Usporite starenje
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 15 Apr, 2010 23:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

АЈде и да рекнемо неку о подмађивању...
САТ ЋИ СЕ НЕЋЕ ЉУТИ НА МЕНЕ...

1. СВЕ ОКО НАС ЈЕ ЈЕДНА ЦЕЛИНА....
2. И МИ СМО ЈЕДАН ДЕЛИЋ ТЕ ЦЕЛИНЕ...
3. ИЗ 1 И 2 ДОЛАЗИ ЈЕДНОСТАВАН ЗАКЉУЧАК ДА СВЕ ШТО ЈЕДЕМО МИ У СТВАРИ ЈЕДЕМО САМИ СЕБЕ
4. ШТО МАЊЕ ЈЕДЕМО, МАЊЕ СМО ПОЈЕЛИ СЕБЕ
5. АКО НИШТА НЕ ЈЕДЕМО НИСМО ПОЈЕЛИ СЕБЕ

СТОГА МОЖЕМО ПО КОСМИЧКИМ ЗАКОНИМА И ДУГО ДА ЖИВИМО...
ВИДИТЕ КАКО ЈЕ ПРОСТО_
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 16 Apr, 2010 00:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Xaxaxa Plavi urnebesan si noćas! Very Happy
 Nazad na vrh »
aha
Tragalac

Pridružio: 11 Maj 2009

Poruka Poslao: 16 Apr, 2010 09:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
I ja čitam šta čovjek ovdje piše.
Što se tiče prava na kritičko mišljenje, Petre, naravno bilo bi glupo sada odricati ga se. Ali s druge strane, postoji nesto sto nema veze s kritičkim, ali ima veze s emotivnim misljenjem. Satći ovdje piše i piše...ulavnom je solo, i u suštini nema vidljivi feed back. Ne zna tko ga i da li uopće čita i piše li to onakoza sebe. I onda se pojave dvojica s komentarima, koji su takvi kakvi jesu a onda se jos poziva i na kritčko misljenje itd.

Mislim da bi ovdj,e zarad istine, kriterij kritickog misljenja trebalo ostaviti na miru jer nekako mi se cini da nitko nije ni pokusao ugroziti taj kriterij, nego je eto doslo do nekog nepotrebnog varničenja.

Tema je zaista dobra i šteta bi bilo da je izgubimo.

Nije istina da se Satćitananda ne čita...ja ga čitam redovno kao i još neke članove, čovjek je prepun mudrost i sve što izlaže je iskusio prema tome od njega se može dosta korisnog saznati i primjeniti.Stvar je samo u tome da možda na ovom forumu nema puno zainteresovanih za ovakve tematike kao što je podmladjivanje,otvaranje mikrokosmičke orbite,taoizam,tantra itd.pa zato i nema feedbacka.
Sigurna sam da jako puno ljudi čita razne forume al se ne izjašnjavaju tako da ako nema feedbacka ne znači da osoba nije ''zanimljiva'' il nema šta pametno da napiše već naprosto oni koji to čitaju ne pišu po forumima. Takodje ima na raznim forumima ljudi koji jako rijetko pišu,više se čitaju i uvažavaju jer pišu iskustveno i imaju znanje nego možda neki koji su nabiflali x poruka...kvantitet ne mora da bude uvijek jednak kvalitetu.
Enjoy
 Nazad na vrh »
MEDUZA
Tragalac

Pridružio: 27 Maj 2009

Poruka Poslao: 16 Apr, 2010 11:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jeste priduzujem se pohvali Satcitanande,pise izuzetne mudrosti na koncizan nacin i citam ga sa zadovoljstvom.
U principu nije ga potrebno mnogo komentirati jer sve iznosi sazeto i jasno.Imam puno njegovih tekstova isprintano i cuvam ih Laughing Wink
Bas mi je drago sto si se javila AHA , nesto te nije bilo,sta ti se desava Question Very Happy
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 16 Apr, 2010 11:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bio jednom jedan mudrac i mistik.
Ceo svoj život posvetio je duhovnom napretku i čišćenju karme.
Vrlo rano je otvorio mikrokosmičku orbitu, a onda je produžio tako da je u nju uključio i nekoliko zvezda.
Osamio se u pustinji. Jeo je jednom u sedam dana i to nekog skakavca ili leptira koji bi mu sami uleteli u usta, obično Subotom.
Smatrao je da je depresija za one lenje koji ne znaju šta će sa sobom od dosade.

Disao je dva puta na minut.
Uvek je živeo na maksimumu životne energije.
Za svo to vreme ni jednom nije pustio seme od sebe.
I tako trista godina.

Na kraju je ipak svršio.

Bila je to spontana polucija.
Zbog toga je osećao beskrajnu grižu savesti i video je sebe kao najvećeg bednika na svetu koji ništa nije u stanju da uradi kako treba tako da je ubrzo preminuo od sramote.
“La petite Mort” u njegovom slučaju bila je “La grande Mort”.

To mu je Komisija za prijem progledala kroz prste i preformulisala kao da je sam rešio da izadje iz tela tj. ljudskog života.
Tako je uz malo pomoći ipak dosegao raj i to upravo onaj deo raja gde su obitavali samoizgradjeni mistici kao što je bio on. Ali to ga nije puno usrećilo jer je od samog dolaska na to sveto mesto dobio nadimak: Raspikuća.
Bila je to surova šala na njegov račun koju on nije mogao da otrpi tako da se zahvalio svima i povukao.
Kada je otišao oni sveci-mangupi nastavili su da pričaju bezobrazne viceve i da se cerekaju. Šta bi drugo radili?
Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Satćitananda
Tragalac

Pridružio: 26 Jun 2009

Poruka Poslao: 16 Apr, 2010 12:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Očigledno da je tema oživela i da ljudi jesu zainteresovani i zato ulazim ponovo u igru jer se potvrdilo Petrovo da nismo sami u kući. Pozdrav za sve počev od dalekog istoka pa sve do Jadranskog mora. Ako ima i nekog zapadnije nek se javi.
Stratko, promenio si nickname ali te prepoznajem po mudrosti. To što si rekao za hranu zaista je tako, ali i tu ima razlike imajući u vidu kvalitet hrane. Ćelije u našem telu su žive i kada nešto pojedemo da bi se hranljive materije iz te hrane inkorporirale u naše ćelije onda i one moraju da postanu žive. Dakle mi trošimo vitalnu silu da bismo mrtvu hranu pretvorili u živo tkivo i zato kada jedemo u stvari jedemo sebe, kao što si rekao. U mrtvu hranu pre svega spadaju leševi odraslih životinja i njihovih beba (ali to obično zovu meso, mesce, kobasice, paštete itd.). Tu je osim potrošnje energije za varenje i za pretvaranje mrtvog u živo potrebna i velika količina energije prilikom neutralisanja i izbacivanja toksina nastalih kao produkat raspadanja mesa. Problemi su još veći ako toksini ne budu izbačeni i onda nastaju razne bolesti. Ovo sam dosta detaljno objasnio na preko 6 strana A4 formata pa ako neko hoće neka se javi rado ću mu poslati. Mrtva hrana je i biljna hrana koja je imala termičku obradu, ako jedete prženu ili kuvanu ne dozvolite da stoji duže od par sati pre nego da je jedete. Podgrejana hrana nije dobra. S druge strane sveža biljna hrana ima energiju života i to je prva transformacija sunčeve energije. U našem organizmu se vrši samo dalji preobražaj iz jednog oblika života u drugi. Još je bolje da se direktno hranimo sunčevom energijom (solarna joga i sunčanje) i kosmičkom energijom. Kad kažem kosmičkom, to se odnosi na onu iz centra naše galaksije, iz drugih zvezda i kosmičkih objekata ali i na onu u našem okruženju u prirodi. Prana se nalazi svuda oko nas – treba je samo znati iskoristiti. Sa zdravom biljnom hranom čovek može da produži život dvadeset ili trideset procenata. Ako smanjimo unos hrane za 50% život se produžuje recimo još 20%. Ako se jede samo prana onda su šanse za besmrtnost drastično povećane ali i tu vidimo primere ljudi koji nisu ništa jeli ili ništa ne jedu ali su opet ostarili. Tu dolazimo do problema mentalnog uslovljavanja. Oni ne moraju da stare, a opet se to dešava jer su tako programirali svoj um. Dakle reprogramirajte svoj um.
Ja hranu osećam po energiji i imam direktan osećaj koja mi hrana smanjuje energiju, a koja je dobra. Može se videti i stanje posle obroka – ako ste umorni i spava vam se, onda nešto nije u redu, a ako se osećate živahno onda vam obrok nije oduzeo puno energije. Po pitanju reprogramiranja uma imao sam priliku da posle 7 dana bez hrane i vode (i bez skakavaca ili leptira) imam osećaj da moj život zavisi samo od moje volje. Nije lako izvršiti reprogramiranje jer nemamo mnogo primera oko nas, a da imamo par besmrtnika koji se tu negde oko nas vidljivo šetaju sve bi bilo lakše. No, na muci se poznaju junaci pa sve to ima svog razloga jer pomenuh da produženje života ima smisla samo radi duhovnog razvoja koji podrazumeva razvoj i pojedinca i celine. Enormno dug život sa niskim nivoom svesti i primitivnim umom je pakao. Samo čista i proširena svest je spremna za dug život i besmrtnost, a besmrtnici ipak bdiju nad nama i pomažu nam, a da mi to i ne znamo, a neki možda i znaju Smile.
Pozdrav
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 16 Apr, 2010 13:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MEDUZA ::
Jeste priduzujem se pohvali Satcitanande,pise izuzetne mudrosti na koncizan nacin i citam ga sa zadovoljstvom.
U principu nije ga potrebno mnogo komentirati jer sve iznosi sazeto i jasno. ih Laughing Wink

Slazem se sa ovim sto je MEDUZA napisala .Pratim i ja pazljivo ovu zanimljivu temu .
Cudna neka koincidencija , ja upravo citam neke knjige o starim znanjima Prirodnog podmljadjivanja .

Pozdrav , Smile
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 16 Apr, 2010 13:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I, šta piše u tim knjigama?
Imaš neki siže za nas? ili barem naslove knjiga, pa da potražimo...
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Poruka Poslao: 16 Apr, 2010 14:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Size

1.uzroci nastanka starenja -pormecaj energetskog kalupa /tela zbog :
-negativnih osecanja
-negativnih misli
-povecano trosenje energije usled nepravilnog nacina zivota

2.Nacin otklanjanja istih
-Ruka ,jedinstveni instument prirode
-Lecenje disanjem
-Makrobiotika ,energetska hrana
-Lecenje krvnih sudova i krvi
i jos toga

Autor knjiga :KACUDZO NISI
izdavac :Aruna ,Beograd

Pozdrav , Smile
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 16 Apr, 2010 14:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Druže Satćitananda,

sad si mi probudio grižu savesti i žao mi je što sam te uvredio.

Ja sam mislio da se šalimo, a ti si čak i počeo sa zezanjem- otkud sad da sam te vredjao?

Da sam znao da ćeš tako protumačiti mogao sam da budem i fin i da te ozbiljnije i lepše pitam sve to- ali pitanja sam provlačio kroz zezanje.

To radim iz jednostavnog razloga da spustim konverzaciju na ljudski nivo, da se vidi ko je osoba iza slova i kako reaguje i kako će se poneti.

I sam čitam vede i sutre, tako da se sprdam i sa sobom na neki način.
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Poruka Poslao: 16 Apr, 2010 14:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sara ::

Size

1.uzroci nastanka starenja -pormecaj energetskog kalupa /tela zbog :
-negativnih osecanja
-negativnih misli
-povecano trosenje energije usled nepravilnog nacina zivota

2.Nacin otklanjanja istih
-Ruka ,jedinstveni instument prirode
-Lecenje disanjem
-Makrobiotika ,energetska hrana
-Lecenje krvnih sudova i krvi
i jos toga

Autor knjiga :KACUDZO NISI
izdavac :Aruna ,Beograd

Pozdrav , Smile

Moguce da naslove knjiga nisam tacno navela .Ja sam kupila ,mislim 10 i sve su tu i tamo ,na citanju .Kod sebe imam dve :
1.Siste prirodnog podmladjivanja i
2 Lecenje disanjem

Njih ja citam i pomalo praktikukem .

Smile
 Nazad na vrh »
aha
Tragalac

Pridružio: 11 Maj 2009

Poruka Poslao: 16 Apr, 2010 14:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MEDUZA ::
U principu nije ga potrebno mnogo komentirati jer sve iznosi sazeto i jasno.Imam puno njegovih tekstova isprintano i cuvam ih Laughing Wink
Bas mi je drago sto si se javila AHA , nesto te nije bilo,sta ti se desava Question Very Happy

Dobro sam Meduzo pozdravi tebi i ostalim forumašima.
Nisam imala potrebe da pišem zato me nije ni bilo al sam povremeno navraćala da pročitam šta interesantno.

Satćitananda slažem se sa ovim što si naveo al me interesuje šta misliš o tome da se hrana može pročistiti energijom koju emitujemo i šaljemo u nju bilo da je molitvom,rukama,mislima,stihovima i pjevanjem ...ovo navodim zato što sam sama to počela da radim dok pripremam hranu.Ovo sam isprobavala čak i sa gotovom-kupovnom hranom koja baš i nije najzdravija, programirala sam je prije nego što sam je pojela i rezultat je bio kao da sam pojela voćnu salatu. I primjetila sam da poslije te hrane se bolje osjećam tj. razina energije mi se podigne i raste,nema negativnih misli a umor me stigne tek navečer pred spavanje al pod uslovom da prije toga nisam bila izložena jakom stresu. Mada jake stresove više gotovo i da nemam sve redje i redje i ako se dese drugačije ih posmatram i energiju pažnje usmjeravam.
Ovo je za tebe Meduzo i dalje imaš onaj isti autentični šarm,želim ti lijep vikend Srca4
 Nazad na vrh »
Satćitananda
Tragalac

Pridružio: 26 Jun 2009

Poruka Poslao: 16 Apr, 2010 18:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U redu je Gibo, veličina je čoveka kada hoće da se izvini. Možda si ti u stvari hteo da umesto: "Nisam ni sumnjao da si palamud koji se načitao veda i sutri, pa dolazi na forum da iskazuje svoje mudrosti", kažeš: "Nisam ni sumnjao da nisi palamud koji se načitao veda i sutri, pa dolazi na forum da iskazuje svoje mudrosti", pa je samo jedno izostavljeno "ni" učinilo da se osetim kao da hoćeš da vređaš. Sve ostalo zezanje je bilo OK. Izvini ako sam te pogrešno razumeo ali dobro je što nisi udario na upanišade, tek onda bi me žacnuo kaktus. Ovako ti opraštam. Ja sam znao da si ti dobar, pa me ovo malo zateklo. Drago mi je da smo se razjasnili. Živeli Foodsmiley.

Aha, ovo što si rekla je stvarno dobro i samo tako nastavi. Ljudi su zaboravili da jedu hranu iz ruku, a tako treba da se ona napuni našom energijom i bude svarljivija (naravno da može i bez dodira da se puni energijom, dovoljan je skoncentrisani pogled pun ljubavi). Voda takođe treba da se pije iz šaka. To je fenomenalno, naročito ako je voda izvorska.
Pozdrav i do skorog čitanja Smile.
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 16 Apr, 2010 18:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Saro Very Happy osobito na sižeu. Jednog dana doći će mu u ruke i ti naslovi, vjerujem...

to s dvostrukim negacijama je najzaebanija stvar u našem jeziku. Uvriježilo se naime da kad netko kaže "nisam sumnjao da si to to " u stvari misli da nisi to i to.
A ispravno je ovo što Saći kaže: nisam ni sumnjao da nisi... što znači "znao sam da nisi".

Eto.
U biti, Giba se zeza. kao i uvijek. Njega se treba čuvati kad je jaaako fin...onda nešto smjera Very Happy
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 16 Apr, 2010 19:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Satćitananda ::
U redu je Gibo, veličina je čoveka kada hoće da se izvini. Možda si ti u stvari hteo da umesto: "Nisam ni sumnjao da si palamud koji se načitao veda i sutri, pa dolazi na forum da iskazuje svoje mudrosti", kažeš: "Nisam ni sumnjao da nisi palamud koji se načitao veda i sutri, pa dolazi na forum da iskazuje svoje mudrosti", pa je samo jedno izostavljeno "ni" učinilo da se osetim kao da hoćeš da vređaš. Sve ostalo zezanje je bilo OK. Izvini ako sam te pogrešno razumeo ali dobro je što nisi udario na upanišade, tek onda bi me žacnuo kaktus. Ovako ti opraštam. Ja sam znao da si ti dobar, pa me ovo malo zateklo. Drago mi je da smo se razjasnili. Živeli Foodsmiley.

Aha, ovo što si rekla je stvarno dobro i samo tako nastavi. Ljudi su zaboravili da jedu hranu iz ruku, a tako treba da se ona napuni našom energijom i bude svarljivija (naravno da može i bez dodira da se puni energijom, dovoljan je skoncentrisani pogled pun ljubavi). Voda takođe treba da se pije iz šaka. To je fenomenalno, naročito ako je voda izvorska.
Pozdrav i do skorog čitanja Smile.

Dobro je, i ti si fin i dobar i bilo bi idiotski da te vredjam tako direktno samo jer se neslažem sa tobom- a u suštini samo sam hteo da te žacnem malo za tu preteranu sigurnost kojom iznosiš neke stavove.

Recimo to da odredjenim disanjem može da se doživi 300 godina ili čak besmrtnost.

Da si napisao "tako sam pročitao ili tako kažu upanišade" to bi bilo fer po meni, a ono što ti "zameram" je što sve iznosiš kao da ti imaš 300 godina.

Tada bi, opet po meni, imao prava da kažeš direktno to... ili bilo šta drugo.

A možda i imaš 300 godina?

PRIZNAJ!

Very Happy
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Strana 3 od 11

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 95581 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 43869 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 31798 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43451 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31255 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 36465 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11886 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)