OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA...
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 11 Maj, 2009 21:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

joschua ::
Zapamtite, oni koji nastoje služiti sebi s naprednim znanjem - su osuđeni samo da služe druge koji žele služiti sebi, i mogu jedino vidjeti ono što oni žele vidjeti.

www.joschua.biz

Moram reći da si genijalan Very Happy!
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 11 Maj, 2009 22:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

joschua ::
Ako je koncept hranjenja voćem sa drva znanja koje je davalo svo znanje -pogrešan - jer ni jedan izvor ne može omogućiti svo znanje, i nadalje - netko vjeruje u pogrešno, taj je zarobio sebe unutar parametara. I zauvijek, ljudska rasa će biti trovana s istim problemom koji se reflektira na više različitih načina: jedan je da uvijek tražimo istinu iz jednog izvora i smjera, umjesto da tražimo istinu kroz bezbrojne puteve. Također i vjerovanje u jednostavne odgovore na kompleksne probleme i pitanja.

Joschua, ja se našalih, ali, pošto si odgovorio ozbiljno, red je da se i ja uozbiljim...

1) Mislim da baš treba da se držimo JEDNOG izvora. Opravdanje se može naći i u ovozemaljskim teorijama saznanja: kada upijamo informacije iz dva slična sistema znanja - može doći do preklapanja i konfuzije. Jer um ili svest prosto ne mogu da se snađu.
Naravno, to ne znači da treba celog života da se držimo jednog izvora. Postoji i mogućnost da, razvojem svoje svesti, nadiđemo određeno učenje, onda će nas privući neko drugo...

2) Tu je, onda, pitanje - kojem ćemo se izvoru prikloniti. Upravo onom koji je interferentan sa našom svešću, ili: sa međusobno sličnim vibracijama. Kao što sam na više mesta navodio: "Istina je stanje svesti", određena istina privlači određeno stanje svesti, odnosno - suprotno...
Zašto sam prestao sa daljim izlaganjem Učenja Bića Hijerarhije Svetlosti? Jer mi je jasno da nema kod ljudi na forumu prijemčivosti za taj tip ideja. Tu nema dokazivanja i ubeđivanja. Ili ima prijemčivosti, ili je nema.

3) Božanska Mudrost ili Istina (Istina, a ne istina) - beskrajni su. Sa postojećom svešću daleko smo od toga da dosegnemo možda i prve niže nivoe Istine. Razvojem svesti otvaramo se za nešto više nivoe. A to otvaranje svesti se ne dešava horizontalno, tako što upijamo znanja iz više izvora, već tako što pronađemo dobro Učenje, koje nam omogućava istinski razvoj svesti, a sa tim, takvim razvojem, mi otvaramo put ka nešto višim nivoima Istine. Tj. otvaramo sebi puteve za direktnije pristupe Istini, a ne posredno, preko raznih Izvora...

Itd. Prosto sam nabacio neke svoje stavove u vezi sa ovim što si objašnjavao...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vasudeva

Pridružio: 28 Nov 2008

Poruka Poslao: 11 Maj, 2009 23:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Joschua, Ljubavi, kuda zabrazdi ti?
Gde si se pogubio?
To nisi Ti.
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 11 Maj, 2009 23:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[
3) Božanska Mudrost ili Istina (Istina, a ne istina) - beskrajni su. Sa postojećom svešću daleko smo od toga da dosegnemo možda i prve niže nivoe Istine. Razvojem svesti otvaramo se za nešto više nivoe. A to otvaranje svesti se ne dešava horizontalno, tako što upijamo znanja iz više izvora, već tako što pronađemo dobro Učenje, koje nam omogućava istinski razvoj svesti, a sa tim, takvim razvojem, mi otvaramo put ka nešto višim nivoima Istine. Tj. otvaramo sebi puteve za direktnije pristupe Istini, a ne posredno, preko raznih Izvora...

Itd. Prosto sam nabacio neke svoje stavove u vezi sa ovim što si objašnjavao...[/quote]

Zašto sam išla samo na ovaj navod?

Koliko puta sam vać napisala, ne samo "ja" da Istina je samo i jedino JEDNA.
I tu nema horizontale.
Postoji samo i jedino VERTIKALA.
Što god za vas to značilo.

Ajmo iz početka.

Keter - Malkut.

Dokle da mi ponavljamo?
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 11 Maj, 2009 23:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

G.L.Gurdjieeff

"Kada pomažete drugima, i vama će se pomoći, možda sutra, možda za hiljadu godina, ali čete dobiti pomoć. "Priroda" nadoknađuje sve. To jeste matematički zakon, a cijeli svijet jeste matematika.
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 12 Maj, 2009 00:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Imam potrebu da se svima vama ispričam.
Bila sam iz mog kuta sagledavanja stvari preoštra.
Iskreno, zaslužili ste.
I još uvek nisam rekla sve.
I bolje da nisam.
Ima vremena.
Joschua, još uvek mi nije jasno, zašto si imao potrebu da se tako pišeš, kada to nema veze sa ničim.
Tvoj Izbor.
Ako se mislite za..... na ovoj temi, lagano odskakučite.
Ovde smo da razmenimo SPOZNAJU, ne da dokazujemo pamet. Ima više nego dovoljno tema ne samo na ovom forumu za to.
Vjerujem i Znam da sam i više nego jasna.
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 12 Maj, 2009 02:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovde za mene kažu da sam uspješna žena/čovijek, govorim o 3D, negdje drugdje kažu: primila si se posla, šta imaš za izjavit, a opet, negdje drugdje kažu: to je savršeno normalno.
A propos tvog navoda, Joshua, tako se vabiš i pišeš, toliko da ti bude jasno, ako već imaš potrebu to biti, nemoj zamjerit, ali doista nisam očekivala to od Tebe.
Postoji razlog zašto malo pišem veliko T i malo, malo t.
Moje Hodočašće je očigledno počelo i imam pravo i potrebu da metem.
Svinjče je svinjče.
Tkom se svidlo dobro, tkome ne, opet dobro.
Znam samo jednu jedinu stvar da svi vi, uključujem i Tebe Plavizraku, se bojite.
E, sada mi samo još objasnite čega.
Kada to budem razumijela, onda će mi sve biti jasno po pitanju ove klangi, klangi, spore varijante.
Da dajem najbolje od sebe, dajem, ali sam očigledno tako savršeno glupa i jednostavno ne razumijem.
Pojasnite mi.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Maj, 2009 10:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vasudeva ::

Znam samo jednu jedinu stvar da svi vi, uključujem i Tebe Plavizraku, se bojite.
E, sada mi samo još objasnite čega.

1) Na tvoju iskrenost, Vasudevo, da i ja iskreno odgovorim...

2) Svi mi, na ovaj ili onaj način, imamo probleme sa izražavanjem svojih ideja, misli. I svako se, naravno, trudi da to učini najbolje kako ume.

3) Nebitno je u svemu da li naši iskazi deluju sređeno ili nesređeno, jasno ili nejasno. To je malo i stvar dara, malo i stvar veštine, vežbanja.IPAK, BITAN JE SKLAD U NAMA.

4) Ali, ako je suditi po principu: "Jasno u glavi - jasno na papiru", onda teško da će se UNUTRAŠNJI SKLAD ISPOLJITI KROZ KONFUZIJU "NA PAPIRU".

5) Voleo bih da razmisliš o svemu ovome...

6) Što se tiče strahova... PITANJE KOJE UPRAVO PROIZILAZI IZ PRETHODNOG PROBLEMA: VOLEO BIH DA CITIRAŠ MOJU REČENICU ILI DEO REČENICE, KOJI ODRAŽAVAJU MOJE STRAHOVE!

7) Pre će biti da vidiš nešto čega nema ili nesvesno projektuješ na ono što sam napisao - nešto (strahove) iz dubine svoje svesti.

8) Naravno, nije moje da istražujem o čemu se radi, ali ovo je povod da u vezi sa strahovima koje "vidiš" - prenesem neka svoja iskustva...

9) Već sam spominjao da je meni duhovni orijentir - Učenje Bića Hijerarhije Svetlosti. Zato što, po mom duhovnom čulu, nema celovitijeg duhovnog učenja danas na Zemlji, istovremeno i duhovnog učenja koje daje tako savršeno jasne i efektivne praktične prepuruke, za duhovni rast, za ispravnu organizaciju života, itd.

10) Krunski princip po tom Učenju, pred kojim "pada u vodu" 90% priča i sa ovog foruma je - PRIHVATANJE I SMIRENO TRPLJENJE SVEGA ŠTO NAM SE U ŽIVOTU DEŠAVA, JER NAM SE SVE TO DEŠAVA SA RAZLOZIMA KOJI SU NAMA ZA SADA NEJASNI, I PO BOŽANSKOM PLANU KOJI NAM ZA SADA NIJE JASAN, A ISHOD CELOG PROCESA JE PRERADA NEGATIVNE KARMIČKE ENERGIJE KOJU NOSIMO U SEBI, KOJA SVE TO LOŠE U NAŠEM ŽIVOTU I PRIVLAČI, I KOJA KROZ UNUTRAŠNJE I SPOLJAŠNJE MUKE IZBIJA I TRPLJENJEM SE RAZGRAĐUJE. VEĆ SAMIM TRPLJENJEM I RAZGRAĐIVANJEM NEGATIVNE KARMIČKE ENERGIJE, NEZAVISNO OD BILO KAKVE DUHOVNE PRAKSE I TEORETISANJA - NAŠA SVEST SE ČISTI I IZDIŽE NA VIŠI NIVO.

11) PRINCIP KOJI TAKO JASNO I PRIRODNO FUNKCIONIŠE U ŽIVOTU, NEZAVISNO OD SVIH NAŠIH PRIČA I "FILOZOFIRANJA" O DUHOVNOSTI, NEZAVISNO OD NAŠE DUHOVNE OPREDELJENOSTI.

12) Energija strahova je jedan vid te tamne energije koju nosimo u sebi. Suština je i ovde u tome da se smireno suočimo sa tim energijama koje izbijaju iz nas. "Smireno", tj. tako da ne činimo postupke na koje nas eventualno strah nagoni, A TAKOĐE I FOKUSIRANJEM, POJAČAVANJEM VERE U BOŽANSKI PLAN (ili Božju Volju). Strah od toga da se uskoro može nešto loše desiti nama ili nekom našem bližnjem - "Neka bude onako kako je Božanskim Planom određeno da bude, a sa svrhom koju za sada ne shvatam". TU JE BITNA I NAŠA JASNA REŠENOST DA PRIHVATIMO BOŽANSKI PLAN ILI BOŽJU VOLJU ZA NAS LIČNO, ZA NAŠ ŽIVOT I ZA ŽIVOT NAŠIH BLIŽNJIH.

13) Ja sam se, da pređem na lično iskustvo, posebno u prethodnih godinu i po dana, podvrgnuo ovom procesu. I SVE TO ZAISTA DELUJE. I KRUNA SVIH DUHOVNIH PRIČA JE U TOME - U REŠENOSTI DA SE, KAO ŠTO SE TO KAŽE - MUŠKI, IZDRŽE SVE UNUTRAŠNJE I SPOLJAŠNJE NEVOLJE. Sva ova naša duhovna nadmudrivanja i izmišljanja raznoranih duhovnih metoda - samo su dečje pričice u odnosu na ovo prethodno! Naravno, sve su to dugi i teški procesi, ne možemo mi ogromne količine negativne energije da preradimo tek tako lako i brzo, ali - svako može da se uveri da se samo za godinu dana velika količina energije strahova može preraditi. I odjednom se nađete u stanju svesti u kojem shvatate da vas više oni jaki strahovi, koji su vas povremeno nekada blokirali - ne postoje više!
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 12 Maj, 2009 16:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
I SVE TO ZAISTA DELUJE. I KRUNA SVIH DUHOVNIH PRIČA JE U TOME - U REŠENOSTI DA SE, KAO ŠTO SE TO KAŽE - MUŠKI, IZDRŽE SVE UNUTRAŠNJE I SPOLJAŠNJE NEVOLJE. Sva ova naša duhovna nadmudrivanja i izmišljanja raznoranih duhovnih metoda - samo su dečje pričice u odnosu na ovo prethodno[/b]! Naravno, sve su to dugi i teški procesi, ne možemo mi ogromne količine negativne energije da preradimo tek tako lako i brzo, ali - svako može da se uveri da se samo za godinu dana velika količina energije strahova može preraditi. I odjednom se nađete u stanju svesti u kojem shvatate da vas više oni jaki strahovi, koji su vas povremeno nekada blokirali - ne postoje više!
[/[/quote]quote]

Toliko mogu i ja da potvrdim. Naravno izvori mogu biti razni, ali iskustvo mora biti lično.
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 14 Maj, 2009 07:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A.D.
14.V 2009.god.

Ponovo Puttaparthi.
Nakon skoro dve godine.
Ljeto je.
Vruce.
No, zacudujuce, prekrasno vruce.
Kao da sam odrastala u ovoj klimi.
Mozda u nekom paralelnom svemiru i jesam.
Sve kafane od prije imaju jos par dana pauzu, samo jedna radi u kojoj mogu pusiti.
Bog se uvijek pobrine da imam/o gdje zapaliti cigar duvana.
I opet, kako napisah za Pestu, dodoh kuci.
Doista je lijepo kada se covjek/zena svugdje osjeca doma, cak i na nasem brdovitom Balkanu.
Imam dojam da je ovim domacim ljudima vise vruce nego meni.
Sada mi je jasno kako Englezima nije bilo prevruce ovde. Dosli su se ugrijati. Mimo toga sto su dosli porobiti.
Vrijeme porobljavanja gotovo.
Doslo je vrijeme dijeljenja.
Miroljubive koegzistencije.
Razumijevanja.
Ljubavi.
Kome god to jos nije jasno, naka da najbolje os sebe da to sto prije razumije.
2012-esta jako, jako BLIZU !!!
Sva deca sveta su ista.
I sve mame su iste.
Ovde doista svi ljudi imaju osmeh u srcu i ocima.
Istina jeste da te malo, malo vise, cudno gledaju, kada si zena, i sama sjedis u kafance, pusis, pises, bijele boje koze si i k tome sijed.
Ne govorim o gradu, ovo je selo.
I to malo selo.
Da je nesto drugacije kod nas i nije.
Provjerite, ukoliko ne znate. Ne morate zato doci u Puttaparthi, napravite provjeru kod sebe.
I da dalje ne davim, puno pozdrava za sve koji ovo citate do nekog drugog puta.

OM SRI SAI RAM

p.s.
Bogu Hvala nisam laptop nosila sobom, ovo je indijsko-engleska tipkovnica pa nema c/sjecate se da za mene je sve tvrdo izuzev kuce, a nma niti z, pa se snalazite.

Poljubac...
 Nazad na vrh »
Petra
Tragalac

Pridružio: 07 Dec 2008

Poruka Poslao: 14 Maj, 2009 18:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Vasudevo, zahvalni smo ti, što nam prenosiš svoje impresije sa dalekog putovanja.Danas si me podsetila na jednu lepu misao, da se čovek svuda treba osećati kao kod svoje kuće.To je tako jednostavno, a mi smo ljudi skloni da često kompliciramo stvari.Tebi želim puno novih saznanja i ugodan put, Poljubac...
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 16 Maj, 2009 11:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

16. V 2009.

Pronadena "nova" Venera, stara je samo 35.000 god., u blizini Ulma i njen pronalazac Nickolas Conrad, arheolog sa univerziteta u Tubingenu kaze da bi to mogao biti najstariji primjer te vrste umjetnosti poznat ljudskom rodu na podrucju Europe.
Bangalore je izgubio zahvaljujuci ljudskom "napredku" 200 god. staro drvo banyana, srusilo se samo unatoc zastita. Ovde nije samo u pitanju zub vremena nego kvaliteta klime svugdje u svijetu> citaj zagadenja.
Kathmandu:
ukoliko zelite iskazati postovanje Shivi i moliti u stoljecima starom, pod zastitom Unesca, Pashupatinath hramu u Nepalu posvecenom tom istom Shivi, ne morate ici tamo,samo odite online!
Da li vam ovo zvuci suvislo?
U osnovi da.
To jeste nasa svakodnevnica. Danas sve rjesavamo online ili preko mobitela. No, to nije smisao.
I smisao nije da zaboravljamo "nasa" sveta mesta.
Barem mi na nasim prostorima ih imamo dovoljno.
Sjetite se sta su Tarabici pisali.
Osnovno ucenje je: postuj i voli svoju zemlju, svoju vjeru, svoju kulturu, svoje naslede i kada ti to postane kao zrak koji dises ako imas interes i volju onda mozes raditi komparaciju sa drugim vjerama, zemljama, kulturama i na kraju dodes do toga da RAZLIKA NE POSTOJI.
No, da bi se doslo do toga potrebno je imati otvoreno Srce i Um.
Sve ostalo su floskule i zamajavanje samoga sebe i drugih.
I jos mislimo da smo jako pametni i filozofiramo ne samo na temu kultura, nego i na temu "vanzemaljaca" sto ovakovih, sto onakovih, zapravo ne videci sto nam je pred nosom. Ili ne zelimo vidjeti?
Znate sto nam je pred nosom?
MI.
Mi koji Jesmo.
Hajde, sjetite se.
Znate.
I znate li sto je prednost kada ste na godisnjem odmoru? Da citate novine. S obzirom da sam vecinski vlasnik svog zivota, ovo mi tako fenomenalno dobro zvuci, hvala Starcy jos jedanput, onda shvatis da si zapravo non-stop na godisnjem odmoru, ako se ne varam to sam vec napisala, kada sa ljubavlju radis to sto radis i onda citas sto novine, sto ostalo(ostalo bi bilo ljudi, zivotinje, ptice, nade se tu i pokoja knjiga, a ima nesto i zohara itd., itd., itd.). I tako ti je svejedno gdje si, kako i zasto si jer uvijek nades nesto prekrasno, ima toga u izobilju, imas osmjeh, iskren osmjeh i znate sta dobijete zauzvrat? Osmjeh. Iskren osmjeh.
No, da se mi nebismo pogresno razumeli ponekada u pravo vreme i na pravom mjestu je potrebno da upotrijebite i Mac Ratnika Svetlosti, ali neka to bude na njezan nacin. Kirurg tacno zna sto treba prerezati, sto izvaditi i gdje zasiti. Rezultat je zdrav pacijent. I nema onoga: operacija uspjela, pacijent umro.Smile
Kada se prepustimo "sebi" ili kako mi to volimo reci nasem "visem ja", onda tocno znamo sto, kako i zasto.
Kada cemo "svi" to "konacno" poceti primjenjivati?
Ovo sve vam je itekako dobro poznato, no rade se odlazi u dokazivanje da Zemlja je okrugla nego da se nesto prakticno primjeni.
Na svakome od nas je da damo najbolje od sebe u onome sto radimo, u kontaktu sa drugim ljudima a pogotovo u odnosima unutar obitelji i da gradimo novi, kvalitetniji svijet.
Ne ono:"vrli, novi svijet".Smile
E, sada morate priznati da sam vas doista utupila, no to mi ide u rok sluzbe.Smile
I vidite da zapravo razlika u mom pisanju ne postoji. Mogu otici i na Mars, a mozda i nekuda dalje i ja cu opet "Jovo nanovo" ISTO.
Pitajte se zasto.
I da, moram vam svima udijeliti kompliment. Ne da ste suho zlato nego jeste, a ima u tom prstenu i jedan prekrasan dijamant> sto ste vi sami, samo bi bilo mudro da ga jos malo izbrusite i onda ste/smo Savrsenstvo bez mane.
Primite se posla!

p.s.
Plavizraku vjerujem da uspjesno koracas svojim putem i sada nam jos samo daj svoje licno iskustvo. I posto si rekao da sam konfuzna sada cu malo prestati pisati dok se ne usaglasim sa svojim strahovima, Belim Bratsvom ili Hijerarhijom Svetlosti, Bogom, karmom, Planom i brate slatki ima popuno toga Smile, da ne nabrajam dalje.
Poljubac...
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 19 Maj, 2009 11:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Reci cete da nisam principjelna.
Bila sam to cijela dva dana.Smile
Dosta od mene.Smile
Znate sto je prekrasno?
Nakon hefte/sedmice/tjedna druzenja sa obitelji koja vodi ovo kafance dodes poslije darshana/Bogosluzenja na svoju kafu (koja je sve samo kafa ne) i dus (on je savrsen, svjeze pripremljen) i mala snjufica od 6-est god. i njena sestra, malo veca snjufica od 15-est god. imaju istu frizuru kao ti. Doduse to je sve drugo samo ne frizura, smotana kosa podignuta u nazovi pundu (jako daleko od naseg poimanja te rijeci) i prikopcana sa dvije spange. Oni koji me znaju u “zivo” znaju o cemu je rijec.Smile
Ovdje nije rijec o imitiranju nego jednostavno o na naki nacin iskazivanju ljubavi i postovanja. I imamo osmijeh. Svi. S obzirom da sam i sama jedno veliko dete potpuno ih razumijem. Stvar ide za to da probamo nesto “novo”. I da vidimo da li nam to ima smisla i da li nas veseli.
U danasnjem “The Times of India” na str.9-et pise prekrasna stvar, a glasi: “Odrasle djevojke su slobodne udati se za koga one zele.” Ogroman naslov. Za ovu kulturu i zemlju je to od izuzetnog znacenja jer tek sada je vrhovni sud u Delhi-u donio vazecu odluku da roditelji nemaju pravo prisiljavati zensku djecu na partnere koje su oni kao porodica odabrali i koji pripadaju istoj kasti odnosno vjeri. Makar kasta i vjera su dva razlicita pojma.
Za nas je to doista neobicno, mi vec dugo vremena nemamo te “probleme”, no ja se sjecam da je brat od mog dede Zagrebackog uredno presao na pravoslavlje da bi mogao biti sa zenom koju voli jer ona nije imala sanse da prede na katolicanstvo jer je bila kcerka roditelja kojih je bila.
Rjesenje uvijek postoji.
I Ljubav pobjeduje sve.
Vjerovali vi ili ne.
Jos jedna dobra vijest.
Ono drvo banyan-a koje je neki dan reklo pa,pa, strucnjaci su ustanovili da ima nekoliko kvalitetnih “zivih” korjena i na dalje ostaje pod zastitom i sada svi rade maksimum da mu se pruzi “nova” mogucnost za rast. Savrseno.
Ovo me asocira na nas. Ponekada srusimo svoja uvjerenja, stavove, u “alternativi”, ezoteriji ili kako vec hocete, govorimo o “smrti” da bi napravili preobrazbu. Duhovnu preobrazbu. Korjen smo “pravi mi”. Duh. Dusa. Ovdje smo se samo utjelovili da ponetko osvjezi sjecanja, a netko da nauci nesto novo.
U svakom slucaju radi se o prekrasnoj Igri i zato IGRAJMO JU !
I na str.10-et istih novina pise: “Edukacija/izobrazba/skola treba djecu uciti da je vaznije kako rade stvari nego sto rade. Suradnja, pozitivno misljenje, ljubaznost i druge vjecne vrijednosti su esencijalne/bazicne za doista produktivan zivot i za postizanje univerzalnog cilja za sva ziva bica a to jeste radost zivljenja.”
Lijepo receno.
Ovdje vas samo molim da ne udete po obicaju u pogresno tumacenje. Ide za to da je vazno KAKO radimo stvari. Znam da ce se dosta vas uhvatiti za ovo: “da nije vazno sto rade.” Vidite, kada imate/mo izgradenu osobnost individualnosti necete/mo se ni sjetiti negativne konotacije navoda. Jednostavno to nije dio vaseg/naseg Uma i Srca.
To je taj kvalitetniji svijet o kojem govori puno nas na svim meridijanima i paralelama.
Upravo sam dobila na poklon od ove obitelji nesto sto bi trebalo biti kolac. I zapravo jeste. Samo da ga vidite! Narandaste dve kockice sa necim srebrnim gore i malo zelenog.
Ukus vrlo, vrlo neobican, ali savrsen. Ima tu badema i kivia, putra/maslaca, puno secera i jos necega sto neznam sto jeste, znam®kokos.
Ako radim analizu, a Bogu Hvala radim, u prevodu to znaci ovo:
Danas sam u Ideji imala da hocu normalan kolac i nakon dva sata evo ga! Recite da focus energije ne radi. Radi. Vec napisano/receno. Medutim ovde ide za jos jednu dimenziju. Simbolika. Narandasto je jedna od boja Sri Sathya Sai Babe; slatko ®Ljubavi dosta je bilo ljutih stvari, inace obozavam ljuto, malo tko moze tako ljuto papati, sada je vrijeme da malo, malo vise uzivas; srebro gore®hajde vise postani zena, ono sto jesi, dakle Shakti energija, sto ne znaci da nisi jaka, itekako jesi i ovo zeleno gore®potrebno ti je jos samo malo iscjeljenja koje si u stanju sama napraviti i zato izvoli- napravi to.
Eto, ljepo se Bog i ja napricasmo.
I sve Jasno.
Kada povezemo stvari u smislenu cjelinu, upotrijebimo nase znanje onda samo imamo osmijeh i radujemo se.
Radujte se i vi.

p.s.
Necu mjenjati “kolac” u slasticu, bas me nasmijalo, zivjele asocijacije!
 Nazad na vrh »
vasudeva

Poruka Poslao: 21 Maj, 2009 07:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

21. V 2009.

8 ujutro je.
Ljuta sam ko pet pasa zajedno.
Zasto?
U ashramu sam od pocetka.
U sobi smo cetiri.
Mala od 22. god. iz Finske je savrsena. Ima kao i ja svoj svijet, neda se smetati. Kazemo si dobro jutro i laku noc. Uredna je. Barem zna osnovne higijenske postavke zivljenja u grupi/coporu.
Bog dva kreveta dalje od mene, Holandanka, 53-i godine, glupa ko pet noci zajedno i zivi.
Na drugom kraju sobe Bolivijka, oko 40-set god. koja se nezna ni potpisati.
Znam da ovo nije ucenje> vidi u svakomu Boga, sluzi sa Ljubavlju i Radoscu i dosegni Bozanstvenost. I budi sretan sto ti je dana prilika da sluzis. To pise danas na ploci kao misao dana.
E pa, ja ocigledno ima jos da ucim. Hm, hm, hm.
Prvo cijelu noc glupi ventilator se vrti, zasto to samo Bog zna, Holandanka kaze da nema zraka, ali da bi isla leci na krevet uz prozor koji je slobodan, e, to nebi moglo. To Bogovi ne rade. Oni matretiraju sve oko sebe i jos se tako tituliraju.
Udes u wc ne gledajuci na pod jer si ga ostavio potpuno cistog i stanes u hrpetinu mrava koji izbezumljeni te na brzu brzinu izgrizu jer oni samo papaju sto je netko od ova dva Boga "slucajno" bacio pred wc skoljku. Tu skines sve Bogove i na hrvatskom i engleskom i njemackom tako da te svi ti Bogovi Razumiju, ispricas se mravcima, zalijes ih vodom i otpravis u odvod.
Odes u kupatilo>tus da prezivjele speres sa noge i nades prljav pod, hrpu dlaka i definitivno postanes Rudra- opako izdanje Shive.
I k tome te nakon 20-set god. potmulo boli glava zbog onog Bozanskog ventilatora.
Darshan?
Ma kakav darshan!
Darshan mi je sada u moje kafance uz kafu, juice i teku.
Dan vam jako ljepo pocne kada se u startu posvadite sa sobom, odnosno Bogom.
Odmah sve stavite na svoje mjesto.
I pitam se ja dokle ce Bogovi da uredno svako jutro se klanjaju Bogu, otpjevaju sto vec pjevaju, izpoklanjaju se, istusiraju se, ostave svinjac iza sebe, odu na Bogosluzenje, vrate se, opet prave svinjac, pricaju o tome sto i kako treba raditi, kako moliti, sto im je Bog rekao, a osnovne stvari tipa pospremiti dumbus iza sebe ni da bi prstom makli jer to je rezervirano za neke druge Bogove?
I tako vec danima.
I onda ovi drugi Bogovi prave red jer svojim primjerom pokazu kako bi nesto trebalo izgledati, ne pricaju o tome, medutim dode dan/jutro kao danas kada postanes opaki Bog i imas takav kovitlac energije u auricnom polju, tocno znas kakav i zasto>sjecate se jedanput sam pisala na ovoj temi o energetskoj fljusci pa ste se svi digli na zadnje noge, pa onda ovi drugi Bogovi brzo nestanu iz vase blizine bez dovidenja, pa se onda jos brze vrate, poklone se sa sklopljenim rukama i pognutom glavom, kazu sai ram i nestanu. Ajde, barem su naucili da treba reci dovidenja.
E, sada se smijem sama sebi.
Dakle, trebas prokljucati da bi se netko sjetio barem osnovne kulture zivljenja tipa dovidenja kada se ide iz prostora.
Doista mi nije jasno kako danas u 21. stoljecu ljudi neznaju da je potrebno prati ruke iza toaleta, prije i poslije jela, kada dolazis izvana, pogotovo kada si u klimi i prostoru koji nije simbiont sa tvojim tijelom. I onda se cude kada imaju crijevne probleme i povracaju cijelu Bogovetnu noc i govore o "ciscenju". Koje crno ciscenje?! Osnovna higijena. I blazeni Vibhuthy jeste lijek za sve, ali uz duzno postovanje njemu, ovdje je vazna higijena i kada vec preventiva zakaze onda ide kurativa koju smo jucer uspjesno primjenili sa Bolivijkom i danas je zdrava. Puno ciste vode, minerala, vitamina, dehidracijske otopine i post. Stvar rijesena. I opet dodemo do spoja materijalnog i duhovnog.
Zasto sam sve ovo pisala?
Da svima vama/nama postano jedanput za svagda jasno da je jako lijepo filozofirati i lamentirati na temu duhovnosti, ovakove ili onakove, ali da je vazno to i primjenjivati-zivjeti u svakodnevnom zivotu. Inace je to samo mrtvo slovo na papiru.
Ne moze se biti, sto ja imam obicaj reci: mnogo bre duhovan, ukoliko se ne postuju osnovne civilizacijsko kulturoloske postavke svakodnevnog zivljenja. Iste su za sve prostore i kulture.
Kada budemo samo u svjetlosnim tijelima a ne kao sada i u "fizickoj stvarnosti" onda imamo druga pravila. No Ovdje i Sada vrijede i ova pravila pa bi bilo mudro ih i postovati.
Dobro, sada su i meni neke stvari jasnije. Ljudi koji su mi bliski, koji me poznaju, oduvek su govorili i govore da sam u saksiji rasla, sto bi znacilo u zasticenom prostoru i na puno mojih pitanja bi samo odmahnuli rukom i rekli: "Turcizam ljubavi." Sada upoznajem i drugu stranu medalje i sto Gandi rekao:"Budi promjena koju zelis da vidis." jesam i biti cu promjena, ali ne promjena u smislu da usvajam subkulturu i da ju zivim, nego da i na dalje primjerom pokazem kako moze bolje, kvalitetnije, jednostavnije, radosnije.
Pa makar se svako jutro svadala sama sa sobom/Bogom.
Jai
 Nazad na vrh »
joschua
Napredni tragalac

Pridružio: 30 Nov 2008

Poruka Poslao: 21 Maj, 2009 18:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

GURĐIJEV
Kada bi čovjek mogao da razume sav užas života običnih ljudi koji se vrte u krugu beznačajnih ciljeva, kada bi mogao da razume šta oni gube, razumeo bi da za njega može da postoji samo jedna ozbiljna stvar - da umakne opštem zakonu, da bude slobodan. Šta može da bude ozbiljno za čoveka u zatvoru, osuđenog na smrt? Kako da se spase, kako da pobegne; ništa druge nemože da bude ozbiljno.

www.joschua.biz
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104  Sledeci
Strana 32 od 104

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30550 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 93341 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42891 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 23016 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35891 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43220 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Galaktički Plimni Val Svjetlosti 2 adminfob 16171 28 Jan, 2008 02:24 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)