Henok, plemena Lyreana i kolijevka civilizacije
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 20 Jan, 2009 19:50 pm    Naslov: Henok, plemena Lyreana i kolijevka civilizacije
Odgovoriti sa citatom

.
Henok, plemena Lyreana i kolijevka civilizacije

Prijevod teksta o astralnom kralju Henoku (Enochu) i plemenima Lyreana (predaka svih humanodnih rasa u ovom Univerzumu)

Ivan Antic (izvor informacija vecinski Stewart Swerdlow):
http://209.85.129.132/search?q=cache:V2QdcxxWG1sJ:www.ivantic.net/Moje_knjige/Stvaranje.pdf+istorija+galaksije+henok&hl=hr&ct=clnk&cd=1&gl=hr

Stewart Swerdlow

Izvor informacija Billy Meier:

http://faeries.meetup.com/boards/thread/3380448/0/

http://futureofmankind.co.uk/Billy_Meier/Event_Timeline

http://209.85.129.132/search?q=cache:-h7YE42kkMcJ:theyfly.com/PDF/Contact251Part1.pdf+henok+12+tribes+of+lyrae&hl=hr&ct=clnk&cd=5&gl=hr

.

Poslednji izmenio Enoch dana 01 Feb, 2009 04:46 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 20 Jan, 2009 20:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

To su dvije moderne verzije onoga sto je opisivano u mnogim epovima, doktrinama i kasnije u religijama - Enoch, Thoth, Hermes, Metatron, Kether, Idris, Mithra itd.

Preporucam knjigu "Book Of Enoch" u prijevodu Richarda Laurencea,

http://www.johnpratt.com/items/docs/enoch.html

koja je svojevremeno digla velike kontroverze u crkvenim redovima. Radi se o etiopskom izvorniku koji je u prije nekoliko stoljeca "doveden" natrag u Evropu. Knjiga Enocha jedini e dio Biblije koji je skoro u cijelosti izmjenjen i maksimalno reduciran. U tom, etiopskonm izvorniku, vidljive su similarnosti izmedju njega i prevedenog epa "Emerald Tablets Of Thoth"

http://www.crystalinks.com/emerald.html

u prijevodu Mauricea Doreala (egiptolog i okultist), koji je cijeli ep preveo iz drevnih hijeroglifskih zapisa. Zvanicnu (iz egiptoloskih krugova) potvrdu ovoga necete nigde nikada naci. Naravno preporucam i spomenuti prijevod epa "Emerald Tablets Of Thoth". Treca knjiga koju preporucujem je "Keys Of Enoch" od Jima Hurtaka,

http://www.box.net/shared/gg9n34tjql

inace covjeka sa debelim iskustvom u kabali i enochianu.

Dakle, tko zeli saznati nesto vise i istrazivati ovo podrucje, mora zasukati rukave i uroniti i ruke i glavu i ramena i tijelo u "masonerijsku riznicu" i "riznicu raznih ezoterijsko okultno magijskih udruzenja i redova", jer ce jedino tamo doci do adekvatnih odgovora.

Bon apetite...so far... Wink

Poslednji izmenio Enoch dana 21 Jan, 2009 23:17 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 20 Jan, 2009 20:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch, pozdravčić! Ivan Antić je alijas Pantelija sa Galaksije, je li tako? I ako sam dobro shvatila, on je napisao knjigu za koju je informacije crpio iz knjiga Swerdlowa? Naime, već sam počela čitati pa samo da mi pojasniš. Inače, priču o našem zajedničkom porijeklu sa Lire sam prvi put u životu pročitala u knjizi koju je kanalizirana Ann Valentine i još jedna ženska (zaboravih joj ime). Poslije toga, imala sam neke vlastite uvide kroz snove i meditaciju koji su mi ovo potvrdili, a tad mi još ni u peti nije bilo da ozbiljnije i obimnije prihvatim tu ideju o porijeklu svih nas. Međutim,kao što i sam znaš, zadnjih 6-7 godina, "proganjaju" me (hvala im) "lavlja bića" pa mi je i preko toga postalo jasno da ovu tezu trebam još više istražiti. To je i jedini razlog što sada čitam Antića.

A Swerdlowa sam već "prebrala" kao i Billy Meyera. E, sad Ključeve Enoha sam pročitala na engleskom, ali da me sad ubiješ ne mogu se sjetiti u čijem (engleskom) prevodu. No,nema veze, prelistaću i ove linkove koje si dao.

Velika pusa. I samo nastavi...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 20 Jan, 2009 20:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Antic je vecinom interpretirao Swerdlowa. Neke stvari do kojih je sam dosao, poklapaju se sa nekim stvarima do kojih sam dosao sam. Naravno, to moje misljenje o Anticu ne mijenja ni za pedalj (o tome se vec pisalo na forumu) ali dio o drevnoj kolijevci civilizacije i ulozi Henoka (kao i ulozi Sirius A entiteta u stvaranju novog Univerzuma, sto nije spomenuto) - manje vise potpisujem.
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 20 Jan, 2009 21:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala na odgovoru. Čitam i dalje... Arrow
 Nazad na vrh »
pan
Tragalac

Pridružio: 15 Okt 2008

Poruka Poslao: 21 Jan, 2009 13:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma, Meier je prevarant obican! On ima neke informacije ali je napravio sektu i osakataio celu pricu o Plejadjanima i svetloj strani koja je tu da pomogne. To je isto kao kada bi ja sada snimao 'nlo-e' sa stapom zapecanje i onda ih proglasavao autenticnim snimcima...Mislim...pls...to je mozda moglo u ono vreme da mu prodje... Ne volim kada se tako neko usudi da oskrnavi i osektasi nesto sto bi trebalo da posluzi kao camac za spasavanje.
-"--"-
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 21 Jan, 2009 17:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svi su oni prijatelju, u zabludi na ovaj ili onaj nacin. Zato niti jednog autora ne uzimam tocno "od korica do korica". Mnogi izvori Meiera proglasavaju manipuliranom osobom. Ja bi rekao da su svi oni manipulirani - i L.J. Knight i Tsarion i Collier i Icke i Swerdlow i Springmeier i Brenton i masa njih. U biti, svi smo MI manipulirani na odredjeni nacin. I Lacerta Fila je manipulacija ali sam svejedno u njoj nasao neke fantasticne stvari. Sto se tice sektarenja, isto rade Swerdlow i "Kasiopeja Klan", na odredjenoj razini. Zato kazem, informacije su nam ionako dane "na kapaljku" i treba jako veliki oprez da se odvoji "zito od kukolja", bilo da se radi o modernoj ili arhaicnoj "metafizici".
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 21 Jan, 2009 20:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Upravo tako Enoch.
Najbolje je direktno se prikljuciti na "Akasu" i onda nema problema...
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 21 Jan, 2009 22:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::
Upravo tako Enoch.
Najbolje je direktno se prikljuciti na "Akasu" i onda nema problema...

Mislim da je nabolji recept - citati, spoznavati, prakticirati, spoznavati Wink
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 26 Jan, 2009 18:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ej, narode, gle ovo:
Jelaila opet nastupa. Pošto je ona među prvima dala malo jasniji pregled civilizacije Lirana i naše povezanosti s njima, ajd rekoh da ovu njenu najavu predavanja okačim ovdje:

Countdown to 2012
2-day Workshop
with Jelaila Starr
February 21-22, Kansas City, KS

The year 2008 will go down in history as the year in which our world took a decidedly drastic turn. One one hand we see a global economic crisis. On the other we see profound leaps in consciousness. It is as though good and evil are reaching their most extreme. Yet, what we are seeing is to be expected since this is a game of Polarity Integration and it is nearing its end. Dimensions are shifting and we are all being called to decide to what level we will rise.

This time has been foreseen by numerous prophets and ancient civilizations. Now that we are in it, the questions are many. What do we do now? How do we ride the waves of change as the systems are falling to build a new reality from their ashes? How do we keep our heads above water and remain safe? Will our new president bring peace or war? What lies ahead?

These and many more questions more will be discussed in the upcoming "Countdown to 2012" workshop. Be forewarned, the information will shock and amaze you. It will resolve your fears, end your confusion and leave you a state of optimism and hope. Armed with the knowledge you need for challenge ahead you will go forth able to remain calm in the storms ahead.

Topics covered in this workshop:

The “bigger picture” of what is happening on Earth and why
Earth’s current timeline and the possible and probable events between now and 2012
The players: The Global Elite and their One World Government agenda.
NEW - Higher persecutive on President Obama
HAARP, chemtrails, epidemics, NESARA, the “War on Terrorism”
The Reptilians and who is really behind the Global Elite, the First Contact scenario
Nibiru and the Nibiruans’ agenda

The role of starseeds, walk-ins and their missions
The Photon Band, Earth’s Ascension, and the Galactic Neighborhood
DNA Recoding and Ascension, along with the technology encoded in our DNA that enables us to not only ascend, but also change the future
Experience the relief of knowing what to expect between now and 2012, how to prepare, and how to change what we will see!

E, da, znam hiljadu posto da ću nakon tog njenog predavanja znati do u sitnu dlaku šta će i kako biti 2012. sad bih spucala na avion i otišla do Kanzasa, ali sve nekako mirišem da je i ovaj put pušiona i da ništa novog ni temeljno drugačijeg nećemo čuti od svega što je dosad plasirano o toj temi. Mada, nije da nisu zanimljive temice, ha, narode?

U svakom slučaju, ako to Jelaila poslije toga "huri" na svoj sajt, budem to prevela pa ovdje plasirala, (ali samo ako stvarno bude nešto novo rekla, a što bude onako mirisalo na "k'o istinito")

Wink
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 26 Jan, 2009 18:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nitko od tih modernih "proroka" ne moze prevazici onoga iz Alana Forda, koji svaki dan hoda Njujorkom kao čovjek-sendvič sa natpisom :"Smak svijeta danas" Mr. Green
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 26 Jan, 2009 22:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Setio si me na ono:
IZ EPIZODE na groblju---"OVDE LJEZI NE BJEZI -JER NIJE SVEZI..."
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 27 Jan, 2009 00:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch, u donjem tekstu zanimljivo je da se govori o tzv. Trećem Enohu, a meni sinoć po prvi put u komunikaciji došlo ime Metatron...hm...hm...hm..
I onda ovo pročitam:

Metatron (from Greek Meta+Tron meaning Beyond+Matrix.). Metatron is an angel in Judaism, some branches of Christianity and Islamic tradition Witchcraft. However, there are no references to him in the Jewish Tanakh (Old Testament), the Christian Scriptures (New Testament) or any Islamic source.

There is no consensus as to his genesis or the role that he plays in the hierarchy of Heaven and Hell. A mysterious figure, Metatron is identified with the term, "lesser YHVH" which is the Lesser Tetragrammaton - in a Talmudic version read by the Karaite scholar Kirkisani.

The word 'Metatron' is numerically equivalent to Shaddai according to Hebrew gematria, therefore he is said to have a "Name like his Master".

The Talmud records an incident with Elisha ben Abuya, also called Aher ("another"), who is said to have entered Paradise, and saw Metatron sitting down (an action in heaven that is permissible only to God Himself). Elisha ben Abuya therefore looked to Metatron as a Deity, and is reported to have said, "There are indeed two powers in heaven!"

The rabbis explain that Metatron was allowed to sit because of his function as the Heavenly Scribe, writing down the deeds of Israel, mush as Thoth was the Egyptian scribe.

According to one school of thought Enoch was taken by God and transformed into Metatron, explaining the mysterious passage "Enoch walked with God; then he was no more, because God took him away (Genesis 5:24 NIV). However, this viewpoint is not shared by many Talmudic authorities.

There may be two Metatrons, one spelled with six letters, and one spelled with seven. The former may be the transformed Enoch, while the latter is the Primordial Metatron.

The Zohar calls Metatron "the Youth", identifies him as the angel that led the people of Israel through the wilderness after their exodus from Egypt, and describes him as a heavenly priest.

Metatron is also mentioned in the Pseudepigrapha, most prominently in the Hebrew Book of Enoch (also called Third Enoch), in which his grand title, "the lesser YHVH" resurfaces. According to Johann Eisenmenger, Metatron transmits the daily orders of God to the angels Gabriel and Sammael. Metatron is often identified as being the twin brother to Sandalphon, who is said to have been the prophet Elijah.

Uzeto sa: http://www.crystalinks.com/metatron.html
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 28 Jan, 2009 20:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jasna ::
Enoch, u donjem tekstu zanimljivo je da se govori o tzv. Trećem Enohu, a meni sinoć po prvi put u komunikaciji došlo ime Metatron...hm...hm...hm..
I onda ovo pročitam:

Metatron (from Greek Meta+Tron meaning Beyond+Matrix.). Metatron is an angel in Judaism, some branches of Christianity and Islamic tradition Witchcraft. However, there are no references to him in the Jewish Tanakh (Old Testament), the Christian Scriptures (New Testament) or any Islamic source.

U starom zavjetu je prorok Enoch. U islamizmu je Idris.

There is no consensus as to his genesis or the role that he plays in the hierarchy of Heaven and Hell. A mysterious figure, Metatron is identified with the term, "lesser YHVH" which is the Lesser Tetragrammaton - in a Talmudic version read by the Karaite scholar Kirkisani.

The word 'Metatron' is numerically equivalent to Shaddai according to Hebrew gematria, therefore he is said to have a "Name like his Master".

The Talmud records an incident with Elisha ben Abuya, also called Aher ("another"), who is said to have entered Paradise, and saw Metatron sitting down (an action in heaven that is permissible only to God Himself). Elisha ben Abuya therefore looked to Metatron as a Deity, and is reported to have said, "There are indeed two powers in heaven!"

Enoch / Metatron bio bi "onaj koji sjedi na nizem tronu".

The rabbis explain that Metatron was allowed to sit because of his function as the Heavenly Scribe, writing down the deeds of Israel, mush as Thoth was the Egyptian scribe.

Radi se o istom entitetu / sili interpretiranom (noj) kroz razne kulture. Naravno, sa izvjesnim ali potpuno nebitnim anomalijama.

According to one school of thought Enoch was taken by God and transformed into Metatron, explaining the mysterious passage "Enoch walked with God; then he was no more, because God took him away (Genesis 5:24 NIV). However, this viewpoint is not shared by many Talmudic authorities.

There may be two Metatrons, one spelled with six letters, and one spelled with seven. The former may be the transformed Enoch, while the latter is the Primordial Metatron.

The Zohar calls Metatron "the Youth", identifies him as the angel that led the people of Israel through the wilderness after their exodus from Egypt, and describes him as a heavenly priest.

Metatron is also mentioned in the Pseudepigrapha, most prominently in the Hebrew Book of Enoch (also called Third Enoch), in which his grand title, "the lesser YHVH" resurfaces. According to Johann Eisenmenger, Metatron transmits the daily orders of God to the angels Gabriel and Sammael. Metatron is often identified as being the twin brother to Sandalphon, who is said to have been the prophet Elijah.

Uzeto sa: http://www.crystalinks.com/metatron.html

Jedan je Metatron. Metatron je Enoch. Tri Enocha prije bi, po meni bila opis tri faze onoga sto se u egipatskom misticizmu i hermetizmu naziva "tri utjelovljenja / postojanja Thotha", gdje u trecem, zadnjem postojanju postaje Hermes Trismegistus (tri puta presvijetli).
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 29 Jan, 2009 02:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Metatron ti je arhandjeo koji vlada najvisom sefirom - Keterom. Obicno se pojavljuje u obliku malog deteta. Za njega se veruje da je bio Sandalfonov brat u vreme kada su obojica bili ljudi pre nekih 12,000 godina.

Stupiti u kontakt sa Metatron znaci mnogo, jer on poducava one koji su spremni da predju iz manifestovanog kosmosa (u sta spada cak i Keter), u Bozansku ravan postojanja ili sto kazu budistu u nirvanu.

Uzgred,
cini se gde neki vide atlantide, zenove, plejade i sirijuse, drugi vide sefire u drvetu zivota. To je zbunjujuce bar meni, ali mi se cini da pricamo o istoj stvari.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ENOCHOVA KAPIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 29976 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVA VAŠA PITANJA ZA ADMIN-a I UREDNIKE 899 Dušan 282295 03 Sep, 2011 15:36 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je 1.maj samo praznik rada ? 1 rade1969 5655 02 Jun, 2011 00:33 am
oversoul Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka www.OBJAVE.com Da li je Bog mogao da stvori bolji svet? 7 talerman 4756 19 Jan, 2011 19:45 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li dobro i zlo OBJEKTIVNO postoje na ovom svetu? 289 easy 65951 05 Jun, 2010 12:02 pm
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izjave nedelje 6 talerman 4612 02 Jan, 2010 14:49 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Podrška posetilaca sajta OBJAVE.com 0 adminfob 9523 08 Jan, 2008 08:55 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)