Kako ja zamišljam Boga
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 11 Jan, 2010 23:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::

Petar iz Podgorice ::

A svi koji bježe u posebne i daleke religije, to je već poseban problem i siguran sam u kojem su oni stanju, ali može ponekada da pomogne. Very Happy
Zezajte se do mole volje sa svime, nema svetog u tom smislu, ali
nemojte ozbiljno o onome što ne razumijete,
jer unižavate negdje pred sobom sebe.

lepo si ovo rekao, Piter... samo kad bi i razumeo... mozda pises, ponekad, i za sebe...
kazu neki da najvise i nacesce mi svi pisemo drugima - o sebi...
da bi se RAZUMELO... nesto... potrebno je da se UDJE... U TO... PREDA... otvorenog uma i srca, kao i sa TOLERANCIJOM... za sve drugo...
a, ZA TO TREBA DA SE COVEK - POSVETI... kao i svoje VREME... ozbiljnog proucavanja i rada... a ne samo - U PROLAZU... ja sam PROCITAO SVE VEDE ZA DVA SATA... I SVE ZNAM, IZ NJIH... a to SVE je da NISTA... NE VREDE...
i to je krajnja poenta... REALIZACIJA... DUHOVNA...
DA JE SVE = NISTA...

isto je i odnos RGB I CMYK... pre 15 godina sam poceo da pisem knjigu: SIMBOLIKA SVETLA U FOTOGRAFIJI... kao svrseni student praske skole fotografije i covek koji se bavi nekim proucavanjem duhovnih stvari...
i, vidim danas, posle samo 15 godina, SVETLOST VISE NIJE SAMO SIMBOL... NEGO - REALNOST... nasa tela, kako se prica, nisu vise sastavljena OD VODE 80 posto... nego od SVETLA - 100 POSTO...
i da se vratim na RGB I CMYK ( CIJAN, MAGENTA, ZUTA, ALI I CRNA...!!!) IZ STAMPACA...
JEDNO TE ISTO, SAMO SA SUPROTNE STRANE MEDALJE...
OBE KOMBINACIJE DAJU SVE KOMBINACIJE VIDLJIVOG SPEKTRA... s tima da je jedna kombinacija, SIMBOLICKI = SVE...
A, druga, simbolicki = NISTA...
ZAVISI SAMO OD - NACINA... PRILAZA... PROBLEMATICI...
jedno je NANOSENJE BOJA NA BELI PAPIR - SMYK
DRUGO JE - oduzimanje boja, iz belog spektra... - RGB
u ovom drugom slucaju je NEOPHODAN I IZVOR SVETLOSTI, BELE... pa se, PROPUSTANJEM KROZ FILTERE RGB, T.J. PRIZME - DOBIJAJU RAZNE KOMBINACIJE...
U PRVOM SLUCAJU - NE TREBA SVETLOST...
ZA PRINTERASE...
TO SE ZOVE - FLEKA...!!! Wink

pzz Laughing
Ostao si malo nedorecen

Nisam shvatio iz ovoga sto si napisao,dali receptori reaguju na svetlost ili ne.
Sta proizilazi iz ovog tvog pisanja.

Nesto ovih dana razmisljam,znaju li naucnici uopste kako oko reaguje na svetlost?
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 12 Jan, 2010 17:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::

alex radovic ::

kazu neki da najvise i nacesce mi svi pisemo drugima - o sebi...
...
isto je i odnos RGB I CMYK... pre 15 godina sam poceo da pisem knjigu: SIMBOLIKA SVETLA U FOTOGRAFIJI...
pzz Laughing

Ostao si malo nedorecen

Nisam shvatio iz ovoga sto si napisao,dali receptori reaguju na svetlost ili ne.
Sta proizilazi iz ovog tvog pisanja.

Nesto ovih dana razmisljam,znaju li naucnici uopste kako oko reaguje na svetlost?

brate Rale,

evo htedoh da, u PRVOM DELU - ISTAKNEM SEBE, KAO NESTO POSEBNO... KAO PRIMER onoga sto sam napisao, da mi, u najvecoj vecini, PISEMO SEBE, iako mislimo da se obracamo drugima...
u drugom delu sam pokusao da objasnim svoja iskustva sa RGB I CMYK, kao dva razlicita metoda iste medalje, uz malo simbolike... povodom primera da stampac ima 3 boje, crvenu, plavu i zutu... a monitor ima 3 boje - crvenu, zelenu i plavu.
dakle, naveo sam da stampac ima 4 BOJE, AKO racunamo i CRNU, KAO BOJU, a ostale 3 su - cijan, magenta i zuta.
kod RGB - a je neophodan ili JEDAN TOP BELE SVETLOSTI SA TRI NAVEDENA FILTERA, ILI TRI TOPA: R, G I B. I ONI BIJU - DIREKTNO U OCI, ili receptore, kako kazes.
kod STAMPE, je neophodan PAPIR, sa navlacenjem 4 boje, cmyk. Beli papir.
i, jos, da bi se STAMPA VIDELA, OPET JE POTREBNO - BELO SVETLO, t.j. 5600 kelvina... da PADNE NA STAMPANI PAPIR + DA SE - REFLEKTUJE, ODBIJE, U NASE OCI.
jedno je - DIREKTNO SVETLO, DRUGO JE - INDIREKTNO, REFLEKTUJUCE.
al sam pametan!
ali, meni je interesantna SIMBOLIKA SVEGA OVOG NAVEDENOG, a to je za duzu pricu.
a, nisam naucnik pa ne znam kako oko reaguje na svetlost, ALI POZDRAVLJAM PITANJE, IMA PUNO SIMBOLIKE, U TOME.
TO treba pitati OKULTISTE, naucnike za oci. Wink

pzz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 13 Jan, 2010 08:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Зосиме извини!

Стварно постоји грешка у мом поимању како наше око реагује на светлост.

Ипак када се мало извиди ствар та моја глупост у вези колорне шеме не руши причу о
односу светлости и таме,већ да сам се ја из глупости заплео у оно што не познајем довољно добро.

Ни сам незнам колико сам пута прочитао да нетреба да се уздамо у свој разум.
Мудри се уче на туђим грешкама а ови као ја на својим.
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 14 Jan, 2010 13:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rale,

iznenadio si me! Sva dobit je tvoja. Very Happy

Pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Eklarion

Pridružio: 16 Mar 2010

Poruka Poslao: 16 Mar, 2010 22:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima, moram da spomenem pre nego sto bilo sta napisem dalje, nisam procitao svih 20 i nesto strana ove teme i ovo je informacija koju sam shvatio ja kao istinitu sto znaci da za ostale to nije toliko vazno. e prica kaze sledece: prva stvar, individua se sastoji iz materijalnog tela i svetlosnog tela, u prevodu imamo dusu ili duha ili svoje vise ja itd. Postoji Kosmos u njemu galaksije u galaksijama nebeska tela ili planete, u ovom slucaju na planeti zemlji postoje individue u individuama organi u organima celija u celijama molekuli u molekulima atomi u atomima energija, tom energijom je sve povezano da li je to sunce ili mesec ili voda ili trava ili zemlja ili vatra ili led sve je to jedna energija, centralna kosmicka svest je ta energija od koje svi poticu (tj svako od nas je kap vode u velikom okeanu sto predstavlja kosmicku centralnu svest) mozete je nazvati Bog ali to nije osoba nego energija postoji 12 zakona koja ne mogu da se menjaju, isto tako nema pakla ni raja postoji dusa koja je poslata na zemlju da prozivi zivote i da svo to znanje i iskustvo odnese u finu materiju tj svet duhova (tj TEZI KA PROSVETLJENJU)...e sad tu upada reinkarnacija zato sto bog ili Kosmicka centralna svest nije stvorila dusu da prozivi jedan zivot i nakon toga sudi da li ce provesti ceo zivotu u raju ili paklu na vecno gorenje itd, nego kad covek umre dusa se odvaja u trenutku kao blic, jos jedna stvar kad cinite nekome lose onda cinite i sebi zato sto je sve povezano jednom energijom ako cinite dobro cinite i sebi isto tako, kad ste na visoj frekvenciji ziviti u takvoj okolini i sa takvim ljudima a kada ste na nizoj isto tako, visoke frekvencije su ljubav, mudrost i sve lepo a niske su bes, agonija, depresija itd...sto znaci da na niskim frekvencijama zive samo ljudi koji su losi ili zli (diskutabilna tema koju cemo preskociti). Pazite se alkoholicara i ljudi koji stete sebi oni su pod uticajem negativnih energija i lose aure. ima jos mnogo mnogo mnogo toga a postavicu jos o ovome kasnije. Mir s'vama.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
SrbinPravoslavac
Iskušenik

Pridružio: 15 Mar 2010

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 00:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Бог је љубав.
Iskušenik

Pridružio: 15 Feb 2010

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 09:05 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

SrbinPravoslavac ::
Бог је љубав.

A šta je ljubav?
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 12:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ganima ::

Бог је љубав.

A šta je ljubav?

Very Happy
 Nazad na vrh »
Šomika
Tragalac

Pridružio: 27 Jan 2009

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 15:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Eklarion ::
Postoji Kosmos u njemu galaksije u galaksijama nebeska tela ili planete, u ovom slucaju na planeti zemlji postoje individue u individuama organi u organima celija u celijama molekuli u molekulima atomi u atomima energija, tom energijom je sve povezano da li je to sunce ili mesec ili voda ili trava ili zemlja ili vatra ili led sve je to jedna energija, centralna kosmicka svest je ta energija od koje svi poticu (tj svako od nas je kap vode u velikom okeanu sto predstavlja kosmicku centralnu svest) mozete je nazvati Bog ali to nije osoba nego energija

Svi smo povezani tako što u atomima postoji prazan prostor koji je isti u svim atomima, i u Suncu i u čoveku.

p.s. sad sam se setio i drugih poređenja, ali nema veze, neću ih pominjati da nekom ne opoganim misli, ali sada je već kasno za to, pošto je neko već pročitao ovaj post...
 Nazad na vrh »
SrbinPravoslavac
Iskušenik

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 15:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Свако има своју дефиницију, која је мање више тачна, тај појам није одређен, као што ни појам Бога није одређен осим што сви знамо да је то савршено, безгрешно, нестворено биће које постоји од вечности.
Према томе, за мене је љубав оно прелепо осећање које станује у људском срцу, човек без љубави је човек без Бога, човек који у свом срцу нема љубави, нема ни Бога. Савршенство овог Божијег света осетио је свако ко има љубав у свом срцу.
Majstor

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 16:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šomika ::

Svi smo povezani tako što u atomima postoji prazan prostor koji je isti u svim atomima, i u Suncu i u čoveku.

Hajde, Šomika, možeš ti to bolje.
Ovako ću da pomislim da na livadi ima više ljubavi nego u gradu!
Very Happy
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 16:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Бог је љубав.

Srbine+, dobro nam došao. Very Happy

Evo ti za dobrodošlicu, da se identifikujemo, pitanje:
A šta je mržnja?
 Nazad na vrh »
SrbinPravoslavac
Iskušenik

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 17:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

А зашто мене питаш? Confused
По мом мишљењу, мржња је отров за душу.

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 19:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::

Бог је љубав.

A šta je ljubav?

Very Happy

Very Happy
...ljubav je bog.. Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 23 Mar, 2010 19:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5.element ::

Zosim ::

Бог је љубав.

A šta je ljubav?

Very Happy

Very Happy
...ljubav je bog.. Very Happy

Ljubav je energija i predstavlja odsjaj Božije Duše! Od svih energija koje postoje jedino je ona ostala verna Bogu i jedina energija koju nije moguće posedovati već je od Boga data svoj deci na Zemlji i treba je veoma proučavati jer je puno inteligentna!!! Energija ljubavi svemu daje novi zanos i nadahnuće,o ovome ne moram pisati jer svako zna kada je zaljubljen,kada voli u kakvom nadahnuću je spreman raditi i uraditi mnoge stvari!!!
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeci
Strana 22 od 29

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30540 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12849 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 93227 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35876 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43208 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11589 11 Apr, 2008 02:22 am
Nema novih poruka Galaktički Plimni Val Svjetlosti 2 adminfob 16164 28 Jan, 2008 02:24 am

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)