PUT POSVEĆENJA
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 01:16 am    Naslov: PUT POSVEĆENJA
Odgovoriti sa citatom

1.
Neka sve veći broj ljudskih bića pokazuje interesovanje za Učenje Uzvišenih, neka se sve veći broj ljudskih bića priseti Drevne Istine koja je oduvek bila sa nama, koju smo izučavali u drevnoj Lemuriji i Atlantidi, u svim Školama Misterija prošlosti i sadašnjosti!

Prizovimo ovo Učenje, da nas vrati nazad ka Višoj Realnosti, da nam pomogne da započnemo uzlazni ciklus, uzlaznu spiralu, iz materije u Više svetove!

Setimo se da je ovaj svet stvoren kao privremen, da bismo u njemu savladali svoje lekcije i sazreli!

Iskažimo svoju spremnost, ne samo da primamo Učenje, već i da za Boga radimo nešto ovozemaljski realno na fizičkom planu!

Nosimo Božansku svest i Božanske obrasce najpre na mestu na Zemlji, na kome živimo, u svojoj porodici, na radnom mestu! I ako nam bude teško – ispunimo svoj zadatak! Činimo podvig za podvigom, savladavajmo prepreku za preprekom!

I ako ne bude lako, i ako se sve oko nas bude suprotrtavljalo novoj svesti i novom mišljenju koje donosimo, i ako svaki korak u ispravnom smeru bude napravljen sa velikom mukom i protivljenjima, održimo svoju Veru i Nadu, delajmo i otelotvorujmo uputstva Uzvišenih, za izmenu fizičkog plana!

Shvatimo svu veličinu posla koji nam predstoji! Zasađujmo Božanske obrasce u svim oblastima: u moralu, u oblasti obrazovanja, religije, zdrave ishrane, u svakoj ljudskoj oblasti!

Usađujući i čuvajući Božanske obrasce ponašanja, NE UVLAČIMO SE U BORBU! Demonstrirajmo Božanski Zakon u svojim životima!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 03:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
Pozdrav Plavi zrače, gde si do sad ?
Nedostajao si nam...

Welcome Back

.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 14:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::
...
Pozdrav Plavi zrače, gde si do sad ?
Nedostajao si nam...

Welcome Back

.

1.
Otpozdrav, u finalu, po najavama, najteže faze preobražajnog perioda (2008.godina).
2.
I ja se, Vesna, pitam.
I odavno mi se čini da sam blizu toga da saznam.
3.
Drago mi je, ako se to primećuje u velikom društvu.
Ukoliko i to nije Easy-jevska ILUZIJA!
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 14:13 pm    Naslov: Re: Put posvećenja
Odgovoriti sa citatom

easy ::
plavizrak ::
održimo svoju Veru i Nadu

Ja mislim da su vera i nada iluzije.

Postoji samo OVDE I SAD - vera i nada nas odvlače od toga.

1.
Iluzije su ono što je nebožanski deo u nama, ego, stvorio.
Ego je stvorio strah, depresiju, bes...
Ne i Veru i Nadu.
2.
Dobijamo ono ka čemu je naša svest otvorena.
To je pravac u kojem se krećemo.
U kojem se razvijamo.
Onaj čija je svest zatvorena za duhovne vrednosti - te vrednosti ne može steći, ne može ih privući, ne može ih razviti.
(Npr. ateisti, materijalisti, nihilisti...)
Tako je i sa Verom i Nadom.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 19:26 pm    Naslov: Re: Put posvećenja
Odgovoriti sa citatom

[quote="easy"][quote="plavizrak"]
easy ::
plavizrak ::
održimo svoju Veru i Nadu

I da - "sreo" sam mnogo "ateista, materijalista, nihilista..." koji su, po mom mišljenju, DUHOVNIJI od većine tzv. vernika u Boga...

Do određenog nivoa duhovnog rasta - da (izuzev - nihilista).

Jer u pitanju može biti usmerenost na humanost i moralnost. Ako su oni usmereni u svojoj svesti ka tim vrednostima.

Ali, viši nivoi duhovnosti...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 11 Nov, 2008 21:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nirvana, kao utapanje svesti istovremeno u sve postojeće ili ni u šta (u ništa) ispoljeno - da!

Do nje se stiže duhovnim rastom najvišeg ranga.

Ali, nirvana nema veze sa nihilizmom!

Uporedi sociološku definiciju nihilizma: "Potpuno odricanje svih društvenih vrednosti i neverovanje u mogućnost saznanja istine; potpuno negiranje sadašnjeg društva i njegovih institucija".
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 12 Nov, 2008 01:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Sadašnje društvo i njegove institucije su iluzije.

Teške laži koje će se urušiti."

Slažem se.

Ali...

Jedan je tip svesti koji vidi iluzije oko sebe, a ima težnje da uđe (svest, a ne telo) u Višu realnost. I zna da će se duhovnim rastom svih ljudi svet iluzija ukinuti, jer se on hrani i održava energijom ljudi koji u iluzijama vide Realnost.

A drugi je tip svesti koji iza sveta iluzija vidi ništavilo.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 14 Nov, 2008 22:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pri korišćenju reči kojih nema u našem jeziku (u oblasti duhovnosti, npr: tonal, nagual, nirvana, jing, jang...) - formiramo predstavu na osnovu šireg objašnjenja koje uzimamo iz drugog jezika.

Pri korišćenju reči iz našeg jezika normalno je da polazimo od spektra značenja koje te reči imaju u našem jeziku.

Nije normalan postupak da reči koje imamo u našem jeziku i koje imaju svoje jasno značenje, koristimo imajući na umu neko specifično značenje koje te reči možda imaju u nekom drugom jeziku. Ja kažem "ništavilo", i imam na umu značenje te reči ne iz srpskog jezika, već iz eskimskog ili azerbejdžanskog. Otkud ja znam da moj sagovornik zna za ta specifična značenja!?

Pojam "ništavila" ima u našem jeziku svoje svakome jasno značenje, svejedno u koliko širokom okviru to značenje posmatrali. Taj pojam u našem jeziku ima nedvosmisleno negativnu tzv. konotaciju, ili spektar negativnih aspekata, obeležja, atributa.

A ako već spominjemo "ništavilo" u okviru duhovnosti, prema izvorima u koje ja imam najviše poverenja, ovaj pojam može imati sledeća značenja...

1) Kroz nepomućeni, savršeni mir - uranjanjem u nirvanu (slažem se da se radi o stanju koje se jezički tek približno može dočarati), svest kao da je istovremeno i u svemu što postoji, i u ničemu (ni u čemu). Uslovno, to se može ništavilom. Samo uslovno, jer to nije uranjanje u nepostojanje.

2) Nepostojanje kao stanje svesti koje se stavara kod onoga ko se okrenuo OD Boga-PROTIV Boga, i čija perspektiva jeste uranjanje u nepostojanje, u smislu tačke 3).

3) Poznato je da smo uranjanjem u materiju-materijalnost došli do krajnje tačke, ovih godina ili ovih decenija posebno intenzivno započeo je novi ciklus ili obratni proces: od kretanja OD Boga ka materiji - ka kretanju iz materije ka Bogu. (Proces koji započinje trajaće, po najavama, milione godina.)
Svako se na osnovu Zakona Slobodne Volje opredeljuje hoće li se uključiti u evoluciju koja vodi ka Bogu (kroz ukidanje ega i kroz prihvatanje Božanskih Zakona), ili želi da nastavi sa svojom okrenutošću OD-PROTIV Boga.
Ukoliko neko i nakon svih dozvoljenih rokova bude istrajavao sa okrenutošću OD-PROTIV Boga - biće poslat na nešto što bismo u našim terminima mogli označiti kao "kosmička reciklaža": energija koju čini neko biće neće se uništiti, ali će biti izbrisan sklop svesti, individualnost tog bića (u onom smislu u kojem se pri "obaranju sistema" na kompjuteru brišu svi podaci u njemu).
Dakle, u tom slučaju svest sa svim podacima, individualnost jednog bića zaista ide u nepostojanje, ali ne i energetska osnova koju čini to biće, ili - koja je uložena u kreiranje tog bića.
Dakle, to i jeste i nije doslovni odlazak u nepostojanje (ništavilo).

* * *

Ja sam za proces evolucije, zato ni u kakvoj varijanti ne razmišljam o ništavilu kao o nekakvoj fazi, segmentu ili aspektu razvoja svesti, jer razvoj i ništavilo sami po sebi su mi pojmovi koji se međusobno isključuju (contradictio in adjecto), i nikakva pseudofilozofska domišljatost ih ne može uistinu organski povezati.
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 14 Nov, 2008 23:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bilo bi dobro da napišemo te duhovne (božanske) zakone.

Prvi mi na pamet pada zakon bratstva. On znači potuno se razotkriti drugoj osobi, ili osobama. Odatle potiče i ispovest. To je kao prvo najveći čin ljubavi prema toj drugoj osobi jer si potpuno iskren i ne maskiraš se. Druga osoba doživljava olakšanje jer vidi da nije jedina nesavršena. Kao drugo, uči nas poniznosti. Kao treće sve što nas muči, kada se iznese napolje, gubi svoju snagu. Kada ne govorimo otvoreno o svojim manama bar jednoj osobi, kršimo zakon bratstva.

Drugi koga se sećam je: moraš da odustaneš da bi dobio.

Treći, sve ima svoju cenu, a pogotovo duhovna znanja i spoznaje.

Toliko za sada. Da li bi neko takodje napisao za koje božanske zakone zna?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 14 Nov, 2008 23:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Analeta ::
Bilo bi dobro da napišemo te duhovne (božanske) zakone.

Prvi mi na pamet pada zakon bratstva. On znači potuno se razotkriti drugoj osobi, ili osobama. Odatle potiče i ispovest. To je kao prvo najveći čin ljubavi prema toj drugoj osobi jer si potpuno iskren i ne maskiraš se. Druga osoba doživljava olakšanje jer vidi da nije jedina nesavršena. Kao drugo, uči nas poniznosti. Kao treće sve što nas muči, kada se iznese napolje, gubi svoju snagu. Kada ne govorimo otvoreno o svojim manama bar jednoj osobi, kršimo zakon bratstva.

Drugi koga se sećam je: moraš da odustaneš da bi dobio.

Treći, sve ima svoju cenu, a pogotovo duhovna znanja i spoznaje.

Thumleft Svaka čast queen
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 15 Nov, 2008 00:05 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zanimljivo je da sam, otvarajući ovu temu, upravo to i imao na umu, prvi tekst je bio samo nekakav uvod! No, onda me je Easy uvukao u razmenu mišljenja o nekim drugim pitanjima koja su bila na margini glavne ideje.

Slažem se da svako od nas svakako ima svoju predstavu o Božanskim Zakonima (svejedno kako da ih nazovemo), da ima svoj skup tih zakona ili principa, koji proizilaze i iz literature, i iz ličnog iskustva.

I zaista možemo da krenemo da te svoje predstave o Božanskim Zakonima "razmenjujemo".
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 15 Nov, 2008 15:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

1) Božanski Zakoni (Viši Zakoni, Zakoni Vaseljene) koji se odnose na naše ispravno ovozemaljsko delovanje, kao duhovno-moralni Zakoni (kao što su – Mojsijevi Zakoni ili Božije Zapovesti, Budine Zapovesti, Isusova Učenja, itd.).

2) Božanski Zakoni ili Principi Božanske Logike – po kojima funkcioniše sve što postoji, tj. pomoću kojih mi shvatamo funkcionisanje Postojanja.
Oni deluju kao fizički zakoni na Zemlji, po kojima svi mi, sve što postoji na fizičkom planu Zemlje funkcioniše.

Neko može da bira hoće li poštovati, primenjivati neku Božiju Zapovest ili neće (mada, naravno, na osnovu tog izbora suočavaće se sa posledicama), ali ne može da bira hoće li sa kruške na koju se popeo – skočiti na zemlju (pasti), ili će poleteti. Zakon delovanja Zemljine teže ga ne pita…

U ovom drugom smislu deluju Božanski Zakoni ili Principi Božanske Logike iz tačke 2).

Dakle, možemo govoriti o Božanskim Zakonima ili Principima Božanske Logike i u prvom, i u drugom značenju.

* * *

1) ISTINA JE STANJE SVESTI.

Određeni nivo stanja svesti omogućava (i privlači) prijem određenih istina, ili Istine, ili nivoa Božanske Mudrosti.

Što dalje ili više duhovno napredujemo, to postajemo sve prijemčiviji za sve više i složenije nivoe Istine.

A po našoj ovozemaljskoj logici – mi istinu povezujemo sa postupkom dokazivanja: verujemo da je dovoljno da neko razvije dobar dokazni postupak ili da iznese dobre dokaze, i drugi će prihvatiti njegovu istinu.

Prihvatiće je, ako su u stanju svesti koje je osnova, uslov za prijem te istine. Ako nisu – uzalud su svi dokazi.

Čik da neko ortodoksnim vernicima dokaže njihovu duhovnu stramputicu!
Ili: pogledajmo brojne diskusije na ovom forumu, u slučajevima kada je dolazilo do "varničenja"!

* * *

2) U POSLOVIMA KOJE ČINIMO ZA OPŠTE DOBRO, U FUNKCIJI BOŽANSKE EVOLUCIJE ILI NESEBIČNOG SLUŽENJA – NIJE SUŠTINA U VIDLJIVIM EFEKTIMA KOJE POSTIŽEMO, VEĆ U STANJU SVESTI SA KOJIM DELUJEMO.

A to stanje svesti znači: uravnoteženost, nameru da pomažemo drugima, tj. doprinosimo njihovoj duhovnoj evoluciji, ulaganje Ljubavi u ono što radimo.

I sitni poslovi koji su naizgled beznačajni, bez vidljivog efekta – mogu u sveopštim naporima imati veliki značaj, samo što sa ovozemaljskim stanjem svesti to ne možemo da vidimo.

Jer suptilniji svetovi primaju impulse naše svesti sa kojom radimo, a ne obim urađenih poslova.

Znamo da je i u ovome naša ovozemaljska logika sa suprotnim principima: bitan nam je obim (i kvalitet) poslova, a stanje svesti pri obavljanju poslova ne pojavljuje se kao pojam. Npr: ako nešto radimo i u stanju iznerviranosti, naboja, straha zbog ishoda, itd, ipak ćemo biti zadovoljni ako posao završimo i ako dosta toga uradimo. Tj. ni u jednom trenutku nam se postavlja pitanje smisla obavljanja poslova sa takvim stanjem svesti.
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 15 Nov, 2008 19:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo da dodam još jedan.
To je zakon suočavanja sa životom.
Suočiti se sa životnom stvarnošću, znači biti sposoban suočiti se samima sobom, takvima kakvi jesmo, sa svim svojim nesavršenostima.

"Ako ne želiš da budeš više nego što jesi,
nikada se nećeš bojati da budeš manje nego što jesi."
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 17 Nov, 2008 00:37 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Analeta ::
Evo da dodam još jedan.
To je zakon suočavanja sa životom.
Suočiti se sa životnom stvarnošću, znači biti sposoban suočiti se samima sobom, takvima kakvi jesmo, sa svim svojim nesavršenostima.

"Ako ne želiš da budeš više nego što jesi,
nikada se nećeš bojati da budeš manje nego što jesi."

Da li suočavanje znači prihvatanje?
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 17 Nov, 2008 00:37 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

3) NIJE UVEK ONO ŠTO JE NEPRIJATNO – ŠTETNO, I NIJE UVEK ONO ŠTO STVARA ZADOVOLJSTVO – KORISNO.

Ovaj princip se odnosi na Zemlju, odnosno na sagledavanje onoga što se dešava na Zemlji – iz kosmičko-duhovne perspektive.

Razne svoje gubitke, bolove, bolesti, itd. doživljavamo kao neprijatne i štetne.
A karmički posmatrano oni su veoma korisni, jer znače proces razgradnje negativne karmičke energije.

Zadovoljstvo koje nam stvaraju mnoge stvari i događaji (raznorazne kupovine, izlasci i provodi, putovanja, itd), u nekom finijem, dubljem smislu ... nije baš štetno, ali je svakako beskorisno, jer učvršćuje u nama iluzije.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PLAVI ZRAK
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 211676 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 155641 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1792134 08 Nov, 2010 01:48 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 67327 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 51037 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 47580 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1729170 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)