Kako ja zamišljam Boga
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 24 Feb, 2009 21:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bog je mnogo mudar.
pisala sam o tom svome gledanju Postanja. Da varijanta dva ista pola daje za rezultat nestajanje jer od ta dva ista, svaki bi hteo da bude prvi.
Mudrost je napraviti drugu, koja zna da je druga, i njoj dati poverenje da čuva Tajnu Života.

Ako se osmatraju polovi, ženski pol ima jedan više. Odnos je 49 -51 u procentima. Ova razlika je dva a ne jedan, tako da taj jedan bude zadnja čestica koja se pridruži, čestica zla,
zabludeli sin.
Ta jedna čestica ima energiju dovoljnu da da se izvrši postupak kopiranja. Čestica zla je takodje neophodna za potpuno Znanje i kompletnu energiju.
Taj elmat na početku ima svoj elum, kao svo Kosmičko Znanje.
Ništa je čisto Znaje.
Zatim pocinje da se desava Najveca Tajna Postanja, kopiranje tog istog Znanja na bilione mesta.
Iz čistog Znanja, tamne materije, koja nas obavija i sada.
Kada je kopiranje završeno, po Ključu koji je sačuvan, tada u svakome od delova započinje razdvajanje na materiju i antimateriju, stvaraju se Božije čestice ili Svetlost.

Posto kroz trajanje sve čestice koje su u početku sve jednake ali i slobodne da odlučuju, one ubrzo postaju razlicite jer koriste razlicite kombinacije.
Da bi nastavile da žive, one u svome trajanju moraju da se regenerišu.
Taj postupak se odvija neprekidno, i mi ga registrujemo kao crnu rupu. Vidimo svetli deo, ali ne i tamni iz koga se sve ponovo stvara.

Vidljivi deo je Svetlost, elmat i elum. Elmat je za c2 manji od eluma. Elmat je materija, a elum antimaterija. Naš život se odvije u elumu, tj stigli smo dotle, dokle je elmat isijavao.

Tamna materija je ista kao na početku Stvaranja, bez sjaja, jer je elmat obavijen elumom koji jos nije aktiviran. To je čudesna energija, koja nam stoji na raspolaganju za buducnost.

Što me stalno provocirate, kada sam sve ovo ispričala,
a ja bih da idem dalje, jer ima još.

Da ne zaboravim. Elmat, pol Stvaranja mi primećujemo kao gravitaciju, ali je ne vidimo. Ona neprekidno gradi i dograđuje ili regeneriše.
.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 25 Feb, 2009 02:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bog ima svoj manifestovani i nemanifestovani oblik.

Nemanifestovani oblik Boga mogu samo da spoznaju najcistija nemanifestovana bica.

Ona zive u nemanifestovanoj Bozasnskoj sferi postojanja koje je jos poznato i kao: Ain, Ain Soph, Ain Soph Aur, Nista, Neizrecivo, po Vsilidesu theós arretos, ili po Markosu - bezimen “anonómastos” ili cisti mir "sigé" ili u Indiji brahman.

Manifestovani oblici Boga se prostiru u svim sefirotima od najviseg Ketera do najnizeg Malkuta.

Naseljavaju ih bica koja su iz nekog razloga resila da se manifestuju.
 Nazad na vrh »
Androgin
Tragalac

Pridružio: 18 Sep 2008

Poruka Poslao: 25 Feb, 2009 08:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Bog ima svoj manifestovani i nemanifestovani oblik.

Nemanifestovani oblik Boga mogu samo da spoznaju najcistija nemanifestovana bica.

Ona zive u nemanifestovanoj Bozasnskoj sferi postojanja koje je jos poznato i kao: Ain, Ain Soph, Ain Soph Aur, Nista, Neizrecivo, po Vsilidesu theós arretos, ili po Markosu - bezimen “anonómastos” ili cisti mir "sigé" ili u Indiji brahman.

Manifestovani oblici Boga se prostiru u svim sefirotima od najviseg Ketera do najnizeg Malkuta.

Naseljavaju ih bica koja su iz nekog razloga resila da se manifestuju.

Slažem se djelimično. Mislim da u nemanifestovanom (kao što mu samo ime kaže: nije manifestovano= nema vremena, nema prostora, nema materije, ne možemo o tome ni pisati kvalitetno jer izmiče opisima) postoji samo ON. Čim smo rekli 'biće', ma kako ono 'čisto' bilo , već smo izašli iz nemanifestovanog i ušli u manifestovano (koje je sve dio Boga, naravno). Napisao sam da moje iskustvo govori da je Tvorac, u neka davna vremena, iz potpune nemanifestacije (iz Praznine koja je u stvari potencijal) iz čistog hira (dosade ili zajebancije) donio prvi poriv stvaranja tako što je zanemarljivi djelić beskonačnog sebe 'odvojio' (manifestovao). E, taj odvojeni dio Njega jeste SVE ono što mi 'mislimo' i 'znamo' o ispoljenoj stvarnosti, uključujući i sve NAS koji imamo svijest koja 'misli'.

Vera:
Bog je mnogo mudar.
pisala sam o tom svome gledanju Postanja. Da varijanta dva ista pola daje za rezultat nestajanje jer od ta dva ista, svaki bi hteo da bude prvi.
Mudrost je napraviti drugu, koja zna da je druga, i njoj dati poverenje da čuva Tajnu Života.

Kada JA razmišljam o Bogu ne dajem mu neke osobine ( mudar, zao, dobar,bla,bla...) jer te osobine su izmislili ljudi. To su ljudske ograničene riječi i rječce. Ne mogu Njega trpati u to. Kada se u meni pojavi onaj poznati osjećaj jedinstva sa svim oko mene, odmah se javlja jedna blaga radost. Radost što JESAM. Ta blaga radost NEMA nikakve veze sa VANJSKIM faktorima. Ona dolazi IZNUTRA, od moje suštine-Božanske suštine. To neko može nazivati i neuvjetovanom ljubavlju, mada se ova potonja može 'inducirati' odnosno uvježbanim refleksom pojaviti. Jednostavno to stanje se javlja u JEDNOSTI. Zajedno sa radošću dolazi duboki osjećaj mira i spokojstva i neporecivo ZNANJE da je sve,baš sve OK i da je oduvijek SVE OK i da nikada i ne može biti drugačije nego OK; savršeno bez ostatka...Laughing
JA bih , možda, mogao jedino za BOGA upotrijebiti jednu riječ , a ona je direktni proizvod opisanog osjećanja :
SAVRŠENSTVO.
I ništa više ne bih dodavao.
U tim momentima mi je interesantno posmatrati svijet oko sebe ili se sjećati nečega što me je 'izbacivalo' iz takta. Ja jednostavno više ne vidim, ne osjećam da je to nešto ( tipa: neki problem na poslu, svađa, situacija u okruženju ....) 'stresno'. SVE je postalo apsolutno OK= savršeno. I kada se vratim u normalu onda 'to' objašnjavam umom. Jedini zaključak mi je, da ulazak u JEDNOST briše naboj svakodnevnih, uobičajenih relacija i uspostavlja (kod mene za kratko, kod trajno prosvjetljenih za stalno) ISTINSKE relacije, relacije neodvojenosti.
U takvom stanju dolazi do izražaja bukvalnost poznate izreke:
'Što god radiš, SEBI radiš'.
Jer , zaista nikoga sem MENE u tim momentima i NEMA.
Laughing
Ovo je konacna Istina

http://www.spiritual-net.net
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 25 Feb, 2009 10:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="Androgin"]
talerman ::
Slažem se djelimično.

Slazem se potpuno sa tim sto si sada rekao.
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Feb, 2009 16:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 22:00 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Androgin
Tragalac

Poruka Poslao: 25 Feb, 2009 17:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

easy ::
Koliko vidim...

Jedni teže manifestovanom, drugi nemanifestovanom Bogu...

Istina... možda negde između...

Ako dođemo na obalu mora i gledamo ga, gledamo beskrajnu pučinu.
Onda se sagnemo i uzmemo jednu kapljicu...
More je Nemanifestovani Bog, kapljica Manifestovani Bog. Imamo trenutni osjećaj da su izolovani, odvojeni. Onog momenta kada kapljicu vratimo nazad ona se utapa u SEBI= Bogu. Laughing Laughing
Tako ja vidim.
A težimo suštinski i uvijek Nemanifestovanom, Neopisivom, Beskonačnom Bogu.
Tako ja znam.

I nešto što se često spominje:
Ljubav prema Bogu i ' Neka bude volja tvoja'
Obje rečenice su za onoga ko doživi JEDINSTVO sa NJIM normalne. Nema potrebe stalno pričati i naglašavati 'MOJU LJUBAV PREMA BOGU'.
JA stalno sebe volim, znači volim i BOGA STALNO jer sam Ja = Bog. I u momentu prosvjetljenja ( tada imam Direktno iskustvo te Istine) i u ovom momentu dok kuckam na tastaturi ( kada nisam u tom iskustvu) Sebe volim, kakav god da jesam.
Isto je sa: 'Neka bude volja tvoja' . Pa UVIJEK je volja NJEGOVA, jer sam JA=ON. ( uvijek sam TO i onda kada sam to 'zaboravio', moje istinsko JA to NIKADA ne zaboravlja)
Naravno, da osoba koja je imala iskustva prosvjetljenja ima neporecivost tih rečenica. Isto tako osoba 'silaskom' u normalu počne batrgati u svakodnevnici, ali vrlo brzo se (nakon nekoliko prosvjetljenja) u osobi uspostavi znanje prepoznavanja ISTINE i osoba doživljava sve što radi kao ljubav i njegovu volju.(jest' da nekada popizdim na dešavanja oko mene, ali vrlo brzo se vraćam u stanje smirenosti, jer to 'nešto'je tako baš kako treba da bude bez obzira na to koliko se meni u tom trenutku ne sviđa)

Osobe koje nemaju iskustva prosvjetljenja pokušavaju sa uspostavljanjem vrlina i predaje doći do NJEGA. ( 'neka bude volja tvoja' je tipična bhakti izreka, ponizno predavanje i prihvatanje BAŠ SVEGA što će se desiti). Neke od njih uspiju, ali ogroman broj ne uspijeva.
U tom kontekstu je i gornje spominjanje EGA.
I on je BOŽANSKA tvorevina. Jest da nam EGO zamazuje ISTINU o tome 'ko mi jesmo'i 'koji je naš smisao dolaska u ovu realnost', ali on je u krajnjem ipak Božanski proizvod.
Ovo je konacna Istina

Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 25 Feb, 2009 17:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 25 Feb, 2009 21:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

easy ::
Androgin ::
A težimo suštinski i uvijek Nemanifestovanom, Neopisivom, Beskonačnom Bogu.
Tako ja znam.

Da je ovo što pišeš tačno, onda mislim da nikad ne bi ni bilo manifestovanog sveta.

Manifestovani svet je odraz Bozje zelje za iskustvom samospoznaje kroz stvoreno. Zato je stvoren manifestovani svet sa nosiocima svesti, koji svesnoscu obogacuju samog Boga svojim iskustvima, koja su Bozja iskustva, jer sve stvoreno je od Boga i deo je Njega.

Mi, kao deo stvorenog manifestovanog sveta tezimo povratku u nemanifestovano, kao krajnjem i konacnom cilju. Cemu bi inace sluzia duhovna traganja, a slozices se da smo svi mi Tragaoci na nekom Putu razlicitih imena ali zajednicke sustine.

Mi tezimo da se spoznamo u Bogu, Bog tezi da se spozna kroz nas. Tako se krug istovremeno i zatvara i neprekidno okrece. To je odraz manifestovane beskonacnosti.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
easy
Majstor

Poruka Poslao: 25 Feb, 2009 22:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 25 Feb, 2009 22:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, to je to.
 Nazad na vrh »
Androgin
Tragalac

Poruka Poslao: 26 Feb, 2009 12:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::

Manifestovani svet je odraz Bozje zelje za iskustvom samospoznaje kroz stvoreno. Zato je stvoren manifestovani svet sa nosiocima svesti, koji svesnoscu obogacuju samog Boga svojim iskustvima, koja su Bozja iskustva, jer sve stvoreno je od Boga i deo je Njega.

Mi, kao deo stvorenog manifestovanog sveta tezimo povratku u nemanifestovano, kao krajnjem i konacnom cilju. Cemu bi inace sluzia duhovna traganja, a slozices se da smo svi mi Tragaoci na nekom Putu razlicitih imena ali zajednicke sustine.

Mi tezimo da se spoznamo u Bogu, Bog tezi da se spozna kroz nas. Tako se krug istovremeno i zatvara i neprekidno okrece. To je odraz manifestovane beskonacnosti.

Potpisujem,
Baš je fino kada neko napiše nešto 'umjesto' mene. Ha,ha,ha
K'o neki dupli Ja.
Hvala i pozdrav Starcy
Ovo je konacna Istina

Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 26 Feb, 2009 21:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Androgin ::
[
Hvala i pozdrav Starcy

HI!
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 01 Mar, 2009 11:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 21:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 01 Mar, 2009 11:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 02 Mar, 2009 09:33 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Tao_učenik
Na duhovnom putu

Pridružio: 06 Jun 2009

Poruka Poslao: 06 Jun, 2009 20:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bog je sve. Najkraća i najbolja definicija.Barem za mene. Very Happy
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeci
Strana 16 od 29

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30314 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12487 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90483 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35391 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42815 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11294 11 Apr, 2008 02:22 am
Nema novih poruka Galaktički Plimni Val Svjetlosti 2 adminfob 15903 28 Jan, 2008 02:24 am

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)