FILOZOFIRANJE -potraga za sveznanjem
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 09 Nov, 2008 13:22 pm    Naslov: drugi pogled
Odgovoriti sa citatom

I sama Zemlja je sastavljena od ravni, ima ih taman toliko koliko je Svetlosti potrebno da je prođe. Na njoj isto mozes videti, prošlost i budućnost. Ljude u prašumi Amazona, i one u podzemnim prostorijama Hjustona. Biljke od gljivica da četinara. Životinje od ameba do ljudi. Sve je napravljeno od Svetlosti, koju u oblike stvara elmat, GRAVITACIJA. Svi za nju znamo, ali je je vidim.
I na Zemlji se ravni menjaju. Ako se odselis sa jednog mesta na drugo, pa se posle nekoliko godina vratis, eto te u budućnosti. Samo treba gledati, posmatrati i učiti, jer sve nam je dato da vidimo u slikama. Pismo je slikovno jer jedino slika može putovati brzinom Svetlosti.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 09 Nov, 2008 14:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 20 Jul, 2009 09:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Nov, 2008 14:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne treba ti izraz možda, jer sve može, samo se mora znati kako. Te ravni, sfere su toliko zgusnute, na primer. Ako pratiš Zrak Svetlosti, puls fotona i brzinu kojom se kreće, brzina svetlosti. Svaka tacka njegovog puta pripada JEDNOJ ravni. Znaci da Zemlja postoji na SVAKOJ toj tacki.
Ako se prati jedan zrak, onda smo u vremenu dokle je zrak stigao. Ako pak gledamo vise zrakova, onda imamo i one koji su pre krenuli. Posto se nas život odvija u elumima, moglo bi se reći da smo mi već u mislima, pa tako prelazak iz jednog nivoa na drugi je brzina MISLI. Samo tom brzinom se moze ostvariti prelazak.
Mislim da je puno vas imalo takvo iskustvo, samo da toga niste svesni. Da vidite dva puta isto, ponovi se ista slika. Zatim da vidite objekat, kojeg posle nema na tom mestu. Ima dosta sličnih primera. Pričajući sa običnim ljudima , shvatila sam da se to ljudima stalno događa. Kada im objasnim šta se desilo, ostanu iznenađeni, ali i smireni, jer su mislili da sa njima nešto nije u redu.
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 09 Nov, 2008 16:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 20 Jul, 2009 09:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Nov, 2008 20:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Covek nije sposoban da bilo sta isplanira, dogovori unapred ili da se zakune na vernost. Ako pogledas bilo koji dogadjaj videces da se odvija putevima van ljudske pameti. Priznanje da ne znas, ali da zelis da znas, je pravi osnov za pocetak osvajanja Znanja. Postoji rec i osecanje koje se zove nada. Nadam se je previ izraz za putovanje kroz žvot.
Nema možda, a pogotovo moram...

Religija uopste nije put ka zenu.
Religije na Zemlji su čuvari delova istine o nama.
Velika im je uloga ali na Zen idu ljudi slobodnog uma, koji su sposobni da se odupru svakoj instituciji, ljudi laki poput pera, mogu da skaču i preskaču ravni na putu ka zenu, da stignu pre ostalih. Opterećenje bilo koje vrste daje težinu i usporava, poneko uopste ne može da se otrgne iz jedne ravni.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Nov, 2008 21:16 pm    Naslov: ravni
Odgovoriti sa citatom

Dok smo jos kod teme ravni pokusacu da vam slikom ispricam kako sam stigla i sta sam morala proci. Uzmite kao sliku spiralnu galaksiju, može Mlečni put. U Centru je elmat, beskrajno mali, ali sve sto vidite on isijava i gradi. Zamislite koja je snaga potrebna da se izadje iz tog Centra, da se u dahu pretrce sve ravni.
Evo jos jedna slika za razumevanje, a nalazi se u Kamenu Mudrosti koji sam vam donela na dar. Uzmite tu istu galaksiju i krenite iz Centra, pratite četiri zraka koja su odatle krenula. Kreću se zrakasti, prave piramidu. Ubacite u nju ravni, Znanje o ravnima, i videcete da je svaka ravan jednaka po sastavu ali ne i po veličini. Svaka veća slika je vidljivija od predhodne, vide se detalji. Tako da kada kazem da ste vi ja, to znaci da je svako od vas moja jedna ćelija.
Da bi ste dokucili Znanje, ne morate ići u drugu ravan, gledajte svoju u kojoj ste, i SVE ćete videti. Paralelni svetovi su identični.
Gledajte sada atom vodonika. Zemlja je njegova proekcija ali i Mars. Atomi vodonika nisu svi jednaki. Atom vodonika u kom je ugrađeno znanje Zemlje je atom koji stvara vodu Života, atom Marsa lebdi u vazduhu.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Nov, 2008 23:13 pm    Naslov: iskustvo
Odgovoriti sa citatom

Knjiga ne bi bila zanimljiva ako u njoj nema i životnog iskustva. Pa cu vam ispricati moja dva doživljaja, a vi u njima mozete prepoznati sebe ili dopisati neki svoj. Svakako pripadaju prici o ravnima.

U prolece prosle godine, ometali su me u radu majstori koji su uvodili grejanje, ja taj zastoj, inače, nazivam čekanje. Pošto živim u prizemlju, sve se odvijalo ispred mojih vrata. Nekao sam se nosila sa tim neredom, ali me je posebno nerviralo što su razne cevi slagali kod oraha. Zatrpavali su mi drvo. Otisli su ali su taj krš ispod drveta ostavili. Jedno jutro sam izašla iz stana i videla da krša nema. Obradovala sam se i zapitala kada su ga odneli, a da ja to nisam čula. Sva sretna vratila sam se u stan, dobro je oslobodili su mi drvo. Kada sam posle par sati ponovo izašla, sve je opet bilo tu. Stajala sam u neverici, ali sam brzo shvatila da sam bila u drugom vremenu. Međutim, nisam bila dovoljno sabrana da uočim detalje. Ne znam da li sam bila u prošlosti ili budućnosti, kada taj krš nije postojao.

Drugi dogadjaj se odigrao u junu ove godine. Konačno sam našla ko će mi pomoći da odštampam knjigu. Morala sam odneti tekst na pripremu, ali moj novi kompjuter nema mogućnost snimanja na fllopi disku. Morala sam otići da kupim fleš. I tako krenem u poznatu prodavnicu u Sarajevskoj ulici. Medjutim cim sam presla na drugu stranu ulice, ja vidim novu prodavnicu i naravno, uđem jer mi je bliža. Saceka me mlada prodavačica sa osmehom a ja je pitam ”Od kada ste vi ovde, prolazim svakoga dana ovuda nekoliko puta i nisam vas videla”. Začudjeno me je pogledala i odgovorila “ Mi smo ovde stalno i već dugo”. Još smo malo brbljale, gledala sam opremu koju imaju i kamere, cene su bile pristupačne. Kupila sam fleš i izašla. Sutra dan sam pošla ponovo u prodavnicu da kupim i sinu jedan, ali prodavnice nema. Raspitivala sam se okolo gde je, ali niko ne zna. Odmah sam shvatila da sam opet negde bila. Prodavnice nema, ali ja imam fleš.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Nov, 2008 23:46 pm    Naslov: dodatak
Odgovoriti sa citatom

Marka flesa je CORSAIR, A sa druge strane pise Turbo Flash windows,vista,accelerator. Ima li jos neko takav
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 10 Nov, 2008 11:32 am    Naslov: bogovi sa olimpa
Odgovoriti sa citatom

Ovaj tekst moze spadati u domen zanimljivosti ali on je vrhunski primer Paralelnih svetova.
U grckoj mitologiji postoji prica o Bogovima koji gledaju ljude sa Olimpa. Naravno da su ih se ljudi prvo plasili pa su se navikli. To ustvari nisu Bogovi vec mi u narednoj ravni koji se igramo Bogova.
Taj dogadjaj je identican sa nasim delovanjem kada uzmemo mikroskop i udjemo u podrucje kvantne fizike. Posmatrajuci cestice naucnoci su primetili da one reaguju na sam pogled, uznemire se. Veliku vecinu tih cestica naucnici mogu da usmere. Ali postoje i one koje NEĆE da udju u kolosek. Ti sto nece su moji Ratnici Neba koji svaku barijeru probiju.
Tako kada vam se ucini da na nebu vidite nekoga da vas gleda,
to nije iluzija vec stvarnost.
Poslusnost NIJE vrlina, ali je velika vrlina znati slusati a zatim iz toga odvojiti ono sto ti odgovara.
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 10 Nov, 2008 13:21 pm    Naslov: Re: iskustvo
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 20 Jul, 2009 09:36 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 10 Nov, 2008 14:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Easy dragi, ne ide to tako. Sve se desava u potpuno budnom stanju. Sednem za kompjuter, pregledam novine, pisem, pa udjem, izadjem. Nema spavanja.
Ne trazi ovu vrstu odgovora na strani sna, jer san je nesto drugo o tome cu pisati posebno. Ovaj deo pripada i nauci, jer ako udjemo u ravan kvantne fizike, to su naucnici bec otkrili, da postoje cestice koje ne mogu da ukrote, Na tom primeru izuzetka sacinili su teoriju o tome da se u momentu mozes naci na, recimo. Marsu. Naravno da nisam sama koja to mogu, ima nas sedamstotina na pet milijardi. jedina je razlika sto oni idu pre mene pa za mene ne znaju. Poslednja tvorevina Boga je vera ili zena, tajna koju niko jos nije odgonetnuo/
elmat i elum su BINARNI OSNOV GRADJE. BOG, iz toga sledi da bez Boga nema nauke, zato je nemojte razdvajati od duhovnog puta. Jos na pocetku price sam rekla da sve sto budem pricala u buducnosti ce se ostvariti
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 10:46 am    Naslov: kombinatorika
Odgovoriti sa citatom

Ali i vi ste ja. Svako sebe moze posmatrati kao nastavak toga nize. Rekla sam vam vec da je svako predstavnik jedne planete i samim tim odgovoran za nju. Sve sto radite, bukvalno, radite samo sebi i nikome vise, Sve sto cinite ceka vas, na sledecem koraku. Pogledajte kakve su nam igre koje pravimo na sitnijem nivou, One su odraz nas samih a taj nivo trpi, poput nas, nevidjenu torturu, uvodjenja u sistem igre nekog pojedinca. Sami sebe maltretiramo. Svako sebe moze posmatrati kroz piramidu. Zemlja 72 vec je na obodu galaksije. Posto puls traje 77 godina ostalo nam je jos pet. Nisam racunala koliko je to naseg vremena. Ostavicu matematicarima da izracunaju po jednaci koju sam im dala.
Planeta na kojoj zivimo je utkana u nas. Sve sto na njoj postoji, postiji i u nama U strukturi gena nalazi se svo steceno znanje zivota. Jedna celija je mnogo pametnija od nas samih.Medjutim unistavanjem planete, mi se praznimo, gubimo sastav, sve manje smo ljudi. Izumiru vrste na zemlji, izumiru i u nama. Kako cemo leteti ako nestane ptica. Verovatno znate da svaka vrsta zivog sveta moze da bude i Čovek.
Ne znam da li sam uspela da dam pojedinacnu sliku koja se razume, jer samo tako se moze sagledati velicina. Broj je konacan, ima kraj i pocetak, Velicina tog broja je c stepenovano sa c, kombinacija. Izgleda ogromno ali nije, sustina je shvatiti sopstevenu velicinu u tom broju.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 11:02 am    Naslov: drugi pogled
Odgovoriti sa citatom

Evo vec dopiru reči egoizma sa svih strana, govore - Šta me briga za ostale, ja se trudim da radim dobro, moj svet ce opstati ako ja odlucujem o tome. Ali organizam moze da opstane samo ako je kompletan, moze da mu fali ruka ili noga, bez obe na moze jer mora neko da mu pomogne, pa ce neko reci ja cu ustima da se sluzim, ali ni to nije tacno jer mora imati pomoc prirode, cime ce se sluziti ako nicega nema DA MU POMOGNE... JEDINSTVO OPSTAJE.
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 11:20 am    Naslov: Re: drugi pogled
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 20 Jul, 2009 09:36 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 11:26 am    Naslov: ovo je Djole
Odgovoriti sa citatom

Podela na dobro i zlo su polovi, oba su izrazajnija od ukupne celine. Postoje da bi se mogla videti Istina. Kako ces nesto znati ako nemas sa cima da ga uporedis. Ako polova te vrste nema, to je onda BEZNAĐE, mrtvilo.
Polovi su neophodni za Život.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 2 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30253 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89673 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40348 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42317 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34003 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30221 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35269 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)