POD TAČKOM RAZNO...
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » RIZNICA NEAKTIVNIH TEMA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 07 Nov, 2008 09:30 am    Naslov: POD TAČKOM RAZNO...
Odgovoriti sa citatom

Hteo sam da napisem nesto i trazim temu koja bi bila pogodna... a nje nema?! Posto volimo da offtopicujemo, mislio sam da imamo temu samo za to...
Ako se slazete, ako ne Ctrl+Delete!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 07 Nov, 2008 09:37 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Desava mi se, dok meditiram, da mi se pojavljuju likovi ljudi, ili nesto drugo, samo na blic i nestaju. Ne mogu da uhvatim nit, da zadrzim momenat. Ili da cujem neku kratku recenicu. Samo prozuji i nestane.
Npr. "On je cetvrti od njih devet!"

Da li neko od vas uspeva da uhvati tu nit?
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 07 Nov, 2008 09:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šta si htio da napišeš? Ajd pojasni malo, molim te! I pošto sam jutros raspoložena da dijelim ono što trenutno osjećam, evo, nakon Easy-ja, i tebi: Poljubac... Poljubac... herc
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 07 Nov, 2008 09:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Very Happy Pisali smo istovremeno. Laughing
Pozdrav tebi i tvom lepom raspolozenju!
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 07 Nov, 2008 09:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Offtopičenje?

Evo malo nametanja subjektivnog muzičkog ukusa:

„astronaut je
volio sise
u bestežinskom
stanju vise
savršeno
savršeno
savršeno...“

http://fr.youtube.com/watch?v=ta6q-Wjq5Ls&feature=related
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 07 Nov, 2008 09:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
Desava mi se, dok meditiram, da mi se pojavljuju likovi ljudi, ili nesto drugo, samo na blic i nestaju. Ne mogu da uhvatim nit, da zadrzim momenat. Ili da cujem neku kratku recenicu. Samo prozuji i nestane.
Npr. "On je cetvrti od njih devet!"

Da li neko od vas uspeva da uhvati tu nit?

Izvini, u isto vrijeme smo poslali postove tako da nisam vidjela tvoje pojašnjenje. Ali, nema veze, ostaju na snazi poljupci. Ostalo iz mog prethodnog posta možeš da... Ctrl+delete.

A što se tiče teme, welcome to the company! Bitno je ne obraćati pažnju na slike i glasove za vrijeme meditacije, ali ih zapamti za evaluaciju nakon što izađeš iz meditacije. Ja sam se znala buditi ujutro iz nekog sna u kome još uvijek čujem kako me neko zove punim imenom. I u trenutku kad se potpuno razbudim još uvijek čujem nečiji glas kako me zove...A o scenama i slikama, ih, to je tema za jedno pet kompletnih foruma...

Pozzzzz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 07 Nov, 2008 09:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba,

Postoji tema: Neka diskusija teče!

pogledaj

pozdrav.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 07 Nov, 2008 09:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

He. he...
Eto ponovo zajedno... Very Happy

Da, jasno mi je da "hoce to tako", samo me zanima da li neko moze da isprati nešto od toga, pošto ja- nema šanse! Very Happy Very Happy
I baš bih voleo da znam ko su ti ljudi ! Mozda nekog sretnem, pa mu kazem: "Hej, ja tebe znam iz hipnagogika!" Ako me pogleda čudno, reci cu mu da je to diskoteka i da sam ga pomešao sa nekim... Very Happy
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 07 Nov, 2008 09:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Proto, hteo sam tamo da napisem ali izgledalo mi kao da ta tema ima neki drugi smisao... Imas pravo!
Nisam spavao celu noc pa mi je sad sve malo ubrzano...
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 07 Nov, 2008 10:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo jedan SINHRO.

Kad sam ukucao reč hipnagogik u pretraživač, nađoh ovaj tekst:

Knjiga Ravnoteže

Evo jedne kratke Magičke upute izdane od strane jednog tajnog društva za svoje članove.

Issued by Order :

D.D.S. 7° = 4° Præmonstrator
O.S.V. 6° = 5° Imperator
N.S.F. 5° = 6° Cancellarius

Liber Librae Sub Figura XXX

0. Shvati prije svega - o ti koji težiš našem drevnom Redu! - da je uravnoteženost temelj (Velikog) Dela. Ako ti sam nemaš siguran temelj, na čemu češ onda stajati da bi upravljao silinama Prirode?

1. Znaj zatim, da pošto je čovjek rođen u ovom svijetu usred Mraka Materije i sukoba suprotstavljenih sila, njegovo prvo nastojanje treba biti traženje Luči kroz njihovo pomirenje.

2. Stoga se ti, koji imaš iskušenja i teškoće, raduj zbog njih, jer u njima je Snaga i pomoću njih se otvara put do te Luči.

3. Kako bi i moglo biti drugađije, o čoveće, ti čiji je život samo dan u Vječnosti, kap u Oceanu vremena; kako bi mogao, da nemaš tako mnogo iskušenja, očistiti svoju dušu od zemaljske rđe? No sada je to tako, da Viši Život ometaju opasnosti i teškoće; nisu li ih imali i Mudraci i Hijerofanti prošlosti? Oni su bili proganjani i ponižavani, ljudi su ih mučili; ipak, i kroz to je njihov Sjaj rastao.

4. Zato se raduj, o Inicirani, jer što su veča tvoja iskušenja tim veči je tvoj Trijumf. Kada te ljudi budu ponižavali i govorili lažno protiv tebe, zar nije Majstor rekao: "Ti si blažen!"?

5. Ipak, o aspirante, neka ti tvoje pobjede ne donesu Taštinu, jer sa povečanjem Znanja trebalo bi doči povečanje Mudrosti. Onaj koji malo zna misli da zna mnogo; ali onaj koji zna mnogo svijestan je svog vlastitog neznanja. Vidiš li čoveka koji umišlja da je Mudrac? Mnogo više nade je za ludu nego za njega.

6. Ne žuri da osuđuješ druge; kako možeš znati da bi ti na njihovom mijestu mogao odoliti iskušenjima? A i kad bi to bilo tako, zašto bi trebalo da prezireš nekoga ko je slabiji od tebe?

7. Zato se ti koji žudiš za Magičkom Darovima pobrini da tvoja duša bude čvrsta i nepokolebljiva; jer ako budeš laskao svojim slabostima, Slab će steči moč nad tobom. Pokori se svom Jastvu, ali se ne plaši ni čovjeka ni duha. Strah je slabost i prethodnik slabosti; a hrabrost je početak vrline.

8. Zato se ne plaši duhova, nego budi čvrst i ljubazan sa njima: jer ti nemaš pravo prezirati ili mučiti ih; a to te takođe može zavesti. Zapovedaj im i teraj ih, proklinji ih Velikim Imenima ako je potrebno; ali im se
ne rugaj niti ih muči, jer to će te nesumnjivo dovesti u grešku.

9. Čovjek je ono što sam od sebe učini unutar granica određenih njegovom naslijeđenom sudbinom; on je deo čovječanstva; njegova dijela ne dotiču samo ono što on zove samim sobom nego i cijelokupan Univerzum.

10. Poštuj i ne preziri fizičko tijelo koje je tvoja privremena veza sa vanjskim i materijalnim svijetom. Stoga neka tvoja mentalna Ravnoteža bude iznad uznemirenosti materijalnim zbivanjima; osnaži i kontroliraj animalne strasti, discipliniraj emocije i razum, hrani Više Težnje.

11. Čini drugima dobro zbog same dobrote, ne zbog nagrade niti radi njihove zahvalnosti ili naklonosti. Ako si velikodušan, nečeš težiti izrazima zahvalnosti.

12. Zapamti da je neuravnotežena silina zlo; da je neuravnotežena strogost okrutnost i tiranija; ali i da je neuravnotežena blagost samo slabost koja će dopustiti i podstaći Zlo. Djeluj strasno, misli racionalno, budi Svoj.

13. Pravi ritual je isto toliko akcija koliko i riječ; on je Volja.

14. Zapamti da je ova zemlja samo jedan atom u univerzumu i da si ti samo jedan atom na njoj, te čak ako bi i postao Bog te zemlje po kojoj puziš i gmižeš, čak i tada bi bio samo jedan atom, i to jedan među mnogima.

15. Ipak, imaj največe samopoštovanje i zato ne griješi protiv sebe. Grijeh koji je neoprostiv je svijesno i namjerno odbacivanje istine, uzdržavanje od spoznaje u strahu od znanja da to znanje neče ugađati tvojim predrasudama.

16. Da bi stekao Magičku moč nauči se kontrolirati misao; dozvoli samo one ideje koje su u skladu sa željenim ciljem, a odbaci sva zastranjivanja i suprotne ideje koje se javljaju.

17. Usmjerena misao je sredstvo za neki cilj. Stoga obrati pažnju na moč tihe misli i meditacije. Materijalni čin je samo vanjski izraz tvoje misli i zato je rečeno "glupa misao je grijeh". Misao je začetak akcije i ako slučajna misao može proizvesti mnoge rezultate, šta sve ne bi mogla učiniti usmjerena misao?

18. Zato, kao što je več rečeno, učvrstu se snažno u ravnoteži silina, u sreduštu Križa Elemenata, onog Križa iz čijeg središta je izašla Stvaralačka Riječ pri rođenju osvita Univerzuma.

19. Budi zato okretan i aktivan kao Silfi, ali izbegavaj lakoumnost i čudljivost; budi energičan i snažan kao Salamanderi, ali izbegavaj razdražljivost i okrutnost; budi prilagodljiv i otvoren prema slikama kao Undine, ali izbegavaj lijenost i promjenljivost; budi vrijedan i istrajan kao Gnomi, ali izbegavaj grubost i pohlepu.

20. Tako češ postepeno razvijati moči svoje duše i postati sposoban upravljati Duhovima elemenata. Jer, ako bi pozvao Gnome da ugađaju tvojoj pohlepi, ti više ne bi upravljao njima nego bi oni upravljali tobom. Da li bi zloupotrebio čista biča šuma i planina da bi napunio svoje torbe i zadovoljio svoju glad za zlatom? Bi li ponizio Duhove Živog Ognja da bi oni služili tvom bijesu i mržnji? Bi li povrijedio čistoću Vodenih Duša da ugađaju tvojoj žudnji za razvratom? Da li bi silio Duhove Večernjeg lahora da služe tvojoj ludosti i čudljivosti? Znaj da takvim željama možeš privuči samo Slabog a ne Jakog i u tom slućaju Slab če imati moč nad tobom.

21. U pravoj religiji nema sekti, stoga budi pažljiv da ne bogohuliš ime pod kojim neko drugi zna svog Boga; jer ako bogohuliš Jupitera, ti češ bogohuliti IHVH, a u Ozirisu JHShVH. Pitaj i imačeš! Traži i nači češ! Kucaj i otvoriče ti se!

http://forums.vutra.org/putovanje-na-mentalnim-talasima/3433-liber-librae-sub-figura-xxx.html
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 07 Nov, 2008 14:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gibo, kada vidiš lice sasvim uz tvoje, to je lice tvog vodiča. Oni vole tako da se pokazuju. Ko će ga znati zašto.

Potrebno je pribeležiti svaku reč koju zapamtiš, jer se onda iz toga može kompletirati cela knjiga.
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 07 Nov, 2008 15:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
Pozdrav za Easy-ja,
Odličan tekst, bravo !

.
easy
Majstor

Poruka Poslao: 09 Nov, 2008 12:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sinhro

http://fr.youtube.com/watch?v=9x1vd7Lmenw
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 23:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.zeitgeistmovie.com/add_serbian.htm
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 12 Nov, 2008 08:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odličan film!

Pogledao sam ga pre mesec dana.

Svaki od njegovih delova otvara oči.

Znaš li nešto više o tom filmu? Ja sam ga, recimo dobio sa Digitalnim anđelima i još nekim potpuno drugačijim filmovima. U pitanju je masovna podela od ruke, do ruke...

Ko stoji iz toga?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » RIZNICA NEAKTIVNIH TEMA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94  Sledeci
Strana 1 od 94

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 102741 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA... 1551 vasudeva 932890 30 Apr, 2011 14:49 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 70259 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 249122 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Objavljujem da sam Živ...Vakan Tanka 9 Vakan Tanka 11954 20 Jan, 2010 18:48 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA kao sam zavrsetak Spiritualne Staze… 30 Vijaya 21022 22 Dec, 2009 10:48 am
Vijaya Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Došao sam donjet mač i knjigu 10 Ramzes13 11011 03 Nov, 2009 16:33 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)