ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009.
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160,
161, 162, 163, 164, 165  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ZORAN IZ ZEMUNA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 03 Mar, 2009 09:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Stvarno ste preuzeli uloge sudija da odredjujete ko je na kome nivou svesti.
Citajuci vase postove Androgin, na primer, slab vam je domet znanja, samo dotle -Ja sam Bog,.
Poznavajuci Istinu kroz rad i pisanje, imamo izuzetnog radnika svetlosi ispred sebe, koji nikada nije rekao Ja sam Bog. A spoznaje su mu velike, veće od vasih po mojoj proceni. Vi ste prosvetljeni, mi nismo, vec smo svesni,.
Molila bih da vasim stavovima, nistavila, ne trujete ljude, jer to nije istina, ne znate nista od toga dalje, a to bar meni mnogo govori, kratak vam je domet.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Androgin
Tragalac

Pridružio: 18 Sep 2008

Poruka Poslao: 03 Mar, 2009 09:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Stvarno ste preuzeli uloge sudija da odredjujete ko je na kome nivou svesti.
Citajuci vase postove Androgin, na primer, slab vam je domet znanja, samo dotle- Ja sam Bog,.
Poznavajuci Istinu kroz rad i pisanje, imamo izuzetnog radnika svetlosi ispred sebe, koji nikada nije rekao Ja sam Bog. A spoznaje su mu velike, vece od vasih po mojoj proceni. Vi ste prosvetljeni, mi nismo, vec smo svesni,.
Molila bih da vasim stavovima, nistavila, ne trujete ljude, jer to nije istina, ne znate nista od toga dalje, a to bar meni mnogo govori, kratak vam je domet.

Nešto si ti draga, Vera pobrkala.
Ne pada mi na pamet da ja uzimam ulogu sudije u bilo čemu, a ponajmanje u sferi 'duhovnosti'.
Stalno ističem riječ : TOLERANCIJA.
I stalno pišem da je to OSOBINA spiritualne( a bogami i ljudske) zrelosti. Ovim postom ti si popovala o mom Znanju. Ti hoćeš da kažeš da je samo TVOJE znanje JEDINO ispravno.
E, to JA nisam nijedanput napisao. I nikada neću. Stalno pišem sa ogradom ( 'moje iskustvo', 'po mom mišljenju' i sl.)
Jako je ružno napisati da ja trujem ljude svojim stavovima. Ja pišem o mojim iskustvima. Stav možeš zauzeti i bez ISKUSTVA.( tako radi mnogo ljudi, jer slijede autoritete bespogovorno i preuzimaju njihove stavove bez vlastite provjere). To je ogromna razlika.
Nisam nijedanput napisao : Vera vi sa vašim elumima i Zenom trujete ljude., to nije istina, na znate ništa, kratak vam je domet, spoznaje 'NN'-a su veće od vaših...
To je invalidiranje. To ne radim i neću raditi. To neće raditi osoba koja je spiritualno uznapredovala.
TOLERANCIJA,TOLERANCIJA, TOLERANCIJA
Laughing Laughing Laughing

Pozdravljam te,
Ovo je konacna Istina

http://www.spiritual-net.net
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Androgin
Tragalac

Poruka Poslao: 03 Mar, 2009 09:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zoran iz Zemuna:

Nekad mi se ovaj svet čini prilično idiotskim mestom.......

Dobrodošao u klub. Laughing
Ovo je konacna Istina

Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 03 Mar, 2009 09:51 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ti hoćeš da kažeš da je samo TVOJE znanje JEDINO ispravno.

O ovome pričam. Ko vam daje pravo da vi pričate sta ja mislim. Prvo to nikada nisam rekla. Drugo, uvek govorim da vidim svoj deo, koji treba popuniti. Trece kazem da nisam Bog i da ima jos za osvajanje znanja i da nema tome kraja do samoga kraja.
Na ovo sam mislila kada sam pisala, nemojte vi tumaciti sta ko misli, pitajte, kako cete znati ako ne citate sta drugi misli i ako ne pritate, to je i Istina pitao.

Kako ćete znati ako samo sebe slušate.
 Nazad na vrh »
Androgin
Tragalac

Poruka Poslao: 03 Mar, 2009 10:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072:

Ti hoćeš da kažeš da je samo TVOJE znanje JEDINO ispravno

Ova rečenica u sebi sadrži više upitnost nego konstataciju. Nije uvredljiva.

Vera:
O ovome pricam. Ko vam daje pravo da vi pricate sta ja mislim. Prvo to nikada nisam rekla. Drugo, uvek govorim da vidim svoj deo, koji treba popuniti. Trece kazem da nisam Bog i da ima jos za osvajanje znanja i da nema tome kraja do samoga kraja.
Na ovo sam mislila kada sam pisala, nemojte vi tumaciti sta ko misli, pitajte, kako cete znati ako ne citate sta drugi misli i ako ne pritate, to je i Istina pitao.

Kako cete znati ako samo sebe slusate.

Stvarno ste preuzeli uloga sudija da odredjujete ko je na kome nivou svesti.
Citajuci vase postove Androgin, na primer, slab vam je domet znanja, samo dotle- Ja sam Bog,.
Poznavajuci Istinu kroz rad i pisanje, imamo izuzetnog radnika svetlosi ispred sebe, koji nikada nije rekao Ja sam Bog. A spoznaje su mu velike, vece od vasih po mojoj proceni. Vi ste prosvetljeni, mi nismo, vec smo svesni,.

Vera:
Molila bih da vasim stavovima, ništavila, ne trujete ljude, jer to nije istina, ne znate nista od toga dalje, a to bar meni mnogo govori, kratak vam je domet.

Ko tebi, draga, Vera DAJE pravo da napišeš da ja TRUJEM ljude?To je već opasno uvredljiva izjava.
Ko tebi daje pravo da moja iskustva negiraš, rangiraš.
Ako sam JA napisao da imam iskustva da sam JEDNO SA SVIM=BOG ti NEMAŠ nikakvo pravo da to negiraš.( ti možeš sumnjati u istinitost, možeš provjeravati pitanjima, ali NE MOŽEŠ NEGIRATI takvo iskustvo tim prije što takvih iskustava ima zaista mnogo ljudi)
Tvoja iskustva NEMA niko; niko ne piše o elmatu, elumu i sl. kako ti pišeš, a meni nije palo na pamet da napišem kako ti truješ ljude nebulozama.
Naravno, da ćeš TI sebi uzeti za pravo da to negiraš i nipodaštavaš, jer ti si već napisala ranije da je tvoje Znanje jedino ispravno na svijetu, jedinstveno, nema ga niko sem tebe i sl. Meni je jedino čudno da se ti buniš kada neko 'dirne' tvoje stavove, a ti voliš dobrano 'dirati' tuđe.
TOLERANCIJA. TOLERANCIJA. TOLERANCIJA

Sa ovim postom sam završio prepisku sa tobom.
Pozdravljam te,
Ovo je konacna Istina

Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 03 Mar, 2009 10:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U velikoj si zabludi sto se tice mojih stavova. Tvoj nacin razmisljanja nije i moj.
Ja tvoje postove citam, citam svacije, ucim i sagledavam zamaljska osvojena znanja.
Ne tvrdim nista osim istinitosti onoga sto vidim, a pritom sam zadivljena sposobnostima drugih. Mirkove širine, Vesnine neverovatne sposobnosti da vidi suštinu, Istinine I Litlneksove vere, koja rusi sve granice, Protine iskrene hrabrosti, ima jos primera.

Necu sa vama polemisati osim kada osetim potrebu. Meni je vasa teorija dosadna, ali cu je citati, jer to sto vi pricate dozivela sam kao iskustvo pre sedam godina.
Presudan dan moga zivota jer kada sam odbila da takav stav vlada mojim zivotom, dozivela sam svesnost, dobila dar koji sada ljudima vracam.
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 03 Mar, 2009 14:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Stvarno ste preuzeli uloga sudija da odredjujete ko je na kome nivou svesti.
Citajuci vase postove Androgin, na primer, slab vam je domet znanja, samo dotle -Ja sam Bog,.

Vera , ti si ta koja je preuzela ulogu "merodavnog" sudije pa odredjuješ ko je na kom nivou svesti , plus :
- nipodaštavaš Androginove spoznaje ,
- tvrdiš da mu je slab domet znanja ,
- procenjuješ da su Istinine spoznaje veće od Androginovih , jer ti je Istina prijatelj sa kojim se i dopisuješ privatno , jedan drugog branite , itd.
- a u ovoj zadnjoj rečenici gde govoriš Androginu da više ne TRUJE ljude svojim stavovima , dokazuješ da si ISTA kao i oni koji su tebe napadali , govoreći ti da svojim izjavama i uvidima truješ ljude !
Da mi je u to vreme neko rekao da ćeš ti isto to reći nekom drugom Arrow u to vreme bi se opkladila da ti nikada nećeš tako nešto da kažeš nikome . Zajebala sam se u proceni .

Sad ću da kažem tebi isto ono što sam govorila onima koji su tebe napadali i nipodaštavali - OVO JE SLOBODAN FORUM , SVAKO IMA PRAVO DA IZNOSI SVOJA ISKUSTVA I MIŠLJENJE , SVAKI ČLAN FORUMA JE VREDAN NA SVOJ NAČIN . PREKINI DA OMALOVAŽAVAŠ NEČIJE SPOZNAJE I MIŠLJENJE !
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 03 Mar, 2009 14:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

UUuuu CAcili sto si ostra...
Pa nisam znao da mozes i taka aaaa da budes..

OPUSTENO...

Laughing Laughing Laughing
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 03 Mar, 2009 14:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovaj post se odnosi samo na one koji se nadju prozvani:

Koliko samo ima bolesnika na ovom forumu a izgleda da sam ja još bolesniji jer čitam ovo sve ili vas jednostavno ne razumem, možda to tako treba biti.

Ego ovde razbija zbog neprihvatanja nečijeg mišljenja možete vi da se ritate koliko hoćete a ne popuštate ko da ste Sveci i Bogom dani!

Sada se vrlo kajem što sam tražio mišljenja od nekih ljudi!

Ja sam bre za mnoge ovde VRH bez obzira koliko oni sebe cenili i za šta se smatrali.

Nastavite vi sa vašim filozofijama i neoborivim stavom i samo čekajte 2012-u godinu da budete spašeni.

A od koga se to spasavate?

Savetujete druge a vi sami ste u zabludi i posle kažete da ja tek treba da učim, na dobrom sam putu itd... a od koga i šta da naučim? Od pojedinih bolesnika?

Ajde bežite bre...odo ja da radim da zaradim deci hleb a vi živite od vaše "bolesne ispravne duhovnosti", sedite po ceo dan ispred kompjutera i čekajte da vas Svetlost izleči.

Živeo moj brat ego i pozdrav za mnoge dobre ljude, ponavljam ZA MNOGE DOBRE LJUDE, JER JA CENIM LJUDE A NE BOLESNE SAVETODAVCE.

Ponavljam:
Ovaj post se odnosi samo na one koji se nadju prozvani!!!

Srce si!
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 03 Mar, 2009 15:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U karajnjoj liniji, Cacili, saglasna sa komentarom, ne treba se braniti od bilo kakvog napada bilo koga.
Sto se mene tice moze Androgin nastaviti prozivku.

Poslednji izmenio Vera Bojičić dana 03 Mar, 2009 15:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 03 Mar, 2009 15:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Androgin... ja strasno ne volim ono, valda tako mora biti.

Ovo mi je bilo do sada jedno od naj neugodnijih situacija u zadnje vreme. Rekoh neugodnih, VALDA TAKO MORA BITI, yebiga sad, plus nema vise tackica.

Ja sam vise puta zamolio da sta god napisem da se ne smatra uvredom, kada budemo kao primjere koristili jedni druge.
Znaci da ti nemas nikakvo pravo da mene napadas sa razlogom ako ja kazem kulturno, dokazujuci da to i to nije dobro. Treba imati muda pa reci jeste, auuu pa zato mi se desilo to i to.
Ne mozes neko tvrditi u ovakvim stvarima bilo sto i jos pobijati druge bez argumenata... cuti i spituj sebe, pa ako ne ide pitaj, ko to ne bi odgovorio.
Zasto svako glupo misljenje iznositi koje JE OVDJE ponovljeno stotinama puta.
Suzdrzite se.
Da li si ti uopste svestan o cemu ja pisem i sta zelim reci ... jesi li ti ljut sto ne mozes da shvatis, pa ti vec sve ide na zivce. Nemoj da ti ide na zivce jer jedna velika rijec gdje joj nije mijesto moze veliko zlo napraviti.
Ako sam po nekada rekao pazljivo procitajte, tu se nesto veliko krilo.
Nisam nikome naredivao niti glumim kihota to radis ti JER NISI TOLERANTAN PREMA SEBI.
I ti me pitas sta cu ja ovdje. Da ti budem iskren, da sam siguran da ne trebam, ostalo znas.

Vidi ovako, mi smo raspravljali kako ima ko nas cuva. Da oni mogu jako dugo da zive. Mi njih ne vidimo ali oni vide nas, pomoci ca nam samo ako trazimo.

A vidi sada onako, isto tako postoje i zli koji nas unistavaju, A DA ne trazis. Jako su prefrigani po svemu pa zbog zivotne dobi mogu da sa nama manipulisu kao mi u odnosu na zeceve i kokoske. Oni mogu sve ama bas SVE, ali ne mogu covjeka da naprave. Zbog toga naj veca mrznja na Boga. Tesko je znati i shvatiti da si u klopci, sve dok nije kasno. Najveci, debeli dio to nikada ni ne shvati, ne znaju sta rade.
Zato sam ja to uvijek izbjegavao objasnjavati da se niko ne bi plasio.
Zato sam po nekada bio kulturan ali do krajnosti uporan. Da bi ostali polagano shvacali i zlo i dobro koje sam ja imao namjeru da objasnim.

Kada bi ja sada tebi neke stvari objasnio dublje - vjerojatno bi ti odustao, dalje od duhovnosti. Zato sam napominjao da je najbolje biti normalan covjek jer ces najmanje ispastati jer ces biti i na najmanjoj kusnji.
Sada bi ti mozda volio dokaze.

Buda - ubujen- crtica jer vise nema tackica- jelte

Isus - na - mukama ubijen

Nostradamus - igubio od teskih bolesti cijelu porodicu.

Mosija ubili

A jedan od najvecih - Tarabic - jos naj bolje prosao.

Ako ne mogu tebe - sjebat ce ti zenu, uzeti ce ti djecu ili bilo sta sto ti je najmilije.

Sada ces ti reci da se ja sa njima usporedujem - ne - nikako. Ali bi se sigurno zasrao kada bi ti ispricao.
Premda se je potrebno sa njima usporedivat, ali u radu i ucenju koliko si mocan.

Na dalje prijatelju moj, crtica, rekosmo nema tackica, napominjao sam vise puta da sve mogu apsolutno dokazati - AMA BAS SVE - svaku rijec koju sam bilo gdje iznijeo ... dakle stvarno treba biti mutav pa me napadati a ne pitati. Mislis li ti da je lako znati pa ceeeekatii i onda svima tolerisati. A on kao papagaj tepe samo svoje.

Odkuda da Vera potrefi, stvarno si me zatrovao.

A vec kada se Vere tice, da ti jos malo dokazem kako se to radi.
Ja NJU nisam pitao sta ti znaci ime - nego sam rekao- ime ti znaci to i to, ko ti ga je dao... ona odgovara istog momenta, nemam pojma sta znaci - sama sam si ga dala. hvala na objasnjenju.
Da li je lagala - pitaj je.

Eeee, sada ja ne govorim Elum ti znaci to i to nego je pitam sta ti to znaci kakvu ima vrednost ta riječ - to ne znam kaze, ali mi objašnjava po njenom na pola stranice A4. - a ja znam iz samo te rijeci. - Ajde molim te objasni joj ti.

Razlika izmedu Vere i mene je u tome, sto sam vam ja htjeo objasniti ono sto znam i mogu, a to je. ovo nase danasnje, nasih predaka i jos nesto mnogo vece, - avi se gospodo bunite, ja pocnem iz pocetka sa disanjem vi prekidate, - bunite se, - ja pitam da objasni kako se to desilo jer mogu i sa te strane, Istino bolje pazljivije citaj. Jebo ga ti, i na kraju i ti me pitas sta cu ja tu, ili sta ja naređujem i jos sam i Don Kihot .

Sa druge strane, Vera objasnjava ono sto niko nije VIDIO - ti ne shvaćas niti to, to je u redu - a zašto ne shvaćas to sto ja pišem. Pa zato što i nije tvoje da shvatiš.
I to sam REKAO - da sam tu za one koji budu nesto doživljavali što nije kao normalno da im objasnim da su normalni - normalniji nego što treba, da ne upanu u zamke i da ih budale ne unište, jer takvi su došli da spasavaju - razumiješ li ti - ili si i ti već prosvjetljen.

Eto budi tolerantan i prema sebi i drugima.

Pozdravljam te i to sa poštovanjem - svako greši zar ne - oni koji više znaju ti više greše.

Sa Verom se ne dopisujem privatno.
.

Poslednji izmenio istina dana 03 Mar, 2009 17:47 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 03 Mar, 2009 15:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nema razloga za teskim recima.

Svaki put je odlican.

Jedino se ne sme na tom putu izgubiti osecaj ljubavi prema Bogu.

Jer ako se ta ljubav zaboravi,

mag postaje crni mag,

ali ja bih to prosirio i na ostalo,

mistik postaje crni mistik,

a vernik postaje crni vernik.

Crni vernici nisu nista bolji od crnih magova.

Pozdrav svima koji su se nasli u ovoj ostroj polemici,

a narocito Istini, mom bratu.

Pozdravljam i Androgrina,
meni dragog i bliskog gnostika.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 03 Mar, 2009 15:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Za Zorana iz Zemuna.

Razumijem ja tebe Zorane

Zorane,
Najveci ucitelj svih vremena sto je zivio na majcici Zemlji je rekao.

Ko zna taj ne priča

Ko priča taj ne zna

Ali ipak po nekada ljudima treba reci ISTINU.

Odkada znam za sebe, najlijepse mi je bilo sa djecom biti .. sve do vojske pa i poslije.
Mati mi je govorila da cu ja imati sedam redi oko peci, djece.
Kada sam se oženio, samo smo jednom o tome pričali.
,,Imaj ih koliko hoces - gledaj da budu moja, haha, ali moraju biti cisti i uredni, uostalom ima svu paznju da im das. A ti si moja princeza za života.'' kada sam dobio prvo dijete, pa to je nešto.
Shvatas li da sam od tog momenta jos vise volio svu tuđu djecu, bez obzira čiju, poderanu ili balavu.
Zasto ti ovo pisem?
Zato sto, kada su pitali jednog od najvecih ljudi svijeta sta mu je bilo od tezih stvari ... iz cuga je odgovorio ... morao je biti sa ponasanjem prema svima ostalima JEDNAK kao sa svoim najmilijima. Ali nije mi dugo trebalo.
Shvaćas.
A ja to eliminisao kao od šale, i to kada nisam imao pojma o nicemu.

Probaj objasniti ovdje ljudima kako je to tesko kada ti sam, po nekada ne znas kud i sta.
Probaj im objasniti da si najsretniji kada možes nekome nešto objasniti.
Probaj im objasniti da ti je veoma teško kada nekome ne možes pomoci.
Probaj im objasniti da ti je tuđa sreća tvoja plata. Ali da i ti živiti moraš.

Ako želiš normalno.

Pozdrav.

Poslednji izmenio istina dana 03 Mar, 2009 16:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 03 Mar, 2009 15:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

--------------------------------------------------------------------------------

Giba ::
Moram priznati da je meni nas drug Istina mnogo tezak. Nazalost necitam njegove postove jer me to jako smara. Stalno neka tenzija i okolisanje...
A bilo bi bas lepo razumeti sta pokusava da kaze.
Zanima me samo dali sam jedini ili ima jos neko sa slicnom situacijom jer koja je poenta onda?

Nazalost ni ja ne razumem sta Istina zeli da kaze ali to smatram svojom neprosvetljenoscu...kad vidim da vecina odavde sve to lepo razume.Mozda cu jednog dana ,sko se budem trudio i radio na sebi uspeti da shvatim

Nije mi uopste drago sto ovo radim ali sam u jednu ruku prisiljen.

Ovo je u čast Enemoona;

Zasto bi bilo ne jasno, mozda nece biti poslije nejasno ... ali razjasniti treba ... najbolje po redu, ali nije islo i ko zna kada ce ici.
Ovdje smo da se druzimo a ne da VLADAMO kako neki misle i zele.

Jedni druge trebamo dopunjavati, slagati i uciti... zasto prepiranje ...
Ja sam znao sta orbovi rade ...ali ih nikada nisam vidio ... pola sata sam gledao dajbogovu fotografiju ... svaka cast.. ja sam samo dodao sta oni i slicna bica rade i kako to u stvari jedno drugo pounjava i funkcionise.
Jesi li ti dajboze to procitao, zar to nije lijepo .. dobio sam zelju da te sretnem i da i ja idem sa tobom po planinama i pecinama iako mi to i nije bas neki sport. Ali sam zbog tvoga rada dobio zelju.

Bilo mi je drago sto ovdje ima inteligentnih i otvorenih ljudi toliko prosvetljeni i vidoviti ... NORMALNO DA SAM VJEROVAO U TO ... MEDUTIM NIKO TU NISTA NE OBJASNJAVA...

KADA JE PO MOM DOSLO VREME DA SE VIDI TO ZNANJE I PODJELI JA SAM PITAO... i eto sta se dogodilo ...

Ti si Dajboze objasnio kako ti to radis ja sam potvrdio to na dobro ... i rekao da sada fali ta jedna stvar u tom disanju ... da bi se podpomoglo nesto dalje i jace ... a to koriste jogiji ... budisti... ali nikome ne govore ...

PITANJE JE ZASTO ... koji bi stvarno bio razlog ... ja jedino mogu da kazem da ce saznati onaj koji to zasluzi ... drugi odgovor ja neznam ... a za tebe sam pomislio da si blizu toga ... i rekao sam da tebe stavljam u taj kontekst vrednosti a ne obrnuto.

I PAZI - JA UOPSTE NITI NEZNAM O KOJOJ TI TEHNICI PRICAS ... NITI SAM TEBE UZEO U PRIMJER ... JER SE TI NISI NADUVAVAO DA SI PROSVETLJEN I DA SU SVE TEHNIKE DOBRE ,,, TEBE SAM STAVIO KAO PRIMJER ...da bi mozda mogao bolje i vise ... DA U TOJ BUDINOJ TEHNICI IMA ONO STO FALI.

Zasto si to izveo Dajboze

Ja rece da koriste jogiji a ti meni napisa ovo ... gdje je tome tu mjesto ...
-----------------------
BUDA JE PRE 25 VEKOVA DAO TU TEHNIKU
DA LJUDI UZ POMOC NJE DOSTIGNU SAVRSENSTVO.

Ako ti se ne svidja ili imas nesto protiv nje (TI ili tvoja skola),
onda ne moras govoriti da 'neko nekoga laze'.
Zasto ti je tako tesko da prihvatis tako jednostavnu tehniku koja donosi ocigledne rezultate?
Ili ti je tesko da prihvatis njene rezultate-od kojih sam mozda upravo i ja jedan?
---------------------
Zar mi nismo oboica mislili na Budu ...

Ja sam htjeo da se druzimo i dodajemo a ne pobijamo.

Gdje sam ja tu pobijao bilo kakve rezultate ... trebao si me valda pitati sta je to vrhunsko u disanju, sto fali.... zato sam i usao u raspravu da razotkrijemo i utvrdimo istinu sa cinjenicama.

Ako ti nemas u mislima ili neznas za sijalicu kako mozes ocekivati Svjeto.
A ako imas sve a neznas da treba stisniti salter ... opet nemas nista ...
Znaci da ti neko mora poturiti pod nos kao i meni...ALI JA NISAM ODBIO ..

.... DRUGARI MOJI SAMO JE U TOME RAZLIKA ....

Ti tvrdis da su se na takav nacin mnogi prosvijetlili ... pa ces i ti ... pa nemam ja brate nista protiv ... nego sam ZA ... Ali ja sam shvatio da vi neznate koje su to tri vrste hrane u fizickom i za taj glavni dio u disanju, pa kako onda ... brate ...

Jedini sam ja ovdje na forumu upozoravao da se pazi na znacenje i izraz RJEČI ... a nisam ni lingvista niti neki jezikoslovac.

E sada smo shvatili da niko nije prosvjetljen ... da bi se moglo baviti prosvijetljenim ljudima ... o kojima sam ja u stvari htjeo nesto reci ...

Jer gospodo ... AKO VI TVRDITE DA JE ISUS ... SLAVA MU ... DIREKTNO BOŽIJI SIN ... onda je normalno da za sebe tvrdite da ste sveci i prosvjetljeni itd ... razne titule ... OPA,... sta cemo sada ...

Koliko sam puta rekao da je sve jednostavno ... i objasnjavao sam ...

Evo sta je Dajbog napisao;

Razumijete li vi sta:?

Svesnost prepoznavanja "blokade" je upravo prvi stadijum prevazilazenja iste.
Sto smo svesniji-to nam je lakse da prepoznamo jednu po jednu blokadu i da ih onda postepeno prevazilazimo--naravno zna se - nasim otvaranjem...
KAKO TO POSTIĆI?
POČNITE SA POSMATRANJEM SOPSTVENOG DAHA U SVAKOJ PRILICI...
Primeticete onda kako se on razlikuje od jednog do drugog emocionalnog stanja-od jedne do druge "blokade".
kADA JE BRŽI, KADA JE DUBLJI, KADA JE SPORIJI, PLIĆI....
Ekperimentisite i ucite na svojim greskama-ali vredno posmatrajte svakog dana kada god mozete sopstveni dah...
On ce vam svima toliko pomoci...
INAČE DAH JE VEZA IZMEĐU SUPTILNOG I MATERIJALNOG SVETA - NAŠ PROZOR U ONOSTRANO...

--------Sta sada da ja kazemna ovo gore Dajboze? Nista, a ako me zanima ajmo ponovo molim. Ali ako to meni kazes da si sa time postao Svetac ja cu reci da lazes i sebe i druge .. ali tu laz, rijec koristim ne da me zbog nje ubijes, nego da me prihvatis.
Drugo je kada mi neko j... majku ozbiljno, a drugo iz milja.

Ja uzmem knjgu da naucim o budnom sanjanju itd .. nas pisac ... i malte ne sto god procitam to i ostvarim. Znaci da citam sa punom paznjom i spajam sa sobom i onim znanjem koje imam ... da tako vi pokusate vise bi vidjeli...

Kada odjednom u meditaciji ... JA SAM JACI OD BOGA ... ili tako nesto.
Opustim se procitam to jos dva puta i bacim sve u tri lepe .. jelte. Ni danas ne odam i spavam... dugo sam trazio knjigu o nekoj pravoj magiji znanja, oku ... kad tamo poslije desetak strana ono tvrde ... u STVARI TAMO NEMA PLEKSUS ČAKRE ... ima ih sedam na broju, ali te nema ...
Ja bacim i tu knjgu pa i jednu trecu ... pa onda svaka knjiga ima drugacije boje cakri ... pobaco sam i to ... a shvatio sam nakon pola moga zivota ... Sam .. sta je duga, jer sam o njoj procitao u Bibliji...

Vidte, sva ta odbacivanja su me dovela dalje ... vidite, kada vi mozete da birate nesto od hiljadu stvari lako je uzeti nesto... jer ako si i pogresio ima izbora jos.

Kada potrosis sve izbore USPJESNO ... sad ti ostaju dva ... ko je jos potrefio ... PRAVI ... e, ja ga ne poznam ... a vi ...

E, tu se NE bira nista ... ta dva se moraju izbalansirati ... tu je problem ...
To treba shvatiti...

Oni koji su udarili poprecke ... ili uz neka pomagala koja NISU trebala biti upotrebljena ... ta pomagala sada stoje i nedozvoljavaju taj balans ili sjedinjenje... i tu se pojavljuju muke ili zastoj ili kraj... koji uopste nije kraj ... to je tesko izdrzati ... a mislis da sve znas ... pa onda sumnjas I NE ZNAS KUDA CES.

----------------------------------------------------
Ako ti se ne svidja ili imas nesto protiv nje (TI ili tvoja skola),
onda ne moras govoriti da 'neko nekoga laze'.
-----------------------------------------------------------
To sto mi pripisujes gore ... laže se samog sebe ... slobodno se izrazavam jer sam smatrao da se nece ljutiti na to, koristim kraće strože značenje.

Dobro varate, i zavaravate same sebe, pa i druge, jer ako si ti prosvetljen, sta je svetac onda ... shvaćas li.

Ovo je moja skola; gledam oko sebe i vidim da su većina vjernici ... mole se crkva i sve to. Ali vidis da nista ne valja, tuku se, ubijaju se, gladnih koliko hoćes i td.
Ja si onda postavim pitanja ... ili se oni dobro ne mole... ili nemaju kome da se mole ... ili ih oni neće da čuju... to ti je bilo prije trideset godina i vise. Onda sakupljas sta se sa cime slaze i tako redom. Puno sam takvih pitanja imao koje nikada nisam ispustao a kamoli zaboravio. Kada sam mogao na tuđi racun nesto zaraditi ja nisam htjeo, jer sam odmah vidio da sam je zbog takvih bio gladan. Ne bi me ni sa sekirom natjerao. Imao sam puno problema zbog takvih stvari... kada sam vidio sirotinju u nevolji, ja sam dao onoliko koliko sam imao i bio sam ponosan, kada mi je jedan čiča rekao... to je sinko dar, od 5 dinara ti mu dao 5 od 5.. Onaj koji od miliona da 5 dinara se nikada ne moze sa tim mjeriti.
A tako sam se vladao i prema tudim zenama kao sa mojim sestrama... kada si uspio to sve onda ti tek dolaze problemi... tako da ti ta ZIVOTNA SKOLA nije bas niti laka a posto nisam znao u sta da vjerujem ,,, nisam u nista ni vjerovao ... jer da sam u bilo sto vjerovao ili bi promasio ili ostao obicni vjernik ... odrzalo me najvise ovo;

Ja ga jebem šta me sruši

Želim znati, da bi mogao pomagati

I čuva BOG- ime- svog

Mislis li da je bilo lako biti sirotinja a ponosan do neba ... svako se na meni htjeo izkazati ... i radili su to, mislim uspjevali su dok sam bio slabašan. Ali poslije nisu mogli uspjeti AMA BAS NIKADA... da sam trpio jesam ali IZGUBIO NISAM NIKADA.
E vidis brate moj, za ta vremena mojih iskustava i tudih koje sam rado prihvatao kao svoja shvatio sam i nasao SVE ONO STO SAM TI DO SADA PISAO ...od TITA, pa dole i gore ... objasnio sam vam de je sam ISUS bio proljeće .. a vama se ne čita... pa sta da vam ja radim.

Kome se god digne ona stvar, on je pametniji i od Tita i od sviju ostalih ... ali ja sada stvarno vjerujem u ISUSA ... sada se sjetite iz onog gornjeg dijela ... opa, sta je sada ... sada bi svi rekli... KAKO STE SPOZNALI ISUSA ... ne, ne ... ja sam ga sada tek shvatio ... a kada shvatitite Njega, shvatiti ce te i Tita.. moze i obrnuto ... da li vam je sada nesto jasnije... nije ... pa kako ce se shvatiti nesto najfinije i najkompliciranije kao sto je duhovnost .. plus naj opasnije ... koje se slaze i stvara x iksova godina, ako se ne slazete iz ili u stvarima ovoga sadasnjeg zivota.

Nemoj te istrcavati ... sa zakljucima ... polako sa tim

Pozdrav, SVIMA.
 Nazad na vrh »
Androgin
Tragalac

Poruka Poslao: 03 Mar, 2009 15:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="istina"]Androgin... ja strasno ne volim ono, valda tako mora biti.

Ovo mi je bilo do sada jedno od naj neugodnijih situacija u zadnje vreme. Rekoh neugodnih, VALDA TAKO MORA BITI, yebiga sad, plus nema vise tackica.

Ja sam vise puta zamolio da sta god napisem da se ne smatra uvredom, kada budemo kao primjere koristili jedni druge.
Znaci da ti nemas nikakvo pravo da mene napadas sa razlogom ako ja kazem kulturno, dokazujuci da to i to nije dobro. Trba imati muda pa reci jeste, auuu pa zato mi se desilo to i to.
Ne mozes neko tvrditi u ovakvim stvarima bilo sto i jos pobijati druge bez argumenata... cuti i spituj sebe, pa ako ne ide pitaj, ko to ne bi odgovorio.
Zasto svako glupo misljenje iznositi koje JE OVDJE ponovljeno stotinama puta.
Suzdrzite se.
Da li si ti uopste svestan o cemu ja pisem i sta zelim reci ... jesi li ti ljut sto ne mozes da shvatis, pa ti vec sve ide na zivce. Nemoj da ti ide na zivce jer jedna velika rijec gdje joj nije mijesto moze veliko zlo napraviti.
Ako sam po nekada rekao pazljivo procitajte, tu se nesto veliko krilo.
Nisam nikome naredivao niti glumim kihota to radis ti JER NISI TOLERANTAN PREMA SEBI.
I ti me pitas sta cu ja ovdje. Da ti budem iskren, da sam siguran da ne trebam, ostalo znas.

Vidi ovako, mi smo raspravljali kako ima ko nas cuva. Da oni mogu jako dugo da zive. Mi njih ne vidimo ali oni vide nas, pomoci ca nam samo ako trazimo.

A vidi sada onako, isto tako postoje i zli koji nas unistavaju, A DA ne trazis. Jako su prefrigani po svemu pa zbog zivotne dobi mogu da sa nama manipulisu kao mi u odnosu na zeceve i kokoske. Oni mogu sve ama bas SVE, ali ne mogu covjeka da naprave. Zbog toga naj veca mrznja na Boga. Tesko je znati i shvatiti da si u klopci, sve dok nije kasno. Najveci, debeli dio to nikada ni ne shvati, ne znaju sta rade.
Zato sam ja to uvijek izbjegavao objasnjavati da se niko ne bi plasio.
Zato sam po nekada bio kulturan ali do krajnosti uporan. Da bi ostali polagano shvacali i zlo i dobro koje sam ja imao namjeru da objasnim.

Kada bi ja sada tebi neke stvari objasnio dublje - vjerojatno bi ti odustao, dalje od duhovnosti. Zato sam napominjao da je najbolje biti normalan covjek jer ces najmanje ispastati jer ces biti i na najmanjoj kusnji.
Sada bi ti mozda volio dokaze.

Buda - ubujen- crtica jer vise nema tackica- jelte

Isus - na - mukama ubijen

Nostradamus - igubio od teskih bolesti cijelu porodicu.

A jedan od najvecih - Tarabic - jos naj bolje prosao.

Ako ne mogu tebe - sjebat ce ti zenu, uzeti ce ti djecu ili bilo sta sto ti je najmilije.

Sada ces ti reci da se ja sa njima usporedujem - ne - nikako. Ali bi se sigurno zasrao kada bi ti ispricao.
Premda se je potrebno sa njima usporedivat, ali u radu i ucenju koliko si mocan.

Na dalje prijatelju moj, crtica, rekosmo nema tackica, napominjao sam vise puta da sve mogu apsolutno dokazati - AMA BAS SVE - svaku rijec koju sam bilo gdje iznijeo ... dakle stvarno treba biti mutav pa me napadati a ne pitati. Mislis li ti da je lako znati pa ceeeekatii i onda svima tolerisati. A on kao papagaj tepe samo svoje.

Odkuda da vera potrefi, stvarno si me zatrovao.

A vec kada se vere tice, da ti jos malo dokazem kako se to radi.
Ja NJU nisam pitao sta ti znaci ime - nego sam rekao- ime ti znaci to i to, ko ti ga je dao... ona odgovara istog momenta, nemam pojma sta znaci - sama sam si ga dala. hvala na objasnjenju.
Da li je lagala - pitaj ju.

Eeee, sada ja ne govorim Elum ti znaci to i to nego je pitam sta ti to znaci kakvu ima vrednost ka rijec - to neznam kaze, ali mi objasnjava po njenom na pola stranice A4. - a ja znam iz samo te rijeci. - Ajde molim te objasni joj ti.

Razlika izmedu Vere i mene je u tome, sto sam vam ja htjeo objasniti ono sto znam i mogu, a to je. ovo nase danasnje, nasih predaka i jos nesto mnogo vece, - avi se gospodo bunite, ja pocnem iz pocetka sa disanjem vi prekidate, - bunite se, - ja pitam da objasni kako se to desilo jer mogu i sa te strane, istino bolje pazljivije citaj. Jebo ga ti, i na kraju i ti me pitas sta cu ja tu, ili sta ja neredujem i jos sam i kihot don.

Sa druge strane, Vera objasnjava ono sto niko nije VIDIO - ti ne shvacas niti to, to je u redu - a zasto ne shvacas to sto ja pisem. pa zato sto i nije tvoje da shvatis.
I to sam REKAO - da sam tu za one koji budu nesto dozivljavali sto nije kao normalno da im objasnim da su normalni - normalniji nego sto treba, da ne upanu u zake i da ih budale ne unuiste, jer takvi su dosli da spasavaju - razumijesli ti - ili si i ti vec prosvjetljen.

Eto budi tolerantan i prema sebi i drugima.

Pozdravljam te i to sa postovanjem - svako gresi zar ne - oni koji vise znaju ti vise grase.

istina:
Razlog najveci pisem zato da bi se zastalo ... jer vi uobrazeni ... najcesce prelijecete preko svih tekstova ... posto sve znate ... plus prosvjetljenje.
Onaj koji treba da shvati a ne ide od prve zadrzava ga na toj odredenoj misli. I da doda svoje sa kojim ce to prosiriti jer nista nije doreceno.

Shvatiti ce onaj ko moze da shvati ... a onaj koji pokusava cuti ili pita .. ali ne ovdje javno jer ste pre oholi ... a to vas same i naj vise boli ...
Da nisi preterala ja ti se nebi nikada ni javio. Niti cu vise ,,, znam, zabole te.

Vec vise puta sam pitan sta cu ja ovdje... a sta vam to smeta MOLIM. banujte me.

Androgin:
Isključivost i osuđivanje su osobine nezrelosti.
A zašto TI uopšte pišeš na ovom forumu?
Zašto TI očekuješ da tebe neko banuje?
Činjenica jeste da postoje pravila uljudnog ponašanja. Forumsko uljudno ponašanje, pored osnovnog pravila o nevrijeđanju učesnika, podrazumijeva i pisanje u normalnom maniru: Uobičajeno korištenje znakova interpuncije, sintakse. Ti si to , ipak narušio i to 'pravdaš' pokušavajući od sebe napraviti Don Kihota. Ovdje su svi oholi, uobraženi i zamisli samo: PRELIJEĆU PREKO TEKSTOVA. Ma, otkud im samo hrabrost da prelijeću preko tekstova. Ima da čitaju po direktivi. Sad će njima Istina 'pokazati' pa im više nikada neće pasti na pamet da to rade.
Dragi moj Istina: TOLERANCIJA. Zlatna istina.
Ili jedna biblijska:' U Božijoj bašti raste svašta'
Kada se JA budem VIŠE puta pitao šta radim na ovom forumu onda ću jednostavno otići. Neću praviti tenziju, unositi nemir, izazivati svađu kako bih demonstrativno otišao ili kako bi me BANOVALI.
Pozdravljam te
[quote]

Ništa moje gore napisano nije uvredljivo niti isključivo.
Pitao sam te dvije rečenice. Nisi odgovorio.
Ja sam već pisao o mojim motivima pisanja na ovom forumu. Svađanje i nadmudrivanje me ne interesuju.
Napisao sam i nešto o forumskom bontonu, koji ti NISI sljedio. Opet tu nije bilo ništa uvredljivo. I komentarisao sam tvoj post. Ponovo ću obojiti riječi i rečenice koje si TI napisao. Pročitaj ih.
A na kraju mog posta sam napisao šta bih JA uradio u određenoj situaciji. Opet ništa uvredljivo niti urađeno radi svađe i mudrovanja.
Nijednog trenutka nisam imao namjeru vrijeđati ili invalidirati nikoga. Stalno iznosim VLASTITO gledanje i iskustva.
A već sam napisao da me ne može NIŠTA povrijediti u ovom virtuelnom svijetu, jer je on sam po sebi površan, pošto je i nosač njegove životnosti=PISANA RIJEČ površan.

TOLERANCIJA.
Samo opušteno
Laughing
Pozdravljam te
Ovo je konacna Istina

Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ZORAN IZ ZEMUNA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160,
161, 162, 163, 164, 165  Sledeci
Strana 123 od 165

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 206506 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 120900 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA (2010.) 246 Starcy 173406 29 Dec, 2010 15:24 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 152749 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1752325 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 100705 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1462265 08 Okt, 2009 02:46 am

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)