DVA "NOVA SVJETSKA PORETKA"
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 14 Nov, 2008 21:08 pm    Naslov: DVA "NOVA SVJETSKA PORETKA"
Odgovoriti sa citatom

Rasprava o kanaliziranju potakla me da konačno stavim na papir i ono što mi se već dugo mota po glavi a to je priča o "Novom svjetskom poretku". Vrlo ću sažeto o tome jer svi već znamo sve o tim temama.

Svih prethodnih decenija imamo jednu teoriju - tačnije, najveću teoriju zavjere koja postoji a odnosi se na to da svijetom vladaju Iluminati još od davnih vremena na Zemlji. O tome su govorili mudraci i prethodnih epoha a ne samo ove naše s tim da je u 20. vijeku ovoj teoriji dodat i "začin" u obliku saradnje sa vanzemaljskim civilizacijama koje nas drže u jednom ropskom programu i hrane se nama . tačnije našim emocijama, a u prvom redom -. strahom. Piramida koja počinje iluminatima i spušta se ka dole preko masona, Rozenkrojcera, Sionskog priorata, Rimskog kluba, i da ih ne nabrajam sve ovdje, poznata je kao simbol cilja kojeg oni svi imaju- stvaranje novog svjetskog poretka u obliku totalne kontrole čovječanstva i to na svim poljima.

S druge strane, kroz masu duhovnih materijala i knjiga koje imamo zadnjih decenija također se govori o "Novom svjetskom poretku" koji uključuje i drugi dolazak Hrista, i masovno buđenje ljudi na planeti i prelazak planete sa ovog na viši nivo postojanja (tačnije iz 3D u 4D ili 5D).U toj teoriji ima i masa podpravaca, koji opet kao i u gornjoj teoriji, uključuju vanzemaljce ali ovog puta dobre...

I većina ljudi se opredjeli nakon silnih informacija koje dolaze i iz jedne i iz druge grupe, za samo jednu od njih i počne to "gurati" u svom životu. I to bi bilo uredu, kao njihov odabir slobodnom voljom, da se ne dešava odmah i sukob - pobornika teorije da stupa na snagu iluminatski novi svjetski poredak i pobornika teorije da nastupa novi duhovni svjetski poredak. Zašto su ove dvije teorije razdvojene? Totalno nelogično.

I digresija na temu o kanaliziranju: pristalice teorije o iluminatskom novom svjetskom poretku totalno negiraju kanaliziranje od strane duhovnih majstora i duhovnih učitelja ovog doba, smatrajući to sve samo "programom" koji nam serivraju zloće odozgo. Paralelno s tim, pristalice teorije o novom duhovnom svjetskom poretku smatraju da su ovi prvi totalno u krivu i da su njihove priče o programima upravo rezultat njihovog vlastitog straha koji još onda više hrani te vanzemaljce kojih se oni i boje. I tako u krug - strah se strahom hrani i time još više uvećava...

Dakle, ja sam zaključila sljedeće: upravu su i jedni i drugi. Naime, prema onom što sam uspjela dokučiti zadnjih godina, finansijska(i svaka druga= kontrola našeg svijeta već vijekovima je u rukama 100 ili nešto više svjetskih porodica odnosno uske grupe ljudi čiji nasljednici djeluju već vijekovima. I oni zaista, i pored ovoliko velikog stupnja već postignute kontrole putem monetarnog i političkog sistema, iscrpljivanja malih i srednje razvijenih zemalja, itd... žele ostvariti još veći stupanj a to je totalna kontrola.

S druge strane, Duhovna hijerarhija koja zaista postoji barem za mene, paralelno igra igru i nastoji ostvariti također "svoje" ciljeve. U tu svrhu i ogromno zasipanje informacijama iz oblasti podizanja Svjesnosti na planeti, kako pojedinačno tako i globalno zatim innformacija o drugim svjetovima, (vidljivim i nevidljivim) te o drugim, vanzemaljskim civilizacijama i nastojanju da nam neke od njih i "pomognu". E, sad u ovoj grupi ima opet podpravaca kao i u prvoj, gdje se putem New age sistema nastoji od strane one prve grupe (iluminatske) ubaciti mnoštvo infomracija koje su neistinite i predstavlajju teži oblik obmane. Cilj je bio, isto kao i sa Biblijom i drugim svetim knjigama - ako je već protok informacija krenuo, u davnim vremenima putem svetih knjiga, a u današnje vrijeme opet putem knjiga ali i nasušnog nam interneta, hajde da onda umanjimo štetu.Iluminati su odlučili ubacivati dezinofmracije u već postojeće infomracije i tako ih uobličiti da izgledaju kao one koje potiču iz "našeg tabora" Otud i miješanje ove dvije grupe u rad one druge Laughing

I, šta sad? Kako otkriti istinu? Kako znati ko je u pravu? Pobornici prve ili zagovornici druge grupe odnosno teorije? Šta je zaista posrijedi? Nastaje li to "Novi svjetski poredak" i čiji?

Duboko vjerujem sljedeće: nakon višestoljetne a rekla bih i hiljadugodišnje kontrole i manipulacije u vladanju svijetom, nastupilo je doba kada ta kontrola polako odlazi u povijest. Drugačije snage, koje dolaze kako iz duhovne sfere tako i iz udaljenih kosmičkih prostranstava, suprostavljaju se ovakvom svjetskom poretku koji je na snazi već više hiljada godina. I zato - na kraju, zaista je istinita činjenica da nastaje novi svjetski poredak, ali koji će odnijeti prevagu to ćemo saznati u narednih par godina. Neki već znaju rezultat. A on je određen isključivo nivoom Svijesti svih stanovnika Zemlje i njihovim namjerama.
Zaključak: dok rastu sile haosa i tame, koje su mnogo vidljivije na površini, dotle odmah ispod površine rastu i sile reda, Dobra i Harmonije. Ovaj proces odvija se paralelno i zato imamo dvije grupe jer većina pojedinaca odlučuje se za samo "jednu grupu" i daje joj za pravo u svemu.
Istina je u tome da su obje grupe upravu i tek kad se sastave oba polazišta naslutit će se o čemu se ovdje zapravo cijelo vrijeme radi. I da završim: zašto se sve ovo dešava na planeti i sada a i zašto se sve dešavalo u prethodnim vijekovima i erama? Pa, zbog "kosmčke igre" i zbog sticanja iskustva svake od duša koja je ovdje bila ili jeste sada inkarnirana. I zato je samo potrebno raditi na sebi, osluškivati upute Duha koji te nikad ne napušta i uvijek ti pomaže i nastojati što više u sebi svakodnevno prakticirati Unutrašnji Mir, Mudrost i Ljubav za sve što oko sebe (i u sebi) vidimo. Iz tog stalnog nastojanja da osvijestimo u sebi da smo samo "Duh koji ima iskustvo materijalnog tijela " proizaći će i istina o svemu što nam se trenutno dešava, ali i o svemu što se ikada igdje dešavalo ili će se dešavati sa ovom planetom, svijetom i svima nama u njemu.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
lazicmaja
Gost

Poruka Poslao: 14 Nov, 2008 21:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jasna moja mila, i ne znaš koliko si ovim postom razrešila mnoge moje dileme ili da bolje kažem : neke moje dileme. Ovo mi ja apsolutno najsvrsishodniji post na forumu. Za ovo: ne pusa nego PUSA! Idea
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 14 Nov, 2008 21:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jasnice ,

baš si lepo opisala " dva svetska " poretka ! Bravo!

A čiji dolazak ja očekujem , više puta sam se izjasnila .

Inače , ja povremeno dobijam Objave od jedne osobe - jednu sam objavila na temi : za čitaoce koje to zanima . Očekujem da mi danas ili sutra pošalje još neku .

Ps. nije bilo sličica da ih čitam, pa sam morala da pročitam CEO tekst . Rolling Eyes
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 14 Nov, 2008 21:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znači, Caco, jedina "medicina" za tebe da počneš čitati tekstove je da oni nemaju slika sa sobom...Upamtila" Više nijedne fotke ovdje nećeš vidjeti od mene... Twisted Evil Wink

LazicMajo, ma, nadođe meni ovako ponekad...nemoj se puno obazirati...jer prođe me brzo... Cool Wink
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 14 Nov, 2008 22:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

aleksandra-caca ::

Ps. nije bilo sličica da ih čitam, pa sam morala da pročitam CEO tekst . Rolling Eyes

Izdala se mala lajavica , jbg . Very Happy Ne Compress
spavamise
Gost

Poruka Poslao: 03 Maj, 2010 22:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dva nova svijetska poretka.

Aj može. Prodano.

Zašto ne. Baš ok ideja.

Ono ne jedan nego dva.

Više je bolje.

Daj tri za svaki slućaj.

Nek se nađe.

Ovaj post je izmenjen!
Možete pogledati prethodne verzije...
 Nazad na vrh »
spavamise
Gost

Poruka Poslao: 03 Maj, 2010 22:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svijetski poredak je svaka država.

Svaka država , teritorij je jedan novi svijetski poredak.
 Nazad na vrh »
spavamise
Gost

Poruka Poslao: 03 Maj, 2010 22:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svaki grad , svako selo , svaka ulica , svaka kuča , svaki čovjek , svaki međuljudski odnos ... ... .... sve je to jedan novi svijetski poredak.

Svaka osoba je novi svijetski poredak.

Ma kakav god on bio.
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Maj, 2010 22:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

De si Pakle. Very Happy

Tebe videti je uvek pozitivna stvar. Znas nasmejati ljude. Ili bar mene.
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 05 Mar, 2011 03:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12487 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90481 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29924 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42463 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35391 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42815 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9771 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)