JAHAČI APOKALIPSE
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 09 Jan, 2009 13:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Ajde, molim te. Pitala sam te o istoriskoj komponenti koju dajes Jevrejima, a za Kosovo je kriv Milosevic.
Naravno da sam bila, grdna familija mi je odatle proterana. Prvi hram u koji sam krocila Bili su Visoki Decani. Kosovo je moja postojbina.
Ne sudim Amerikancima, tvorevini evropskih drzava, oni su sebi pravdu odredili sami, Mogu da pocnu da broje zrtve i zlodela koja su pocinili, to ih ceka kao pravda.

Nisu krivi Amerikanci već Miloševič koji nije rešavao dole problem, jer mu je trebalo da ima glasove. Na tome što su milion i po Albanaca bojkotovali izbore, on je punio skupštinske klupe svojom partijom. Ništa, ali ama baš ništa nije uradio kao treba. A ak oje Kosovo tvoja postojbina, što se nisi vratila tamo i ostala da ga braniš? Sa kakvim ti pravom nekome nešto spočuitavaš kad si otišla odatle? Sakmim tim si i ti kriva, umesto da si u Beogoradu blizu ambasade, bap je sirotinjski kraj u Beogradu, ti bi trebalo da si ostala dole da povećaš broj Srba kad već toliko srbuješ.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 09 Jan, 2009 13:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rodila sam se u Sremu, Kosovo je moja postojbina. A sto zivim u sirotinjskom delu grada uopste mi ne smeta, jer volim da budem sirotinja u materijalnom smislu.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 09 Jan, 2009 14:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E da setio sam se, posle 1996. i 1997. bio sam na Kosovu odmah posle bombardovanja i okupacije KFOR i UNMIK 2000. godine. Toliko malo koliko je bilo u mojoj (ne)moci, pokusavao sam par meseci, da pomognem srpskom stanovnistvu u Ranilugu i tamo se svacega nagledao.

Inace sam rodjeni Beogradjanin koji je odvojio 1996, 1997. i 2000. godinu da bude na Kosovu.
 Nazad na vrh »
Gwydion
Gost

Poruka Poslao: 09 Jan, 2009 14:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rodila sam se u Sremu, Kosovo je moja postojbina. A sto zivim u sirotinjskom delu grada uopste mi ne smeta, jer volim da budem sirotinja u materijalnom smislu.

Ako ti je postojbina što nisi tokom devedesetih otišla tamo da živiš? To bi bio patriotski čin, zar ne?
Nemanjina, Kneza Miloša i slične ulice u blizini američke ambasade su baš sirotinjski deo Beograda.
Rolling Eyes
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Jan, 2009 14:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
E da setio sam se, posle 1996. i 1997. bio sam na Kosovu odmah posle bombardovanja i okupacije KFOR i UNMIK 2000. godine. Toliko malo koliko je bilo u mojoj (ne)moci, pokusavao sam par meseci, da pomognem srpskom stanovnistvu u Ranilugu i tamo se svacega nagledao.

Inace sam rodjeni Beogradjanin koji je odvojio 1996, 1997. i 2000. godinu da bude na Kosovu.

I sigurno nosis mir u srcu jer si bar nesto za svoju postojbinu ucinio
 Nazad na vrh »
nocnavila
Gost

Poruka Poslao: 09 Jan, 2009 14:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Cool Laughing

Poslednji izmenio nocnavila dana 22 Jan, 2009 02:52 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 09 Jan, 2009 14:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera, da to je neki mir koji naginje ka tugi, a ne ka sreci. Premda, moj ucinak je stvarno bio totalno minimalan, sem sto sam u 2000. godini stavio glavu u torbu u par navrata, ali ni to nije bio nikakav ucinak za neko opste dobro.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Jan, 2009 14:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

nocnavila ::
A sto zivim u sirotinjskom delu grada uopste mi ne smeta, jer volim da budem sirotinja u materijalnom smislu.

"sirotonja" s kompjuter...i donosilac mudrosti EPOHALNE (i to za 2012)..s sinom koji koristi mamin nik kako bi ju "branio od napasti"...a je sam vinston cercil...

nemoj pricati neistinu, Osim kompa nemam nista drugo, svega sam se odrekla, a imala sam dosta. Sin ne koristi moj nik vec svoj, Da me brani bila mu je namera koju nije realizovao, na moj zahtev.
A da si Cercil ne sumnjam jer i on cuci u tebi, moze i da progovori ako budes htela.
 Nazad na vrh »
nocnavila
Gost

Poruka Poslao: 09 Jan, 2009 14:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A sad o velikim Prosvetljenim Istinama SAMO ODABRANIH...odrekla si se pa Tvoj Izbor luče...Smile neki je sadista,a neki mazohista,a ima i mešano,..a ima i da i ne mora...
A Čerki, Hica i ekipa čuče kod svakog, pa koji se namagnetise njama,njama... Cool

Poslednji izmenio nocnavila dana 22 Jan, 2009 02:54 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 09 Jan, 2009 15:15 pm    Naslov: Izrael i Hamas odbacili rezoluciju UN
Odgovoriti sa citatom

Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija usvojio je rezoluciju kojom se poziva na prekid vatre u Gazi i potpuno povlačenje izraelskih snaga. Izrael i Hamas su odbacili, a palestinski predsednik Mahmud Abas podržao rezoluciju UN.

Za rezoluciju je glasalo 14 zemalja članica Saveta bezbednosti, dok su Sjedinjene Američke Države bile uzdržane.

Rezolucijom Saveta bezbednosti, pored prekida vatre, traži se i neometano snabdevanje stanovništva Gaze hranom, gorivom i medicinskim potrepštinama, kao i pojačano međunarodno angažovanje na sprečavanju šverca oružja i municije. Takođe se ističe da palestinsko i izraelsko stanovništvo mora da bude zaštićeno, izražava se velika zabrinutost zbog velikih civilnih žrtava i produbljivanja humanitarne krize u Gazi i osuđuje svako nasilje nad civilima, kao i svi akti terorizma.

Generalni sekretar UN Ban Ki Mun pozdravio je donošenje rezolucije.
Američka državna sekretarka Kondoliza Rajs izjavila je da SAD ipak podržavaju rezoluciju Saveta bezbednosti. "Sjedinjene Države smatrale su da je važno videti ishod egipatskog posredovanja, kako bi videli šta ova rezolucija podržava i zato smo se uzdržali od glasanja. Ali, nakon razmatranja, odlučili smo da ova rezolucija, tekst koji mi podržavamo, ciljevi koje podržavamo, zaista moraju proći. Savet je obezbedio mapu za održiv, dugotrajan mir u Gazi", objasnila je Rajsova.
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 09 Jan, 2009 15:25 pm    Naslov: Mitropolit Kiril po ukusu Kremlja
Odgovoriti sa citatom

Kako se primiču izbori za novog patrijarha Ruske pravoslavne crkve, potencijalni kandidati za tron najveće pravoslavne crkve na svetu pojačavaju lobiranje među do sad izabranim delegatima Arhijerejskog i Pomesnog sabora. Ali za odluku ko će od trojice favorita odneti većinu glasova nisu beznačajni ni signali iz vrha svetovnih vlasti Rusije.

Izvori "Blica" iz Ruske crkve kažu da, ako je suditi po "unutrašnjem konsenzusu" Kremlja i mitropolita smoljenskog i kalinjingradskog Kirila (Gundjajeva), on ima najveće šanse da ponese krunu ruskog patrijarha. "Poznati su i njegovi dobri odnosi s Kremljom i za mandata Vladimira Putina i sada sa Dmitrijem Medvedevom kao predsednikom, a intenzivni radni kontakti koje je poslednjih mesec dana mitropolit imao sa najvišim svetovnim rukovodstvom pokazuju da se tu ništa nije promenilo i da među njima postoji uzajamno razumevanje i konsenzus. Oni slično gledaju na mnoga ključna pitanja Rusije", kaže naš sagovornik i dodaje da, mada je javno rečeno da će se država držati po strani od izbora patrijarha, ona "svakako nije ravnodušna prema tome ko će doći na čelo crkve, koja je važan društveni faktor".Za optužbe koje su se u javnosti iznosile protiv Kirila naš izvor tvrdi da su bazirane na glasinama. Mitropolita su optuživali za zloupotrebe humanitarne pomoći, ekumenizam i liberalnu poziciju prema bogosluženju, odnosno za nameru da u bogosluženju pređe na savremeni ruski.Mitropolit Kiril važi za predstavnika liberalne struje u crkvi, za razliku od njegovog glavnog rivala mitropolita kaluškog i borovskog Klimenta (Kapalina), predstavnika konzervativne struje, koji vrlo agresivno lobira za svoj izbor. Ruska pravoslavna crkva bi, kako se veruje, s njim na čelu pošla putem većeg zatvaranja i očuvanja postojećeg stanja.
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 09 Jan, 2009 16:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
Zar je moguce da nema nekih lepih vesti da se nadje? Daj nesto sto vraca veru u ljubav, radost zivota...
Nije sve tako crno, mada bice ako se fokusiramo stalno na to...

Eh Giboni , pa ova tema je osmišljena da detektuje ZNAKE APOKALIPSE Laughing

Evo nešto lepo , divno , predivno - iz prve ruke :
DANAS IMAM PLIN , DANAS IMA PLIN , PLIN IMAM DANAS , DOŠO NAM JE PLIN , GREJE NAS PLIN ,...JUPI ... E TEK SADA SE S MERAKOM KEZIM JAHAČU APOKALIPSE... Razz ...I NADAM SE DA ĆU MU SE KEZIM DO KRAJA ZIME... Laughing roto2 roto Compress Srce si! Cool Srce si! Bounce
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 09 Jan, 2009 16:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Very Happy Sta reci... Ne da nas jasu, nego sami sebe jasemo...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 09 Jan, 2009 16:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Ja sam bio na Kosovu 1996. i 1997. godine.

E moj Tale , ko zna - možda smo se ti i ja tamo i upoznali , ili smo se sreli negde u prolazu Very Happy

Ja namerno eskiviram priče o Kosovu zato što mnogo volim Kosovo , pa sam malo osetljiva na tu temu .

Živela sam u Prištini tri godine , od kraja 1996 . , pa sve do 1999. , do dana bombardovanja - kad sam se bukvalno provlačila kroz Kosovo , jer su bombe padale , i borbe se uveliko vodile ...
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 09 Jan, 2009 16:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ah, ja sam 1996-97. sluzio na Slatini kao mator vojnik, plavac, izlazio sam svake nedelje u grad, moguce je da smo se negde i videli u prolazu.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Strana 6 od 39

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SVA VAŠA PITANJA ZA ADMIN-a I UREDNIKE 899 Dušan 287741 03 Sep, 2011 15:36 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka UPUTSTVO ZA TVOJ ŽIVOT 42 Dušan 32729 27 Apr, 2011 20:21 pm
pluton Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149845 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Duhovna situacija u mojoj zemlji i na planeti 116 jasna 35067 01 Nov, 2010 01:48 am
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)