Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 09:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znate sta je svest. Kada vidis i znas da ovako kako mi radimo i zivimo ne moze da ima za rezultat zivot. Unistavamo planetu. Posekosmo svo drvece, utamanismo sve ribe, otrovasmo zemlju, zagadismo vodu.
Svest je kada gledas kako planeta menja klimu, bori se protiv nas. majka nas uvodi u red.
Svest je kada vidis da je pola planete gladno a pola bolesno, svest je kada gledas globalno a radis samo na sebi
Svest je kada znas da nema vremena, da smo presli granicu izdrzljivosti i kada znas da se ne mozes izdvojiti i sakriti. Planetarno, sudbina nam je ista.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 09:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nebih da budem negativac ali...
Recimo da je za planetu zemlju optimalno 10 puta manje ljudi. Sve iznad toga je eksploatise previse i unistava polako.
Koga cemo da zrtvujemo za planetu zemlju, nasu majku? Ko je spreman da zrtvuje svoje dete, roditelje, partnera za taj plemeniti cilj???

Nije sve tako jednostavno, puf i preko noci cemo da iskorenimo sve lose. Treba biti mudar...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 10:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gibo, Mudrost je kada znas da smo svi jedno, Ljubav je kada volis nepoznatoga kao svoje dete i majku.
Pet milijardi ljudi je idealno za zivot na zemlji,
Sve je prazna prica o ljubavi prema porodici i najblizima, ako ne ucinis nista da se svest promeni, Sta im u nasledje ostavljas, ljubav ili robovanje, zdravlje ili bolest.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 10:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Verice draga,
sta je sa tobom,

i ovom prilikom cu ti reci,
da za majcicu Zemlju,
nema problema i da nas je 50 milijardi.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 10:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Verice draga,
sta je sa tobom,

i ovom prilikom cu ti reci,
da za majcicu Zemlju,
nema problema i da nas je 50 milijardi.

To smo vec raspravili, sve u svoje vreme, kakvi smo sada i ovo je mnogo. Kada osvojimo stvaralacku moc svetlosti onda moze da nas bude koliko hoce. Sada mi radimo na unistenju uslova za zivot.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 10:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
. Sada mi radimo na unistenju uslova za zivot.

Molim te draga Vera, objasni mi sta znaci ovo?
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 10:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
. Sada mi radimo na unistenju uslova za zivot.

Molim te draga Vera, objasni mi sta znaci ovo?

To znaci da smo na stupnju virusa, tj, da jedemo organizam od kojeg zivimo, dok ga ne unistimo ili on nas ne eliminise svojom odbranom. Ljudi su bica koja zive od eksploatacije i tu nemaju meru, idol im je izobilje, trose a nista ne vracaju. Koncentrisani su u gradovima i tako postaju rak za zemlju.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 11:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bili smo valjda na stupnju virusa i kada smo se medjusobno klali po rimskim arenama kao gladijatori, pa je Bog bas zbog onih 5-6 posto svesnih, uvek davao novu sansu covecanstvu.

Od 7 milijardi ljudi veliki deo pada na decu.

Ako su matori virus i rak rana, deca valjda nisu.

Hajde da se posvecujemo deci.

Hajde da vidimo da li ce svet biti bolji ako deca odrastaju uz igru.

Ta decja igra nikada ne sme da prestane.

Igra, igra, igra, igra...

Veselo.

Nista nije toliko ozbiljno da bi smo mi morali sada biti mracni.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 12:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U pravu si jedino sto decu odrasli vaspitavaju. Ali kada se ovaj sistem urusi, kada kroz dozivljeno ljudi pocnu da se osvescuju, kada shvate da treba sami svoju sudbinu da kroje a da im nije potrebno da imaju nekoga da za njih razmislja, Tada ce se deca igrati i izrastati u slobodne ljude.
Covecanstvo jeste tehnoloski napredovalo ali dohovni pomak nije ucinilo. Sada hoce.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 12:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tu se slazemo,

hoce,

covecanstvo ce sada naciniti duhoni iskorak,

ali ne kroz suze, vec kroz smeh.

Tako bi makar moralo da bude i za to se ja zalazem.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 12:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tu se slazemo,

hoce,

covecanstvo ce sada naciniti duhoni iskorak,

ali ne kroz suze, vec kroz smeh.

Tako bi makar moralo da bude i za to se ja zalazem.

Prvo ide bol koji opominje i ukazuje na bolest, zatim izlecenje koje donosi smeh i radost. Da smo svesni ne bi ni bili bolesni.
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 19:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo mene ponovo! Very Happy
Sve sam ovo napisao samo zato sto se mnogo zanosimo oko nekih stvari. Dajemo jedni drugima vetar u ledja, a lako je doneti tako radikalne zakljucke kada si na ovakvom forumu gde ljudi imaju razumevanja za to. Treba malo izaci medju "obican" svet, ili ako vam je to tesko bar otici na takve forume pa videti gde se nalazi svest ljudi trenutno. Za sta su vezani, oko cega se bore, u sta veruju...

Da se razumemo, i ja smatram da polako idemo ka tome> samo sto mislim da nije resenje da idemo po ulici i samaramo ljude da se osveste, niti da izvlacimo bilo kome tepih ispod nogu...

Neka svako radi na svojoj svesti, a kada neko trazi pomoc budite spremni da docekate i pomognete...

Bas sam gledao jednu emisiju o nekim duhovnim grupama, pokretima, sektama... svi su oni imali neke megalomanske ideje, sa vodjom-mesijom (Vera el se prepoznajes?), i svi su pricali o promenama... Ali medjusobno su im se ideje razlikovale i bile su kontradiktorne... Nisu bili kompatibilni sa ostatkom sveta i izolovali su se do te mere dok nisu potpuno zastranili u neku duhovnu iluziju koja vise nije imala veze sa zivotom...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 29 Dec, 2008 20:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Cini mi se da sam danas napisala kako se duhovnost zivi. Svaka moja prica proistice iz iskustva i onoga sto radim, nema teorije, ona se iz price radja. Zivotna prica svakoga ko je krenuo putem duhovnosti je specificna. Za moji znam da je dala rezultat
treba ziveti i kroz zivot delovati, napisala sam danas kako to radim ali evo da ponovim jer moze biti korisno.
Pomazem koliko mogi svakome na koga naidjem, ne pravim selekciju, ne trazim zahvalnost, nikada vise i ne vidim osobu kojoj sam pomogla, To je veliko duhovno zadovoljstvo i nista vise jer ego se ne hrani. Verujem da pronosim dobro i da ce ljudi kojima sam pomogla to pamtiti i ispricati drugima, da ce u oredjenom momentu i sami tako postupiti

Ljudi uglavnom za svoju pomoc ocekuju priznanje, zahvalnost, cak poneki smatraju da im se dozivotno ne moze oduziti, sve dobro sto rade rade radi ega i podizanja sopstvene velicine u ocima drugih. Meni je muka od humanitarnih vecera, balova, bogatasa koji dele mrvice a prijem kosta vise. To im je zabava. Muzicare i sportiste podrzavam jer oni odrade bar taj deo za humanitarne svrhe.
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 07 Jan, 2009 11:08 am    Naslov: Pomaganje
Odgovoriti sa citatom

Evo jedne lepe price iz damarija..

DOBROTVORKA I NEZAHVALNI DECAK

- Kad ti pomazem, osecam se veoma vazno;
ipak, ocekujem da mi budes zahvalan. -

Jedna bogata naslednica, sva u zlatu, izasla je iz luksuznog londonskog hotela, gde je vecerala i plesala citavo vece na dobrotvornoj proslavi u korist napustene dece.

Bas kad je ulazila u svoj Rols-Rojs, prisao joj je neki deckic, plakajuci: "Dajte mi neku paro, gospodjo, smilujte se. Dva dana nisam jeo."

Dama se uzasnula. "Odvratni nezahvalnice!" uzviknula je. "Shvatas li ti da sam citave veceri plesala za tebe!?"

-verovali ili ne ova prica me podseca na moju majku.

Pa da.. neki ljudi ce reci da nema svrhe sto smo postali vegetarijanci naprimer. Zapravo to ima jako veliki znacaj.
Secam se kada sam recimo za jedan dan prvo za dorucak pojeo konzervu tunjevine a u svakoj konzervi ima 5 malih leseva.. pa posle za rucak nesto kuvano poput pasulja ali ubacena kobasica unutra pa je to od neke 6te zivotinje komadici. Takodje i pileca supa.. u kojoj su delovi dva lesa zaklanih kokosaka.. zatim posle toga, malo kasnije moze neki burek a u njemu su komadici nekih drugih leseva.. (a svaki burek se pece sa svinjskom mascu za koju mora biti ubijanja da bi se dobila) posle za veceru recimo pica i na njoj komadici neke 10te zivotinjice..

Tako da dnevno samo za moju pohlepu moralo je biti ubijeno 10tak zivotinja..
A nekad sam mogao pojesti po tri konzerve sto je 15 malih tuna leseva.. i naravno jos nesto poput bureka.. znaci vise od 15 leseva.

Mozemo videti da svakodnevno ovakvom ishranom doprinosimo ubijanju desetina zivih bica.. Samo ako jedan covek ostane vegetarijanac, bice postedjeno na stotine hiljada zivota i vise.. tako da naravno da ima znacaja.
Trebamo shvatiti ako zelimo mir u svetu, trebamo prvo resiti problem nasilja u nasim sopstvenim srcima..

Najbolje se pomaze licnim primerom.
Eto danas ne jedem nikakve leseve niti jaja niti onaj luk jer smrdi i naravno ne pijem nikakav alkohol niti ikakve toxine a i naravno ne pusim, ne psujem, ne svadjam se ni sa kim i imam jedino dobre aktivnosti poput yoge, malo kung fu vezbanja, energetske vezbe, pevanja i igranja molitve poboznost, bhakti yoga.. i tako onda kada neko vidi lep primer da moze mnogo bolje i lepse da se zivi i postupa.. pa zatrazi pomoc onda mogu da mu pomognem. Inace da se pomaze nekome ko pomoc ne trazi to je lose.
Eto toliko od mene za sada po tom pitanju pomaganja.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 07 Jan, 2009 11:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mnogo ljudi, velika većina čovečanstva ne traži pomoć jer nema od koga da je traži. Evo, pogledaj sadašnji trenutak. Rat u pojasu Gaze. Ljudi nemaju vodu, hranu, lekove. Svi vidimo da im je pomoć potrebna. Ako se neko ne organizuje da im pomogne, ako ne oseća potrebu da deluje bez traženja, žrtava ce biti još više. Pomoć se može i ponuditi ako se vidi da je potrebna.
Dok sam čovek ne oseti da ga je sramota od sebe samoga, bez obzira čime se hrani, istinskog duhovnog napretka nema.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 7 od 10

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: BESEDE I BOG GOVORI SU PONOVO DOSTUPNE NA OBJAVAMA 0 adminfob 8233 11 Jan, 2010 21:27 pm
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PREDSTAVLJANJE NOVIH ČLANOVA 690 Vesna 201118 24 Avg, 2011 17:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka U mojoj glavi stanuješ.... 8 Vakan Tanka 10009 01 Maj, 2011 09:19 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŠALJIVI TEKSTOVI 34 Zockey 24189 07 Mar, 2011 14:31 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 47363 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVEJEDNO, SVE JE JEDNO 175 Analeta 50038 13 Apr, 2010 17:56 pm
Ans i Eva Jargi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Iluzija - sve je iluzija 2 Zockey 7712 30 Dec, 2008 22:37 pm
Zockey Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)