Kako ja zamišljam Boga
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
ema
Iskušenik

Pridružio: 13 Avg 2009

Poruka Poslao: 17 Avg, 2009 21:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Jedino što mi možemo da iskusimo je interakcija sa nekom energijom Božje manifestacije,energijom koja je proistekla iz njega i energijom koja se vraća njemu.Ta energija može biti Hristova svest,a i niže energije.

Sa ovim se u potpunosti slažem !
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
daniel
Na duhovnom putu

Pridružio: 07 Sep 2008

Poruka Poslao: 17 Avg, 2009 22:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dejjan ::
spirit ::
Boga je nemoguce zamisliti.

Da.Ni približno.
Mislim,mi smo toliko duhovno osakaćeni,sa skoro potpuno zakrčenom kosmičkom memorijom.Pa mi neznamo ni istoriju ovog zatvora koji se zove planeta Zemlja,neznamo svoju istoriju,a pretendujmo da možemo iole spoznati veličinu Boga.
Svi mi imamo debeli veo magle pred očima i koprcamo sa da iz osakaćenih DNA struktura izvučemo što više možemo o sebi.
Pa ni ogromna većina anđela nemože da spozna veličinu Boga.
Ali ima i ljudi sa drugačijim mišljenjem.
Evo na primer ,ovi Theta healing praktikanti.U razgovoru sa par njih sam saznao da oni eto odu na sedmi denzitet,gde obitava Bog i da sa njime komuniciraju.Da nije tužno bilo bi smešno.Pa čovek nemože da gleda ni u Sunce,a kamoli da komunicira sa Bogom.Prva stvar koja bi se desila bi bila fizička smrt zbog nemogućnosti tela da primi toliku količinu energije i informacija.
Jedino što mi možemo da iskusimo je interakcija sa nekom energijom Božje manifestacije,energijom koja je proistekla iz njega i energijom koja se vraća njemu.Ta energija može biti Hristova svest,a i niže energije.
Mi sa Bogom nemamo nikakvu direktnu komunikaciju.

SLAZEM SE SKROZ !

obucen sam za tetu
i moje iskustvo mi govori da se tu radi o tzv. Jedinstvenom Polju - Manifestaciji koju je Stvaralac prvu stvorio u Kosmosu i koja ustvari izvrsava sve Stvaraoceve kreacije, tj zamisli. Stvaralac i Jedinstveno "dišu" kao jedno. Stvaralac je na Jedinstveno Polje preneo sve mogucnosti. Ono se nikako ne moze otvoriti (ili u Njega se nikako ne moze pristupiti) pomocu mehanickih talasa ili oscilacija kao sto neki zapadnjaci tvrde, vec putem mozdanih talasa nizih od 11,57Hz. Samo teta stanje (od 3,5 - 8 Hz) omogucava razlicite nivoe mogucnosti "iskoriscavanja" Jedinstvenog Polja , pocevsi od moci srednjeg nivoa pa sve do jakih moći. Malo je poznato da je odredjenom meditacijom moguce frekvenciju mozdanih talasa spustiti i daleko ispod 3,5Hz ! Koga zanima vise o ovome moze da procita u knjigama Ljubise Stojanovica- Isceljenje i Sveta Znanja.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 18 Avg, 2009 15:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Satćitananda ::
:

BABAJI:

“Ja sam Postojanje-Znanje-Blaženstvo, Apsolut. Ja sam To samom svojom prirodom. Ne mogu da budem ništa drugo nego To, jer Ja sam To jedino, bez početka i kraja. To je Moja stvarna urođena priroda. Ja sam Apsolutno i Vrhovno Sopstvo, i unutar i bez konačnosti. Ja sam Istina, večna i stalna. Ja sam samo Jedan, sav u Sebi. Ništa ne postoji osim Mene, u i kroz sve što postoji. Ja sam večno Sve Postojanje samim sobom. Ja sam nepromenljivo Jedno usred svih promena. Ja sam Bezoblično u svim oblicima. Promena je povezana sa oblikom i oblik je označen promenom. Ali Ja sam izvan njih. Ja nisam prijemčiv na sve te bolesti tela koje postoji puzeći pod stopalima oblika i promene. Ja sam monističko jedinstvo, ovde, tamo i svugde i u svim vremenima, štaviše za sva vremena. Gde je sreća osim u savršenom razumevanju Jednog bez drugoga? Ja osećam da sam sva sreća samim sobom. Sve Blaženstvo sam Ja. Sva radost sam Ja. Samo je Moje Blaženstvo to koje oseća i u kojem uživa svako, slabije ili jače, svesno ili nesvesno. Sve Blaženstvo je Beskraj i sam Beskraj je Blaženstvo. Ja sam, zaista, Braman, osnovni princip, iz kojeg je ceo univerzum izgleda proistekao. Ja sam isti u svakom i svemu. Ja sam sav mir i sva tišina unutar mene. Ja sam po prirodi Biće, Sjaj i Blaženstvo Apsoluta. Nema ni malo sumnje o ovome. Ovo je Moja večna istina. Ja sam Jedan monistički trajni entitet u celom svetu sačinjenom od slomljenih delića obmane, nestalnih i prolaznih modifikacija i od svetlucavog lažnog zlata. Sedim u samom srcu obmane neprevaren. Ja sam uvek stabilan, postojan i čvrst u svim njegovim prevrtanjima i spoticanjima. Ja sam uvek čvrst u svim njegovim nestalnostima. Ja sam Jedna večna Istina, u svim neistinama. Ja sam čisto Blaženstvo Savršene Slobode. Ja sam jednostavan život Večnosti. Ja sam Svetlost večne Istine. Ja sam devičanska ljubav Besmrtnosti. Ja sam suština sveprožimajuće Beskonačnosti. Ja sam sam dah cele Prirode. Ja sam Istina, Sloboda, Život, Svetlost i Ljubav. Ja sam Večnost, Besmrtnost i Beskonačnost. Ja sam Jedan bez drugog, jedan u Svemu i Sve u svima. Ja sam Vrhovna mudrost, ravnodušan prema svim poslovima koje Điva obavlja u Đagatu. Ja sam najfiniji od finih, utelovljenje same nedeljivosti. Večni znalac trojstva sam Ja, naime, subjekta, objekta i njihovog odnosa, i takođe Ja sam njihova fundamentalna osnova na kojoj oni izražavaju sebe na relativnoj ravni i rastvaraju sebe u apsolutnoj ravni. Ja sijam u suncu, mesecu i zvezdama i celom univerzumu. Ja sam sunce sunaca, sijajući u suncu i na spolja. Ja sam kristalna svetlost u suncu i devičanska čistota u mesecu. Ja sam svetlucava iskra u zvezdi i podržavajući Princip u univerzumu. Ja sijam, sunce sija. Sunce Mi toplo šapuće o Mojoj večnoj Prisutnosti u njemu. Ja sam stvarno sav Sobom u svemu – suncu, mesecu, zvezdi i celom kosmosu. Ja sam Atman bez oblika, nesposoban za deljenje i večno sam Blaženstvo. Ja sam uvek besprekoran. Ja sam sveprožimajuće Jedno, neograničen vremenom, nevezan prostorom, čist i svet mojom sopstvenom prirodom. Ja sam beskonačan i prebivalište sam besmrtnog znanja i savršene Slobode. Ja sam Apsolut, Večno Blaženstvo, prožimajući svuda, unutar i van. Ja sam samo Jedan, čista, nepromenljiva i jednolika suština ili jezgro, nerođen i besmrtan. Ja sam večni princip dinamičnog postojanja izvan domašaja mašte, lišen sve dualnosti i jedinstva. Ja nisam ni nedostupan niti dostupan znanju, ni vezan niti slobodan, ni vršilac niti uživalac. Ja sam Jedno i Sve i Ja sam uvek Sav Svoj. Ništa drugo ne postoji. Ja sam On, monističko, neprotivurečno, neopisivo Blaženstvo. Ja sam izvan koncentracije, meditacije, joge i svih drugih praksi. Ja sam nedeljiv i po prirodi samoblistajuća svest. Ja sam svest Stvarnosti koja ne priznaje razlike. Ja sam sam sve-uključiv, konstituišem krajnji cilj i samosvest, čist i jednostavan. Ja sam apsolutno nedualan u Mojoj prirodi. Ja sam, zaista, Braman, bez razlike, bez promene i od prirode sam Stvarnosti, Znanja i Blaženstva. Ja sam živi okean ekstaze, koja besni divlje i talasa i juriša i poravnava zemlju i nebesa. Šaljem takav talas za talasom neartikulisane ekstaze u svet, potapajući i rasturajući sve njegove misli i brige. Ja kucam u svim grudima, vidim u svakom oku, udaram u svakom pulsu, smešim se u svakom cvetu, sijam u svakoj munji i urličem u grmljavini. Ja lepršam u lišću, fijučem u vetrovima i valjam se u ustalasanim morima. Ja sam Mudrost mudrih, Snaga jakih i Heroizam heroja. Ja sam sam život Beskonačnosti i unutar i spolja. Ja sam Jedno u svima i Sve u Jednom. Ja sam Bezlična Ličnost celog univerzuma. Šta to može da Me uplaši? Ja ne marim za prirodne zakone. Smrt je za mene šala jer Ja sam smrt smrti. Ja sam Beskonačno, Večno i Besmrtno Sopstvo. Mene nikakva vatra ne može da spali, voda ne može da rastvori, vazduh isuši i mač poseče. Ja sam to Vrhovno Sopstvo pred čijom veličinom sunca, meseci i svi njihovi sistemi izgledaju kao beznačajne čestice u okeanu i pred čijim se sjajem kosmos rastvara u ništavilo. Vreme iščezava u nepostojanju i uzročnost nestaje u praznini. Ja sam onaj koji je izvan imena i oblika, i koji neometano ulazi među drveće i šume, planine i reke, u dan i noć, oblake i zvezde, ulazi u muškarce i žene, životinje i anđele, kao sopstvo svakog i svih. Istina iz Mene teče, baš kao što svetlost zrači iz sunca i cvet ispušta miris. Ponekad ona juri i obavija sve, tutnjajući i grmeći, tresući i budeći svet za pravi smisao života. Ja ispunjavam i uzbuđujem ceo svet ovom jednom Istinom Slobode, Mojim Božanstvom. Ja sam Transcenden-talno Blaženstvo, Apsolutna Inteligencija, Vrhunska sinteza Svesti koja sija u svetilištu svačijeg srca. Ja sam božanska unutrašnja harmonija univerzuma u neuznemirenoj dubokoj tišini duše. Ja sam jedina muzika sveg života u najdubljim dubinama. Ja sam nepromenljiv i neopisiv Atman, dinamički princip Postojanja i beskrajni okean večne radosti. U Mojem prisustvu, sav pakao i raj su zbisani u senovito ništavilo i ceo univerzum samo je mehurić, uvek spreman da se rasprsne. Noć i dan sebe rastvaraju, parovi suprotnosti iščezavaju, ropstvo materije raskinuto je, ime i oblik isparavaju i ceo kosmos se topi kao san i Ja sam večna i sveprisutna Stvarnost, uzvišeno, veličanstveno, beskonačno i nezavisno Sopstvo. Ja sam glavni i neuzdrman centar gravitacije čineći od celog ovog univerzuma, kao što i jeste, nulu. I Ja kupam svet u Nektaru večitog Blaženstva koji preplavljuje iznutra prema vani i tako čisti njegovo 'moje i tvoje'.”
......Ovaj prelepi citat navodim kao pomoc u otklanjanju neznanja i mogucnosti Bogocovecije.........Hvala Satcitananda na postavljanju ovog teksta,koji i samim citanjem otvorenog Srca utice na skidanje velova neznanja i upucuje neupucenog u Stvarnost Sopstvene Prirode.
louiskrstic

Pridružio: 13 Avg 2009

Poruka Poslao: 23 Avg, 2009 14:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Možda bi zainteresovanima za odgovor na ovo pitanje bilo od koristi ako bi pročitali knjigu The Tiger's Fang od Paula Twitchella.
Drexel

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 14 Okt, 2009 23:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Verujemo dakle živimo ili živimo znači da verujemo. Bog u čoveku ili čovek u Bogu.Mi životu ili život nama, ili sve to radi istine koristi Bogu? A on je u nama,boravi suptilno, izražava se kroz pokret našega bića, kroz isparavanje života, kroz udisanje naše smrti, jer mi udišemo smrt koja nam daje večni smisao postojanja.
Bog to je čovek, sa svim svojim karakteristikama, sa svim svojim slabostima i snagom u veru i život.Svi su ljudi manja božanstva, jer medju sobom su ljudi braća i na to nam ukazuje uzajamna razmena energije koja se stalno dešava u medjuljudskim odnosima.
Bez te energetske povezanosti čovek kao individua ne bi moga da opstane.Čak i tamo gde ti odnosi nisu direktni, energetski fluid se dešava mimo ljudske svesti ili volje. Svi smo deca jednog zajedničkog tvorca i svi mi nosimo deo njega u sebi, neko više neko manje,ali u principu postojanost čovekova je neminovna manifestacija Boga.Bog nije tajna, naprotiv, njegov je rukopis u sveopštoj kompoziciji ove kosmičke filharmonije.
Nije bitno da li čovek to vidi i da li će on verovati u Boga. Jer nije važno da li sveća veruje u svoga tvorca, bitno je da ona svetli, bitno je da čovek postoji, da oseća i da veruje u plamen života. Čovek je u službi života, jer čovek i jeste život. Kada čovek voli tada zna da i živi verujući u mogućnost čuda, jer ljubav je čudo samo po sebi. Verovati,znači priznati vlast i autoritet nekoga ili nečega, čija je snaga iznad ljudskih mogućnosti.Čovek se uzdiže na visinu onog čemu se duša divi, a duša se ogleda u sopstvenom liku kreativnosti - čovek je posledica njene kreativnosti.Kako je opasno verovati da je naš Bog jedini Bog, jer svaki čovek ima koncepciju svog Boga, a mi se svi toliko razlikujemo.Crno i belo nisu suprotnosti, već je ono izmedju, što nema nijansu, suprotnost crnom i belom, ako mi to tako želimo. Medjutim i to je relativno, i to zavisi od našeg životnog iskustva, od naše ljudske moći zapažanja. Isto kao što ljubav i mržnja, koje potiču iz istog spektra kreativnosti, imaju na drugoj strani ravnodušnost kao zajedničkog neprijatelja.Medjutim, taj neprijatelj ih povezuje i daje značaj koji ove kategorije upravo i imaju. Da bi čovek mogao da mrzi on prvo mora voleti tu emociju mržnje. Niko ne mrzi zato što mrzi da mrzi, već zato što voli da mrzi, iako ga ta emocija na kraju proguta i proždere njegovu sposobnost da procenjuje i da revnosno rasudjuje. Isto tako, ako čovek hoće da zna i oseti božji rad, da dokuči delimično šta se od njega očekuje u svetu beskonačnih mogućnosti, on mora ići u susret sumnji, u neizbežnom okeanu zablude se mora okupati i u sopstvenoj krvi strasti dotaći smisao svog postojanja.
Mržnja nas podseća na sopstveni bol, na prezir prema svetinji u nama.
Mrzeti znači inficirati bol u sopstveno biće,praviti grč nesigurnosti koji
prerasta u mentalni zatvor, u krajnji pad, u lom ljudskih ideala. Svi imaju potencijal da vole i mrze, samo je pitanje šta će u datom momentu preovladati horizontom svakodnevne realnosti. Sećanje na mržnju održava plamen ljubavi u čoveku, isto kao što i sećanje na smrt održava i podstiče život. Bez potencijala mržnje u sebi ne može se dotaknuti ni ideal ljubavi. Bez čestog prizvuka gluposti plamteći intelekt bi zamro,bez unutrašnje spoznaje onog šta možemo ne-biti, šta možemo ne-postati, ne bi smo nikad težili uzvišenim ciljevima života.Onaj ko očekuje od ljubavi samo blaženo zadovoljstvo, bez neprijatnosti, bez neizvesnosti udiše bol.Jer ljubav je nemoguće i zamisliti bez naizmenične igre patnje i zadovoljstva. Ljubav je najuzvišeniji,najkonkretniji dodir realnosti, jer čovek se najjače projektuje kroz emociju ljubavi.
Ona se kao takva manifestuje kroz sveopštu prizmu svega u svetu koji mi
zapazamo.Elementarna ljubav prema sebi je poštovanje istine, kao tvorca života, u čijem se vrtlogu čovek nalazi kao jedan od pokretačkih točkova stvarnosti. Samo kroz sebe čovek može voleti i ostali svet, jer on je kanal koz koji prolazi sirovi svet slika, izlazeći iz njega rafinirano, kristalizovano, on vraća prirodi tu sliku u jednom dovršenom stepenu izgradnje.To preradjivanje sirove slike sveta je čisti koncentrat emotivnosti, odnosno proces usavršavanja duše čovekove.
 Nazad na vrh »
sale
Tragalac

Pridružio: 31 Dec 2008

Poruka Poslao: 21 Okt, 2009 10:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako ja zamisljam Boga? pa nikako on je nezamisljiv
ali mi ne smeta da od njega nesto i zatrazim valjda sam mu i ja neko dete
Kao i moj klinja od svoga tate, pa Ti sad budi smeker pa odbij.
Svaki roditelj zna te muke paverovatno i svevisnji
mora da ga boli glava od nas.
 Nazad na vrh »
ONA
Napredni tragalac

Pridružio: 25 Jul 2009

Poruka Poslao: 21 Okt, 2009 10:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja ga ne zamisljam, ja ga osecam.. Doduse, ne bas uvek i svuda.. al' to je valjda kada me kusa Wink
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 22 Okt, 2009 09:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo je možda najteža tema na Objavama.
ONA
Napredni tragalac

Pridružio: 25 Jul 2009

Poruka Poslao: 22 Okt, 2009 10:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zasto, Tale? Ja mislim da svako ima neki svoj odgovor na zadato pitanje.. Ne treba se ici u diskusiju o tome da li je isti tacan ili ne. Za onog ciji je- tacan je. To je najbitnije. Mene kad pitas sta je Bog, moj odgovor je: (beskrajna) HARMONIJA. Kako ga zamisljam? Pa, ne zamisljam, osecam ga/je. Da li se neko slaze ili ne sa (meni) mojim odgovorom, nimalo bitno.. Najvaznije je naci iliti doci do sopstvenog odogovora, al' put do istog moze biti tezak (sve polemike, nedace, nedoumice, sumnje, vaganje, selekcija naucenog i procitanog, slusanje svog unutrasnjeg ja). A prilicno je vazno da sebi "stvoris sliku" Boga, da bi znao cemu/gde/kome stremis. Barem po meni.
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 25 Okt, 2009 13:41 pm    Naslov: Re: Kako ja zamišljam Boga
Odgovoriti sa citatom

Androgin ::
Kratki, lagani esejčić by Androgin
...
Prvo, ja trenutno jesam ljudsko biće. Ali KO sam JA stvarno? (100% znam da nisam ovo tijelo u kojem sam, a nisam ni ove ruke i prsti koji kuckaju po tastaturi kompa)
A odmah za tom konstatacijom slijedi pitanje: Ko je Bog?...
Ili šta je Bog?
U stvari, kako ja zamišljam Boga?
...
A ja već imam napisano svoje gledanje koje bih, onako zbog dramske napetosti, postao tek za par dana.

Dragi Androgin

izuzetno...ALI IZUZETNO... lepa tema...KORISNA...i izuzetno...INSPIRATIVNA...
hteo bih da se pridruzim...u POTRAZI...ZA BOGOM!...

Kao prvo...pitanje...Ko ili Sta je Bog...TO NE ZNAM, A...mislim...trebalo bi da budem Bog...pa da to znam...a nema sanse...za to...
a, mogu da kazem, da VERUJEM...u jedna konstataciju...mozda nisam je dobro razumeo...DA NI SAM BOG NE POZNAJE SEBE...potpuno...JER SE STALNO MENJA...PROSIRUJE....zahvaljujuci nama, zivim bicima...kojima je dao slobodu...I DA STVARAMO...svojim mislima...sve i svasta...pa i raznim verovanjima...a, i ovo je jeedno verovanje...makar i neistinito...
sa druge strane...ima onih koji su BLIZE BOGU...pa znaju vise...o Njemu...pa je to, mislim, jedini nacin...da nam, oni prenesu...to znanje...koje je opet...razlicito...u zavisnosti...SA KOJE STRANE sede pored njega...ili u kom obliku se DRUZE...u svakom slucaju...sve te varijante su lepe i interesantne...INSPIRATIVNE...
ali, to vec zalazi...u CITIRANJE...dakle...raznih...KANALA...i raznih pristupa...i svodi se, nekako...NA VERU...NJIMA...
Oov drugo pitanje...je vrlo interesantno...KAKO GA ZAMISLJAMO...jer se to odnosi NA NAS...SAME...kao SAMOSPOZNAJA...
I interesantno je...kako ga zamisljamo...RAZLICITO...JER I JESMO, KAO BICA...RAZLICITI...na tom, nekom, nivou...
Da ne tupim...filozofiju...ja ga zamisljam kao...Krishnu...zbog...ne znam cega...verovatno...njegovo ucenje daje najvise slobode...sirine...privlacnosti...i sto je najvaznije...U SEBI SADRZI...OSTALE...SVE...bogove...polubogove...demone...protivnike...nevernike...ideje o bogovima...zamisli...o bogu/bogovima...
TAKO ON KAZE...U GITI...ali, mozda i laze...
jer i laz je deo...necega...SVEGA...
jedino sto verujem...osecam...mozda program...matriks...da je i to PITANJE LJUBAVI...a eto,...volim ...TO...pitanje...mozda mi je, kao malom...ili u proslim zivotima...nedostajala velika ljubav...?!?...
A i mnoge druge knjige...koje sam citao...mozda lazu...da je LJUBAV nesto, kao bitno...ili najbitnije...bitnije cak i od...znanja... svetlosti...prosvetljenja...nirvane...samadhija...satorija...svega...
Neka od realizacija mog zamisljanja sam opisao u forumu ...duhovni vodici...a ovde, samo malo...jer ima puno realizacija...SA NJIM...u mojoj masti...mislima...
Zamisljam ga kao nekoga koji je jako lep...ZA MENE...NAJLEPSI...osim, ponekad..kad naleti...u prolazu...neka zgodna zenska...onda mi je ona...najlepsa...Bog...ali, kazem sebi...kasnije...kako je On...u njoj..naravno...ako se setim...posle par godina...kao opravdanje...
i...jednom me je prepao...DA MU BUDEM - LJUBAVNICA...a ja lepo prisao, ponizno...sa gomilom PITANJA...kao duhovnom ucitelju svih ucitelja i Apsolutnoj Istini...sveznajucem...da me, nesto...PODUCI...da ZNAM...vise...( necu da priznam...hteo sam DA ZNAM - SVE!)...ali, o tom...mozda...drugom prilikom...
DAKLE...VOLI DA SE ZEZA...ZABAVLJA...sa mnom...a kako sam cuo, procitao...i sav materijalni svet JE STVORIO KAO... JEDNU... OD SVOJIH ZABAVA...pa, bas...zabavno...?!?...Njemu...a meni...???..pa, kad sam sa njim, onda i meni...ali, cesto nisam..pa mi nije bas...zabavno...
i...tako...mnogo bih mogao, o njemu da pisem...kako mu, lepo, ponudim neku corbicu...a on skace po njoj...i - PRSKA ME...brcka se, u njoj...kao da se kupa...umesto da jede...NEVALJAO je...ali...SKROZ...ponekad...
ali, sta da radim...DRAG MI JE...MOJ JE...kakav god da je...a...ume da bude...SVAKAKAV!...
i...mislim...da me voli...
pozdrav...
Very Happy Pozdrav kapa

Goldy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
maximilian
Na duhovnom putu

Pridružio: 18 Nov 2009

Poruka Poslao: 26 Nov, 2009 15:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Teško je zamišljati Boga, a i nemoguće... jer sama Biblija tvrdi: Boga nitko nikad nije vidio...

Do nedavna, do prije godinu dana vjerovao sam u Boga, kao prosječan vjernik... Ni onda nisam Boga nikako zamišljao... Tj. zamišljao sam ga otprilike kao MOĆNO BIĆE. Kao nekoga tko 'sjedi na prijestolju' kao što to opisuje npr. knjiga Otkrivenja u kojoj se na jednom mjestu kaže: vidjeh ovo, ono... i kaže: Pradavni sjede! To, onako, vizualno, iako sam bio svjestan toga da je on Duh, duhovan, pa da ne može sjediti, imati bilo kakvo tijelo itd. Uglavnom, zamišljao sam ga kao veoma moćno biće, kojemu svi služe, klanjaju se, slave ga, veličaju, zahvaljuju itd.

Tek nedavno odbacio sam takvu sliku Boga, jer mi se je učinila primitivna i plitka... Uopće, shvatio sam da Bog ne može biti ograničen na jedno mjesto, jedan oblik, kako u materijalnom, tako i u duhovnom smislu!

Na osnovu puno literature shvatio sam da su religije uglavnom "priče za malu djecu"... A kada čovjek malo duhovno odraste onda takve priče više ne prolaze, kao što djeca s vremenom više ne vjeruju u Djeda Mraza i sl. stvari jer shvaćaju da to nije tako, da se to netko oblači u njega... DA "nije pravi"...

Sada Boga shvaćam kao sveobuhvatnog, totalno u svemu što postoji! Shvaćam kao kao Energiju koja se manifestira u mnogim oblicima i bićima, a na poseban način u nama ljudima koji imamo višu svijest od npr. životinja.

Najbolje mi Osho opisuje Boga kada kaže da je on kao Ocean, a mi pojedinačni ljudi kao kap...

Razni bogovi, anđeli i đavli, vile i vilenjaci postoje, ali oni nisu Bog Apsolut - kako ga ja nazivam... U prošlosti su se pojavljivali, ukazivali ljudima. I danas se ukazuju, i danas neki kažu da su ih vidjeli... tako su nastale i religije i religijska štovanja nekih bića koji su se predstavljali za boga...

Ali to nije Bog Apsolut koji je Pokretač svega i u svemu pristutan i djelatan!

Možda bi se moglo reći i to da je Bog zapravo sveobuhvatna Svijest u kojoj svatko od nas ima udio kao svjesno biće...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 14:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::

BOG KAO SVETLOST

Bog je na zemlji sve stvorio po ugledu na ono kako je na nebu.Pa je i čoveka stvorio po liku svojemu.
Da bi smo shvatili boga kao svetlost,moramo prvo da vidimo kakva je svetlost u materijalnom svetu tj. na zemlji.
Naše oko nije sposobno da vidi svetlost već ono vidi njen nedostatak tj.kada je nema.
Šta to znači? Svetlost padne na neku površinu,u zavisnosti od toga kakva je površina
ona će ili upiti svu svetlost ili odbiti ili određene boje svetlosti upiti a druge odbiti ili kao staklo propustiti svetlost kroz sebe.Ako površina odbije sve boje svetlosti(kojih ina tri:plava žuta i crvena)pa svetlost dođe u naše oko,mi nećemo videti plavu,žutu i crvenu svetlost nego ćemo videti da je ta površina koja je odbila svetlost bela.
Ako pogledamo površinu koja upija svu svetlost ,u naše oko neće doći svetlost,jer je ostala zarobljena u toj površini,pa ćemo tu površinu videti kao crnu.
Ako svetlost padne na list,on upije žutu i plavu boju svetlosti a crvenu odbije pa crvena boja svetlosti dođe u naše oko,mi nećemo videti crvenu boju svetlosti, već ćemo videti da nedostaju žuta i plava boja. Mi ćemo taj list doživeti kao zelen.Zašto doživeti? Zato što zelena boja svetlosti ne postoji,naš doživlaj nas vara. Možda bi smo mogli reći da je list plavožut ali i to nebi bilo tačno jer u naše oko ne dođe plava i žuta boja svetlosti već crvena.da vidimo svetlost rekli bi smo daje list crven ali pošto vidimo da nema žute i plave boje svetlosti mi ga doživljavamo kao zelen.Dakle naš doživljaj nas vara.Jer površina koja upija žutu i plavu boju svetlosti nije zelena,već
je mi doživljavamo kao zelenu. Sada kada smo videli kakva je materijalna svetlost možemo razmišljati o bogu kao duhovnoj svetlosti.
Ni um ni razum nemogu vudeti svetlost jer je nevidljiva.
Znajući to bog je prvo morao da stvori nešto što bi upilo njega kao svetlost ,da bismo na osnovu nedostatka svetlosti videli da svetlost postoji.Ono što upija svetlost nazvao je mrak ili tama.Potrebna je dakle nauka koja nebi bila prava ,koja bi upijala svetlost,da bismo na osnovu nedostatka svetlosti shvatili svetlost.
Dete kad se rodi čisto je od bilo kakve nauke.potrebno je da ga pogrešno naučimo da bismo stvorili tamu koja će upiti svetlost da bi dete shvatilo svetlost. To nije posebno teško pošto smo svi pogrešno naučeni.Samo treba da ga naučimo da je ispravno ono što mi mislimo da je ispravno.Tako ćemo dobiti um,koji je proizvod škole zemaljskih roditelja . Um=prljavština ovog sveta.
Dakle um će upiti svetlost,pa će cemo na osnovu nedostatka svetlosti suditi o svetlosti.
Na primer:Svi znamo šta je čisto a šta prljavo u ovom svetu koji vidimo očima telesnim.
Ali ne doživljavamo svi na isti način.Ima nas koji vidimo da je nešto prljavo ali to ne doživljavamo kao nešto loše pa nam i ne smeta.Ali ima nas koji prljavštinu doživljavamo kao nešto loše,pa nam smeta.Ta škola koja nas tera da stvari vidimo lošima je duhovna prljavština.A bog ništa loše nije stvorio.Tako se mi školom zemaljskom protivimo bogu.Pa sudeći drugima za njihovu prljavštinu osudismo sebe za našu.A kazna za sud je bol i patnja koju osećamo.Dakle kako u slučaju lista videsmo da nas naš doživljaj vara,jer zelena boja svetlosti ne postoji.Tako nas u ovom slučaju doživljaj (um) prevari pa mislimo da je prljavština loša.Kako nam nedostatak oka reče da zeleno postoji ,tako nam nam nedostatak razuma reče da prljavština loša.
Čistoća je pola zdravlja a nečistota druga polovina.Ovu mudrost um pretvori u šalu.

Ovo sam sa Zgarišta prebacila , mislim da je ovom postu mesto ovde Razz
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 20:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

SREĆA KAO SVETLOST

Pošto smo videli da je svetlost nevidljiva za oko.A sreća kao duhovna svetlost ima tu osobinu da je nevidljiva za razum.Potrebno je nešto što razum može da vidi,a što bi upilo sreću kao svetlost da bi razum mogao da shvati svetlost.Dakle potrebna je tamna strana razuma a to je um.Um predstavlja školu naših zemaljskih roditelja tj.prljavštinu ovog sveta.Sve nauke ovog sveta(matematika,fizika kultura itd.)predstavljaju veštine kojima ste vi ovladali, a um će pokušati da vas ubedi kako ste vi veliki na osnovu toga.Um će pokušati da vas ubedi kako je on razum i tako vas sprečiti da otkrijete šta je razum.Ako ste se pitali kako izgleda đavo,eto vam odgovora,vaš um je đavo.On će pokušati da predstavi sebe kao da je on svetlost da bi vas sprečio da upoznate boga.Posto đavo nemože da vidi kakav je bog,on ne vidi da na taj način radi u božiju korist tj da je sluga božji.On ne vidi da će na osnovu njega i njegovih dela,oni koji traže boga naći pravi put.Eto zašto bog nije ubio sotonu kada ga je svezao na nebu,nego ga je bacio na zemlju.Da bi smo mi koji živimo na zemlji na osnovu zla mogli da shvatimo šta je dobro.Tako sada vidimo da onima koji upoznaše boga đavo više nije zlo.Jer pomoću njega upoznaše boga,već je zlo onima koji žive u njemu.Pa mi sad ne mrzimo đavola radi nas jer pomoću njega upoznasmo boga već ga mrzimo radi naše braće koja mu se ne oteše pa zive u patnji, .gnevu, besu,jadu i nepravdi.Kako videsmo da ništa samo po sebi nije zlo nego je zlo sud kojim nas đavo nauči da sudimo tj.naš um, škola naših roditelja zemaljskih nas tako nauči.Sud naš nas osudi na patnju.Protiv đavola ćemo se boriti tako što ćemo prestati da sudimo da je nešto nepravda ,prljavo zlo glupo nekulturno itd. Nego ćemo se truditi da sve doživljamo kao pravedno pred bogom
Sreća je nevidljiva ,što znači da je nemožemo osetiti.Pa kako ćemo znati dali smo srećni? E zato postoji nesreća kuju možemo osetiti.pa kad saznamo kakva je nesreća moći ćemo da sudimo o sreći.
O granici između sreće i nesreće,neba i zemlje,duhovnog i materijalnog(telesnog),biblija ovako kaze.
Kod dobrog gospodara i sluga je obučen dobro kao i sin pa ih je lako pomešati.
Zato nemojte da se začudite što ću vam reći da neka osećanja za koja ste mislili da su sreća zapravo nisu sreća.Naprimer,kupili ste nešto novo.polozili ste završni ispit,osvojili ste lepu devojku ,vaša ekipa je osvolila turnir itd.Svi znamo kako se osećamo u takvim situacijama Taj osećaj mi nazivamo srećom.A dali je baš tako?Taj osećaj je zapravo duhovna droga i ako ga bude mo retko doživljavali mi ćemo sebe smatrati nesrećnim.Pa ćemo trčati za vrednostima zemaljskim,jer kad kupimo nova kola telefon ili nešto drugo,mi se ne radujemo zbog tih stvari već zato što sebe vidimo velikima.jer smo se dokazali.Adroga će tražiti da je sve češće i češće uzimamo.Pa tako živeći u ovo vreme na ovim prostorima,gde nemožemo steći materijalna bogatstva da priuštimo sebi takva osećanja,mi ćemo sebe smatrati nesrećnima.

A još ako vam se neko našao na putu da ostvarite svoje ciljeve vi će te imati krivca,pa ćete mu suditi.a gde je sud ,tu je i patnja,pa će nesreća još veća biti.
Postavlja se pitanje kako ćemo znati kada smo srećni?
Pa po nedostatku nesreće.
U praksi to izgleda ovako:Kada se uveče osvrnete na prethodni dan.Pa vidite da se niste ljutili ni na koga,da se niste nervilali,da niste patili itd. Znajte da ste taj dan bili srećni.

Kada jednom osudite nekoga što vam se isprečio na putu ka sreći,vi će te svakodnevno razmišljati o njemu kao uzroku vaše nesreće,pa će te svaki dan patiti zbog toga i svaki dan biti nesrećni.
Jedini način da ponovo budete srećni je da mu oprostite.A da bi ste mu oprostili morate da ga opravdate.Pokušajte da se stavite na njegovo mesto.A šta ako ga je bog baš takvog stvorio.
U ostalom od vašeg oproštaja on neće imati nikakvu korist,već vi jer ćete ponovo biti srećni.
Tako neće ostati bez plate onaj koji za Hristom ide.
Dakle kako ćemo da razlikujemo sreću od nesreće koja izglada kao sreća?
Tako što sreću budući da je svetlost nemožemo osetiti.
Sve što možemo osetiti ma kolko nam lepo bilo,znajmo da to nije sreća već ono što je đavo ponudio u zamenu za sreću onima koji ginu.
Budući da osećanja sreće koja je ponudio đavo imaju i svoju lošu stranu koju mi ne želimo da sagledamo,biva nam da čašu meda još niko ne popi dok je čašom žuči....
Tako su žuč i med dve strane medalje koja se zove sreća a sama sreća se pokazuje u onoj trećoj strani koja kao krug spaja ove dve.
Dakle prava sreća nije ni žuč ni med ili i žuč i med,pa kako ko voli.
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 20:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ЧИСТИЋА КАО СВЕТЛОСТ

Када чистоћа као светлост падне на нешто па то нешто упије светлост,наш ум ће за то нешто рећи да је прљаво јер виде недостатак светлости.
Дакле ум неће рећи то нешто је упило светлост и светлост је тамо заробљена,већ ће рећи то је прљаво јер је тако научен да сагледава ствари.тако нас наш ум вара и тера да ствари видимо лошима иако оне то нису.
Погледајмо пчелу и осу.Једну видимо лошом а другу добром иако су оне створене да буду баш такве ни добре ни лоше.И дали је прашина прљава? И брашно је прашина.
Када нешто одбије чистоћу као светлост па светлост дође до ума тада ће наш ум за то нешто рећи ово је чисто.А дали је баш тако?Није,јер то нешто је одбило светлост и светлости тамо нема(а наше се жене убише чистећи и још осуђују друге које нису такве чистунице незнајући да то што ствари виде чистим и прљавим је њихова духовна прљавштина)
Тако наш ум погрешно научен прља свет у коме живимо.
Пошто нас наша духовна прљавштина тера да судимо а знамо да сваки суд носи у себи осећанје(гнева љутње или неко друго зависи до суда којим смо судили),то нас духовна прљавштина тера да будемо несрећни.
Испада да ћемо морати добро да порадимо на свом уму да би смо били срећни.
Често ми пребацују што инсистирам на својој грешности. надам се да се после ових текстова боље види колко смо заправо грешни тј. колко погрешно размишљамо.
На теми ДАЛИ ДОБРО И ЗЛО ОБЈЕКТИВНО ПОСТОЈЕ дошли смо до тога да добро и зло сано субјективно постоје.
Надам се да се сад мало боље види колко је то субјективно.
bezimeni
Na duhovnom putu

Pridružio: 12 Jun 2009

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 21:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Isus reče: Ko traži neka ne prestane tražiti dok ne nađe. Kada nađe, zapanjit će se; zapanjen, zadivit će se. I tada će vladati nad svime.
Pozdrav Tragacima !!!!
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeci
Strana 18 od 29

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30323 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12503 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90626 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35405 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42833 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11303 11 Apr, 2008 02:22 am
Nema novih poruka Galaktički Plimni Val Svjetlosti 2 adminfob 15912 28 Jan, 2008 02:24 am

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)