OTKRIVANJE TAJNI
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 24 Dec, 2008 13:24 pm    Naslov: OTKRIVANJE TAJNI
Odgovoriti sa citatom

...
OTKRIVANJE TAJNI

U ovoj temi ćemo pričati o onome sto ljudi smatraju za tajne.
Ima ih mnogo. Ima mnogo pitanja na koja nemamo odgovor.
Pristup ovoj temi ce biti takav, da tragamo za odgovorima da otkrivamo tajne.
Mnogo puta sam sebi postavljala takva pitanja i tragala za odgovorima.
Za sve sto sam znala da tražim, da postavim pitanje, odgovor sam dobila.
Ova tema bi mogla biti jako zanimljiva.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 24 Dec, 2008 13:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

JA NE MOGU DA DEFINIŠEM ŠTA JE TAJNA ZA MENE?
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 24 Dec, 2008 13:54 pm    Naslov: makit
Odgovoriti sa citatom

Nakit

Cesto sam se pitala, zasto ljudi vole da se kite. Svaka civilizacija koju mozemo da dokucimo istrazivanjima, ima nezaobilazan element, nakit.
Misljenje je da on sluzi za ulepsavanje, da bi se izmedju polova izazvalo dopadanje, da poveca privlacnost. Nakit je postao i simbol moci.
Nekako sam znala da je njegovo znacenje daleko dublje i da mu je svrha daleko vaznija.

Onda sam se setila price od pre 10.000 godina ispricane ljudima.

Nakit vas moze spasiti, sacuvati vam zdravlje, pravite od svega sto je cvrsto obruce, alke, i stavljajte ih oko vrata, ruku, noge. Pokazano im je kako to da rade, i objasnili razloge.
Zivot ljudi na odredjenom prostoru isposni zemlju, podtane jalova. To uzrokuje pojavu raznih oboljenja i prerane smrti. Ako nosite nakit on ce neke elemente putem koze nadomestiti. Male potrebe organizma za nekim elementima mogu se i tako dodati. Vazno je da elementi budu uzeti iz prirode i mesta gde ljudi ne zive.
Tako je pocelo kicenje, koje se pretvorilo u umetnost. Svi se kite, nose bar prsten.

Danas on jos uvek ima znacaj da sluzi za dopadanje a od vrste metala od kojeg je napravljen odredjuje i status.
Kada bi ljudi izanalizirali zemljiste na kojem zive, zatim uocili koji element nedostaje i pravili nakit, narukvice od njega, smanjila bi se razna oboljenje. Nakit bi i danas imao prvobitnu namenu, da odrzava zdravlje.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 24 Dec, 2008 14:08 pm    Naslov: Nastavak
Odgovoriti sa citatom

Ocigledno je da se zene vise kite, da muskarci u sebi nose zapis da zenu treba okititi. To je zbog plodnosti. Ceo zenski organizam stvara jajnu celiju, pravi seme buduceg bica, tu sposobnost treba ocuvati. Kod muskaraca je manja verovatnoca od kvara, jer kod njega svaka celija svoju kopiju stvara, tako da uvek ima sposobnih za oplodnju.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 24 Dec, 2008 14:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::

Tajna je sve gde postoji pitanje "ZASTO i KAKO RADI"
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 24 Dec, 2008 14:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Zockey ::

Tajna je sve gde postoji pitanje "ZASTO i KAKO RADI"

Ja tajne ne volim jer sam jako radoznala i volim da znam odgovore na sve pitanja koja me interesuju .

Isto tako ne volim ni lične tajne , ne volim ništa da krijem jer sam iskrena , a tajna u meni stvara pritisak , pa mi je lakše čim je nekome otkrijem - ovo se odnosi na moje lične tajne , dok tudje lične tajne čuvam !
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 24 Dec, 2008 14:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prema mojim saznanjima ,

zlato , srebro , poludrago , drago kamenje , biseri , ... su od davnina veoma cenjeni i bili su korišćeni u nekim ritualima , u smislu što su pojačavali moć tim ritualima , pa kao razne amajlije su služili , ... a us put su služili kao ukras - to im je bila zadnja namena , a danas se sve to izvitoperilo i ljudi prvenstveno koriste za ukras plemenite metale i drago kamenje ... a pošto se i krv prolivala zbog zlata , došlo je do toga da je i samo zlato izgubilo svoju plemenitu moć u odnosu na prošla vremena ... plus , ljudi su zaboravili kako se koriste zlato i dragulji - osim malobrojnih pojedinaca ...
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 24 Dec, 2008 14:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Radoznalost je ta koja pita Zasto i kako. Radoznalost traga za odgovorima. Nisam mislila na licne tajne i njihovo otkrivanje. Mislila sam na pitanja iz zivotnog okruzenja, pitanja iz nepoznatoga, Bar mene takva pitanja i zalja da znam odgovore su vodila ka saznanjima
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 24 Dec, 2008 15:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znam na šta si mislila ,

ali sam pomenula lične tajne , onako uz put Cool

Da nije radoznalosti ne bi bilo ni pitanja , a samim tim ni odgovora !
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 24 Dec, 2008 15:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jeste lepotice, radoznalost je iskra koja sve pokrece. Ti je imas u izobilju,
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 24 Dec, 2008 15:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tajna je jako lepa rec.

Jedna je od lepsih u srpskom jeziku.

U sustini, tajni nema.

Tajna nije odvojena od nas vec smo mi odvojeni od nje.

Za mene to sto je tajna, nije tajna za tebe i obratno.

Lepa tema.
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 24 Dec, 2008 15:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
jeste lepotice, radoznalost je iskra koja sve pokrece. Ti je imas u izobilju,

Bounce Compress roto2 roto kaktus Confused Yes Cool Srce si! Cmok Neutral Poljubac... cvet cvet cvet
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 24 Dec, 2008 15:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tale, tema je i zanimljiva, jer kada se dokuci Izvorno znanje, moze se tacno videti šta ljudi od toga naprave. Kako znanje koje im se da, preraste u nesto sasvim drugo. Od nečeg korisnog napravi se ritual u sasvim druge svrhe, bas je Caca o tome napisala post.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 25 Dec, 2008 13:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vidovitost

Šta je to, šta se desava u coveku da bi on mogao da vidi nesto sto drugi ne vide. To pitanje sam sebi davno postavila i prosle su godine dok nisam videla sliku koja mi je sve rekla. Mnogo drugih informacija sam morala prikupiti da bi se i slika vidovitosti pokazala.

Vidovitost se manifestuje na vise nacina. Dogadjaj se moze videti kontaktom sa nekim predmetom, kontaktom sa čovekom ili mestom dogadjaja.
Kontakt sa predmetom i mestom dogadjaja izaziva sliku proslih vremena. Vidovitost tog tipa je uvek istinita. Sta se desava: Svaki čovek je razlicit, ali u svakome zivi proslost i buducnost. Vidovitost se odvija na nivou ćelije. Čovek ima kao bice bilione frkfencija tesno zgusnutih. Dodir sa predmetom ili mestom, vaš KOD može da uspostavi kontakt sa jednom ćelijom koja je sa dogadjajem povezana, koja je bila prisutna dešavanju. Dobije se jasna slika, nekog pokolja, udesa, ubistva ili osobe koju ste voleli ili mrzali.Vidovitost ove vrste izaziva samo jako osecanje prezivljenog dogadjaja jer postoji potreba da se o njemu zna, da se ne zaboravi. Vidovitost je i kada sretnete osobu i cini vam se da je oduvek poznajete, taj osecaj ljudi zovu hemija izmedju bica.

Kontakt izmedju ljudi moze dati sliku budućnosti. Svi ljudi na Zemlji imaju globalno istu sudbinu, tako da i ove slike mogu biti prilicno tačne. Greska moze nastati iz razloga sto osoba koja hoce da joj vidovnjak nesto kaze ima zelju za tim saznanjem, ta zelja moze da se umeša i promeri saznanje, ono ne mora uvek da bude tačno, jer se može odnositi na drugi svet, ne naš. Buducnost moze da se promeni u JEDNOM TRENU, moze da je promeni jedna osoba ako ima dovoljno snage da ćeliju spoji sa Mozgom. To se na nasoj Zemlji desilo.

Kako se to moze videti kroz Paralelan svet na našem nivou svesti. Covek ne obraca pažnju na telo dok je sve u redu. Kada se dogodi promena, bolest, signal koji stize je BOL, on podstice da se obrati pažnja na proces koji se dešava. Usledi intervencija da se bol otkloni. To je naš nivo. Ukoliko se uspostavi veza izmedju ćelije i Mozga, onda nju Mozak vidi i moža da intervenise pre nego sto nastupi promena koja je vodi u smrt. Želja svake ćelije je da se sa Mozgom poveže, da svoje postojanje obelodani, zato se i javlja vidovitost.
U budućnosti, sve vise ljudi ce biti vidovito. Svaki čovek može da radi na tome, jer proces je sličan meditaciji. Umiri se mozak da bi mogao da primi slike. Meditacija u stvari i ima to za cilj.
Vidovitost je prelazni period na putu ka Svesnosti, ne daje celovite slike, vec samo segmente.
.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 02 Jan, 2009 02:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jedno od prvih pitanja za koje sam tražila odgovor bilo je : Zašto ljudi sakupljaju zlato? Otkud kod ljudi ta fasciniranost njime. Jedna od prvih slika koje sam videla stigla je kao odgovor na moje pitanje, pa ću vam je preneti

16.

Planeta ljudi, Zemlja 6, suočila se sa opasnošću nestanka. Život je ugrožen. Nedostatak vode preti da uništi svet. Voda se troši neprimetno, ali stalno. Troši je i priroda kao glavni energent za svoj opstanak, a i ljudi koji je odnose na drugu planetu i remete prirodnu ravnotežu. Polovi su se pomerali lagano i njihove rezerve više ne postoje. Zemlja 6 postala je planeta na kojoj preovlađuju pustinje. Još ima oblaka na nebu, sevaju munje, priroda još živi, ali su kiše skoro prestale da padaju. Jezera su se isušila, reka skoro nema, mora se smanjuju i postaju sve slanja. Preti kompletno umiranje života.
Ljudi sa drugih planeta vraćeni su na Zemlju 6, koja više ne može da ih snabdeva vodom. Sve su zaustavili i počeli borbu za opstanak.
Prvo su izvršili modifikaciju gena čoveka. Napravili su mu škrge, ali ostavili pluća. Glava bez vrata ima kupasti oblik. Još nekoliko manjih modifikacija omogućiće čoveku da živi pod vodom. Prvi par spustili su u vodu. Ugradili su im instinkt da se posle razmnožavanja vrate na mesto polaska i tu donesu potomstvo, da pričaju i nose legendu o tome kako čovek-riba može postati čovek.
Započeli su izgradnju Zlatnog grada na mestu gde su pustili čoveka-ribu u more. Opremili su ga savršenom opremom, pa Zlatni grad može da izdrži sve klimatske promene i opstane nedirnut. Bio je sastavljen iz dva dela povezana tunelom. Donji deo bio je u moru, a ostatak na površini. Čovek-riba donosio je na to mesto svoje potomstvo.
Postavili su četiri svemirske stanice u orbitu i u njih ugradili moćne usisne aparate sa dva lagana kraka koji, kad se izduže, dopiru do atmosferskog omotača. Od ovih stanica zavisio je dalji opstanak planete. Stanovništva je ostalo malo, a uslova za život više nije bilo.
Krenula je letilica sa posadom, naoružana sa nekoliko bombi koje eksplozijom mogu mogu da naprave vakuum - tunel u atmosferi. Uputili su se ka Planeti drugoj po udeljenosti od njih, planeti vode pod velikim pritiskom. Bio je to put dug četrdeset godina.
Stigli su, ušli u orbitu, sačekali trenutak i po proračunu bacili bombu. Dogodilo se planirano - izleteo je ogroman mlaz vrele vode van atmosfere i zaledio se, pa zaplovio ka Zemlji. Sačekali su povoljan trenutak i ponovili još jednom istu operaciju. Uspela je i još jedna ogromna santa leda pošla je put Zemlje 6, na kojoj više nije bilo stanovnika, sem nekoliko koji su boravili u Zlatnom gradu i čekali rezultat poduhvata.
Letilica je pratila sante leda. Polovina posade bila je u stanju hibernacije. Smenjivali su se da bi izdržali put do Zemlje, dug koliko i život.
Stigla je prva santa. Nije promašila Zemlju, dodirnula je atmosferu i topila se, postajala para. Ubrzo je stigla druga i ona se, takodje, pretvorila u paru. Na Zemlju je počela da pada kiša i led. Uskoro je sve bilo pod vodom i kopna nije bilo. Ljudi u stanici prešli su u stanje hibernacije, bez verovanja da će preživeti dug period koji sledi.
U Zlatnom gradu dogodilo se isto. Dvoje preostalih podesilo je instrumente da se uključe kada dobiju signal. Ako uspeju da se probude, dobro je, a ako ne - i bez njih će sve funkcionisati.
Četiri stanice, koje su bile isprogramirane u orbiti, uključile su pogon i započele usisavanje površinskih delova oblaka. Obezbeđen je sistem da se izbegne zamrzavanje vazduha do njegovog izlaska kroz drugi krak. Po programu su radile sve četiri stanice da bi se izbeglo ledeno doba na Zemlji i da bi čovek-riba mogao da preživi.

Ostavičemo Zemlju 6 na kratko, jer će proces koji je započeo trajati hiljadu godina. Da se vratimo Zemlji 6. Prošla je kometa Mirna, tačno kada su računali da će proći. Započeo je proces vraćanja. Dolazili su ljudi-ribe na mesto označeno za rađanje, ali su se zbog poremećaja rađale samo velike ribe kao podmladak i odlazile da nastave život u moru. Rođeno je, medjutim, i prvo LJUDSKO BIĆE. Legenda kaže da ako staviš ruku deteta na označenu ploču, ona će se otvoriti i dete će izaći na površinu. Majka je tako uradila, očitan je gen čoveka i poklopac se otvorio. Pokrenuo se kompletan program prihvatanja. Proradili su reaktori, stigla je struja, otvorila su se sva vrata Zlatnog grada, a bebu je sačekao robot programiran za dadilju. Uključilo se odmrzavanje, pa su oživela i poslednja dva čoveka koja su ostala u gradu do kraja. Preuzeli su ulogu prihvatanja. Stiglo je još dvadeset beba.
Čovek-riba prestao je da postoji kad je generacija izumrla. Pojavilo se malo ljudi i nekoliko vrsta velikih riba, poput DELFINA.
Nakon šest godina, prvo dete je stalo ispred ulaza u zatvorenu prostoriju. Moralo je sve ići po programu, jer je u obzir uzeta i mogućnost da niko ne preživi od generacija koje su ostale kao Čuvari. Dete je stalo na ploču i rukama dodirnulo drugu na visini koju je moglo da dohvati samo šestogodišnje dete. Gen čoveka je očitan na stopalu i rukama, i vrata su se otvorila.
Prostorija je oživela. Uključili su se programi, prvi za učenje jezika. Svo stečeno Znanje planete bilo je sakriveno u sobi koja je počela da govori, uči. Nakon petnaest godina učenja, stigla je druga generacija. Svake godine uvećavao se broj. Čuvari su nestali, a najstariji su preuzeli učenje podmlatka.
Nakon pedeset godina, prvih dvadeset je izašlo na površinu Zemlje 6. Sunce je sijalo, vegetacija bujala, ali životinja i ptica nije bilo, za razliku od izobilja riba i insekata. Semenici, koji su sačuvani u Zlatnom gradu, ispraviće vremenom taj nedostatak.
Zaputili su se na istok, svoje odredište, da započnu izgradnju novog života. Hrana im nije nedostajala. Pogledali su nebo. Prizor je bio divan - oko Zemlje je kružio prsten od leda, rezerva vode. Stanice koje su ga napravile davno su se isključile. Na njima niko nije preživeo. Lebdeće i čekati dolazak nove posade.
.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 1 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 103207 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA... 1551 vasudeva 935397 30 Apr, 2011 14:49 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 70511 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 250355 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Objavljujem da sam Živ...Vakan Tanka 9 Vakan Tanka 11981 20 Jan, 2010 18:48 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA kao sam zavrsetak Spiritualne Staze… 30 Vijaya 21089 22 Dec, 2009 10:48 am
Vijaya Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Došao sam donjet mač i knjigu 10 Ramzes13 11039 03 Nov, 2009 16:33 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)