Psihicko zdravlje na Forumima...
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OSOBNA ISKUSTVA ČITATELJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 17 Dec, 2008 21:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav tebi brate, shvatice valjda Wink
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 19 Dec, 2008 16:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Androgin ::
Naime, kada sam, prije nekoliko dana, poceo citati dosta nakupljenih neprocitanih stranica (ne kacim se toliko cesto da redovno citam, mada mi je default Mozilla na Objavama) vidio sam bezbroj srdaca i izjava “Volim te”. U prvi mah mi je proradio kriticizam i pomislio sam : Evo ga, opet neki ‘spamer’, baš su dosadni k’o uš‘. A onda, nakon par pročitanih stranica, sam skužio da se taj neko zajebava.
Šta bi se desilo da se nastavilo u istom ‘Volim te’ maniru? Ko zna?

Dragi i poštovani Androgin,
Naravno da je i meni odmah bilo jasno da se radi samo o zezanju,
i to već na prvi pogled.
Ja jesam maksimalno tolerantna,
Ali nije u tome POENTA...
Za zezanje imamo Podforum - Moj DUHOVITI put.
Jednostavno, ovo je takva vrsta foruma, i ima takvu koncepciju.
Oni jesu meni simpatični oboje, ALI,
Koncepciju Foruma za duhovni razvoj je postavio administrator, a ne ja.
Ja kao moderator moram da se pridržavam toga.
Pošto su Zoki i Caca bili počeli da okupiraju sve teme
sa srcima, poljupčićima i upotrebljavajući enormno velika slova,
najmanje što sam mogla da uradim, kao urednik, je - da ih opomenem.
Još nikad nisam nikog banovala, što ne znači i da neću,
ako stvarno pretera i minira forum...
Prvu opomenu uvek pošaljem na pp,
pa ako se ogluši, druga opomena je javna, pred isključenje.
Šta bi ti dragi Androgine uradio na mom mestu ?
Topli pozdrav Pozdrav
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 19 Dec, 2008 21:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kada malo "odmaknes na putu", vrlo cesto gubis identitet.
Jer, on nije tvoja sustina. U tim momentima ostaje samo JA-Jedno-Praznina-Punina.
U tom kontekstu i "nulta tacka-nevezanost" prelaze u KONCEPT, nemaju podloge u stvarnosti koju uobicajeno zivimo. Nesreca (ili sreca) je sto ti momenti relativno kratko traju (barem u mom slucaju) Embarassed

( Da ne bude zabune: identitet se, u mom tumacenju, sastoji od bezbroj identitetica. Npr. dolaskom kuci i ugledavsi svoju zenu automatski uzimas identitet muza. Vozeci auto do firme u kojoj radis ti si u identitetu vozaca. Dolaskom u firmu u kojoj radis automatski uzimas identitet radnika te firme. Kad razgovaras sa svojim djetetom automatski si u identitetu oca; vise nisi u identitetu radnika i sl.
Naglasak je na AUTOMATIZMU, jer niko od nas se, u svakodnevnim zivotnim situacijama, uopste ne trudi kod uzimanja razlicitih identiteta. Mi ih "oblacimo i skidamo" lako kao sto disemo ili hodamo-AUTOMATSKI)

Pozdravljam te

Bas lepo, imamo slicne poglede na identitet (identitete).
Meni je interesantan taj pojam "minimalnog identiteta (kako ga ja zovem). Vecina identiteta je izgradjena u toj nekoj psiholoskoj interakciji sa drugim ljudima. A i neki drugi su nastali pod uticajem tih.
Ali taj "minimalni identitet" je onaj osnovni koji nas definise kao ljude. Najjednostavniji oblik identiteta koji nas povezuje sa fizickim postojanjem> moje telo, moje fizicko okruzenje, fizicki zakoni... sve ono sto nam daje osnovu stabilnosti- bazu naseg fizickog postojanja.

Ovo mi je posebno zanimljivo jer je to pocetna tacka za ovu moju "budnu svest" odnosno "javu".

Kroz snove, meditacije... spoznajem ostala stanja svesti ali "uvek" se vracam u "budno stanje>javu" -ovaj moj fizicki identitet.

Moje "bice" zeli ovo iskustvo i vraca me "ovde" u fizicku realnost. Ali gde ja ta fizicka realnost za mene zavisi od mog identiteta.

U tom smislu mi je neophodan taj cisti minimalni identitet> bez psiholoskog tereta, da bih raspolagao vecem broju opcija> vecoj budnosti> cistijoj svesti.

.............

Neznam da li sam uspeo da objasnim sta podrazumevam pod minimalnim identitetom?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Androgin
Tragalac

Pridružio: 18 Sep 2008

Poruka Poslao: 20 Dec, 2008 10:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi i poštovani Androgin,
Naravno da je i meni odmah bilo jasno da se radi samo o zezanju,
i to već na prvi pogled.
Ja jesam maksimalno tolerantna,
Ali nije u tome POENTA...
Za zezanje imamo Podforum - Moj DUHOVITI put.
Jednostavno, ovo je takva vrsta foruma, i ima takvu koncepciju.
Oni jesu meni simpatični oboje, ALI,
Koncepciju Foruma za duhovni razvoj je postavio administrator, a ne ja.
Ja kao moderator moram da se pridržavam toga.
Pošto su Zoki i Caca bili počeli da okupiraju sve teme
sa srcima, poljupčićima i upotrebljavajući enormno velika slova,
najmanje što sam mogla da uradim, kao urednik, je - da ih opomenem.
Još nikad nisam nikog banovala, što ne znači i da neću,
ako stvarno pretera i minira forum...
Prvu opomenu uvek pošaljem na pp,
pa ako se ogluši, druga opomena je javna, pred isključenje.
Šta bi ti dragi Androgine uradio na mom mestu ?
Topli pozdrav Pozdrav

Draga Vesna,
Uloga moderatora zna često biti nezahvalna (naročito ako je volonterske prirode) Način na koji ti to radiš na ovom forumu meni je sasvim OK.
Tvoj, gore opisani postupak-princip, bih i ja primijenio da sam kojim slučajem na tvom mjestu
No, samo opušteno, sve je SAVRŠENO, pa povremena zajebancija i 'neozbiljnost?' teku u tom 'roku službe'
Imaš pozdravčić od mene Laughing

PS
Kada nešto radimo volonterski onda su momenti i dileme u kojima popizdimo i poželimo sve poslati u PM ( ne mislim na private message Laughing )posve normalni, dok u radu za platu imamo utjehu da su ti momenti ipak ukalkulisani i regulisani 'financijskom naknadom' ilitiga platom.
Pozdrav
Ovo je konacna Istina

http://www.spiritual-net.net
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Androgin
Tragalac

Pridružio: 18 Sep 2008

Poruka Poslao: 20 Dec, 2008 11:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba:

Moje "bice" zeli ovo iskustvo i vraca me "ovde" u fizicku realnost. Ali gde ja ta fizicka realnost za mene zavisi od mog identiteta.

Neznam da li sam uspeo da objasnim sta podrazumevam pod minimalnim identitetom?

Tvoja gornja rečenica mi je potaknula sjećanje na jedno jako značajno iskustvo koje sam doživio radeći grupno disanje. Elem, bilo nas je desetak i radili smo disanje na specifičan način sa vizuelizacijom predavanja energije u loptastu tvorevinu. Proces je tekao ugodno i voditelj ga je uredno priveo kraju. No, onog momenta kada je rekao da ostanemo još malo zatvorenih očiju i stabilišemo iskustvo ja sam 'pukao' i počeo se smijati kao lud. Imao sam izuzetno jak uvid da je SVE samo koncept JEDNE SVIJESTI i da ništa suštinski nije stvarno, ni ljudi, ni životinje, ni planete ni galaksije, ni Ispoljenje. I tako ti ja fino u tom stanju pomislim na moga druga Milana (koji leži na pola metra od mene) i zakocenem se od smijeha jer ZNAM da je on samo KONCEPT, da on ne postoji već ga JA, koji sam SVIJEST-NESVIJEST 'zamotavam' u 'čvrstoću' kako bih se igrao sa njim-sobom. I onda čujem kako voditelj nešto tihim glasom govori nekom od učesnika i opalim se još luđe smijati jer shvaćam i ZNAM da je i on samo KONCEPT i da nema razlike između njega i Milana, da nema razlike između mene i bilo koga-čega jer sam sve to JA koji JESAM KONCEPT. Počeo sam da ređam ime za imenom meni dragih i ne toliko dragih ljudi i samo odzvanjanje njihovog imena u mojoj 'glavi' (ne znam objasniti gdje je to odzvanjalo pa kazem u glavi, pošto u tim momentima pojam glava-tijelo mi nije bio fiksno definisan) je izazivalo smijeh, smijeh i još smijeha. I tako sam se smijao luđački opušteno skoro 15 minuta. I onda, u jednom momentu mi se javila 'spuštajuća misao' i rekla : ' Jel' bilo dosta? Fino si se zabavio. Vrati se skroz u tijelo i otvori lagano oči'. U stvari, tokom te moje 'epizode uvida' ja sam stalno imao jedan malecki osjećaj ovog mog fizičkog tijela, toliko mali da je na momente kratko nestajao, tako da je misao o 'završetku zabave' ponovo učvrstila MENE u tijelu.
Ovo sam napisao zato što je vjerovatno ( a možda i nije, ja ne mogu čvrsto tvrditi) to što ti nazivaš 'moje biće' i u mom slučaju odlučilo da je dosta zabave i da treba da se vratim u 'normalu'. Samo još da kažem da je ta misao o vraćanju bila blaga, nije bila imperativna. Ko zna, da sam odlučio ostati u tom stanju, ne želeći da se vratim, možda bih pisao postove na ovom forumu iz neke od psihijatrijskuh ustanova Wink
Ovo je konacna Istina

http://www.spiritual-net.net
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 20 Dec, 2008 14:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Vesna,
Uloga moderatora zna često biti nezahvalna (naročito ako je volonterske prirode) Način na koji ti to radiš na ovom forumu meni je sasvim OK.
Tvoj, gore opisani postupak-princip, bih i ja primijenio da sam kojim slučajem na tvom mjestu
No, samo opušteno, sve je SAVRŠENO pa povremena zajebancija i 'neozbiljnost?' teku u tom 'roku službe'
Imaš pozdravčić od mene Laughing

Hvala ti na brzom odgovoru i podršci,
Naravno da sve radim volonterski i potpuno neplanirano,
jednostavno, sama situacija se namestila...
Ali kasnije, kad sam već prihvatila da budem urednik,
trudila sam se da to radim najbolje i najsavesnije što mogu.
Iskreno te pozdravljam i poštujem,
i stvarno mi je drago što si sa nama.
Vesna herc
.
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 20 Dec, 2008 16:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Otvara se psihološka ordinacija (načuo sam nešto), mislim da će imati mnogo pacijenata Razz
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 20 Dec, 2008 21:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo sam napisao zato što je vjerovatno ( a možda i nije, ja ne mogu čvrsto tvrditi) to što ti nazivaš 'moje biće' i u mom slučaju odlučilo da je dosta zabave i da treba da se vratim u 'normalu'. Samo još da kažem da je ta misao o vraćanju bila blaga, nije bila imperativna. Ko zna, da sam odlučio ostati u tom stanju, ne želeći da se vratim, možda bih pisao postove na ovom forumu iz neke od psihijatrijskuh ustanova Wink

Da, mislim da je bas to- "moje bice"!

Zanimljivo ti je iskustvo i bas "dobija" na vrednosti sto se odigralo u interakciji sa drugim ljudima.

Ja sam imao nekoliko iskustava na osnovu kojih sam dosao do osecaja da "moje bice" zapravo projektuje svest u ovu "fizicku ravan"- doduse bio sam sam.

To stanje nemogu da opisem- ali slicno tebi imao sam potpuno razumevanje za svoju situaciju i za kompletan koncept dozivljaja koji se odigrava kao predstava> zvana moj zivot.

U jednom trenutku osetio sam da treba polako da se vratim u "fizicko telo" i tako sam ucinio- razumevanje je polako nestajalo ali ostao je osecaj zadovoljstva. mira> i blesavi osmeh na licu neko vreme.

Ono sto je meni "najbitnije" iz ovih iskustava je taj duboki osecaj da je sve u redu i da ja zelim ovo iskustvo- nisam prevaren, manipulisan, nema gde da se juri i bori sa neprijateljima> osim ako je to trip koji bas zelim da ostvarim... Sam sam "odgovoran" za svoju realnost> sam je kreiram i dozivljavam istovremeno... Tako da ostaje da igram svoju igru jer tako i zelim.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 16:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Moja najnovija spoznaja je i da dodješ relativno psihički zdrav na internet, ne znam na kom nivou duhovnog dostignuća trebaš biti da bi ostao pri svojim uverenjima zdrave pameti.
Toliko razuveravanja tvojih uverenja te samo dovodi do ludila, ako nisi psihički zdrav i ako se ne držiš Budinih reči:

" NE VERUJ NIŠTA MA GDE TO PROČITAO ILI TI NEKO REKAO,
PA ČAK I AKO SAM TO JA LIČNO REKAO,
AKO SE NE SLAŽE SA TVOJIM VLASTITIM REZONIRANJEM
I TVOJIM ZDRAVIM RAZUMOM. "

Buddha
 Nazad na vrh »
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 09:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::
Moja najnovija spoznaja je i da dodješ relativno psihički zdrav na internet, ne znam na kom nivou duhovnog dostignuća trebaš biti da bi ostao pri svojim uverenjima zdrave pameti.
Toliko razuveravanja tvojih uverenja te samo dovodi do ludila, ako nisi psihički zdrav i ako se ne držiš Budinih reči:

" NE VERUJ NIŠTA MA GDE TO PROČITAO ILI TI NEKO REKAO,
PA ČAK I AKO SAM TO JA LIČNO REKAO,
AKO SE NE SLAŽE SA TVOJIM VLASTITIM REZONIRANJEM
I TVOJIM ZDRAVIM RAZUMOM. "

Buddha

Hvala Zockey
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 10:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ENEMOON ::
Hvala Zockey

Hvala TEBI i hvala BOGU
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 30 Dec, 2008 21:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

HVALA BUDI...
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 31 Dec, 2008 07:00 am    Naslov: Re: Psihicko zdravlje na Forumima...
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::
Eto da vidim sta vi mislite kada se pacijenti ukljuce u price?
Sta sa njima?
Kako im pomoci?
Na koji nacin?

Odustajem, neću da pišem!

Poslednji izmenio Gwydion dana 31 Dec, 2008 08:17 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 31 Dec, 2008 07:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::
...
Ne mislim da je glasanje dobro rešenje.
I ko je ovde uopšte kompetentan da ocenjuje ko je ,,pacijent,, ?
Kad bi neka zvanična psihijatrijska komisija pročitala sva ovde izneta
iskustva sa astralom,akašom, kanalisanjem, šaumbra simptomima,
mešanjem realiteta itd. pola članova foruma bi bilo zadržano kao ,,pacijenti,,

.

Poslednji izmenio Gwydion dana 31 Dec, 2008 08:18 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 31 Dec, 2008 07:06 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

easy ::
kakvi pacijenti?

čitaste li vi Kastanedine knjige?

ne nađoste li tamo da im je ideal čoveka strogo kontrolisani LUDAK?

kakva glasanja, kakve zajebancije? Smile

koji demokratski tripovi...

Poslednji izmenio Gwydion dana 31 Dec, 2008 08:18 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OSOBNA ISKUSTVA ČITATELJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 5 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 253815 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13944 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 29283 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 59903 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14196 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 20141 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 17056 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)