OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA...
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
vasudeva

Pridružio: 28 Nov 2008

Poruka Poslao: 08 Apr, 2010 23:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Za nauk svima nama :

http://www.youtube.com/watch?v=Bg12TGTD3cE

Om Jai Ram
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vasudeva

Poruka Poslao: 23 Apr, 2010 17:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dugo se već nismo "čuli", "vidjeli", kako vam Srcu drago, "Na tri kralja", Šekspir.
Što Vesna rekla : "kada nas se uželiš a ti svrati".
Pa sam svratila.

Neću pisati o knjizi koju dobih na poklon prije tjedan/ heftu/ sedmicu dana ime joj je "Serpent in the Sky"- The High Wisdom of Ancient Egypt, autora John Anthony West-a. Na "malo" drugačiji način govori o istoriji/povijesti Egipta nego što to radi oficijelna/službena arheologija priznavajući/govoreći "nepostojeću" Historiu, šta nepostojeću???!!!, vrlo, vrlo postojeću, samo je potrebno da ukapiramo da vreme ne postoji i onda nemamo problem/a.

Dakle, neću pisati o tome.

O čemu ću pisati?

O tome kako je doista sve relativno.
Sjedim tamo gdje niti u najluđem ludilu još prije godinu dana nisam imala Ideju da ću sjediti, kroz balkonska vrata uživam u pogledu na šumu koja naočigled postaje šuma a nije samo gole grane drveća, igram se sa prekrasnom dogom i radujem se življenju/bivanju u ova 3D.
Dijelim sebe na već zaboravljeni način sa svime što mi dolazi u susret.
Ponovo kuham zaboravljena jela, uživam u okusima, mirisima, izgledu i čudim se sama sebi.
Da li sam i to ja?
Nakon toliko vremena?
I šta mi je to sve zajedno uopće potrebno?
Lepo je ponekada se sjetiti već odavno zaboravljenih stvari. Stavila sam ih u fajlu "pravaziđeno". Da li jesam?
Jesam.
No tu i tamo otvorimo ormare, pregledamo police, zaključimo da sve je na svom mjestu i idemo dalje, ali obogačeni za te iste odavno zaboravljene stvari.
Ovo nije slučajna paralela.
Koliko puta sam izrekla, napisala da je potrebno da se setimo?
Sjetimo tko smo, odakle smo i zašto smo.
Dakle, ne samo u ovom, nazovimo (imenujmo) ga tako, ezoteričnom "sistemu" već i u našem svagdanjem bivanju u ova 3D.
Smisao je objediniti iskustva, sjećanja, znanja svih naših projekcija i ŽIVJETI to.
Sjećate se što su Kinezi još davno, davno rekli? Kada baciš kamen u mirnu vodu onda vidiš koncentrične valove koji se šire oko mjesta gdje je kamen "pao", i zapravo postaješ svjestan koliko malo znaš.
Ja bih rekla da na taj način postajemo svjesni, zapravo, "sebe" koji jesmo i da razumijemo da smo i taj kamen i ta voda i ti talasići i zrak koji je tu negdje ali ga ne vidimo, i nemoramo ga vidjeti, osjećamo ga cijelim svojim bićem i RADUJEMO se.
Kome?
Čemu?
SEBI

Opet se smijem sama sebi.
Asocijativno sam stvorenje i asocija je sada na YHVH.
Svi znamo što je to.
Tetragram.
Slobodni prevod bi bio : " On prouzrokuje da postaje."
Što nam ovo govori?

http://www.youtube.com/watch?v=6a-lQCm6f_s

Ovo stavih imajući u Ideji da nastavim dalje sa paralelama glazbe koja je Jedno, sada nakon skoro dva sata šetnje po YouTube-u dođoh do Rumija i sada ga dijelim sa vama/nama, ponovo :

http://www.youtube.com/watch?v=QqVBGv2hpQ4

Prevod ćete dobiti koje druge zgode, vredi za vas koji ste "umorni" od učenja, nemojte biti nikada umorni i neimati vremena kako za sebe tako i za druge koji Jesu "vi", odnosno, malo, čisto malo, sam zločesta, može mi biti, kažem vam samo da date najbolje od sebe u svakom trenutku vašega/našega postojanja i neimajte ograde, otklone i tako bliže i tako dalje bez obzira o čemu da se radilo.

http://www.youtube.com/watch?v=_XwHk1Tzz9c

Svim Đurđicama i svim Đurađima/Đoletima Sretan imendan!

http://www.youtube.com/watch?v=BeRFn8Blm4U

Om Jai Ram! Very Happy Very Happy Very Happy
 Nazad na vrh »
joschua
Napredni tragalac

Pridružio: 30 Nov 2008

Poruka Poslao: 28 Apr, 2010 20:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

YADA: Senas i Senahas (čestitke na njegom jeziku). Motissa, što znači slično vašoj riječi "vrlo dobar". Ovo večer sam bio toliko zainteresiran slušajući o onome što ste govorili, Ouija ploče i te stvari. Ja ću govoriti a pozivam i vas na razgovor.

Uglavnom, govoreći, ne postoje druge misli, nego misli jedne svijesti. Vaš rad, vaša djelatnost se ispituje – možda bi se moglo nazvati kao pojava, prispjeće. To je kreativna misao koja je uvijek spremna na budnost. Na neki način, može se reći, to je “veliko njuškalo”. Mnogi oblici psihe daju neopreznom i neukom mogućnost da se suoči s duhom, dobrim, lošim ili ravnodušnim. Ali, sve to jednostavno rade misli koje su u aktivnosti, u pokretu. To je kao ono što vi zovete atom, unutarnji radni atom. Bez obzira na rad koji atom obavlja - bilo mehaničkim ili prirodnim putem - atom djeluje na tome i u skladu s tim. Ne postoji takva stvar kao atom, sam po sebi, nego je atom jednostavno, sam po sebi, aktivnost - akcija - gibanje. Tako je to i sa svijesti. Svijest se sastoji od aktivnosti koja je opet kao atom, nije ni dobra, ni loša, niti ravnodušna. Ona nema moralnih koncepata, ali učinjene akcije daju svojstva koja onda nazivamo "moralni pojmovi".

Ljudski duh se trenira misliti, kao što to čini bilo što, na ovaj ili onaj način, ovdje na ovoj zemlji. On dobiva ono što se naziva "zemaljski trening" kroz kanale koje zovete osjetila i to pohranjuje pojavu ili pritisak registroveno preko osjetila, a psiha to pohranjuje po stavovima, putem osjećaja kroz iskustva.

Sada, dali vam je poznato ono što se zove crna magija, jer nasuprot tome postoji bijela magija, koja se opet može koristiti u pravcu tamne strane života, ili lijeve strane staze - kao način razmišljanja, kao način na koji se osjeća. I ako su ta djela na snazi izražena na nepovoljan način, onda će ta osoba, ako se nastavi prezentovati na loš način - zloporabeći svoju psihičku snagu, postati ono što se u pojedinim dijelovima zemlje naziva zli duhovi. Oni nisu duhovno balansirani, nemaju osjećaja za žaljenje o onome što čine i njihovo cijelo stvaranje je negativne prirode.

Oni koji su posvećeni praksi desne strane magijske sile, čine život s ljubavlju. Ovi ljudi stvaraju život u sebi, njihova tijela su zdravija, njihova praktična djela su ispravna, a njihova psihička snaga prakticira inteligentno - oni grade, oni stvaraju konstruktivan rad. Mnogi od njih koriste tu snagu za ozdravljenje svojih kolega, ljudi. Oni posjeduju dobre misli, ljubazni su, jaki, kroz njih je projecirana vodeća snaga, ona koja djeluje na one koji su sličnih vibracija.

Negativne snage, odnosno kada se te pozitivne snage koriste u negativnom smislu, dobijate nazad negativne rezultate. To je zakon, to je priroda, tako stvari stoje. Takvi ljudi su postali oni koje možemo samo nazvati sudbinski ljudi na zemlji - Hitler, Džingis Kan, Napoleon, Aleksandar Veliki, i mnogi, mnogi drugi. Oni su pomoću magične sile ili svoje energije, svojim vitalnim energijama, osvojili druge. Sada, u početku njihove misli nisu išle na osvajanje ali oni su htjeli da promijene svoju neposrednu okolinu na bolje. U tom procesu oni su izgubili kontrolu nad svojim moćima, nad vrstama svoga razmišljanja. Oni su došli na vlast želeći da ostvare svoje sebične svrhe.

Njihova djelatnost mogla bi se nazvati kao poltergeistic.(duh koji ni/je dobronamjeran) Samo zato što su bili u tijelu, oni su bili manje poltergeistic. Ti ljudi, u svijetu izvan fizičkog, postaju poltergeists za negativne svrhe. Sada, postoje poltergeists koji nisu posvećeni negativnim ili štetnim svrhama, nego korisnim. Njima pomaže sama priroda. Oni stvaraju vibracije u pojedinim okruženjima i iz vrlo niskih, stvaraju red visokih vibracija - oni šire svjetlost sa svoje strane života.
www.joschua.biz
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 28 Apr, 2010 23:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vrtim stvari po neznam koji put i ovo na novo.
I pitam se do kada ću to raditi.
Ispitivati i preispitivati samu sebe.
Što znam, a, što mislim da znam, a, što tek naslučujem.

““"Bhagavad-Gītā" Kakva Jeste”, poglavlje sedmo, “Znanje o Apsolutu”, stih 6, kaže :

“ Ove dve prirode su izvor svih stvorenih bića. Znaj da sam Ja i poreklo i uzrok uništenja svega što je materijalno i svega što je duhovno u ovom svetu.”

Smisao :
Sve što postoji je proizvod materije i duha. Duh je osnova kreacije i stvara materiju. Duh ne nastaje u određenom stadijumu materijalnog razvoja. Naprotiv, ovaj materijalni svet se manifestuje samo na temelju duhovne energije.””” itd., itd., itd., no ovo itd. je za mene nebitno u ovom momentu.

Što je Kreacija?
Što je Duh?
Što je Materijalno?

Najlakše bi odgovorili na poslednje pitanje.
Najteže na prvo.
Možda.

“Yin i Yang, simbol kao takav je sažetak, sukus, suština najdublje filozofije koja objašnjava pojam kako apstraktni, tako i realni, brojeva, vremena, prostora, uzroka i harmonije. On je konkretan simbol sa kojim se izražava, kroz riječ i vizualno, ukupna struktura Svijeta i Duše. Yin i Yang su analiza i slika/zamisao koja predstavlja prostor i vrijeme.” - slobodni prijevod sa str.1141 iz knjige :”A Dictionary of Symbols” autora Jean Chevalier i Alain Gheerbrant-a, a sa francuskog na engleski je preveo John Buchanan-Brown.

Uvijek netko prevodi nešto! Very Happy

I kod mene je uvijek pravilo trojno u Igri, pa, tako i ovaj put.
Treća stavka jeste : A. P. Kezele : “ Gospodar Smrti i tri Naćiketine vatre”, str. 265. :

“ Sada ću ti, dragi Naćiketa, kao tvoju drugu nagradu, otkriti tajnu tri vatre koje moraju gorjeti u srcu svakog čovjeka koji umire. Zovem ih “vatrama” jer u njihovom plamenu gore svi grijesi i pogreške koje čovjek može učiniti. Također, “vatre” su zbog toga jer predstavljaju energiju koju čovjek ulaže u svoju evoluciju i napredak. Ako te tri vatre nisu zapaljene, umiranje i smrt predstavljaju veliku muku i kaos te mogu završiti padom duše na ljestvici evolucije.

&&&&&&

Prva vatra je vatra atmana ili duše. Ona će biti zapaljena ako čovjek još za života nauči umirati. Umrijeti, to znači odvojiti se od vanjskog svijeta, otići s onu stranu osjetila, otići s onu stranu uma, gdje nema nikakvih misli ni osjećaja. Prestanak svake aktivnosti je smrt osobnosti i ega.
&&&&&&

Druga vatra je vatra karme ili djelatnosti. Ona će biti zapaljena ako čovjek za života nauči umrijeti u svakoj djelatnosti. Umrijeti u djelatnosti znači odustati od njezinih plodova. Svaka djelatnost nosi u sebi sjeme svojega ploda. Ali taj plod nije naš. On pripada Bogu. Pogreška je vezati se uz rezultate djelatnosti. Ne vezati se, to je poput umiranja. Odustajemo. Predajemo rezultate svojih djela Bogu.

&&&&&&

I na posljetku, treća vatra je vatra dharme ili životne zadaće. Ona će biti zapaljena ako čovjek za života nauči umrijeti za površne i trivijalne vidove svakidašnjice. Duša se nije utjelovila da bi besciljno lutala svijetom, vođena zamislima drugih ljudi. Utjelovila se da bi ostvarila određenu zadaću i kroz to ostvarenje napredovala. Kada umiremo za sve osim za svoju životnu zadaću zapaljena je treća vatra, vatra dharme.”

Što meni ovo govori?
Sve zajedno.
Puno i ništa.
Prve dve stavke su potpuno jasne, nemam ni pitanja a, još manje podpitanja, ali treća stavka…, eee, ona mi je dala “misliti”.
Zašto?
Iz jednostavnog razloga jer tako je prekrasno živjeti život kako u ovoj 3D, tako i bilo gdje drugdje.
Ovde, u trećem citatu, se govori o “umiranju”, a za mene to je apstraktni pojam, razumijem ga kao izlazak iz tijela, voljni ili ne voljni, na isto mu dođe, stvar je razumijevanja, kao noćas kada me se probudilo u neka doba i reklo što se reklo, a moj odgovor je bio : spavala sam!
Naravno, bila sam “malo” van tijela i tu ne vidim nikakvog problema, to je barem najnormalnija od svih normalnih stvari.
No, tabirim sama sa sobom u ovoj 3D “odlaske”. Nazovem tetku da joj kažem da smo u petak “doma”, jedan od domova, znate ono, gdje sam ja tamo je moj dom Smile , a ona mi kaže : kako to da si me nazvala?, znaš ta i ta osoba je napustila tijelo, sprovod, to je tako lijepa riječ, sprovodimo nečije tijelo nekuda, je baš taj dan kada dolazite a ja kažem : ni nacrtana nisam tamo, ne zato što ne poštujem i ne volim, nego zato jer vas ne mogu gledati, osjećat, sa svim tim vašim strahom. Jednostavno sam si uzela to pravo i koristim ga. Naravno, odgovor je bio : razumijem, vidimo se.
Naravno da se vidimo, uvijek se gledamo!

A, što mi, zapravo, svi zajedno, VIDIMO ?

p.s.
Joschua, morala sam se opet ispraviti jer sam prvobitno napisala Joshua, Ti si doista za mene osvježenje za Dušu!
Koliko puta smo do sada govorili o sinhronicitetu?
Hvala Ti !
Srce si! Poljubac... Pozdrav
 Nazad na vrh »
joschua
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 03 Maj, 2010 21:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

VELIKI PUT / PLANETARNA SUDBINA
Montalk - Frai Jonah 21. 06. 2004.

Razlikujemo struje u suvremenoj kanaliziranoj informaciji koje bacaju svjetlo na svježu prošlost, sadašnjost i budućnost. Priča o kozmosu i čovječanstvu sadašnji je duhovni izazov, a predstavljena je u ovom članku iz perspektive triju suvremenih kanaliziranih izvora.

Ra je priča u smislu kozmologije i apstraktne metafizičke definicije. To je vrsta rječnika ili temeljna boja za naknadne materijale.

“Bringers of the Dawn“ – „Donositelji Svitanja“ je inspirativna priča o osobnoj preobrazbi, prezentovana kroz pozadinu tamne povijesti čovječanstva i skori dolazak nove svjetlosti

Cassiopaea – „Kasiopejski transkripti“ istražuje pitanje stanja čovjeka, u svim njegovim aspektima, kroz istraživanje i u potrazi za dokazima kroz kanalizirane informacije. Materijal nastoji uzdignuti metafiziku kroz primjenjenu znanost.

Ra materijal
Godine 1981, Don Elkins, Carla i Jim Rueckert McCarthy, počeli su kroz duboki trans primati kanalizirane informacije, od skupine subjekata koji su se identificirali kao Ra. Ova informacija daje osnovne koncepte za razumijevanje ljudske povijesti i kratkoročne budućnosti.

Zemlja je u toku transformacije. Vibracije su dio čovječanstva i trećeg denziteta, dok okolni sektori, prostor-vreme, se kreću u četvrtoj gustoći.

U kozmičkom poretku stvari, treći denzitet je stupanj razvoja svijesti u kojem je osoba utjelovljena kao pojedinac. Ovi pojedinci moraju napraviti izbor koji određuje prirodu njihove daljnje evolucije. Prema Zakonu Jednog/Ra materijal, sve ono što postoji, služi i potječe od jednog beskonačnog kreatora. To se može odvijati na dva bitno različita načina: Da ljudi služe sebe putem služenja drugima (služenje drugima ili STO-OPD) ili služenja drugima putem služenja sebe (služenje sebi ili STS-OPS).

To je osnovna dvojnost koja čini razliku između stvari i na taj način, mogućeg iskustva. U ljudskom etičkom smislu, OPS je sila tame, a OPD su snage svjetla.
Međutim, u našem direktnom iskutvu, to se ne očituje u svojim čistim nedvosmislenim oblicima, time je samo izazvan naš način rasuđivanja.

Da bi treće-densitetski entitet, koji je u tranzitu na 4. densitetska iskustva, uopće počeo službu, on mora birati između OPS-a i OPD-a. Prema Ra, ne može biti manje od 50% služenje drugima ili 95% služenja sebi, a do oba gola je jednako teško doći. Zemlja i treći denzitet, sa okolišom, su kroz svoju povijest orijentirani prema služenju sebi. To dolazi kao rezultat odluke duša da se inkarniraju na ovoj planeti, da bi imale život pod kontrolom OPS snaga, što bi kao bilo ubrzano učenje. (kratko-valni ciklus)

Kada se netko inkarnira na Zemlji, kao treći denzitet, svaki prihvati koprenu, koja dijeli svjesno i podsvijesto, i svaki zaboravlja duhovne ciljeve inkarnacija. Dublja priroda stvari nije izravno vidljiva treće-denzitetskom utjelovljenom subjektu, jer se duhovno djelovanje trećeg denziteta sustavno razlikuje pojmovima i postupcima OPD-a / OPS-a i donosi izbor za aplikacije.

Nesigurnost prirodnog razlučivanja, ovim načinom rada, čini ovo velikim izazovom, a prema Ra, stanje četvrte gustoće se radikalno razlikuje od trećeg denziteta. Pojedinac je transparentniji i duhovne energije bića su izravno opazive, tjelesnost postoji ali je u većoj mjeri pod svjesnom kontrolom.
Bića naravno posjeduju tzv. društveno sjećanje kompleksa, koje je u pojedinačnim skupinama, a telepatski dijele bazen znanja koji je dostupan svima.

“Bringers of the Dawn“ i Plejadanci
Kanalizirana klasika književnosti, New Age, „Bringers of the Dawn“, Barbara Marciniak, knjiga objavljena 1992, - 11 godina nakon Ra kontakta. Kanalizirana grupna bića, Plejadanci, daju nam ključeve za razumijevanje stanja čovjeka.

Oni govore približno kako parafraziramo u nastavku:
Vi ste duhovni otpadnici. Vaš zadatak je da usidrite frekvencije svjetlosti kako bi pomogli u transformaciji Zemlje. Svjetlo je informacija. Donosite svjetlo na Zemlju koje je od pamtivijeka putovalo u tami neznanja, a pod kontrolom straha i ograničenja. Vi ste članovi porodice svjetlosti. 500.000 godina prije Lizardi, vanzemaljski gmizavci, bogovi vaših predaka, dobili su bitku protiv sila Svjetla nad kontrolom vaše planete.

Od tada, Lizardi vas manipuliraju kulturno i vjerski, a genetski su vas zaključali u neznanje i strah. Lizardi su ljubomorni bogovi straha i ograničenja, a kao hranu koriste energiju koja zrači iz vaše zarobljene čovječnosi, gdje su vašu stvarnost 'skuvali' po njihovom ukusu, držanjem vas ljudi, u stalnom strahu, neznanju i sukobima.

Vaš zadatak da probudite stare uspomene, da čovječanstvo ponovo dobije svoj pravi potencijal, koji je neispoljen svih ovih tisućljeća, kao rezultat genetske i duhovne manipulacije vaše vrste. Odabrali ste utjelovljenje u ovo vrijeme, kako bi igrali u važnoj kozmičkoj drami, da oživite planetarne promjene kroz vaš duhovni nastavak. Mnogi bića iz cijelog kozmosa gledaju ova zbivanja bez daha, stavljajući oklade o tome kako ćete to učiniti, kako ćete iznijeti ovaj strašan zadatak.

Mi dolazimo iz budućnosti, gdje vi na Zemlji živite pod tiranijom. Mi smo putovali natrag, u prošlost, da promijenimo budućnost. Mi smo iznimni pripovjedači. Mi vas stimuliramo svjetlosnim informacijama, koje će probuditi vaše stare uspomene. Planeta Zemlja je okupana kozmičkim energijama koje se bude, noseći tajne i moći vaše DNA. Kako napredujete sa 2-DNA, do svojih slavnih i originalnih 12 spirala, vi se pretvarate u višedimenzionalna bića.

Kako se točke spajanja bliže i privlače, sve više ćete se ponovno paralelno povezivati sa svojim svijetlim i tamnim aspektima u drugim dimenzijama, koji se svi spajaju na vašoj trenutnoj lokaciji, s ciljem ujedinjenja i ozdravljenja.

Tranzicija je raskrižje na koje mnogi putevi vode i iz kojeg se vjerojatno mnogi odvajaju. U ovom važnom trenutku, mnogo toga u kozmosu ovisi o slobodnoj volji i izboru, od strane onih koji su se inkarnirali na Zemlji.

Mi smo došli da vas podsjetimo na važnost zadatka, pomažući vam i podsjećajući vas na vaše mjesto i snagu, a vi sebi pomažete otvaranjem vrata mogućih budućnosti i slobode.

Cassiopaea – „Kasiopejski transkripti“ / The Wave – „Val“Naš treći izvor informacija je Cassiopaea materijal, primljen 1994. preko Laure Knight Jadczyk. Ovo usmjeravanje kao i istraživanja inspirirana ovim kanaliziranjima i dalje se nastavlja. Materijal obiluje opsežnim pregledom povijesti, metafizike, esoterije, politike i vanzemaljskih pitanja.

Laura Knight Jadczyk objelodanjuje postojanje skrivenih sila koje reguliraju ljudsko stanje kroz povijest, od vanzemaljske drevne povijesti i njihovog utjecaja, do današnjih političkih snaga. Laura vidi svijet kao laboratorij gdje inkarnisana duša može stvoriti alternativna područja, radeći na svojoj pripremi pred dolazeću tranziciju.

Ovaj rad se sastoji od prepoznavanja bogatih simbola svakodnevne stvarnosti, koji imaju svoja arhetipska značenja. Cassiopaean slogan "Znanje štiti, ignoriranje ugrožava" stavlja naglasak na činjenicu da čovjek mora, u svakodnevnom postojanju, razlikovati utjecaje OPS-a i OPD-a, kako bi postigao dovoljan napredak za polaritet do dolazećeg prijelaza u 4. gustoću.

Specifična genijalnost Laure Knight Jadczyk je njezina sposobnost da opaža veze i uzorke preko zapanjujućih područja informiranja, u rasponu od povijesti do alternativnih područja, prirodnih znanosti i tradicije.

Dok su „Ra“ i „Bringers of the Dawn“ predavanja potaknuta metafizičkim pitanjima i odgovorima na ta pitanja, Cassiopaea je materijal čvrsto isprepleten s Laurinom osobnom potragom za korijenima ljudskog stanja.

Materijal se ne može odvojiti od upita, koja su suptilno vođena u obliku tragova, čije se značenje često vidi puno kasnije, nakon iznenađujućih istraživačkih puteva. Građa se uglavnom sastoji od Laurinih istraživačkih članaka, koji su u svojim nalazima podržani i obilježeni odgovarajućim kanaliziranim izvadcima. Sirovi kanalizirani materijal dostupan je i na webu, od oko 1000 stranica.

Osim informacija kanaliziranih od Kasiopejaca, Laura se oslanja na drevne i suvremene pokrete za duhovni razvoj čovjeka. Vidimo elemente Gurdjieffog rada, odnosno način „4. puta“, koncepte gnosticizma, sufizma, alkemije i drugih.

Polazna točka je da većina različitih prijenosnih puteva mogu nositi fragmente istine, koja se može različito zaboraviti, isplesti ili korumpirati. Doista, povijest je politički proces, i u večini sluajeva, više nego često, se uređuju da odgovara povjesničarima ili naručiocima. Duhovna čovjekova baština je raznolika tapiserija, gdje se dragulj istine može miješati s manipulacijom i dezinformacijom. Studija i istraživanje samog razvoja čovjekova napredka je za razlučivanje, ovisi na kojoj je individua stepenici duhovnog razvoja.

Najbolja polazna točka je „The Wave“ – „Val“ serija Laurinih članaka. Val je kasiopejski izraz za prijelaz na 4. gustoću. Serija govori o fizičkoj i metafizičkoj kontroli, gdje je opisana inertnost čovjeka i teme kao što su; raznolike NLO otmice, manipulacije putem religija, genetike, kontrole uma, a sve pod kontrolom vlasti i znanosti.

Kako se prijelaz približava, aktivnost se na planeti zagrijava.

Duhovna orijentacija probuđenog dijela čovječanstva, u trenutku tranzicije, je kozmička nagradu, koja dolazi prirodnim vremenskim slijedom. Ova humana nagrada, je objekt bitke bogova, a ovaj arhetipski boj se odražava i na našoj ravnini; kao vanzemaljska aktivnost, zemaljske promjene, ratovi, tiranija, ekstremne pohlepe i dr.

Skupine ljudi su komadi na šahovskoj ploči napravljeni od strane bogova. Orijentacija grupe određuje koji je arhetip, a 4. densitetska energetska gustoća skupine se zastupa i transdukuje na Zemljinoj ravnini. Ljudi stvaraju svoju sudbinu, te time i planetarnu sudbine, a odabirom kozmičkog arhetipa oni se opredjeljuju, u svakom slučaju konačni izbor je između OPS-a i OPD-a.

Arhetipovi antičkih legendi, poput Perzeja, mogu se vidjeti kao simboli viših realnosti. Tako se stječe značaj u mitološkim izvornim alternativnativnim područjima. Izbor čovjeka je hoće li biti; heroj, žrtva, djevojka u nevolji ili proždiruće čudovište.

Lekcija trećeg denziteta je; naučiti razlikovati sve brojne i različite arhetipove koji traže izraz preko čovječanstva. Prvi rad je na rasuđivanju, onda slijedi sustavna primjena načela, tako da se može skupiti dovoljno duhovnog polariteta za dolazak tranzicije.

Mi smo došli ovdje da točke, potrebne čistoće izbora, koji smo već susreli kod Ra.

Zaključci
Sva tri izbora imaju zajedničku ideju, da dolazi do kozmičke tranzicije oko 2012. godine, do kada se vlastitim odabirom određeni stupanj svijesti budi.

Mnoga su predviđanja klastera oko 2012, godine, vidi na primjer; www.diagnosis2012.co.

Prema ova tri izvora, slobodna volja i svijest su u korijenu svih postojanja. Sve, od inertnih tvari i živih bića je rezultat svijesti. U tom smislu svi su dio jednog beskonačnog Stvoritelja. Iskustveni stupanj slobode ovisi o stupnju razvoja svijesti, što određuje tzv. gustoća, a time su uređeni i zakoni prirode, vremena i prostora percepcije bića - prirodno sučeljavanje s drugim bićima i tako dalje.

Sve tri opcije vide Zemlju i sve ostalo, kao školu, a završni ispit na kraju ovog velikog semestru od 300.000 godina je u tijeku, i traje odprilike do i 2012. To je veliki događaj, gdje će najbolji, u obe opcije, kao servis služiti drugima, zavisi od njihova opredjeljenja.

Druga točka ugovora je, da se vidi kako čovječanstvo koje je pod kontrolom raznih OPS sila, koriste ljude kao izvor energije. Matrix film je popularna alegorijska priča o tome.

Pa što sada čovjek može učiniti na sve ovo?
Probudite se!
Pa kako da se to učini?

Kroz proučavanje svog pravog stanja i svijeta, kroz primjenu tih saznanja, kroz različitu simboličku vrijednost iskustvenog katalizatora koji je utjelovljenjen i dosljedno odabran nečijim polaritetom.

Nadalje, jedina mogućnost postizanja slobodne volje, koju posjeduje čovjek je, da bude svjesni čimbenik koji kontrolira sam sebe.
www.joschua.biz
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 05 Maj, 2010 01:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kažu : duhovnost.
Jako dobro!
U gradu svojih jednih bake i dede sam, tamo gdje lani bijah par mjeseci, pisala sam vam/nam od tamo i sada pišem ponovo.
Imala sam u Ideji da sam kroz vreme došla do nekog razumijevanja, opuštenosti, prihvaćanja stvari sa slijeganjem ramena i neuzbuđivanjem, ali nije tome tako.
Odnosno za 95 % stvari/slučajeva jeste tome tako, ali za onih 5 %, eeee, za njih nije tome tako.

Ovo sam počela pisati jučer, odnosno, prekjučer, vreme relativan pojam, barem za mene.

Ispizdio me čovjek koji za mene se ne zna ni potpisati a kamoli nešto drugo, došo on u "moje" dvorište i pita me : "suseda, koliko košta vaša kuća, da ju prodate?"
Pita on to već godina nekoliko, a moj odgovor uvek isti :" nije na prodaju".
I znate šta mi genijalac kaže, onako s visoka, "sve ima svoju cenu".
Tu mu ja odgovorim : Ovo poslije moga izlaska iz tela ide državi, koja god da bila, i daj shvati konačno da ovo nije na prodaju.
Desi se da je prisutna tu i osoba koja je na neki način "ja", koja spomene svog prijatelja iz krajevi ovi i tu nastane prića među njima od tri min., ovaj koji nema pojma o pojmu lupa gluposti a ja slušam i gledam samo.
Pa se desi da osoba o kojoj bi priča tih par min. dođe u "moje" dvorište, koju ja nikada ni vidjela ni čula prije nisam nakon sat i pol i provedemo mi tu, naravno bez ovog "genijalca" sati nekoliko, u prekrasnom razgovoru.

Tko od vas je slušao priču iz prve ruke o posjeti šamanu godine tamo davno neke 1986-e, na prostoru Malezije, gde ne može da dođeš ukoliko nisi pozvan, gdje i dan danas te skuhaju za doručak samo tako?
Sada da ne idem u detalje, dotična osoba je poslom bila tamo, strojarski inžinjer, koji je imao svoja zaduženja, ali bi dovoljno otvoren, znatiželjan, kako vas/nas je volja, koji je uporno tražio godinu dana da uđe u "sivu" zonu. I šaman reko : može.
Istina jeste da mu se reklo sljedeće : "pitat će te tri stvari koje u počast njemu treba da napraviš, no, imaš pravo da izabereš jednu od njih, a glase: -da preplivaš rijeku punu krokodila, to je tamo normalno, da su krokodili u rijeci, druga:
da pojedeš skuhani na poseban način majmunov mozak, tu starac, ni u prvom ni u drugom slučaju nema šanse da preživiš niti u ludilu, i imaš treću varijantu da piješ sa njim, šamanom, ono što pije i on, e, tu imaš 50% da ostaneš tu i 50 % da odeš Bogu na ispovjest. Pa ti vidi.
Naravno izabrao je treću varijantu, imao halucinacije samo takove, ali je jučer razgovarao samnom, "živ" i potpuno zdrav.
Raspreli mi "malo" diskusiju na temu ovog iskustva i na kraju kaže on : šaman mi ponudio u ime prijateljstva i časti smanjenu ljudsku glavu kojih ima koliko ti srcu drago, ali ne uzeh ju ja jer u paseportu lepo piše : to i droga kažnjava se smrću, nije bitno iz koju državu prihajaš.

Što sam vam/nam sa ovim rekla?

Dve krajnosti.
Netko tko je samo u varijanti : sve ima svoju cenu, i netko tko ima potrebu da proba, iskusi ono što nema cenu i nema tih para da se to plati.
Što je vama/ nama bliže?

Toliko, uvjetno rečeno stvari, na ovom "svetu" i ne samo na njemu, doista nema cenu i ja sam presretna što sam sada u ovom trenutku došla do toga da se bez razloga uzbuđujem za nečiju, opet, uvjetno rečeno, glupost, jer "ljudi" doista nisu krivi za svoje NEZNANJE.
Samo nemaju potrebu da saznaju.
I to je sve.

p.s.
Arka, prekrasna "harlekin" doga mi sada pravi društvo, istina jeste da spava kao i ostatak mojih voljenih, no to ne igra ulogu, jer mi se tako dobro razumijemo i bez izgovorene reči ili vau, vau varijante.

Opet kažem : RAZMISLITE

p.p.s.
"Nadalje, jedina mogućnost postizanja slobodne volje, koju posjeduje čovjek je, da bude svjesni čimbenik koji kontrolira sam sebe."- joschua
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 08 Maj, 2010 18:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Večernji list, 8. V 2010. god. :
"Moderna medicina ima bolje rezultate od alternative. Mi možemo dati pomoćnu terapiju ili uskočiti ako liječnici dignu ruke, kaže D. Plečko

Piše: Silvana Perica

Hoće li hitovi budućnosti biti – Harry Potter, reality show ili Gospodar prstenova – dokumentarna serija? Upravo to zapravo vjeruju deseci tisuća Hrvata koji obilaze pripadnike nove profesije – iscjelitelje koji se služe različitim tehnikama te tisuće onih koji se bave nekim oblikom nove duhovnosti, tzv. new agea.
Teško je i nabrojiti što se sve nudi. Osim djelovanja karizmatskih svećenika poput Zvjezdana Linića ili Zlatka Sudca, oko kojih se također vrte priče o mnogim iscjeljenjima, tu su akupunktura, homeopatija, fitoterapija, ayurveda, terapija Bachovim kapima, aromaterapija, zatim bioenergija, reiki, horoskopi zapadni ili đotiš, visak, Kabala... Sa svih strana svijeta prikupljeno je znanje kojim se bave i od njega živi, po procjeni Drage Plečka, doajena alternative u Hrvatskoj, između 4 i 20 tisuća ljudi! To je, dakle, broj ljudi koji se približava, primjerice, broju srednjoškolskih profesora u Hrvatskoj. Kroz njihove ruke prođe golem broj ljudi, vjerojatno nekoliko stotina tisuća, a moguće je da njihov zajednički godišnji promet nije manji od milijardu kuna iako službenih procjena nema! Doduše, nema službenih podataka ni o novcu koji godišnje prođe kroz ordinacije privatnih liječnika, procjene govore o dvije milijarde kuna, pa je teško očekivati da bi postojali podaci o alternativnim iscjeliteljima.
Za tu rastuću profesiju ipak ni dandanas nema propisa koji bi je regulirao. U vrijeme kad je ministrica pravosuđa bila Vesna Škare-Ožbolt, pod utjecajem Drage Plečka, nastao je prvi pokušaj da se alternativa regulira zakonom, ali je smjenom predsjednice DC-a taj pokušaj propao. I sami alternativci tada su se pobunili jer je jedina udruga koja okuplja pripadnike te profesije, HUPED – Hrvatsko udruženje za prirodnu, energetsku i duhovnu medicinu – predlagala da se alternativcima daju licencije. Tko bi i kako procjenjivao alternativce i njihove sposobnosti i rezultate?
Sukob među alternativcima
Valja reći i da većina alternativaca vrlo lako kritizira one druge, sumnjaju u njihove sposobnosti i rezultate, vjeruju kako ljudima uzimaju previše novca... Doduše, tako je zacijelo i u mnogim drugim profesijama. Drago Plečko kaže kako čak 85 posto alternativaca nema nikakve sposobnosti u smislu vidovitosti, iscjeljivanja rukama niti kvalifikacije za bavljenje komplementarnom medicinom. Za sebe pak tvrdi da nakon 35 godina bavljenja ovom medicinom može podastrijeti dokaze o izlječenju ili poboljšanju stanja kod raznih oblika raka, teških degenerativnih bolesti, bolesti urinarnog i probavnog trakta, skidanju kilograma.
– Prije 11 godina izliječio sam gospođu B. S. iz Gajnica s rakom dojke i metastazama na kostima, kojoj su davali 6 mjeseci života. Živa je i danas. Prije 18 godina A. K. iz Antunovca pojavio se kod mene s obostranim inoperabilnim rakom pluća. Nije primao nikakvu terapiju, a i danas je živ, zahvaljujući meni – kaže Plečko i upozorava na ono što je po njegovu mišljenju najvažnije:
– Moji uspjesi nisu potkrijepljeni signifikantnim statističkim uzorkom, dakle, sa stanovišta medicinske znanosti ne mogu biti prihvaćeni. Treba reći: moderna medicina prva je opcija koja ima neusporedivo bolje rezultate i metode od alternative. Mi možemo biti pomoćna terapija ili uskočiti ako liječnici dignu ruke od pacijenta. Svaki drugi način je neetičan, što može prerasti u lopovluk, ponekad katastrofalnih razmjera – napominje Plečko. Iako su neki iscjelitelji prije nekoliko desetljeća naveli pojedine klijente da odustanu od klasičnog liječenja, pa je bilo i loših posljedica, danas je većina onih koji vjeruju da im je Bog dao zadatak da pomažu ljudima vrlo oprezna. Pa kažu kako je najbolja opcija zajedničko djelovanje klasične medicine s alternativnim tehnikama. Tako govori i Diana Čubrić, jedna od članica HUPED-a, koja kaže da pomaže mnogima uz pomoć reikija, Kabale, kristala i drugih tehnika.
Suradnja s modernom medicinom
– Najbolji su rezultati kad zajedno djeluje klasična medicina s alternativnim tehnikama. Ja često i surađujem s liječnicima, neki od njih dolaze i sami – kaže D. Čubrić, koja često nastupa i na radiju i televiziji. Odnedavno, donošenjem Zakona o elektroničkim medijima, TV nastupi različitih iscjelitelja više se ne smiju baviti pitanjima zdravlja, a i o ostalim pitanjima gledatelja mogu govoriti tek nakon 23 sata, te programi moraju nositi oznaku da su namijenjeni gledateljima starijima od 18 godina.
Prije godinu i pol dana završena je doktorska disertacija Tanje Bukovčan s Filozofskog fakulteta u Zagrebu, pod nazivom "Etnologijsko istraživanje medicinskih sustava: medicinski pluralizam u Hrvatskoj" u kojoj je, među ostalim, ispitano 100 klijenata alternativne medicine i 11 iscjelitelja. Velika većina ispitanih korisnika izjavila je da je osjetila poboljšanje, mnogi su govorili o potpunom iscjeljenju, o duhovnom putu na koji su krenuli kad su osjetili djelovanje alternative, a tek nekoliko, samo troje od stotinu, govorili su da nisu osjetili poboljšanje, a još petoro da im nije ni bolje ni gore. Većina govori da im je bolje, neki i da su potpuno izliječeni, iznose fascinantne priče o nestajanju karcinoma, izlječenju Alzheimerove bolesti, smanjenju problema s alergijama. Ispitanici su bili svih dobi i obrazovanja, a sami su doktorandici počeli govoriti o duhovnosti i Bogu.
– Svaka je bolest na duhovnoj razini, to zapravo znači da je svaka bolest psihosomatska, i ono što može pomoći Božja je energija. Ja sam se molila Bogu i evo me sad – rekla je 69-godišnja Marica.
Druga ispitanica kaže: – Prije nismo išli u crkvu nikad, sad idemo redovito, i molimo se doma.
Većina ispitanika tražila je i emotivnu podršku u iscjeliteljima, koji su redom i dobri psiholozi, postupaju i kao savjetodavci.
– Tu naučiš kako druge prihvatiti da ih ne osuđuješ, a da opet nisi otirač, da se boriš, da ne oštetiš druge. Ali ni sebe, nego da se boriš za svoj mir – izjavila je 28-godišnja klijentica jednoga od iscjelitelja.
Autorica je ispitala i cijene tretmana, koje se od 100 do 400 kuna po jednoj terapiji, ukupno između 1000 i 4000 kuna za 10 do 30 tretmana, koliko obično prođu klijenti alternativne medicine. Najviša cijena na koju je naišla bila je 22.000 kuna, za cjelokupan tretman klijenta koji je bolovao od vrlo teške bolesti. Zanimljivo je da se klijenti uopće nisu žalili na cijene ističući kako se danas svako liječenje plaća te uspoređujući cijene alternativnih terapeuta s cijenama privatnih liječnika. Ispitanici su ovdje redom javnosti nepoznate osobe, međutim, poznavatelji ove scene tvrde da velik dio hrvatske elite traži pomoć u alternativi, pohađa iscjelitelje ili se služi nekom od tehnika. I marokanskog iscjelitelja Mekkija Torabija u Hrvatsku je doveo jedan teško bolestan bogataš prije nego što je on postao masovni fenomen.
No, većina korisnika o tom dijelu svog života ne govori javno, mnogi ni privatno pa je tu situacija slična onoj u kojoj su nekad bili homoseksualci prije nego što su – izašli iz ormara. Ispitanici u spomenutoj disertaciji isticali su kako "kod nas, ako ideš alternativcima, kao da ideš babi vračari, a vani je to normalno". I zaista, pregled zakonodavstva i prakse drugih zemalja, koju je priredilo udruženje HUPED, pokazuje da ima zemalja u kojima je posve prihvaćeno i regulirano alternativno liječenje, poput Nizozemske, gdje zdravstveno osiguranje pokriva i homeopatsko i antropozofsko liječenje, ili Rusije, gdje od 1999. godine djeluje državni centar za tradicionalnu medicinu i homeopatiju. No, ima zemalja, poput Francuske, gdje su alternativni terapeuti izloženi progonu iako i tamo sudovi postaju tolerantniji prema komplementarnoj medicini.
U alternativi nakon nesreće
Djevojka iz Dalmacije prošla je težak put prije nego što je pomoć potražila kod Diane Čubrić, iscjeliteljice koja radi u Šibeniku, Zagrebu, Poreču i Splitu. Nakon godina ovisnosti o alkoholu, drogi i pokušaja suicida, pala je u takvu depresiju da punih šest godina ne samo da nije izašla iz kuće nego se nije ni dizala iz kreveta. Ta mlada žena danas vodi samostalan posao. Diana Čubrić podučava reiki, koristi se Kabalom, kristaloterapijom, feng shuijem i drugim metodama, a za sebe voli reći da pomaže u iscjeljivanju duše. I svog supruga Tomislava upoznala je liječeći ga zbog velikih problema s vidom, zbog kojih je bio 100-postotni invalid, a danas vozi automobil. U alternativu je ušla nakon što je, teško stradavši u prometnoj nesreći, doživjela kliničku smrt.
– Liječnici su digli ruke od mene, bila sam osam dana u komi. Sjećam se da sam vidjela sebe, liječnike, mamu. Vidjela sam svjetlost u obliku križa, ne na kraju tunela, nego kao kroz oblake, čula Isusa, rečeno mi je da moje vrijeme još nije došlo i – probudila sam se. Nakon toga, mogla sam čitati misli svih ljudi oko mene, bio je to kaos dok nisam naučila kako to blokirati – kazuje Diana, koja je prošla obuku u mnogim alternativnim tehnikama, između ostaloga i kod Đure Despota, poznatoga u alternativnim krugovima.
Nepoštenih u svim profesijama
Vesnica Ilijić spasila mi je život jer mi je rekla da mi hitno treba operacija štitnjače zbog tumora, a ne psihijatar, kojemu su me slali liječnici – kaže jedna od klijentica te vidovnjakinje koja se bavi bioenergijom i radiestezijom. Uz pomoć viska i pregleda aure rukama, ona klijentima govori gdje su postojeći ili mogući problemi u zdravlju, daje savjete iz mnogih područja života, a bilo je tu i uspješnih, objavljenih prognoza rezultata posljednjih parlamentarnih izbora, uz tek jednu ili dvije manje pogreške, nekoliko mjeseci prije izbora kad je SDP još bio favorit. Na pitanje trebaju li alternativci dobivati licencije, odgovara pitanjem: – A tko bi to meni mogao dati licenciju?! Dodaje kako nepoštenih i nesposobnih ima u svim profesijama, a da je problematično samo ako netko traži zaista velik novac za naše prilike. – Neka takvi idu u bogate zemlje i tamo neka naplaćuju goleme svote, mislim da to nije etično – kaže Vesnica Ilijić, koja iza sebe ima 15 godina rada u alternativi i 1000 emisija na jednoj privatnoj televiziji. Na pitanje može li se uopće predvidjeti budućnost, kaže da se može vidjeti kako bi se nešto moglo razviti te da je loše događaje moguće odgoditi ili ublažiti. Kao i ostali alternativci s kojima smo kontaktirali, i ona je vjernica i u Bogu vidi izvor iz kojeg dolaze i njezine sposobnosti.
Zoran Bračika: imam medicinsku dokumentaciju o ozdravljenima
Zoran Bračika, 30-godišnji iscjelitelj iz Zagreba, na web stranici objavljuje i dijagnoze pacijenata. Među njima je bila i Vesna B. koja kaže kako su joj liječnici davali dva mjeseca života nakon što joj je postavljena dijagnoza karcinoma jajnika s metastazama na unutrašnjim organima. Nakon što je neko vrijeme išla na tretmane kod Bračike, mogla je krenuti i na kemoterapiju i danas je zdrava. Bračika kaže kako on jedini ima medicinsku dokumentaciju o ozdravljenjima, ističe da ne liječi on, nego Bog kroz njega te da unaprijed ne zna kome će to pomoći, a kome ne. Jedan od ovih drugih je i dječak iz Zadra koji boluje od distrofije mišića, čiji roditelji više nisu mogli plaćati boravak u Zagrebu. Bračika naplaćuje tretmane jednokratno, nakon tri besplatna probna, a onda tretmani mogu trajati mjesecima.
Vedran Korunić osnivač je i predsjednik Hrvatskog udruženja za prirodnu, energetsku i duhovnu medicinu koje ima 700 članova, terapeuta-iscjelitelja, koji plaćaju po 700 kuna članarine godišnje. Članovima udruga pruža pravne i tehničke usluge, pomaže u osnivanju i registraciji djelatnosti, izdaje i e-časopis koji prati 8000 čitatelja, a vijesti o aktivnostima članova objavljuje i na web stranici udruženja. HUPED je organizirao i kongrese o suradnji klasične i nekonvencionalne medicine u suradnji s Ministarstvom zdravstva.
– Bilo bi dobro da konačno bude donesen zakon, tako da se i u nekonvencionalnu medicinu uvede red i da se razdvoji žito od kukolja. Bilo bi odlično, primjerice, da kiropraktičari imaju osiguranje za slučaj da tretman završi loše za pacijenta – kaže Korunić.

08.05.2010. u 17:33h bubitoma je napisao/la:Goson Plecko svaka vam cast uz duzno postovnje , Apsolutno se slazem sa vama da ima previse sarlatana
3
+ -
08.05.2010. u 17:11h nevera999 je napisao/la:iscijelitelji, vidovnjaci, visak........što drugo možeš i očekivati od ovog našeg zaostalog, nazadnog i debilnog naroda???
4
+ -
08.05.2010. u 15:28h Zagrebas je napisao/la:Eto, to su isti ti ljudi koji bi zeljeli vece place. Vece place podrazumijevaju znanje, a ovi gore misle da je znanje glupost poput raznoraznih "tajni" vizualizacije, spiritualnih izlijecenja raka i slicno.

Gospode i gospodo, dajte se vec jednom urazumite. Tu se hvale sa izljecenjima pacijenata koji boluju od raka a nitko vam ne kaze da se u nekim slucajevima rak povuce sam od sebe. Govore gore da su nekog izlijecili, a ne kazu koliko ljudi im je od raka *umrlo* . Omjer prezivjeli/umrli ce vam reci jako puno toga. Postoji omjer za one kojima se rak sam povukao, omjer za one koji su izlijeceni u bolnici (ako su dosli na vrijeme), za one koji su izlijeceni u bolnici (ako nisu dosli na vrijeme) i omjer za one koje su "izlijecili" alternativci. Uopce ne sumnjam da je taj omjer za alternativce i samoizlijecenja skoro potpuno jednak (+/- neka greska).

Nas je najveci problem kao drustva to sto ljudi pojma nemaju. Ne zelim zvucati bezobrazno ili kao da govorim s visoka, ali ponekad je potrebno udariti na ego da se ljudi osvijeste.
3
+ -
08.05.2010. u 14:28h alternativac je napisao/la:tek da naglasim da sam ja govorio prvenstveno o "bioenergeticarima" i srodnim mahala mahala "strucnjacima". Tocno je da je autorica clanka pobrkala kruske i jabuke jer se homeopatija, akupunktura, kiropraktika ( i razne vrste masaza), ayurveda, joga, tm i fitoterapija nikako ne mogu i nesmiju mjesati sa cirkusima pod raznim nazivima o kojima sam ja govorio.
7
+ -
08.05.2010. u 14:14h ludi kekec je napisao/la:Tipičan primjer što se događa kad novinar nema pojma o temi koju obrađuje.
Autorica je u ovom svom "uratku" pomiješala kruške i jabuke, manirim prosječnog pučkoškolca.
Tako u istu košaru stavlja akupunkturu, koja se zvanično koristi u medicini više od 5.000 godina, i horoskop i visak - koji nemaju baš nikakve veze sa medicinom.

Još da se sjetila i bacanja graha - imala bi potpun spisak.
I onda navodi neke nesuvisle primjere tipa: "a jedna je žena ozdravila od...."

Besmisleno!!! "

Da li je potrebno da dam svoj komentar na "copy & paste" predhodni tekst/tekstove ?
Možda da, možda ne.
Sada zvučim kao svi ovi predhodni. Very Happy
Ipak ću se uzdržati od komentara i prepuštam ga vama/nama. Smile
Poljubac... Pozdrav Very Happy
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 09 Maj, 2010 00:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne da je sve pošlihtano, nego je.

Puno puta smo započeli "put", ponekada ga i završili, no, još češće smo ga samo započeli.
Svatko od nas, da se ne bi zavaravali.
Prva ja.

Sada mi je jasna moja mama, primarius neonatolog, koja je nakon 25-et god. prakse se upitala : što ja zapravo znam, gdje sam, kako mogu pomoći, koja je moja "MOĆ"?
Odgovorila je sama sebi : Znam sve što "mogu" Znati i Znam da ništa ne znam. Imam na raspolaganju sve aparate, sva znanstvena dostignuća ali moji pacijenti u 35 % slučajeva odoše negdje, neznano gdje.
Znate šta je najbolje od svega?
Oni, bilo tko od njih, nisu bili njeni pacijenti, oni su bili i Jesu njena djeca.
Trebalo mi je godina i godina da to razumijem i da ne budem ljubomorna.

Vi niste moja djeca, vi ste "ja".
Samo iz tog razloga dijelim sebe sa sobom/vama.
I da se netko ne bi sjetio može bit, da sam nekakav prosvjetitelj, danas bi to rekli :"kanalizirana informacija/poruka", odmah mi je asocijacija na odvodni kanal otpadnih voda Smile , nisam, ja sam samo, doista, jednostavno vi/mi.

Ne znam zašto čitate, ne znam što razumijete, ne znam koliko su vam ove projekcije od pomoći ili odmoći, ali kada god imam potrebu da pišem "ja" pišem, puno više govorim, naravno ne vama a, najviše djelujem.
Ni ime koje mi dadoše roditelji, ni ime pod kojim me poznajete ovde nije moje pravo Ime, moje pravo Ime znam samo "ja".
Što sam vam/nam rekla sa zadnjom rečenicom?
Odgovorite sebi.
Tko se sjeća Izis?
Pisala sam već o tome.
Nisam Izis, da opet ne bi nešto pogrešno razumijeli.

Prepoznajte sebe koji Jeste.
Nije neka velika mudrost.

SJETITE SE !
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 10 Maj, 2010 21:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znate li koliko je "teško", "naporno", "lagano" "gradove ljudi srcem graditi"?
Probajte sami, pa mi odgovorite.
Opet sam u jednoj od svojih faza, ništa novoga.
Postavljam si samo jedno jedino pitanje a, ono je : kada ću "konačno" razumijeti "ljude"?
Nije potrebno da oni razumiju mene, smisao jeste da ja razumijem njih/vas/nas, nebitno je kako čemo imenovati, smisao Jeste da Razumijemo.
Ovu predhodnu rečenicu sam tako lijepo ispisala.
Rekla sam glupost kakvu se rijetko iskaže.
No, za mene je to normalno.
Što je za vas/nas normalno?
 Nazad na vrh »
joschua
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 10 Maj, 2010 22:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I MNOGI ĆE ODABRANI BITI PREVARENI.
Vidim da to nije prazna, nego realnost koja je na pomolu.
"biti će jako zabavno a i poučno" - Cs-i o vremenima koja slijede.
Vasudeva lijep pozdrav.
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 10 Maj, 2010 23:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I DA
MNOGI ODABRANI NECE BITI PREVARENI...
I TO JE PREDSKAZANO...

SVAKOM SVOJE
joschua
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 11 Maj, 2010 06:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

STRATKO:
I DA
I TO JE PREDSKAZANO...

To se podrazumjeva.
Pozdrav
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 11 Maj, 2010 12:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Joschua rekao :

"I MNOGI ĆE ODABRANI BITI PREVARENI.
Vidim da to nije prazna, nego realnost koja je na pomolu.
"biti će jako zabavno a i poučno" - Cs-i o vremenima koja slijede. "

i Stratko se nadovezao :

"I DA
I TO JE PREDSKAZANO... "

E, sada mene zanima tko su ti "odabrani"?
Po mojoj logici stvari svi smo odabrani jer smo samo fraktalni/hologramski dio cjeline koja JESTE u različitoj projekciji vremena i prostora koji u stvari ne postoje samo ga "mi" u datom momentu percepcije doživljavamo kao takvo jerbo smo u ova/o tijela/o u datom momentu naše svjesne svjesnosti, ograničene ili ne, zadanim parametrima vremena i prostora koji Smile ne postoje.

Jučer gledah "Na rubu znanosti", mali Miškin ima dobre emisije, i tamo reče Urban Golob sljedeće : "Uporabom određenih pripravaka se može postići izmjenjeno stanje svijesti, prošireno dapače, no tu postoji zamka da se doživi pogrešna percepcija stvari ukoliko niste vođeni "iskusnom" osobom."

Postavih ja sebi opet!!!, dokle više??? Very Happy , pitanje : Što je pogrešna percepcija a, što ispravna? I tko su/je ti/taj koji određuju što je ispravno a što pogrešno? I tko su te iskusne osobe u toj domeni, tko im daje potvrdu iskustva? Valjda Bog.

Opet dogovor "ljudi".

No, u istoj emisiji rekao William Bulhman sljedeće : " Doživite svoje iskustvo, to je moj cilj, ne da čitate to što pišem. Sam nakon svog ISKUSTVA nisam morao više vjerovati jer sam ZNAO."

Ma šta "zabavno i poučno"?, LUDO I NEZABORAVNO!!!
 Nazad na vrh »
joschua
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 11 Maj, 2010 15:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Traženje odgovora na vlastita pitanja je takođe dio iskustvenog procesa. Pozdrav.
 Nazad na vrh »
joschua
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 12 Maj, 2010 14:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Senzacionalno:
Nova Susan Boyle: Prikazana audicija 81-godišnjakinje koja je ostavila žiri bez daha.
http://www.youtube.com/watch?v=ZA6gWhcGt38&feature=player_embedded
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104  Sledeci
Strana 89 od 104

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30550 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 93341 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42891 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 23016 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35891 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43220 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Galaktički Plimni Val Svjetlosti 2 adminfob 16171 28 Jan, 2008 02:24 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)