Zajednicke meditacije
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 20 Apr, 2009 10:09 am    Naslov: Zajednicke meditacije
Odgovoriti sa citatom

Iako je o ovome bilo reči na drugim temama (na primer kod Vere i kod Zorana iz Zemuna), zamisao ove teme je da se na njoj fokusiramo na zajedničku meditaciju. Ideja je da neko od nas predloži neku meditaciju, ispiše osnovne tehnike i ciljeve, pa da onda zajedno krenemo da meditiramo u određeno vreme kako bi smo posle toga podelili iskustva i vizije.
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 20 Apr, 2009 11:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovu zajedničku meditacija mnogi ljudi sa Balkana rade svakodnevno već više od godinu dana, ako se baš promaši termin, pošto se radi TAČNO U PODNE, dobro je tu molitvu-meditaciju uraditi barem jednom dnevno. Sušinu i svrha ove molitve je jasna iz samog teksta molitve.

Naime, izgovori si tekst zatvorenih očiju u sedećem ili ležećem položaju svakog dana u podne, i ostane se tako još jedan minut ili koliko kome prija.

STVARAOČE, TI KOJI SI SVE STVORIO, MOLIM TE, PREKLINJEM TE, NE DOZVOLI DA LJUDI UNIŠTE NE SAMO SEBE, VEĆ I BILJKE I ŽIVOTINJE, PA I CELU PLANETU ZEMLJU!
Hvala.

Poslednji izmenio drugar dana 20 Apr, 2009 12:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
drugar
Hodočasnik

Pridružio: 22 Avg 2008

Poruka Poslao: 20 Apr, 2009 12:18 pm    Naslov: 13 13 13
Odgovoriti sa citatom

Postoji još jedna meditacija pridruživanja 24-časovnoj molitvi na Andromedi, za razvoj kosmičkih svesnosti i napretka ljudske svesti, koju već više od godinu ipo dana realizuju najrazvijenija duhovna bića, sve važne energije kosmosa, zadužene za razvoj Mlečnog puta i ovog dela kosmosa uopšte, boraveći u središtu Andromede. To delovanje nastalo je takođe i kao reakcija zahvalnosti na stvaranje Mandala Duhovnih Energija na Zemlji, i trebalo je da bude jasan znak svesnosti Sunca, da ljudska civilizacija želi da opstane i živi u skladu sa voljom Stvaraoca.

Meditacija-molitva se vrši simbolično svakog 13. u mesecu, u 13 sati i 13 minuta, sledećim tekstom:

PRIDRUŽUJEM SE KOSMIČKOJ MEDITACIJI U TIHOVANJU I POJANJU, A ZARAD RAZVOJA KOSMIČKIH SVESNOSTI I NAPRETKA LJUDSKE SVESTI!

To se ponovi u sebi 2-3 puta i ostane se tako koji minut prepušten svesnostima i energijama.
Hvala.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 20 Apr, 2009 13:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talermane, Drugar, zaista me je obradovala vaša inicjativa!

Ja sam pre nekoliko meseci ovo isto predlagao, ali je tada moj predlog bio povod za uobičajena forumska sporenja i relativizovanja (neko može koristiti našu energiju, itd, nešto što je meni, iskreno, delovalo kao prazno "mudrovanje"). Dakle, tada očigledno još nije bilo vreme za ovako nešto...

Dovoljno mi je što se bar još dvojici sada javlja ovakva ideja, jer i da se ne jave drugi - za početak je dovoljno da i troje (trojica) isprobaju ovakav eksperiment.

Za mene nije slučajno što ste baš sada pokrenuli ovako nešto... Imam utisak da ulazimo u fazu u kojoj smo prilično siti priča, nadmudrivanja, prezentovanja raznih ideja, tumačenja... (Iako sam spremio još jednu elektronsku knjižicu za stranu sa knjigama, na našem sajtu, nikako da je ubacim, BAŠ ZATO ŠTO ME PRETHODNI OSEĆAJ KOČI.)

VID UDRUŽIVANJA U DUHOVNOJ PRAKSI, SVEJEDNO ŠTO JE NA DALJINU, SMATRAM VEĆ ISKORAKOM IZ POZICIJE U KOJOJ SAMO RAZMENJUJEMO REČI...

Da ostali ne bi pomislili da se radi o nečem "sumnjivom" ili "rizičnom"...

Drugar je naveo jedan primer udruživanja u duhovnoj praksi...

Ne znam gde, a odavno, čitao sam o praksi "plamenih trouglova", inspirisanih nekim ezoteričkim učenjem, u kojoj se po troje udružuju (na daljinu) u ovakvoj zajedničkoj praksi.

Takođe, već dve-tri godine, svakog 23. u mesecu odvija se ovakva udružena duhovna praksa, inspirisana Učenjem Visokih Bića iz Velikog Belog Bratstva, molitvena energija tog dana koristi se za transmutaciju lične i planetarne karme.

Takođe, Tatjana Mikušina, po mom mišljenju danas najčistiji "kanal" za prijem poruka iz Viših svetova, svake nedelje realizuje neku vrstu elektronske službe, na osnovu Rozarija iz prethodnog Učenja.

Možemo čuti i ostale, pa da se dogovorimo o modelu i detaljima...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 23 Apr, 2009 21:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo samo da se ukratko javim, posto sada idem na spavanje nemogu nesto pisati ali eto mogu da vam pozelim laku noc i lepo spavanje (Talerman-u prijatan dan)

Trudim se da mantram makar hiljadu molitvi dnevno ali neuspevam uvek
Verovatno cu moci da se ukorigujem s vama da radimo neke meditacije
I tako.. sve najbolje
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 23 Apr, 2009 21:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala, pa... kad budeš u mogućnosti - tu smo...!
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 27 Apr, 2009 21:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

eh ovih dana mi je dosta aktivan duhovni zivot pa tesko da cu moci da se sinhronizujem s vama..
Takodje za koji dan ostajem bez struje a racunar cu pokloniti bhaktama tako da necu nesto biti dostupan na netu..
Sto znaci kupacu se uvek hladnom vodom, spavati s upaljenom svecom i raditi molitve i citati kad god imam vremena van sluzbe
Inace vise i ne kuvam niti obradjujem ijednu namirnicu tako da mi struja nesto i ne treba
Kod prijatelja cu ponekad napuniti telefon i proveriti ponekad net ako se ukaze prilika.

Eto pa cemo se videti mozda kod Dajboga na leto ili kod majstora ili ko jos da pravi neku eko kucicu u prirodi a treba mu pomoc

o;>

Sve najbolje, puno lepih misli, zdravlja i blagoslova

Pozdrav od marka iz Panceva
segrt
Hodočasnik

Pridružio: 26 Jun 2008

Poruka Poslao: 27 Apr, 2009 21:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::
eh ovih dana mi je dosta aktivan duhovni zivot pa tesko da cu moci da se sinhronizujem s vama..
Takodje za koji dan ostajem bez struje a racunar cu pokloniti bhaktama tako da necu nesto biti dostupan na netu..
Sto znaci kupacu se uvek hladnom vodom, spavati s upaljenom svecom i raditi molitve i citati kad god imam vremena van sluzbe
Inace vise i ne kuvam niti obradjujem ijednu namirnicu tako da mi struja nesto i ne treba
Kod prijatelja cu ponekad napuniti telefon i proveriti ponekad net ako se ukaze prilika.

Eto pa cemo se videti mozda kod Dajboga na leto ili kod majstora ili ko jos da pravi neku eko kucicu u prirodi a treba mu pomoc

o;>

pozdrav drugar
neka ti svetlost podari snagu na tvom putu....bilo je lijepo citati tvoje postove....a bice nadam se njih jos, mozda malo redje.
Ako zatreba neka pomoc javi se, ovako preko foruma, na pp....kako god.

Puno pozdrava, zdravlja i srece
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 27 Apr, 2009 21:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alaemyrus ::

o;>

Dragi nas prijatelju...
Odbacivanjem se postize mnogo toga, ali isto tako i gubi.
Znam posto sam prosao taj put. Prvo je potrebno sto vidse svega odbaciti, kako bismo imali dovoljno energije za ono sto nas ceka na putu, a onda kada prikupimo tu enegriju i svesnost, onda spoljasnjost nije vise tako vazna...
Seti se one vejavice i nas dvojice kako stavljamo lance...
Mislis li da je tu nesto bilo vazno?
Ostao je samo dah one oluje u mojoj kosi...
Imali, kombi, nemali, imali lance, nemali---nije uoste bitno...
Otkaciti lance u sebi je ono sto je bitno. Biti nevezan i hodati svojim putem kao izmaglica izmedju niti vremena i prostora..
jedva cekam da se opet druzim sa tako cistom dusom..
Osnovali smo i DUH RTNJA...
Znam da ces nam se pridruziti i na toj planini...Tamo je mesto za takvea svetleca bica -trebace puno sluziti druge ljude dragi Marko....
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 27 Apr, 2009 22:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Marko. Mir na putu ti želim. Pozdrav
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 28 Apr, 2009 08:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Marko, ako ti išta zatreba javi se, jedni drugima se moramo naći uvek.

Samo napred i javi nam se ponekad!

A možda se jednom i svi sretnemo ponovo, kad dodje vreme... Very Happy
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 28 Apr, 2009 10:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala vam na paznji, lepim zeljama i dirljivim pozdravima Embarassed
Siguran sam da ce biti jos dosta prilika za druzenje sa vama, lepu saradnju i da ce sve biti odlicno

U pancevu sto se tice sluzbe jedino eto malo pokazujem ljudima yogu i solarnu yogu, upucujem ih u zdrav zivot i povratak prirodi pa i na malo jestivog samoniklog bilja koje sam naucio od DAJBOG-a, cuvam malu Vedicu cerkicu bracnog para bhakti i trudim se da radim koliko god mogu na sebi da bih jos vise pomogao licnim primerom i tako druzim se sa bhaktama, vaisnavama i ljudima dobre volje..

Verovatno cu koristiti racunar jos ovda dva dana (do kraja meseca)..
Taman eto drago mi je da sam video vase lepe zelje i paznju i da smo se lepo pozdravili
Pa cemo se sresti jednog dana pre ili kasnije
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 21:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo poruke koju sam dobio (ukoliko već nije objavljena na forumu), pa... neka je svako proceni sopstvenim duhovnim čulom, i postupi na osnovu te procene:

Srdačan pozdrav svima!

Citat:
U četvrtak, 11.11.2010. u 11:11 minuta navečer (po newyorškom vremenu) (ili 12.11.2010. u 04:11 po našem vremenu) održat će se globalna masovna meditacija u kojoj će milijun ljudi mentalno projicirati zajedničku viziju nove paradigme za ljudsku vrstu - novu stvarnost na našem planetu. To je prva takva masovna meditacija ikada organizirana. S obzirom da su naše misli energija, ono što želimo i što mislimo dodajemo u kolektivnu svijest koja stvara ono što zovemo stvarnošću.
Energije ljubavi i zajedništva koju milijun ljudi svjesno odašalje zajednički sa raznih strana svijeta u isto vrijeme generirat će ogromnu količinu energije koja će dovesti do promjene u kolektivnoj svijesti i usmjeriti ju prema stvaranju svijeta mira, zajedništva i ljubavi za sve ljude.

Ukoliko želite sudjelovati u ovom revolucionarnom povijesnom činu i doprinijeti stvaranju svijeta koji se umjesto na Strahu temelji na Ljubavi, pozvani ste pridružiti se i u tih 11 minuta vizualizirati svijet zajedništva, razumijevanja sloge i ljepote jer vaše sudjelovanje je dragocjeno. Svatko od nas je sastavni dio svijeta koji svojom energijom u zajednštvu s drugima stvaramo stvarnost kakvu doživljavamo. Stvorimo zato stvarnost koja je u najvišem interesu za naš planet i sva predivna bića koja žive na njemu. Stvorimo novu priču!

Ukoliko ne možete baš u to vrijeme svjesno sudjelovati, učinite to u približno vrijeme koje vam najbolje odgovara, i pomozite proširiti ovu poruku kako bi odaziv bio što brojniji. Milijun ljudi nije granica, što više ljudi bude sudjelovalo, rezultat će biti učinkovitiji.

Stranica na kojoj možete saznati više informacija o ideji i suštini projekta:http://www.newrealitytransmission.com/

Hvala vam!

P.S. Da, i ništa vam se loše neće dogoditi ukoliko ovu poruku ne pošaljete dalje, izbor je u potpunosti na vama!

.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 11 Nov, 2010 12:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala plavi zrace... Laughing
Olivera Stevanovic
Hodočasnik

Pridružio: 27 Nov 2008

Poruka Poslao: 11 Nov, 2010 20:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.wix.com/realitytransmission/11-11-transmission/page-1

Ovo je izgleda najveća - globalna meditacija do sada..
Pogledajte sajt .
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka O KORNJAČAMA i drugim svrabovima 293 Zosim 22849 05 Apr, 2011 15:08 pm
Zosim Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246386 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da nije žalosno,bilo bi smiješno 11 Pitija 7382 12 Feb, 2011 08:18 am
Pitija Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka E-Meilovi članova foruma 27 Giba 15258 26 Nov, 2010 16:40 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŠTA VIDITE U DRUGIM LJUDIMA ? 84 kamilica 23949 28 Maj, 2010 17:32 pm
BelaGalaktickaDamo Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZNANJE NA DAR, onome ko hoće da zna. 2214 Vera Bojičić 751667 08 Jan, 2010 00:07 am
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomozite mi da se nađem... 6 Crveni Zmaj 6404 17 Mar, 2009 04:30 am
talerman Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)