Zajednički praktičan rad na sebi
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Analeta
Duhovni učitelj

Pridružio: 21 Okt 2008

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 13:22 pm    Naslov: Zajednički praktičan rad na sebi
Odgovoriti sa citatom

Da li smo dovoljno mudri, otvoreni, hrabri i da li imamo dovoljno ljubavi da možemo da se ogolimo pred drugima?

Da li smatramo da ovde ima dovoljno kvalitetnih ljudi da bismo skinuli maske, batalili filozofiranje, bili iskreni i zajedno praktično radili na sebi?

Nekoliko puta sam ovo pokušala na forumu, ako to smatrate glupošću, brišemo temu.

Ja verujem da na ovom forumu ima kvalitetnih ljudi, da je najveći čin ljubavi prema drugom ljudskom biću i prema sebi otkriti sebe potpuno, jer ionako u Svetu Duha nema tajni, tamo smo potpuno ogoljeni, tamo se znaju svi naši motivi, i za buduće inkarnacije se mnogo više od dela i misli računaju naši skriveni motivi i naša nesvesna uverenja.

Ova uverenja možemo otkriti analizirajući naše emocionalne reakcije, za šta na ovom forumu često imamo priliku. Ne možemo menjati ono čega nismo svesni, a mnogo lakše i brže to možemo uraditi zajedno. Osvestiti nesvesna uverenja koja nas sprečavaju da volimo i živimo potpuno.

20 godina čitanja, meditiranja i praktikovanja raznih tehnika pomerili su me za milimetar. Dok nisam počela da analiziram svoje emotivne reakcije i uverenja koja stoje iza njih, nisam ostvarila ni jednu zaista značajnu promenu u sebi i obrascima koji se u mom životu ponavljaju. Moje emocije su ostale iste.

Tek sada sam počela da upoznajem sebe ali zaista i dubinski. I da se menjam, odnosno da više volim i razumevajući sebe da razumem i druge.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 13:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Na primer, danas sam imala reakciju na prepirku na jednoj temi.

Imala sam želju da branim one koji su napadnuti i napadnem one koji napadaju, bez obzira što prepirka nema nikakve veze sa mnom. To je obrazac koji se ponavlja u mom životu, a koji sam prepoznala i na forumu.

To je prvi korak, sada treba da otkrijem koje uverenje stoji iza ovoga i koji su moji motivi. Ako neko ima neku ideju, volela bih da mi pomogne.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 13:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jedan vid moje terapije pre 4 godine je bio da napišem šta sam sve loše uradio u životu i šta dobro, podrazumevalo je ama baš sve i to morao da pročitam ispred iscelitelja.
Posle čitanja sam osetio neverovatno olakšanje i neopisivu radost pa mi je rekao da odem u prirodu iščitam ono loše i zapalim papir.
Ljudi to je neverovatno lep osećaj!

A ovde možeš postati žrtva neverovatnih komentara, ali ajde neka krene neko Laughing
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 13:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::
Jedan vid moje terapije pre 4 godine je bio da napišem šta sam sve loše uradio u životu i šta dobro, podrazumevalo je ama baš sve i to morao da pročitam ispred iscelitelja.
Posle čitanja sam osetio neverovatno olakšanje i neopisivu radost pa mi je rekao da odem u prirodu iščitam ono loše i zapalim papir.
Ljudi to je neverovatno lep osećaj!

A ovde možeš postati žrtva neverovatnih komentara, ali ajde neka krene neko Laughing

Zocky, to je to. To je dokaz da istina oslobadja. Kad god neko na pravi način spozna istinu o sebi, ma kakva ona bila, ima takav osećaj kao ti, radosti, olakšanja, oslobadjanja. Doživela sam to, predivno je.

Spremna sam na svakakve komentare. Komentar nekoga govori o njemu, ne o meni.
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 13:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sem toga, poenta duhovnog rada nije da saznajemo konačne istine o univerzumu ili ko zna o čemu. Poenta je da spoznamo istinu o sebi, spoznaja ostalih istina dolazi kao posledica toga.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 13:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bravo Anči imaš moju podršku a šta misliš da uradiš kao ja napišeš sve iščitaš pred ogledalom recimo, pa u prirodu iščitaš i zapališ papir, eto moja preporuka svima Srce si!
 Nazad na vrh »
noor_jehan
Tragalac

Pridružio: 10 Dec 2008

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 13:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Analeta, mislim da ti je ideja dobra. Meni se sviđa. Lakše je raditi na nekim stvarima ako se radi u paru ili grupi u koju se ima povjerenja i koja je podržavajuća. Jedino, nisam baš sigurna da bi se ovakav rad mogao vršiti ovako potpuno otvoreno na forumu. Neće se svatko uključiti, to je jasno, oni koji se uključe trebali bi naći načina da ipak ono što se ogoli ostane unutar te grupe. Smile

Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 13:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Može se napraviti da samo odredjeni članovi ulaze na odredjani podforum.
Admine može li?
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 14:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meni lično je svejedno šta će ko misliti o meni. To je njegov problem.

Za početak svako može izneti do one mere do koje se oseća bezbednim.

Ne zaboravite da ono što se iznosi može da važi skoro i za svako drugo ljudsko biće. Nismo mi baš toliko različiti.

Radi se o našim reakcijama koje svi drugi ljudi vide, nekad i bolje od nas samih, tako da to i nije baš neka tajna.

Ovakav rad veoma razvija poniznost, a znamo da je gordost najveća prepreka za duhovni razvoj.

Meni je važnije da radim na sebi, nego da ostavljam nekakav utisak.
 Nazad na vrh »
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 14:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Analeta ::
Meni lično je svejedno šta će ko misliti o meni. To je njegov problem.

Takodje.Smejem se citajuci prepirke na forumu a reagujem zato sto jos nisam stigao do faze totalne ravnodusnosti prema svemu.Imam osecaj da treba da reagujem kada osetim da je neko ugrozen,mada znam da je i to greska,protiv zla se ne treba uopste boriti jer mu se tako samo daje dodatna snaga.
Mozda je bolje ne reagovati i pustiti da urednici banuju jednog po jednog cije im misljenje nije po volji,tako bi dali veci doprinos silama svetla nego se raspravljajuci i reagujuci kad imamo osecaj da je neko ugrozen Wink
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 14:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Analetice, bas lepa ideja... voleo bih da mozemo da opstanemo, nekoliko nas i istrajemo u iskrenosti, bar ovde...
Citat:
To je prvi korak, sada treba da otkrijem koje uverenje stoji iza ovoga i koji su moji motivi. Ako neko ima neku ideju, volela bih da mi pomogne.

Vrlo jednostavno> Da li ti je neko ucinio nesto za sta smatras da je "velika nepravda", da li ti se tako nesto ponavljalo u zivotu> Odbrana slabijih uvek dolazi od identifikovanja sa slabijim> znaci da se prepoznajes u toj ulozi, imas vezana osecanja za tu ulogu u kojoj si bila izlozena nepravdi...

P.S. da neracunamo zivot u srbiji i "konstantne" nepravde prema nama jadnicima...

Ja bih voleo da neko bude brutalan prema meni i kaze analizu mog psihloskog profila!
 Nazad na vrh »
Analeta
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 14:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Eee, u pravu si. Uvek se identifikujem sa slabijim, nikad sa jačim.
Znam i da je iz detinjstva, mama je bila slabija, tata jači. Nju sam doživela kao slabu i dobru, njega kao jakog (moćnog) i lošeg.

Tako sam povezala da dobar i slab idu zajedno, a loš i moćan. Znam da treba da poradim na tome da mogu biti moćna i dobra.

Samo čini mi se da tu ima još nečega, ne mogu da dokučim.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 14:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ajde mangupčići guknite:
- Šta ste loše uradili u ovom životu?
(kradje, prevare, ubistva, preljube, tuče, nanošenje boli...)
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 15:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Verovanja su jako isprepletena... i neka idu jako duboko. Pogledaj recimo sklop uverenja koja odrzavaju nas instiktivni sistem. To su neka od osnovnih. Neko uverenje koje naizgled deluje "samostalno" moze vuci sa sobom jos masu stvari koje odrzavamo. Isto tako i vise manjih uverenja moze ciniti jedan veci deo identiteta.

Tesko ti tu moze pomoci neko sa strane. Tu moras da zadjes duboko u svoju "istoriju" i sve ono sto te cini sada. Jedino neko ko te bas poznaje, a ovako moze samo za neke ocigledne stvari. Kao naprimer da jako volis svoje dete. To uverenje (znam da zvuci malo grubo) ti odrzava i masu nekih drugih stvari, a to ces tesko napustiti, neces dozvoliti da ti se identitet urusi na taj nacin.

Dugotrajnom analizom, verujem, moze se doci do nevezanosti, odnosno slobode... Do koje mere zavisi sta sve zelimo da postignemo i ostvarimo. Ako ubacimo reinkarnaciju u jednacinu, prioriteti naseg bica i naseg ega mogu biti posve razliciti. Jedan zna da zapravo zeli odredjeno iskustvo, a drugi (ego) masta o duhovnosti... i samo pravi vakuum u iskustvu. Kao sto uvek kazem: samo se treba setiti sta je ono sto stvarno zelimo.
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 16 Jan, 2009 15:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::
Ajde mangupčići guknite:
- Šta ste loše uradili u ovom životu?
(kradje, prevare, ubistva, preljube, tuče, nanošenje boli...)

Ja mogu da pricam o tome ali stvarno vise nisam vezan za to. To neznaci da sam prosvetljen ili sta ja znam> ali drugi sam covek sigurno.
Mene muce neke druge stvari, a to su uzivanje, lenjost, opustenost, nevezanost, gluma, bezosecajnost, lose pamcenje...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeci
Strana 1 od 10

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka MOLITVA ... 91 Vakan Tanka 39930 26 Apr, 2011 01:33 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 70090 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16830 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35390 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka OSHO - Ljubav, seks i ostalo... 49 Vakan Tanka 38919 08 Nov, 2009 18:51 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19791 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42815 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)