Deset Božijih Zapovesti- PRVA ZAPOVEST
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 19 Nov, 2008 19:03 pm    Naslov: tema za razmisljanje
Odgovoriti sa citatom

Са годинама стерилитет и код мушкараца
После 40. године и мушкарцима се смањују шансе да постану очеви. Истраживачи не знају узрок, али сматрају да је могући разлог слабљење ДНК сперме.

Стерилитет се са годинама јавља и код мушкараца, па се њихове шансе да постану очеви смањују већ после 40. године, резултати су најновијег истраживања француског Центар за вантелесну оплодњу "Ејло".
Научници су до тог закључка дошли анализом узорака сперме узетих од четрдесетогодишњих мушкараца, која је показала да велики број садржи одређене промене које могу да утичу на побачај.
Истраживачи још не знају тачан узрок, али сматрају да је могућни узрок веза између старости и слабљењљ ДНК сперме.
Досад су гинеколози били усмерени само на годиште жена, а порука је била да оне треба да остану у другом стању пре 35. или 38. године, јер је после тога трудноћа отежана.
Ово истраживање потврдило је да лекари морају да имају у виду и годиште мушкараца и да о утицају тог фактора на зачеће обавесте парове који желе децу.

Objavi se ovakav tekst na stranici RTS, Nauka. Naravno posto me tema zanima ja sam im poslala odgovro, ali oni su ga cenzurisali. Neverovatno je kako ne dozvoljavaju ljudima ni da procitaju necije misljenje koje nije u njihovom interesu. A napisala sam.

Ko gleda, vidi
Zbog cega ste iznenadjeni, kada nam je odnos prema zemlji ubitacan. A mi smo zemlja, nestaje ona nestajemo i mi, odumiremo. Gledajte paralelne svetove jer sve sto na zemlji nestane, biljke zivotinje, morske dubine, sve je to utkano u nas kao znanje postanka. U nas gen. Ne slabi on vec gubi znanje postanka i uskor ce biti malo ljudi ciji organizam znati da sastavi coveka. A svo odumiranje sluzi da se podmire necije ambicije za kapitalom. Prestanite da budete potrosacko drustvo i da sami sebe unistavate. Tako ce ova slika, kako covek zadivljeno gleda u bebu, postati stvarnost da zdravo dete postane prava dragocenost. Vera
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 20 Nov, 2008 10:08 am    Naslov: grad
Odgovoriti sa citatom

SLOBODA. Večita čeznja i zrno Boga u nama je san svakog coveka. Sloboda je Prva zapovest.
Gradovi su sistem gde je ZLOUPOTREBLJEN osećaj slobode. Zbog osećanja slobode, svi hrle u gradove, jer tu možeš raditi šta hoćes, ne podležeš kritici sredine, nestaju barijere koje su ljudi sebi nametnuli kao kodeks ponašanja. U gradu se osećaš slobodno.
Tvorevina grada, kao sabirnog centra, je toliko OPASNA, da sam već rekla, da je ona RAK za Planetu.
Moze se tako posmatrati, da jedna ćelija (grad ), misli da je sama sebi dovoljna, i da može živeti bez da brine o ostatku organizma (unutrašnjost). U gradu gde je sloboda glavno osećanje, slobode NEMA, jer nema Prve zapovesti. Gradovi su potrošnja, banke, administracija, birokratija. Sve je razvijeno, osim brige za ostatak organizma. U gradovima postaje blam biti seljak ili iz provincije. U gradovima su ljudi ubedjeni da su pametniji i bolji. Brinu samo o poslu i zabavi, ne razmišljaju o ostatku tela. Brigu za ishranu su prepustili drugom. Gradovi rastu, raste i potrošnja, a da bi se zadovoljila, hrana postaje sve više veštačka, hibridna, i OTROVNA. Izgubili smo osećanje za vrednost pa nam je lepo samo ono što je našminkano i veliko. Prave se kategorije u ishrani a prva klasa je samo ono sto je krupno i iste veličine.
Užas, zbog potrosnje gradova, sve manje smo ljudi, sve više smo otrovani hemikalijama iz bucmastih proizvoda.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 20 Nov, 2008 12:22 pm    Naslov: dodatak
Odgovoriti sa citatom

Цветне зоне за спас пчела
Број пчела у Европи у сталном je паду и зато на европским фармама треба створити посебне "цветне зоне за опоравак" тих инсеката. Тако ће се обезбедити њихов опстанак, рекао је председавајући Пољопривредном комитету Европског парламента Нил Периш.

Научници су веома забринути због брзог опадања броја пчела. Ови корисни инсекти опрашују многе биљке, а њихов нестанак могао би да угрози пољопривредне приносе.
"Ако наставимо да занемарујемо глобалну популацију пчела, то ће оставити драматичне последице на наше, ионако већ смањене резерве хране", рекао је Нил Периш.
Председавајући Пољопривредном комитету Европског парламента је истакао да би пољопривредници могли да помогну пчелама тиме што ће садити цвеће које оне воле, као што су красуљци, волујско уво и лаванда.
"Говоримо о мање од једног процента земље на којој би било засађено цвеће за пчеле- на деловима земље до којих пољопривредници не могу да допру својим машинама", предложио је Периш.
Генетски модификоване биљке, климатске промене, пестициди и модерне пољопривредне технологије највише су утицали на то да пчеле у већој мери дођу на мету паразита, вируса и других болести.
Очекује се да Европски парламент предложи више истраживања о тачном узроку смањења броја пчела.
Гласање Европског парламента неће имати легалну тежину, али је његов циљ да подстакне Европску комисију и земље чланице ЕУ да се озбиљно позабаве тим проблемом.

Neko je napisao:
Pcele ubijaju zar ne?
Treba porazmisliti ponajpre o upotrebi neonikotinoida u pesticidima(zatrovano seme kukuruza itd).Kako pesticide proizvode krupne multinacionalne kompanije bice tesko dokazati da su bas pesticidi glavni uzrok smrti pcela.Ne zaboravite:ako nestanu pcele-mi smo sledeci!

A ja dodala

Vazno je , zar ne, da se razvijaju giganti hemiske industrije i poveca prinos bezvredne hrane. Onaj ko vlada njega nije briga, sto ce nestati pcela a sa njima i mi...
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 20 Nov, 2008 22:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
http://www.pcelarstvo.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=901&Itemid=2

Albert Einstein je jednom rekao da bi u slučaju nestanka pčela
"čoveku ostalo samo ČETIRI godine života".

To bi se poklopilo otprilike sa 21.12.2012... Mr. Green

Inače, pčela je jako bitna za prirodnu ravnotežu!
U Kur'an-u postoji sura koja nosi naziv "Pčela"!

.
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 20 Nov, 2008 22:39 pm    Naslov: pcele
Odgovoriti sa citatom

Tako bi Vesna bilo da nije stigla Atlantida.Sve će se menjati brzo, divljanje ljudi ce zaustaviti Atlantida. Sve će biti i već je vidljivo, klima i zemljotresi ce se pojačati. Sistem zasnovan na novcu će pasti, ljudi će se osvešćivati, moraćemo da se vratimo Zemlji i očuvanju prirode. Ali to nije glavni događaj 2012, jer ako je na Zemlji vera-mudrost, ako u srcu nosi Kamen Mudrosti, ako poznaje stvaralačku moć Svetlosti, to je najmoćnija sila Univerzuma i znači samo jedno, da ona na Zemlju dovodi Boga.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 21 Nov, 2008 12:27 pm    Naslov: nastavak
Odgovoriti sa citatom

Zasto vam pričam o gradu?
Zato što želim da na trenutak zamislite HAOS koji će nastati kada se uruši Sistem... Milijarde ljudi će ostati bez hrane, zavladaće glad. Ta masa će rušiti sve pred sobom, to više neće biti ljudi već marabunti, skakavci. Prvi na udaru će svakako biti tržni centri, skladišta.
Najbolje bi bilo povući se u unutrašnjost, na zaboravljena I prezrena imanja dedova, poneti Slobodan duh sa sobom, i graditi novi život. Oživeti napuštena sela.U ovome sistemu taj deo zemlje je potpuno obezvređen, vredi malo para, jer niko više neće da se bavi zemljom. Uskoro će davati džakove para za komad životnog prostora, ne dajte. Bolje je imati džak žita, nego džak para. Bolje je imati milion zrna, nego miloin dolara na računu...
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 21 Nov, 2008 12:50 pm    Naslov: nastavak
Odgovoriti sa citatom

Postoji mišljenje da nam je ovako dobro i zašto bi to kvarili.
To mišljenje je svakako proizvod NESVESNOSTI.
Na može ovako da traje, jer sve sto sam pisala govori da Zemlja to više ne može da izdrži.
Ako potraje to je nestajanje, završićemo kao Mars.

Govoreći o Prvoj zapovesti koja govori o odnosu prema Bogu i Slobodi,
moramo shvatiti da Boga ne Zemlji nema, da ne živimo po njegovoj volji, već SVOJOJ.
To mišljenje je opet VARKA, jer naša volja je duboko pod vlašću Sistema,
tako da slobodne volje nema, kod većine...
Borba sa Sistemom je stradanje proizvedeno sopstvenim delovanjem.
Bog život daje a ne uništava ga.
Kada Sistem počne da se urušava,
važno je znati da je to bitka za život Planete i NAS samih.
.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 21 Nov, 2008 18:27 pm    Naslov: nastavak
Odgovoriti sa citatom

Kada se stigne u ćorsokak, i kada postne izvesno da će se ljudi samouništiti, usledi intervencija SRCA koje to ne dozvoljava. Stigne Odbrambena snaga, koja pojača imunitet Zemlje. Stigne kupola. Atlantida se podigne da donese Svesnost i ljude pripremi za konačni obračun.
Možda poneko misli kako bi i na ovaj nacin neko preživeo i obnovio život, ali ne bi, jer kada planeta zla udje u Sistem, ona sve zbriše, planeta ostane pusta poput Marsa. Ali kada se poveze sa Mozgom, kada stignu Zen i Elektra kao dodatna snaga za odbranu, kada na cello ljudi stane Isus, stradaće mnogi, ali Zemlja i ljudi ce preživeti.
Svaki čovek je utkan u kosmos, svako ima svoju zvezdu i to ne jednu, već u svakoj galaksiji po jednu. Kada jedno biće nestane, nestane i mnogo zvezda sa neba. Ako nestanu ljudi, nestaće i Kosmicka Ćelija.
Kada se spasi Zemlja, i nije bitno koliko ljudi ostane na njoj, zvezde će se rađati isto kao iljudi, jer one sijaju samo kada ima života.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 21 Nov, 2008 18:54 pm    Naslov: samo je odluka vazna
Odgovoriti sa citatom

Sada kada sve izgleda crno, ispričala bih vam kako da se udružite sa Atlantidom.
Ako se zagledate u nebo iznad Srbije, tačnije okoline Šabca, sigurno ćete na trenutak videti Iskrice. Tu je sigurno, jer ja sam je digla i videla. Možete koristiti njenu moć, i da je prenosite na Zemlju, naravno, pre toga mora uslediti odluka da se želi na Zemlji carstvo Boga.
Možete je koristiti za dobrobit i odbranu, možete koristiti i njenu isceliteljsku moć. Ona je sve što i ne slutite da može da se ostvari. Već sam se uverila u njene, a samim tim i moje moći.
Uputite misao njoj, povežite se i prepustite. Videćete da, ako se pridržavate upustva, ona uradi baš to što ste tražili. Naravno da u tom prepuštanju morate i EGA da se odreknete, jer od vas celih samo misao njoj ide. Ostvarenje onoga sto tražite neće se vama pripisati, već u okviru plana koji je za ljudski um nedokučiv. Kada prilazite Atlantidi, morate znati da smo svi jedna Celina. Donesite odluku da budete njene OČI. Ja sam jedan krak dovukla do Beograda, išla do mesta gde sam htela da interveniše, i jeste. Možete krake razvući sirom Planete... Što više ljudi se priključi, bićemo jači i manje stradati.
Zbog ovoga događaja, Srbija će biti Centar duhovnosti u budućnosti.
.
 Nazad na vrh »
arrears
Iskušenik

Pridružio: 14 Dec 2008

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 11:01 am    Naslov: Re: Deset Božijih Zapovesti-Prva zapovest
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
1. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj imati drugih Bogova osim mene,

Zar ima drugih Bogova,zar nije jedan za svakoga?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 11:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa ako pogledas stvarnost, ljudi nemaju Boga za Boga. Nigde ga nema ni u jednom segmentu zivota. Tema je i pokrenuta iz tog razloga. Pitanje za tebe, Poznajes li i jednog coveka koji zivi prvu zapovest.
 Nazad na vrh »
arrears
Iskušenik

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 11:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pojasni mi pitanje to je za mene siri pojam,kako ziveti prvu zapovest?
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 12:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

arrears ::
Pojasni mi pitanje to je za mene siri pojam,kako ziveti prvu zapovest?

nema na planeti coveka koji zivi prvu zapovest, cak i ja koja sam je zivela i zbog toga mnogo stradala, zivim u sistemu koji zemljom vlada, nisam izuzeta. Spas je u promeni sistema zivljenja, odricanja od pohlepe za svim i svacim.
To se sada dogadja i ljudi se vise nista ne pitaju.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 12:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako to mislis "ljudi se ne pitaju"?

U svakom coveku, postoji uzvisena svest koja se valja aktivirati.

Svaki covek moze sam sebe da natera da aktivira takvu svest.

Ljudi ne moraju da se pitaju, ali ja za sebe uzimam pravo da se pitam.

Ko mene moze da spreci da se pitam?

Ko?
 Nazad na vrh »
arrears
Iskušenik

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 12:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa upravo sam to i rekao zato mi nije jasno a jasno mi je da moram raditi kod "gazde"(idola) za platu i sto sam duhovno napredniji manje ce me boleti njegova tortura,jal tako?Inace kako drugacije zaraditi za hleb,ili imas resenje Vera?
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 4 od 7

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: BESEDE I BOG GOVORI SU PONOVO DOSTUPNE NA OBJAVAMA 0 adminfob 8302 11 Jan, 2010 21:27 pm
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 247217 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 28910 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58602 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14040 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19947 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16932 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)