KOSMIČKE MEDITACIJE Ljubiše Stojanovića
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » UČENJA DR. SCI. LJUBIŠE STOJANOVIĆA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 10 Nov, 2008 13:54 pm    Naslov: KOSMIČKE MEDITACIJE Ljubiše Stojanovića
Odgovoriti sa citatom

dr sci. Ljubiša Stojanović
AURA 2004

MALE KOSMIČKE MEDITACIJE

Ljudi poznaju i koriste veliki broj meditacija. Svaka od njih ima svoje dobre i loše strane, kao i granice svoga dometa. To je zbog toga što su ih izmislili ljudi, a oni greše i stvaraju granicu svemu. Da bi se slabosti postojećih meditacija otklonile, ja sam 1994. godine, u dubokoj meditaciji dobio informaciju od spiritualnih bića o novoj meditaciji koja do tada nije bila poznata ljudima, a koju su nazvali Put ka prosvetljenju. Za nju su mi rekli da predstavlja najefikasniju meditaciju koja najbrže i sigurno vodi ka prosvetljenju. Moj zadatak je bio da je širim po celom svetu. Danas postoje mnogo meditanata i više meditativnih grupa kako kod nas tako i u svetu: Novi Sad, Beograd, Subotica, Vršac, Republika Srpska (Banja Luka), Slovenija (Kranj), Makedonija (Skoplje), USA (Sarasota na Floridi, Kanzas Siti, Olkahoma Siti). Meditaciju, Put ka prosvetljenju, može svako primenjivati, ali ne odmah, nego tek posle pripreme u trajanju od nekoliko meseci.
Duhovne energije su ukazale na potrebu da se, pored meditacije Put ka prosvetljenju (čije se uputstvo dobija na seminaru „Put ka prosvetljenju“ koji vodi dr sci. Ljubiša Stojanović u Beogradu, Novom Sadu i Subotici), ljudima da i nekoliko „malih“ meditacija koje bi bile blage i koje bi svako bez ikakve pripreme mogao odmah da koristi. Cilj malih meditacija bio je da se, kod što većeg broja ljudi aktivira duhovnost, poboljša funkcionisanje nervnog sistema, pomogne u isceljenju bolesti i izvrši priprema za meditaciju Put ka prosvetljenju. U tu svrhu odabrano je pet složenih i efikasnih meditacija koje su nekada bile u stanju da primenjuju samo, u paranormalnom smislu visoko razvijene osobe. Spiritualna bića su izvršila inicijaciju svih ljudi sveta i time omogućila da pet malih meditacija može svako primenjivati, bez ikakve pripreme.
Svrha malih meditacija je dvojaka:
1. Da se budućim meditantima Put ka prosvetljenju popravi psihofizičko stanje i omogući brže poboljšanje funkcije nervnog sistema i što ranije uključenje u meditativnu fazu.
2. Svim ostalim osobama, koje ne planiraju da rade meditaciju Put ka prosvetljenju, male meditacije će biti izuzetno korisne u cilju poboljšanja sopstvenog psihofizičkog stanja i održavanja energetske ravnoteže.

ŠIVINA MEDITACIJA

Pre nekoliko godina mi se u dubokoj meditaciji pojavio Šiva i dao mi jednu isceljujuću metodu, ili malu meditaciju zahtevajući da je, kao njegov poklon, prenesem svim ljudima, što znači da je mogu koristiti svi ljudi bez ikakve pripreme.

POLOŽAJ ZA MEDITACIJU

Ležeći ili sedeći zatvoriti oči i opuštati se nekoliko sekundi.

IZVOĐENJE MEDITACIJE

Zatvorenih očiju u sebi ili naglas izgivoriti sledeći tekst:

tamnoplava energija ulazi kroz moje palčeve na nogama u moja stopala,
tamnoplava energija prolazi kroz moje potkolenice,
tamnoplava energija prolazi kroz moja kolena,
tamnoplava energija prolazi kroz moje butine,
tamnoplava energija prolazi kroz moje polne organe,
tamnoplava energija prolazi kroz moju karlicu,
tamnoplava energija prolazi kroz moje bubrege,
tamnoplava energija prolazi kroz moj pankreas,
tamnoplava energija prolazi kroz moju slezinu,
tamnoplava energija prolazi kroz moju jetru,
tamnoplava energija prolazi kroz moju žuč
tamnoplava energija prolazi kroz moje debelo crevo,
tamnoplava energija prolazi kroz tanko crevo,
tamnoplava energija prolazi kroz moj želudac,
tamnoplava energija prolazi kroz moja pluća,
tamnoplava energija prolazi kroz moje srce,
tamnoplava energija prolazi kroz moju kičmu,
tamnoplava energija prolazi kroz moj vrat,
tamnoplava energija prolazi kroz moju glavu,
tamnoplava energija izlazi kroz moje teme i zaustavlja se na 20 cm iznad moje glave.

Žuta energija ulazi na moje teme, prolazi kroz celo moje telo, izlazi kroz palčeve mojih nogu i odlazi u zemlju.

NAPOMENA

Neophodno je, pre spominjanja imena organa, svaki put obavezno igovoriti tamnoplava energija prolazi kroz...
Nasuprot tome, kada se izgovara tekst o žutoj energiji organi se ne spominju, jer ona u trenu samo projuri kroz celo telo.
Poželjno je zamisliti tamnoplavu energiju kako ide iz organa u organ kao magla.

TRAJANJE MEDITACIJE

Ukupno trajanje ove meditacije je oko tri minuta

KOLIKO PUTA SE RADI MEDITACIJA?

Ova meditacija se radi svakodnevno, jednom do dva puta.

EFEKTI ŠIVINE MEDITACIJE

Šivina meditacija ima vrlo snažnu isceljujuću i opuštajuću moć. U slučaju da u nekom organu, ili delu tela postoje bokovi, preporučljivo je tekst koji se odnosi na njega ponavljati sve dok bol ne prođe, na primer: tamnoplava energija prolazi kroz moj želudac, tamnoplava energija prolazi kroz moj želudac...

MEDITACIJA PUTOVANJE ENERGIJAMA

Kosmos bez kraja, kosmos prepun sadržaja i funkcija, pa ipak tako nepoznat, tako nepristupačan i nedodirljiv za obično oko i obični ljudski um. Ipak, kosmos se može doživeti bez obzira na to da li se radi o čoveku visokih paranormalnih moći, ili nekome koji je prvi put čuo da postoji nešto što se zove kosmos. To je, name, mogućnost da svaki čovek, zahvajujući postojanju svetlećeg tela koje je neprekidno vezano za njega, uspostavi takav kontakt sa kosmičkim energijama i kosmosom u celini i da doživi jedno tiho, prijatno putovanje na tim i u tim energijama, kao što se plovi na blego zatalasanom moru na gumenom dušeku, ili u čamcu posmatrajući plavetnilo neba i sjaj sunčevih zraka. To divno putovanje kroz kosmos uz pomoć energija kojima je on ispunjen, moguće je ostvariti meditacijom koja se zove Putovanje energijama.
Nekada su moć za ovu šetnju kosmosom imale samo visokorazvijene osobe u paranormalnom smislu, ali je, ovom objavom sada omogućeno svim ljudima da uživaju u ovoj prijatnoj relaksaciji i u upoznavanju sa energijama kojima je kosmos ispunjen i koje nas u potpunosti okružuju. Može je, dakle obavljati svaki čovek, s tim da svako mora pronaći način na koji će se osećati najprijatnije u toku te vožnje.

POLOŽAJ ZA MEDITACIJU

Leći ili sesti, zatvoriti oči i opustiti se nekoliko sekundi.

IZVOĐENJE MEDITACIJE

Zamislite zatvorenih očiju, da pored vas polako promiče beličasta magla, stalno u jednom pravcu. Potrebno je, zatim da zamislite da ste ušli u tu maglu i da vas ona polako, kao na krilima, nosi sa sobom. Pri tome ćete doživeti prijatnost, opuštanje, zadovoljstvo. Noseći vas tako, ona će možda menjati svoju boju i gustinu, izgledaće drugačije, ali ćete vi i dalje uživajući boraviti u njoj, i posmatrati sve pored čega prolazite, biće vam prijatno, osećaćete radost i zadovoljstvo. Na kraju ove prijatne vožnje, zahvalite se energijama koje su vas nosile kosmosom, otvorite oči i protegnite se.

TRAJANJE MEDITACIJE

Meditacija traje obično tri minuta.

Ova vožnja kosmičkim energijama može se raditi jednom do dva puta dnevno.

EFEKTI MEDITACIJE PUTOVANJE ENERGIJAMA

Rezultati ove vežbe su postepeno poboljšanje funkcionisanja nervnog sistema, stabilizacija nerava, opuštanje, smanjenje psihijatrijskih i organskih tegoba i preventiva od nastanka novih bolesti. Ipak, ovo blago isceljujuće i relaksaciono sredstvo ne može razrešiti ozbiljne zdravstvene probleme, ali će mnogima pokazati način na koji je moguće uz pomoć energija kosmosa postići izuzetne rezultate u isceljenju bolesti i tegoba savremenog čovečanstva.

MEDITACIJA ZALAZAK SUNCA

Evo još jedne „male“ meditacije koju je moj mlađi sin Miroslav dobio u dubokoj meditaciji pre dve godine. Rečeno mu je da je mogu primenjivati svi, ali da će pozitivne efekte imati samo duhovno visoko razvijene osobe. Mi smo je primenjivali kada smo bili iscrpljeni, prenapeti, posle nekih stresnih situacija. Davala je, skoro trenutno, pozitivne efekte. Međutim, pre izvesnog vremena sam dobio informaciju da ovu meditaciju sada mogu primenjivati svi ljudi, jer su ih spiritualne energije u tom smislu inicirale, u cilju pomoći razvoju ljudske civilizacije. Moj zadatak je bio da tu informaciju prenesem, kako bi pomogla što većem broju ljudi.

POLOŽAJ ZA MEDITACIJU

Najbolji položaj i za ovu meditaciju je ležeći ili sedeći, zatvorenih očiju.

IZVOĐENJE MEDITACIJE

Zamislite da se nalazite na morskoj obali, na nekoliko metara od vode. Tamo postoji jedan kamen na koji ćete sesti, u turskom sedu, okrenuvši se prema moru. Sunce je, pred zalazak, dotaklo površinu mora na horizontu, a treperavi odsjaj njegovih zraka prostire se po vodi sve do obale na kojoj vi sedite. Sunčevi zraci i njihov odsjaj na površini vode su blagi i prijatni za posmatranje.
Pošto ste seli na kamen posmatrajte zalazak sunca – njegovu loptu i odsjaj zraka na vodi koji se prostire sve do vas. Ukoliko ne uspete da istovremeno gledate u sunce i njegov odsjaj na vodi, probajte barem jedno od ta dva. Ponekad ćete izgubiti kontakt sa suncem i njegovim zracima na vodi, ali znajte da vas oni tamo čekaju i vratite se ponovona njih.

NAPOMENA

Potrebno je pri ovoj meditaciji da sunce bude blago, zalazeće i da njegovi zraci ne smetaju vašim očima. Pored toga, onaj kamen treba da bude uvek isti, jer od momenta kada sednete na njega, počinje meditacija.

TRAJANJE MEDITACIJE

Meditacija Zalazak sunca traje oko tri minuta.

Meditacija se radi jednom dnevno, a u slučaju da se ne osećate dobro, moguće je primenjivati i više puta na dan.

EFEKTI MEDITACIJE ZALAZAK SUNCA

Često se, već posle nekoliko sekundi pošto se seli na kamen, oseti usporenije i duboko disanje, smirenje i popuštanje napetosti. To je zbog toga što za spiritualne energije, vaše sedanje na kamen i posmatranje zalaska sunca, znače molbu da vam čiste auru od posledica stresova i negativnih misli, da uklanjaju uzroke nervne napetosti i raznih oboljenja i poboljšavaju funkcionisanje vešeg nervnog sistema.

TESLINA MEDITACIJA

Spiritualno biće Nikola Tesla mi je, prilikom naših redovnih kontakata u dubokoj meditaciji, rekao da je moja ideja da objavim male meditacije odlična, ali je potrebno da im dodam još jednu malu meditaciju za koju mi je dao potrebne podatke.

POLOŽAJ ZA MEDITACIJU

Meditaciju je najbolje izvoditi u sedećem ili ležećem položaju. U izuzetnim slučajevima, moguće je meditaciju realizovati i u stojećem položaju, ali je tada neophodno držati se ili biti naslonjen na neki čvrst predmet.

IZVOĐENJE MEDITACIJE

Potrebno je zažmuriti i zamisliti da se nalazite u jednom stubu energije, visine oko 2 metra i prečnika jednog metra, koja izgleda kao sivkasta magla. Meditacija se radi tako što se gleda u sivkastu energiju unutar stuba, ne napuštajući čak ni pogledom stub energije. Meditacija se završava jednostavnim otvaranjem očiju.

TRAJANJE MEDITACIJE

Meditacija traje približno dva minuta.

Meditacija se može raditi jednom do dva puta dnevno, kao redovan trening ili po potrebi.

EFEKTI TESLINE MEDITACIJE

Teslina meditacija će tokom trajanja od oko dva minuta omogućiti potpuno smirenje nervnog sistema, pročišćavanje dela aure, poboljšanje cirkulacije krvi u celom organizmu, fizički odmor i poboljšanje funkcionisanja nervnog sistema.

MEDITACIJA MALA PLANETA

Ovu malu meditaciju je dobio moj sin Miroslav od spiritualnih energija.

POLOŽAJ ZA MEDITACIJU

Za ovu meditaciju je najbolji sedeći položaj.

IZVOĐENJE MEDITACIJE

Zatvorite oči i otputujte u mislima na jednu malu planetu. Ona je tako mala da vidite kako se savija na horizontu, kao da ste na nekoj velikoj lopti. Iznad Male planete se vidi noćno nebo sa zvezdama. Planetu obasjava malo Sunce blagom crvenkastom svetlošću, pa je cela planeta crvenkaste boje. Planeta je potpuno beživotna i osim crvenog peska, šljunka i po koje stene, nema ničeg drugog. Čim započnete putovanje, već ćete biti na Maloj planeti. Uđite u telo koje tamo budete videli i boravite u njemu.
Kada želite da završite meditaciju, jednostavno otvorite oči.

TRAJANJE MEDITACIJE

Meditacija traje od dva do pet minuta.

Meditaciju možete raditi jednom do tri puta na dan, kao redovnu vežbu ili po potrebi.

EFEKTI MEDITACIJE MALA PLANETA

Za vreme vašeg boravka na Maloj planeti, duhovne enerije čiste vašu auru od posledica stresova i time uklanjaju uzroke bolesti, smiruju nervni sistem, popravljaju raspoloženje i duhovno vas razvijaju.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 10 Nov, 2008 20:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kakve su ovo meditacije koje traju 2, 3 5 minuta???

PA ljudi taman pocnu da ulaze u stanje meditacije-a ono gotovo ???

Ajde , daj bre neku meditaciju od sat-dva , pa do 10-12 sati...
Tako se napreduje, a ne ovako na sitnez 2, 3 -5 minuta?!?!?

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 01:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I meni se tako cini kako ti kazes Dajbog. Iskreno, ja uopste ne znam vise kada je to bilo kada sam legao sa namerom da zaspim. Nekada mi se dogodi da kada se probudim, ja tacno znam da nisam spavao celu noc, vec da sam je proveo u nekom meditativnom stanju. Kao sto sam vec jednom rekao, nisam ja napredovao jer sam bio mnogo dobar, vec zato sto sam bicima svetlosti bio mnogo dosadan.
daniel
Na duhovnom putu

Pridružio: 07 Sep 2008

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 10:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Drugar i Dajbog.
dozvolicu sebi da malko objasnim MALE MEDITACIJE date od Duhovnih Energija!
Naime, one u sebi poseduju prikriveno delovanje duhovnih energija u pravcu psihofizickog isceljenja, relaksacije, stabilizovanja nervnog sistema, smirenja - buduci da su i date od duhovnih energija. Kada ih radimo, one su kao okidac za automatsko delovanje duhovnih energija na nas organizam.

Dakle, za ove navedene efekte, nije potrebno satima da meditiramo kao sto je to slucaj u recimo zen meditacijama koje je covek smislio i ciji je cilj trening uma, paznje, koncentracije, svesnosti i budnosti .... Ali male meditacije mogu i u tome pomoci kao priprema za dugacke meditacije i tako sto stabilizacijom nervnog sistema omogucuju lakse i efikasnije meditiranje.

Zato, nemojte da ih ne preobate zbog svojih predrasuda. Sudite tek kad ih usvojite!

Lako je naučiti životinju,
lako je naučiti prostaka,
ali je teško naučiti onoga
ko je nenaučen već postao
učitelj drugima."

("Misli o dobru i zlu"-
Vladika Nikolaj)
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 10:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

daniel ::
Pozdrav Drugar i Dajbog.

Ajde ljubim te pozdravi i mene. Pa i ja sam valjda covek od krvi i mesa? Bounce
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 12 Nov, 2008 00:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

daniel ::
Pozdrav Drugar i Dajbog.
dozvolicu sebi da malko objasnim MALE MEDITACIJE date od Duhovnih Energija!
Naime, one u sebi poseduju prikriveno delovanje duhovnih energija u pravcu psihofizickog isceljenja, relaksacije, stabilizovanja nervnog sistema, smirenja - buduci da su i date od duhovnih energija. Kada ih radimo, one su kao okidac za automatsko delovanje duhovnih energija na nas organizam.

Dakle, za ove navedene efekte, nije potrebno satima da meditiramo kao sto je to slucaj u recimo zen meditacijama koje je covek smislio i ciji je cilj trening uma, paznje, koncentracije, svesnosti i budnosti .... Ali male meditacije mogu i u tome pomoci kao priprema za dugacke meditacije i tako sto stabilizacijom nervnog sistema omogucuju lakse i efikasnije meditiranje.

Zato, nemojte da ih ne preobate zbog svojih predrasuda. Sudite tek kad ih usvojite!

Lako je naučiti životinju,
lako je naučiti prostaka,
ali je teško naučiti onoga
ko je nenaučen već postao
učitelj drugima."

("Misli o dobru i zlu"-
Vladika Nikolaj)

Koliko sam video sve ove meditacije su sasvim dobre...
Moje pitanje je bilo, zar ih ne bi bilo bolje upraznjavati 20-30-60 minuta umesto 2, 3 ?
U cemu je problem da se duze na njima ili sa njima meditira?
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 12 Nov, 2008 08:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo su meditacije dr sci. Ljubiše Stojanovića. One su dodatak redovnoj meditaciji. On je u Rusiji polagao i dobio zvanje doktora nauka za paranormalna istraživanja. Rusi su po tom pitanju otišli najdalje, kod njih postoje fakulteti koji se bave svim ovim stvarima o kojima mi diskutujemo. To je kod njih normalna stvar.

Redovne meditacije se rade isto oko 2-3 minuta. Počinje se sa 3, ako se dobro sećam, i onda se broj meditacija povećava u skladu sa funkcionisanjem nervnog sistema. Onaj čije je funkcionisanje nervnog sistema ispod nekog odredjenog stepena ne treba da ih radi, jer za njega mogu biti štetne. Ove gore navedene meditacije može da radi svako.

Njegov sistem meditacija se razlikuje od ostalih sistema.
Posle dužeg rada sa meditacajama dolazi se dotle da se one rade svakih sat vremena. To trenira svesnost i budnost da se setiš da ih radiš. Usmerava pažnju tokom celog dana.

Ja lično mislim da su kratke i zato da se ne bi zadržavali na pojedinim nivoima, nego išli samo naviše, bez zastajkivanja na svim usputnim "stanicama" i razgledanja šta tamo ima. Takodje, na doživljaje u meditaciji se ne obraća pažnja, jedino je bitno da je meditacija bila prijatna.

Znam čoveka koji je poprilično napredovao ovim načinom rada jer je istrajao. Ja nisam istrajala. Mene je put odveo na drugu stranu.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
daniel
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 12 Nov, 2008 10:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo su MALE meditacije koje u principu ne mogu da stete. Jedino ti se moze javiti mala razdrazljivost ili dezorjentacija ako ih budes primenjivao sat vremena Smile

Opet ponavljam, DUHOVNE ENERGIJE su odredile da se ove meditacije toliko rade i to znaci da je njima potrebno 2-3minuta da odrade u tvom organizmu ono sto su naumile a sve ono vreme preko toga daje skoro nikakve rezultate.

Vidim da obozavas da meditiras i to je extra.

ETO IMAS 5 MALIH MEDITACIJA PO 3 MINUTA = 15min

ponovis svaku od njih 2-3 puta dnevno i eto ti 45min meditacija

POENTA je da ih ne zaredjas sve odredom u jednom mahu, vec da ih rasturis tokom dana, tako ces uvek biti u optimalnom stanju. Taman kad svojim umom nesto pokvaris, odmeditiras i eto tebe ponovo na stazi Smile
daniel
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 12 Nov, 2008 10:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako budes radio svih 5 meditacija po 2 puta dnevno svaku,

ZA 2-3 nedelje IMA DA LEVITIRAS !!

Toliko vuku gore.

- a tek ona Velika meditacija, a radi se samo minut!

ali za nju treba da pitas Ljubisu.
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 12 Nov, 2008 20:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala vam, Analeta i Danijele na ovim komentarima ..

ovo su samo 5 malih kosmickih meditacija, one su komplementarne i preporucuje se njihovo zajednicko koriscenje zbog boljeg ukupnog efekta..
postoje jos nekoliko vezbi koje daju takodje fantasticne rezultate, takodje su komplementarne sa ovih 5, te kada se sistematski koriste ne postoji potreba za bilo kakvom kombinacijom sa drugim metodama meditacije jer se uz manji utrosak vremena postizu nekoliko puta bolji rezultati..
ako bude bilo kakvih interesovanja za ostale meditacije, mogu ih preneti ovde..

svako dobro!

Poslednji izmenio drugar dana 20 Nov, 2008 12:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
matricaria
Tragalac

Pridružio: 13 Sep 2008

Poruka Poslao: 20 Nov, 2008 00:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E sada nameravam da lupim nesto - naravno da ne mogu da traju duže - i ne treba. Meditacija jeste stanje NE-UMA. Na koliko dugo možete da zaustavite mozak, da uopšte ne misli? Na koliko nisko možete da oborite moždane talase, a da ostanete u budnom stanju?

Ako znate ijednog iscelitelja koji sam nema savršeno zdravlje, o čemu onda pričamo?

Ko ima može da da.

Male meditacije deluju tako bezazleno - a dovode do takvog skoka svesti i svesnosti. I promene percepcije. I to jeste sistem koji se može primeniti široko na celu populaciju. Ništa spektakularno- samo radiš. A kada se desi ono spektakularno, više ti nije bitno.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 20 Nov, 2008 09:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"tamnoplava energija ulazi kroz moje palčeve na nogama u moja stopala,
tamnoplava energija prolazi kroz moje potkolenice,
tamnoplava energija prolazi kroz moja kolena,
tamnoplava energija prolazi kroz moje butine,
tamnoplava energija prolazi kroz moje polne organe,
tamnoplava energija prolazi kroz moju karlicu,
tamnoplava energija prolazi kroz moje bubrege,
tamnoplava energija prolazi kroz moj pankreas,
tamnoplava energija prolazi kroz moju slezinu,
tamnoplava energija prolazi kroz moju jetru,
tamnoplava energija prolazi kroz moju žuč
tamnoplava energija prolazi kroz moje debelo crevo,
tamnoplava energija prolazi kroz tanko crevo,
tamnoplava energija prolazi kroz moj želudac,
tamnoplava energija prolazi kroz moja pluća,
tamnoplava energija prolazi kroz moje srce,
tamnoplava energija prolazi kroz moju kičmu,
tamnoplava energija prolazi kroz moj vrat,
tamnoplava energija prolazi kroz moju glavu,
tamnoplava energija izlazi kroz moje teme i zaustavlja se na 20 cm iznad moje glave. "

Ja zaista meditiram decenijama, ali ne bih ni u kom slucaju mogao da sve ovo izvizualiziram za 3 minuta. To moze, po mom misljenju, samo totalni genije i vec prosvecena osoba!

Ja nemam pojma gde je moja slezina ili zuc!

Nije da kritikujem ovaj metod, samo moram da primetim da mi je isuvise komplikovan. Ko ce to sve nauciti napamet? I sta ako se pojavi svetlo plava boja umesto tamnoplave?

Ja ovo zaista ne razumem!
 Nazad na vrh »
daniel
Na duhovnom putu

Poruka Poslao: 20 Nov, 2008 10:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:

Ja zaista meditiram decenijama, ali ne bih ni u kom slucaju mogao da sve ovo izvizualiziram za 3 minuta. To moze, po mom misljenju, samo totalni genije i vec prosvecena osoba!

Ja nemam pojma gde je moja slezina ili zuc!

Nije da kritikujem ovaj metod, samo moram da primetim da mi je isuvise komplikovan. Ko ce to sve nauciti napamet? I sta ako se pojavi svetlo plava boja umesto tamnoplave?

Ja ovo zaista ne razumem!

talermane samo naucis REDOSLED- a to je 5minuta truda! a i nije toliko bitno da znas gde je koji organ, samo budi svestan da je energija inteligentna ( radi se o Sivinoj energiji) i da ona zna gde je koji organ. i ne opterecuj se vizuelizacijom vec uzivaj!

Meni je ova meditacija uvek okrepljujuca, ako je uradim pred spavanje toliko me opusti da odmah utonem u san - cisti nadi kanale, izbacuje negativne informacije iz svakog organa, isceljuje ih, ako ti je neki organ problematican- samo vise puta ponavljaj u sebi da tamnoplava energija prolazi kroz taj organ i videces efekte.

talermane, kako ti se svidjaju ostale meditacije?

Pozdrav svima[/list][/quote]
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 20 Nov, 2008 14:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Danijele, to je vec nesto drugo, ti si pokusao, imalo je kod tebe efekta, preneo si svoje pozitivno iskustvo, i prema tome, ja ne samo sto cu povuci sto sam ranije rekao, vec cu uskoro i sam probati ovu metodu da vidim da li i kod mene funkcionise. Poz.
 Nazad na vrh »
matricaria
Tragalac

Pridružio: 13 Sep 2008

Poruka Poslao: 20 Nov, 2008 18:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Danijele, to je vec nesto drugo, ti si pokusao, imalo je kod tebe efekta, preneo si svoje pozitivno iskustvo, i prema tome, ja ne samo sto cu povuci sto sam ranije rekao, vec cu uskoro i sam probati ovu metodu da vidim da li i kod mene funkcionise. Poz.

Našla sam kod Ošoa opis ove meditacije, ali bez naziva. On je spominjao da je najbolje raditi ujutru po buđenju, i pred spavanje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » UČENJA DR. SCI. LJUBIŠE STOJANOVIĆA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 1 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 32615 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 88310 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29034 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 41526 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 33635 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 41903 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25117 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)