KOSMIČKE MEDITACIJE Ljubiše Stojanovića
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » UČENJA DR. SCI. LJUBIŠE STOJANOVIĆA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 08 Maj, 2009 14:01 pm    Naslov: MALE KOSMIČKE MEDITACIJE
Odgovoriti sa citatom

MEDITACIJA TRI LOPTE

Ovo su znanja koja su korišćena pre oko 50.000 godina za razvoj civilizacije delfina. Ona se odnose pre svega na jačanje duhovnosti, u tom smislu što se zahvaljujući ovoj vežbi pročišćavaju oni delovi aure koji će omogućiti bolji kontakt sa duhovnim energijama.

Položaj za meditaciju

Položaj za vežbu: sedeći ili ležeći, zatvorenih očiju.

Izvođenje meditacije

1. Potrebno je zamisliti tri lopte koje su poređane u jednoj liniji, vodoravno. Krajnju loptu, u mislima postavite na ostale dve, tako da se dobije trougao. Lopte se poređaju uspravno, jedna iznad druge.

2. Gornja se prebaci na dno a srednja ispod nje, tako da su ponovo uspravno

3. Donja i srednja se prebace na desnu stranu tako da su sad vodoravno

4. Desna se prebaci levo a srednja levo od nje, tako da su ponovo vodoravno

5. Dvoma prstima uhvatite desnu lopta i povucite tako da se njima kruži, pri čemu ostale dve prate desnu kao vagoni lokomotivu. Napravite tri kruga.

Koliko se puta radi meditacija?

Vežbu treba ponoviti dva puta kako bi se postiglo delovanje od jednog minuta. Radi se jednom dnevno.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 08 Maj, 2009 14:05 pm    Naslov: MALE KOSMIČKE MEDITACIJE
Odgovoriti sa citatom

MEDITACIJA PRSTI

Ova Meditacija predstavlja pomoć ljudskoj zajednici u duhovnom razvoju od strane civilizacije delfina. Postoji način koji su delfini primenjivali pre 15.000 godina a koji predstavlja izuzetno delotvornu vežbu za usklađivanje misli sa voljom Stvaraoca a istovremeno i za razvoj duhovnosti i kreativnosti. Ta vežba je prilagođena ljudskim mogućnostima, obzirom na to da imamo po pet prstiju na svakoj ruci pa nam je zbog toga jednostavnija i praktičnija u odnosu na delfine koji su to morali da izvode na mnogo složeniji način.

Izvođenje meditacije

Vežba se sastoji u tome da se dlanovi postave na sto ili na butine i radi sledeće:

I faza

1. skupe se obe ruke u pesnicu
2. izbaci se mali prst leve ruke
3. domali desne
4. domali leve
5. srednji desne
6. srednji leve
7. kažiprst desne
8. kažiprst leve
9. mali desne
10. palac leve
11. palac desne

II faza

Tačke od 2 do 11 se ponove suprotnim redosledom tako da se prsti skupljaju u pesnicu da bi se na kraju dobile dve pesnice.

Trajanje meditacije

Ovu vežbu je potrebno uraditi dva puta zaredom što će približno iznositi jedan minut.

Koliko se puta radi meditacija?

Radi se jednom dnevno i ima izuzetan učinak u pomenutim oblastima.

Položaj za vežbu: sedeći ili ležeći, zatvorenih očiju.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 08 Maj, 2009 14:14 pm    Naslov: MALE KOSMIČKE MEDITACIJE
Odgovoriti sa citatom

MEDITACIJA ČETIRI DUGMETA

Položaj za meditaciju

Sedeći ili ležeči, zatvorenih očiju

Izvođenje meditacije

1. Zamisliti pravougaonu tablu ispred sebe. U svakom uglu table se nalazi po jedno dugme, označeno brojevima od 1 do 4 počev od levog gornjeg ugla u smeru kazaljke na satu. Dugmad se mogu vući po tabli ali se ne mogu podići sa nje.

2. U mislima premestiti prstom dugme broj 1 na sredinu donje ivice table.

3. Premestiti dugme broj 2 na sredinu leve ivice table.

4. Premestiti dugme broj 3 na sredinu gornje ivice table.

5. Premestiti dugme broj 4 na sredinu desne ivice table.

6. Vratiti dugme broj 1 na svoje mesto.

7. Vratiti dugme broj 2 na svoje mesto.

8. Vratiti dugme broj 3 na svoje mesto.

9. Vratiti dugme broj 4 na svoje mesto.

Koliko se puta radi meditacija i trajanje meditacije

Ova vežba se ponavlja 3 puta u trajanju od 40 sekundi do 1 minuta, u zavisnosti od uvežbanosti i spretnosti vežbača.
MEDUZA
Tragalac

Pridružio: 27 Maj 2009

Poruka Poslao: 02 Jun, 2009 10:24 am    Naslov: Zahvalnost
Odgovoriti sa citatom

Zahvaljujem ti puno na informacijama koje si mi dao.

Otkad sam procitala tvoj tekst na sajtu ,,Male kosmicke meditacije"
pocela sam ih odmah raditi.Kao iskusni i dugogodisnji praktikant
Joge i Meditacije izjavljujem da su meditacije Dr.sci Ljubise Stojanovica
izuzetno jake i delotvorne tehnike.
Ti si mene bukvalno inicirao , kao da sam ovo cekala celog zivota.
Seminar cu sigurno posetiti sa svojim prijateljima joginima.

Saljem ti ljubav iz dubine srca,

MEDUZA
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 02 Jun, 2009 10:40 am    Naslov: Re: Zahvalnost
Odgovoriti sa citatom

MEDUZA ::
Zahvaljujem ti puno na informacijama koje si mi dao.

Otkad sam procitala tvoj tekst na sajtu ,,Male kosmicke meditacije"
pocela sam ih odmah raditi.Kao iskusni i dugogodisnji praktikant
Joge i Meditacije izjavljujem da su meditacije Dr.sci Ljubise Stojanovica
izuzetno jake i delotvorne tehnike.
Ti si mene bukvalno inicirao , kao da sam ovo cekala celog zivota.
Seminar cu sigurno posetiti sa svojim prijateljima joginima.

Saljem ti ljubav iz dubine srca,

MEDUZA

Srce si!
bojan332

Pridružio: 12 Jan 2009

Poruka Poslao: 14 Jun, 2009 20:55 pm    Naslov: Drevna budistička molitva
Odgovoriti sa citatom

Ovu izuzetnu vežbu i molitvu su prenele duhovne energije učitelju Ljubiši Stojanoviću i bila je poznata več nekim ljudima.To je drevna budistička molitva za postizanje dobrog stanja organizma.
Potrebno je ispružiti jednu ruku sa dlanom na dole,zatim okrenuti dlan na gore,ponovo dlan na dole i opet dlan na gore.U svakom položaju dlana ostati tri sekunde.Ovu molitvu može raditi svako.Poboljšava cirkulaciju krvi,pa je poželjna pre nego ustanete iz kreveta.Preporučljivo je da se radi dva do tri puta dnevno.

Nije važno,da li je mačka crna ili bela.Važno je,da lovi miševe.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 14 Jun, 2009 22:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
Pozdrav Bojane332,
i dobro nam došao na forum Objave !

Welcome4

.
bojan332

Pridružio: 12 Jan 2009

Poruka Poslao: 15 Jun, 2009 12:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala ti Vesna na dobrodošlici
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 15 Jun, 2009 13:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Ti Bojane na ovoj meditaciji! Very Happy

I dobro došao Pozz Objave
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Dec, 2009 13:25 pm    Naslov: MEDITACIJA - STVARALAC JE SA NAMA -
Odgovoriti sa citatom

Meditacija »Stvaralac je sa nama«

Mlađi sin dr. Stojanovića je, u meditaciji, dobio objašnjenje energetskog delovanja ruku postavljenih, kao u molitvi, ispred grudi. Desna ruka u tom položaju znači mir. Delovanje leve ruke u istom položaju može se opisati kao blaženstvo. Na ovaj način udruženo deluju energije mira i energije blaženstva.

Dr Stojanović je, analizirajući u meditaciji, dobio da je ovaj gest korišćen još pre nastanka hrišćanstva i da se prvi put javlja kod Sumera pre oko 7.000 godina, dok se leva ruka dodaje pre oko 5.000 godina. Stare religije su nestajale, ali je gest uvek preuziman od strane novih. Pri sklapanju ruku, oko desne šake se formira bistra energija koja po ivici ima nešto nalik izmaglici, dok se oko leve stvara tamnosiva prošarana svetlo sivim. Kad se ruke spuste energije nestanu.
Vežbu treba raditi oko jedan minut posle koga delovanje energija postepeno slabi do prestanka. Ova vežba se preporučuje naročito posle nekih problema, briga i sl. i može se kombinovati sa vežbom Mir, molitvom Oče naš, seansom držanjem priveska Apsolut i dr.
Zahvaljujući ovom analiziranju dr Stojanović je, takođe u meditaciji, dobio preporuku da proba ovu vežbu ali sada sa prekrštenim rukama tako da se dlanovi ne dodiruju jer će tako uključiti novu, dodatnu pomoć. Novo delovanje se može podeliti na isceljujuće i drugo koje usklađuje misli sa putem Stvaraoca. Tako se vraćamo na dve osnove zdravlja: čistu auru bez štetnog energetskog želea i pravilan način razmišljanja. Ako bi se tražilo ime za ovaj gest najprikladnije bi bilo »Stvaralac je sa nama«.
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Dec, 2009 13:28 pm    Naslov: Oče naš
Odgovoriti sa citatom

Oče naš

Molitva Oče naš nije samo dobro poznata hrišćanska molitva, već predstavlja i izvanrednu isceljujuću i razvojnu seansu koja se sastoji od 10 različitih energetskih delovanja. Naime, svaki stih u ovoj molitvi predstavlja posebno energetsko delovanje koje mogu osetiti energetski senzibilnije osobe.

U pogledu isceljujućih mogućnosti ove molitve, može se reći da ona deluje vrlo kompleksno i snažno. U isceljujućoj seansi koju proizvodi molitva Oče naš učestvuje veliki broj energija, uključujući i sve četiri globalne koje joj upravo i daju maksimalnu snagu i isceljujući efekat.

Ova molitva, kao isceljujuća Seansa, deluje istovremeno na poboljšanje funkcionisanja nervnog sistema, Isceljenje hroničnih bolesti, čišćenje aure, povećanje duhovnosti, i što je najvažnije, ispravlja način mišljenja ljudi i usklađuje ga sa voljom Stvaraoca. To znači da ova molitva pomaže u svim navedenim aspektima svakom ko je izgovori, s tim da su efekti ove molitve kod osoba koje su na višem nivou duhovnog razvoja proporcionalno veći. Ovakav način delovanja energija je u skladu sa poznatim principom u kosmosu da je reakcija na molbe ljudi proporcionalna nivou njihovog duhovnog razvoja. Međutim, ovo ne treba da obeshrabri ljude koji tek počinju sa svojim duhovnim razvojem, obzirom da svaka molitva ponavljanjem postepeno pojačava svoj efekat. Iz tog razloga, kao i na osnovu mnoštva pozitivnih efekata koje ova molitva proizvodi, preporučljivo je da se ova molitva radi barem jednom dnevno, bez obzira na religiozna uverenja pojedinca jer je ona namenjena svim ljudima.

Pored isceljujućeg i razvojnog delovanja, molitva Oče naš deluje i na promene u auri Zemlje, na taj način što za nijansu poboljšava njeno stanje. Takođe, ona je usmerena i na delovanje na energiju Tla tako što joj pomaže da bolje razume i snažnije pomogne razvoj biljnog i životinjskog sveta na Zemlji.

Pored navedenih, postoji još jedan poznati pozitivan efekat ove molitve koji se sastoji u snažnom čišćenju aure i pripremu njenog stanja za dalji duhovni rad. To znači da je neposredno pre izvođenja nekih drugih značajnih molitvi i molbi, potrebno uraditi molitvu Oče naš kako bi efekat tih molbi bio maksimalan.

Molitvu Oče naš je najbolje izvoditi u položaju za meditaciju, što znači u sedećem položaju, opuštenog tela i zatvorenih očiju. Tekst molitve je najbolje izgovarati u sebi, polako, koncentrišući se na svaku izgovorenu reč. Po završetku izgovaranja teksta molitve ostati zatvorenih očiju približno jedan minut. Za vreme trajanja molitve, važno je isključiti sve misli kako bi efekat molitve bio što jači.

Kod ove molitve postoji nekoliko načina izvođenja koji mogu povećati jačinu njenog dejstva:
Ako molitvu radi više ljudi istovremeno (kao što se radi na seminarima "Put ka prosvetljenju")
Ako se pri izgovaranju molitve ruke postave u položaj "Stvaralac je sa mnom"
Ako se ispiše tekst molitve na papiru, sedne u položaj za meditaciju, postavi dlan ruke iznad teksta, zatvore oči i izgovori samo "Oče naš", nakon čega se ostaje zatvorenih očiju približno jedan minut.
majstor
Mistik

Pridružio: 14 Mar 2009

Poruka Poslao: 29 Dec, 2009 21:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meni takodje nije jasno kako sebe istrenirati da se ubacis u stanje meditacije, za tako kratak vremenski period, kako da vizueliziras sve pobrojane organe na mestima na kojim se nalaze. Ako to i moze, mislim da ni u kom slucaju nije za pocetnike ili jednostavno hvali deo objasenjenja kako se to radi
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
drugar
Hodočasnik

Poruka Poslao: 29 Dec, 2009 22:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

majstor ::
Meni takodje nije jasno kako sebe istrenirati da se ubacis u stanje meditacije, za tako kratak vremenski period, kako da vizueliziras sve pobrojane organe na mestima na kojim se nalaze. Ako to i moze, mislim da ni u kom slucaju nije za pocetnike ili jednostavno hvali deo objasenjenja kako se to radi

Pozdrav,

u suštini nije toliko bitna prevelika koncentracija na vizualizaciju samih organa, koliko je potrebno prosto da se sam tekst izgovari bez neke žurbe, a vremenom se stekne neka rutina u svemu tome, i naravno, ta meditacija (Šivina meditacija sa tamno-plavom energijom) ne mora izričito trajati 2 ili 3 minuta, može 5, 6, čak i 10, ako to prija nekom, a ako je upućen u detaljniju anatomiju ljudskog organizma, može to uraditi sa svakim pojedinim delićem svog tela, ako mu tako više odgovara, pri tome je najvažnije da taj kontakt koji ima sa tamno-plavom energijom bude uvek izgovoren u vidu molbe.
Takođe, preporučljivo je upražnjavati ove meditacije sistematski - jer se na taj način dobijaju pravi efekti, a može ih primenjivati apsolutno svako ko za njih čuje, iako predstavljaju meditacije čije su efekte nekada mogli postići samo duhovno razvijene osobe. Duhovne energije su inicirale sve ljude sveta kako bi ih osposobili za efektivnu primenu ovih meditacija. Poz..
Mystic_Storm
Hodočasnik

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 08 Apr, 2011 12:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
"tamnoplava energija ulazi kroz moje palčeve na nogama u moja stopala,

Ja zaista meditiram decenijama, ali ne bih ni u kom slucaju mogao da sve ovo izvizualiziram za 3 minuta. To moze, po mom misljenju, samo totalni genije i vec prosvecena osoba!

Ja nemam pojma gde je moja slezina ili zuc!

Nije da kritikujem ovaj metod, samo moram da primetim da mi je isuvise komplikovan. Ko ce to sve nauciti napamet? I sta ako se pojavi svetlo plava boja umesto tamnoplave?

Ja ovo zaista ne razumem!

Možda ti se čini Tale. A meni se čini da deluje jako jednostavno, baš sam juče probao i meditacija je ekstremno jaka i delotvorna.
A za tekst nije problem kaže u sebi ako znaš tekst ili na glas ako ne znaš, ja sam na glas i otvorenih očiju i nije bio problem (povremeno sam zatvarao oči). Što se tiče organa, ja veruj mi ni pola ne znam kako izgleda ali sam vizuelizirao plavu maglu koja prolazi kroz neki oblik koji sam zamislio i sve redom. Tako da mi ne deluje mnogo teška.

Nego me je oduševilo kako fino deluje za samo 3 min, ponekad ne mogu ni sa 15 minuta druge meditacije ovo da postignem.
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 08 Apr, 2011 13:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mystic Storm,
Napisao sam taj komentar jos u protekloj deceniji.
Hajde, bas cu ponvo da vidim o cemu se tu radi. Ako tebi funkcionise, onda verujem da je funkcionalan. Pozdrav.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » UČENJA DR. SCI. LJUBIŠE STOJANOVIĆA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 4 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 32611 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 88307 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29034 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 41526 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 33633 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 41900 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25115 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)