Kako ja zamišljam Boga
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Pridružio: 29 Mar 2010

Poruka Poslao: 02 Apr, 2010 16:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::
Citat:
Ans:
Al, ko zna, možda Ans nije u pravu ...

Aha! Svaka cast. Smile Malo ko je u stanju da tako lepo kaze. || Ja tako mislim, ali mozda nisam u pravu ||
Dizem kapu. Cool

Citat:
Ans:
sve dok nismo u stanju da tom Iluzijom (prividno) MANIPULIŠEMO

Pa manipulisemo jednim delom. Makar i malim delom. Menjamo stvari. Unapredjujemo stvari.
Mislimo nove misli, stare odbacujemo. To je isto nekakva manipulacija "iluzijom".

Brate, Alm,
nema potrebe za dizanjem kape za nešto tako normalno ...

Ans
pretpostavlja da u ovom relativnom svetu nema apsolutne istine ni neprikosnovenog sudije, tako da VEROVATNO niko ne može biti apsolutno u pravu ...

A ako se i Ans
nekada ponaša kao da je apsolutno u pravu, ili kaže nešto iz čega se može zaključiti da misli da je apsolutno u pravu, to je samo njegovo trenutno viđenje iz njegovog trenutnog ugla gledanja, tako da se, evo, unapred i unazad izvinjava ako se (bude) ponašao kao ... apsolutista ...

Jer, poštivanje tuđe slobodne volje je, po Ansovom viđenju, poštivanje Božije Volje, i jedan od najvažnijih karmičkih principa ...

I još nešto:

Govorili
smo o Božijoj Iluziji u liku i obliku onog što uobičajeno zovemo fizička ili materijalna stvarnost, tj. o onom što se na istoku zove Maja, a pod manipulacijom takvom „iluzijom“ Ans je podrazumevao specijalnu vrstu manipulacije koju nazivamo „čarobnjaštvom“ ili „magijom“, a rezultati te manipulacije poznati su nam pod nazivom „čudo“ ...

Takvu
vrstu manipulacije (prividno) izvode ljudi koje nazivamo čarobnjacima, magima, fakirima, iluzionistima, itd., ali u suštini, iza svega toga, kao i iza svega (ostalog) UVEK stoji Božija Sila ili Božija Volja, svejedno je ...

A
te vrste manipulacija o kojima ti i Ra8 zborite, su jedna sasvim druga vrsta manipulacije, koju obično nazivamo umnom manipulacijom, ili manipulacijom uma ... a to je, u principu, sasvim druga priča ...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 02 Apr, 2010 16:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

RA8 ::
Po meni je manipulacija izmišljeni izraz (pojam) da bi se u ljudima izazvao strah. Ona sadrži u sebi kretanje i nove stvari, koja kod onih koji vjeruju u nju izazivaju osjećaj nesigurnosti.
Kada shvatimo da smo ovdje jer smo pristali na to, da su ovdje i druga bića koja su pristala na to... manipulacija nestaje...

Nisi dignuo kapu već spustio naočale Almi Laughing Wink

Ti
i Almi ciljate na manipulaciju (nečijim) umom, dok je Ans imao u vidu manipulaciju nečijeg uma nad fizičkom, materijalnom stvarnošću, koju (manipulaciju) zovemo čudom, što su u suštini dvije različite “stvari” (iako između njih ponekad može da dođe i do nekih dodirnih tačaka i preplitanja) ...

Ali,
ti si sad pokrenula novo pitanje - pitanje slobode individulane, ljudske volje, što je opet vrlo zanimljiva priča ..., ali pretpostavljam da ima posebna tema o tome ...
 Nazad na vrh »
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 02 Apr, 2010 17:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako ja zamišljam Boga ?
Ako moraš nešto da zamišljaš ,znači da si odvojen od toga. Laughing
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 02 Apr, 2010 17:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dejjan ::
Kako ja zamišljam Boga ?

Argument-rum a kontra-rio:
Kako ja ne zamišljam Boga ?
Ako ne moraš nešto da zamišljaš ,znači nisi odvojen od toga. Very Happy

Dejjjans.
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Apr, 2010 19:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ans:
Ans
pretpostavlja da u ovom relativnom svetu nema apsolutne istine ni neprikosnovenog sudije,
tako da VEROVATNO niko ne može biti apsolutno u pravu ...

Ja se slazem. Smile

Citat:
Ans:
A ako se i Ans
nekada ponaša kao da je apsolutno u pravu, ili kaže nešto iz čega se može zaključiti da misli da je apsolutno u pravu, to je samo njegovo trenutno viđenje iz njegovog trenutnog ugla gledanja, tako da se, evo, unapred i unazad izvinjava ako se (bude) ponašao kao ... apsolutista ...

Jer, poštivanje tuđe slobodne volje je, po Ansovom viđenju, poštivanje Božije Volje, i jedan od najvažnijih karmičkih principa ...

Super. Smile Dobro je sto ti to razumes. Ima masu drugih ovde a i drugde koji bi trebali malo da ovo prostudiraju.

Ovo drugo za manipulacije sto kazes - slazem se.

Prva je ok. Duse manipulisu snom, javom i igrom. Slobodnom voljom, kreiraju svoju *iluziju*.

Druga zapravo i nije manipulacija, ali je silovito programiranje reaktivnog uma, elektroshokovima (patnjom), drogom i hipnozom. Ili ukratko, PRU-PDH.
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 02 Apr, 2010 19:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ans i Eva Jargi ::

rale ::

Све је то тешко за објашњавање.Парадокс је то да се множина очитује у једнини и није ''ја''
Речи су несавршене да би описале суштину
Смисао се не тражи тамо где га има већ где га нема.
Ко тражи светлост по дану
Занимљиво је да је Божје име Син Божји
Ако је Бог Син ко је Отац?

Ti to ozbiljno, Rale, misliš da Bog otac može imat decu ...??? Laughing

Ajd, onda, majke ti, objasni kako Bog OTAC rađa Božije sinove: na usta ili ... Rolling Eyes

Ajd, da je žemsko, pa da nekako i razumem ... Wink
Видим да си везан материјалним где жене рађају тело,па неможеш да се пребациш на духовни план где се дух од духа рађа.
Син од Оца а Реч је семе.
Вера је вода којом се семе залива.
Земља је школа овога света или Ум.
Али узалуд пишем,ако вам Бог не отвори очи остаћете слепи код очију.
А ни као синови се нећете родити да би сте схватили шта вам пишем.
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 02 Apr, 2010 20:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Po meni je manipulacija izmišljeni izraz (pojam) da bi se u ljudima izazvao strah. Ona sadrži u sebi kretanje i nove stvari, koja kod onih koji vjeruju u nju izazivaju osjećaj nesigurnosti.
Kada shvatimo da smo ovdje jer smo pristali na to, da su ovdje i druga bića koja su pristala na to... manipulacija nestaje...

Nisi dignuo kapu već spustio naočale Almi Laughing Wink

Ti
i Almi ciljate na manipulaciju (nečijim) umom, dok je Ans imao u vidu manipulaciju nečijeg uma nad fizičkom, materijalnom stvarnošću, koju (manipulaciju) zovemo čudom, što su u suštini dvije različite “stvari” (iako između njih ponekad može da dođe i do nekih dodirnih tačaka i preplitanja) ...

Ali,
ti si sad pokrenula novo pitanje - pitanje slobode individulane, ljudske volje, što je opet vrlo zanimljiva priča ..., ali pretpostavljam da ima posebna tema o tome ...

Jeje..ima i vaginalna manipulacija al ju je malo teže izvoditi muškom rodu dok ženskom jako dobro ide od ...ruke..hihi.. Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Apr, 2010 21:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
5Element:
Jeje..ima i vaginalna manipulacija al ju je malo teže izvoditi muškom rodu dok ženskom jako dobro ide od ...ruke..hihi.. Very Happy

Vidi ti nju! Very Happy Cccc, dobro.

To je igra iluzije. Ali neka, videcete vi u sledecem zivotu, kad ja budm zensko a vi musko! Laughing
Yarilo

Pridružio: 23 Mar 2010

Poruka Poslao: 02 Apr, 2010 21:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav, brate Yarilo!

Jedno pitanje od Ansa:

Možeš li objasniti put kojim tvoje reči i misli dospevaju u tvoju svest? Rolling Eyes

Pozdrav

Pozdravljam vas, brate Ans, sestro Eva i Jargi (nisam siguran za pol Confused )!
Mogu da POKUSAM da objasnim:
Prirodno bi bilo reci da su reci tu bile sve vreme, samo su procesom slicnim spoznaji pretekle iz PODSVESTI u svest. One su u stanju slatke neotkrivenosti slicne blistavim energetskim sferama, iz kojih se tek formiranjem reci izdvajaju konkretne niti i bivaju osposobljene za audijalni prenos kroz mene, kad ih i drugi mogu cuti. Ali, osecam tendenciju reci da je u pitanju NADSVEST kao njihovo utociste. Sam proces prelaska reci u svest mi je maglovit a misli u svest sasvim nevidljiv, ali kada dodje vreme za to, odgovor ce mi se javiti poput epifanije, kako to obicno biva svakih petnaest do sedamnaest putovanja kroz medju-svetove.
Do tad, ziv mi bio. Pozz
I ako smem da pitam, sto pitas? Embarassed

Odlicno receno! Thumright Sve je u pristanku ili nepristanku na nesto tj. sa slaganjem ili ne-slaganjem sa onim sto nam se desava ili ne-desava u zivotu. Ako si ti u centru SVOG sveta i jedini njegov gospodar, sto bi te se uopste i doticalo nesto kao sto je manipulacija, ako ti jednostavno odlucis da u tome svetu ne bude niceg te prirode. Cool
"Gdje Jarilo hodi, tu vam polje rodi..."

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 03 Apr, 2010 08:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako ja zamišljam Boga ?

Dejjjans.

Odlicno, vrlo dobro, prva ocena 3!
RA8
Tragalac

Pridružio: 27 Mar 2010

Poruka Poslao: 03 Apr, 2010 18:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ti i Almi ciljate na manipulaciju (nečijim) umom, dok je Ans imao u vidu manipulaciju nečijeg uma nad fizičkom, materijalnom stvarnošću, koju (manipulaciju) zovemo čudom, što su u suštini dvije različite “stvari” (iako između njih ponekad može da dođe i do nekih dodirnih tačaka i preplitanja) ...
Ali,

Hvala ti na objašnjenju, no nekako mi se čini da je ipak to Jargi pričao, hmmm....
Laughing

5.element, imaš pravo, vaginalna manipulacija je danas poprimila velike razmjere Wink
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 03 Apr, 2010 22:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako ja zamišljam Boga ?

Dejjjans.

Odlicno, vrlo dobro, prva ocena 3!

Tri ocene, a dve poruke.

Petica je za Boga,
četvrtica, za Dejana,
a TROJKA za Dejjansa. Very Happy
 Nazad na vrh »
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 03 Apr, 2010 22:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::
Citat:
Ans:
Ans
pretpostavlja da u ovom relativnom svetu nema apsolutne istine ni neprikosnovenog sudije,
tako da VEROVATNO niko ne može biti apsolutno u pravu ...

Ja se slazem. Smile

Citat:
Ans:
A ako se i Ans

Super. Smile Dobro je sto ti to razumes. Ima masu drugih ovde a i drugde koji bi trebali malo da ovo prostudiraju.

Ovo drugo za manipulacije sto kazes - slazem se.

Prva je ok. Duse manipulisu snom, javom i igrom. Slobodnom voljom, kreiraju svoju *iluziju*.

Druga zapravo i nije manipulacija, ali je silovito programiranje reaktivnog uma, elektroshokovima (patnjom), drogom i hipnozom. Ili ukratko, PRU-PDH.

Ans
smatra da ne postoji MNOŠTVO duša, nego samo JEDNA.
Duša tu sija, tu si ja, u Duhu, u Bogu.
 Nazad na vrh »
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 03 Apr, 2010 22:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Све је то тешко за објашњавање.Парадокс је то да се множина очитује у једнини и није ''ја''
Речи су несавршене да би описале суштину
Смисао се не тражи тамо где га има већ где га нема.
Ко тражи светлост по дану
Занимљиво је да је Божје име Син Божји
Ако је Бог Син ко је Отац?

Ti to ozbiljno, Rale, misliš da Bog otac može imat decu ...??? Laughing

Ajd, onda, majke ti, objasni kako Bog OTAC rađa Božije sinove: na usta ili ... Rolling Eyes

Ajd, da je žemsko, pa da nekako i razumem ... Wink
Видим да си везан материјалним где жене рађају тело,па неможеш да се пребациш на духовни план где се дух од духа рађа.
Син од Оца а Реч је семе.
Вера је вода којом се семе залива.
Земља је школа овога света или Ум.
Али узалуд пишем,ако вам Бог не отвори очи остаћете слепи код очију.
А ни као синови се нећете родити да би сте схватили шта вам пишем.

Brate, Rale,

nisi osetio prizvuke šale??

Ans vezan materijalnim, to je isto ko da si reko da “reči na usta ulaze”...

Lepa je ta priča o semenu i oraču, još samo kad bi je (pravilno) svatio ...

Pravi orač zemlju (um) ne zaliva vodom (verom), nego akašom (čistim metafizičkim iskustvom) uz koje seme najbolje klija, raste i donosi dobar plod, tj. Sebe ...

Počuj, Rale, ovo je bez šale:

Na veri neznanje nikad ne ispari ...
Vera ti ne može dati plod, možeš milijarde godina i života zalivati seme tom jalovom vodicom, ništa neće rodit bez neposrednog iskustva ...

Priču
o Bogu kao svetom Trojstvu (Otac, Sin i Duh Sveti), razumeo si na znanju zasnovanom na onom što si čuo ili pročitao, bez unutrašnje istinske spoznaje u koju se ne može sumnjati ...

Bog je UVEK celi, i nikad se ne deli, ... niti rađa, nit porađa ...
Niti se IKO (UISTINU) rađa i umire ... Rolling Eyes
 Nazad na vrh »
Ans i Eva Jargi
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 03 Apr, 2010 22:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Yarilo ::

Pozdrav, brate Yarilo!

Jedno pitanje od Ansa:

Možeš li objasniti put kojim tvoje reči i misli dospevaju u tvoju svest?

Pozdrav

Pozdravljam vas, brate Ans, sestro Eva i Jargi (nisam siguran za pol Confused )!
Mogu da POKUSAM da objasnim:
Prirodno bi bilo reci da su reci tu bile sve vreme, samo su procesom slicnim spoznaji pretekle iz PODSVESTI u svest. One su u stanju slatke neotkrivenosti slicne blistavim energetskim sferama, iz kojih se tek formiranjem reci izdvajaju konkretne niti i bivaju osposobljene za audijalni prenos kroz mene, kad ih i drugi mogu cuti. Ali, osecam tendenciju reci da je u pitanju NADSVEST kao njihovo utociste. Sam proces prelaska reci u svest mi je maglovit a misli u svest sasvim nevidljiv, ali kada dodje vreme za to, odgovor ce mi se javiti poput epifanije, kako to obicno biva svakih petnaest do sedamnaest putovanja kroz medju-svetove.
Do tad, ziv mi bio. Pozz
I ako smem da pitam, sto pitas? Embarassed

Odlicno receno! Thumright Sve je u pristanku ili nepristanku na nesto tj. sa slaganjem ili ne-slaganjem sa onim sto nam se desava ili ne-desava u zivotu. Ako si ti u centru SVOG sveta i jedini njegov gospodar, sto bi te se uopste i doticalo nesto kao sto je manipulacija, ako ti jednostavno odlucis da u tome svetu ne bude niceg te prirode. Cool

Brate, Yarilo,

reči, misli, osećanja i svi drugi sadržaji ljudske svesti ne dolaze ni iz “podsvesti”, ni iz “nadsvesti” ni iz “nesevesti”, nego od BOGA ...

Svo
“ljudsko” iskustvo, uključujući i kompleks “ja” osećaja kroz koje se iskustvo proživljava , izvire iz istog izvora i projektuje se na Ekranu Boćije svesti, a tu projekciju mi doživljavamo kao “čulne doživljaje psihičke i fizičke stvarnosti” ...

Nego, što se bojiš da pitas, zašto pitam? Wink

Pa pitah zato što si obrnuo teze, jer kažeš:

“Ako se ocigledno suvisna rec "stvaranje" izostavi, smisao je kompletan i na mestu. Mozda ako se "ljudi stvaraju Boga" zameni sa "ljudi prihvataju Boga", recenica ce imati smisla tako sto ce na neciji zivot Bog imati uticaj onoliko koliko mu ovaj dozvoli tj. koliko bude zeleo. Sve je u volji i izboru. Ne govorim da je ona snaznija i od Svevisnjeg, ali moze 'zabraniti' njegovom uticaju, ako je to ono sto pojedinac zeli (a niko ko u sebi ima bar malo zdravog razuma, ili bolje receno - zdravog DUHA, taj uticaj ne bi blokirao).”

Ans
veda da ljudi “postoje” samo kao Božija projekcija, i kao takvi ne mogu imati ništa “svoje”, pa ni slobodnu, ili bilo koju drugu volju ...

Individualna volja je samo “maskirana” Božija volja ... "jaka" ili "slaba" onoliko koliko Bog dopušta ...

Zato
reći da će “ ...na neciji zivot Bog imati uticaj onoliko koliko mu ovaj dozvoli tj. koliko bude zeleo ...”, ima smisla kao kada bi rekao da neki lik iz nekog crtića može nešto dozvoliti ili zabraniti Crtaču ...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeci
Strana 26 od 29

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30492 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12760 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 92480 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35741 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43109 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11522 11 Apr, 2008 02:22 am
Nema novih poruka Galaktički Plimni Val Svjetlosti 2 adminfob 16081 28 Jan, 2008 02:24 am

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)