Kako ja zamišljam Boga
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 28 Jan, 2009 00:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

herc

Poslednji izmenio Litlneks dana 29 Jan, 2009 12:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
vasudeva

Pridružio: 28 Nov 2008

Poruka Poslao: 28 Jan, 2009 00:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dajte si Slobodu.[/quote]
Odlično i ja se slažem,počni prvo od svoje kuće,mislim da imaš puno posla!!![/quote]

Vidiš, Dušo Draga, moja kuća je Svugde.
I kada nađem za shodno da se negde pojavim, onda se pojavim, bez obzira što ima netko za izjaviti i koje reći ima za upotrijebiti.
Samo kažem: kakve veze ima, tražili su, dobili su.
Da li su uopće znali što su tražili, ne zanima me, tražili ste: Gledajte.
To je cijela prića.
Da li ju razumijete ili ne, ja nemam ništa s tim.
Pusa
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vasudeva

Poruka Poslao: 28 Jan, 2009 00:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Litlneks ::
[pa tek onda meni dođi na ovaj forum da pričaš o reči BLAGOST! Pročitaj šta sam bona napisao,očito ti Srpski slabo ide jer u ovoj rečenici nigde nisam pomenuo da je ovo moj forum,već lepo piše kako bi rekao Vuk a to nema ni Engleski ČITAJ KAKO JE NAPISANO PIŠI KAKO GOVORIŠ znači zaključak: ne dođi na moj forum već na ovaj forum!!!

Ajde, sada, bez zajebancije, ovo "duhovni" forum.
Što ovaj gornji navod ima sa "duhovnošću"?
Ja jesam stara žena, senilna još uvek ne, luda na svoj kraj da, ali , ljubavi , će ovo ima ikakovu vezu sa "duhovnost" ja carica Milica glavom i bradom, a ti ni vidio, bez uvrede, cara Lazara.
Pusa
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 28 Jan, 2009 00:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

herc

Poslednji izmenio Litlneks dana 29 Jan, 2009 12:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 28 Jan, 2009 00:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote=" a carica Milica glavom i bradom, a ti ni vidio, bez uvrede, cara Lazara.
Pusa[/quote]

Ova konstatacija nikako ne valja i nije tacna. Zato sto on jeste video Cara lazara. a ti nisi Milica sigurno.
nije duhovnost dirati u rane.
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 28 Jan, 2009 00:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="Litlneks Poljubac i tebi neka krasi tvoje lice a pošto si svuda lako ćeš ga naći![/quote]
Ja Jesam kako svoje, Bog je ipak sebi prvi bradu stvorio, lice, a onda sam samo vaše/naše ogledalo, i VIDIM se SVUGDJE.
Vrlo Jednostavno.
Tko razumije i nema se potrebu ograđivati, jer doista, bilo bi mi jasno da nešto imaš potrebu naučiti ovde i podijeliti ovdje, onda ta "osobnost" nema potrebu za upotrijebljenim riječima.
Očete djeco lupati glavom o zid?
Ma, lupajte do prekosutra.
Ja vam ne gledam televiziju, novine čitam tu i tamo, vijesti na radiju slušam da čujem temperaturu vanka, da znam što da obučem ako idem van, tako da ove gluposti sa zadovoljstvom prepuštam vama. Ukoliko imate potrebu za tim. Ja nemam.
Vama na volju.
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 28 Jan, 2009 00:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
[quote=" a carica Milica glavom i bradom, a ti ni vidio, bez uvrede, cara Lazara.
Pusa

Ova konstatacija nikako ne valja i nije tacna. Zato sto on jeste video Cara lazara. a ti nisi Milica sigurno.
nije duhovnost dirati u rane.[/quote]

Vera, ljubavi, kada i kojem svemiru mogu očekivati tvoju knjigu?
Treći put postavljam pitanje.
Kada ispunite obećano, onda čete eventualno imati pravo da pričate gluposti.
Do tada Ne.
Vjerujem i Znam da me se jako, jako dobro razumije.
pusa
 Nazad na vrh »
Mirko
Gost

Poruka Poslao: 28 Jan, 2009 00:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam obracao paznju na davno postavljeno pitanje Androgina da li je slika Boga koju sam uz pomoc Zockey-a posta-vio 18.12.08.g., dala meni odgovor o tome kako izgleda Bog. Ne ta slika je posluzila da pokazem ucesnicima foruma koji nisu imali prilike da vide ovu fresku Boga Oca u kupoli paraklisa rodjenja Presvete Bogorodice na Hilandaru (ni ja je nisam licno video i ako sam tamo bio 4 puta jer se nalazi u jednom od mnogih malo poznatih i za siru publiku nedo-stupnih delova manastira) a snimak sam dobio na DVD-u od jednog prijatelja. Lepota ove freske, prve na kojoj sam video Boga Oca samog je bila razlog i zelja da se vidi kako su Boga jos pre 500-600 godina zamisljali monasi na Hilan-daru a naravno da svako od nas moze i treba da na svoj nacin zamislja Boga Oca.

Ono sto sa sadasnjim iskustvom znam, praveci fotografije foto aparatom je cinjenica da na tom snimku ostaje mini-mum 20-30% vibracija, frekvencija, svetlosti, energija i znanja koja su se u momenti snimanja nalazila u tom prostoru sto takvim snimcima daje posebnu vrednost.

Takodje znam da sam snimajuci u Jerusalimu jerusalimsku Bogorodicu u crkvi Bogorodicinog groba i ikonu Bogorodice na zidu u prostoriji gde se nalazio grob Isusa Hrista u crkvi groba i vaskrsenja Isusa Hrista, cije sam snimke naknadno pravio sada vec mogu reci u desetinama primeraka koje sam poklanjao i nailazio na ljude koji su sve to mogli i da osete.

U januaru 2006.g. kada sam bio za Bozic u Jerusalimu snimao sam kamerom, foto aparatom i tonski uz pomoc USB mega stika. Tada su sa prostora stare Jugoslavije bile samo dve grupe po oko 40 turista a grupa u kojoj sam bio a koju je vodilo Dobrocinstvo, bila je primljena i od jerusalimskog Ptarijarha Teofilosa III. Ceo razgovor sa njime u trajanju od skoro 60 minuta sam snimao kamerom a zavrsne reci Teofilosa III i njegov blagoslov svima koji su ga posetili i nasim porodicama ostavio je na mene nezaboravan utisak. Zato znajuci da bi pod uslovom da godisnje sa ovih porostora ide oko 1000 turista u Svetu zemlju i da bi je svi posetili bilo bi potrebno 7000 godina, foto, fono i snimke kamerom narezujem na DVD i delim ih i poznatima i nepoznatima sa zeljom da i kod drugih probudim zelju da posete Svetu Zemlju. Znam da puno vernika nece biti u mogucnosti da odu tamo pa je takav DVD koliko toliko zamena i mogucnost da se makar i na taj nacin vide lepote Svete Zemlje i svetih mesta koje je potrebno ukoliko to mogucnosti dopustaju, posetiti. Pogotovu je vazno posetiti manastir Svetog Save Osvecenog u judejskoj pustinji koji je 2-3 puta pohodio i nas Sveti Sava o cemu sam vec pisao.

Prilikom posete Svetoj Zemlji sam ne znam kako dosao na ideju pa sam sa 3 cudotvorna izvora uzeo vodu kao i iz reke Jordan u mestu Jardenit u kome je Isus Hrist krstio Apostole posto se mesto na kome je Sv. Jovan Krstitelj krstio Isusa Hrista nalazi u zoni neke vojne baze Izraelaca i tamo je moguce otici veoma retko najvise jedanput godisnje.

Tu vodu pakujem u male plasticne bocice na koje lepim slike mesta iz kojih je voda uzeta i delim odredjenim mana-stirima. Prosle godine u septembru posebno odusevljnje je pokazao jedan monah iz najveceg manastira na Svetoj Gori Atonskoj, ruskog Svetog Pantelejmona kome sam pored vode dao i DVD. Monasi mogu da osete i tacno znaju sta dobijaju pa tako i reaguju.

Nadam se da nisam preterao sa duzinom teksta, ali je tema interesantna.

Pozdrav od svima od Hadzi Mirka.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 28 Jan, 2009 00:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

herc

Poslednji izmenio Litlneks dana 29 Jan, 2009 12:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 28 Jan, 2009 01:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Pusa

nije duhovnost dirati u rane.[/quote]

Oprostite mi svi, no ovo što je rečeno za mene nema apsolutno nikakovog smisla.
Rane?
Vera, Dušo, radi se o ponosu.
Ponos nema veze sa duhovnošću.
No, ja sam ponosna što pripadam jednim dijelom toj lozi.
A, u puno drugih dijelova, ima loza na izbor.
Jedinstvo.
Zahvalna sam "sebi" i "svima" koji smo rekli o.k. : ti jesi naš šnjuf, koliko ti imaš ljubavi za nas, mi imamo još više za tebe. I to Jeste Blagoslov.
Uđite u moj um i srce, sve će vam biti jasno.
Nikada se više nećete u svom neznanju sjetiti napisati ovako nešto.
Volite "sebe".
To je sve što vam "ja" i "moja" familija" imamo za reći.
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 28 Jan, 2009 02:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[
A po tebi je ovo odraz duhovnosti,pa lepo sam te ja pročitao na početku,počni od sebe da primenjuješ reči BLAGOST i DUHOVNOST!!!

Ljubavi, a, da se ti vratiš u vrtić?
A, možda ima i nešto prije?
Prestanite pričati gluposti.
Poslušajte sami sebe.
Koliko to ima smisla?
Vama.
Razmaknite misli.
Dajte najbolje od sebe da VIDITE.
Pa, šta god to bilo.
pusa
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 28 Jan, 2009 02:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nije mi jasna samo jedna stvar, a glasila bi: čemu tolika ogorčenost?
Ja sam bila cijela dva dana gorka, no, dalje ide Radost, bez obzira koliko to bilo kome zvučalo i zvuči suludo.
Za mene je tako.
To sam ja.
Zoranu će se opet štucati, njegova stvar, ne morate pogledati iza ogledala, pogledajte sebe u ogledalo, ukoliko imate dovoljno hrabrosti, pogledajte iza ogledala.
Ima puno ljepih stvari u ogledalu, a, i, iza ogledala.
Uživajte
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 28 Jan, 2009 06:51 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

herc

Poslednji izmenio Litlneks dana 29 Jan, 2009 12:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 28 Jan, 2009 10:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

herc

Poslednji izmenio Litlneks dana 29 Jan, 2009 12:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 28 Jan, 2009 10:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Androgin ::
Ja jesam svijest.
Ja sam neuništiva i vječna Božanska Iskra.
JA, u krajnjem, jesam BOG.
Ja nisam ovo tijelo koje koristim za sticanje iskustava koja nazivam moj život.
...
Još jednom da ponovim: moja iskustva su mi donijela neporecivo znanje o tome da sam vječan, da je suštinski i sve oko mene vječno pa tako nemam šanse da bilo koga suštinski povrijedim.
Moram ovo da iskomentarišem na neki način...

SVEST je orjentisanost u 4 stvari (psihološka podela):
- Vreme
- Prostor
- Ja
- Drugi

Ako nemamo nešto od ovoga već smo jednom nogom u psihijatrijskoj ustanovi, jer nismo u stanju da živimo na planeti Zemlji.

E sad, tačno je da prosvetljena osoba više nije osoba (nema individualnost), ali je i tačno da je stapanje sa Bogom moguće tek bez tela, ali i bez svega ostalog.

Znači nemoguće je biti prosvetljen, ili NADSVESTAN kao čovek, tako da podržavam teorije o evoluciji kroz takozvane kasnije vantelesne ''inkarnacije'' u nekim višim sferama.
Ovaj naš život služi samo za učenje putem iskustva - tako je.

Eto, to je moje mišljenje o ''Svesnosti'' tipa: JESAM - Ja sam Bog.

To je naravno moguće samo sporadično, ja takođe imam takve spoznaje, ali mi smo samo pojedinačne kreacije, a ISKRA u nama je nedohvatljiva dok ne odbacimo SVE - dakle i ostatak kreacije.
Stalno se pitam, kako si to postigao? A vidiš, lepo sam razumeo onu tvoju sličicu sa Jo-Joom.

I tebi isto to važi to objasni svojim sunarodnicima da je vreme praistorije davno prošlo i unesite malo duhovne prakse među Vaš "civilizovani i evropski narod",pa tek onda meni dođi na ovaj forum da pričaš o reči BLAGOST!
Не схватам, зашто инсистираш на овим стварима?
Да ли би ти икад писао на страном форуму?
Сигуран сам да не бих, као што то и мени не пада на памет.

Људи који то раде, по правилу су неоптерећени припадностима, не занима их нација, вера и политика - ја то сасвим лепо разумем и прихватам (не увек... Cool ).
Овај ''наш'' форум окупља углавном такав слој малограђанштине у транзицији, жељне духовности и незаинтересоване за оно што има вечерас на ТВ.
То је добро.

А све ствари што тебе боле, боле и мене, али овде нема саговорника на ту тему, ни међу ''нашим'', ни међу ''њиховим'' - постоје форуми за то.

Ево да те развеселим, поставићу цитат са неког форума из БиХ.
Citat:
SAČUVAJ ME BOŽE - HRVATSKE KULTURE, SRPSKOG JUNAŠTVA I BOSANSKE TOLERANCIJE!

Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Sledeci
Strana 4 od 29

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30323 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12503 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90623 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35405 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42833 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11303 11 Apr, 2008 02:22 am
Nema novih poruka Galaktički Plimni Val Svjetlosti 2 adminfob 15912 28 Jan, 2008 02:24 am

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)