OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA...
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
vasudeva

Pridružio: 28 Nov 2008

Poruka Poslao: 15 Dec, 2009 08:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

It is said that, "Manomoolam Idam Jagat" (The world is a projection of our mind). Our Vak (speech) represents Shiva. We need not go anywhere in search of Gods, to a distant place. God is in us, with us, above us, below us and around us. In fact, you are God. Your mind alone is responsible for your joy or sorrow. We think sorrow is thrust on us by someone from outside. No! All these experiences flow from you only. You are responsible for everything. If you identify yourself with the world and think "I am so and so" you will remain separate from God. On the other hand, if you realize that all experiences emanate from your mind, and that you are God, you will become God!
-Divine Discourse, Prasanthi, 22nd Nov 2009

Rečeno je, "Manomoolam Idam Jagat" ( Svijet je projekcija našeg uma). Naš Vak (govor/izrečene riječi) predstavlja Šivu. Nije potrebno da idemo bilo kuda u potrazi za Bogom, na udaljena mjesta. Bog je unutar nas, sa nama, iznad nas, ispod nas i oko nas. Zapravo, vi jeste Bog. Samo vaš um je odgovoran za vašu radost ili patnju. Mislimo da je naša tuga izazvana napadom na nas od nekog izvana. Ne! Sva ta iskustva dolaze od vas samih. Vi ste odgovorni za sve. Ako se identificirate/poistovječujete sa svijetom i mislite : " Ja sam to i to" osječat čete odvojenost od Boga. U drugu ruku, ukoliko shvatite, razumijete da sva iskustva proizilaze iz vašeg uma, i da ste Bog, postat čete Bog!
-Božanski Govor, Prasanthi, 22.nov. 2009.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 15 Dec, 2009 18:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vasudeva ::

Dejjan ::
Vasukevo,kako se ti snalaziš i odolevaš svima zamkama i spoticanjima čike monologa ?
Htedoh to da pitam i plavog,ali čekam da dođe do 200) , imam još vremena ,tek je kod 59 ) Very Happy

Ljubavi, hvala na komplimentu i "novom" imenu. Istina jeste da sam u ženskom tijelu pa, onda je i primjerenije da sam keva a ne deva, no, ja sam ipak deva, odnosno vasudeva.

Sanskrt :

- deva : dosl. nebesnik; božanski, nebeski, svijetli; božansko biće, božanstvo; oznaka za bića ( božanstva, bogove, polubogove, anđele) koja se nalaze na razini višoj od ljudske; onaj koji je u sebi odnjegovao božansku Svijest

- vasudeva - Kŗsņin otac

- vāsudeva - sin Vasudeve, Kŗšņa; sveprožimajući Bog

p.s.

Lepo ti ovo štene na slici!
Oduvek sam volila pase, između ostalog! Very Happy

Da jeste lepo bilo,jer je sada već porastao,ima 2 godine.
Mada ja najviše volim glodare. Smile
vasudeva

Poruka Poslao: 15 Dec, 2009 23:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Malo vrtim ono što je Dejjan napisao. Citiram : "kako se ti snalaziš i odolevaš svima zamkama i spoticanjima čike monologa ?"
Istina jeste da sam odgovor već dala no, kako sada sam u opuštenoj fazi prebiranja "misli" ponovo se vračam na to jer za onoga tko zna da čita sve je rečeno no, vjerojatno vas ima puno koji ste rekli : ona dosadna, prepotentna vasudeva!

Što je u stvari monolog?

Klaić kaže na str. 869-et : " monolog, mn.-zi grč. (mono...+ logos-riječ, govor) 1. govor jedne osobe, ponajviše u drami, upravljen sebi ili gledaocima, za razliku od dijaloga; 2. govor nasamo sa samim sobom"

Taj isti čika monolog prati me cijelo moje postojanje u ovoj 3D i, ustvari, nas dva se jako dobro razumijemo. Za mene je on samo stari dobri prijatelj i pomočno sredstvo u razumijevanju, odnosno, bistrenju stvari i situacija. Istina jeste da sam uvijek bila i ostala vrlo društvena osoba ali moj svijet je moj svijet i ne dijelim ga prečesto sa drugima. Dapače, vrlo rijetko ga dijelim no, to nikoga tko se druži samnom, pa, ni mene, ne sprečava da imamo kvalitetno zajedničko provedeno vrijeme.
U stvari, ovo moje pisanje koliko god izgleda i zvuči kao monolog, to nije.
Komunikacija se ostvaruje na jednoj "višoj", možemo ju nazvati i "dubljoj" ravni gdje zapravo svatko od nas uzme ono i onoliko koliko ga u datom momentu zanima, odnosno za čim ima potrebu. Ja nisam od onih koji če prenositi poruke entiteta ovih ili onih, vrlo rado sam ih čitala u jednom periodu, nazovimo to tako, moga sazrijevanja, nisam od onih koja će pisati knjige i na taj način dijeliti sebe, ja sam osoba koja "voli" "živu" riječ, jer i ovo pisanje je u stvari živa riječ.
I prenosim svoja iskustva, ne nešto što su drugi rekli, naravno, da se puno puta pozivam na ove ili one, to je normalno da se približi stvar ali u suštini dajem svoje sagledavanje stvari i prenosim vam ono što se meni u svakodnevnici dešava i na taj način demistificiram ono što je toliko obično, normalno a, stoljećima bilo rezervirano za tamo neke, pogrešno prenošeno, samo iz jednog jedinog razloga da se ima "moć". Čast izuzetcima, od Konfucija, Sokrata, Krista, pa na dalje, ima ih Bogu Hvala dosta, koji su davali najbolje od sebe da što jednostavnije, razumljivije prenesu saznanje o Znanju i svojim primjerom pokažu što jeste kvaliteta "življenja".

Moram se još jedanputa zahvaliti našoj Jasni jer ona je na neki način, rekoh to već, mi dala inicijalno paljenje za ovakav način sudjelovanja na forumu i principjelno u svakodnevnici. Hvala Dušo!

No, isto tako ću ponoviti da je potrebno, barem za mene, kako je s vama ne znam, neko osnovno predznanje koje svi mi koji sudjelujemo na forumu, moja logična pretpostavka je da imamo, jer bez toga cijela priča se svodi na bla, bla, bla i ništa od svega.
Zato toliko inzistiram na edukaciji i praksi.
To dvoje nas vodi u razumijevanje i življenje Jednostavnosti Ljepote Života.

Za laku noć i ljepe snove još jedna Florencina afirmacija.

" Zahvaljujem što je brak stvoren na nebu sada manifestiran na zemlji.
"Par će postati jedno" sada i za čitavu vječnost."

Ovdje se zapravo radi o onom mističnom vjenčanju nas samih sa sobom, u Duhu, kao što danas vam napisah : "U drugu ruku, ukoliko shvatite, razumijete da sva iskustva proizilaze iz vašeg uma, i da ste Bog, postat čete Bog! ", što ne znači da čemo početi živjeti u celibatu jer nismo zato ovdje, ovdje smo da doista punim plučima dišemo i ŽIVIMO život u svim konotacijama riječi život. Naravno, govorim o životu čija osnovna maksima, geslo, pravilo za život jeste : Čini drugome ono što želiš da drugi čini tebi!

Sai Ram
 Nazad na vrh »
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 15 Dec, 2009 23:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kad sam rekao čika monolog,mislio sam na odsustvo interakcije sa drugima ovde.Vrlo retko se javi neko da nešto prokomentariše.
Nisam mislio da si dosadna,ni prepotentna.
Nemam ni osnova za to jer te jako slabo i čitam.Samo po koji put svratim ovde i vidim samo tvoje komentare.
Možda bi ih i čitao više,ali izbegavam da čitam sve što je duže od dva pasusa.
Ja sam ti od onih koji vole odma,direktno,i u sredu,a ne kao kiša oko Kragujevca.
A osim toga ,nisam primetio da igde pišeš van ovog podforuma.
Ima li razloga za to ?
Pretpostavljam da,kada bi više pisala na drugim podforumima,da bi i drugi imali želju da dolaze ovamo,i da nešto prokomentarišu.
Ovako je prilično siromašno.
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 15 Dec, 2009 23:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Slažem se sa Dejjanom.
Izađi malo Vasudeva.
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 16 Dec, 2009 09:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dejjan ::
Ovako je prilično siromašno.

Siromašno u kom smislu? Smile
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 16 Dec, 2009 09:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petar iz Podgorice ::
Slažem se sa Dejjanom.
Izađi malo Vasudeva.

Kuda ljubavi da izađem?
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 16 Dec, 2009 18:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitao mene Dejjan jučer :"A osim toga ,nisam primetio da igde pišeš van ovog podforuma.
Ima li razloga za to ? "

Odi na temu " Orbovi i druga elementarna bića koja možemo fotografisati" podforuma "Čudesna Bića i Svetovi" i sve će da ti bude jasno.
Već sam rekla da na ovom forumu ima doista, ali doista, prekrasno obrađenih tema ali, brate slatki ima ih i da se pitaš : jel ovo duhovni forum, jaslice, vrtić ili može bit ona mala škola?

No, kako god za svakoga ponešto, kako i na forumu onom Rimskom bi.
salut
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 16 Dec, 2009 22:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=M6ZVpZqistk

Prvu stavku dobih od frendice prije par minuta, prosljedih dalje pa i vama, a ova druga je stvar u cijelosti.
Ovo mu dođe kao naš forum, svako ima svoju dionicu a, sve u svemu savršeno zvuči!

http://www.youtube.com/watch?v=JpbyM8k7e2Q

Very Happy Very Happy Very Happy
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 20 Dec, 2009 01:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Za mene vrijeme Blagdana je započelo danas.
Mimo toga što svaki dan je praznik.
No, ovo su ipak, za mene posebni dani.

Tako jedno prekrasno jutro, digneš se u osam, već iz kreveta vidiš da vani snježi, dođeš do kuhinje i imaš tako veliki osmijeh gledajući van, sve je bijelo, vjetar se igra sa snjegom po krovovima, stvara tako prekrasne oblike, umutiš svoj nescafe, sjedneš i na dalje gledaš. I uživaš.
Odeš po snjegu kojeg pamtiš nekih desetak godina unatrag do frendice na ručak, usput se igraš hodajuči, smiješ se i ono malo prolaznika koji ti dođu u susret malo namrgođenih, kada te vide tako šašavog počnu se smijati kao i ti i igrati se sa tim istim snijegom.
Popapaš, razgovaraš, sve je tako opušteno, smireno, puno.
Dođeš doma, djete od prijatelja dođe, pričamo, sve se vrti oko "duhovnosti", da bi zaključile : bojiš se biti i tu i tamo, iako ti je to prirodni status, ok, fokusiraj se na materijalno, faks, društvo, doći će vrijeme kada će strah odsvirati povlačenje i kada ćeš najnormalnije bez straha biti i TU i TAMO, a u osnovi nema tu i tamo, sve Jeste Jedno.
Istoj mladoj dami pokloniš nešto i kada se ona javi da je dobro došla doma jer imala je na biranje da li će ostati ajati pajati ovdje ili će iči doma izabrala je ovo drugo uz primjedbu da li bi kako mogle/mogla napraviti da tata ipak dođe po mene?, na šta sam odgovorila : nema šanse, dovoljno si odrasla da odgovornost preuzmeš na sebe, dakle, na izbor ti je, možeš ostati ovdje a možeš tramvajem ići doma, to nešto što si poklonio se u liftu kod njih doma razbilo u tisuću komadića. I tužnim glasom kaže ona : teta .... desilo se to a tako sam pazila cijelim putem. Tu se samo nasmijem i kažem : Ljubavi, završila si jedan ciklus, raduj se, ulaziš u novi ciklus.

Sa Novim Ljetom 2010-im svi ulazimo u novi ciklus.
U proširenom pojmu.
Dok ovaj naš forum je bio van funkcije, onaj prvi dan toga dešavanja sam htjela postaviti ovo što ću postaviti sada, Adrianovu analizu, vrlo kratku za sljedeću godinu i opservacije na još uvijek tekuću god.

"Godina nade i ljubavi - jyotish analiza 2010.
Priznajem, u analizi 2010. godine, na um su mi dolazile svakojake misli. Nekoliko noći za redom imao sam neobične snove. Neki od njih su bili lijepi, a neki zbrkani i uznemirujući. Na posljetku, gledajući po stoti put u slike neba koje su se izmjenjivale ispred mene na ekranu računala, polako su počele prevladavati one pozitivne. Usprkos točkama crnila iz kojih se sasvim lako može izroditi nesreća, na posljetku je ostala nada. I ljubav, naravno.

Jyotish je svjetlo kojim obasjavamo vrijeme – ono što je iza nas i ono što je ispred. Svoj put ćemo preći sami, kao i uvijek. Pomaže, međutim, pogledati na mapu, proučiti znakove pored puta i pripremiti se, najbolje što možemo, na ono što nas očekuje.

Jyotish je svjetlo koje vodi moj život već desetljećima – i to prilično uspješno, ako smijem primijetiti. Sudeći po popularnosti godišnjih analiza koje, samo na našim web stranicama pročita svake godine više od šest tisuća ljudi (a vjerojatno mnogo više u pisanom obliku i na raznim drugim stranicama koje tu analizu prenesu, nekako vjerujem da se i mnogi od vas oslanjaju na jyotish kad planiraju godinu koja dolazi.

A pred nama je početak novog desetljeća – drugog u novom tisućljeću. 2010. godina – godina nade i ljubavi!

Naziv joj je optimističan, a ja se iskreno nadam da će se on u potpunosti i ostvariti. Naime, nije lako nazvati neku kalendarsku godinu jednostavnim imenom koje će prenijeti njezine osnovne značajke Prije svega, kalendarska godina se uopće ne poklapa s kozmičkim ritmovima. Upravo ova, 2010. godina koja je pred nama, najbolji je dokaz za to. Do petog mjeseca jedno lice godine, zatim preko ljeta neko drugo lice, da bi posljednja četiri mjeseca završila u sasvim trećoj priči. Srećom po nas – najboljoj do sada!

Zapravo, Godina vatre, obilježena Marsovom rukom, koja uskoro kalendarski završava, u biti se proteže sve do petog mjeseca 2010. Prava godina nade i ljubavi počinje tek krajem ljeta… Ali, o tome, nešto kasnije.

Za početak, nekoliko osnovnih informacija za one koji su novi u jyotishu. Zapamtite: jyotish se ne bavi predviđanjem nego prevencijom. Ili, ako tako želite, iscrtavanjem moguće mape puta da bismo se lakše na njemu snašli i, kad zatreba, donijeli bolje odluke.

Znači, ovo nije vježba u predviđanju budućih događaja, već analiza mogućnosti, s naglaskom na savjete u svezi praktičnih postupaka koje svatko od nas može provesti, usklađujući se tako s kozmičkim ritmovima. Na određeni način, ti se postupci mogu usporediti s pravovremenom sjetvom ili žetvom. Ako pogriješite u dobrom “tajmingu”, vaša će uspješnost biti znatno umanjena. I obrnuto, naravno.

Dakle, ovo nije analiza koju ćete pročitati, a zatim reći: “Adrian je pogriješio” ili “Adrian je bio u pravu”. Ni jedno ni drugo meni ne znači ništa. A zapravo ni vama. Mnogo će nam više značiti ako tijekom dolazeće godine iskoristimo sve dobre trenutke, ispravimo sve nepravde i uklonimo svu patnju koju možemo. Tome i jedino tome služi jyotish kao i svaka godišnja analiza koju sam do sada napravio.

Kakva je bila protekla 2009?
Nazvali smo je “godinom vatre”, ponajviše zbog toga što je bila označena dugotrajnom debilitacijom (lošim položajem) Marsa, vatrenog planeta. Ali, u prošlogodišnjoj analizi, naglasio sam da su ritmovi raznoliki, pa je stoga i situacija bila prilično izmiješana. Zapravo su se izmjenjivala četiri razdoblja: kontrasti, olakšanje, kontrasti i kriza.

Gledano globalno, godina i nije bila tako loša. Naravno, to možemo reći samo ako zanemarimo svakodnevne probleme na srednjem istoku. Gospodarski se vide naznake oporavka, a najveća kontroverza je širenje takozvane “svinjske gripe” koja privlači pozornost ne zbog neposredne opasnosti, već zbog pitanja oko cjepiva, uloge farmaceutskih kompanija i općenito stanje u kojem je naše društvo, to jest civilizacija. Mnogi ljudi postavljaju pitanja, kako sebi tako i javno: u kakvom to svijetu živimo i da li je moguće živjeti bolje i… ljudskije.

Prošlogodišnja analiza ove godine naglašavala je deseti mjesec kao mjesec krize ili njezinog začetka. Koliko vidim, za sada se ništa spektakularno nije dogodilo, iako iskrica ima posvuda dovoljno. Možda je pretenciozno, ali program preventivnih mjera koje smo provodili (Mangal upaja) tijekom desetog, jedanaestog i dvanaestog mjeseca, zasigurno je pridonio, pa makar i malenkost, na stvaranju ravnoteže i smirujućem prolazu kroz razdoblje krize.

Dvije stotine ljudi na Mangal upaji ne izgleda mnogo za svjetske razmjere – ali za kozmičke bi moglo biti sasvim dovoljno kao onaj jezičac na vagi mira koji je prevladao. Vibracija mira (kako smo nazvali taj postupak) bio je naš smirujući doprinos mogućim problemima.

No, ne treba zaboraviti “vatra” je još uvijek na nebu – kriza zapravo traje do petog mjeseca 2010.

Vrijeme je da pogledamo što nas još čeka u godini koja dolazi…

Kakva nam godina dolazi?

(Uz ovu analizu ide i Kalendar umjetnosti davanja. U njemu su ispisana sva razdoblja i posebni dani, kao i preporuke za donacije i posebne postupke koji su usklađeni s kozmičkim ritmovima.)

Prvi dio godine

Hajde da najprije počnemo s dobrim vijestim! 2010. godina je godina tradicionalnog Indijskog festivala “Kumbha mela”. Bez obzira na religiozno-turističke tendencije koje prevladavaju, u Kubha meli postoji i dublje kozmičko značenje. Svakih dvanaest godina, kad planet Jupiter (Guru u jyotishu) uđe u zviježđe vodenjaka (Kumbh), vrijeme je za zahvalnost, duhovna iskustva i općenito širenje znanja i mudrosti.

Smatram povoljno znakovitim što ove godine Jupiter ulazi u vodenjaka nekako baš na zimski solsticij (21.12.2009.). Ne moramo proslaviti Kumbha melu odlaskom u Indiju. Ali, dobro je znati da nas čekaju mjeseci povoljni za učenje i podučavanje! I upravo u Jupiterovom prelasku preko Kumbha nalazi se naš prvi razlog za nadu. On je pojačan kretanjem Jupitera i kroz nekoliko povoljnih nakšatri – koje će se produžiti do proljeća 2011. Znači, prvi planet nade je sljedeće godine svakako Jupiter.

Onaj loši dio se odnosi na njegovo vrlo brzo kretanje. On će, umjesto godinu dana, u vodenjaku ostati samo nešto više od četiri mjeseca (do 02.05.2010.) To znači da nećemo imati njegovu punu podršku, već samo djelomičnu.

Nadajmo se da će upravo ta djelomična podrška (plus produženo povoljno djelovanje zviježđa, tkz. nakšatri) biti dovoljna da “poništi” negativno djelovanje Marsa (do 27.05.2010., a posebice prva dva mjeseca kad je i retrogradan) i retrogradnost Saturna (do 31.05.2010.) Inače, njihov kombinirani utjecaj mogao bi potaknuti nazadne tendencije u svijetu, nasilje i sukobe. Kao što sam napomenuo – godina vatre se iz 2009. proteže do petog mjeseca 2010.!

Povoljan utjecaj Jupitera možemo pojačati okrećući se znanju i učenju. Sve aktivnosti duhovnog tipa predstavljaju uravnotežujući potez i toplo se preporučuju, mnogo više nego u drugim razdobljima. Učenje postaje prvoklasna preventivna mjera tijekom prva četiri mjeseca sljedeće godine.

Što se tiče nas u Duhovnoj akademiji, upravo je to razlog da se nakon dugih godina čekanja sada pojavljuje vrlo važan tečaj pod nazivom “Studij Patanđalijevih joga sutri” koji će se održati tijekom drugog i trećeg mjeseca. A po prvi put počinje i Vastu studij za sve koji žele naučiti kako urediti prostor u kojem žive prema načelima vastua i u skladu s jyotishem.

Što se tiče čvorova (Rahu i Ketu), oni su nam načelno naklonjeni. U konačnici će potaknuti duhovni napredak- Međutim, način na koji to čine nije bezopasan. O tome govore njihova razdoblja: razdoblje zaluđenosti (od 16.02.2010. do 28.10.2010.); razdoblje nezrelosti (od 30.04.2010. do 21.02.2011.) i razdoblje straha (od 28.10.2010. do 03.05.2011.) Nazivi tih razdoblja ne obećavaju mnogo optimizma, već više ukazuju na probleme. Međutim, to je samo upozorenje da se moramo čuvati upravo tih zastranjivanja: zaluđenosti, nezrelosti i straha. Ukoliko to izbjegnemo, bit će nam otvorena vrata za duboke duhovne uvide.

Istaknuo sam učenje kao preventivnu mjeru za pojačavanje pozitivnog djelovanja Jupitera. Preobrazba djelovanja čvorova iz negativne u pozitivnu postiže se usmjeravanjem pomoći (vremenske i financijske) na pomoć životinjama i beskućnicima. Također preporučujem čestu uporabu labirinata preobrazbe i slobode.

Drugi dio godine

Ponajprije, treba reći da postoji jedno međurazdoblje – a to je šesti i sedmi mjesec – koji su relativno mirni i opušteni (barem u usporedbi s ostalim dijelovima godine). Tada je povoljno baviti se tjelesnim aktivnostima, boraviti u prirodi, putovati i uživati u životu. S obzirom da se radi o početku ljeta, možemo reći da tu negdje počinje onaj “ljubavni” dio u nazivu godine. Uživajte!

E sada, bilo bi mi drago kad bih drugu polovicu godine mogao bez bilo kakvih ograda označiti kao jako, jako dobru! Međutim, ne mogu to učiniti, na žalost. Mogu sa sigurnošću reći da bi, po svemu sudeći, ona morala biti znatno bolja od prethodnih razdoblja, ali ima i nekih “ali”…

Prvi se odnosi na niz manjih mentalno nesigurnih razdoblja koji prate cijelu godinu (u Kalendaru su oni jasno naznačeni, ponavljaju se u Mjesečevu ritmu od nešto manje od mjesec dana). To bi moglo dovesti do kumulativnog učinka loših odluka.

Nadalje, Venera koja pozitivno označava drugi dio godine, u osmom i devetom mjesecu je u stalnoj pratnji Marsa (unutar pet stupnjeva tijekom dva mjeseca, što je prilično blizu). Spajanja ta dva planeta (prvo oko 18.08.2010., i drugo, manje i kraće, oko 06.10.2010.) mogla bi biti izvrsna za strast i ljubav, tantričku praksu i slično. Međutim, Venera se, posebice u osmom mjesecu osjeća prilično loše.

Tumačenje? Pa, Venera bi tada mogla iskazati svoje negativne, "skliske" značajke, poput okrenutosti prema van, ovisnosti, i površnog hedonizmagrubost. Moglo bi se dogoditi i da dominacija i negativne “muške” značajke, pobijede one nježnije, ljepše i više “ženske”. Osmi je mjesec, posebice u vremenu oko 20.08., zapravo najkritičnije vrijeme godine.

Preventiva? Mi ćemo unutar Duhovne akademije svakako organizirati rad udarnih skupina praktikanata Rasa tehnika tijekom osmog i devetog mjeseca. To će biti značajan doprinos stvaranju ravnoteže u kolektivnoj svijesti. Također ćemo podržati, a možda i organizirati proslave ljubavi tijekom osmog mjeseca, kao i izgradnju labirinata ljubavi na javnim mjestima.

Što se tiče onih koji su daleko od nas, a žele sudjelovati u preventivnim aktivnostima, preporuka je vrlo intrigantna: vodite ljubav kao l(j)udi – kad god možete, gdje god možete… (ali oprez, iskrenost je važna, ne varajte i ne budite licemjeri – poštujte želje svojih partnera). Ako ste ikada mogli spasiti svijet vodeći ljubav, onda je to sada! Budite neumorni – vaše uživanje i vaši orgazmi stvaraju sklad u kolektivnoj svijesti čovječanstva! Ne oklijevajte!!!

Istodobno, borite se protiv ovisnosti, donirajte organizacije koje to čine. Također, istaknite pozitivne ženske elemente u svom životu, poput zaštite, stvaralaštva, nježnosti, ljepote… Moramo ojačati Veneru – koliko god je to moguće.

No, s početkom devetog mjeseca ona će ionako biti jaka i to sve do kraja godine. Njen boravak u njenom znaku, u Vagi, bit će praćen budnim okom južnog mjesečevog čvora, Ketua, označitelja za duhovne uvide i prosvjetljenje. Takve kombinacije su vrlo tantričke, a sada traju četiri mjeseca. U Kalendaru sam to razdoblje nazvao razdobljem Sadašive (možda je dobro da uzmete knjigu “Sadašiva tantra” u ruke). Uglavnom, prilično je jasno u kojem smjeru nas vodi posljednja trećina godine

Načelno, ona može donijeti i povećanje općeg obilja u svijetu, posebice pojedincima s odgovarajućom karmičkom situacijom. No, ni to razdoblje nije bez opasnosti, posebice ako bi se vatreni dio godine završio vatrenije nego bismo to željeli. No, o tom potom, ako se dogodi tako, već ćemo se nekako snaći. Za sada, gledamo s optimizmom u 2010., posebice u taj njezin ljubavni dio od devetog (praktično od osmog) do dvanaestog mjeseca.

I u ovom slučaju, u Duhovnoj akademiji ćemo pratiti kozmičke ritmove organizirajući NeoDance plesove u devetom mjesecu, te završni stupanj Ples Boginje u dvanaestom.

Postupci za usklađivanje.
Mislim da je godina nade i ljubavi koja je pred nama vrijedna pozitivnih očekivanja. Kao i uvijek, preporučujem vam, u sažetom obliku, sljedeće preventivne mjere:

1. Proučite Kalendar Umjetnosti davanja i što više ga slijedite. Radi se o jednostavnim postupcima koje svatko može provoditi, ali će ti postupci zauzvrat dati mnogobrojne rezultate na individualnoj i kolektivnoj razini.

2. Kao pridruženi član priključite se Udruzi Umjetnost davanja. Vaša energija će biti preusmjerena u skladu s vašim karmičkim ritmovima. Već sam taj postupak dobar je za sve, ne samo za vas. Pristupnicu možete zatražiti na info@umjetnost-davanja.hr Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript ili na tel. (HR) 040-347-343.

3. U prvom dijelu godine naglasak stavite na učenje (nova znanja, čitanje, knjige…). Imajte na umu da se negativne sklonosti poput ljutnje, agresije ili mržnje, nakupljaju u kolektivnoj svijesti. Svaka vaša pozitivna misao, svako “amortiziranje” mržnje drugih usmjereno prema vama ili prema nekom drugom, vrijedan je doprinos miru u svijetu.

4. Održavajte živom ideju pomaganja i umjetnosti davanja. U 2010. godini najbolje je to usmjeriti na životinje, beskućnike i starije osobe.

5. U osmom mjesecu potopite svijet velikom količinom ljubavi! Pojačajte Veneru koliko god je to moguće. Oni koji znaju kako prakticirati Rasa tehnike dobit će pravovremeni poziv za uključivanje u udarne skupine koje će raditi po gradovima.

6. Nastavite s duhovnim aktivnostima, posebice onima vezanim uz ples, pokret i ljubav tijekom posljednje trećine godine – na taj način ćemo najbolje iskoristiti pozitivni kozmički ritam koji nas očekuje.

Budite mir, budite ljubav

Prošle godine, pišući jyotish analizu 2009., napisao sam u zaključku: “U ovom trenutku planiram aktivnosti za tu zanimljivu, možda i presudnu 2009. godinu. Veselim se zajedničkim preventivnim mjerama na jesen, ali već gledam dalje, u 2010. (koju ćemo, uvjeren sam, dočekati mudriji), pa i još dalje od toga… Ono što vidim je dobro i lijepo. Ima tu sreće i veselja, stvaranja i smijeha, punine koju je teško opisati… Ali, sve je to još uvijek nerođeno. Sve je to tek mogućnost u mom srcu, kao i u srcima drugih ljudi dobre volje.”

Sada, pri kraju te 2009. godine, moja je vizija jasnija. Znam mnogo više nego prije godinu dana. Događaji u svijetu su mogli krenuti i drugačijim tijekom, ali srećom nisu. Opasnost je i dalje velika. Pred nama su godine promjena. Ipak, moje misli su ispunjene nadom…

Nikad nije dobro kozmičke znakove tumačiti samo pukim intelektom. Jyotish zna da ključnu ulogu igra stanje svijesti onog koji tumači. Priznajem, u analizi 2010. godine, na um su mi dolazile svakojake misli. Nekoliko noći za redom imao sam neobične snove. Neki od njih su bili lijepi, a neki zbrkani i uznemirujući. Na posljetku, gledajući po stoti put u slike neba koje su se izmjenjivale ispred mene na ekranu računala, polako su počele prevladavati one pozitivne. Usprkos točkama crnila iz kojih se sasvim lako može izroditi nesreća, na posljetku je ostala nada. I ljubav, naravno.

Ipak, nemojte zaspati. Nemojte misliti da je sve riješeno jer su nam, eto, zvijezde, više naklonjene nego što nisu. Uvijek, svakoga trenutka, imajte na umu da stanjem svoje svijesti pridonosite miru ili ratu, ljubavi ili strahu. Ne postoje dobri i loši ljudi. Postojimo samo mi koji, uglavnom, poput pijanih lutaka prelazimo s jedne na drugu stranu, a zatim se čudom čudimo posljedicama.

Neka vam jyotish posluži kao svjetlo koje vas vodi, ali i kao sredstvo otrježnjenja. Koračajte čvrsto, sigurni u sebe; ne odstupajte nikad s puta mira i ljubavi. Budite mir, budite ljubav.

Jedino tako ćemo biti sigurni.
Adrian "

Ja neću govoriti o Jyotish-u, samo ću reći :
Koračajte čvrsto, sigurni u sebe, ne odstupajte nikada sa puta Mira i Ljubavi.
Budite Mir, Budite Ljubav.

Om Sri Sai Ram
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 20 Dec, 2009 21:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rekla sam danas ranom zorom da su za mene počeli Blagdani.
Ta riječ potpuno drugačije zvuči nego "praznici".
Ova prva bi mu došla kao "blagi dani" ili blago dano, naglasite kako hočete, a, ova druga nekako mi zvuči prazno.
I kada spojim te dvije riječi u jednu dobijem blago dana praznina ili, sa blagošću dano prazno.
Hm, hmmm, to mu dođe kao ona Zen priča o posudi praznoj u koju se može uliti nešto, jer ako je puna, sve se samo preljeva i u njoj sem starih stvari, ništa.

U stvari želim sa vama podjeliti jednu svoju tugu.
Radi se o osobi koja mi je vrlo, vrlo draga koja ponavlja obrazac ponašanja svojih roditelja u malim, vrlo malim izmjenama.
Nije radosna.
Nije sretna.
Makar daje najbolje od sebe da prikaže stvar kao super, no, čitam između redova, predobro se poznajemo, i Duša me boli.
Zapravo, traži indirektno pomoć, no, dok sama ne bude razumijela da to što radi nema smisla, nitko joj ne može pomoći. Pomoći može, samo, sama sebi.
Nije smisleno poistovjećivati se sa "drugim" ljudima i njihovim, slobodnom voljom, odabranim Putem, za svakoga od nas on je malo, čisto malo drugačiji. No, to čisto, čisto malo je u stvari jako, jako velika razlika.
Vjerovatno velika večina vas koja čita ovo, ima, pa, skoro istovjetnu percepciju ljudi, stvari, biljaka i čega god hočete kao i ja, i shodno tome razumijete o čemu govorim. Jednostavno, ne mora vam se ništa reči, Znate, Osjećate da ono/ona/on "drugi" nema osmjeh u Srcu i Umu.
Na licu ga možda i ima, ali to nije to.
Ovo se zapravo nekako nadovezuje na zadnji post.
Što onom drugom djetetu rekoh sinoć : usmjeri svu svoju pažnju, misli, riječi i djela na materijalno, na taj način češ u vrlo kratko vrijeme prevaziči strah i objediniti sebe u cjelosti i onda više nema problema, ovom djetetu ne govorim ništa jer vrlo dobro zna i samo da ova njena priča vodi u isti cirkulum u kojem su njeni roditelji i da to je doista samo ponavljanje nečega što je van pameti.
Ja nemam ništa protiv : ponavljanje je majka mudrosti, ali ne na ovakav način.
Učimo iz pogrešaka, kako svojih tako i tuđih.
I za mene doista je van pameti ponavljati isti obrazac razmišljanja i ponašanja kao prije sto godina.
Pogotovo kada netko je to što je, ljepi kristal.
Sada, sa ovom zadnjom rečenicom mi je u stvari postalo jasno što moja i plus, minus deset godina generacija, radi ovdje.
Ti isti kristali su u osnovi toliko neprilagođeni tom starom, prevaziđenom sagledavanju stvarnosti da ulaze u drugu krajnost, poistovječivanja sa istim jer imaju potrebu biti ako ne već isti onda barem slični večini jer se osječaju toliko izolirani i neshvačeni, a tu su. A, nisu otišli u autizam.
Njima fali ovaj naš borbeni duh, zato smo mi tu, da doslovno prokrčimo, raskrčimo tu prašumu starih, prevaziđenih obrazaca i da im put pospemo ako ne već ružinim laticama, ono, barem, našim osmjehom i radošću. I to je nešto.

Budite svoji.
Ne ponavljajte stvari koje sami uviđate da nemaju smisla ali u vašim obiteljima su stoljećima. Poštujte i živite vrijednosti koje su univerzalne, sami znate o čemu govorim, i svojim primjerom pokažite da ništa nije nemoguće ukoliko imate potrebu za tim.
I, opet ću se vratiti na : ČINI DRUGOME ONO ŠTO ŽELIŠ DA DRUGI ČINI TEBI

i

: BUDI SAM PROMJENA KOJU ŽELIŠ DA VIDIŠ

Ram
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 20 Dec, 2009 21:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vasudeva ::
Mene ili nema ili me ima.Smile

Konačno i naša zgrada će dobiti portafon, zapravo nitkome od nas postoječih to nije potrebno no, dobišmo neke nove klince kojima to jeste potrebno. Konkretno radi se o ordinaciji opće medicine. I svi stanari nešto frču nosom na to, a, meni svejedno, ajde imamo i doktora sada u kući, istina jeste da dotično stvorenje treba da se vrati u vrtić da nauči pozdraviti nekoga tko je "stariji" no, to njihova stvar, ne sudjelujem. Pogledam, i prođem. Moj pogled je uvijek u oči, vrlo, vrlo rijetko ga spuštam i to samo onda kada sam svjesna da ću sa njim doslovce fizički povrijediti za razliku od drugih. I onda danas shodno situaciji napravim nekoliko ključeva od ulaznih vrata dok ne stigne dotična sprava, a, to će sve mi se čini još malo duže potrajati, tako da ljudi koji inače imaju ključ od moga stana mogu uči i u zgradu jer do sada je bilo koji elzet ključ otvarao.
Odjedanputa smo postali zatvoreni.
I što susjede najviše brine to je gripa.Smile
I onda ih ja pogledam i pitam se na glas tko je ovdje lud, vi ili ja ?
Kakva gripa?
I oni onda razviju teoriju, ja se smješkam i pitam ih : koliko to za vas ima smisla?
Nakon par sekundi intenzivnog razmišljanja, točno vidite kako im se kotačiči vrte u glavi, odgovore : u pravu si.
No, cijela priča zapravo se svodi na to da sam skinula sa svojeg nosača za ključeve sve ključeve koji mi ne trebaju, bilo ih je popuno, sada su ostala samo četiri. Za ovu gustoču i više nego dovoljno.
Već sam rekla jedanputa da smo si Sveti Petar i ja, na ti, no, to ne znači da ja treba da nosam po svijetu dvanaest ključeva, dovoljna su četiri.
Peti koji otvara sve i bez ova četiri se imenuje "peti element".
Naš "peti element" će vam ukoliko želi pobliže objasniti stvar.
Dok ona/on to ne urade, peti element i to sam već rekla, Jeste Ljubav.

Draga Vasudevice..niko ne želi objašnjenje..po meni se samo pljuje ali ja i tako zahračkana opstajem..u onima koji su dostojni.. Heartr
( 5.element )
 Nazad na vrh »
joschua
Napredni tragalac

Pridružio: 30 Nov 2008

Poruka Poslao: 20 Dec, 2009 22:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Neznam koliko je ko otišao "daleko" (nije ni bitno) - možda nije uzaludno ovo pročitati, a još bolje ko shvati - u vlastitoj mogućnosti?

15.06.1996. Frank, Laura, SV

P: Pozdrav.
O: Pozdrav.
P: I tko je sa nama večeras?
O: Uquoppe.
P: I od kuda prenosite?
O: Kasiopeja.
P: Kao što znate, proučavala sam Sufi učenja i otkrila sam mnogo istih stvari u tim Sufi "uklanjanjima vela" i u ovome što dobivamo iz ovog izvora, utoliko da sam podosta zaprepaštena, u najmanju ruku. Dakle, moje pitanje jest: može li ono što radimo ovdje biti smatrano kao "uklanjanje vela", kako oni to zovu, koje je u toku, i povećava se?
O: Da.
P: Sad, iz onog što čitam, u procesu skidanja vela, na izvjesnim točkama, kad se baza znanja uspješno proširi, unutrašnji velovi se počinju odstranjivati. Da li je to dio sadašnjeg procesa?
O: Možda.
P: Tokom nekoliko zadnjih godina, moj doživljaj je bio taj da kad god se desi neko povećanje znanja, što je nekako ciklički - idem kroz depresiju prije nego što to mogu asimilirati - i to je poput unutrašnje transformacije s jednog nivoa na drugi. Ima li nešto što mi možemo učiniti, i ako je tako to poželjno, da povećamo ili da olakšamo ovaj proces nekako?
O: To je prirodan proces, neka ide tako.
P: Jedna od stvari koju je Al-Arabi napisao o ontološkom nivou bića su koncentrične kružnice, takoreći, stanja bića. I svako stanje samo definira odnose. Na svakom idućem nivou vi ste bliže direktnoj vezi sa gradivom. To točno objašnjava 7 denziteta koje ste vi opisali nama. On također govori o "zračenju prema van" i "kretanju prema unutra" u odnosu na znanje. Moja misao je da izvjesna bića, kao npr. OPS 4. denziteta i druga OPS bića 3. denziteta, koja misle da ona kreiraju situaciju gdje će ona imati koristi i moći za sebe, ali mogu, u stvari, biti dio "zračenja prema van" ili disperzije u znanju. Da li je to korektna percepcija?
O: Blizu.
P: Al-Arabi kaže, a to odjekuje i od vas, da možemo ostati u iluziji gdje jesmo, možemo se kretati prema nazad ili naprijed. Da li je to djelomično, da koji god smjer izaberete, da je to funkcija vaše pozicije na kružnici?
O: To je kompleksnije od toga.
P: Pa, sigurna sam u to. Al-Arabi prikazuje vrlo kompleksnu analizu i vjerojatno nije znao to sve niti... Nije bitno, to skoro reflektira riječ po riječ ono što ste nam vi dali kroz ovaj izvor.
O: Sad, učite, čitajte, istražite sve što možete o nestabilnim gravitacijskim valovima.
P: Dobro. Nestabilni gravitacijski valovi. Vidjet ću što mogu naći. Ima li još nešto o tome?
O: Meditirajte također!
P: Da. Pa, govorili su nam da meditiramo. Da li si meditirao, Frank? F: Ne baš u zadnje vrijeme.
O: Mislili smo na tebe, Laura, da meditiraš o nestabilnim gravitacijskim valovima kao dio istraživanja.
P: Dobro. Da li bi bilo u redu da pitam još neka pitanja o Sufi-ju?
O: Ne, jedino ako ti želiš skrenuti sa pravca.
P: To bi bilo skretanje od onog puta kojim sada idemo?
O: Ne sve dok ne zapamtiš Sufi učenja u opsegu da možeš usporediti veze s Biblijom i sličnim radovima.
P: Dobro. Dakle, mi smo na nečemu sa Sufi učenjima. Ali, ne trebamo skrenuti s puta. Nagađam da su učinili s Kuranom ono što su neki drugi mistici učinili s Biblijom. Jasno je da je nešto ispod njihovih površina, ali to je korumpirano i izvrnuto. I uvjerena sam u to radi uviđanja tog danog oblika da je moguće probiti veo i da će mi to dati impuls da poguram za proboj.
O: Nestabilni gravitacijski valovi otključavaju zasad neznane tajne kvantne fizike da se dobije čista slika.
P: Možemo li slobodno imati asocijacije oko tih gravitacijskih valova budući da knjižare nisu sada otvorene, ovako kasno navečer? Izgleda da je gravitacija svojstvo materije. Da li je to točno?
O: I...
P: I hmmmm...
O: I antimaterije!
P: Da li je gravitacija koja je svojstvo antimaterije "antigravitacija"? Ili samo gravitacija na drugoj strani, takoreći?
O: Vezivo.
P: Dobro. Gravitacija je vezivo. Da li gravitacija veže materiju?
O: I...
P: Da li je gravitacija svojstvo svjetlosti?
O: Nije bit.
P: Što je bit? Možeš li mi pomoći ovdje, Frank?
O: Gravitacija povezuje sve što je fizikalno sa svime što je eteričko kroz nestabilne gravitacijske valove!!!
P: Da li je antimaterija eteričko postojanje?
O: Prijelaz k eteričkom postojanju.
P: Dobro.
O: Otvor k njemu.
P: Da li su nestabilni gravitacijski valovi... ne, čekajte... da li nestabilni gravitacijski valovi potječu iz 7. denziteta?
O: S kraja na kraj ( skroz naskroz ).
P: Da li proizlaze iz bilo kojeg specifičnog denziteta?
O: To je samo smisao, nema takvog.
P: Nema nestabilnih gravitacijskih valova?
O: Pogrešno...
P: Nema točke iz koje proizlaze?
P: Dakle, oni su svojstva ili atributi egzistencije materije i veza materije prema eteričkom planu?
O: Poput toga, ali oni su svojstvo antimaterije, također!
P: Dakle, kroz nestabilne gravitacijske valove vi možete pristupiti drugim denzitetima?
O: Svemu.
P: Možete li ih generirati mehanički?
O: Generiranje je u stvari prikupljanje i širenje ( disperzija ).
P: Dobro, koja vrsta naprave bi sakupljala i širila gravitacijske valove? Da li to spirale rade?
O: Na neki način prema tome.
P: Dakle, ako se fokusira na sakupljanje nestabilnih gravitacijskih valova...
O: Kad napišete "Noah", gdje ste smjestili gravitaciju?
P: Mislila sam da je gravitacija indikator potrošnje elektriciteta; da je gravitacija nusprodukt neprestanog toka električne energije...
O: Gravitacija nije nusprodukt! Ona je centralni sastavni dio svih egzistencija!
P: Procjenjivala sam električni tok i potrošnju... i mislila sam da je elektricitet dokaz neke vrste svijesti i da je gravitacija dokaz da je planet ima, da je živ...
O: Rekli smo ti prije da su planeti i zvijezde prozori. I gdje ona ide?
P: Prozori?
O: Gravitacija.
P: Oh. Gravitacija mora ići u eteričke dimenzije ili denzitete. Mislim, natjerali ste moju glavu da ide u toliko različitih smjerova da osjećam da u njoj imam kokice.
O: Dobro!
P: Pa, gdje ide gravitacija. Sunce je prozor. Čak i naš planet mora biti prozor!
O: Ti ga imaš, također!!
P: Dakle, gravitacija je ujedinjeni princip... stvar koja drži stvari skupa, kao na način da svu masnoću skupi zajedno u loncu juhe.
O: Gravitacija je sve što postoji.
P: Da li svjetlo proističe iz gravitacije?
O: Ne.
P: Što je svjetlo?
O: Gravitacija.
P: Da li je gravitacija isto što i slabe i jake nuklearne sile?
O: Gravitacija je "Bog".
P: Ali, mislila sam da je Bog svjetlost.
O: Ako je gravitacija sve, nije li onda to? Svjetlo je energetski izraz generiran od strane gravitacije?
P: Da li je gravitacija "svjetlo koje se ne može vidjeti", kao što su ga Sufi-ji nazvali: Izvor.
O: Molimo imenuj nešto što nije gravitacija.
P: Pa, ako je gravitacija sve, nema ničeg što nije gravitacija. Fino. Što je apsolutno ništavilo?
O: Samo misao.
P: Dakle, nema takve stvari kao što je ne-postojanje?
O: Ima.
P: Da li misli stvaraju gravitaciju?
P: Da li zvuk stvara gravitaciju?
P: Može li zvuk manipulirati gravitacijom?
O: Može.
P: Može li se to postići ljudskim glasom?
P: Može li se to izvesti tonovima, ili pomoću snage kroz misli?
O: Oboje.
P: Onda, ima li kod toga također i specifičnih konfiguracija koje se koriste?
O: Gravitacija se manipulira zvukom, kad misao manipulirana gravitacijom izabere proizvesti zvuk koji manipulira gravitacijom.
P: Sad, da li se momak koji je sagradio Koralni dvorac ( Coral Castle, prim. prev. ) okretao u svojem sjedalu iz aviona dok je razmišljao i stavljao svoju manipulaciju na mjesto?
O: Ne. On se okretao kad je gravitacija izabrala da manipulira njime da se okreće da bi manipulirao gravitacijom.
P: Da li gravitacija ima svijest?
P: Da li je ikad moguće za pojedinca da inapravi izbor, ili je gravitacija ta koju on izabire?
O: Gravitacija koja je bila unutar njega je sva gravitacija koja postoji.
P: Pa, mislila sam da su Sufi-ji bili čvrsti! F: Pa to je vjerojatno radi tvojih istraživanja koja su otvorila ta vrata. L: Jako dobro! Što sam napravila! Dobro. Zbunjena sam.
O: Ne, nisi.
P: Onda, recimo jednostavno to ovako: ja sam opijena i preopteretila se.
O: Opijenost je zabavna!
P: Pa nagađam da ako će išta od ovog biti nama značajno, onda ćemo zasigurno saznati detalje kako ćemo i trebati usput.
O: Koliko puta ti to moramo reći?!?
P: Učenje je zabavno! Točno!
O: Cjelokupna suma svih egzistencija postoji unutar svakog od vas i obratno.
P: Onda što je objašnjenje za "mnogobrojnost" koju mi vidimo?
O: Percepcija 3. denziteta.
P: Dakle, cjelokupni univerzum je unutar mene... dobro, to je... razumijem. Dovoljno čudno, ali razumijem. Problem je pristupa tome, kidanju velova.
O: To je zabavan dio.
P: Dakle, momak koji je sagradio Koralni Dvorac bio je sposoban da pristupi ovome. Neprestano ili sa prekidima?
O: Djelomično.
P: Prema onome kako ja to razumijem, kod brzine svjetla nema mase, niti vremena i nema gravitacije. Kako to može biti?
O: Nema mase, nema vremena ali ima gravitacije.
P: Foton ima gravitaciju?
O: Gravitacija premašuje brzinu svjetlosti.
P: Gravitacijski valovi su brži od svjetlosti?
P: Što bi moglo učiniti gravitacijski val nestabilnim?
O: Korištenje.
P: Osjećam se da zbilja promašujem glavnu smisao ovdje...
O: Promašuješ, ali ti ju jedino možeš naći svojim vlastitim tempom.
P: Pa, mislim da trebam nešto pročitati i istražiti da bi mogla vratiti se natrag na to.
O: I na to, laku noć.

www.joschua.biz
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 20 Dec, 2009 23:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Napisao Peti element sljedeće:

" Draga Vasudevice..niko ne želi objašnjenje..po meni se samo pljuje ali ja i tako zahračkana opstajem..u onima koji su dostojni.. "

Tako se lepo osećam kada mi se tepa! Very Happy

Ljepoto, svi žele objašnjenje.
Nisam baš prečesti gost na drugim temama tako da mi baš nije jasno tko to ima obraza i prava da pljuje po bilo tkome. Biti zahrčkan i na taj način opstajati, tu meni nešto ne štima. Učesnici ovog foruma su sve drugo samo ne zahrčkani, konačno i ona mala, slatka hrčkovica koja bi "gost" u ovom domu, rekoh da je Marko Polo, he, hee, šta Marko Polo?, on naiva za nju, a ti kažeš i govoriš o DOSTOJNOSTI.

Haalooo!!!

Svi smo Jedno.
Da li želiš da nam kažeš da smo nedostojni?
Čega?
I tko to?
Opet ja.
Sve Jedno!

Joschua:

"Gravitacija povezuje sve što je fizikalno sa svime što je eteričko kroz nestabilne gravitacijske valove!!!

Učenje je zabavno! Točno!

Osjećam se da zbilja promašujem glavnu smisao ovdje...
O: Promašuješ, ali ti ju jedino možeš naći svojim vlastitim tempom. "

Za sve koji promašujemo glavni smisao ovakav ili onakav ide sljedeća sličica koja jesmo MI.

Koh-i-Noor
Ako me pamćenje dobro služi ovako bi trebali i ne samo to, nego i tako i izgledamo i to jesmo SVI u ovoj 3D, bili mi dostojni ili nedostojni, nebitno.
Poljubac... Pozdrav
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 20 Dec, 2009 23:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Stvarno sam genije!
Čitam ono što hoču pročitati, ne ono što je napisano!
Bravo ja! Very Happy Very Happy

5.element je rekao :zahračkana, ne zahrčkana.

Protumačite si sami. Smile

Zašto uvijek bojim stvari, ne gledam crno-bijelo?
Tako mi je ljepše u "život" mladi. Very Happy
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104  Sledeci
Strana 76 od 104

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30549 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 93289 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42885 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 23010 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35881 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43215 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Galaktički Plimni Val Svjetlosti 2 adminfob 16170 28 Jan, 2008 02:24 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)