Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 11:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alamarus, molim te ne zovi Isusa guru, Ako bas moras nekako da ga zoves, reci ucitalj, prosvetitelj, Inace on je sin boziji, naravno i svi mi smo deo njega i on nas. Ako ti je blizak Budizam, postujem, jer i on vodi ka zenu, Moras biti sposoban da sklapas celinu, vec sam negde napisala, Hriscanstvo je pocetak i kraj, sve ostalo je izmedju sto zivot znaci.
Kada se sagleda celina onda se i Bog upozna.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 12:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hajde vec jednom da kazemo ko je Isus!

Isus je bio esen, divan covek, prosvetitelj, ucitelj i Sin Bozji.

Isus je bio covek koji je u sebi nasao Rec i uzdigao se na nivo najvise svesti - Logosa.

Time je on potvrdio da je Sin Bozji.

On je, takodje, najverovatnije preuzeo na sebe karmu citavog covecanstva.

I u tome je njegova najveca velicina.

On se uzdigao do Boga,
i time postao Hristos.

Njegova poruka je da svaki covek moze da uradi isto - da je u svakom od nas jedan potencijalni Hristos.

Svi smo mi Bozja deca, samo sto sada to moramo jos i da potvrdimo, bas kako je Isus to potvrdio.

Eto, to je, po mom misljenju, osnovna poruka hriscanstva.

U tom smislu ona i jeste i nije alfa i omega.

Institucije i organizacije, crkveni sistemi sa svim onim popovima koji su sebi dali u zadatak da stavljaju tapiju na tudje duse, a da svoje nisu oplemenili - nije ni Alpha ni Omega.

To je nistica, ziro, nula, jedno veliko nicht, nix, nista, nothing, de nada, 0!
 Nazad na vrh »
arrears
Iskušenik

Pridružio: 14 Dec 2008

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 12:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Institucije i organizacije, crkveni sistemi sa svim onim popovima koji su sebi dali u zadatak da stavljaju tapiju na tudje duse, a da svoje nisu oplemenili - nije ni Alpha ni Omega.

Bravo talermane,bravo
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 12:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

arrears ::

Bravo talermane,bravo
.

Pa anravno da su sve institucije, vernici su drugo i oni su uvek iznad njih jer oni veruju, Tako je svuda pa i u hriscanstvu. Koja religija je van sistema. Sta radi Dalaj Lama sa celnicima EU, za sta se bori, za teritorije, zasto je primio Nobelovu nagradu. Kada govorim o pocetku i kraju, govorim o Bogu a ne sistemu.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 12:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera, unela si greskom ovu recenicu u komentar Arrearsa.
Molim te izbrisi je u njegovom komentaru.

" Nanravno da su sve institucije, vernici su drugo i oni su uvek iznad njih jer oni veruju, Tako je svuda pa i u hriscanstvu. Koja religija je van sistema. Sta radi Dalaj Lama sa celnicima EU, za sta se bori, za teritorije, zasto je primio Nobelovu nagradu. Kada govorim o pocetku i kraju, govorim o Bogu a ne sistemu."
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 12:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
arrears ::

Bravo talermane,bravo
.

Pa anravno da su sve institucije, vernici su drugo i oni su uvek iznad njih jer oni veruju, Tako je svuda pa i u hriscanstvu. Koja religija je van sistema. Sta radi Dalaj Lama sa celnicima EU, za sta se bori, za teritorije, zasto je primio Nobelovu nagradu. Kada govorim o pocetku i kraju, govorim o Bogu a ne sistemu.

Nijedna religija nije van sistema. Ali to je problem religije i vernika, to nije moj problem.

I opet da ponovim ovom prilikm, ja nisam vernik. Ja sam gnostik.
 Nazad na vrh »
PANTER
Iskušenik

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 13:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

za Areears

Ok pitanje nije meni upuceno al se osecam slobodnim da prokomentarisem moguci pogled na resenje situacije.

Pitanje je kako finansijski preziveti u materijalnom svetu a postovati sveta pravila.

koliko sam upoznao pravila duhovnog razvoja na zemlji....prioriteti idu ovako (al ne moraju zavisno od situacije,al ajd da kazemo situacije prosecnog gradjanina)

na prvom mestu moras odrzati zivot da bi mogli nastaviti duhovni razvoj,sto znaci ako danima nista nismo jeli,dozvoljeno je i ukrasti hranu,al naravno,molimo se da do toga ne dodje..(molitva u ovom slucaju znaci radimo sve sto je u nasoj moci,to je smisao molitve)

dalje,u toj istoj (ne) prilici,ako vec gladujemo,mozemo raditi i neki los posao,tipa u mesari,ili sa alkoholom...il nesto...tako lose...al je ideja da cim imamo bilo kakvu mogucnost napustanja takvog posla.loseg okruzenja itd to uradimo....

DAKLE
tezimo da radimo sa biljkama ne sa mesom(lesevima sirotih zivotinja) i time damo podrsku ne ubijanju zivotinja... takodje da ne radimo sa kozhom zivotinja(bunde i slicno)....
dalje
Da ne radimo na prodaji alkohola ili cigareta(petardi il drugih opasnih i stetnih stvari po drustvo...)
dakle prodaja vegetarijanske hrane,ok,...rad na obradi metala,ok...rad sa drvetom(diskutabilno al generalno ok,ne bi trebalo unistavati sume,to je tacno...al opet kazem u zavisnosti odakle dolazi materijal moze se reci da je ok,na primer Isus je bio drvodelja itd) itd... dakle trebamo da radimo poslove koji:

Ne stete zivotinjama,ne zagadjuju zivotnu sredinu(koliko je moguce),ne podrzavaju kocku,ne podrzavaju alkohol opijate i slicno,koji ne podrzavaju cigarete itd...

ali to ne znaci fanaticno,odmah,napustiti neki posao bez da imamo nacin za dalji opstanak...ali ne znaci ni prihvatiti situaciju,vec aktivno raspitivati se i traziti nacin da se nadje posao koji ce pomagati razvoj nase svesti Smile
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 13:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zato se dobro i razumemo sto si gnostik, puno istine tu ima. Nisam vernik vec vera, vernici su u svim religijama takodje vera, ali to nisu u velikom broju oni koji ih vode, cast izuzecima kojih ima.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 13:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Panter, tvoje razmisljanje je ispravno. Posao ne odredjuje coveka. Kada bi svi zauzeli stav da nece da rade ono sto je stetno za planetu, mnogo toga bi bilo zatvoreno. Stavrnost je nazalost drugacija jer uvek ima pohlepnih koji ce sistem odrzati. Da bi se postigao uspeh treba se suzdrzavati od potrosnje. Neposlusnost sistemu je kljuc.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 13:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Panter,
vidi se da volis zdrav zivot.

to sto si napisao za alkohol moze biti da ti je bilo prejako,
ali sa svim ostaim se u potpunosti slazem.

pozdrav i dobrodosao.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 13:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tale. tvoja prica o Isusu uopste nije daleko od istine.
Opisacu sa moje tacke gledista dogadjaj.
Zemlja je napravila sklop prvoga coveka (muskarca i zene) naj bolja moguca kombinacija, Iz centra, pola stvaranja stigla je cestica, dusa, koja to telo moze da prihvati.
Od rodjenja, sto je jeko bitno, on je znao da je sin boziji, Znaci prvih sest godina kada se licnost razvija on je isao u tom pravci, To je izaslo na povrsinu. Znaci da je preko njega govorio sam bog, bio je genijalan um.
Poruka koju je preneo ljudima je cista ljubav, Bog strada da bi zivot postojao za svakog pojedinca ili sina bozije. Bog daje, davanje je ljubav.
Svako bez izuzetka u sebi ima cesticu Isusa, Bude ili koga god hocete, mozete da potrazite.
Razlika je u tome koji segment sveukupnog znanja posmatramo.
Pocetak i kraj, dva slove, broj dva, o tome govori hriscanstvo. Izmedju broja dva i prve velicine broja c2 je sve ostalo ili jos dalje broj c stepenovan sa brojem c je sveukupan broj kombinacija koji se odvija. Veliko za nase poimanje.
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 15:55 pm    Naslov: Re: lose frekvencije
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::
televizija je jako losa.. malo utice i na mozdane talase. Ima nezgodne frekvencije i boli me glava kada sam u blizini televizije. Takodje i program je uvek neki los kada sam u blizini iste. Mada to je samo kada prolazim pored necije kuce ili odem kod oca po nesto. Prestao sam da gledam televiziju sa nekih 16 godina....

Još za vreme studija sam iz predmeta : KRIMINALISTIKA , učila o percepciji , draži , opažanju , .....
Bilo je to pre nekoliko godina , ali ću vam ukratko opisati ( opis dajem po sećanju ) jedan eksperiment koji su sproveli Američki naučnici u jednom bioskopu , gde su svi ljudi u bioskopu bili eksperimentalna grupa ( zamorčići ) , kao i celo osoblje bioskopa - nisu imali pojma da su sastavni deo eksperimenta .

U toku trajanja filma , ubacivali su slike u trajanju od malog delića sekunde , ispod ili iznad praga osetljivosti na draž , sa pozivom ljudima da piju koka - kolu .
Tu sliku ( a može isto tako i zvuk ) , ljudi nisu u stanju da opaze jer je iznad ili ispod praga osetljivosti na draž , i ljudsko oko nije u stanju tu sliku da vidi jer je ispod ili iznad vidljivog spektra ( to važi i za zvuk , jer mnoge zvukove nismo sposobni da čujemo ) , ALI , NAŠ NESVESNI UM ITEKAKO REGISTRUJE I ONO ŠTO NAŠE OKO ILI UHO NISU U STANJU , PA DAJE NAREDBU SVESNOM DELU UMA , ...
Po završetku filma , skoro svi gledaoci su pojurili ka restoranu koji je u sastavu bioskopa , sa neodoljivom željom da piju koka - kolu , koju nisu znali da objasne , jer su jaku želju za koka - kolom imali čak i oni ljudi koji do tada nisu ni voleli koka - kolu .....

Ovim eksperimentom je dokazano postojanje SUBSENZORNE PERCEPCIJE , u prevodu , sposobnosti reagovanja na draž ispod ili iznad praga osetljivosti draži na nesvesnom nivou - koje se zatim u vidu NAREDBE uliva u svest , koja tu naredbu izvršava .

Ovaj eksperimen je posle javno dokumentovan , uradjen je pre dvadesetak godina - a ko zna koliko godina u nazad se znalo za te principe , i sigurno se mnogo ranije taj eksperiment potvrdio ...

A sad vi razmislite , koliko se dugo ova znanja PRIMENJUJU I ZLOUPOTREBLJAVAJU U SVRHU KONTROLE SVESTI LJUDI , I ZA PRLJAVU MANIPULACIJU PUTEM TV -a , RADIJA i ostalih medija ... Ncool Thumbdown
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 16:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Upravo se tome radi, ljudski um je podlozan manipulaciji jer ako mu se iz spoljneg sveta upute informacije, koje ne moraju biti jasno vidljive, on ce ih registrovati i traziti da to sto je registrovao, proba i vidi. Ljudski um je radoznao.
Postoji oko svesti koje bi u ovom slucaju reagovala, analiziralo podatke, odmah bi se pitalo zasto svi trce da piju koka kolu, oko svesti bi znalo razlog za takvo ponasanje. onda mozak ne bi sledio spoljna upustva vec bi uvek poslusalo svest.
Da bi oko svesti proradilo ono mora biti povezano sa svojim telom a kada je povezano sa telom, paralelan svet kaze da je povezano i sa glavnim mozgom, u tom slucaju mi smo veza iz tela koja mozgu prenosi i prima od njega informacije. To je svesno bice.
Kod ljudskog mozga je primeceno da se on uglavnom bavi sam sa sobom u zatvorenom je krugu, nema spoljni izlaz koji je nekada postojao ali je voljom coveka prekinut.
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 18:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
U toku trajanja filma , ubacivali su slike u trajanju od malog delića sekunde , ispod ili iznad praga osetljivosti na draž , sa pozivom ljudima da piju koka - kolu .
Tu sliku ( a može isto tako i zvuk ) , ljudi nisu u stanju da opaze jer je iznad ili ispod praga osetljivosti na draž , i ljudsko oko nije u stanju tu sliku da vidi jer je ispod ili iznad vidljivog spektra ( to važi i za zvuk , jer mnoge zvukove nismo sposobni da čujemo ) , ALI , NAŠ NESVESNI UM ITEKAKO REGISTRUJE I ONO ŠTO NAŠE OKO ILI UHO NISU U STANJU , PA DAJE NAREDBU SVESNOM DELU UMA , ...

Laughing Isto je meni na faksu pricala asistentkinja iz marketinga. Samo sto je ona pricala nesto za vreme olimpijade da su ubacivali, pa su provaljeni... psihodelija.

Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 28 Dec, 2008 22:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zato se cesto pitamo kako ljudi mogu biti toliko glupi, Evo primer sa crvenom olovkom koji sam danas stavila, bas o tome govori, To je test, do koje mere ljudi vise ne vide sustinu i kako se glupost neslucenih razmera objavljuje u skoro svim medijima, kao nesto korisno i u interesu dece.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 5 od 10

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: BESEDE I BOG GOVORI SU PONOVO DOSTUPNE NA OBJAVAMA 0 adminfob 8286 11 Jan, 2010 21:27 pm
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PREDSTAVLJANJE NOVIH ČLANOVA 690 Vesna 206441 24 Avg, 2011 17:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka U mojoj glavi stanuješ.... 8 Vakan Tanka 10139 01 Maj, 2011 09:19 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŠALJIVI TEKSTOVI 34 Zockey 24526 07 Mar, 2011 14:31 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 48131 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVEJEDNO, SVE JE JEDNO 175 Analeta 51307 13 Apr, 2010 17:56 pm
Ans i Eva Jargi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Iluzija - sve je iluzija 2 Zockey 7782 30 Dec, 2008 22:37 pm
Zockey Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)