Kako ja zamišljam Boga
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 06 Jun, 2009 21:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Cim kazes Bog.
Otcepio si se...
Pogresan pristup...
Ne postoji odnos-mi-on, ili ja -on...

Iznova i iznova svuda oko nas se stalno
pojavljuju svesti koje postaju svesne samih sebe i ...
TAKO UKRUG....
Iznova i iznova...
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Satćitananda
Tragalac

Pridružio: 26 Jun 2009

Poruka Poslao: 26 Jun, 2009 15:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::
Cim kazes Bog.
Otcepio si se...
Pogresan pristup...
Ne postoji odnos-mi-on, ili ja -on...

Iznova i iznova svuda oko nas se stalno
pojavljuju svesti koje postaju svesne samih sebe i ...
TAKO UKRUG....
Iznova i iznova...

Ma to je u spirali, nije baš krug, Laughing

.
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 26 Jun, 2009 17:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
Pozdrav Satćitananda,
i dobro nam došao na Objave !

Welcome4

.
Olena
Napredni tragalac

Pridružio: 21 Jun 2009

Poruka Poslao: 26 Jun, 2009 21:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ON je stari čudotvorac!

I slatko se smeje i uživa u našim iskustvima.

I mnogo je maštovit,šta nam sve radi.

I malo nas uspava pa nas opet budi.

Igra se sam u sebi,

Savršen!
 Nazad na vrh »
Satćitananda
Tragalac

Poruka Poslao: 29 Jun, 2009 11:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna, hvala na dobrodošlici Very Happy

Evo ako se neko usudi Laughing da ovo pročita:

“Ja sam Postojanje-Znanje-Blaženstvo, Apsolut. Ja sam To samom svojom prirodom. Ne mogu da budem ništa drugo nego To, jer Ja sam To jedino, bez početka i kraja. To je Moja stvarna urođena priroda. Ja sam Apsolutno i Vrhovno Sopstvo, i unutar i bez konačnosti. Ja sam Istina, večna i stalna. Ja sam samo Jedan, sav u Sebi. Ništa ne postoji osim Mene, u i kroz sve što postoji. Ja sam večno Sve Postojanje samim sobom. Ja sam nepromenljivo Jedno usred svih promena. Ja sam Bezoblično u svim oblicima. Promena je povezana sa oblikom i oblik je označen promenom. Ali Ja sam izvan njih. Ja nisam prijemčiv na sve te bolesti tela koje postoji puzeći pod stopalima oblika i promene. Ja sam monističko jedinstvo, ovde, tamo i svugde i u svim vremenima, štaviše za sva vremena. Gde je sreća osim u savršenom razumevanju Jednog bez drugoga? Ja osećam da sam sva sreća samim sobom. Sve Blaženstvo sam Ja. Sva radost sam Ja. Samo je Moje Blaženstvo to koje oseća i u kojem uživa svako, slabije ili jače, svesno ili nesvesno. Sve Blaženstvo je Beskraj i sam Beskraj je Blaženstvo. Ja sam, zaista, Braman, osnovni princip, iz kojeg je ceo univerzum izgleda proistekao. Ja sam isti u svakom i svemu. Ja sam sav mir i sva tišina unutar mene. Ja sam po prirodi Biće, Sjaj i Blaženstvo Apsoluta. Nema ni malo sumnje o ovome. Ovo je Moja večna istina. Ja sam Jedan monistički trajni entitet u celom svetu sačinjenom od slomljenih delića obmane, nestalnih i prolaznih modifikacija i od svetlucavog lažnog zlata. Sedim u samom srcu obmane neprevaren. Ja sam uvek stabilan, postojan i čvrst u svim njegovim prevrtanjima i spoticanjima. Ja sam uvek čvrst u svim njegovim nestalnostima. Ja sam Jedna večna Istina, u svim neistinama. Ja sam čisto Blaženstvo Savršene Slobode. Ja sam jednostavan život Večnosti. Ja sam Svetlost večne Istine. Ja sam devičanska ljubav Besmrtnosti. Ja sam suština sveprožimajuće Beskonačnosti. Ja sam sam dah cele Prirode. Ja sam Istina, Sloboda, Život, Svetlost i Ljubav. Ja sam Večnost, Besmrtnost i Beskonačnost. Ja sam Jedan bez drugog, jedan u Svemu i Sve u svima. Ja sam Vrhovna mudrost, ravnodušan prema svim poslovima koje Điva obavlja u Đagatu. Ja sam najfiniji od finih, utelovljenje same nedeljivosti. Večni znalac trojstva sam Ja, naime, subjekta, objekta i njihovog odnosa, i takođe Ja sam njihova fundamentalna osnova na kojoj oni izražavaju sebe na relativnoj ravni i rastvaraju sebe u apsolutnoj ravni. Ja sijam u suncu, mesecu i zvezdama i celom univerzumu. Ja sam sunce sunaca, sijajući u suncu i na spolja. Ja sam kristalna svetlost u suncu i devičanska čistota u mesecu. Ja sam svetlucava iskra u zvezdi i podržavajući Princip u univerzumu. Ja sijam, sunce sija. Sunce Mi toplo šapuće o Mojoj večnoj Prisutnosti u njemu. Ja sam stvarno sav Sobom u svemu – suncu, mesecu, zvezdi i celom kosmosu. Ja sam Atman bez oblika, nesposoban za deljenje i večno sam Blaženstvo. Ja sam uvek besprekoran. Ja sam sveprožimajuće Jedno, neograničen vremenom, nevezan prostorom, čist i svet mojom sopstvenom prirodom. Ja sam beskonačan i prebivalište sam besmrtnog znanja i savršene Slobode. Ja sam Apsolut, Večno Blaženstvo, prožimajući svuda, unutar i van. Ja sam samo Jedan, čista, nepromenljiva i jednolika suština ili jezgro, nerođen i besmrtan. Ja sam večni princip dinamičnog postojanja izvan domašaja mašte, lišen sve dualnosti i jedinstva. Ja nisam ni nedostupan niti dostupan znanju, ni vezan niti slobodan, ni vršilac niti uživalac. Ja sam Jedno i Sve i Ja sam uvek Sav Svoj. Ništa drugo ne postoji. Ja sam On, monističko, neprotivurečno, neopisivo Blaženstvo. Ja sam izvan koncentracije, meditacije, joge i svih drugih praksi. Ja sam nedeljiv i po prirodi samoblistajuća svest. Ja sam svest Stvarnosti koja ne priznaje razlike. Ja sam sam sve-uključiv, konstituišem krajnji cilj i samosvest, čist i jednostavan. Ja sam apsolutno nedualan u Mojoj prirodi. Ja sam, zaista, Braman, bez razlike, bez promene i od prirode sam Stvarnosti, Znanja i Blaženstva. Ja sam živi okean ekstaze, koja besni divlje i talasa i juriša i poravnava zemlju i nebesa. Šaljem takav talas za talasom neartikulisane ekstaze u svet, potapajući i rasturajući sve njegove misli i brige. Ja kucam u svim grudima, vidim u svakom oku, udaram u svakom pulsu, smešim se u svakom cvetu, sijam u svakoj munji i urličem u grmljavini. Ja lepršam u lišću, fijučem u vetrovima i valjam se u ustalasanim morima. Ja sam Mudrost mudrih, Snaga jakih i Heroizam heroja. Ja sam sam život Beskonačnosti i unutar i spolja. Ja sam Jedno u svima i Sve u Jednom. Ja sam Bezlična Ličnost celog univerzuma. Šta to može da Me uplaši? Ja ne marim za prirodne zakone. Smrt je za mene šala jer Ja sam smrt smrti. Ja sam Beskonačno, Večno i Besmrtno Sopstvo. Mene nikakva vatra ne može da spali, voda ne može da rastvori, vazduh isuši i mač poseče. Ja sam to Vrhovno Sopstvo pred čijom veličinom sunca, meseci i svi njihovi sistemi izgledaju kao beznačajne čestice u okeanu i pred čijim se sjajem kosmos rastvara u ništavilo. Vreme iščezava u nepostojanju i uzročnost nestaje u praznini. Ja sam onaj koji je izvan imena i oblika, i koji neometano ulazi među drveće i šume, planine i reke, u dan i noć, oblake i zvezde, ulazi u muškarce i žene, životinje i anđele, kao sopstvo svakog i svih. Istina iz Mene teče, baš kao što svetlost zrači iz sunca i cvet ispušta miris. Ponekad ona juri i obavija sve, tutnjajući i grmeći, tresući i budeći svet za pravi smisao života. Ja ispunjavam i uzbuđujem ceo svet ovom jednom Istinom Slobode, Mojim Božanstvom. Ja sam Transcenden-talno Blaženstvo, Apsolutna Inteligencija, Vrhunska sinteza Svesti koja sija u svetilištu svačijeg srca. Ja sam božanska unutrašnja harmonija univerzuma u neuznemirenoj dubokoj tišini duše. Ja sam jedina muzika sveg života u najdubljim dubinama. Ja sam nepromenljiv i neopisiv Atman, dinamički princip Postojanja i beskrajni okean večne radosti. U Mojem prisustvu, sav pakao i raj su zbisani u senovito ništavilo i ceo univerzum samo je mehurić, uvek spreman da se rasprsne. Noć i dan sebe rastvaraju, parovi suprotnosti iščezavaju, ropstvo materije raskinuto je, ime i oblik isparavaju i ceo kosmos se topi kao san i Ja sam večna i sveprisutna Stvarnost, uzvišeno, veličanstveno, beskonačno i nezavisno Sopstvo. Ja sam glavni i neuzdrman centar gravitacije čineći od celog ovog univerzuma, kao što i jeste, nulu. I Ja kupam svet u Nektaru večitog Blaženstva koji preplavljuje iznutra prema vani i tako čisti njegovo 'moje i tvoje'.”
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 29 Jun, 2009 12:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aum Kriya Babaji Namaha Aum.
Satćitananda
Tragalac

Poruka Poslao: 29 Jun, 2009 12:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

GURUR BRAMA GURUR VIŠNU GURUR DEVO MAHEŠVARAHA GURUR SAKŠAT PARAMBRAMA TASMAI ŠRI KRIJA BABAĐI GURAVE NAMAHA
FORMICA
Na duhovnom putu

Pridružio: 21 Feb 2009

Poruka Poslao: 30 Jun, 2009 12:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne mogu ga zamisliti jer je Bog sve ono što ne znam. Ono što znam to postaje ja. Sve dok ne postanem ravan Bogu ne mogu znati što je Bog. Izgleda da nam je svima to i obaveza.
 Nazad na vrh »
Mirko
Gost

Poruka Poslao: 30 Jun, 2009 13:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Sve dok se uzdate u sopstevne snage uma i tela, misli o Bogu nisu prisutne, pa se ni Gospodova milost nije spustila na vas.

Kada svoj pogled okrenete ka Bogu i on ce se okrenuti ka vama.

Cak, ako vas Bog pogleda, sve dok se vi ne okrenete ka njemu, necete moci iskusiti njegov blagotvorni pogled".
 Nazad na vrh »
Micko

Pridružio: 30 Jun 2009

Poruka Poslao: 30 Jun, 2009 15:16 pm    Naslov: Bog je tu
Odgovoriti sa citatom

citiram ako je bog tu zelim ga vidim i videces ga procitao sam ovo sto je Satćitananda napisala pa bi voleo da znam koji je to mudrac
 Nazad na vrh »
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 30 Jun, 2009 15:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Za Micka.....Babaji Nagaraj ili Shiva Baba.
Satćitananda
Tragalac

Poruka Poslao: 30 Jun, 2009 15:53 pm    Naslov: Re: Bog je tu
Odgovoriti sa citatom

Micko ::
citiram ako je bog tu zelim ga vidim i videces ga procitao sam ovo sto je Satćitananda napisala pa bi voleo da znam koji je to mudrac

To je diktirao Babađi Nagarađ, obelodanjujući Nilakantanu ko je on u stvari.
Tokom 1952. i 1953, Babađi se noću pojavljivao pred njegovim "voljenim detetom" Šri V. T. Nilakantanom, mistikom i uvaženim novinarom, u domu potonjeg u Egmoru, Madras, Indija. Babađi je imao zahtev za svoje učenike Nilakantana i njegovu "drugu polovinu" Šri S. A. A. Ramaju (Babađijevog "voljenog sina"). Želeo je da se zabeleži njegovo učenje radi započinjanja nove faze u pokretu Krija joge. Rekao je da će se sa objavljivanjem ovih knjiga njegova Krija joga raširiti u zabačena mesta i kutke ove planete. Babađi je diktirao ove tri knjige V. T. Nilakantanu, koji ih je od reči do reči zapisao. Uvodna poglavlja je napisao S. A. A. Ramaja pod Babađijevim vođstvom. Knjige su Glas Babađija - razotkriveni misticizam, Babađijev ključ za sve bolesti i Smrt smrti - Krija.
Ovaj citat je iz druge knjige: Babađijev ključ za sve bolesti i kontemplacija na te reči je sama po sebi blagoslov i postepeno dovodi do ukidanja mraka.
Po zdrav
P. S. Sat - to je jedino pravo postojanje, Ćit je večna i sveobuhvatna svest a Ananda je blaženstvo božanske svesti i to sve tvori reč Satćitananda tj. tako Mudraci karakterišu Boga ako se on iole može karakterisati.
Micko

Pridružio: 30 Jun 2009

Poruka Poslao: 30 Jun, 2009 16:41 pm    Naslov: imaj bar malo vere
Odgovoriti sa citatom

Veruj u ono sto ne vidis
 Nazad na vrh »
spirit
Tragalac

Pridružio: 14 Avg 2009

Poruka Poslao: 16 Avg, 2009 15:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Boga je nemoguce zamisliti. Tek prestankom svih misli On se nama pojavljuje (iako je bio prisutan i pod velom misli).

Najgori su mi likovi koji zamisljaju Boga kao nekog Starog Cikicu koji lezi gore na Nebu i kaznjava i nagradjuje ljude prema svojim delima.

Boga ne treba zamisljati, Boga treba doziveti. Sve predstave tj. zamisli o Bogu su projekcija naseg uma. Budimo iznad projekcija uma, i spoznacemo Boga, cime cemo ga i videti - osetiti - doziveti.

Kada bi bilo moguce zamisliti Boga, Bog pi postao umna kategorija. A Bog prevazilazi um, i umom je nemoguce dopreti do njega (izuzev kada se um smiri i ostane u svom neutralnom stanju). Ukoliko bi Boga sveli samo na umnu kategoriju, svi bi bili prosvetljeni samo saznavajuci i inkorporirajuci tu umnu kategoriju. Bog je ono sto daje zivot umu, ali koga um ne moze spoznati.

Naravoucenije trebamo nadici um. Transcendencijom do Boga. Tada nam nece trebati zamisao. Inace i sama rec zamisao, govori o predstavi, gledano sa filozofske strane gledista. A predstava nikako ne moze biti original. Zato ne treba zamisljati Boga, nego ga doziveti. Tada cemo videti da su i sve zamisli Boga iluzija.

Mada u meditaciji zamisli Boga mogu da pomognu smirivanju uma. Ali na kraju i objekat mora da otpadne, kako bi ostao samo Vecni Subjekat (Samo-Ja koje nema objekat tj. podelu na subjekat i objekat, posmatraca i posmatrano)
 Nazad na vrh »
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 17 Avg, 2009 20:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

spirit ::
Boga je nemoguce zamisliti.

Da.Ni približno.
Mislim,mi smo toliko duhovno osakaćeni,sa skoro potpuno zakrčenom kosmičkom memorijom.Pa mi neznamo ni istoriju ovog zatvora koji se zove planeta Zemlja,neznamo svoju istoriju,a pretendujmo da možemo iole spoznati veličinu Boga.
Svi mi imamo debeli veo magle pred očima i koprcamo sa da iz osakaćenih DNA struktura izvučemo što više možemo o sebi.
Pa ni ogromna većina anđela nemože da spozna veličinu Boga.
Ali ima i ljudi sa drugačijim mišljenjem.
Evo na primer ,ovi Theta healing praktikanti.U razgovoru sa par njih sam saznao da oni eto odu na sedmi denzitet,gde obitava Bog i da sa njime komuniciraju.Da nije tužno bilo bi smešno.Pa čovek nemože da gleda ni u Sunce,a kamoli da komunicira sa Bogom.Prva stvar koja bi se desila bi bila fizička smrt zbog nemogućnosti tela da primi toliku količinu energije i informacija.
Jedino što mi možemo da iskusimo je interakcija sa nekom energijom Božje manifestacije,energijom koja je proistekla iz njega i energijom koja se vraća njemu.Ta energija može biti Hristova svest,a i niže energije.
Mi sa Bogom nemamo nikakvu direktnu komunikaciju.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeci
Strana 17 od 29

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30313 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12484 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90477 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35390 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42815 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11292 11 Apr, 2008 02:22 am
Nema novih poruka Galaktički Plimni Val Svjetlosti 2 adminfob 15902 28 Jan, 2008 02:24 am

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)