JAHAČI APOKALIPSE
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 11 Avg, 2010 13:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisu cista posla s tim pozarima u Rusiji.Kao ni sa zemljotresom na Haitiju.
Ko zna kakve tehnologije za izazivanje "prirodnih" katastrofa imaju i jedna i druga velesila,Rusija i Amerika,a mozda i neke druge pa se takmice i nadmudruju jedni s drugima.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
Mystic_Storm
Hodočasnik

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 11 Avg, 2010 14:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kina: Poplave, klizišta i zaraze
11. avgust 2010. | 09:17 | Izvor: Tanjug Đouću -- Potraga za nestalima u klizištima i poplavama na severozapadu Kine i dalje traje, ali je sve manje nade da će biti preživelih.

Nevreme koje je pre četiri dana pogodilo pokrajinu Gansu odnelo je 702 života, a 1.042 ljudi i dalje se vode kao nestali.

Grad Džouću i okolna sela poplavljeni su od subote uveče, pošto se reka izlila zbog obilnih kiša, podsetili su mediji. Bujice blatnjave vode odnele su stotine kuća, a klizište je prekrilo do trećeg sprata zgrade čitavog jednog stambenog bloka.

Vojska pokušava da smanji nivo vode u jezeru nastalom posle odrona i klizišta.

Hiljade ljudi evakuisane su iz sela nizvodno od reke Bailong, koja bi mogla da budu poplavljene ako voda probije nastalu prirodnu branu.

Meteorolozi predviđaju padavine do kraja sedmice i upozoravaju da bi pokrajinu mogao da pogodi i tajfun Dianmu.

Lekari upozoravaju na opasnost od širenja zaraza.

"Veoma je vlažno. Mnogo ljudi je poginulo i njihova tela počinju da trule, a isto je i sa životinjama. Temperatura je visoka i ako nešto ne preduzmemo moglo bi da dođe do širenja zaraza", rekao je Bi-Bi-Siju jedan od lekara koji pružaju pomoć unesrećenima.

U najvećim poplavama koje su u poslednjih 10 godina pogodile Kinu, u centralnom i južnom delu zemlje ove godine život je izgubilo više od 1.400 ljudi, a 669 se i dalje vode kao nestali.

Prema zvaničnim podacima kineske vlade, poplave su ove godine u 28 provincija i regiona pričinile štetu od više desetina milijardi dolara, a uništeno je 875.000 kuća i 8,76 miliona hektara useva.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 18 Avg, 2010 06:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"NLO" se približio Obaminom avionu
18. avgust 2010. | 00:35 | Izvor: Tanjug Vašington -- Dva vojna aviona uzletela nakon dojave da se nepoznata letelica približila avionu predsednika SAD koji se vraćao iz Sijetla. Letelica se udaljila bez incidenta.

On je rekao da se ta letelica udaljila pre nego što su lovci F-15 stigli i da nije bilo nikakvog susreta u vazduhu.

Portrparol Komande za severnoamerički vazdušni prostor Džon Kornelio izjavio je da su mlazni lovci upućeni iz Portlenda, u Oregonu, pošto je javljeno da je jedan avion povredio zabranjeni vazdušni prostor oko predsednikovog aviona.

Zasad nisu poznati nikakvi detalji o toj letelici koja se približila službenom avionu Er Fors Uan.

BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 18 Avg, 2010 12:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znači spejs šou za 2012 ostaje Very Happy
 Nazad na vrh »
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 20 Avg, 2010 08:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Njujork tajms": SAD ubedile Izrael da ne napada Iran
Politika - Pre 21 minut

Američka administracija je ubedila Izrael da će Iranu biti potrebno oko godinu dana, možda i više, da dovrši ono što bi se moglo nazvati potezom ka nuklearnom oružju, piše današnji "Njujork tajms".

Zvaničnici administracije smatraju da je ta procena, zasnovana na podacima o stalnim problemima sa kojima se susreće iranski nuklearni program, učinila manje izglednoom perspektivu preventivnog izraelskog napada na nuklearna postrojenja u Iranu iduće godine, čime je Izreal zapretio u prilično uvijenoj formi.

Mislimo da imaju oko godinu dana za potez, rekao je savetnik američkog predsednika za nuklearna pitanja Geri Sejmor, objašnavajući da će Irancima biti potrebno toliko vremena da nukelarni material pretvore u nuklearno oružje.

Američke procene oslanjaju se na obavestajne podatke, kao i na izveštaje međunarodnih inspektora.

"Njujork tajms" piše da nije jasno da li su iranski problemi sa obogaćevanjem uranijima posledica lošeg dizajna centrifuge, teškoća u snabdevanju komponentama, ili većim naporima Zapada da sabotira nuklearni program Teherana.

U SAD i Izraelu se smatra da Iran ima dovoljno nuklearnog materijala samo za dve atomske bombe.

Da bi ih proizveli, Iranci bi morali da izbace sve međunarodne inspektore iz zemlje.
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 22 Avg, 2010 14:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tope se glečeri na Grenlandu
22. avgust 2010. | 14:54 | Izvor: Tanjug London -- Zbog visokih temperatura, ledeni pokrivač na Grenlandu, koji predstavlja 10 odsto svetskih rezervi vode za piće, smanjio se za više od dva i po kilometra.

Svakoga dana glečer Jakobshavn gubi 20 miliona tona leda. Istraživači kažu da, ipak, nisu sigurni u to sta uzrokuje topljenje leda.

"Veliko je pitanje da li je uzrok globalno zagrevanje. Ali nema sumnje da se sve menja. Samo je pitanje da li te promene uzrokujemo mi ili su one deo ciklusa", izjavio je za Glas Amerike vodič Aslak Rau Rolvsen.

Naučnici sa univerziteta Svonsi i Aberistvit kažu da se glečeri tope brže od očekivanog. Jedan od razloga je to što brže topljenje njihove površine doprinosi topljenju i njihove unutrašnjosti.

Vođa istraživačke ekipe, glaceolog Alun Habard, koji helikopterom obilazi merne stanice, kaže da se visina leda za mesec dana smanjila za četiri, a do kraja sezone će se smanjiti za šest metara.

"Brzina topljenja je u ovom trenutku ekstremna. To merimo i instrumentima, ali pre dve nedelje smo poboli i jedan štap koji je od tada zbog topljenja izronio iz leda za dva i po metra", rekao je Habard.

On kaže da topljenju leda doprinosi i prašina iz vazduha koja pada na led.

"Čestice prašine, čađi, industrijskog dima i izduvnih gasova, koje donose vetrovi, pošto su tamnije od leda, apsorbuju više sunčeve svetlosti... pa praktično buše rupe u ledenom pokrivaču", objašnjava Habard.

Pretprošle nedelje, naučnici su primetili da se na severozapadu Grenlanda odlomio komad od oko 260 kvadratnih kilometara - najveći na Arktiku u poslednjih pola stoleća.

Topljenje leda odgovorno je za 60 odsto povećanja nivoa mora u svetu, dok ostatak otpada na ekspanziju vode kada se zagreva.

Period od januara do juna ove godine bio je najtopliji u poslednjih 150 godina. Meteorolozi kažu da je u tom periodu 17 zemalja zabeležilo rekordne temperature.

Većina naučnika smatra da su za to krivi ugljendioksid i drugi takozvani gasovi sa efektom staklene bašte, koje ispuštaju termoelektrane, motori sa unutrašnjim sagorevanjem i drugi industrijski i privatni izvori.
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 29 Avg, 2010 10:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bogdan Diklić: Dolazi smak sveta

Izvor: "Press"

Bogdan Diklić se i na ovogodišnjim Filmskim susretima u Nišu okitio priznanjem - poveljom za izuzetnu mušku ulogu u ostvarenju Danila Šerbedžije "70 i dva dana". Skromno je prihvatio nagradu, ne veličajući svoj umetnički domet. "Došlo je vreme koje je pogubno po svaku umetnost, po ljudski duh. Ljudi su naučili kako da zarade pare, kako da se laže, kako da se neko prevari, kako da se učmalo tavori u nekom bezduhovnom prostoru, da se automatski postoji... Ne bih želeo da o meni steknete pogrešno mišljenje što ovako govorim, ali mi nemamo kud, apokalipsa se bliži, ali mora da se desi. Bez duhovnog u čovečanstvu ne može da postoji ništa. Ja ćutim za novine, ovo mi je prvi put posle mnogo godina da ovako pričam, jer nemam ništa pametno ni spasonosno da kažem. Ja konstatujem to iako se toga plašim, ne za sebe, nego za decu, i za tuđu i za svoje dete. Ona, nažalost, ne rastu u duhu u kome smo mi rasli, već u tehnicističkoj eri. Deca trče kući da bi sela za kompjuter, a mi smo bežali od kuće da bismo igrali basket, fudbal ili da bismo se igrali kauboja i Indijanaca", kaže Diklić za "Press". Na pitanje ko je kriv za to, glumac odgovara: "Čovek je kriv jer prihvata svaki mamac. Čovek mi liči na onog zeku kog mame šargarepom, koja je privezana za štap. Tako on trči za šargarepom, a ona mu uvek izmiče, i šta će se desiti? Pa, lipsaće, a neće doći do šargarepe. Eto, to se dešava i sa ljudima. Stvarno ne prorokujem, ali ne mora se biti naročito pametan da se to shvati. Eto, i štampa, i drugi mediji, sve je to u službi nekog zla koje je čovek sam stvorio, a ime tog zla je uglavnom novac. A novac je samoobmana svakog od nas. Svi se trudimo da krojimo naš život, a krojimo ga, nažalost, na jedan sasvim pogrešan način." Šta je njemu najvažnije u životu? "Ja ću to ovako reći, aludirajući na jednu situaciju koju sam imao pre godinu dana - deca i zdravlje. O tome više ne bih", rekao je Bogdan.. A o tome šta mu najviše smeta, kaže: "Pa, eto to što se na televiziji pojavljuju neke kurte i murte. Ne kažem da i ja na neki način ne spadam u te kurte i murte, ali ja bar imam svest o tome i klonim se tih emisija u kojima se pojavljuju neki voditelji, za koje smatram da treba da idu u kafić, pa da tamo tako razgovaraju. Nema potrebe da ih gledaju stotine hiljada ljudi. Prostakluk je zavladao na sve strane. Tim ljudima poručujem da gledaju emisiju 'Trezor' na RTS-u, pa da vide kako su se nekada njihove kolege ophodile prema gostima. Oni kvare jezik, a jezik je ozvučena misao. To mi smeta, ta prljavština u svakom smislu, ona koja me presreće i kad šetam kroz Beograd. Verujte mi da ponekad skupljam kese koje se vuku ulicama. Ne okrivljujem i ne sudim nikome, samo govorim o onome što primećujem." A ima li nade za ljude? "Naravno da ima. Nekada čovek mora da prođe kroz velike strahote i patnje, i to nepotrebno, da bi mu neke stvari doprle do srca i mozga. Nade ima, ali mi to plaćamo skupo i nismo ni svesni toga. Plaćamo našom decom, i to je strašno. To je planetarna pojava, čovečanstvo će stradati, možda mi to ne doživimo, ali stradaćemo. Ne mogu da budem veseo na tuđ račun. Ovde su sinonim za zabavu bahatost i orgijanje. Ovo ne mogu da nazovem muzikom, suština je da to bude što psihodeličnije i što glasnije. Onda se pitam zašto ja da svojom tugom plaćam tuđu radost?! Ja nisam neveseo čovek, daleko od toga, ali sam obazriv prema onome što mi radimo svi zajedno, i ka čemu, nažalost, neminovno idemo", kaže glumac. Kada se osvrne iza sebe, da li kaže: "Bogdane, uradio si pravu stvar"? "Pa ne, to bi bilo kao da sam sebe tapšem po ramenu, a to je neizvodljivo. Čovek evoluira, duhovno i duševno, stremi napred. Šta me vuče napred? Od instinkta do različitih stvari, ali to neminovno zadire u intimu, a o tome ne želim da govorim. Ne želim da se razmećem nekim stvarima, da li sam, šta sam i kako sam. Jednostavno, ne mogu da idem dalje od ovoga ni u razgovoru za novine", rekao je Bogdan Diklić.
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 30 Avg, 2010 19:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

8 август
Четрдесет америчких милијардера се заветовало на одрицање бар половине свог богатства,као део добротворне кампање богаташа Била Гејтса и Ворена Бафета. Међу добротворима су и славни редитељ Џо Лукас,градоначелник ЊујоркаМајкл Блумберг,банкар Дејвид Рокфелер и многи други индустријалци,медијски магнати и власници информатичких компанија.Запитаћете се-зашто је ово вест за Треће око?Колико год обичном свету била нејасна разлика између десет и двадесет милијарди долара,кад се један богаташ добровољно одриче половине свог иметка-то ипак спада у чуда у рангу са телепатијом, телекинезом, духовима... Или можда ови моћници ипак знају нешто што ми не знамо-да за коју годину новац на рачунима неће ништа значити?
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 31 Avg, 2010 11:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisu jedini, vlasnik kompanije dm koja posluje i u Srbiji je sav novac dao u dobrotvorne svrhe, radi se o milijardama evra.
Ima sedmoro dece i kaze da ne brine jer njegova deca moraju sama da nauce kako se zaradjuje umesto da to otac uradi za njih i pretvori ih u nesposobne.

Bogatasi definitvno postaju svesniji, dali je zbog verovanja u 2012 ili su se probudili ili ko zna sta...
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 31 Avg, 2010 13:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ја би реко да се праве добри да би нас поново навукли.
Отац Тадеј је пре своје смрти 2004-год прорекао да кад почне економсака криза коју ће они изазвати новац ће изгубити вредност и све што ће на рачунима бити ће пропасти.
Изгледа да кројачи новог светског поретка знају да ће ускоро новац пропасти па да уберу још који поен код народа.Да нас лакше навуку на танак лед.
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 01 Sep, 2010 10:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

NASA: Snimljena središta uragana koji preti SAD
Tanjug | 01. 09. 2010. - 09:50h | Foto: AFP | Komentara: 1

Istočna obala SAD priprema se za dolazak razornog uragana Erl, koji je već prešao u četvrtu kategoriju uragana i sa približavanjem američkoj teritoriji neprestano jača, tvrdi NASA.

Na satelitskim snimcima Erla, koji je objavila NASA, vidi se da je uragan već prešao područje Kariba i da se kreće prema istočnoj američkoj obali, izvestili msu američki mediji.

Prema najavama Nacionalnog centra za uragane, Erl bi do NJujorka mogao stići u noći između srede i četvrtka. Grad se već pripremio za dolazak razorne oluje.

Brzina vetra, koji je prošao Karibe, već je u ovom trenutku dosegla gotovo 200 kilometara na sat, a nakon udara u istočnu obalu mogao bi se, prema predviđanjima, ponovno vratiti prema moru.

Meteorolozi upozoravaju da kretanje uragana treba pratiti vrlo pažljivo, kako bi se stanovništvo toga područja, a posebno država Severna Karolina i Mein, na vreme pripremilo za njegov dolazak.

Uragan Daniela, čiji se dolazak takođe sa strahom iščekivao i koji je do sada već odneo dva života, u međuvremenu je nešto oslabio na severnom Atlantiku, ali Nacionalni centar za uragane je upozorio da se na istom području Atlantika već formira nova oluja pod imanom Fiona.

Ipak, kako se navodi, ne očekuje se da će Fiona ojačati do nivoa uragana.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/205237/NASA-Snimljena-sredista-uragana-koji-preti-SAD
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 02 Sep, 2010 21:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mada su proizvodnja, trgovina i uvoz GM proizvoda u Srbiji zabranjeni, pod pritiskom SAD, Ministarstvo poljoprivrede priprema zakon kojim će se dozvoliti uvoz i primena genetski modifikovane hrane. Na zvaničnoj internet prezentaciji Minist...arstva poljoprivrede SAD stoji da se naše ministarstvo obavezalo da će u najskorijem roku doneti nov zakon o genetski modifikovanim organizmima (GMO), nakon intervencije koje su izvršili zvaničnici SAD, zemalja EU i još nekih članica Svetske trgovinske organizacije (STO). Američka kompanija “Monsanto“ dobila je dozvolu za eksperimente s genetski modifikovanom hranom u Srbiji. Sumnja se da ona izaziva dijabetes, gojaznost, mentalnu retardaciju i opšti pad imuniteta.

U Americi .... Neki farmeri su eksperimentišući dokazali da su njihove životinje “pametnije“ od idiota koji rade na genetskom inženjeringu praveći GMO za životinje. Radi se o pacovima, svinjama i kravama. Farmeri su svojim kravama ponudili ...da biraju šta će da jedu, između genetski modifikovane i genetski nemodifikovane hrane. U dva korita su stavili genetski modifikovanu i genetski nemodifikovanu hranu, s tim da su krave prvo dovodili do korita sa genetski modifikovanom hranom. Krave bi pomirisale tu hranu, zatim pognule glavu, pogledale drugo korito sa hranom, i zatim otišle do njega da bi jele tu hranu, genetski nemodifikovanu .Tako je bilo i sa ostalim životinjama. Majka priroda zna šta radi, životnjama je usadila istančane instrumente za odabir dobre hrane.Ipak ima nade...Evo primera.. ko ima psa i kupuje granule neka prvo tu hranu ponudi mački.tada će znati šta pas jede..
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 16 Okt, 2010 17:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.bbc.co.uk/serbian/news/2010/10/101011_hungaryspillorbanmon.shtml

U Mađarskoj su u ponedeljak nastavljeni višednevni napori da se izgradi zid oko rezervoara, čiji je deo prošle nedelje popustio, oslobađajući tone toksičnog otpada koji je u naletu usmrtio najmanje sedmoro ljudi, zagadio hektare zemlje, zagadio reke i postao pretnja Dunavu.

Istovremeno, u zemlju su stigli stručnjaci iz pet zemalja EU da bi procenili razmere ekološke katastrofe na poljoprivredu, vodotokove i vodovode.

Premijer Mađarske, Viktor Orban, u ponedeljak je govorio u parlamentu zemlje i saopštio tom prilikom da je uhapšen direktor kompanije koja je vlasnik fabrike aluminijuma iz koje se izlio toksični mulj.

Premijer Orban je poslanicima rekao i da vlada mora da privremeno nacionalizuje kompaniju i zamrzne njena dobra i imovinu.

Tokom dana je saopšteno i da je policija uhapsila generalnog direktora fabrike aluminijuma iz čijeg se pogona izlio toksični mulj.

\"Finansijske posledice ove katastrofe\", bio je kategoričan premijer Orban, \"snosiće odgovorni a ne mađarski poreski obvenznici. Bezbedno obnavljanje proizvodnje u fabrici je u javnom je interesu i predstavlja neophodnost kako bi se sačuvala radna mesta hiljada radnika\", poručio je Viktor Orban.

Mađarski list Nepsabadšag, pozivajući se na neimenovanog poslanika vladajuće koalicije Fideš, najavio je pre premijerovog govora u parlamantu da bi moglo da se razgovara i o eventualnoj nacionalizaciji fabrike aluminijuma kompanije \"Malzert\".

Kompanija je proteklih dana izjavila saučešće porodicama nastradalih i izrazila spremnost da \"u granicama svoje odgovornosti\" obešteti sve kojima je izlivanjem mulja naneta šteta.

Osam mrtvih

Najmanje osam ljudi je poginulo u bujici mulja iz fabrike aluminijuma kod Ajke, a neposredno zagađena površina zemljišta se procenjuje na oko 40 kvadratnih kilometara.

Ovo je saopšteno pošto su spasioci u ponedeljak našli beživotno telo osme žrtve, koja se nekoliko dana vodila kao nestala osoba.

Državni sekretar za ekološku zaštitu Zoltan Ileš izjavio je da je samo pitanje dana kada će se ostatak brane rezervoara srušiti, što bi oslobodilo još mulja.

\"Do rušenja može da dođe ovog trenutka, sutra, prekosutra, ko zna\". Analize ukazuju da će se zidovi rezervoara skoro sigurno srušiti. Zašto? Zato što zidovi nastavljaju da se pomeraju. Zašto? Zato što ih sa jedne strane pritiska i gura skoro dva i po miliona kubnih metara crvenog mulja. A šta je sa druge strane zida? Ništa, samo vazduh\", objasnio je ministar Ileš razloge ze uporenje.

Žitelji Kolontara, mesta najbližeg fabrici aluminijuma, će, do daljnjeg, ostati van svojih domova, u nužnom smeštaju.

Vlada premijera Viktora Orbana je u nedelju razmatrala posledice ekološke katastrofe o čemu, tokom ponedeljka premijer treba da obavesti i parlament.

Trka s vremenom

Portparol ekološke organizacije Grinpis u Mađarskoj prethodno je izjavio BBC-ju da postoje velike nade da će zid biti završen na vreme kakao bi se sprečilo dalje izlivanje.

Novi zid od zemlje i stena, šesto metara dug i trideset metara širok, bi, nadaju se u Budimpešti, trebalo da onemogući novo izlivanje mulja ukoliko dođe do potpunog, i po vlastima skoro neminovnog, urušavanja napuklog severnog zida rezervoara

BBC, Mađarska

U međuvremenu, oko pet hiljada žitelja grada Devereč drži se u pripravnosti radi evakuacije u slučaju daljeg izlivanja.

Ana Nađ je predstavnica mađarske vlade za štampu.

\"Vlada je odlučila da izgradi ne samo jedan već četiri odbrambena zida kako bi zaštitila ne samo selo Kolontar već i životnu sredinu u ovoj oblasti. Stanovnici prvog sela su evakuisani još u subotu tako da niko nije u trenutnoj opasnosti. Očekujemo da će prvi odbrambeni nasip biti završen večeras ili sutra ujutro. Mislim da napredujemo po planu i činimo sve kako bismo zaštitili najugroženiaj sela\", rekla je vladina portparolka medijima.

Prvi mulj postaje toksična prašina

Ana Nađ naglašava i da trenutno najveću zdravstvenu pretnju predstavlja ranije izliveni mulj koji se, pošto se osušio, pretvorio u otrovnu prašinu

\"Trenutni problem je što se površinski sloj mulja pretvorio u prašinu. Zato svi koji rade u toj sredini moraju da nose zaštitne maske kako bi mogli normalno da dišu i da zaštite grlo i pluća. Činimo sve da površinski slojevi mulja ostanu vlažni kako bi izbegli da koncentracija prašine u vazduhu ne dostigne potencijalno opasan nivo\".

Šta sa kompanijom \"Malzert\"?

Građani Ajke, grada nedaleko od oštećenog rezervoara, su ogorčeni.

\"Nema sumnje da postoji odgovornost vlasnika fabrike. Objekat poput ovog zahteva daleko ozbiljniju i stručniju inspekciju od dosadašanje kada je zid rezervoara obilazio samo jedan čuvar\".

\"Ovo je zločin. Toliko su života upropastili, čak i ovde u Ajki. Sada smo primorani da, kad god vetar dune sa zapada, udišemo otrovnu prašinu\", rekao je jedan stanovnik Ajke u BBC-jevoj anketi.

Potrebna pomoć stručnjaka iz EU

Mađarska je od Evropske unije zatražila da joj hitno stavi na raspolaganje stručnjake koji bi mađarskim kolegama pomogli da utvrde prave razmere ekološke i zdravstvene pretnje koju predstavlja otrovni crveni mulj.

Sada smo primorani da, kad god vetar dune sa zapada, udišemo otrovnu prašinu.

stanovnik Ajke

Zato će evropski stručnjaci, koji bi danas trebalo da stignu u Mađarsku, prvo morati da utvrde koliko opasnost mulj predstavlja za površinske vode i tlo te do koje mere je otrovan kada se pretvori u prašinu.

Oko načetih rezervoara radnici i mehanizacaja, za to vreme, nastoje da pobede u trci sa vremenom i ovog puta budu brži od otrovnog crvenog mulja.

Preventivna evakuacija sela

800 ljudi je tokom prošlog vikenda evakuisano iz Kolontara, sela najbližeg rezervoaru, koje je bilo najteže pogođeno prvim izlivanjem toksičnog mulja, a i tri hiljade ljudi koji žive nizvodno od rezervoara dobili su savet da napuste ovu oblast.

Najmanje sedam osoba je poginulo u ovom incidentu, a oko 150 ljudi je zadobilo povrede - najčešće opekotine. Većina poginulih se udavila kad je mulj pogodio Kolontar.

U subotu ujutro, oko 800 stanovnika sela je prebačeno u dve škole u Ajki, na osam kilometara od Kolontara.

Crveni toksični mulj. koji je zatrovao potoka i reke u blizini mesta izlivanja, stigao je u četvrtak do Dunava, mada su mađarski zvaničnici u petak rekli da je nivo kiselosti vode u Dunavu bio u granicama normalne, umanjivši strahovanja da bi ova druga po veličini reka u Evropi mogla da bude ozbiljno zagađena.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 21 Okt, 2010 22:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.index.hr/vijesti/clanak/nasa-raketirala-mjesec-otkrivena-velika-kolicina-vode/519287.aspx

PREMA najnovijim izračunima, na Mjesecu ima dvostruko više vode nego u Sahari što može biti dobar temelj za znanstvenike da ondje postave bazu s ljudskom posadom. Znanstvenici su prošle godine na mjesecu izveli vrlo hrabar pokus kad su brzinom od 5600 milja na sat zabili raketu u jedan od mjesečevih kratera, a potom su koristili par satelita za analizu prašine koja se pritom stvorila. Analizom su otkrili da se u krateru nalazila voda u obliku leda te čitav niz drugih elemenata, poput vodika, amonijaka, metana, žive, natrija i srebra. NASA je svoj revolucionarni pronalazak lunarne vode objavila u listopadu prošle godine, a u najnovijem članku u uglednom znanstvenom časopisu Science stoji kako nitko nije očekivao da će na Mjesecu biti pronađena tako velika količina vode.

\"Jako je mokro ondje\", rekao je jedan od autora članka. Anthony Colaprete, znanstvenik u NASA-i. Prema procjeni, čak 5,6 posto od ukupne mase čestica kratera koje su sateliti proučavali je bio led.

Boca vode vrijedna 50.000 dolara

Nakon što je utvrđeno da na mjesecu postoji tako velika količina vode, znanstvenici su došli na ideju da ondje postave bazu s ljudskom posadom iz koje bi timovi putovali u druge interplanetarne avanture. Naime, postojanje vode je presudno za ovakve baze jer su njegove komponente, vodik i kisik, ključni sastojci za raketno gorivo. Također, bez vode na Mjesecu bi troškovi putovanja sa Zemlje bili preskupi. Na mjesecu bi boza vode dosegla cijenu od 50.000 dolara kad se uračunaju troškovi prijevoza.

SAD vjerojatno neće uskoro sudjelovati u putovanjima ljudskih posada na Mjesec budući da je američki predsjednik Barack Obama nedavno otkazao NASA-in program ponovnog odlaska astronauta na Mjesec u narednih deset godina. No, druge zemlje ubrzano rade na tome da na Mjesec pošalju ljudske timove. Kina planira prvu ekipu na Mjesec poslati do 2015. godine, a Indija do 2020. Japan planira u narednih deset godina konstruirati bespilotnu bazu na Mjesecu, a tek za kasnije predviđaju postavljanje misije s ljudskom ekipom. Dosad je samo SAD poslao svojeg astronauta na Mjesec.
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 25 Okt, 2010 18:20 pm    Naslov: Prosleđeni mejl: \\\"O paradi ponosa\\\"
Odgovoriti sa citatom

10.10.2010.

101010 binarni broj 42 (Live is a „pair a dice“ - paradise) koji daje odgovor na zivot, universum i sve. – Douglas Adams

Pogledajte malo detaljnije ovu fotografiju
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs335.ash2/61578_151739738192708_100000700497600_302509_5510676_n.jpg.
Ovo je reklama za „Paradu Ponosa“ cije se odrzavanje najalvjuje u Beogradu 10.10.2010, i dokaz da se ne radi ni o kakvoj paradi, vec da je rijec o najobicnijem okultnom ritualu. Ko bar malo poznaje simboliku, moze to odmah da shvati.

Naime, zena drzi sklopljene ruke kao da se moli i pogled ka nebu kao u molitvi. Da se ne moli Bogu vec sotoni, jasno se vidi jer u ruci drzi vibrator. Ima masku na licu, isto kao sto su opisane satanisticki rituali inicijacije (ritual pristupanja sataninoj crkvi). Takvu scenu ste mogli vidjeti u filmu „Eyes Wide Shut“
http://www.youtube.com/watch?v=VsKX5RO_OMA&feature=related
Takodje ucesnici parade ponosa nisu zeljeli da odu na usce i tamo odrze skup, gdje bi bio jednostavnije odrzan , a i zbog bezbjednosti. Ritual mora da se odrzi bas u parku Manjez gdje posoji vec obredno mjesto u obliku osmokrake. Osmokraka simbolise haos i nered, sve suprotno dobru.
Osmokraka
http://maps.google.ch/maps?hl=de&client=firefox-a&ie=UTF8&q=park+manjez+beograd&fb=1&gl=ch&hq=park+manjez+beograd&hnear=park+manjez+beograd&view=map&cid=11991779267268251136&ved=0CEEQpQY&ei=u32YTN-HDcmJ_gb_2aDtBg&ll=44.804859%2C20.463924&spn=0.000818%2C0.001725&t=h&z=19
je simbol postovanja demona. A mora biti izvedena u gradu gdje moze da se izvede i satanisticka litija. Znaci setnja u krug. Da se radi o religijskom ritualu svjedoci i i Isusova i Bogorodicina okrugla Ikona koja visi o crvenom koncu kao nausnica.

Alister Crowley, otac modernog satanizma, govori: sve sto je obrnuto hriscanskim ritualima, spada u satanisticke obrede. Narocito je popularno pricescivanje ljudskom krvlju. Da je homoseksualizam direktno povezan sa satanizmom govori i cinjenica da je 1966 osnovana satanisticka crkva u glavnom gradu homoseksualaca u Sanfrancisku. Da je ta grupa iz Sanfranciska i direktno umjesana u „Paradu Ponosa“ stoji i u njenom nazivu. Naime, PRIDE naopacke procitano EDIRP, sto je turisticka organizacija za homoseksualce, sa sjedistem u Sanfrancisku
http://www.gofox.com/tools/traveltools.php?pid=5841905
Zakon satanista je prost. Okreni sve sto je Bozije naopacke, i dobices satanisticki ritual koji se po pravilu zavrsava orgijama. Iskreno se nadam da se ovaj ritual nece odrzati. Ne zbog seksualne slobode, vec zato sto satanisti u Srbiji nose svoj danak i ljudske zrtve. Vecina jadnika koja bude prisustvovala ovom ritualu nezna da se radi o inicijaciji, i nezna prave razloge parade. U Srbiji nestaju ljudi i djeca, neki od njih se prinose kao zrtve . Jedan od takvih slucajeva je i slucaj koji se dogodio u Novim Banovcima prije tri godine. Danijel Jakupek je na najsvirepiji nacin iskasapio Luku Opacica (5). Luka je prezivio ogromne muke i umirao je polako. Danijelu je bilo potrebno sto vise krvi, pa je testerom rezao djecaka ciji je organizam u stanju straha lucio ogromne kolicine adrenalina i krvi. Danijel je djecaka iskasapio u svojoj kuci u kadi oblozenoj plastikom. Prikupio je svu krv, koju je djelimicno popio, a djelimicno odnio na satanisticki ritual. Interesantno je da je Danijel prijatelj i komsija Cedi Jovanovicu popularnom politicaru i zagovorniku destruktivne politike koja Srbiju i okolne zemlje vodi u propast. Evo clanak:
http://www.ivonazivkovic.net/SLUCAJ%20DANIJELA%20J.htm http://pressonline.rs/sr/vesti/hronika/story/19171/JEO+SVOJE+%C5%BDRTVE!.html.
Danijel je odmah nakon sto je uhapsen dobio vrhunske advokate, i sad nije u zatvoru kao sto su to neki navijaci zbog „remetenja javnog reda i mira“, ne, vec uziva lijecneje u psihijatrijskoj bolnici na sjeveroistoku Srbije. Covjek koji je napravio preko 30 predumisljajnih radnji je proglasen da je neuracunljiv. Danijel je svjesno nacinio pokolj.
Ovaj slucaj je slucajno otkriven jer su tijela isplivala na povrsinu i dospjela na obalu. Koliko ovakvih slucajeva nikad ne izadje u javnost. U Srbiji djeluje mnogo satanista. Vecina se skuplja u Beogradu, i 10.10.10 ce biti prisutni na „Paradi Ponosu“.
Prava homoseksualaca u Srbiji nisu ugorzena. U Beogradu postoje bar tri lokala u kojem se skupljaju homoseksualci. Radi se o presedanu kojim organizatori ponizuju Srbiju, ponizuju sve moralne vrijednosti, vrijedjaju hriscane, magarcem prave mnoge institucije Republike Srbije.

Pozovite vase prijatelje u grupu.
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000690191106&v=wall&story_fbid=1633781683343&ref=notif&notif_t=wall#!/group.php?gid=303672093711

emisija gde se jasno vidi licemerje homosa
http://www.youtube.com/watch?v=J1NLGfqmrRo&feature=sub

lecenje istih
http://www.gaycure.comlu.com/cinjenice.htm
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Strana 30 od 39

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SVA VAŠA PITANJA ZA ADMIN-a I UREDNIKE 899 Dušan 287788 03 Sep, 2011 15:36 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka UPUTSTVO ZA TVOJ ŽIVOT 42 Dušan 32732 27 Apr, 2011 20:21 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149850 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Duhovna situacija u mojoj zemlji i na planeti 116 jasna 35073 01 Nov, 2010 01:48 am
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)