Usporite starenje
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 22 Apr, 2010 20:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav drustvo.

Gornji tekst je dodatak informacija o ojasu.
Iz nekih drugih izvora ,postoji prica o potpuno samosvesnim cesticama .......bozanska iskra,analfa cestice,atmabuti cestice iz koje istovremeno nastaje i svest i materija.............koje svaki covek poseduje u odredjenoj kolicini.U pitanju su kolicine1,2,3 ili vise.I da od toga zavisi sustina duse ljudskog bica ili starost i zrelost duse.Nasim zivotnim iskustvom,a pogotovo ispravnim stremljenjima ka istini iz zivota u zivot,stvaramo uslove da dodje do privlacenja jos jedne cestice vise.Ili tacnije receno samosvesne cestice svojim dejstvom i uticajem na nas kao ljude ,uticu na smer i putanju stremljenja.

Verovatno se na ovaj nacin moze objasniti vece ili manje interesovanje za spoznaju sebe.......u zavisnosti o broju ,pa i vrsti ovih samoorganizovanih cestica u nama.
To je sto se tice Para Ojasa.

U vezi Apara Ojasa,iz sopstvenog iskustva vam mogu reci da sve sto je receno u vezi tehnika i nacina zivljenja i ishrane itekeko ima smisla........zbog prociscavanja i aktiviranja energetskih kanala (nadija 72 000) i postupnog osvescivanja ili osvetljavanja svih tela koje covek poseduje.

Apara Ojas se vrlo brzo vidljivo povecava iskrenom devocijom prema vise organizovanim oblicima zivota,a to su na primer BICE ZEMLJE,BICE SUNCA.........HRIST.....BOGOVI I BOZANASTVA.........SHIVA,VISNU,BRAMA.......AUM...........jer u njima je velika kolicina ove supstance i td.probajte sami.Desava se proces, nesto kao download.Ili uskladiti paznju sa vibracijom ovih cestica i jednostavno ih privlaciti ritmom disanja odasvud!Posle nekog vremene se vec mogu videti pomaci.

Zbog toga je osnovni stav otvorenosti i devocije ka Bogu i ostalim bozanstvima i stvarnim uciteljima duha ,osnova svakog duhovnog znanja i ucenja.Sve ostalo bez ovog Bhakti(obozavanja)principa je vrcenje u krug i neplodno...........kao na primer neznalacki stav da nije potreban posrednik izmedju nas i Boga,
mozda teorijski ,
ali mi zivimo praksu a u praksi su stvari mnogo slozenije,zanimljivije i zivlje.........
.........i putem pravog posrednika i upoznajemo brze i sigurnije sebe.
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 22 Apr, 2010 20:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodrag ::
Zbog toga je osnovni stav otvorenosti i devocije ka Bogu i ostalim bozanstvima i stvarnim uciteljima duha ,osnova svakog duhovnog znanja i ucenja.
.... neznalacki stav da nije potreban posrednik izmedju nas i Boga,
mozda teorijski ,
ali mi zivimo praksu a u praksi su stvari mnogo slozenije,zanimljivije i zivlje.........
.........i putem pravog posrednika i upoznajemo brze i sigurnije sebe.

Satćitananda
Tragalac

Pridružio: 26 Jun 2009

Poruka Poslao: 23 Apr, 2010 10:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Napomenuo sam da je odjas životna sila koja, između ostalog, donosi radost. Miodrag je još dao naglasak da devocija stvara odjas. Toliko tačno i korisno da bih hteo da to dodatno naglasim da biste shvatili važnost toga po pitanju bitnog životnog poriva. Naime, svi mi tragamo za srećom (kada nismo srećni prosto nam se i ne živi, tako možda i nastaju samoubistva), a kada ste u pobožnom raspoloženju može da se toliko stvori odjasa koji će se pretvoriti u amritu da možete da postanete prosto neizdrživo srećni. Postajete sama sreća. Atmosferu pobožnosti može naročito da stvori duhovna muzika i pevanje u slavu Gospoda (bađani) i kada se to spoji sa meditacijom - eto spoznaje anandamaja koše. Blazenstvo
Iskustvo je fantastično, reči su nedovoljne da bi to opisale, a to stvara enormnu količinu životne sile - radost stvara život i eto produženja života. Mikrokosmička orbita se napuni energijom i ona teče kao ogromna reka naspram potoka koji je prethodno bio (naravno, orbita treba da, koliko toliko, već prethodno bude otvorena). Svest se skuplja i proširuje, u jednom momentu ste tačka, a u drugom ko zna koliko prostorno otišli u nebo. Doživljavaju se i druga iskustva, vredi probati, a oni koji ih imaju ili dobiju neka se jave da podele to sa nama. GOOD LUCK!
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 23 Apr, 2010 10:50 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BelaGalaktickaDamo ::
Zosimnanda ::

Treba da se udvarate jedni drugima, to je lepa veština koja odumire.
Isto tako treba da budete svesni da je muškarac vrsta u izumiranju i da se prema njemu treba odnositi sa pažnjom. Ako nestane muškaraca, kako će žene biti žene?

BGD,

po tom pitanju moj moto je uvek bio: Vuk dlaku menja ali Crvenkapu ne izbija iz glave.

A ovi današnji mladi, bogami, nije im lako. A nije im lako jer su im svi uzori ispervertirani. Ko god to mesio dobro je zamesio i što je najžalosnije, sve je to učinio sa šakom dolara. Ne "za" nego "sa" šakom dolara.
I za taj "trinkgeld", za bakšiš, ljudi širom sveta izdadoše svoje i prodadoše sebe. I evo nas u svetu u kojem je krilatica: bolesno je zdravo!

Vidiš, čak će i majčica Zemlja da obrne svoj pol, naravno magnetski, ali uvek će se znati gde je zvezda Severnjača i doći će vreme kada pravac ka njoj više nećemo zvati severom. Ali ona će i dalje postojano stajati na nebu.
Oni koji se toga budu sećali biće matorci zarobljeni u prošlosti, operisani od sveta, metuzalemi, dinosaurusi pa čak i reptili.

Svet će i bez njih ići dalje. A Darvin će na ovaj ili onaj način da odradi svoje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 23 Apr, 2010 11:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MEDUZA ::
Cao lepo drustvo, CALL ME! , a da ja vas lepo pozovem na pivce Foodsmiley , pa svi dobro znamo kako pivo puni besiku , pa ce biti vise urine za sve tragaoce..... Rolling Eyes , samo da pitam Satcitanandu dali je u semi dozvoljeno malo alkohola kojeg ima u pivce ?
Ijuh,pa kad se ja i AHA opustimo..... , pa kad kundalini nagrne odozdo prema gore ..... , pa kad se stvori amrita u bindu.... , eto prosvetljenja na brzinu Dancee , ....' ko ce bre da radi sadanu godinama , imamo mi instant recept , pa cemo i prosvetljeni da docekamo 2012 i nevezano posmatrati kosmicki dogadjaj , sa pivcem u ruci .... blago nama Ziveli Bas se mislim,ako smo prosvetljeni , mozemo li onda da pijemo pivce ?

Draga Meduzo,

cenim tvoju emancipaciju, mnogo nam govori o tebi, ali mi smo PRVI pozvali na piće.
Neka to bude piće po slobodnom izboru, mada znam da baš mi prosvetljeni smemo da pijemo pivo.
Satćitananda reče da se ne preporučuje urinoterapija i pivo. Zašto?
Jednostavno. Posle toga bi se čovek vrlo lako mogao razočarati u pivo.
To ne govori toliko o "božanskim kapima" koliko o mlakom pivu.
Svesni tog rizika ipak nam ostaje mogućnost izbora (pića) i naravno prepuštanje dobrom društvu i raspoloženju...jer, ko se s nama druži, život mu je duži!
Very Happy
 Nazad na vrh »
Satćitananda
Tragalac

Poruka Poslao: 23 Apr, 2010 12:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Duži nego šta. Definitivno preživljavamo 20012.
Dodao sam jednu nulu, nenamerno ali izgleda da ima nečega u toj nenamernosti. Ziveli
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 23 Apr, 2010 13:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ziveli Ziveli Ziveli Ziveli

Srce si!

Pozdrav
 Nazad na vrh »
sale
Tragalac

Pridružio: 31 Dec 2008

Poruka Poslao: 23 Apr, 2010 14:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Za sve ljubitelje urina ZIVELI !!! pored sve lepote ima tu jedna mala logicka zackoljica :
Nase telo je kao i sve iz prirode stvoreno po savrsenom obrascu, mogli bi prigodno pomenuti i bozansko, i kao takvo nase telo najbolje zna sta mu treba. Verovarno zato na procese u njemu i nemozemo svesno delovati sem retki pojedinci (prosvetljeni) u dubokim meditacijama, i zato ako je nase telo nesto odbacilo zasto bi mu mi to vracali ono je vec uzelo sta mu treba u potrebnim kolicinama. Moze se reci mozda da su uslovi danasnjeg zivota poremetili harmonicne procese u nasem telu pa onda urinom da to malo poravimo?
Pre bi se moglo govoriti o lekovitim svojstvima pljuvacke koja su nepobitna, zivotinje to cesto koriste "lize rane" ja sam nazalost relativno skoro to saznao. Ali urin mozda samo u neke dezinfekcione svrhe a kao neki malne carobni eliksir , mi ne pije vodu.
Dobro nek radi i misli ko sta hoce i neka gleda rezultate, praksa je overa svega.

Nesto konkretno za Satija : znam da si skroman i da se ovde javljas i iz iskrene zelje da nekom pomognes svojim znanjem a ne radi nekih rejtinga tako da bi iskreno navodeci svoj jelovnik dan za danom takodje nekom pomogao. Jer kad listamo te neke zdrave i bioenergeticarske preporuke ishrane tu se cesto nalaze neke stavke koje je cesto tesko ili nemoguce naci ipak ne zivimo na tibetu.

Pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Satćitananda
Tragalac

Poruka Poslao: 23 Apr, 2010 15:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zdravo Sale, dobro što si me podsetio za pljuvačku, pisaću i o tome, a i nešto o mom jelovniku, mada sam ja specifičan slučaj i teško da bi to većini odgovaralo. Sad imam nekih poslova pa ću kasnije pisati o tome. Samo da znaš da imam to u vidu.
Pozdrav
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 23 Apr, 2010 15:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

sale ::
Verovarno zato na procese u njemu i nemozemo svesno delovati sem retki pojedinci (prosvetljeni) u dubokim meditacijama, i zato ako je nase telo nesto odbacilo zasto bi mu mi to vracali ono je vec uzelo sta mu treba u potrebnim kolicinama. Moze se reci mozda da su uslovi danasnjeg zivota poremetili harmonicne procese u nasem telu pa onda urinom da to malo poravimo?
Pre bi se moglo govoriti o lekovitim svojstvima pljuvacke koja su nepobitna, zivotinje to cesto koriste "lize rane" ja sam nazalost relativno skoro to saznao.
Ali urin mozda samo u neke dezinfekcione svrhe a kao neki malne carobni eliksir , mi ne pije vodu.
Dobro nek radi i misli ko sta hoce i neka gleda rezultate, praksa je overa svega.

Pozdrav

Ajde sale pa pusti ih da piju i urin.Nemoj i tu iluziju da razbiješ!
Kad vole nek izvole.
Možda ima i neki lekoviti izmet videćemo...
Very Happy
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Poruka Poslao: 23 Apr, 2010 16:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

STERILNI SPOREDNI-PRODUKT FILTRACIJE KRVI

Urin nije nikakva prljava otrovna supstanca koja je odbačena od strane tijela. Urin je sporedni produkt koji nastaje procesom filtracije krvi a ne otpadni produkt te filtracije. U medicini se on naziva “ultrafiltrat plazme”. To je jedan pročišćeni derivat same krvi, koji je napravljen od strane bubrega, čija primarna funkcija nije ekskrecija, nego regulacija svih elemenata i njihovih koncentracija u krvi.
Urin se može porediti sa ostacima od ručka, i ta metafora nam može pomoći da razumijemo zašto naše tijelo izbacuje iz sebe elemente koji su bitni za naše zdravlje i dobrostanje.
sale
Tragalac

Poruka Poslao: 23 Apr, 2010 17:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobra Valenka ovo sto si napisala je tacno ili nije u zavisnosti od autora no bez obzira na to ostaje logicka zackoljica zasto telu vracati ono sto je ono odbacilo, zna telo sta mu treba.
Ti pojam "ultra filtrat krvi" predstavljas kao da se urin cisti od sastojaka u krvi a u stvari je obratno krv se filtrira a ono sto ostane na filtru se baca kroz urin.
Sto se tice sterilnosti nije valjda da nikad nisi nosila urin na kontrolu. Sterilan bi mogao biti mozda kod neke tibetanske device taj bi mozda i pio i to direktno sa izvora.
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Poruka Poslao: 23 Apr, 2010 18:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Telo znalo sta mu treba u idealnim prirodnim zivotnim uslovima.
Nemoj samo da mi kazes da su izduvni gasovi iz automobila,elektrana,uranijum u vazduhu,fluor u pastama za zube,amonijak u soji,sojin lecitin,toksini i aditivi u hrani,aspartam u orbit zvakama,sedenje u kancelariji 8h dnevno,zurenje u kompjuter,izlozenost zracenjima aparata poput mobilnih i fiksnih bezicnih telefona...prirodni uslovi za zivot ljudskog bica.
Mislim da telu danas treba malo i pomoci da povrati informaciju kada je zagubi i dobije natrag visak koji mu mozda zatreba.

Beli luk nije IN ali jesu parfemi i ostala hemija(shitovi) i sve gore nabrojano.To je danas ljudsko drustvo.Ali srecom,nije svaki covek,pristalica ovog drustva.

To je moj mali stav po kome se rukovodim.

P.s.Nekima od nas je u opisu radnog mesta provera urinokulture i bakterioloski nalaz iz usta i disajnih organa,na svakih 6 meseci a po zelji moze i svaki dan.Ja sam sto se nalaza tice dodala i neka svoja interesovanja poput vitamina,holesterola,triglicerida.

Ipak,hvala Sale na pokusaju edukacije o zdravlju i higijeni.

Pozdrav Very Happy
sale
Tragalac

Poruka Poslao: 24 Apr, 2010 03:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobra Valenka ovde se skoro u potpunosti slazem sa tobom:

Valen (meni) :

"Nemoj samo da mi kazes da su izduvni gasovi iz automobila,elektrana,uranijum u vazduhu,fluor u pastama za zube,amonijak u soji,sojin lecitin,toksini i aditivi u hrani,aspartam u orbit zvakama,sedenje u kancelariji 8h dnevno,zurenje u kompjuter,izlozenost zracenjima aparata poput mobilnih i fiksnih bezicnih telefona...prirodni uslovi za zivot ljudskog bica. "

Jedino se nebih slozio po pitanju stavke "zurenje (buljenje ) u kompjutor kad bi to bilo nezdravo ja se nebih osecao opustenije posle zurenja u kompjutor na site "objave"
A i kako bi ti i ja komunicirali, dovoljno nezdravo je i ono ostalo.
Pozdrav od Sake
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Poruka Poslao: 24 Apr, 2010 09:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa eto,ja malo eksperimentisem.Nekad jedem hranu potpuno bez soli(sto je u principu ispravno jer samo covek dodaje so u hranu i to preradjenu).Onda sam u nekom cudnom duhovnom stanju,ja bi rekla prirodnom,ali nikako pozeljnom za ovaj danasnji tempo i drustvene aktivnosti i obaveze.Onda, dozirano prilagodjavam se uslovima.Istina je stvarno da sto manje jedes,bolje se osecas i bolje je za organizam koji onda ne trosi svoju energiju na preradu toksina,masnoca iz hrane,pogotovo ove danasnje.To je i dokazano time sto su preziveli iz konc.logora duze ziveli od ljudi koji nisu gladovali.Meni nije cilj dug zivot nego sto je moguce kvalitetniji.
Sa tvojom konstatacijom da telo zna sta mu treba,mogu donekle da se slozim,ali mi mu sigurno ne dajemo sta mu treba.Mozda treba da pogledamo temu samoniklo jestivo bilje. Very Happy
Od kompjutera imam podocnjake i svaki dan je dobar za odvikavanje od interneta ali ste zanimljiva ekipa na Objavama pa odlazem tu neminovnost. Very Happy

Pozdrav.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Strana 7 od 11

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 95581 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 43869 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 31798 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43451 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31255 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 36465 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11886 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)