хришћанством и исламом.
Па онда да збројим десетине милиона невиних жртава за само један век и да упоредим ово и оно кочење западног света.
Па онда да поентирам и устврдим како су побројани своју идеологију базирали на темељима Тибетанске религије и КАБАЛЕ!!!!
То је врло разумна полу-истина, попут твоје...

То није поштено дискутовање - знамо и један и други ко на шта мисли.

1. Ја сам критиковао као и до сада борбу за свеопшту слободу која је по мени мотивисана сексуалном енергијом. Таква борба (опет по мени) неће довести до коначне слободе, него до ропства истој сексуалној енергији.
Колико пута овде да поновим да је ''чувени'' и много цењени Алистер Кроули завршио у лудници као зависник од дроге и са уништеним можданим ћелијама. Бојим се да је на овом форуму он и даље главни идеолог, уз бројне ''шри'' и ''свами''-је.

2. Критиковаћемо и даље, свако удаљавање из свог тела и своје земље у потрази за духовношћу.
Када умремо можемо слободно да истражујемо астрал, сада имамо физичко тело и задатак овладавања истим - ПО МЕНИ.
Туризам је у реду - путовање астрално и физичко по белом свету.

3. Такође нам није битно ни истраживање прошлих живота, јер сву карму имамо у овом тренутном - све смо понели са собом, нема потребе да то негде тражимо.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Dec, 2008 17:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svidja mi se , sluti istine, zovi ga malo ovamo.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Sledeci
Strana 25 od 148

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30256 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89677 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42319 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30223 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29270 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42692 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25564 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)