ZNANJE NA DAR, onome ko hoće da zna.
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 01 Nov, 2008 19:03 pm    Naslov: dodatak
Odgovoriti sa citatom

Trece je da pitamo sta nije jasno. Samo moras mi reci jer da bih bilo sta pitala moram razumeti pitanje, znati sta pitam, Postavljati pitanja je jednako odgovorno kao i traziti odgovor
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Aleksandra

Pridružio: 14 Okt 2008

Poruka Poslao: 01 Nov, 2008 20:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Onaj ko bude malo pažljivije čitao Verine izjave,razumeće.
Ja sam pročitala nekoliko puta,nemam nameru da repliciram,ovo sve mi više liči na nadmetanje,prepucavanje.
Razumela sam.Da li ću prihvatiti činjenice ili su one već urezane u memoriji-ostaje da pokaže vreme.
"...to je neobjašnjiva,razumom neshvatljiva veza između fizičkog i duhovnog,vremenskog i bezvremenskog..."
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 01 Nov, 2008 21:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra ::
Onaj ko bude malo pažljivije čitao Verine izjave,razumeće.
Ja sam pročitala nekoliko puta,nemam nameru da repliciram,ovo sve mi više liči na nadmetanje,prepucavanje.
Razumela sam.Da li ću prihvatiti činjenice ili su one već urezane u memoriji-ostaje da pokaže vreme.
"...to je neobjašnjiva,razumom neshvatljiva veza između fizičkog i duhovnog,vremenskog i bezvremenskog..."

Ako si procitala, zapisano je, izronice kada budes spremna.
Nemoj da te uzbudjuje razmena misljenja, nije obavezno da svi jednako misle i razumeju, to radi ego jer je uzdrman. I ovakva vrsta razgovora je borba, samo treba pobediti tako da tudje misljenje ne boli, da se prihvati, jer to i jeste, kao segment znanja, pritom nije vazno kojoj oblasti pripada. Eto vidim da bi me poneki rado spalili na lomaci sto me ne brine. Mnogo mojih ratnika je bas tako nastradalo. Ne smeta mi ni jedna izrecena rec.
Intelekt je sposobnost da se povezu paralelni svetovi u celinu. Tako da je sve sto se desava deo celine.
jos da dodam da ovo sto mislis da je nepojmljivo, o tome vam pisem.
Srdacan pozdrav
 Nazad na vrh »
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 01 Nov, 2008 22:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitanje za VERU 072 ;

Kako se ova priča uklapa u tvoje vračarske fantazije, i kako utiče na samo tvoju "istinu" ?....

Kada su Adam i Eva pogrešili, dobili su osecaj da
ih je nešto napustilo, i primetili da su goli. Kako Bi-
blija navodi, ogrnuli su se pregacama nacinjenim
od smokovih listova...Po dolaski njihovog Tvorca,
situazija se izmenila;Dobili su odecu od životinjskih
koža...U tom trenutku, još uvek su bili u Edemskom
vrtu...Ovim se dokazuje da se prva smrt u svemiru
upravo dogodila u Raju..Ovim prvim žrtvovanjem ži-
votinje za greh, Bog je uspostavio osecaj krivice za
neposlušnost - koje je oznacavalo -- smrt...Ali, to je
ujedno bila i prva lekcija vere u mogucnost spasenja
kroz jedinstvenu žrtvu Božjeg sina. Bog je Adamu
još u raju objasnio sistem žrtava životinja, koje ce
predskazivati pravu spasonosnu žrtvu Hrista, Boga,
koji ce doci kao sin coveciji,i umreti za palog
coveka..Adam je vrlo dobro shvatio Božje objašnjenje,
i verom prihvatio isplanirano spasenje. On je ovu veru
preneo i na svoje sinove koji su se vrlo brzo, posledi-
com slobodne volje uklopili i na neposlušnost , kao i na
poslušnost, (1.Mojs.4,7.) Izveštaj da Kain nije prineo
životinju na žrtvu, vec zemaljske rodove, dokazuje, ne
da nije shvatio ucenje, nego da nije ni verovao u tako što...
Suprotno njemu, Avelj je svojim postupkom prikazao
živu nadu u mogucnost spasenja verom...
Duhovna smrt je uzrocnik fizicke smrti. Prvi covek, kada
je pogrešio doživeo je duhovnu smrt, koja je posle
izvesnog vremena uzrokovala i fizicku smrt. Tako je bilo u
pocetku, tako je i danas -- i tako ce biti dokle se greh ne
iskoreni...Sistem žrtava zapoceo je odmah posle pada u
greh, i trajao je dokle je došlo vreme za prinošenje prave
žrtve -- Isusa Hrusta sina covecjeg...Isus Hristos, kao
sin covecji, došao je da umre za grehe sveta...
Na Njemu su bili gresi sveta svih vremena..Isus, kao covek
doživeo je najužasniju agoniju smrti u trenutku
kada je uzviknuo ;-- Bože moj, zašto si me ostavio!...
Posle toga je nastupila fizicka smrt. Ovakva žrtva Boga
na Golgoti (jer je i Otac patio) pomirila je svet sa Njim, a
svemiru dala sigurnost da ce jednom greh biti zauvek
uništen...Isus je kao zamena za coveka umro na krstu,
da bi covek mogao da kaže, da ako veruje u to, nece izgu-
biti Nebo zbog Adama...U golgotskoj "vatri" Božje ljubavi,
pobožno srce se preobražava u "žar" vere u spasenje...
Jedino ognjšte "vecne vatre" je "žar" vecne Božje ljubavi
na Golgoti....

Biblijski hriccanin
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 01 Nov, 2008 22:36 pm    Naslov: ovako je bilo
Odgovoriti sa citatom

Adam i Eva u rajskom vrtu bili su stvoreni za dug zivot. Puls zivota koji im je bio namenjen je 7oo godina. Za to vreme oni su mogli da stvore vrlo naprednu civilizaciju da su izdrzali test vere.
Ali nisu. Od toga trenutka, oni vise nikakvu komunikaciju sa Bogom nisu imali, sve sto potom sledi je razgovor sa novim gospodarem. Zivotni vek se smanjivao jer se na ovaj nacin covek brze trosi.
Golotinja kada ne izaziva nije sramota, telo je lepo. To su đavolje manipulacije da ovlada ljudima i da preko osecanja upravlja.
Žrtva je izum đavola.
Isus se nije žrtvovao, vec je ispunio svoju sudbinu i pokazao nam da Bog, da bi život postojao, dobrovoljno strada, i da zna da ce ga vera vaskrsnuti.

Ima jedan deo iz Paralelnih svetova koji o tome govori sad ću ga nalepiti.

2. GENI

Popularnost jedne knjige i tema kojom se bavi izazvala je moju radoznalost, te sam otišla da pogledam film “Da Vinčijev kod”. Priča je školski primer kako ljudi novo saznanje koje je delić istine prikazuju pogrešno, kako na tom deliću istine izvode nadogradnju, u okviru svoga razumevanja a koje zatim svode na seks i proizvod takvog odnosa koji je potomstvo. Priča me je podstakla da napišem kako izgleda Istina jer ja je znam, bila sam tamo.
Dogadjaj nebeski koji mi je poznat, o njemu sam već pisala, preslikan u našu dimenziju i živote je predstava koja se odigrala dolaskom Isusa na zemlju da živi život čoveka i prenese poruku samog postanja. Kada se izvrši potpuna razmena znanja, kada sve predje iz jedne dimenzije u drugu, kada elumi preuzmu svo znanje univerzuma, tada dolazi do poništavanja, ništavila koje je čisto znanje i misao ogromne energije. Poništavanje materije i antimaterije je Bog koji strada i ostavlja veri, nama, predstavljenoj kao ženi, svoje vaskrsenje u ruke. To je istina. Bog se ne radja već vaskrsne, a radjanje je zemaljski prikaz, slika dogadjaja koji se neprekidno ponavlja. Sećam se dogadjaja kao se odvijao. Isus je tajnu ispričao ženi, jer jedino njena vera je mogla njega vaskrsnuti. To znam jer sam tada pomagala Magdaleni da spoji veru nebesku sa zemljom. Stradanje je neminovnost i uslov nastavka života. Isus je, poznavajući svoje apostole i koji deo istine je svaki od njih sposoban da prihvati, izabrao Judu da ga izda i tako ispuni svoju misiju. Da Isus nije tako uradio, svakako bi stradao, ali bi bilo više žrtava. Njegov izbor je bio da žrtvuje jednoga da bi ostali nastavili da prenose veru i istinu o stradanju. Nije greh Jevreja izdaja, već kasa postavljena ispred hrama koja ga je zaprepastila i koju je šutnuo. Vera je mudrost Boga. Ona nosi svo znanje stvaranja, opstanka, sposobnost da se u odsudnom trenutku spoji sa samim djavolom i vaskrsne Boga. Naravno, Isus je to znao. Voleo je i ljubio nadu zemaljsku.U to vreme je sama pomisao da Bog ženu stavi na prvo mesto, kao sebi ravnu, je bila nepojmljiva. Takva pomisao odbila bi apostole i sledbenike, jer žena je smatrana nižom vrstom i da je njeno postojanje u službi muškarca, njegovog roba. Ipak, nesvesno je svi zovu pravim imenom, daju joj razna lica i namene, zbog vere vode ratove, svojataju je, njome manipulišu, a vera je jedna i od nje je sve sazdano, pa i muškarac. Vera je sveti gral.
Ostatak priče je proizvod ljudske zablude da je potomstvo lična svojina i da se kroz njega prenose lične osobine. Da bi Bog na zemlji živeo, mora da postoji brak i potomstvo, što naravno nije tačno. Samo radjanje Isusovo govori da nije tako. Ljudi na današnjem nivou znanja sve pripisuju genu i genetskom nasledju. Istina je, medjutim, drugačija i da bi se dokučila moraju se posmatrati paralelni svetovi.
Čelija i slika gena su prvi osnovni svet za posmatranje. Kada se gleda genetska slika nekog organizma, sve su ćelije jednake po izgledu. Ako posmatramo spolja, vidimo da ćelije grade različite strukture. Izgledaju jednako po spoljašnosti, ali nisu jednake, jer svaka nosi dodatne informacije o svom položaju i svrsi. Nisu spolja jednake, ali ni unutar gena takodje, ali ako gledamo samo sliku, sve su iste i odredjuju pripadnost organizmu i vrsti.
Kažemo, jer tako vidimo, da se ljudski gen najviše poklapa sa genom voćne mušice, a spolja vidimo da ta bića nemaju baš nikakve sličnosti. Slika je očigledan primer da unutrašnjost gena i onoga što on sadrži u sebi, bez obzira na poklapanja, nije jednakog izgleda. Medjutim, slika nikada nije besmislena i pruža saznanja o mogućnostima u budućnosti. Smisao slike sam videla kada je roj postao sposoban da zajedno formira čovekoliki izgled. Može se tačno odrediti i kako će izgledati ako se utvrde genetska poklapanja za ostatak genetske slike. Rojevi, kolonije pčela,mrava ili morskih sasa su razvijena slika gena koja nam pokazuje da, bez obzira što svaka jedinka ima isti klonirani gen matice, nije ista, da svaka jedinka ima svoj zadatak koji obavlja, da reproduktivni organ ili matica poseduje znanje i formira roj - koloniju sa zaduženjima.
Slika, ipak, govori mnogo, jer daje tačan opis kako izgleda sledeći paralelni svet, tek jedna ćelija našeg kosmosa. Svaka tačkica gena je jedna galaksija i sve su poredjane i vezane kako slika pokazuje. Svaka bolest, koju nazivamo genetskim nasledjem, strelica je koja nam pokazuje položaj i objašnjava gde je šta. Drevne civilizacije, tako zovemo ono što je bilo, gledale su u nebo i bavile se astronomijom. Dogadjaji na nebu pokazuju dogadjaje na zemlji. Civilizacije koje su tražile znanje u zvezdama, a kroz zvezde vezu sa svetovima, gradile su hramove prema zvezdama. Da, istina je da svako ima svoju zvezdu kao kopiju, naravno u paralelnom svetu, i ne samo jednu već u svakoj galaksiji po jednu. Kada saberemo sve ljude i njihove gene poklopimo, dobićemo galaksije kao odraz nas samih i svih ljudi koji žive u jednoj ćeliji kosmosa. Dogadjanja možemo posmatrati na više načina. Ako ih ne vidimo u deliću gena, možemo ih videti u zvezdama.
Svaka ćelija nosi jednako znanje i svaka može da započne stvaranje kompletnog organizma, ali svakoj nedostaje kruna znanja koju nosi samo ženska jajna ćelija. Slika nebeska je tako prikazana na zemlji i vidljiva nam je. Kada se udje unutar jednog delića gena, može se tačno videti šta se dogadja u jednoj galaksiji. Proces je potpuno jednak, ali različit po predstavi i veličini. Čovek, kao slika, takodje pokazuje da je svako različit, paralelan svet. Svi su različiti, svako u različitom vremenu živi, svako različitu informaciju iz proslošti i budućnosti nosi u sebi. Ljudi jedne druge ne poznaju i ne razumeju se, zbližava ih samo zajednica, kao što su porodica i narodnost. Prijateljstvo izmedju ljudi i timovi koji se grupišu radi istog posla su grupe najpribližnijih paralelnih svetova. Kroz posmatranje zajednica i grupa ljudi, možemo videti kako na pojedinim planetama funkcioniše život.
Svaki muškarac može biti Adam, jer nosi kombinaciju izgleda svih ljudi kroz trajanje. Nema pobedničkog spermatozoida jer će svaki kroz trajanje doći na red. Tako, genetsko nasledje odredjene osobe ne donosi rezultat koji se očekuje. Sopstveno potomstvo ne donosi napredak, već se genije radja u mnoštvu. Potomstvo nosi samo civilizacijski, sveukupni napredak. Zbog velikog broja kombinacija, nama je za sada, dok ne naučimo, svaka pojava nedokučiva. Začeće Isusovo pokazuje nam da nema muškarca koji je nosilac, već da to može svaki biti. Zemlja odredjuje gde će se ko roditi. Svaka žena kroz trajanje biće i Bogorodica.
Nacistički pokušaj da se ubijanjem defektnih ljudi ostvari čista rasa u startu je osudjen na propast, jer će se bebe radjati sa genetskim greškama sve dok ne naučimo šta je šta i gde se nalazi greška u nizu, dok ne osvojimo znanje i njime počnemo da se borimo do trenutka kada strelice koje pokazuju položaj ne prestanu da budu potrebne. Ubijanjem se ništa ne postiže, već se problem sklanja od očiju i vodi ka neznanju i nazadovanju.
Gledala sam paralelne svetove i dugo bila nema pred prizorima. Pisaću o segmentima da bih što bolje objasnila veličinu i pokušaću da nadjem reči i izraze za koje nema poredjenja.
v
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 01 Nov, 2008 22:58 pm    Naslov: dodatak
Odgovoriti sa citatom

izvukla sam delic teksta koji se uklapa u temu, bice vam nadam se zanimljiv

Primetila sam da se često, ponekad cinično a ponekad sa verom, vodi rasprava ili se ubaci u tekst nekog filma fraza: “Kako je Marija našla dobar izgovor za svoju trudnoću i je li Magdalena bila kurva”. Rešila sam da vam objasnim kako se dogadjaj odigravao. Potražila sam sliku začeća i pogledala šemu podele jajne ćelije i šemu podele spermatozoida. Sve piše jasno, a da bih vam objasnila, preći ću u drugi, vidljiv i paralelan, svet. Za trenutak se pojavila slika žene bez boje, providna. Videla sam iskrice koje lete na odredište iz svake ćelije, po redu. Prve krenu one koje najduže žive, od srca, i svaka bez izuzetka šalje delić sebe da zauzme poziciju koju ima u malenoj loptici. Taj dolazak je zrenje. Njen vek trajanja je isti kao i vek ćelije koja najkraće živi. Jajna ćelija je dragocena i može se stvarati samo odredjeno vreme, dok je odrganizam kompletan i sposoban da napravi šemu. Zatim dolazi do deobe, a da bih nju videla, prešla sam na viši nivo. Sećam se kako se vodi borba dobra i zla, kako se sve što nije dobro odvaja na planetu zla. Ponekad se ta bitka s njom izgubi, ali se rat uvek dobija. Zatim sam se približila kraju i videla poništavanje svega da bi sve krenulo iznova. Znala sam da moram i sve odbačeno prihvatiti da bi sve bilo kompletno za novi početak. To isto se odigrava i na nivou jajne ćelije. Podela kod nje nije jednaka, jer ona odbacuje sve što nije dobro za radjanje čoveka. Taj odbačeni deo nadomeštaju prispeli spermatozoidi. Ali u tome ne leži tajna bezgrešnog začeća, već baš u polarnom telu. Ono se uglavnom raspada, ali ponekad, to su naučnici već učili se podeli na dva dela. Postoji i dalja podela koja zahteva dugo posmatranje te je zato nevidljiva, veoma retko, jednom u pet milijardi žena, podeli se polarno telo i formira jednu ćeliju, koja se vrati glavnoj i oplodi je. Rezultat je muškarac. Znači, pogrešno je mišljenje da sama žena ne može stvoriti muškarca. Može, jer vremenom, kroz radjanje, uvek uzme delić muškarca i ugradi ga u svoj sastav. Pojave koje se radjanjem javljaju i izgledaju kao anomalije govore o mogućnostima. Posmatrajući spermatozoid i njegov dijagram, sve je jasno. Svaka ćelija radi za sebe i zato ih ima tako mnogo. Vek plodnosti muškarca je dug, jer uvek ima zdravih ćelija koje odašilju signale. Zatim sledi podela i grupisanje po osobinama. Mali egoisti nikome ne daju prednost, te ih je uvek četiri, dva para - tri dobra a jedan loš, a odnos je isti kada su u pitanju muški i ženski. Sve anomalije govore o dešavanjima unutar tela. Oni su zanimljivi jer nose osobinu jedne ćelije, stvaraju rase. Pojaviće se u budućnosti i plavi, i zeleni, kao posledica tetoviranja, jer ako ta ćelija izvrši oplodnju, preneće i boju. Jedan muškarac je dovoljan za stvaranje svih rasa, ali je bolje kada ih je više jer se umanjuju šanse lošima. U zavisnosti od ćelije koja je izvršila oplodnju, radjaće se genijalci, umetnici, ljudi ispred svog vremena, ali i oni iza svog vremena. O ovoj se temi može govoriti u nedogled. Kada bi se danas odigralo bezgrešno začeće, moglo bi se pod mikroskopom videti kao gen koji je po izgledu identičan majčinom, ali ne i po sadržaju. Da bi se dobio takav sklop, u njemu moramo svi učestvovati, jer smo mi iskrice koje trepere i kroz kontakte se prenose i slažu u celinu.
Istorija čovečanstva, poznata i nepoznata, a više nepoznata, prošlost i budućnost, utkani su u dogadjaj. Koliko je robova odvedeno na različita područja, koliko je vojski protutnjalo, koliko je žena silovano i oteto da bi se prenela informacija. Danas se odvija isto, ali sa manje nasilja. Ljude vodi želja da nešto vide na drugom kraju sveta, putuju da bi se desio susret. Ako bi se pravilo poredjenje, uloga čoveka je jednaka ulozi spermatozoida, a Planeta ima ulogu i znanje jajne ćelije. Kada bi se složili i prestali da budemo egoisti, kada bi kao jedan prišli Zemlji, ne bi nam niko ništa mogao, bili bi Božji narod. U sadašnjosti sve je vidljivo. Radimo na razgradnji sistema, uništavamo bitne elemente, pa je ishod predvidljiv. Zemlja će izgubiti sposobnost da nas reprodukuje i postaće poput sterilne jajne ćelije nesposobne da formira celinu.
A da li je Magdalena bila kurva? Naravno da nije, jer kako može biti kurva žena koja u sebi ima hrabrosti i ljubavi, žena koja daje nadu. Medjutim, taj izraz je povezan sa novcem i mišljenjem da se žena može platiti. Tumači se da su sve žene kurve, pa i majka. Naravno da i to nije tačno, jer su žene u prošlosti većinom bile volonterke. Život im je bio uslovljen time da li će neko od muškaraca, otac, brat, muž, moći da ih izdržava. Danas se taj pojam može lakše sagledati jer su kurve i muškarci i žene koji drugu osobu vide kao objekat ili džak para koji služi da njih zadovolji. Koristoljublje. Ima ih svuda: u javnim kućama, šetaju ulicama, na poslu ili kod kuće. Glume, lažu, sve rade da ostvare svoj cilj, a u duši nose prezir, ponekada i mržnju prema objektu koji koriste. Izraz kurva vezuje se samo za ženu. Ako se j...š, kurva si, ali ne za onog koji to radi već za drzge. Ako nećeš, opet si kurva, a kada promeniš partnera onda si kurva i za onoga ko j.... Ako kažeš da monahinje sigurno nisu kurve, odmahnu rukom i kažu da su se skupile lezbejke. Tako je i vera kurva planetarna, razvučena na stotinu strana i svako tvrdi da je njegova prava, a ona to nije, jer ništa ne traži već samo daje, ali i za to imaju izraz - radodajka. Nema nam spasa. U svakoj situaciji ženi zalepe epitet da je kurva, ali o tome ne ne treba brinuti. Zanimljiva je šira slika odnosa prema ženi. Postoje mesta gde se žene cene po broju muškaraca koji im dolaze, postoje sela iz kojih su žene proterale muškarce, a koriste ih samo kad hoće. Postoje mesta gde su ženama, potencijalnim kurvama, navukli džakove na glave, pa mogu samo da vire kroz proreze. Postoje mesta gde im se zvanično priznaju prava, a sve se, u stvari, čini da se omalovaže. Čak je, kažu, naučno dokazano da žene imaju manji mozak. Seks je, medjutim, zaista najbolji način da se ostvare nemogući susreti i da se ljudi pomešaju. Drugi je oglašavanje i nekada su tu ulogu imali glasnici. Danas internet sve više spaja ljude sličnih opredeljenja, jer impuls za pokretanje dogadjaja može da stigne i preko žice ili satelita.
 Nazad na vrh »
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 02 Nov, 2008 09:49 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nesretna ženo, u sotonskim si kanždama, evo ti recept da se izvučeš ;

Pojava Hrista :
Jahwina objava preko poslanika Zaharija ; „”Evo covjeka kojemu je ime klica, koja će klijati s mesta svojega
i sagraditi crkvu Gospodnju„. (Zah.6,12.)

Jahwe objavljuje, dalje, odakle je podrijeklo te klice ;

Jahwina objava preko poslanika Isaije ;”U ono vreme biće klica GOSPODNJA na slavu i cast„ ... (Isaija 4,2.)
Ovdje se jasno vidi da taj covjek koji će sagraditi crkvu Gospodnju,koja je i perspektiva vjecnosti,potice od samog JHWH !...

Jahwe objavljuje,takode preko poslanika Isaija sledeće;

”Zato će vam sam Gospod dati znak; eto djevojka će zatrudnjeti i rodice sina, i nadjenuce mu ime Emanuilo„.(Isaija 7,14.)
”Jer nam se rodi dijete, sin nam se dade, kojemu je vlast na ramenu, i ime će mu biti: divni, savjetnik, Bog silni,
otac vjecni, knez mirni„.(Isaija 9,6.)

Kao što vidimo,objave Jahwine su se ispunile,i, u za to odrjeđeno vrijeme, Isus Hristos se i rodio !...

Pobjeda Hrista ;
I pristupi k njemu kušač i reče: ako si sin Božij, reci da kamenje ovo hljebovi postanu.
A on odgovori i reče: pisano je: ne živi čovjek o samom hljebu, no o svakoj riječi koja izlazi iz usta Božijih.
Tada odvede ga đavo u sveti grad i postavi ga navrh crkve;
Pa mu reče: ako si sin Božij, skoči dolje, jer u pismu stoji da će anđelima svojijem zapovjediti za tebe,
i uzeće te na ruke, da gdje ne zapneš za kamen nogom svojom.
A Isus reče njemu: ali i to stoji napisano: nemoj kušati Gospoda Boga svojega.
Opet ga uze đavo i odvede ga na goru vrlo visoku, i pokaza mu sva carstva ovoga svijeta i slavu njihovu;
I reče mu: sve ovo daću tebi ako padneš i pokloniš mi se.
Tada reče njemu Isus: idi od mene, sotono; jer stoji napisano: Gospodu Bogu svojemu poklanjaj se i njemu jedino služi.
Tada ostavi ga đavo, i gle, anđeli pristupiše i služahu mu. -- Matej 4,3-11.

Savjetujem ti da i ti rečeš --- idi od mene, sotono;-- i on mora otići od tebe !....
Poslje toga uzmi Bibliju i čitaj , ali stalno kako bi ga trajno odbila !... Ako se kolebaš,i ne primiš Hrista u srce,i ono ostane prazno,
desitće ti se ova Biblijska priča :

"A kad nečisti duh iziđe iz čovjeka, ide kroz bezvodna mjesta tražeći pokoja, i ne nađe ga.
Onda reče: da se vratim u dom svoj otkuda sam izišao; i došavši nađe prazan, pometen i ukrašen.
Tada otide i uzme sedam drugijeh duhova gorijeh od sebe, i ušavši žive ondje; i bude potonje gore čovjeku onome od prvoga".

Biblijski hrišćanin
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 02 Nov, 2008 11:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.Nismo mi u nikakvo sporu kada govorimo o Isusu. Isus jeste bio Bog na zemlji. Nismo u sporu kada govorimo da su do ljudi dopirale reci Bozije. Naravno da jesu jer mojih sedamstotina, na 5 milijardi je uvek na zemlji. Zemlja se blizi tom broji, i kada dodje do konacnog obracuna bicemo svi tu. Neravno bice i djoletovih 7oo da svetom vlada, oni se lako prepoznaju.
Vi mislite, tu je spor, da je ovakva zemlja delo Bozije, ali nije jer ona je tvorevina zla i ide tamo kako vam sada ja pisem.
Ako hocete da izvucete iz biblije, drzite se samo reci koje se ticu, Mojsija i Sina božijeg i nista vise. Ostalo je istina koja govori o istoriji onoga ko zemljom vlada. To je Stari zavet.
Do sada ni jedan Ratnik vere, Boga, nije bio na vlasti. Svi su u ovome sistemu morali da ga se odreknu ili nastradaju. Sveti Sava se odrekao trona.
Ako pogledate druge religije, i u njima su Istine, videcete isto. Pravi vernici se drze Izvora.
Novi zavet je trebao biti knjiga Istine i do sada on to najvise jeste. Svi znate da su, sta ce se od napisanoga naci u knjizi, odredjivalji crkveni vekikodostojnicu. Tu je spor jer istina nije cela.
Ali istina izbija na videlo, trazila sam ja jos 2004, da onaj ko ima u sebi vere progovori, i pricaju, pisu knjige.
Istina je takodje da je narod da kazem Bog, mojih 700 je uvek sa njime. Ako pogledate celinu, tuzno je koliko su ugnjetavani. Bog voli sirotinju jer oni su pravi oslonac i pravi ratnici kada dodje od obracuna. Svetom vlada pohlepa onih koji vladaju, pa je prenose nize na narod kao uzor, tako osvoje kednu cetvrtinu. To je apsolutana vladavina zla i njegov domet.
Ja nisam citala bibliju i druge svet knjige. Stari zavet sam pocela i odmah videla ovo sto pisem, Novi nisam htela da citam jer nisam razumela Hriscanstvo. Krstila sam se tek pre 10 godina.
Sada znam da samo slobodna dusa moze dodirnuti istine.
Ne moze meni Đole nista, ni da me pipne jer nisam ja na njegovoj frekfenciji i nema sanse da se spustim. Vera bogu pripada.
Sve istine koje su na zemlju od Boga dolazile ja nosim u sebi, zato i ne moram da citam sta je na zemlji pisano. Naravno jos nisam potpuno slobodna jer vi me drzite na zemlji, jos moram da prihvatam Đoletove sisteme. ali idem ka danu kada cu moci i to da odbacim, tada ce te znati/
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 02 Nov, 2008 12:08 pm    Naslov: dodatak
Odgovoriti sa citatom

Ja vama pisem sta se desava, kako se odredjeni dogadjaj manifestuje. Sve sto govorim moze i naucno da se dokaze. Jer nije nauka stvorila Boga vec Bog nauku. Čovek nije stvaralac vec istrazivac u moru znanja.
Sve ovo sto radimo vodi ka saznanju da nama to nista ne treba i da slobodan covek koji je sa Bogom moze da koristi stvaralacku moc Svetlosti. Mozes sve gladne da nahranis, izlecis itd.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 02 Nov, 2008 14:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako ti, postovani, B. Hriscanine ne shvacas sam seba kada pises!?

Jer to je u stvari PROSTO I JEDNOSTAVNO

STA ce ISUSU sotonska snaga i moc KADA SE ONA SVODI NA NE LJUBAV I NA KOMANDOVANJE, POSJEDOVANJE ... GNJEV... NAD LJUDIMA SIRENJA NE SLOBODE... znaci komandovati LJUDSKOJ rasi i biti nesretan ... jer on ima i jedno i drugo iskustvo... i znanje ...

ZNACI;

Isus zna i jedno i drugo ... ima i jedno i drugo ... ZNANJE ...I ISKUSTVO.

Dakle ne postoje ČUDA nego Znanje u koje je Isus upucivao normalno LJUDSTVO.

O cudima govore SAMO BUDALE... jer nemaju Znanje i OBA ISKUSTVA.
A taj tvoj satana se upravo bori da bude tako.

STO to toliko uzdizes to je sasvim normalno .. ko bi normalan dao deset jabuka nekome a da mu ovaj da jednu .... šta ti je.

Kao drugo, apostoli su bili Isusova povratna energija ili štit energetski, ne znam kako da kazem.

Sada ti zamisli da Isus imao 50 000 proroka oko sebe ili apostola,
kraj nebi nikada bio onakav kakav je bio ...

Proroka se treba cuvati ali LAŽNIH .... a ne pravih ....

A kako znati koji su pravi ... E, ti znaš bibliju, morao bi znati.

Od citiranja nema ništa ....
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 02 Nov, 2008 14:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera;

nisam siguran da sam ovo pravilno razumio,

Ako hocete da izvucete iz biblije, drzite se samo reci koje se ticu, Mojsija, sina bozijeg i nista vise. ostalo je istina koja govori o istoriji onoga ko zemljom vlada. To je stari zavet.

Jel to jedna ili dve osobe? ...Mojsija, sina bozijeg...

Poslednji izmenio istina dana 02 Nov, 2008 14:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 02 Nov, 2008 14:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bye!

Poslednji izmenio TATA SINANA dana 05 Nov, 2008 18:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 02 Nov, 2008 14:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

istina ::
Vera;

nisam siguran da sam ovo pravilno razumio,

Ako hocete da izvucete iz biblije, drzite se samo reci koje se ticu, Mojsija, Sina božijeg i nista vise. ostalo je istina koja govori o istoriji onoga ko zemljom vlada. To je Stari zavet.

Jel to jedna ili dve osobe? ...Mojsija, sina bozijeg...

Ređala sam. Mojsije i Sin božiji. Dve.
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 02 Nov, 2008 14:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bye!

Poslednji izmenio TATA SINANA dana 05 Nov, 2008 18:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 02 Nov, 2008 14:34 pm    Naslov: dodatak
Odgovoriti sa citatom

Moram sporije na neke pitanja da dajem odgovore. Da dodam. Kada su Ratnici Boga na zemlji sa njima je uvek i Bog. Istine koje oni donose su poruke Boga. tako da ako se kaze jedan ili dvojice oboje je tacno ili dva pola cine celinu. Kada sam pisala mislila sam na dvoje.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148  Sledeci
Strana 5 od 148

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30318 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90575 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42471 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30352 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29626 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42828 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25664 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)