Psihicko zdravlje na Forumima...
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OSOBNA ISKUSTVA ČITATELJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Androgin
Tragalac

Pridružio: 18 Sep 2008

Poruka Poslao: 29 Nov, 2008 10:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

matricaria ::
što se tiče psihičkog zdravlja - ako već ne vidite kanale i čakre /kao što ih ja ne vidim/ ostaje vam da pitate prvi duhovni entitet sa kojim imate neku vrstu komunikacije/ja je nemam/ a onda ostaje INTUICIJA/čime se ja služim./

Zamislite da ste psihijatar koji je i vernik, pa vam dođe pacijent i opiše šta mu se prikazalo....recimo kontakt sa Sv.Duhom.

Da li je lud...ili je dovoljno čist da to vidi?

Jako lijep odgovor na ta pitanja mozes naci gledajuci prvih desetak minuta dokumentarca From atom to Cosmos. Inace, film je posvecen "radu" Itzhaka Bentova.
Ovo je konacna Istina

http://www.spiritual-net.net
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Dec, 2008 19:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mozda da nastavimo sa ovom temom...
S obzirom na odlazenje-da ne kazem osipanje dosta kvalitetnih clanova ovog foruma(Jasna, Prota, Caca-al zamalo..)
postavlja se pitanje cije psihicko zdravlje je ugrozeno-nas koji smo ostali ili njihovo sto se izoluju od svih nas?

Ajd sad-ko ce prvi?
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Dec, 2008 19:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::
Mozda da nastavimo sa ovom temom...
S obzirom na odlazenje-da ne kazem osipanje dosta kvalitetnih clanova ovog foruma(Jasna, Prota, Caca-al zamalo..)
postavlja se pitanje cije psihicko zdravlje je ugrozeno-nas koji smo ostali ili njihovo sto se izoluju od svih nas?

Ajd sad-ko ce prvi?

Možda nas je pun Mesec rasturao Confused
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 15 Dec, 2008 19:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nije mozda, nego sigurno, al sta da se radi, kada malo ljudi gleda u nebo...
Ovoga puta to nije bilo tesko-noci su bile vedre, pa ste ocas mogli da skontate da vas mesec provocira...
U stvari on nista drugo ne radi-nego samo pojacava energije koje su u nama...
Drago mi je da je kod tebe pojacavao---LJUBAV...

Laughing
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 15 Dec, 2008 19:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da li je to pun mesec pojacao ljubav ili su joj otvoreni energetski kanali, kad je prosli put bila u Izvoru, pa sad ne zna sta ce sa sobom i ispoljava se kroz euforiju?
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Dec, 2008 19:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
ili su joj otvoreni energetski kanali, kad je prosli put bila u Izvoru, pa sad ne zna sta ce sa sobom i ispoljava se kroz euforiju?

Kad smo kod toga , period adaptacije mi nije bio lak .
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Dec, 2008 20:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jasna ce se vratiti, opusteno...
Prota je tu negde... i on ce se vratiti...
Caca je malo egocentricna (nemoj da me napadnes odma') to ce proci, a onda ce tek zasijati...

Mi smo, svako na svoj nacin, opasni po sve koji citaju ali tako je bolje... nek se suoce svi sa pravim stanjem, pogotovo oni koji pocinju- ima mnogo dogme oko duhovnog puta pa je bolje da sve bude izlozeno i da se vidi sta sve postoji...

Bolje da se izlazes nego da upadnes u neku samoizolovanu duhovnu tripcinu...
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 15 Dec, 2008 20:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gibo king
 Nazad na vrh »
Androgin
Tragalac

Poruka Poslao: 16 Dec, 2008 09:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::

Mi smo, svako na svoj nacin, opasni po sve koji citaju ali tako je bolje... nek se suoce svi sa pravim stanjem, pogotovo oni koji pocinju- ima mnogo dogme oko duhovnog puta pa je bolje da sve bude izlozeno i da se vidi sta sve postoji...

Ego je "opasan" (za "tragaoca"), ali najopasniji je spiritualni ego. To je visi nivo "laznosti" ( osoba je imala ili ima odredjena spiritualna iskustva) posto pumpa lazni osjecaj sveznanja, napaja "iskljucivost" ( ... ovaj/ova nema pojma, prolup`o/la je...) i nagriza prag tolerancije ( koji po defaultu MORA biti visok kod ljudi koji imaju spiritualna iskustva)
To se desavalo na forumu ovih dana. Istanjio se prag tolerancije i IDEALIZOVANA slika o tome kako TREBA izgledati diskusija na forumu se pocela ljuljati, sto je izazvalo reakcije kod nekih ljudi ( osjetilo se veliko razocaranje kod istih- kada da su izgubili neka svoja OCEKIVANJA koja su gajili ovdje, na forumu) i dovelo do toga da odustaju od aktivnog ukljucivanja u rad foruma. Mislim, da niko od njih nije "napustio" forum.

"Vratice se rode".

Mi, ljudska bica, volimo da se durimo... Very Happy
Ovo je konacna Istina

Nazad na vrh »
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 16 Dec, 2008 09:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kada bi ljudi vise davali a manje ocekivali,ne bi bilo problema.Sve ovo samo pokazuje da "djavo nikad ne spava".
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 16 Dec, 2008 09:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Androgin ::

Ego je "opasan" (za "tragaoca"), ali najopasniji je spiritualni ego. To je visi nivo "laznosti" ( osoba je imala ili ima odredjena spiritualna iskustva) posto pumpa lazni osjecaj sveznanja, napaja "iskljucivost" ( ... ovaj/ova nema pojma, prolup`o/la je...) i nagriza prag tolerancije ( koji po defaultu MORA biti visok kod ljudi koji imaju spiritualna iskustva)
To se desavalo na forumu ovih dana. Istanjio se prag tolerancije i IDEALIZOVANA slika o tome kako TREBA izgledati diskusija na forumu se pocela ljuljati, sto je izazvalo reakcije kod nekih ljudi ( osjetilo se veliko razocaranje kod istih- kada da su izgubili neka svoja OCEKIVANJA koja su gajili ovdje, na forumu) i dovelo do toga da odustaju od aktivnog ukljucivanja u rad foruma. Mislim, da niko od njih nije "napustio" forum.

"Vratice se rode".

Mi, ljudska bica, volimo da se durimo... Very Happy

Priatelju BRAVO !!!
To je ono o cemu ja potenciram svo vreme !

Veliki pozdrav od mene !
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 16 Dec, 2008 18:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa da, tu je bitna ta nevezanost. Jer nevezanost ce nam dati fleksibilnost za razna iskustva, a opet dovoljno fokusa i vere na ono sto se trenutno dozivljava.

Ta nevezanost je meni kao neka nulta tacka. Iz te tacke mogu da se upustim u bilo sta, a opet da se nevezem i da se ponovo vratim u tu nultu tacku. Tu sam ja "nista", naspram svih opcija koje postoje- moje znanje je nista, ali opet iz nje se upustam u dozivljaj svega...

Mada uvek ostaje taj "minimum identiteta" koji ce nas odrediti-definisati u neku ruku. Preko tog minimuma nemozemo pa je fleksibilnost ogranicena njim.

Uvek treba biti iskren prema sebi. Upustiti se u "sve", iskusiti ali kada se vratimo u nultu tacku biti iskren prema sebi... Ostalo je sve gluma- iskrenost prema drugima, ma koliko delovala cisto- uvek je neki vid glume.

Pozdrav!
 Nazad na vrh »
Androgin
Tragalac

Poruka Poslao: 17 Dec, 2008 12:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Otpozdravljam ti Zockey,

Posto pisemo o psihickom zdravlju na forumu ( a ti si svojim “pisanjem” unio jedan element za razmatranje doticnog) mozda bude nekome interesantno kako se odvijao proces prepoznavanja u mojoj “glavi. Naime, kada sam, prije nekoliko dana, poceo citati dosta nakupljenih neprocitanih stranica (ne kacim se toliko cesto da redovno citam, mada mi je default Mozilla na Objavama) vidio sam bezbroj srdaca i izjava “Volim te”. U prvi mah mi je proradio kriticizam i pomislio sam : Evo ga, opet neki ‘spamer’, bas su dosadni k’o us‘. A onda, nakon par procitanih stranica, sam skuzio da se taj neko zajebava, ali bas sa cistom namjerom i skroz bezazleno. I onda su usljedile salve protesta. Meni je bilo interesantno citati opravdanja za reakcije. Naročito sam pratio reakcije nekolicine članova foruma koji su u početku bili blagonakloni (tolerantni) da bi sljedeći dan ( a ti si bio uporan, Majstore!) i oni pokazali dovoljnu dozu kritike. A simpa su mi i oni koji su išli odmah ‘na prvu, đonom’. Šta bi se desilo da se nastavilo u istom ‘Volim te’ maniru? Ko zna? Ja sam ponovo nesto naučio o sebi posmatrajući druge.

Još jednom te pozdravljam

Pa da, tu je bitna ta nevezanost. Jer nevezanost ce nam dati fleksibilnost za razna iskustva, a opet dovoljno fokusa i vere na ono sto se trenutno dozivljava.

Ta nevezanost je meni kao neka nulta tacka. Iz te tacke mogu da se upustim u bilo sta, a opet da se nevezem i da se ponovo vratim u tu nultu tacku. Tu sam ja "nista", naspram svih opcija koje postoje- moje znanje je nista, ali opet iz nje se upustam u dozivljaj svega...

Mada uvek ostaje taj "minimum identiteta" koji ce nas odrediti-definisati u neku ruku. Preko tog minimuma nemozemo pa je fleksibilnost ogranicena njim.

Uvek treba biti iskren prema sebi. Upustiti se u "sve", iskusiti ali kada se vratimo u nultu tacku biti iskren prema sebi... Ostalo je sve gluma- iskrenost prema drugima, ma koliko delovala cisto- uvek je neki vid glume.

Pozdrav!

Kada malo "odmaknes na putu", vrlo cesto gubis identitet.
Jer, on nije tvoja sustina. U tim momentima ostaje samo JA-Jedno-Praznina-Punina.
U tom kontekstu i "nulta tacka-nevezanost" prelaze u KONCEPT, nemaju podloge u stvarnosti koju uobicajeno zivimo. Nesreca (ili sreca) je sto ti momenti relativno kratko traju (barem u mom slucaju) Embarassed

( Da ne bude zabune: identitet se, u mom tumacenju, sastoji od bezbroj identitetica. Npr. dolaskom kuci i ugledavsi svoju zenu automatski uzimas identitet muza. Vozeci auto do firme u kojoj radis ti si u identitetu vozaca. Dolaskom u firmu u kojoj radis automatski uzimas identitet radnika te firme. Kad razgovaras sa svojim djetetom automatski si u identitetu oca; vise nisi u identitetu radnika i sl.
Naglasak je na AUTOMATIZMU, jer niko od nas se, u svakodnevnim zivotnim situacijama, uopste ne trudi kod uzimanja razlicitih identiteta. Mi ih "oblacimo i skidamo" lako kao sto disemo ili hodamo-AUTOMATSKI)

Pozdravljam te
Ovo je konacna Istina

Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 17 Dec, 2008 13:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Otpozdravljam ti Zockey,

Posto pisemo o psihickom zdravlju na forumu ( a ti si svojim “pisanjem” unio jedan element za razmatranje doticnog) mozda bude nekome interesantno kako se odvijao proces prepoznavanja u mojoj “glavi. Naime, kada sam, prije nekoliko dana, poceo citati dosta nakupljenih neprocitanih stranica (ne kacim se toliko cesto da redovno citam, mada mi je default Mozilla na Objavama) vidio sam bezbroj srdaca i izjava “Volim te”. U prvi mah mi je proradio kriticizam i pomislio sam : Evo ga, opet neki ‘spamer’, bas su dosadni k’o us‘. A onda, nakon par procitanih stranica, sam skuzio da se taj neko zajebava, ali bas sa cistom namjerom i skroz bezazleno. I onda su usljedile salve protesta. Meni je bilo interesantno citati opravdanja za reakcije. Narocito sam pratio reakcije nekolicine clanova foruma koji su u pocetku bili blagonakloni (tolerantni) da bi sljedeci dan ( a ti si bio uporan, Majstore!) i oni pokazali dovoljnu dozu kritike. A simpa su mi i oni koji su isli odmah ‘na prvu, djonom’. Šta bi se desilo da se nastavilo u istom ‘Volim te’ maniru? Ko zna? Ja sam ponovo nešto naučio o sebi posmatrajući druge.

Još jednom te pozdravljam

TI SI king
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 17 Dec, 2008 21:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Naglasak je na AUTOMATIZMU, jer niko od nas se, u svakodnevnim zivotnim situacijama, uopste ne trudi kod uzimanja razlicitih identiteta. Mi ih "oblacimo i skidamo" lako kao sto disemo ili hodamo-AUTOMATSKI)

Ovde se radi o tome da vecina ljudi nije SVESNA tog automatizma.
Onaj ko je svestan zna svaki korak kada napravi, kao i svaku ulogu koju "obuce".

Najlepse su ipak one lakrdijaske-zato Zockey pozdrav i od mene...

king
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OSOBNA ISKUSTVA ČITATELJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 4 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 258543 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 14092 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 29527 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 60889 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14298 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 20257 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 17124 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)