Deset Božijih Zapovesti- PRVA ZAPOVEST
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 12:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

OK,
samo sam pitao.
Very Happy

Hvala.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 12:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
OK,
samo sam pitao.
:D

Hvala.

Povremeno kada me vrate na temu o kojoj sam pisala, pogresim jer mislim da su procitali, pretpostavim nesto i odmah sam pogresila, Bicu jasnija, hvala tebi
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 16 Mar, 2009 18:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da bi covek mogao za sebe reci da je ispravan, da mu je Bog u srcu, i da sva njegova dela tome teze, on u moru dogadjaja koje nosi zivot i bezborj iskusenja, treba samo da sledi zapovesti. Evo ih jos jednom
Deset Božijih Zapovesti

1. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj imati drugih bogova osim mene,

2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika, nemoj im se klanjati niti im služiti.

3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svoga.

4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvome.

5. Poštuj oca svoga i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.

6. Ne ubij.

7. Ne čini preljube.

8. Ne kradi.

9 Ne svedoči lažno na bližnjega svoga.

10. Ne poželi ništa što je tuđe.

Niko ne moze znati sta ce mu zivot doneti i kro sta ce morati da prodje. Bog nam je sve unapred dao i sve je legalizovano, ali dao je i put kojim se njemu moze stici kroz zapovesti.
Mozes biti medju nevernicima, lopovima, ubicama. lazovima a da to nikada ne budes. Ono sto cinis je vazno a ne mesto gde si.
 Nazad na vrh »
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 20 Apr, 2009 21:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja bih se nadovezao na ove zapovesti Božije da svaki numerički broj zapovesti odgovara zbiru Vašeg datuma rođenja i da o tom broju tj zapovesti treba da obratite pažnju da ne ponovite isti greh koji vodi ponovo na ovaj planet..
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 20 Apr, 2009 21:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav, dobrodošao, A da li bi nam objasnio na kom principu se dobija broj o kojem govoriš
 Nazad na vrh »
Drexel

Poruka Poslao: 20 Apr, 2009 23:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

..Hvala na dobrodošlici,bolje vas našao..Što se tiče tog broja, to je opšte poznat broj lični ili karakterni, kako god ga nazvali..a nije pravilo da se odnosi samo na najveću grešku iz prethodnodnog života..što treba nastojati u ovom životu ispraviti, a biti oprezan da se ne nagomila nešto drugo, što će opteretiti karmu..
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 21 Apr, 2009 00:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala na objašnjenju. Postoje ljudi koji nemaju karmu već misiju, Dobrovoljci koji dolaze na zemlju da pomognu napredak

inače, karmu tumačim na drugi način. Sudbina i pravda su put svakoga čoveka kroz život, Sudbina je ucrtan put koji moraš proći a na njemu te sustiže zaslužena pravda i odlukama koje donosiš određuješ sebi pravdu za naredni puls života.
 Nazad na vrh »
Drexel

Poruka Poslao: 21 Apr, 2009 00:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da slažem se da postoje takvi ljudi...ali da li svako od njih obavi uspešno misiju?Svakog je lako prevariti u bilo kom materijalnom svetu..čak i ako je očistio karmu pa sada pomaže, jer tako želi..da pokaže navodno svoje sposobnosti..oni koji su se oslobodili, nemaju potrebe dolaziti više ovde u fizičkom obliku ili bilo gde..mogu mislima uticati na splet događaja..
Ali ko izrazi želju, može doći koliko puta želi..
Niko nikom ne brani da kreira svoje male svetove unutar velikog sistema, i da u svojim duhovnim grupama ide ka nekom svom uzvišenom cilju..
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 21 Apr, 2009 00:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Uvek kada se govori o karmi imam utisak da je tu izostavljena pravda.
Jedan čovek, jedna čestica, svoj put u celom pulsu prolazi samo jednom, zatim ide sledeći, kada se rađa na drugom mestu i tako bilionima puta...
Svako biće bude SVE kroz trajanje, isti život se samo jednom živi, i kroz dolaske svako svoju pravdu ispunjava bez greške.
Na sudbinu se ne može uticati, ali na pravdu za sledeći puls života može, samo odlučivanjem i delima koja činis.
Dobrovoljcima, čistim dušama, su nebeski putevi otvoreni, i oni idu gde su potrebni. Njihov put jeste težak, ali retko se desi da sebe ne spoznaju, i da zalutaju.
 Nazad na vrh »
Drexel

Poruka Poslao: 21 Apr, 2009 01:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bog je uvek uz čiste i hrabre duše..ima ih i koji zalutaju, ali sve je to stvar izbora ili nečije manipulacije..na jednu sudbinu se ne može uticati ili menjati njen sadržaj, ali sudbine koje su ti ponuđenje se mogu birati..

Svaka naredna sudbina je pravda, za sve jednaka. Birati sledeću sudbinu možeš samo dok živiš sadašnji zivot, jer on određuje pravdu za sledeći.
Dok se ne postane čisto slobodno biće, koje može tada šta hoće.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 21 Apr, 2009 01:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drexel ::
Bog je uvek uz čiste i hrabre duše..ima i kojih zalutaju ali sve je to stvar izbora ili nečije manipulacije..na jednu sudbinu se ne može uticati ili menjati njen sadržaj ali sudbine koje su ti ponuđenje se mogu birati..

Svaka naredna sudbina je pravda, za sve jednaka. Birati sledeću sudbinu možeš samo dok živiš sadašnji zivot jer on određuje pravdu za sledeći. Dok se ne postane čisto slobodno biće koje može tada šta hoće.

Bog je uvek uz sve ljude, i život traje dok skoro svi njemu ne stignu.
Na koncu i oni što neće dođu, jer ne mogu opstati sami.
 Nazad na vrh »
Drexel

Poruka Poslao: 21 Apr, 2009 01:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, ali kada postaneš čisto biće za vreme života na Zemlji, tada postaješ meta broj jedan za najjače biće koje služi mraku, a pod okriljem naravno velikog Boga. Tada su napadi učestani, sve dok tvoja duša ne položi oružije i napusti telo..retko ko uspe da odoli tim napadima..stvarno su takvi retki..
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 21 Apr, 2009 05:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo si lepo rekao i dodirnulo me je. Da meta broj jedan, za najcrnje zlo.
Moja duša nije položila oružje, i zato za života vidi Boga i sve istine, kao tajne od ljudi sakrivene. Teško jeste, mnogo teško, ali beskrajno vredno.
Hvala na rečima koje su mi potvrdile nešto što sam znala.
Prvu zapovest je najteže ispuniti, a ako je ispuniš onda je to čisto stradanje do Spoznaje.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 21 Apr, 2009 12:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Drexel ::
Kada postaneš čisto biće za vreme života na Zemlji, tada postaješ meta broj jedan
za najjače biće koje služi mraku.

Pozdrav Drexel, i dobro nam došao na forum !

Ovo si naravno tačno zapazio...
Zamisli recimo jednu običnu bitku u ratu,
ne mora biti biblijska bitka između Sila Svetla i Sila Tame,
šta misliš koga će neprijatelj prvo gađati,
običnog vojnika ili Vođu (komandni štab ) ?

Welcome herc

.
Drexel

Poruka Poslao: 21 Apr, 2009 20:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav i za tebe Vesna i hvala na dobrodošlici.Gađaće nekad i običnog vojnika onaj neprijatelj koji ima mogućnost da prepozna ko je u stvari tu glavni..a ko lažnjak.Tako to ovde funkcioniše veliki i bitni se kriju na otvorenom među običnim svetom i nikada nisu poznati u narodu niti ikada viđeni na medijima ili preko bilo kog načina informisanja današnjice uključujući internet..
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 5 od 7

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: BESEDE I BOG GOVORI SU PONOVO DOSTUPNE NA OBJAVAMA 0 adminfob 8299 11 Jan, 2010 21:27 pm
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 246945 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 28881 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58574 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14031 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19938 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16926 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)