KRAJ DOBA POLARITETA
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 02 Jan, 2009 20:35 pm    Naslov: KRAJ DOBA POLARITETA
Odgovoriti sa citatom

Dragi moji prijatelji !

Pojedinačno i globalno mi se krećemo polako ka sferama koje su nam potpuno nepoznate jer u ovom životu nismo imali priliku da ih iskusimo. Te sfere, srećom, predstavljaju "mjesta" povišenih vibracija i omogućavaju nam da se preselimo iz "prostor-vremena" u kome se sad nalazimo u "prostor-vrijeme" koje se nalazi u drugoj dimenziji (neki kažu da se radi o 5D). I kao što već pretpostavljate, u ove sfere ulaze oni koji su uspjeli dosada da razmrse dobar dio konaca koji su ih vezivali za prethodne događaje iz vlastitog života, za ljude iz prošlosti i za vlastitu karmu.

Sada prelazimo u sferu gdje smo sa karmom konačno - završili. A završili smo zato što smo uspjeli da razvijanjem Bezuslovne LJubavi kao nivoa Svjesnosti i načina življenja i poimanja svijeta, konačno "otkačimo" dobar broj boxova kojima smo u svojoj glavi održavali polaritet.

Šta to znači? Svi mi imamo boxove u svojoj glavi i srcu na kojima piše "dobar čovjek", "loš čovjek", "Lijepo", "ružno", "ispravno", "pogrešno",itd... Ali, sada, globalno, na Zemlju "uplivavaju" sve više, one duhovne inteligencije i takve vrste energija, koje nas tjeraju da dovršimo sa takvim načinom gledanja na svijet i same sebe. Doba polariteta se upravo završava, a počinje doba Bezuslovne LJubavi. Onaj ko želi, upravo sada ima priliku da temeljno promijeni svoje životne stavove i naravno, svoja unutrašnja osjećanja, u pravcu brisanja razlika između "ovog" i "onog", i etiketiranja bilo koga i bilo čega na bilo koji način.

Pojasniću primjerom: ako ste se zadesili da zadnjih mjeseci SVE MANJE IMATE BILO KAKAV STAV o nečemu konkretnom (situaciji u zemlji, nekim drugim ljudima - narodima, ili nekoj konkretnoj osobi) to znači da ste na dobrom putu da izađete iz doba polariteta i uđete u stanje Bezuslovne LJubavi. Dakle, brisanje "unutrašnjom gumicom" svih granica koje smo postavili i s kojima smo omeđili ljude u svom životu, naš način mišljenja o njima i sve ostalo čemu smo dosad pridodavali bilo kakve epitete...U novom svijetu, "epiteti" se gube, potpuno...

Šta znači živjeti u sferi/dimenziji/dobu Bezuslovne Ljubavi? To znači vidjeti stvari i ljude baš onakvima kakvi jesu i o tome ne zauzimati nikakav stav, jer on više nije potreban...Stvari su samo takve kakve jesu i tu dolazi - tačka. Nema nastavka...on je ovakav ili onakav, ova situacija je poželjna ili nije, itd...itd...

Imamo jedinstvenu priliku "fazno se pomaći" jer će nas sa svih strana početi da obujmljuje energija sasvim određene frekvencije koja će nam pomoći da stignemo u to novo, željeno stanje. Neki će reći da stanje Bezuslovne LJubavi ne ovisi ni o kakvim vanjskim faktorima već o dosegnutom stupnju vlastitog razvoja i - bit će upravu! No, dodatna je pomoć koja po prvi put stiže svana. Te energije mogli bismo nazvati i "ujediniteljskim" jer će one početi da brišu granice kako na globalnom tako i na pojedinačnom planu.

Dakako, prvo će se situacija do krajnosti zaoštriti u svijetu, a onda će splasnuti kao mjehur od sapunice. I, da, naravno da će biti strašnih čišćenja pojedinih dijelova planete, ali su ona dobrano minimizirana u odnosu na ogromnost kojom bi to čišćenje moglo izbiti na površinu.
Umiruje također i par podataka koje sam neki dan dobila, a vezani su za narednih 4 godine do "odbrojavanja", tj. 2012.:
1. "Zemlja i more neće zamijeniti mjesta". (ovo je i definitivno kod mene razbilo iluziju da bi se 2012. mogla desiti ipak planetarna kataklizma, a ona znači da se u jednom jedinom trenutku mijenjaju ne samo magnetni već i fizički zemljini polovi i onda dolazi do masovnog podizanja svjetskih okeana, tonjenja cjelokupnog kopna, i nakon toga, izdizanja novih kopnenih površina).

2. ..."Samo će se pojedina mjesta "razotkriti" /izronit će na površinu/ manjim pomjeranjima Zemlje /ali ne kataklizmičnim/. Neka dosad nevidljiva mjesta odsad će postati vidljiva..."

3. "Duhovna hijerarhija je SVE postavila na svoja mjesta. Zar misliš da bismo to dopustili, da bismo pustili da sav naš trud bude uzalud?" (referiraju na moje nijemo pitanje oko zahuktavanja situacije u svijetu, pojačanja ratnih sukoba na Bliskom i Srednjem Istoku, te porastu agresivnosti općenito što je stvorilo kod mene sliku da se situacija samo pogršava, a ne poboljšava!)

Ove pojave primjetit će prvo oni koji nisu prestajali da rade na sebi. I ove promjene dešavat će se mnogo primjetnije upravo na nivou pojedinca, nego što će biti vidljive na globalnom planu (to će se desiti tek potkraj ove godine, dok se "ispuca" sve što se zahuktalo u početku godine). No, sukobi će se nastaviti i 2010. Tako da, što se tiče globalnog smirenja situacije toga još na žalost nema na vidiku...

(slijedi nastavak)
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 02 Jan, 2009 20:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

S ovim pojavama dolazi i do mijenjanja uloge i načina života pojedinih duhovno svjesnih pojedinaca. Kako je maločas Zockey pitao na jednoj drugoj temi zašto sam dobila poruku da prestajem sa iscjeljivanjem drugih ljudi, pokušat ću to objasniti ovdje.

Neki iscjelitelji a i drugi ljudi koji su osvjestili svoj Duh na nekim drugim poljima (dakle, nisu iscjelitelji) obavljali su dugi niz godina određene "zadatke" koji su, ustvari, bili samo ovaploćenje prepoznate svrhe duše i zato su radili to što su radili. To se odnosilo ne samo na iscjeljivanje, već i na duhovni rad i pokazivanje puta onima koji tek kreću, pomaganje na bezbroj načina, ponekad i potpuno incognito, itd...itd...

No, ova nova energija i novi uplivi na planetu sada nam jednostavno kažu: dosta ste uradili i sada je kraj. Sada je vrijeme da svi ti kako ih se ponekad zove "Svjetlosni Radnici" konačno uživaju u plodovima vlastitog "rada i truda" i počnu živjeti u Radosti, Ljubavi i Izobilju. Vrijeme je da se ti i takvi pobrinu za sebe i počnu konačno sebi davati ono što su nesebično drugima davali svih ovih prethodnih godina. Takva je preporuka došla iz više izvora Duhovne hijerarhije, ali ja nisam mnogo obraćala pažnju na nju dok mi nedavno potpuno istovjetna nije došla i od mog Ja Jesam Prisustva. Meni je to rečeno u jednom drugom obliku, koji samo za mene ima određeno značenje, ali evo reći ću tu rečenicu: "Vrijeme je da se odvojiš od svoje sjenke..."

Naime, učenje o Bezuslovnoj LJubavi jedna je od kraćih prečica, izgleda, ka "odvajanju od svoje sjenke". Wink A kako rekoh gore u prvom tekstu, sada dolazi Doba Bezuslovne Ljubavi (da ga tako nespretno nazovem, jer nemam drugog načina trenutno).

Sve naše dosadašnje uloge kojih najčešće nismo ni bili svjesni, sada polako završavaju. Ovo se posebno odnosi na one koji su se "narintačili" za dobrobit "naroda i države" poput našeg dragog Zorana iz Zemuna i još nekih drugih prisutnih ovdje na forumu. Logično je pitanje: a šta će biti sa onim silnim ljudima kojima je ta iscjeliteljska pomoć zaista potrebna? I na to kosmos ima odgovor: ove dosadašnje zamijenit će neki novi iscjelitelji, neki drugi ljudi i tako će i njima biti pružena prilika da "odrade" s radošću ono zbog čega su, između ostalog,i došli.

Plavi Zrak je pomenuo dosta toga o energijama i tome koliko nam sada smetaju određeni zvukovi, slike, itd... koji nam ranije nisu smetali te koliko smo postali osjetljivi za tuđe neskladne energije i sve ono što se može naći u atmosferi i eteričnom sloju oko nas.

Od izuzetne je važnosti da svi oni koji su postali svjesni svoje "nove osjetljivosti" promjene svoje životne navike, pa i mjesto življenja ako je to potrebno (i moguće) kako bi svoje fizičko (i ostala tijela) smjestili u prostor u kome ove smetnje ne postoje ili su svedene na minimum. Znam da će izgledati nekima sebično, ali mislim da će me druga grupa ljudi shvatiti, kad kažem da od sada treba najviše i jedino da brinete - o sebi! Vrijeme polariteta je završilo, a to znači i vrijeme "odvajanja žita od kukolja", biblijski rečeno. Vi više nemate ništa sa tuđim sudbinama, bolestima, itd...(a kao da ste nekad i imali!)
Digresija na iscjelitelje: ne slažem se sa tvrdnjom Androgina koji je ovdje kazao da iscjelitelj mora biti potpuno zdrava osoba, jer takva ne postoji na ovom svijetu. I da iscjelitelj ne smije imati mana i poroka jer time ne služi kao dobar primjer...Ovo bi bilo tačno kada bismo imali idealni svijet i kada bismo zanemarili nekoliko kardinalno važnih životnih činjenica. Iscjelitelji su također samo - ljudi, i oni uče svakodnevno godinama ne samo o drugima dok ih liječe, već i o sebi, dalje se duhovno razvijaju, u omjeru u kome to mogu. Dakako da se slažem da je totalna glupost doći kod iscjelitelja koji se guši od cigara a tebi preporučuje da prestaneš pušiti i slične stvari. To su krajnosti i ja o njima ovdje ne govorim, već o onom što važi za ogromni prosjek ovih ljudi.
Iscjelitelji se također mogu (i moraju) razboliti jer je bolest uvijek znak da treba da naučimo lekciju koju smo dotad izbjegavali. No, razlika između iscjelitelja i drugih ljudi je u tome što se oni puno brže oporave, ako se razbole, i što generalno, puno puno rjeđe oboljevaju od bilo čega i bilo kakvih bolesti.
Ne postoji POTPUNO ZDRAV čovjek na svijetu, osim ako nije Avatar. Čak ni prosvjetljene osobe ne vuku automatski za sobom epitet "potpuno fizički zdravih ljudi", dapače, imate brojne primjere onih koji su se prosvjetlili ali su i dalje npr. hramali na jednu nogu ili imali neku potihu bolest u sebi...

Samo stadij OSLOBOĐENJA koji je naredni na duhovnoj stazi, nakon prosvjetljenja, daje potpuno zdravlje, Ali, tada - oslobođena osoba iliti Jivan Mukta, odlazi "gore" i najčešće se više ne vraća. Stoga ih i nećemo najčešće više vidjeti na našem svijetu kako šetaju "potpuno zdravog fizičkog tijela".

I pošto je ovaj tekst postao opasno dugačak,ovdje ću završiti. Tema je izuzetno široka i oprostite ako sam se opet zanijela...
 Nazad na vrh »
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 02 Jan, 2009 21:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jasna ::

I pošto je ovaj tekst postao opasno dugačak,ovdje ću završiti. Tema je izuzetno široka i oprostite ako sam se opet zanijela...

sa uzivanjem se cita,samo nastavi !!!
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 02 Jan, 2009 21:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve naše dosadašnje uloge kojih najčešće nismo ni bili svjesni, sada polako završavaju. Ovo se posebno odnosi na one koji su se "narintačili" za dobrobit "naroda i države" poput našeg dragog Zorana iz Zemuna i još nekih drugih prisutnih ovdje na forumu. Logično je pitanje: a šta će biti sa onim silnim ljudima kojima je ta iscjeliteljska pomoć zaista potrebna? I na to kosmos ima odgovor: ove dosadašnje zamijenit će neki novi iscjelitelji, neki drugi ljudi i tako će i njima biti pružena prilika da "odrade" s radošću ono zbog čega su, između ostalog,i došli.

Zockey , čini mi se da ćeš pronaći sebe kao iscelitelja nastavljača prakse isceljivanja .
Ja takodje spadam u podmladak Very Happy to je moj put !

Draga Jasnice , puno ti hvala za ove tekstove ! Željno isčekujem da nastaviš sa pisanjem ! Cmok
Sve što je rečeno u tim tekstovima se poklapa i sa mojim saznanjima , s time što sam otkrila u ovim tekstovima par novih stvarčica .
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 02 Jan, 2009 22:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Enemoone! Veliki pozdrav tvojoj lijepoj i svijetloj Duši! Pošto vidim da si ti u nekim svojim reagovanjima na drugim temama upravo pokazao da si na stazi odricanja od polariteta i uplovljavanja u stanje Bezuslovne Ljubavi, evo nešto samo za tebe, a ostalima - ako se svidi, hihihi... Wink

PRVI zahtjev u postizanju stanja Bezuslovne ljubavi jest - da zavolimo sve ono što trenutno ne volimo, ne podnosimo ili čak mrzimo. U vezi s tim ima jedna slatka mala pričica iz Indije.

Jedan Amerikanac otišao u Indiju, da traži svog učitelja. Kad ga je našao i proveo neko vrijeme s njim, Učitelj mu reče da sad može da se vrati u Ameriku, kući, a Amer ga brzo upita: "Daj mi uputstva, Blaženi, šta da radim, kako da živim kad se vratim kući? Imaš li kakvih zadataka za mene, šta treba da vježbam dok sam odvojen od tebe? "

- Učitelj mu odgovori:" Idi i živi kako si živio dosad, a jedini zadatak od mene ti je - da sad ideš i zavoliš sve ljude koje ne voliš. Imaš li takvih kod kuće?"
- Pa, imam, učitelju! odgovori učenik.
- Koliko?
- Nekih 20. -tak ljudi koje ne volim, ili na neki način ne podnosim.
- Dobro, idi kući i zavoli sve te ljude. Kad to postigneš onda mi se vrati. To ti je jedini zadatak, reče Učitelj.

Prošlo 2 godine, dolazi Amer ponovo u Indiju kod svog Učitelja. I kaže mu:
- "Dragi Učitelju, uspio sam u zadatku koji si mi postavio. Od 20 ljudi koje ne volim,uspio sam zavoljeti čak njih 18. Onu zadnju dvojicu nisam mogao nikako, pa da me ubiješ! Grozni su i dalje prema meni i prema svim ostalim ljudima, čiste zloće! Zato, pošto sam uspješno završio prvi, daj mi sad naredni zadatak.

Učitelj odgovori:
"Ma, znaš šta, ajd ti zaboravi tih 18 ljudi, njih više ne moraš da voliš, sad imaš novi zadatak - idi i zavoli samo onu dvojicu."

....I tako- uvijek imamo svi neku "dvojicu koju baš nikako ne možemo da zavolimo, ma kako se trudili"...

Dakle, poenta nastojanja da živimo u Bezuslovnoj Ljubavi je - da zavolimo i tu zadnju dvojicu u našem životu koje dosad nismo voljeli. I ta vječna dvojica u životima svakog od nas jedan su od zadnjih izazova prije nego pređemo u stanje POTPUNOG PRIHVATANJA svega u našem životu onako kako nam dolazi. To je DRUGI ZAHTJEV.

Kako prihvatiti takve osobe u svom životu i privoljeti sebe da nekog više ne mrzimo? Pa, jedinim mogućim alatom - RAZUMIJEVANJEM sebe i svojih poriva koji su rezultirali time da smo te i takve osobe stavili u jedan od boxova koji se zove "loš čovjek". Potom, ide razumijevanje tih osoba i njihovih poriva i zašto se oni ponašaju u životu tako kako se ponašaju prema nama i svima drugima.

Eto, opet ispade dugačko...
Pozdrav.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 02 Jan, 2009 22:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Aleksandra, iskreno me raduje što imaš namjeru nastaviti sa liječenjem i iscjeljivanjem. Želim ti u tome svaki uspjeh!
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 02 Jan, 2009 22:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Aleksandra, iskreno me raduje što imaš namjeru nastaviti sa liječenjem i iscjeljivanjem. Želim ti u tome svaki uspjeh!

Hvala Jasna ! Poljubac...
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 02 Jan, 2009 22:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Enemoone! Veliki pozdrav tvojoj lijepoj i svijetloj Duši! Pošto vidim da si ti u nekim svojim reagovanjima na drugim temama upravo pokazao da si na stazi odricanja od polariteta i uplovljavanja u stanje Bezuslovne Ljubavi, evo nešto samo za tebe, a ostalima - ako se svidi, hihihi... Wink

Jasna,trudim se neprestano,HVALA TI!!!!
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 03 Jan, 2009 00:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I evo male šale:
In the past, at public presentations we presented a joke that was
two-edged. It went something like this:

"We have good news and we have bad news. Which would you like to hear
first?"

After the group expressed their choice, we continued:

"Well, the bad news is that this is the end of the world, as you know
it. The good news is this is the end of the world, as you have known it."
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 03 Jan, 2009 23:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo jedne dobre igrice...
Sapnuli su mi je iz Akashe negde 1991 godine..
Od tada sam naucio puno ljudi...
Mislim da je to pravo razbijanje" polariteta"""

Igrica pocinje ovako:
VAs prijatelj, partner ili bilo ko kaze neku ruznu stvar(npr. rat u GAzi trenutno) a, vi trebate da u tome pronadjete nesto lepo--*(npr.fabrike u ratu stoje-pa je okolina zbog toga cistija...)
Onda vi njemu kazete neku ruznu-pa on razbija polaritet...
Posle toga on vama lkaze nesto lepo-npr. "sjajno izgledas", a vi morate brzo pronaci sta tu ne valja---npr.ti si jedan prevejani laskavac ...

I tako u krug u beskonacnost...

Verujte mi da je vrlo zanimljiva...
Najteze pronadjete odgovore za ono do cega vam je najvise stalo...

Meni je najteze bilo da nadjem odgovor na neverovatnu provokaciju mog drugara koja je glasila:

"Vidis ovu tvoju lepu bastu---dodje cvek sa kanisterom benzina i polije je, upali sibicu i lepo sve to zapali-ajde sad nadji sta je tu lepo???"

Bio sam samo nekoliko sekundi sokiran-a onda je duh iz mene spremno odgovorio:

" Ako bi se covek toliko potrudio da donese kanister i da sve ovo polije i da gleda kako sve to gori-onda bi on morao i da uziva u tome???E pa ako on uziva u tome , onda cu jednostavno i ja da stojim pored njega i da uzivam kako moja basta i sav trud lepo gore !!
AKO JE ON SRECAN-ONDA SAM I JA SRECAN ZBOG NJEGA... !!"

E, pa sada igrajte se ljudi- i nema vise POLARITETA- u vasim glavama
Igru mozete da igrate svakoga dana i sa samim sobom..

Draga Jasna hvala na otvaranju ove idealne teme...
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 04 Jan, 2009 00:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobra ti ta igrica, Dajbože! Odlična! Ja bih samo imala drugačiji odgovor da sam na tvom mjestu u tom spaljivanju tvoje (ili moje) bašte:

"Vjerovatno joj je bilo potrebno čišćenje - vatrom! "Wink
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 04 Jan, 2009 00:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da nastavimo malo o polaritetu i kako ga se riješiti jednom za svagda.

TREĆI ZAHTJEV mogao bi se sažeti u usvajanju jedne maksime: SVE JE DOBRO! Dakle,sve što nam se desi u životu, JEST zaista za neko dobro, kako i stara poslovica kaže. Kako za neku totalno stresnu situaciju u životu reći da je - dobra? Opet se vraćamo na stari ključ - njenim razumijevanjem shvatit ćemo zašto nam je ta situacija uopšte došla u život, a čim ukapiramo- situacija se rastače i nestaje istog trenutka, kao da nikad nije ni postojala. To nadalje znači da zaista NIŠTA NA SVIJETU NIJE SLUČAJNO i da sve osobe, pojave i situacije dolaze u naš život isključivo da bi nam ukazale na nešto u nama što još uvijek čuči nerazriješeno. A to su najčešće naši sudovi, stavovi i osjećanja koja imamo prema pojedinim ljudima ili događajima u našem životu.
I tu opet stižemo na srž teme polariteta: samo naše stavljanje situacije u boxove "loše" ili "dobre" unazadilo nas je za jedan korak na našem duhovnom putu. Situacija nikad sama po sebi nije ni loša ni dobra, ona je takva kakva jest i mi se moramo s njom suočiti. Sve dok to odbijamo, ona će i dalje trajati i javljat će se u raznim oblicima, ali će njena suština biti ista. I nikojim sredstvom u životu niti alatom nećemo moći pobjeći od nje, sve dok se ne natjeramo da je "pogledamo u oči" i polučimo iskustvo-lekciju iz nje.

Zato je sve manji broj stavova o bilo čemu automatski i brisanje granice između samonametnutih poimanja svijeta i života i onog predivnog prolaza u sve "bistriju" i snažniju Svjesnost.

I da ponovim onu čuvenu rečenicu koju vjerujem poznajete svi: nije bitna događaj/situacija već iskustvo koje polučimo iz njeg ...U prevodu znači: ne pitamo se: KO i ŠTA već samo : ZAŠTO? Čim ukapiramo odgovor na pitanje ZAŠTO, automatski smo riješili jednom za svagda taj problem i tek tada možemo biti sigurni da nam se iste situacije više nikad neće ponavljati u životu.

Nadalje, svi smo skloni etiketirati ljude i grupe ljudi na ovakve i onakve. Npr. političari su popularno - najomraženija kategorija ljudi. Ma kakvi bili oni sami, ili ma kakvi bili motivi njihovog uključivanja u politiku, to nas ne interesuje. Nego odmah - opleti po njima s onom čuvenom: "Svi su oni isti, gledaju samo svoj interes i zato su i došli na vlast...itd...itd..." Za nevjerovati je -. ali tokom svog rada s ovom grupom ljudi došla sam do brojnih, za mene iznenađujućih saznanja. Naime, nećete vjerovati, ali ima ih nekolicina koji su u politiku zaista ušli iz iskrene namjere da pomognu drugim ljudima i da učine nešto za dobrobit svih. Druga je stvar što ih je dalji tok života i oni iskusniji političari gotovo u startu zaustavio od realizovanja takvih dobrih namjera, pa su se i oni brzo uklopili u prosjek i nastavili kao i svi drugi, zaboravivši potpuno ili se samo nekad sjetivši zašto su ušli u politiku.

Ili, onaj političar se bori za "nas", a onaj drugi je - evropska ulizica. Dakle, ovaj prvi - valja, onog drugog - treba maljem zatući...

Sve su to naši boxovi u koje smo stavili pojedince ili čitave grupe ljudi. Veoma duhovno i veoma mudro, zaista! Mogu to razumjeti kada govore ljudi koji su duhovno potpuno neosvješteni i kojima nije cilj spoznaja i samospoznaja, ali kad to čujem od onih koji se barem javno deklarišu kao "duhovni tragaoci", onda...

No, ja to opet vidim kao dio njihovog puta ka samospoznaji i ne treba ga deklarisati i stavljati u box koji bi imao naziv npr. "lažni duhovnjaci"ili slično...Umjesto etiketiranja, treba pokušati shvatiti i razumjeti njihov stav - odakle on i zašto? Kada RAZUMIJEMO u potpunosti, onda se gubi potreba za polarizovanjem ljudi i stvari. Kada imaš spoznaju o nečemu, ona živi u tebi i nije je više potrebno objašnjavati...I otud i onaj treći zahtjev sa početka teksta: Sve je uvijek dobro! I zaista jest - čim shvatimo suštinu riječi "dobro" kao jednog od polova onog što zovemo svijetom polariteta.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 04 Jan, 2009 00:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

(quote DAJBOG)

Ja bih ga onda naveo da zapalimo njegov stan i da sa uživanjem i on i ja gledamo kako i njegov stan gori u cilju zajedničkog pročišćenja.
Blue.Knight
Iskušenik

Pridružio: 04 Jan 2009

Poruka Poslao: 05 Jan, 2009 14:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ova je tema prekrasna. Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora ICQ broj
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 05 Jan, 2009 20:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

KO ZNA ZAŠTO JE TO DOBRO ???

Laughing Laughing Laughing
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 95768 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 43483 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31285 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 36514 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43818 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 10338 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 26361 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)