PRIČA O ATLANTIDI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 10 Jan, 2010 19:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
Veruj samo srcu svome jer ono se ne može prevarit nikakvim lažima Srce si! Wink
Nisam to znao,kad primenim na ove bajke,javicu sta je tacno (po mom srcu) Wink
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 11 Jan, 2010 08:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera da li bi mogla,naravno ako ti vreme dozvoljava (a znam da puno znaš o ovoj temi),objasniš neke polazne tačke ,jer sada kada dosta stvari razumem,vratio sam se sve ispočetka i isčitavam ono što si pisala...
Koliko se sećam ti si došla na ovaj forum kao dete Atlantide kako bi spasila svet,prenela nama znanje,da si prava vrednost za planetu i da znaš sve,ali da moraš još učiti...(verovatno učiti se odnosi kako nam pomoći da isplivamo iz ovoga svega...)
Molio bih te pošto raznih tumačenja postanka sveta ima,različite postavke ređanja civilizacija,a mnoge su prošle ovom Zemljom ako možeš da mi objasniš od samoga početka tvoje viđenje ili znanjem čitanja nebeskih mapa kako jeste stvarno...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
bezimeni
Na duhovnom putu

Pridružio: 12 Jun 2009

Poruka Poslao: 11 Jan, 2010 08:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

III NASTAVAK

Onaj kome je bliska ideja da su Atlantiđani raspolagali takvim duhovnim i fizičkim snagama kao što je opisano takode će razumeti da bi se čovečanstvo u još ranijim vremenima moralo prikazati u slikama koje će ga još manje podsećati na ono što je navikao da vidi oko sebe. Ne samo ljudi nego i okolna priroda ogromno su se promenili tokom vremena. Biljni i životinjski oblici postali su različiti. Sve što je zemaljska priroda bilo je podvrgnuto transformacijama. Nekad nastanjeni predeli Zemlje razrušeni su, drugi su nastali.

Preci Atlantidana su živeli u području koje je nestalo, a čiji je glavni deo ležao južno od sadašnje Azije. U teozofskim spisima, oni su nazvani Lemurijanci. Nakon što su prošli kroz različite stupnjeve razvoja, većinom su nazadovali. Oni su postali zakržljali ljudi, čiji potomci i danas naseljavaju neke delove zemlje, kao takozvana divlja plemena. Jedino je mali deo lemurijanskog čovečanstva bio sposoban za dalji razvoj. Iz ovog su se dela formirali i Atlantiđani
Prva podrasa Atlantiđana se razvila iz vrlo naprednog dela Lemurijanaca koji su imali visoki evokacioni potencijal. Sposobnost memorije se pojavljivala jedino u rudimentima kod Lemurijanaca i to samo u poslednjem periodu njihovog razvitka. Mora se zamisliti da Lemurijanac nije mogao sačuvati svoje ideje. Dok god je morao formirati ideje o onome što je doživljavao on nije mogao sačuvati te ideje. On je odmah zaboravljao ono što je sebi predstavio. Ipak, to što je živeo u određenoj civilizaciji, što je na primer imao oruđa, podizao građevine i tako dalje - to on nije imao zahvaljujući svojim vlastitim moćima poimanja, nego mentalnoj sili u njemu, koja je bila INSTINKTIVNA. Međutim, ne bi se smelo misliti da je to bilo poput današnjeg životinjskog instinkta, već se radi o nečem drugačije vrste.
Teozofski spisi nazivaju prvu podrasu Atlantiđana imenom Rhomoahalci. Memorija te rase bila je prvobitno usmerena prema živim čulnim impresijama: boje koje je oko videlo, zvukovi koje je uvo čulo, imali su drugi postefekt u duši. Ovo je bilo izraženo u činjenici da su Rhomoahalci razvili OSEĆAJE za koje njihovi preci Lemurijanci nisu znali. Na primer, privrženost onome što se doživelo u prošlosti deo je tih osećaja. Sa razvojem memorije povezan je razvoj JEZIKA. Sve dok čovek nije mogao sačuvati ono što je prošlo, komunikacija o onome što se doživelo nije se mogla odigravati kroz medij jezika.

Pošto su se u poslednjem lemurskom periodu pojavili prvi počeci memorije, takođe je moguće da je u to vreme sposobnost imenovanja onoga što se videlo i čulo imala svoj začetak. Jedino ljudi koji imaju sposobnost sećanja mogu koristiti ime koje je dato nečemu. Atlantski period je zbog toga period u kojem se odigrava razvoj jezika. Sa jezikom je ustanovljena veza između ljudske duše i stvari izvan čoveka. On je proizveo govornu reč unutar sebe i ta govorna reč je pripadala objektima spoljnog sveta. Nova veza se takođe formirala između ljudi pomoću komunikacija kroz jezični medij. Istina je da je sve to postojalo tek u mladenačkom obliku kod Rhomoahalaca, ali ih je to ipak jako razlikovalo od njihovih lemurskih predaka.

Snage duša ovih prvih Atlantiđana još su posedovale nešto od sila prirode. Ti ljudi su bili uže povezani sa bićima prirode koja ih je okruživala nego što su bili njihovi naslednici. Njihove duševne snage su bile povezanije sa silama prirode nego današnjeg čoveka. Tako je govorna reć koju su proizvodili imala nešto od snage prirode. Oni nisu samo IMENOVALI stvari, nego je u njihovim recima nad stvarima kao i nad njihovim sudrugovima postojala snaga. Rhomoahalac nije samo bila reč koja je imala ZNAČENJE, nego isto tako i snagu. Magična moć reći je nešto što je bilo daleko istinitije za ondašnje ljude nego što je to za današnjeg čoveka. Kada bi Rhomoahalac izgovorio reč, ta bi reč razvila snagu sličnu onoj koju ima objekt na koji se ukazuje. Zbog toga se u to vreme recima moglo lečiti, one su mogle ubrzati rast biljaka i pripitomiti bes životinja i obavljati druge slične funkcije. Ovo sve je postepeno gubilo na snazi kod kasnijih podrasa Atlantiđana. Moglo bi se reći da je početna punoća snage postepeno izgubljena. Rhomoahalci su osećali da je ovo obilje moći dar moćne prirode i njihova veza sa prirodom bila je religioznog karaktera. Za njih je jezik bio nešto posebno sveto. Zloupotreba nekih zvukova, koji su posedovali važnu snagu, bila je nezamisliva. Svaki je čovek osećao da bi takva zloupotreba morala njemu prouzrokovati ogromno zlo. Dobra magija takvih reci preokrenula bi se u svoju suprotnost; ono što bi donelo blagoslove da je korišćeno za dobro donelo bi štetu onome ko bi to koristio za zlo. U nekoj vrsti nevinih osećaja, Rhomoahalci su pripisivali svoju snagu ne toliko sebi koliko BOŽANSKOJ PRIRODI koja deluje unutar njih.

Nastavak sledi.............................................
P.S. HVALA ZA SLIKU KOJA JE POSTAVLJENA . Heartr Heartr Heartr Heartr
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 11 Jan, 2010 11:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U nastavku teksta o Atlantiđanjima postoje slike, opisi života, koje se skažu sa mojim viđenjima. Međutim potpuno su netačni opisi principa i načina na koje se postizao takav nivo. Takođe nije tačno da se to nebi moglo i danas ostvariti i da , recimo, lebdenje zavisi od gustine vazduha.
Ovu priču kao da je pisao turista koji je samo gledao a da nije spoznao suštinu, ili bolje rečeno nije znao kako oni to rade.

Litlneks i Enemon. Nemora se pisati istorija na ovamo od postanja da bi se dobili odgovori.
Treba samo znati da je ljubav i mudrost stvaraoca tolika da nam je sve dao. da nas nije ostavio nezbrinute da kroz živote tumaramo, već da nam je odredio sudbinu istraživača-
A šta je istina, ona je ono što vidimo. Svaki čovek je prestavnik jedne civilizacije i jednog vremena. Sve što ima u našoj kosmičkoj čeliji, nalazi se i ovde kao slika čoveka u nekom od svetova. Sve što je budučnost još nije isijano i nije odve.
Gledajte svet oko sebe i ljude i videćeta na kojem smo nivou, videčete i što naša kosmička čelija ima 30% tamne materije i zašto moramo da se podelimo na dva dela da bi život naše čelije postojao.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 11 Jan, 2010 12:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja upravo mislim kao i ti Vera,ali nailazim na sve strane na one koji su puni nekih civilizacija,vanzemaljaca,zavera,kloniranja,mutacija,falsifikata itd... Mene je interesovala baš tvoja priča i odraz koji vidiš kroz nebesku knjigu i siguran sam da možeš daleko videti i kroz prošlost,sadašnjost i budućnost...

Voleo bih da i ti analiziraš i daš svoje mišljenje draga sestro a vezano je za Anastasijin iskaz o 1-ha zemlje i pogotovu obrati pažnju na kraju teksta gde se pominju svi Atlantiđani... Hvala ti unapred mila sestro...

Inače ovo sam postavio i na temi o Anastasiji ali nije loše i ovde da stoji,sigurno ima veze sa Atlantidom...

Hektar Zemlje-Deo planeta Zemlja

Znaju mi reći zašto se stalno brinem o hektaru zemlje kad ima i važnijuh stvari. Premda mislim da u našem životu danas nema ničega važnijeg od toga da zemlja procveta kao u prvobitno doba.
Govorim upravo o hektaru zemlje,jer je iza njega nešto neizmerno značajnjije. Nemam uvek dosta pameti,niti mogućnosti spoznati,a možda nemam ni dosta temperamenta da bih to mogao objasniti,no katkada u tome barem malo uspevam pa ljudi mogu shvatiti,što je već pobeda.
Evo,bilo je to 2003. godine u Švajcarskoj.Bio je to međunarodni forum. Pozvali su me organizatori i dali mi vreme za nastup. Počeo sam govoriti o ideji što se rodila u Rusiji,no to baš nije bilo prihvaćeno u dvorani.
Usledilo je pitanje iz dvorane:
-Kako povezujete hektar zemlje s duhovnim ostvarenjem čoveka? Možda je problem obrade zemlje važan u Rusiji,no u Evropi su ta pitanja davno rešena. Mi smo se tu okupili da porazgovaramo o duhovnosti.
Odgovorio sa pomalo uznemiren:
-Govorim o hektaru zemlje,o stvaranju na njemu imanja na rodnoj zemlji. Za nekoga će to biti primitivno. Trebalo bi progovoriti o velikoj znanosti,o duhovnosti,jer je to tema uglednoga evropskoga foruma,Znam iz razgovora s organizatorom da su sada u ovoj dvorani poznati evropski pedagozi inovatori,filozofi i pisci,koji pišu o duhovnosti. Tu su takođe i drugi ne manje značajni ljudi,koji razmišljaju o duhovnosti. Upravo zbog toga jer sm toga svestan,govorim o l hektaru zemlje.
Gospodo,uveren sam da se pojmovi kao što su ljubav,duhovnost,obavezno trebaju materijalno očitavati.

Hektar zemlje,što ga imam u vidu,o kojem govori Anastazija,nije samo hektar zemlje. To je prostranstvo putem kojega ćete biti povezani sa Svemirom. Na to će prostranstvo,a znači i na vas samih reagovati svi planeti u Svemiru. Oni će biti vašim prijateljima,pomoćnicima i sustvarateljima.
Pogledajte što će se dogoditi prema prirodnim zakonima:cvet kamilice,najobičniji cvet,tesno je povezan sa Svemirom,planetima i Suncem. Kad izađe sunce,cvet će otvoriti svoje latice,a kad zađe,zatvorit će ih. Sunce i cvet predstavljaju harmoničnu celinu. Ne mogu ih razjediniti ni trilijuni kilometara i svetlosne godine.Oni su zajedno-veliko Sunce i mali zemaljski cvet. Oni znaju da jedino zajedno tvore veliku harmoniju Svemira.
Svaka vlat trave na Zemlji ne reaguje samo na Sunce.Ona reaguje i na druge planete,na čoveka,energiju njegovih osećaja.
Znanstvenici su proveli pokus. Na sobnu su biljku priključili predajnik. Strelice su uređaja zabeležili sitne energetske impulse što su se širili od cveta.U sobu je redom ušlo nekoliko ljudi. Jedan je prošao mimo cveta. Drugi je prišao i zalio cvet. Treći je ušao i otkinuo listić. Uređaj je zabeležio da je biljka pokazla znakove nemira,a strelica se na uređaju pomaknula kad je ušao čovek koji je otkinuo listić.
Često možemo promatrati i takvu pojavu da cvet uvene kad domaćin otputuje. Drugim rečima mi znamo da biljke reaguju na čoveka. One čoveka mogu voleti,a mogu ga i ne voleti. To znači da će svojim planetama prenositi stanje ljubavi odnosno stanje neljubavi.
A sad zamislite da imate neko prostranstvo-hektar zemlje. Ne samo hektar zemlje na kojemu je posađen krompir za prodaju nego hektar na kojem ste,na određenome stupnju svesti i duhovnosti počeli stvarati.
Vi imate svoje područje,na kojem je mnoštvo biljaka što ste ih sami posadili,koje nisu posadili najamni radnici. Svaka se biljka svaka vlat trave odnosi prema vama sa ljubavlju. Te su biljke živa bića mogu sakupiti za vas sve najbolje energije Svemira. Mogu ih sakupiti i dati vam. Biljke se ne hrane samo energijom zemlje.Znate i sami da ima takvih biljaka koje mogu rasti i bez zemlje.
U drevnom su Egiptu pre hiljadu godina živeli svešteneci koji su stvorili mnogo religija. Ti su sveštenici upravljali celim narodima. Oni su u to doba bili najbogatiji ljudi. U dvorskim su spremištima ispod zemlje oni čuvali kovčege sa zlatom i dragocenostima. Oni su poznavali mnogo tajnih znanosti,a dolazio im je faraon po savet i novac. Ali svaki je faraon na visokome položaju imao svoj hektar zemlje na kojem robovima nije dopuštao raditi. Ovi najbogatiji ljudi,koji su poznavali mnogo znanosti,znali su tajnu hektara zemlje. Na zidovima je drevnih egipatskih,svešteničkih hramova bilo napisano:“NE JEDI IZ RUKU SVOGA ROBA“. To je jedan primer.
Uzmimo drugi primer. U starome Rimu senatori izdali naredbu prema kojoj su robu koji je znao raditi na zemlji dali zemlju. Njega se moglo prodati drugome vlasniku zajedno sa zemljom da se ne dopusti pristup došljaka koji bi mogao doći u dodir sa biljkama na toj zemlji. Zašto su rimski senatori davali zemlju pojedinim robovima ? Zašto su im davali i novac da bi se tamo sagradili dom ? Razlog je bio jedan jedini-da bi uzeli deset posto uroda,što su ga robovi s ljubavlju marljivo uzgajali i ispunili ga ljubavlju. Jedino se od takvih proizvođača može imati koristi.
Egipatski su sveštenici i senatori u starome Rimu znali koja je hrana korisna čoveku. Proizvode kojima se danas hranimo ne bismo nikako trebali jesti jer je to mrtva hrana. Veoma je velika razlika između ploda što ste ga ubrali s grma i odmah pojeli i onoga što se prodaje u trgovini. Stvar nije samo u tome da proizvod nije svež. Takav proizvod nema energije i ne može hraniti dušu čoveka. Neću govoriti o tome da je naš tehnokratski svet stvorio takve biljne vrste koje su mutirale.
Na taj način,dakle nemate li svoj hektar zemlje,nećete nigde naći hranu dostojnu čoveka. Možete uzeti novac i kupiti ponešto povrća. Ali treba znati da to povrće nije izraslo za vas. To povrće nije uopšte raslo za čoveka. Ono je raslo radi novca. Ne postoji bolest koju ne bi moglo izlečiti prostranstvo LJUBAVI,prostranstvo što ste ga svim srcem stvorili svojim rukama.
Ljudi su deca BOŽIJA. Biljni i životinjski svet,vazduh i okolno prostranstvo takođe su Božija stvorenja. A sve to nije ništa drugo negoli ostvarenje duha Boga. Kad netko za sebe kaže da je visoko duhovan čovek,neka onda pokaže ostvarenje svoje duhovnosti.
Zamislite da vas sada odozgo posmatra Bog. Bog promatra kako neko vozi tramvaj,neko od Njegove dece gradi kuće,a neko stoji u trgovini i trguje za tezgom. To je trgovac. Ali Bog nije stvorio takva zanimanja.To su zanimanja robova. Bog nije hteo da njegova deca budu robovi. Tako je On stvorio čudesan svet i dao ga je Svojoj deci. Dao ga je da ga ona uzmu i da se njime služe. Ali bi taj svet ona prvo trebala shvatiti. Trebala bi shvatiti što je to Mesec i kakva je to trava po imenu hajdučka trava.
Što je hektar zemlje? Je li to mesto na kojemu čovek treba raditi znojeći se? Ne! To je mesto na kojemu čovek ne bi uopšte trebao raditi. T bi mu mesto trebalo pomoći upravljati svetom. Odgovorite mi tko će pružiti više zadovoljstva Bogu? Hoće li to biti vozač tramvaja ili onaj koji je makar i mali komad zemlje pretvorio u raj? Jasno da će to biti onaj drugi.
Može li se današnjem čoveku otvoriti put u Svemir? Naučiti ga osvajati Mars,Mesec? Nipošto! Jer će se tamo pojaviti oružje i prljavština i povest će se isti takvi ratovi kao i na Zemlji. Ali čovek je ipak stvoren da bi mogao osvajati druge svetove. To će se dogoditi samo onda kada čovek shvati i osvoji Zemlju. Planeti se u Svemiru nipošto ne osvajaju tehničkim putem nego PSIHOTELEPATSKIM.
Čovek bi trebao spoznati u čemu se sastoji istinska lepota Svemira.
Vaš se grad Cirih smatra prelepim. Mogli bismo hiljadu puta reći da je on prelep.Ali što je tačno u njemu lepo? Istina,tu je veoma čisto,a naizgled ima i mnogo situiranih ljudi. Ali zar je lepa zemlja ispod asfalta? Zar je lepo da se samo gde mogu naći zelene oaze?Zar je lepo da u središtu vašega grada umire veličanstveno drvo kedar? Ono se guši u čađi. Guši se od ispušnih plinova. Ne umire i ne guši se samo ovo drvo. Od tih plinova se guši i čovek koji prolazi gradom.
Trebali bismo shvatiti što smo napravili na toj zemlji. Bilo bi najbolje najjednostavnije reći. Neka svako od nas uzme neveliki komad zemlje,upotrebi svu svoju pamet i duhovnost,i stvori posve maleni,stvarni raj. Tako ćemo pretvoriti mali komad Zemlje na velikome planetu u cvatući vrt, i materijalizovaće mo našu duhovnost,kao što je to učinio i Bog. Učini li to milijun ljudi u raznim zemljama,tad će sva Zemlja postati cvatućim vrtom,i neće biti ratova,jer će se milijuni ljudi baviti velikim stvaranjem. Pođu li Rusi na Švajcarsku ili Nemačku,tad će to biti samo zato da bi mogli uživati u prizoru prelepih zelenih oaza i osetiti kako se ostvaruju istinska duhovnost.
Rusija na žalost danas ,želi sličiti Zapadu. Govoreći o zapadnim zemljama,ruski se političari služe takvim rečima kao „razvijene“,“civilizovane“ zemlje. Pozivaju ljude da ih dostignemo u „razvijenosti“ i „civiliziranosti“. Naši politačari još ne znaju da ih možemo ne samo brzo dostići nego ih možemo i prestići. To se može postići jedino ako ubrzano krenemo u suprotnome smeru.
Ne bih želeo nikako omalovažiti ili reći uvredljivo o vašoj zapadnoj civilizaciji. Ali mi govorimo o duhovnosti i trebali bismo biti iskreni jedni prema drugima. Duhovnost se ne može meriti samo materijalnim blagostanjem ili tehničkim dostignućima. Takav jednostrani tehnokratski put razvoja čovečanstva neizmerno vodi u propast,što vi,koji ste se našli na ovome skupu,sigurno priznajete. Priznajete li to,tad biste trebali priznati i to da ste vi prvi na putu prema propasti a mi vas sledimo. Pokušajte se zaustaviti i razmisliti što se dogodilo sa našim svetom. Uspete li shvatiti,poviknite za onima koji jure za vama:“Stanite,drugovi,pred nama je propast,a mi smo je već dostigli. Potražite drugi put“.
Osluhnuvši svoje srce,trebali bismo zajednički poći od reči o duhovnosti do njihove materijalizacije.Hektar zemlje je samo sitna tačka na planeti Zemlji. Ali će milioni takvih tačaka pretvoriti celi planet u cvatući vrt. Svemir će čuti glasove trilijuna latica cveća,videt će ozarena dečja lica i čuti glasove staraca:
Ljudi Zemlje su spremni na veliko stvaranje.
-Mi te čekamo,čoveče-odgovorit će planeti u Svemiru.-Mi te čekamo,časni Božiji sine.
U našem je tisućljeću započeo veliki preobražaj na Zemlji. Deseci hiljada ruskih obitelja već je krenulo na svoj hektar zemlje. Otac i majka koji su u stvarnosti stvaraju prostranstvo Ljubavi za svoju decu,duhovniju su od najčuvenijih mudraca,koji samo govore o duhovnosti.
Neka u zemlji u svakome lepome cvetu,drvetu s mirisnim plodovima,raste duh čoveka i neka to bude na svakome hektaru na našem prelepome planetu Zemlja.
Nakon tih reči u dvorani je zavladala potpuna tišina,a zatim se zaorio pljesak.
Nastupio sam u Cirihu i sledeći dan. Dvorana je opet bila puna. Tu su bili i naši sunarodnici.
Mislim da nisam govorio veoma glatko,uz to je i prevodilac prevodio. Ali ljudi nisu izašli nego su slušali. S njima nisam govorio samo ja nego i velika sila. Progovorila je ljudska čežnja,čežnja za istinskim načinom života čoveka stvaraoca,vrlo jednostavna i određena,u isto vreme neobična,tisućljećima čuvana u duši čoveka.
Pomislio sam treba li ikome dokazati da će se U Rusiji sigurno vratiti svi njezini sinovi i ćeri,što su otišli poneseni zloslutnim vetrom .Vratit će se!
Sečate li se Anastasijinih reči:
TOGA ĆE DANA U RUSIJU DOĆI GOSTI! SVI ATLANTIĐANI ŠTO IH JE RODILA ZEMLJA! VRATIT ĆE SE POPUT ZABLUDELIH SINOVA!...NEKA SVI PESNICI NA ULICAMA I DVORIŠTIMA ZASVIRAJU NA GITARI!...I MI ĆEMO VLADIMIRE,BITI MLADI KAO ŠTO ĆE LJUDI BITI PRVI PUT MLADI. STARI ĆE NAPISATI MLADIMA PISMA. KAO I SVA DECA SVOJIM RODITELJIMA.“
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 11 Jan, 2010 16:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šta se dešava ovih zadnjih desetak dana,sve vri,samo se pojavljuju i nude spas,evo i slobadidi ima rešenje,postavio na temi pokajanje...,ali draga sestro da li bi ti mogla da mi potvrdiš moje sećanje (a sada su svi zaboravili,a onda su se čudili)

"Koliko se sećam ti si došla na ovaj forum kao dete Atlantide kako bi spasila svet,prenela nama znanje,da si prava vrednost za planetu i da znaš sve,ali da moraš još učiti...(verovatno učiti se odnosi kako nam pomoći da isplivamo iz ovoga svega...) "

I koliko se sećam rekla si da će tvoje znanje,krasti,kopirati itd... (pitam te zbog poklapanja tih stvari u današnje vreme...)
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 16 Jan, 2010 13:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jeste, Litlneks, kradu pričaju sve što sam pisala, čak poneki naplačuju po 300e isceljivanja na osnovima Elektre. U stanju su da sve prepričaju a da ni jednom rečju ne pomenu pravi izvor.
Sečaš sa da sam rekla i da sam knjigu zaštitila kao intelektualnu svojinu, ne radi slave već da sačuvam autentičnost.
Ponešto dođe i do mene od tih priča, neko shvati deo pa ga prepričava ali kao laik, ne zna suštinu i ništa ne vidi.
Da, tako se svaka istina iskrivi i uđe u službu laži, i to više nije pravi put.
Ovo je pravi primer kako se falsifikuje. Imaju navca, jer sve naplačuju, ja nemam ali imam srce koje radi i menja svet oko sebe.
Ima trenutaka, juče je bio takav dan, kad osečam neizmernu tugu i bol, prosto mi se učini da za večinu nema spasa a onda se povratim pa nastavim jer znam da nisu krivi već da su porobljeni, oduzeta im je svest.
Moračemo sami sve da završimo, mi koi smo stigli u pomoć.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 16 Jan, 2010 13:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da dodam, ako se sečaš kako su moje istupe posmatrali pojedini članovi (giba, Zockey) oni su to videli kao odličan marekting da bih došla do novca. Nisu videli istinsku hrabrost da započnem priču koja daje potpuno drugačiju sliku o nama.
Moguče je da zbog takvog razmišljanja i drugi uzimaju moj nastup ali kao marketing a ne zato što im je stalo.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 16 Jan, 2010 13:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ali novac ništa ne vredi i sama znaš to... Svi mi ovde smo prošli golgotu i ko zna šta nas još sve čeka...
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 16 Jan, 2010 13:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
Ali novac ništa ne vredi i sama znaš to... Svi mi ovde smo prošli golgotu i ko zna šta nas još sve čeka...

Jeste Litlneks, prošli smo golgotu da bi se setili i uvideli da nismo u svetu koji u srcu nosimo, da on nije tvorevina ljubavi već zla u nama.
To je velika spoznaja, da svet koji poneko nosi u srcu i mislima nije svet u kojem živi.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 16 Jan, 2010 13:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Eeee... baš tako u srcu i duši jedan svet a napolju sasvim drugačiji...
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 19 Jan, 2010 16:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nije baš o Atlantidi ali se spominju Atlantiđani...

AŠTAR KOMANDA
Autor: dr. Joshua David Stone
Tekst prevela: Gordana Kazija
Priredio i prilagodio: Krešo Lušičić

Komandant Ashtar

Aštar Komanda je zračna divizija Velikog Bijelog Bratstva.
Jedna od najintrigantnijih vanzemaljskih grupa je Aštar Komanda. Komandant Aštar je biće koje predvodi zračne divizije Velikog Bijelog Bratstva ili Bratstva Svjetlosti. On i njegova golema vanzemaljska armija od preko dvadeset miliona bića rade zajedno s uzašlim majstorima. Pored dvadeset miliona osoba pod njegovom komandom u ovom solarnom sistemu, postoji drugih četiri miliona članova i radnika na fizičkom planu.
Sam Komandant Aštar je veliko, plemenito biće visoko približno preko dva metra, s plavim očima. Njegovo tijelo pripada tipu Adam Kadmon. Razvio se na planetima Aštar i Veneri i nikada se nije utjelovio na Planeti Zemlji (Originalno dolazi iz Anđeoskog Kraljevstva; opaska – Krešo). Iako je Komandant Aštar nadležan za svemirsku flotu u ovom solarnom sistemu, u okviru svoje službe nije ograničen samo na ovaj sektor. On predstavlja ovaj solarni sistem na sastancima vijeća ove galaksije i univerzuma kroz veće omniuniverzume.
Važno je u vezi Komandanta Aštara i njegove armije radnika i flote vanzemaljskih letjelica shvatiti da su oni po prirodi eterični. Iako nemaju fizička tijela, sposobni su manifestirati svoja tijela i njihove letjelice na fizičkom planu kada god to žele. Čovjek koji ih gleda ne bi ni pomislio da pred sobom ima bića koja se razlikuju od drugih ljudi. Zaista, članovi Aštar Komande šeću među ljudima na ulicama ovog svijeta, a da ne postoji spoznaja o njima. Većina života na drugim planetima u ovom solarnom sistemu je eterične prirode. Ponekad se ova bića zbog toga nazivaju "eterijanci"; ne bi ih trebalo smatrati bestjelesnim bićima jer oni zaista imaju tijela.

U apsolutno fascinantnom transkriptu Tibetanske Fondacije Betty J. Dix je kanalizirala Aštara u vezi subjekta "zarobljene energije u Zemlji." U ovom transkriptu, Aštar govori o posljednjim danima Atlantide kada su Sinovi Beliala (egocentrični ljudi i gospodari materijalizma) zarobili unutar pseudo kristala "esencije" mnogih ljudi. Ne mislim reći da je proširenje duše ili inkarnirana osobnost sama bila zarobljena, prije bih rekao da je određeni dio energije proširenja duše bio zarobljen. Pseudo-kristali nisu pravi kristali; pravi kristal ne bi dozvolio da se to dogodi. Sinovi Beliala su kreirali pseudo-kristale da izgledaju kao normalni kristali i neki od njih sada isplivavaju na površinu planete. Aštar kaže da ti kristali ne izgledaju u redu kada ih se uzme. Osjeća se da je energija u njima mrtva.
Da bi te duše mogle ići na viši nivo evolucije, njihova zarobljena esencija treba biti otpuštena. Duše na unutarnjem planu zahtijevaju da to bude učinjeno sada zbog velike transformacije koja se zbiva na Zemlji. Aštar zahtijeva da svi svjetlosni radnici pomognu u ovom važnom poslu. Kristali ne moraju biti fizički slomljeni da otpuste energiju, dovoljno je raditi energetski. Neki od pseudo-kristala mogu biti smješteni na kristalni klaster uz zamolbu da iscijele i otpuste energije koje su unutra zarobljene. Može se također zamoliti da pseudo kristal ozdravi i postane istinski kristal.
Jako je zanimljivo da kada se otpuštaju zarobljene esencije mnogi pseudo-kristali jednostavno nestaju. Neki se transmutiraju u drugu formu, a drugi u istinski kristal na svom početnom stadiju svjesnog razvoja.
Aštar izjavljuje da se ovi pseudo kristali nalaze po cijeloj planeti, a posebno u Africi, Južnoj Americi i SAD-u. Jednom kada je oslobođena, esencija se obično vraća svojoj duši. U nekim slučajevima, zarobljena esencija treba neku vrstu vodstva da bi se vratila duši. Na Atlantidi, prema kraju, Sinovi Beliala su doslovce kreirali klopka mašine da bi dovršili proces. Oni su bili sposobni to uraditi i bez mašina, ali su mašine to činile brže. On je također rekao da su implanti bili korišteni za čupanje esencija.
Važno je osvijestiti ljude u vezi ovog fenomena, jer većina ljudi za to nisu ni čuli. Aštar kaže da od dvadeset funti kristala, pet funti mogu biti pseudo-kristali. Rad sa pseudo-kristalima je veliki čin služenja za mnoge duše. Sa pseudo-kristalima se može raditi bez ulaska u fizički kontakt s njima, iako će neki morati biti fizički dotaknuti da se omogući proces otpuštanja. Što se više svjetlosnih radnika usredotoči na otpuštanje zarobljene esencije, to će više drugih izaći na površinu, jer su mnoge zarobljene u Zemlji. Aštar kaže da će u budućnosti Zemlja biti Svjetlost tako velike magnitude da esencije neće moći opstati. Većina pseudo-kristala izgleda poput kvarca, dimnog kvarca i ametista boje lavande. Nećete moći prepoznati pseudo-kristal samim promatranjem; morat ćete ga osjetiti kako bi bili sigurni, iako je razlika očigledna promatraju li se jasnim viđenjem. Prema Aštaru, postoji na stotine tisuća pseudo-kristala.
.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 19 Jan, 2010 17:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A JA IM PORUČUJEM DA OLADE MALO I DA SE KLONE ZEMLjE JER U CELOM SVEMIRU OD ČOVEKA NEMA MOĆNIJEG STVORENJA U SVEMIRU JER BOG NAŠ JE ALFA I OMEGA SAVRŠENSTVO KAO I MI NJEGOVA DECA !!!
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 19 Jan, 2010 20:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Elementice:
Dobro zapamti sta si postavila ovdje.
Sjeti se da je spomenjeno na mom zakljucanom podforumu.

Bezimeni, pobrkana su vremena Atlantide u tvom tekstu.

Doci ce vreme ...!?
 Nazad na vrh »
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 19 Jan, 2010 20:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alo,Litlneks,šta si se uspalio ? Laughing
Obuzdaj se malo.
Ovo što si ovako ushićeno napisao niti ima puno veze sa istinom , a i lišeno je svakog kritičkog osvrta.
Čuj čovek najmoćnije biće u svemiru Laughing
Pa to da nije tužno bilo bi smešno.
Kakvo je to najmoćnije biće koje nezna ni sopstvenu istoriju ?
Istoriju planete Zemlje.
Kakvo je to najmoćnije biće koje vrlo malo zna o sebi,kako je čovek nastao,čemu služi,šta mu je cilj na Zemlji ?
Kakvo je to najmoćnije biće koje nemože da čita hroniku univerzuma ?
Nemože da čita,pa mu se znanje daje na kašičicu,kao pilićima.
I to samo zrnevlje znanja.
Mi smo mravi.Mi živimo pod zemljom.Naši vidici su zamračeni i ograničeni.Mravi koji misle da su najsloženija bića i najuzvišenija.Mravi koji gledaju svoj životni ekosistem u mravinjaku,dive mu se, pa kažu,jao što imamo lepu kraljicu,jao što imamo snažne i hitre vojnike,što imamo lepe tunele.A kad izađemo napolje,oni divljaci na dve ili četiri noge nas gaze.Kakvi varvari.E,mi smo ti mravi.Mravi koji nevide dalje od te rupe ili ako izađu napolje,kao zombirani i programirani idu ka cilju.
A upravo je toliki odnos između nas i onih iznad nas,kao što je odnos između svesti mrava i svesti čoveka.Govorim o običnom čoveku i običnom mravu.
Negovorim o atomskom mravu. Laughing
Dalje,kakvo je to najmoćnije i najuzvišenije biće,čiju su istoriju obeležavali samo ratovi,sukobi,žrtve i patnja.Kakva je to globalna svest te uzvišene rase.
Kakve su naše ekstrasenzorne sposobnosti.Nikakve,izuzev malobrojnih pripadnika.
Sada krećemo ka malobrojnim svesnijim pripadnicima ljudske trase.I pogledajte šta tu imamo.Svako ima svoju verziju istine,retko koja se poklapa.
A zašto ?
Pa ,zato što nije zasnovana na dobijenom znanju,nego na vlastitim iluzornim projekcijama.Pogledajte ,samo na ovom forumu imamo po nekoliko mesija,čije su priče dijamentralno različite.
I evo tipičan primer uzvišenosti rasuđivanja ljudske rase,na primeru Litlneksa :
"JER U CELOM SVEMIRU OD ČOVEKA NEMA MOĆNIJEG STVORENJA U SVEMIRU"
Tipičan primer projekcije sopstvenih želja,zasnovan na skučenom znanju.
Jel si ti svestan šta si napisao ?
Da bi ovako nešto napisao ,morao bi imati savršeno znanje i spoznaje o životu na bilion biliona planeta u svemiru.I još što je bitnije o pozadinskoj skrivenoj svrsi tih istih života.
Tipičan predstavnik ljudske rase,misli da sve zna,a nezna ništa,misli da zna o životu na bilion biliona zvezda,a nezna o životu ni na jednoj.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 8 od 10

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12579 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 91184 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 41210 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22757 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35495 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42894 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25722 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)