Usporite starenje
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 21 Maj, 2010 19:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosime ,lep ti je literarni satav na na temu usporite starenje.

Razlog zasto mi je interesantna ova teme,je taj sto odredjene stvari,koje se koriste za usporavanja starenja,su nekome veoma korisne za vracanja zdravlja ,pa i usavrsavanja zdravlja sto je mnogima nepoznata tema.

Usavrsavanje zdravlja,dalje ima veze sa eliminisanjem potencijalnih bolesti,sa kojima se mnogo lakse i svesnije mozemo suociti kad smo mladji i puni energije.......jer u zrelijimim dobima dolazi vec do kristalizacije kostiju i nagomilavanja svega i svacega ,kako u telu,tako i u energetskom polju coveka...........a i telo je manje izdrzljivo da podnese odredjene eksperimente i stresove u smislu ciscenja naslaga i nizih energija.

Bez jacanja duha i svime sto ide sa tim,biolosko eksperimentisanje ima ograniceno dejstvo i za mene licno ima manji smisao.U svakom slucaju nisam za fanatizam koji je uglavnom vezan za mladost i neiskustvo.

Kompletno usavrsavanje zdravlja je striktno vezano za evoluciju pojedinca,ostvarenje nepoznatih potencijala kao i mogucnost raznovrsnijeg zivotnog iskustva.Jer jedna stvar obavezno povlaci i drugu u smislu ako zapocnemo intezivno da radimo na telu ,pokrecemo i procese u dusi,duhu i vremenom produbljujemo svesnost celog naseg bica,sto se u vremenu moze predstaviti kao spiralno kretanje evolucije naseg bica.

A fenomeni koji mogu da zive bez hrane i vode ,pa i fizicke besmrtnosti su tu da nam izmedju ostalog prikazu i mogucnosti ljudske egzistencije u materijalnom.............sto nekome ne mora znaciti nista,a drugome putokaz.

Svako dobro.
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 21 Maj, 2010 21:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tako je, baš kao što kaže tema: usporiti starenje.

Ne produžiti život, nego usporiti starenje, pa koliko poživimo.
Ali dok živimo da živimo kvalitetno, da budemo samohodni i samoodrživi.

Poenta je izbeći da padnemo u šake lekarima i da od života pravimo istoriju bolesti. Ili, nedajbože, da postanemo biljke...

Kundera je jako lepo obradio tu temu u romanu: "Oproštajni valcer".
Svakom čoveku dati malu plavu tableticu tako da postanemo gospodari smrti.
Kada život postane nedostojan ili ponižavajući uzmemo sudbinu u svoje ruke.
I deca će nam biti zahvalna.
A tek penzioni fond...!
Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Satćitananda
Tragalac

Pridružio: 26 Jun 2009

Poruka Poslao: 14 Jul, 2010 15:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Životna energija je energija koja se stvara, povećava i raste usled radosti. A radost, radost je nešto što postoji u odsustvu briga i negativnih umnih konstrukcija. Istinska radost-sreća je direktna posledica istinske ljubavi, neuslovljene božanske ljubavi. Ljubavi same po sebi. Ljubavi koja nije odnos već stanje bića. Eto najprostijeg načina za usporavanje starenja i za besmrtnost. Dovoljno je samo da isijavate božansku ljubav, da budete ljubav i radost. Eto rešenja za one koji ne vole tehnike, ničeg prostijeg Razz . Savršenstvo je u jednostavnosti. Biti čist i jednostavan, ljubiti... Ipak, teško je bez tehnika čišćenja odmah doći do čistote koja nam je urođena, koja postoji od pre rođenja, kristalne čistote duše čovečije duše. Kad dođete dotle onda tehnike otpadnu kao što latice cveta otpadnu po formiranju ploda.
nardo
Tragalac

Pridružio: 25 Maj 2009

Poruka Poslao: 17 Jul, 2010 09:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lijepo napisano satćitanada.

Moje skromno mišljenje o ovoj temi usporavanja starenja je da ne bi trebalo usporavati starenje jer tad vjerujemo u njega, da ono postoji, i tako održavamo krivu percepciju, zbog koje između ostalog i starimo.Ako bi vjerovali stvarno da ono ne postoji, i kad bi izbacili programe u podsvjesti koji to podržavaju, mi ne bi starili, jer to je samo privid,ograničenje.

Mi smo besmrtna i vječna bića i nema razloga da i takvo tijelo ne proizvedemo.....ali ne sa ovakvom svjesti koju posjedujemo.Starenje i bolest su odraz naše nesvjesnosti i neznanja tko smo i što smo.

Pozdrav....
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 18 Jul, 2010 11:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Fizičko starenje je nemoguće zaustaviti.
Fizičko starenje je moguće malo usporiti.
Fizičko starenje nisu zaustavili ni najveći duhovni učitelji.
Našu duhovnu stranu možemo bogatiti čitav život i sačuvati divnu i vedru osobu u nama. Tako možemo duhom biti blistavi i voljni kao što bi trebalo da bude prirodno kod mladih osoba pa da tako delujemo kao mlade osobe duhom. Naravno duhovni život će pozitivno uticati na zdravlje samim tim izgled.

Mada samo se pitam koliko je moguće voditi duhovni život u savremenom svetu, to je kao stalni prelaz iz jedne u drugu dimenziju.
 Nazad na vrh »
Satćitananda
Tragalac

Pridružio: 26 Jun 2009

Poruka Poslao: 19 Jul, 2010 14:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Najveći duhovni učitelji jesu zaustavili starenje i postigli i fizičku besmrtnost. U taoističkoj jogi i krija joga sidanta tradiciji se takva stanja opisuju. Ponekada, kada Božansko odluči da postoji potreba za tim, onaj ko je postigao besmrtnu svest dobija milošću i besmrtno telo. Primeri su retki ali ih ima: Babađi Nagarađ, Ramalinga Svamigal, Tirumular, Agastjar, Boganatar (Lao C)... Samo je skroz pogrešno misliti da čovek koji je to postigao ima obično fizičko telo. Takvo fizičko telo u prvim stadijumima fizičke besmrtnosti liči na telo običnog čoveka ali je i te kako drugačije. Ono je oduhovljeno fizičko telo, konglomerat energije kojom adept svesno upravlja (primećeno je kod pojedinih i da svetli u mraku). Promene oblika, mogućnost materijalizacije i dematerijalizacije su posledica takvog stanja. Povišavanjem vibracija telo se dematerijalizuje i obratno. Dakle neuništivo je. I da nuklearna bomba padne na njega, Gospodar će ga ponovo stvoriti iz elemenata. Može da ne ostavlja tragove, da hoda po vodi, leti... Vidi i ima ostale osećaje na daljinu. Može da diže iz mrtvih ako tako treba („Ustaj Lazare“). U višem stadijumu ne možeš ni da ga dodirneš osim ako to nije volja nosioca tela ljubavi. Na kraju telo postaje beskonačno. Čitav fizički univerzum postane tvoje fizičko telo. „Biću u svim telima njegove kreacije“, reče Ramalinga Svamigal i pretvori se u svetlost. love3
nardo
Tragalac

Poruka Poslao: 19 Jul, 2010 18:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mystic_Storm ::
Našu duhovnu stranu možemo bogatiti čitav život i sačuvati divnu i vedru osobu u nama. Tako možemo duhom biti blistavi i voljni kao što bi trebalo da bude prirodno kod mladih osoba pa da tako delujemo kao mlade osobe duhom. Naravno duhovni život će pozitivno uticati na zdravlje samim tim izgled.

Mada samo se pitam koliko je moguće voditi duhovni život u savremenom svetu, to je kao stalni prelaz iz jedne u drugu dimenziju.

Riječ ''Nemoguće'' je često korištena u prošlosti, i do sad se već puno puta, i na puno primjera pretvorila u riječ ''Moguće''.
Mislim da bi bilo pametno uopće ne koristiti tu riječ.To je jedna ''grozna''(fig.) riječ koja ubija sav potencijal ''namjere''.Ako vjeruješ da je nešto ''nemoguće'', najvjerovatnije će tako i biti dok god tako ''nevjeruješ''.Ali ako povjeruješ da je moguće.......sve je otvoreno...sva su čuda moguća.

Čak i da nije nikome uspjelo do sad zaustaviti starenje,pomlađivanje itd.......to opet ne govori ništa, a posebno ne govori da je'' nemoguće''.Sve je ''Moguće''....vidite li kako to lijepo zvuči........riječ ''Nemoguće'' je tako depresivna i bez energije..... Laughing
Laughing
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 19 Jul, 2010 19:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

nardo ::

Mystic_Storm ::

Riječ ''Nemoguće'' je često korištena u prošlosti, i do sad se već puno puta, i na puno primjera pretvorila u riječ ''Moguće''.
Mislim da bi bilo pametno uopće ne koristiti tu riječ.To je jedna ''grozna''(fig.) riječ koja ubija sav potencijal ''namjere''.Ako vjeruješ da je nešto ''nemoguće'', najvjerovatnije će tako i biti dok god tako ''nevjeruješ''.Ali ako povjeruješ da je moguće.......sve je otvoreno...sva su čuda moguća.

Čak i da nije nikome uspjelo do sad zaustaviti starenje,pomlađivanje itd.......to opet ne govori ništa, a posebno ne govori da je'' nemoguće''.Sve je ''Moguće''....vidite li kako to lijepo zvuči........riječ ''Nemoguće'' je tako depresivna i bez energije..... Laughing
Laughing

Izvini što sam ti izazvao depresiju. Moja poruka je pisana spontano pa ne znam kakve reakcije mogu biti ali siguran sam ne krupne.
Nisi razumeo/la u kom smislu sam je koristio. Nemoguće je zaustaviti starenje znači da mislim da se može usporiti više manje ali nikada apsolutno zaustaviti(mislim na zaustavljanje bez sekunde novog starenja).

Inače kada voliš te igre reč nemoguće može biti pozitivna u rečenici "Nemoguće je poraziti pravdu". Vidiš kako je sada pozitivno značenje.

I da. Ne treba da ti ubija sav potencijal namere jer ti i nisam napisao u kontekstu potencijala tvoje namere već u sasvim drugom smislu...

Previše reflektuješ izjave na SEBE.
Pozdrav.
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 19 Jul, 2010 20:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vasa polemika me je navela na razmisljanje o mom odnosu prema recju - Nemoguce.

Da, i ja sam ranije imala stav da je Nemoguce-Nemoguce, a sada vidim da sam se potpuno izmenio. Nisam ni primetila kada sam to promenila u sebi, sada sam ubedjena i sigurna da je I NEMOGUCE - MOGUCE.

Drago mi je sto sam neprimetno i spontano promenila svest o tome.
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 19 Jul, 2010 21:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da dodam,

zaista volim da citam Satćitanandidine postove jer zrace smirenoscu i duhovnoscu i jednostavno oplemenjuju coveka.
 Nazad na vrh »
nardo
Tragalac

Poruka Poslao: 20 Jul, 2010 01:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mystik Storm, reagiraš kao da si napadnut.To mi nije bila namjera.Naravno da se riječ ''Nemoguće'' može koristiti i u pozitivnom kontekstu...kao npr...nemoguće je poraziti Ljubav ili Boga...itd...

Tvoj primjer da je nemoguće poraziti pravdu također je malo klimavo.....jer dovoljno je pročitati novine, upaliti tv i eto dokaza da je moguće poraziti pravdu.....bar ovu zemaljsku.

A što se tiče zaustavljanja starenja i sekundi i vremena....ni to nije sigurno....jer vrijeme je iluzija koja postoji samo u ovoj dimenziji ....na višim stupnjevima svijesti izgleda vrijeme ne postoji.....(bar kako govore mudraci,kvantni fizičari)
E sad da li je pametno išta zaključivati, na onovu toliko jadnog znanja i svijesti koju ima prosječno svjestan čovjek.

E sad ti meni reci kako možeš izjaviti...nemoguće je zaustaviti starenje i niko to do sad nije uspio......zašto si toliko siguran u to???Kako možeš biti siguran u bilo što?

Pozdrav,
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 20 Jul, 2010 10:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

nardo brzinski sam smislio primer u kome bih pokazao da se reč nemoguće može pominjati u kreativnom i pozitivnom kontekstu.
A na to zašto mislim da je nemoguće zaustaviti starenje, pa recimo 100% ljudi oko mene i koje vidim na TV/novinama nije uspelo. Možda neko ko se krije u tajnosti pa je zaključak da je mnogo veća verovatnoća da je nemoguće zaustaviti. A imam osećaj da je moguće usporiti...
Pozdrav tebi Very Happy

Dalje nastavljam da doprinosim temi, potražiću korisne tekstove u tom pravcu Arrow
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 20 Jul, 2010 10:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Smanjeni unos kalorija usporava

starenje

11.07.2009.

Ograničavanje unosa kalorija za 30% može usporiti proces starenja te smanjiti rizik za bolesti, sugerira dugotrajna studija provedena na majmunima.

U razdoblju od 20 godina se pokazalo kako životinje kojima nije bio ograničen unos kalorija imaju 3 puta veći rizik za smrt, objavio je časopis Science.

Životinje koje su konzumirale smanjeni broj kalorija su imale prosječno 50% manje izglede za obolijevanje od raka, dijabetesa i kardiovaskularnih bolesti, a imale su i manji rizik za atrofiju mozga.

Precizan biološki mehanizam odgovoran za ovakve rezultate nije identificiran, no istraživači vjeruju kako promjene u metabolizmu smanjuju proizvodnju tzv. slobodnih radikala, molekula koje nanose oštećenja stanicama, kažu američki znanstvenici s University of Wisconsin.

link: http://cybermikan-sungazing-srbija.webs.com/bretarijanciautotrofi.htm
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 20 Jul, 2010 10:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Autotrofi: Novi ljudi su se pojavili koji niti piju

tečnost niti jedu hranu

Sva bica na planteti zemlji mogu da se podele na dve kategorije - Autotrofe i Heterotrofe. Vecina biljaka cine prvu kategoriju - oni primaju energiju iz neorganskih stvari - sunca ili vazduha - i to tokom procesa fotosinteze. Ljudi i zivotinje spadaju u drugu grupu, koja podrazumeva ishranu sa drugim zivim bicima. Zato, ljudi, koji mogu ziveti na solarnoj i svemirskoj energiji su blizi biljkama nego drugim ljudima. Postoji grupa autotrofa i u Moskvi. Oni se sastaju u Konstantin Vasiliev Muzeju, gde dele svoja iskustva sa drugima. Tamo smo zabelezili da ako zena doji njeno dete do cetiri godina, na primer njeno dete ce lakse postati autotrof kada napuni pet godina.
Majke ne jedu hranu niti piju tečnost ali ipak imaju dovoljno mleka da podoje svoju decu. Video sam i pricao sa takvim ljudima u Moskvi koji su odbacili hranu i tečnost od sebe. Prvo su postali vegeterijanci, izbacili su iz svoje upotrebe sve zivotinjske prerađevine. A nakon toga i vegeterijansku hranu takođe. Kada ljudi prestanu jesti fizicku hranu, oni takođe prestaju sa uzimanjem bilo kakve tečnosti. Drugim rečima, ne piju nista.

”Najpoznatija autotrof zena u Rusiji je Zinaida Baranova. Starica od 67 godina iz grada Krasnodera. Ona se polako privikavala na svoje novo postojanje. Isprva se odrekla mesa, i uzimala samo vegeterijansku hranu, i sada vec 4 i po godine ne uzima nikakvu hranu ili tečnosti. Naučnici iz Instituta Bauman ispitivajuci njezin organizam su bili vrlo iznenadjeni saznanjem da ta žena bioloski odgovara dobi do 20 godina života čoveka. Professor Spiridonov dosao je do zaključka da je ova penzionerka savrsenog zdravlja, svi njeni vitalni organi, ceo telesni sistem, posebno stomak, su funkcionisali savrseno dobro. Zaista, ona je jako energicna i ushicena osoba da se ni ne prepoznaje da ima 67 godina, rekao je profesor. Ona je bila oslobodjena od svih bolesti, cak i od onih hronicnih. Rekla je da je bilo prilicno tesko za nju da se navikne na novi nacin zivota, ali da nije videla drugu alternativu. Patila je od grceva, iscrpljenosti, suvih usta, bolesti srca, pluca, jetre itd. Bilo je trenutaka kada je mislila da ce umreti. Ali zdravlje ove zene se poboljšalo drasticno za samo mesec i po dana.

Autotrofi – život bez hrane i vode

Jeste li jedna od onih osoba koje već godinama svečano najavljuju da kreću na dijetu, ali rezultata ni od kuda? U tom slučaju ovaj tekst nije za vas. Jer, ako niste karakter da izdržite nekoliko tjedana bez čokolade ili čipsa, onda će vas posve dotući činjenica da postoje ljudi koji su svojevoljno prolazili kroz pakao grčeva i halucinacija da bi danas živjeli savršeno zdravi samo od zraka koji udišu.

Još u davna vremena, ljudi su bili razdijeljeni u nekoliko skupina – zemljoradnike, stočare i lovce koji su jedni drugima priskrbljivali hranu, i vještice ili šamane koji su živjeli i bez njihove pomoći duboko u šumi ili na kraju sela. Osim skupljanja travki, nisu imali nekih izvora hrane. Predaja kaže da je to stoga što im ona nije ni trebala.

I dan danas mnogi duhovni vođe, a napose indijski jogiji, slove kao ljudi koji ne jedu i ne piju. Sve što im treba dolazi iz zraka ili sunca, čije molekule tijelo koristi kako bi proizvelo energiju. Takvo funkcioniranje organizma tipično je za biljke, ali ne i za ljude koji su uglavnom heterotrofi, što znači da im je potrebna opipljiva hrana. No, govori se i o novoj vrsti ljudi – autotrofnim organizmima koji sami proizvode molekule energije. Neki idu toliko daleko, da autotrofe nazivaju novim stupnjem u evoluciji ljudske vrste.

Znanstvenici su najpoznatijeg svjetskog autotrofa, 70-godišnjeg jogija Pralad Djanija stavili pod strogi nadzor. Ustvrdili su da on doista nema potrebu unositi ni gutljaje ni zalogaje u organizam, a da stvar bude nevjerojatnija, njegov probavni sustav ne izbacuje nečistoće.

I dok neka istraživanja potvrđuju da autotrofi postoje, koliko god to nevjerojatno zvučalo, druga pak pobijaju hvalisavce izlaganjem sličnom promatranju, pred kojim oni katkad pokleknu i za manje od 24 sata. Najmaštovitija isprika bijaše da je njihova sposobnost gladovanja uništena negativnom energijom nepovjerljive javnosti. Hm..

Kod onih rijetkih pojedinaca kojima je dokazana sposobnost samoodržavanja organizma, zdravstveno stanje je odlično. Ovo, naravno, ne treba shvatiti kao poziv da prestanete jesti jer takav bi postupak doveo do mučne smrti. Čak i kad biste to pokušali u skladu s preporukama živućih autotrofa, slijedili bi tjedni patnje i mahnitosti prije negoli dostignete blagostanje. Naime, govoreći o privikavanju njihova organizma na samoodržavanje, autotrofi otkrivaju da su postupno prelazili prvo na vegan prehranu, da bi tek onda polako odbacivali i povrće. Pritome im je bila potrebna izrazita duhovna potpora, a prolazili su i kroz period stravičnih muka koje uspoređuju s odvikavanjem od heroina. (Napomena: ove teškoće u navikavanju se uklanjaju solarnom jogom, ona potpuno navikava organizam na autotrofni način života tako da je prelazak mnogo ugodniji nego što ga ovde opisuju.)

Pa opet, oni postoje, na nevjericu svih nas svejeda, i žive u tijelima koja su mlađa od njihove stvarne dobi.

U svojim učenjima, takvi ljudi naglašavaju da je najlakše postati autotrof već kao dijete. Navodno postoje osobe koje nikada nisu okusile hranu, osim majčina mlijeka. To je vrlo teško dokazati jer se niti jedan znanstvenik, a pogotovo roditelj, neće upustiti u takvo eksperimentiranje. Stoga sve ostaje na usmenoj predaji, pa tako i informacija da naš Pralad Djani nije jeo niti pio od svoje šeste godine života.

Ovaj se fenomen objašnjava takozvanom praničkom energijom koju svi mi unosimo disanjem, a važnija je i od jela i pića. Autotrofi uspješno koriste tu energiju za stvaranje svake supstance potrebne za zdrav život. Ovu je teoriju donekle opravdala i znanost, otkrivši da su vegani kvalitetnog zdravlja iako ne unose vitamin B12. Oni ipak imaju dovoljno tog vitamina u organizmu zahvaljujući sintezi koja se odvija u probavnom traktu. Tim otkrićem je čak i znanost dala na težini teoriji da se ljudski organizam može održavati samo od zraka.

http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Zdravlje/pineal.htm
 Nazad na vrh »
nardo
Tragalac

Poruka Poslao: 22 Jul, 2010 11:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja bi dodao ovom vrijednom izlaganju Mystic Storma još nekoliko obavjesti o gubitku naše sposobnosti da budemo ono što jesmo--- a to je da smo besmrtna i vječna bića koja još nisu savladala lekcije da bi isvoja fizička,i ostala tjela takvim napravili...ali do tad, evo par informacija, ovozemaljskih, gdje mi grubo i pogrešno djelujemo na fizičko tijelo.A da ne pišem ponovo, evo link.

http://66.7.221.86/~objave/phpBB2/viewtopic.php?p=86058#86058
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Strana 10 od 11

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 94671 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 43295 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 31423 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43291 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31093 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 36296 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11794 11 Apr, 2008 02:22 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)