ALTAJ -duhovnost Novog doba ....
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SLOVENI - RELIGIJA, ISTORIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 08 Nov, 2008 23:09 pm    Naslov: ALTAJ -duhovnost Novog doba ....
Odgovoriti sa citatom

ALTAJ - duhovnost Novog doba

Nikolaj Rerih je boravio pocetkom 20 veka na Altaju.
Kazu da je ostavio preko 3000 slika koje je usput slikao stanovnicima toga ogromnog prostranstva.
Kazu da iz omalenih kucica u kojima su na zidovima jos uvek neke od tih njegovih slika zrace takve energije da svako ko bi došao samo donde, vratio bi se skroz promenjen.
Jedan moj prijatelj je ovog leta bio na Altaju i kada sam ga priupitao :KAKO JE STVARNO TAMO?
odgovorio mi je veoma jednostavno:
U svakom njihovom selu imas najmanje 2-3 coveka kao sto je bio Don Huan.
DOVOLJNO...

ETO NOVE TEME...
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Nov, 2008 02:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
Evo za početak priče o Altajskoj ledenoj princezi -

Алтајска ледена принцеза

На тромеђи Русије, Кине и Монголије налази се планински вијенац Алтај, извориште многих ријека и легенди. Прије више вијекова на обронцима и у низијама славног Алтаја, живјела су дивља ратничка племена, бојовници на коњима. Вјечити номади немилосрдно су се борили за опстанак. Једино их је Алтај уједињавао – на њему су под каменим хумкама сахрањивали своје мртве, вјерујући да ће им он подарити нови живот.

О леденим планинским мумијама знало се и раније, прије него што је археолог Наталија Полосмак 1993. године на самој граници између Русије и Кине, пронашла јединствену гробницу. Отклањајући камен по камен са повеће хумке, пажљиво копајући, Наталија и њени сарадници су под муљем и ледом открили масиван дрвени ковчег у чијој се близини налазило шест жртвених коња – обиљежја изузетног значаја покојника сахрањеног на падини Алтаја.

Ковчег је био начињен од Арша, „дрвета живота“, и поклопљен дебелим дрвеним поклопцем прикованим великим бакарним ексерима. Пошто су истраживачи са крајњом пажњом уклонили поклопац, пред њима се указала необична слика. Ковчег је до врха био испуњен непрозирним ледом који се пресијавао на дневној свјетлости. Да би дошли до тајне скривене у њему, они су захватили воду из оближњег језера, загријали је и стрпљиво, изливајући чашу по чашу, уклањали лед који је ту стајао вијековима. У један час на сунцу засијаше златне љуспице испод који се прво указа људска глава, углавном кости, а затим и тијело са добро очуваним ткивом. Била је то жена!

Истраживачи јој одмах недјенуше име „ледена дјевојка“. Покривач којим је ледена дјевојка била обмотана изазивао је својом љепотом посебно изненађење, а још веће било оно када су га истраживачи разгрнули и уклонили одјећу са мумифициране дјевојке – на њеној лијевој руци и рамену, као и на десном палцу, указале су се необичне истетовиране фигуре. Фантастична створења са изукрштаним роговима на чијим су се крајевима налазили цвјетови! На црни филцани повез око главе мумије било је пришивено петнаест дрвених птица. Око врата се налазила огрлица од више малих дрвених камила.

Вични вјештинама очувања мртвих, стари ратници су у очне дупље вољене особе убацили лоптице од комадића крзна. „Ледену дјевојку“, њен покривач, одјећу и све друго што се налазило у ковчегу, а што је требало да прати у њеном другом животу, Наталија Полосмак и њени сарадници су са великом пажњом у институт у Новосибирску.

За даљу детаљну анализу узели су и узорке дрвета ковчега, његовог поклопца, жртвованих коња – сапутника покојнице, комаде камена са хумке, грумене земље и друго.

Научна анализа заснована на мјерењу садржаја радиоактивног угљеника (¹С) показала је да мумија потиче из 5. вијека прије Христа, тј. да је стара више од 2400 година. То је најстарија женска ледена мумија која је икада откривена. Процијењено је да је дјевојка умрла приближно у својој двадесет петој години.

О номадским народима, њиховом скитачком животу, ратничким подвизима, суровости и обичајима писао је славни грчки историчар Херодот, савременик „ледене дјевојке“. На основу докумената оца историје, како је Цицерон назвао Херодота, могли бисмо да повјерујемо да је дјевојка или жена, чије је остатке пронашла Наталија Полосмак била врло храбар ратник и да је, највјероватније, убила шест непријатеља свог племена и тако као пратњу заслужила шест жртвених коња. Или је можда била жена или кћи прослављеног вође, ратника без премца, који је својој номадској принцези одао велику посмртну почаст.

Тајну о „леденој дјевојци“ вијековима је крио свемоћни Алтај на коме још постоје хиљаде неоткривених хумки. Из једне од њих у нови живот, у живот науке, крочила је Алтајска ледена принцеза.

http://www.mycity.co.yu/Blog/Atlantida-2_3.html

Poslednji izmenio Vesna dana 17 Jul, 2009 00:49 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Nov, 2008 02:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

..
U planinama Altaja otkriveni crteži na strnama,
nastali 35.000 god. pne

Crteži lovaca na stenama u pokrajini na severozapadu Kine mogli bi biti dokaz da su ljudi skijali još u starijem kamenom dobu (35.000 godina pre nove ere), piše kineska štampa. Crteži u planinama Altaj u autonomnoj pokrajini Ksinjiang, severno od Tibeta, "prikazuju ljude koji love dok skijaju, na osnovu čega areheolozi smatraju da je područje Altaja bilo mesto na kome se skijalo pre 200 do 300 vekova".
Vang Bo, istaknuti istraživač iz Pokrajinskog muzeja Ksinjiang tvrdi da su na slici prikazane četiri osobe kako gone stoku i konje, od kojih troje na nogama imaju duge daske i motke u rukama, pa iz toga zaključuje da su to "skije i skijaški štapovi".
"Stručnjaci smatraju da su crteži na stenama u Altaju najraniji arheološki dokaz koji pokazuje da su ljudi skijali u davnim danima i govori da je skijanje izmišljeno u Altaju", piše štampa. Planinski lanac Altaj prostire se na području od približno 2.000 kilometara od pustinje Gobi do zapadnog Sibira i prolazi kineskom, mongolskom, ruskom i teritorijom Kazahstana.

.
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 12 Nov, 2008 20:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znam da je Altaj mesto čistote i svetlosti, znam da se čuva za neka buduća vremena, za ljude koji će tek doći...
Reke su ciste, vazduh je cist, ljudi su oslikana Božija namera.
Mesto kakvog nema vise nigde na svetu.
Mesto gde zajedno postoje sve religije, svi različiti putevi, a oni opet nisu različiti.
Mesto koje je predodredjeno iz davnina da pokaže kako izgleda to kada se ljudi UJEDINE.

.
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Nov, 2008 16:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

LEGENDA O KEDRU

O kedru postoji jedna prelepa altajska legenda...
...Žitelji Altaja imali su veoma poseban odnos prema kedru. To drvo smatrali su božanskim i čuvali su ga. A kada su se pod njim odmarali, ili noćili, trudili bi se da ga nikako ne povrede. To nimalo nije iznenadujuce. Kedar je drvo koje ih je hranilo, oblačilo, grejalo i pouzdano čuvalo od nepogoda. Kedar - je živo biće...

...Nekada davno, vraćajući se iz lova kroz tihu, kedrovu tajgu, umorni lovac se ispružio ispod starog razgranatog kedra i zaspao. Taj kedar je bio toliko star, da je sav bio u vijugama i izbočinama, prekriven mahovinom, i čvornovatih grana, a na zemlji, ispod krošnje, nalazile su se četine koje su otpadala godinama... Lovac je bio toliko umoran da nije čak ni razvukao šator, niti je spremao hranu. Legao je na predivnu postelju od četina i čvrsto zaspao.

Pre nego što je svanulo, probudi ga nečiji jecaj i tihi razgovor. Lovac se iznenadi, i poče da osluškuje. To je bio razgovor između starog kedra, i još jednog, ali mladog koji je rastao pored njega. Stari kedar je jecao, žaleći se mladom, kako ga je snaga napustila i kako ne može više da se drži.

Mladi kedar ga tobože zapanjeno upita: "Pa, što ne padaš, o tome si mi juče govorio?!". "Da, - odgovori stari kedar, - juče sam se sasvim pripremio da padnem, ali ispod mene je legao da spava umorni čovek. Mogao bih da ga ubijem".

Iznenađenom lovcu kome bi žao starog kedra, ustade, čvrsto zagrli nekada snažno stablo, zahvali mu za gostoprimstvo, i pomeri se u stranu.

Zaljulja se stari kedar i sa uzdahom olakšanja pade na zemlju. Još jednom mu se pokloni lovac i produži dalje...

Od davnih vremena priča se o Drvu Sveta, čije korenje učvršćuje zemlju i umiva se u svetim vodama podzemnog carstva, a čije stablo obavija zmija - simbol spiralnog kretanja energije, dok mu je krošnja usmerena ka Kosmosu...

U najstarijoj nama poznatoj civilizaciji, kod Sumera - to drvo je kedar.

Majka sveta reče Tvorcu: "Iskre Ognja Tvog Duha mogu da pruže spasenje, ali ko će ih sakupiti i omogućiti nam da ih upotrebimo?" Tvorac odgovori: "Drveće i trave će sačuvati iskre moje, ali kad iskre otpadnu, neka Kedar i njegove sestre u toku cele godine čuvaju prijemnike Ognja"...

Kedar, kao Sveto Drvo Života - poštovala je najstarija, najzagonentnija i izgubljena u stolećima civilizacija, koja je dala život celom savremenom svetu - civilizacija Sumera.

Nositelji tajnih sakralnih znanja Sumera, verovali su da je Bog stvorio kedar kao simbol moći, veličine i besmrtnosti koji bi služio kao sakupljač kosmičke energije na Zemlji. I zbog toga je on dobio sveto pravo da ima različita lična imena u zavisnosti od mesta na kom raste i od namene - religiozne, izleciteljske, građevinske, čak je bio smatran za dragocenost i bio je skuplji i od zlata. Sve to potvrđuju glinene tablice stare oko 7000 godina koje su pronađene u arheološkim iskopinama starog sumerskog carstva.

Glava sumerskog panteona, Bog Ea, koji je bio simbol čiste vode bio je i pokrovitelj kedra. Ea je bio izvor nedostižne i skrivene umetnosti i tajnih znanja koje je mogao da podari dostojnom čoveku. A najvažnije što je darovao ljudima - bio je Život. Njemu su pripadali svi plemeniti metali, i njega su smatrali za pokrovitelja kovača, zanatlija, kulture, umetnosti i nauke. Takav je bio i Kedar - pored Ea, i on je označavao lepotu (voda je kod Sumera označavala nešto veličanstveno i prelepo), stabilnost, besmrtnost (neki Kedrovi mogu da žive i do 2000 godina), zdravlje (tj. život), snagu, procvat (razvoj kulture, umetnosti i nauke), božanski ponos i veličinu. Potražnja kedra u Starom svetu bila je tako velika, da se u najstarijem "Epu o Gilgamešu", pominje čudovište, koje čuva kedrovu šumu od onostranih nasrtaja. Božansku kedrovu štafetu Sumeri su preneli i na druge narode.

Drveni detalji sarkofaga egipatskog faraona Tutankamona (1356 - 1350 godina p.n.e.), a takođe i mnogobrojni predmeti iz njegove grobnice napravljeni su od kedra.
Iako su ta otkrića stara više od tri hiljade godina, iznenađujuće je da su ostali u odličnom stanju jer nije samo sačuvana struktura napravljena od drveta, nego i suptilni, nežni miris. U Starom Egiptu, kedrova smola bila je jedan od najvažnijih sastojaka balzama za mumificiranje. Zahvaljujući kedrovom ulju, sve do danas su se sačuvali neprocenjiv egipatski papirus.

Feničani su od kedra gradili galije, a i Asirci su ga takođe koristili. Flotu od kedra je izgradio i legendarni biblijski car Solomon, koji je i Jerusalimski Hram i svoj ogromni carski dvorac napravio samo od kedra, a za taj dragoceni materijal je morao da da dvadeset gradova. Drvo gofer, od koga je Noje izgradio svoj kovčeg - u stvari je bio kedar sa Bahreinskih ostrva.

Neminovni atribut posvećivanja careva stare Iranske države, Horasane, bila je čaša kedrove smole. Kod druida, tajanstvenih šumskih, keltskih, paganskih sveštenika - čaša Kedrove smole - Živice, zvala se Čaša Života.

Ps . ovo sam sa neta - copy paste .

Cmok Poljubac...
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 17 Nov, 2008 22:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Caco, posle ove price nije ni cudo sto Anastasija toliko prica o Kedru (morao sam da ga napisem velikim slovom-on to zasluzuje...)
Da li znas da Atlaski kedar je drvo koje moze da izdrzi najvecu koncentraciju ugljen dioksida i monoksida i da se upravo zato najvise sadi u velikim gradovima???
Oni ga sade da ne bi drvo uginulo od zagadjenja, a ono U STVARI...
Svuda oko ljudi u gradovima - Kedrovi...
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 19 Nov, 2008 01:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dajbože ,

pa ti si živa enciklopedija !

Daj nam još neke informacije o Altaju - staroj Srbiji ... kaži nam , ne moj da si taki... !!! news Napiši Thumright
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 29 Nov, 2008 21:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E, Caco, Caco, stalno bi jos i jos i jos...
Nekada nema vise -jednostavno ...
Ovde mozda imam jos po neku informaciju o Arguljerasovim inicijativama oko Altaja i Rerihove zastave mira, pa iz svega toga proizilaze neke nove inicijative---citaj novu temu MARŠ MIRA...
Lina
Iskušenik

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 11 Jan, 2009 21:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Je li to informacijska medicina?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 11 Jan, 2009 22:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne kontam-ponovi jasnije pitanje...
Sta ti je to informacijska medicina???
Lina
Iskušenik

Poruka Poslao: 12 Jan, 2009 21:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro, početi ču izpočetka. Šta predstavljaju te slike? Kakve su?
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 12 Jan, 2009 21:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lina ::
Dobro, početi ču izpočetka. Šta predstavljaju te slike? Kakve su?

Sory, to je bilo na samom pocetku ove teme---
interesuju te sta je na Rerihovim slikama???

E, to bi i ja bas voleo da znam, jer na zalost nisam do sada uspeo da vidim ni jednu, samo sam citao i slusao o tome.
Da, najverovatnije si u pravu-rec je o informacionoj medicini,
mozda preciznije o energetsko-informacionoj medicini.
Na koji nacin te slike uticu i sta je na njima,
mozda i konkretno saznamo jednog dana kada odemo na Altaj?!?!?
Lina
Iskušenik

Poruka Poslao: 12 Jan, 2009 22:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo, ja ču na kratko, jer mi se sad baš i neda pisati. Prije nekog vremena imala sam kojekakve baš "grozne" i "čudne"stvari (bolest - bar sam tako mislila ...). Pokušavala sam sve, ali uzalud! Onda sam naletela na sibirsku cedru, i tad je sve počelo. Posle pola godine uzimanja ulja, (pa sam posle koristila i sve ostale stvari od cedre što su mi došle pod ruke ... .. sad kalim čak i semena ... pa čemo videti šta če izači.
Nekako sam onda "naletela" na ŽIVU KNJIGU od dr. Valio Ramira (pseudonom) koja radi na jednom institutu u Novosibirsku ... Ta knjiga pravi čuda!!! Ne čitaš ti nju, nego ONA ČITA tebe. Da imam skener, malo bi poskenirala pa poslala. (to su ili neki kodovi, neznam ni sama šta su... nekako mi liči na arabski) E pa je onda imala tu seminar na Kranjskoj gori na temu "Informacijske medicine" (za Ruse je to deo zvanične medicine), na koji sam išla i radili smo prema "matricama". Neke od njih nisam nikad u životu videla, a među njima je i Cvet Života. Ali i cedra, jer kaže se da ima kozmičku notu. Kad sam pogledala ovu novu temu, nekako mi se učinilo, da bi moglo to biti povezano sa tim matricama i sa cedrom.
Evo, "prakticiram" rad sa tim matricama, super je. Toliko, drugom prilikom više.
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 12 Jan, 2009 22:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rusi poseduju kompletna znanja "VEDA".
Pojedinci koji poseduju celokupan aspekt tih znanja se nalaze u Sibiru i na Altaju.
Cula si za Anastaziju i njenu porodicu?
Nije ni cudo da su poceli da znanja da sire i na zapad.Pa bilo je i vreme...
Voleo bih tu knjigu da nabavim-da li mozda moze da se kupi u Sloveniji?
Ako ne -molim te iskeniraj je kod nekog prijatelja -pa je pusti ovde na forum -ili bar posalji link ka njoj.
Hvala ti puno unapred...

Laughing Laughing Laughing

P.S. Pogledaj slike koje upravo postavljam na temi-Cvet zivota-da li lice na njih???
Lina
Iskušenik

Poruka Poslao: 12 Jan, 2009 22:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pokušat ču! Nema problema! (mada se bojim, ali čemo videti, dali če imati isti učinak???)
Ja sam tu knjigu dobila na seminaru, ali mislim, da se može nabaviti baš kod organizatora tog seminara. Nekako čemo to več rešiti. Inače, haha, misliš da je ja ne bi prije skinula - da sam ju našla.
Onda ću izskenirati i matrice, pa poslati! A ako imaš fax, to bi mogla poslati!
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SLOVENI - RELIGIJA, ISTORIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 198987 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 117783 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149029 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1689351 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 98440 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1402275 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1621939 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)