PRIČA O ATLANTIDI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 31 Okt, 2008 04:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Vera 072,
ja kao novoimenovani urednik ovog podforuma zelim ti dobrodoslicu. Welcome

Za sada sam primetio jednu slicnost izmedju tebe i mene - oboje smo naime bili na Atlantidi.

Sto se tice ove teme...

Razgovarao sam sa jednim mudrim covekom i ispricao mu jednu viziju koju sam imao 24. jula ove godine.

Rekao sam mu ovo:

"Kako mi je pokazano, u nekoj od brojnih sfera, vec treci dan za redom traje potop.
Preostalo je jos 37 dana do potpunog kolapsa tog sveta.
Pokazane su mi arhitektonske konstrukcije od nekog prozirnog materijala koje su napravljene kako bi zastitile stanovnistvo od potopa, izgledaju kao neki stakleni akvadukti, ali mi je receno da nije sigurno da ce ih to spasiti. Neko mi rece: Vec pocinje, ovo je prvi dan. Njihovi naucnici su izracunali da ce nevreme trajati 40 dana i da ne postoji nikakva mogucnost da se to spreci. Potom sam zamoljen da ih se setim kada se vratim u svoj nas svet i ako mogu da im pomognem nekako. Secam se da sam se kretao nekim lepim ulicama, dok je kisa sve jace padala po nama i dok su vetrovi vec poceli da odvajaju stabla i obaraju saobracajne znakove".

Posto nisam imao ideju kako bi to mogao da im pomognem drugacije,
upitao sam tog mudrog coveka za savet. Zamolio sam da mi objasni sta bi to sto sam video, moglo da znaci i kako bi to mogao da im pomognem.

Evo kako mi je odgovorio:

"To je uobicajena vizija Atlantide kod nekih ljudi koji sa njom imaju veoma snaznu vezu, ukljucujuci i prosle zivote. Ne mislim na OVOZEMALJSKU AltantidU, vec na staru planetu koja je nekada davno postojala i koja je nestala u globalnoj katastrofi. Oni su odgovrni za sejanje zivota kako u ovom tako i u drugim univerzumima, pre nego sto je njihova civilizacija unistena.

Sve sto govorim o Atlantidi je mit, ali mogu slobodno da kazem da je tvoja vizija ove divne kulture stakla i kristala ista kakvu su i drugi imali. I verujem da je to put kojim tvoj vodic tebi pomoze da se setis da treba blagosloviti svaki momenat na ovoj planeti koja moze nestati bilo kad. Ja ne kazem da ce nestati. Kazem samo da ovo nefizicko iskustvo pomaze coveku da shvati da je zivot dragocen i da treba slaviti svaki trenutak. To je takodje poruka da je Zemlji potrebna pomoc. Da treba da pomognemo. Da i ti treba da pomognes koliko mozes. Svi smo mi povezani jedni sa drugima i ako se pomazemo, i svet ce nastaviti da postoji."

Posto mi je to rekao,
postalo mi je nekako jasno,
da Atlantidu pre treba traziti na Nebu, nego li na Zemlji.

To ne znaci, da nije postojala Atlantida na Zemlji. Sigurno jeste, ali
je i ona bila samo nastavak neceg mnogo krupnijeg sto se nekada davno desavala u kosmosu. Atlantida na Zemlji je odraz Kosmicke Atlantide.

I nije cudo sto se od Platona stalno vracamo na te nase atlantske korene.
Kosmicka Atlantida je u nama, a mi smo poreklom Atlantidjani, makar mi koji je se jos uvek secamo.

Na zemlji su postojale brojne civilizacije pre Sumerana, Egipcana i Inda, one su u sebi odrzale pamcenje o kosmickim Atlantidjanima i smatram da je i ovozemaljska Atlantida, kao jedna od tih starih civilizacija, uzela ime u znak secanja i postovanja prema svojim kosmickim praprecima.

Isto tako verujem da je jos pre pojave tih ovozemaljskih civilizacija postojala i etericna civilizacija Atlantide na Zemlji sa ljudskim bicima koja jos uvek nisu prosla kroz fazu materijalizacije u kojoj se sada nalazimo.

U tom smislu, sklon sam da poverujem u postojanje tri Atlantide:

kosmicke - koja je nestala, materijalne koja je isto tako nestala i etericne koja jos uvek postoji.
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 31 Okt, 2008 12:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

To ne znaci, da nije postojala Atlantida na Zemlji. Sigurno jeste, ali
je i ona bila samo nastavak neceg mnogo krupnijeg sto se nekada davno desavala u kosmosu. Atlantida na Zemlji je odraz Kosmicke Atlantide.

I nije cudo sto se od Platona stalno vracamo na te nase atlantske korene.
Kosmicka Atlantida je u nama, a mi smo poreklom Atlantidjani, makar mi koji je se jos uvek secamo.

Ja spadam u one koji se još uvek ( maglovito ) sećaju Atlantide .
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 31 Okt, 2008 12:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam Aleksandra-Caco tačno znao da si i ti Atlantiđanka Wink
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 31 Okt, 2008 12:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Ja sam Aleksandra-Caco tačno znao da si i ti Atlantiđanka Wink

Kako si znao ? Intuitivno, ili ?
Drago mi je što se prepoznajemo Tale ,brate ! Srce si!
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 01 Nov, 2008 11:53 am    Naslov: Atlantida
Odgovoriti sa citatom

Prica o Atlantidi je napisana u knjizi Poklon ratnice 2004 godine. Od tada do danas ja mnogo vise znam.
Atlantida, zemlja Znanja je moj dom, ali i svih vas, sa nje krece zivot da se grana. Atlantida je pokretacka snaga, srce, pol koji daje. Srce najvise zna. To je pocetna tacka. Atlantida se takodje grana tako da postoji u svakoj celiji, na svim nivoima.
Potrazicu opis jasne vizije u knjizi pa cu vam je poslati u toku dana.

Spavam oko sest sati, cvrstim snom, ne sanjam, I dok spavam ostajem na svojoj frekfenciji koja nije ovozemaljska. Imam vizije.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
pan
Tragalac

Pridružio: 15 Okt 2008

Poruka Poslao: 10 Nov, 2008 00:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

poz Vera;)
Procitao sam tvoje textove o ovoj temi i ne bih se slozio sa nekim kljucnim detaljima price...ali ne bih voleo svakako da ovo ode u neku vrstu rasprave jer slabo da na ovaj nacin bilo sta mozemo da dokazemo, a pogotovu ne kada je ova tema u pitanju.
Recimo, prosto da je dosta ljudi iz ovog vremena nekada davno zivelo na Atlantidi i da dobar deo tih ljudi ima JASNO secanje na to sta se tamo zapravo desavalo.
Sto kaze Tale, istina je da je Atlantida na ovoj planeti samo nastavak onog sto je nekada postojalo na drugoj planeti ili planetama, ili jos uvek postoji.
Atlantida je zaista postojala ali nikada nije bila letelica ili neki veci maticni brod kako je opisano...Mislim, to jednostavno nije tako.
ok je ukoliko neko dobija informacije ovog tipa i to je sve lepo, MEDJUTIM, ako je neko otvoren u ovom smislu, onda je uvek NUZNO da informacije koje dobije DOBRO proveri pa tek onda slepo poveruje u njih. Veruj mi Vera, ima toliko strana koje nude lazi upakovane u istinu da ti se moze desiti da te mazu godinama, a da ni sama to ne primetis.
Ponovo cu se pozvati na Akasu. Ko god je u stanju da cita iz ove hronike, uvek ce imati celovitu sliku o proslosti ukoliko mu bude dozvoljeno da cita. Budite oprezni sa tvrdnjama koje iznosite.
-"--"-
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 10 Nov, 2008 01:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="pan"]
Hvala na ucescu. Medjutim moja tvrdnja proizilazi samo iz jednog izvora, mog potpuno jasnog secanja. Ja sam na tom brodu, ostrvu bila, Verujem da se puno ljudi seca Atlantide kao kopna koje je nestalo, jer gledano nasim ocima to se i dogodilo.
Kada buducnost nas samih dolazi da ostavi Znanja, ona raspolaze tehnologijama koje ce se tek raziviti a i o njuma ja u najnovijoj knjizi dajem jasne smernice. Nije to prica moze biti vec kako radi. Zavedena ne mogu biti jer nisam izucavala nikakve knjige te vrste.
Vasa tvrdnja je tacna ukoliko se gleda ocima danasnjice. Moja je prica iz buducnosti. Pozdrav
 Nazad na vrh »
pan
Tragalac

Poruka Poslao: 10 Nov, 2008 01:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ok, opet postujem ali se ne slazem.
Ako ti nije prob. po tvojim izvorima, kazi mi gde se tacno nalazila Atlantida?
-"--"-
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 10 Nov, 2008 01:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

pan ::
Ok, opet postujem ali se ne slazem.
Ako ti nije prob. po tvojim izvorima, kazi mi gde se tacno nalazila Atlantida?

na raskrscu tri kontinenta, nije bila daleko od obale. Nisam uzimala kartu da gledam mesto ali od tada je doslo do pomeranja pomeranja kopna ali ne velikih razmera
 Nazad na vrh »
pan
Tragalac

Poruka Poslao: 10 Nov, 2008 02:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gle', ne bih da zvucim nadobnudno, ali zaista mi je dovoljno samo da znam da li znas gde se Atlantida zaista nalazila i znacu da li su ti podaci tacni ili ne.
Kada sam spomenuo da treba biti orpezan, nisam mislio na literaturu, vec na one od kojih informacije dobijas...ko ti je kanal. Na to sam mislio. Veruj mi da to ume da bude prljava igra. Neko ti kaze da dobijas podatke od Boga licno kad ono cvrc. Mislim, razumes sta zelim reci.
Istina je da su se kontinenti pomerali ali se svejedno tacno moze locirati mesto...
Ako znas reci na pm ako ne zelis ovde, mada ne znam zasto ne bi htela ukoliko si odlucila da pises o tome;)
-"--"-
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 10 Nov, 2008 08:39 am    Naslov: odgovor
Odgovoriti sa citatom

Da , pan, sta ti ime znaci. Tanka je crta koja deli dobro od zla, ali je naravno prepoznatljiva Ja poznajem razliku u nijansu.
Napisacu ti danas ako uspem da nadjem kartu sveta, svakako moram traziti boju za stampac, Tajna nista nije jer ja i pisem da sve tajne otkrijem. Istina oslobadja.
 Nazad na vrh »
pan
Tragalac

Poruka Poslao: 10 Nov, 2008 13:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E, pa lepo onda:) Drago mi je zbog toga:)
kiss:) Poljubac...
-"--"-
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 10 Nov, 2008 15:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo, nabavila sam je, mada sam vise volela da kupim globus, ali verovatno znas ko sledi put ka Bogu, ne haje mnogo za pare, samo onoliko koliko mu je potrebno.

Atlantida je bila u Sredozemnom moru, na 27 stepenu geografske duzine i 35 stepenu geografske sirine, severne polulopte. Velicine+- 10 gradi(mislim da se tako zovu manje jedinice, ali nisam sigurna). Bila je kruznog oblika.
Na tom mestu necete naci njene ostatke jer ona je sada na Južnom polu, izvan domasaja magnetnih talasa i promenjene svetlosne duzine, pa je ne vidimo. Kada dođe do POMERANJA POLOVA, a to je vreme kada cemo i zasluziti da je vidimo, videcemo je. Covecanstvo ne zasluzuje jos da vidi Atlantidu.
Na tom mestu mozete naci tragove njenoga postojanja, ostavljeni su predmeti koji ce to potvrditi.

Nazad na vrh »
pan
Tragalac

Poruka Poslao: 10 Nov, 2008 15:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sto si bre kupovala kartu?? Odes na net i skines slika i slika planete koliko ti dusa zeli!
Elem, Sredozemno,hm....Iskreno, opet se ne slazem.
A mozes nam reci odakle ti svi ti podaci?
Iz secanja ili ih dobijas u meditaciji ili kako?
-"--"-
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 10 Nov, 2008 15:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

pan ::
Sto si bre kupovala kartu?? Odes na net i skines slika i slika planete koliko ti dusa zeli!
Elem, Sredozemno,hm....Iskreno, opet se ne slazem.
A mozes nam reci odakle ti svi ti podaci?
Iz secanja ili ih dobijas u meditaciji ili kako?

Trebala mi je karta da vidim celinu. Oh, pisala sam kada sam se prikljucila,to je na temi - Znanje na dar onome ko hoce da zna. Pokusala sam da objasnim da sam ja Svesna osoba. Svesna osoba koja cita Nebesku Knjigu. Pan, mogu da vidim odgovore na pitanja, To je u rangu secanja, kada pricas svoj zivot. Potrudicu se da vise objasnim u temi Filozofiranje.
Pozdrav
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 3 od 10

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12401 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89701 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40374 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22601 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35280 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42705 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25577 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)