UMJETNOST MATERIJALIZACIJE/MANIFESTACIJE
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » NOVAC I DUHOVNOST
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 31 Jan, 2009 17:56 pm    Naslov: UMJETNOST MATERIJALIZACIJE/MANIFESTACIJE
Odgovoriti sa citatom

Pošto vidim da se zahuktala tema o materijalizaciji/manifestaciji na temi Za čitaoce koje to zanima, odlučila sam da ovdje prenesem tekstove sa jednog drugog foruma na kome sam ih plasirala poodavno. Tu su lekcije kursa "Most intendera" (intender - onaj koji postavlja namjeru, teško za prevesti na naš jezik)

Dakle, evo prvog teksta:

"Dugo već razmišljam o temi koja se zove Manifestacija( ili materijalizacija u stvarnosti) naših svjesno upućenih misli i emocija ka Univerzumu. Sve što ću ovdje izložiti rezultat je samo nastojanja da sebi pojasnim ovu temu, dok je polako godinama "ispipavam", okrećem sa svih strana i nastojim prije svega PRIHVATITI činjenicu da JA stvaram svojim mislima, emocijama i cjelokupnom vibracijom svoga bića - svoju vanjsku stvarnost. O tome govore drevni Rišiji, Vede, zapadni okultisti starijeg i novog doba, govore čak i zvanične religijske tradicije, (mada dosta nejasno i uvijeno), govore alkemičari već vijekovima, i naravno, brojni, brojni drugi...

Manifestacija ili doslovno materijaliziranje svoje SVJESNO UPUĆENE NAMJERE umom i srcem u tzv. "vanjski" prostor više je tema ( dio) kvantne fizike, ali je srećom i jedna od glavnih tema duhovnosti u cjelini. Ono što sam godinama prikupljala o ovoj temi, pokušat ću sažeti u par tekstova. Ako nekom pomogne, dobro je, a ako ne - pomoglo je meni. Pripremila sam više tekstova emailom, sa jednog američkog sajta, sa lekcijama pod skupnim nazivom "The Intenders bridge", koji sam započela sa prevođenjem i potom sa vježbanjem. Ovo je kao "Kurs o čudima" u malom, jer govori o jednoj temi - manifestaciji, ali na način davanja po jedne lekcije za svaki dan.

Na kraju, moram vam iznijeti i jednu vlastitu manu: zadnjih par godina kada želim srediti misli i početi pisati na papir o nekoj temi, iznutra počne izranjati nešto sasvim drugo od onog što sam htjela zapisati. Tako se moje Unutarnje Ja bori za moju vanjsku pažnju, jer moj um bi sve da razloži i napiše sam...tako su tekstovi nekad čisto kanaliziranje mog vlastitog unutarnjeg ja, a nekad su prožeti i dijelovima mog vanjskog, previše analitičkog uma. Stoga, možda ćete primjetiti da se nekad linija prezentiranja teme pomalo "uvija" i nije konzistentna, a razlog je u gore pomenutom. No, nadam se da ćete mi oprostiti ovu nespretnost u izražavanju koja ponekad možda može rezultirati konfuzijom.

I, još jedna stvar: pošto ovdje na forumu ima ljudi koji su već odavno zagazili u duhovne vode, a istovremeno i dosta onih koji su tek na početku svojih interesovanja i stremljenja ka Duhu, nastojat ću govoriti što jednostavnije, pa će onim iskusnima izgledati da samo ponavljam ono što već znaju. No, zbog novih, i tim dragocjenijih lica na ovom forumu, ja rađe pristajem čak i na priprostu jednostavnost nego na kompleksne i ponekad teže razumljive načine objašnjavanja pojava u našem svijetu.

Toliko zasada i nadam se da ćemo se nakon što okončam postavljanje tekstova u ovaj prostor, ako ništa barem dobro zabaviti...iako bih voljela da razmijenimo iskustva o našim vlastitim pokušajima manifestiranja u svom životu onoga što želimo. Jer, i sam Bog želi da imamo ono što trebamo, da živimo punim dahom, s radošću i ljubavlju u ovom svijetu, ali s druge strane, nezgoda je što mi sami sebi najčešće zaboravimo to poželjeti, naviknuti na prečesto teško breme koje nosimo u ovom životu.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 31 Jan, 2009 17:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

PRIČA O MANIFESTACIJI /MATERIJALIZACIJI

Tema prva: KOLIKO ŽIVIMO SVOJU ISTINU?

U ovim burnim vremenima, kada se sve mijenja,počev od naših pojedinačnih života do globalne slike svijeta, i kada se čak i dimenzije miješaju jedna s drugom i jedna u drugoj, postalo je očigledno da ćemo i mi morati drugačije nego dosad da se postavimo prema ovim „mijenjajućim vremenima“: Šta to znači?

To znači da ćemo morati da budemo vrlo pažljivi u tome ko ulazi u naš energetski prostor koji su mnogi od nas mukotrpno godinama izgrađivali duhovnim pregnućem i čiji rezultat je taj da smo konačno uspjeli transcendirati dimenziju u kojoj smo dosad bitisali i živjeli.U novoj dimenziji, nazvali je mi 4. ili 5.-om, bez razlike, ne postoji prostor u koji možemo uvesti one koji se svojim osobnim duhovnim pregnućem i naporom nisu dovoljno iščistili da bi mogli da prime talase iz mora svježe 5-D, energije koja nam pojačano stiže sa svih strana ovih zadnjih dana, mjeseci i godina. To su talasi tako suptilne energije da je čak ni izvježbana duhovna čula iskusnih duhovnjaka nisu u stanju odmah registrovati.

Obično primjećujemo samo posljedicu – prije svega, imamo neke nove sposobnosti, „rastu“ u nama, poput nove ruke ili prsta, odjednom znamo mnoge stvari koje dosad nismo znali, ili naprosto,“lebdimo u osjećaju blaženstva i radosti“. Neki kažu „osjećam se predivno ovih dana, a nemam razloga“, drugi opet čude se svojoj novostvorenoj radosti, kojoj također ne mogu naći uzroka. Nadalje, odjednom znamo koga ćemo sresti, ili čak vidimo šta će nam se dogoditi, pa čak počinjemo viđati i one čuvene bljeskove svjetlosti negdje na kranjoj granici našeg vidnog polja. Spavamo drugačije, jedemo drugačije, mislimo drugačije...Primjera je bezbroj o tome kakve su sve posljedice na nas, naše tijelo, organizam i naš cjelokupni život izazvale ove snažne 5 energije koje stižu iz drugog prostora i naravno, drugih dimenzija.

Taj drugi prostor, ili Nova Zemlja kako je neki danas nazivaju, ustvari je jedno prazno polje u koje većina nas treba da utka svoju vibraciju. Vibracija će odgovarati isključivo preovlađujućoj frekvenciji tog novog prostora i samo ljudi čije biće je počelo da vibrira određenom visinom frekvencije mogu zaći u prostor te nove vibracije. Prema nekim izvorima, kaže se da s obzirom na htjenja i stremljenja mnogih od nas, na prostoru te Nove Zemlje već ima dio rezervisan za nas. Ako smo uspjeli ukloniti većinu naših ograničenja, strahova od novoga, i uspjeli se dovoljno iščistiti od starih stavova, navika i emocionalnih zapletenosti, onda će nam taj prostor u novoj zemlji omogućiti potpuno drugačiji život od dosadašnjeg i naravno, sasvim nove prilike u životu.

No, temelj da bi se sve ovo desilo-dogodilo jeste – DA ŽIVIMO SVOJU ISTINU. Nije uopće bitno koliko smo malo ili puno dosad „doznali“(dakle koliko je naše znanje), te koliki su dometi naše duhovne mudrosti stečene kroz godine rada na sebi (i rada sa drugima), bitno je da istinski živimo ono što znamo i najdublje osjećamo. ŠTA GOD DA JE TO!

Živjeti svoju istinu znači prije svega govoriti svoju istinu, raditi po svojim, a ne tuđim uvjerenjima, zalagati se za tu svoju istinu, ne kriti je jer možda nije društveno podobna u ovom trenutku i naravno, nikad ne lagati o bilo čemu. Nastojati reći ono što mislimo može se na razne načine, a ako je istina bolna za drugu osobu u komunikaciji, onda se uvijek možemo prisjetiti one stare poslovice: „Ne sijeci riječima k'o mačem, već učini neka iz tvojih usta izlazi mirisno cvijeće Istine...“
To nadalje znači - biti u raspoloženju u kom jesmo, kakvo god da je, a ne hiniti da smo “vedri, raspoloženi i nasmijani“, kad bismo najrađe plakali...Naime, novostečeni integritet ličnosti ne podnosi laž u bilo kom obliku, pa ni laži prema samome sebi.

Kad je u pitanju posao kojim se bavimo, živjeti svoju istinu znači pronaći konačno sebe u onom što nam je najdraže u životu raditi – i onda konačno početi to i raditi. Kako? Prije svega, za to je potrebno jako puno hrabrosti – prekinuti sa starim, dobro uhodanim poslom, koji nam donosi malo ili nimalo zadovoljstva i započeti novi posao, nesigurne budućnosti, ali koji je jedini što nam pruža beskrajnu radost kad ga radimo. Jeste li uostalom razmišljali – šta je to što biste najviše voljeli raditi na svijetu? Ne mora to čak biti ni bilo kakav „konkretan“ posao, već nešto što vas cijelog/cijelu ispunjava, što radite sa zadovoljstvom i bez čega se kao kreativna osoba osjećate prazni?
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 31 Jan, 2009 17:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

(nastavak teksta o Življenju svoje istine)...

Sve pobrojano o tome kako živjeti svoju istinu zahtjeva jednu jedinu stvar – nepokolebljivu hrabrost da se ona ispoštuje – u svemu. Naravno, u taj proces kreće se korak po korak, uči se svaki dan, jer zauzimanje za sebe i svoje stavove, nešto je od čega rađe bježimo nego čemu pribjegavamo u svakodnevnom ponašanju.

Osim hrabrosti, potrebno je i veliko poštenje i iskrenost prema samome sebi da bi si priznali vlastite greške, strahove, i oprostili situacije poput onih najčešćih - kada smo tako lagano ućutali, a trebali smo govoriti – da, govoriti svoju istinu! Koliko smo puta u zadnjoj sedmici dana govorili ono što ZAISTA mislimo, a koliko je naš govor bio samo zadovoljavanje forme i učtivosti, isprazan bez i trunka naznake onog što zaista osjećamo? Koliko smo previše diplomati jer nas na to tjera društvo i okruženje, a koliko smo premalo svoji istinski? Gdje plasiramo našu vibraciju, koliko i nesvjesno spuštamo svoju frekvenciju da bismo bili „u skladu sa drugima“ „da ne bismo iskakali“, „da bismo bili društveno prihvaćeni“, „da ne bismo stradali“, „da bismo bili voljeni, cijenjeni i priznati...“

Sve pomenuto ciljevi su EGA, a ne duše...sve pomenuto nije cilj već sredstvo za izbjegavanje i neživljenje svoje istine. Duši ne trebaju priznanja, ne treba da bude u skladu s drugima, jer ona to već jest od svog Postanka, baš kao i svaka druga duša onih ljudi s kojima smo u komunikaciji. I stoga, kad progovorimo „dušom“, onda duša one druge osobe vas čuje, i iako se na površini čini da komunikacija baš i nije uspješna i funkcionalna, ona će to uskoro biti. Jer, duša je dušu čula...Eto to je samo drugi naziv za življenje svoje istine...

Koliko smo uspjeli utjeloviti i utkati esenciju svoje duše u naše svakodnevne živote? Koliko smo uspjeli „spustiti“ svoju JA JESAM Prisutnost doslovce u svoje tijelo /tačnije u svoja sva četiri tijela)? Od toga u krajnjoj mjeri ovisi koliko ćemo moći živjeti svoju istinu.

Na kraju, vratimo se onom našem novom energetskom i obitavališnom prostoru u 5.dimenziji. Jedna od osobina te dimenzije je da privlači mnogostruko većom snagom i neupredivo brže u naš život sve ono što su naše potrebe, ali istovremeno uslov je da živimo svoju istinu. Tako, ono o čemu smo govorili na početku, da rezultati kojima se nismo nadali, nakon uplovljavanja u više sfere i vibracije, stižu u obliku toga da se više ne moramo uopće brinuti za hranu i stan, za odnose i drage prijatelje u našem životu . Princip je da - živimo svoju istinu, i sve što nam je istinski potrebno (što ne znači da je to uvijek i ono što mi želimo) bit će strahovito brzo, čak rekli bismo svjetlosnom brzinom privučeno u naše živote. Dešava se u zadnje vrijeme da mnogi ljudi izvještavaju u bukvalno trenutačnim manifestacijama vlastitih želja u svom životu.

Ne vjerujete? Probajte živjeti svoju istinu samo jedan dan...
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 31 Jan, 2009 18:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prije predstavljanja lekcija iz Kursa Intenders bridge, ovo je jedna od digresija korisnih za pročitati. Naime, razlučivanje je neophodan instrument koji mora raditi 24 sata dnevno ako želimo uspješno kročiti po Stazi. Zato...

RAZLUČIVANJE je jedan od najvažnijih duhovnih alata u cjelokupnom putu svake osobe koja je na nekoj stazi duhovnosti. Ti sam najbolje ćeš stvoriti "listu" onih malih znakova koji ti govore da iz tebe govori tvoje Božansko Ja, a ne ego...a kako doći do liste malih znakova - tako što ćeš početi POSMATRATI sebe i vježbati se...
Kad hoćeš nešto da kažeš ili uradiš, i imaš onaj unutarnji impuls, počni s tim i onda aktivno posmatraj...
Neke natuknice za bolju pomoć: egu je uvijek stalo do vanjske forme, ego brine šta će kolegice i kolege reći na taj tvoj postupak, ego voli nadugačko i naširoko, dok Božansko ja obično govori sažeto, sa novim mislima, i na jedan neponovljiv način...
Kad završiš "govorenje svoje istine" tačno osjetiš - da je to bilo ono pravo i niko na svijetu ti ne treba da to i potvrdi, jednostavno ZNAŠ. Kad ego počne da pametuje, on upravo to i radi - pametuje i već poslije 2-3 rečenice znaš da govoriš "iz glave", a ne iz srca...
Meni je u početku pomagalo da, kad nešto silovito izleti iz mene, i prostre se preda mnom i ljudima oko mene, pogledam nakon što se završi to neplanirano "izlijetanje ka vani", i shvatim da takve misli ja nikad ne bih mogla imati, onda često mi se desi da govorim podatke koje inače u svjesnom dijelu mozga ne znam, itd...Dakle, Duh u tebi ili Božansko ja ili tvoje Unutarnje ja, kako god ga nazvala uvijek je nov i gotovo nikad ti ne povlađuje, ali ti ni ne daje gotova rješenja. Uvijek te nekako "nutka" i nježno poguruje da sama nađeš odgovor, i da OSJETIŠ šta je ISTINA A ŠTA NE...
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 31 Jan, 2009 18:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

No, da nastavim s temom. Živjeti svoju istinu, namjerno sam prvu spomenula iako ona nema naočigled neke direktne veze sa umjetnošću stvaranja onog što želimo u našim životima, iliti manifestacijom.
Naime, mora se stvoriti makar minimalan nivo vibracije cjelokupnog bića koje vibrira na određenoj frekvenciji (u prijevodu to znači i određeni nivo Svjesnosti) da bi se moglo manifestirati - materijalizirati stvari u svom životu. da bi se postigao taj minimum, moramo makar ZAPOČETI živjeti istinito, jer jedino Istina nosi vibraciju novog, jedino s Istinom se približavamo onim neslućenim visinama svoje Božanskosti koja, kao da samo čeka, da je počnemo "upotrebljavati" (izvinjavam se na nedostatku boljeg izraza). A, ta Božanskost i to mjesto odakle se počinju stvari manifestirati u vašem životu traži da imamo određenu frekvenciju kojom vibriramo. Ona se postiže življenjem svoje unutarnje istine, ma kako "mala" ili "velika" bila i razvijanjem emocije SAOSJEĆANJA. Bez saosjećanja nećemo daleko stići, bez obzira na sve gore pomenuto.

Dakle, manifestacija je korištenje energetske matrice koja postoji svuda oko nas (tzv. nemanifestovani potencijal) pomoću određenih duhovnih alata sa ciljem "zgušnjavanja" energije i njenog pretvaranja u materiju. Ovdje se pod riječju materija podrazumijeva i stvar/tvar i stvaranje događaja/situacija koje privlačimo pomoću korištenja duhovnih alata.

Postoji više duhovnih alata koje ću u narednim tekstovima pokušati razložiti i reći nešto o svakom od njih. Zasada, pomenut ću samo neke:
- postavljanje namjere (intencije);
- posmatranje sadašnjih emocija i misli/stavova u cilju čišćenja onih koji više ne služe našem sadašnjem Najvišem Dobru;
- vizualizacija (u pravcu stvaranja slike u umu te osjećaja u srcu kao da je naša namjera već ostvarena- manifestovana);
- koncentracija pažnje svakodnevno (24/7) na ostvarenje namjere
- analiziranje nadošlih blokada koje priječe realizaciju manifestacije, itd...

I, da odmah napomenem: nijedna naša čvrsto postavljena namjera ne može biti realizovana ako zadire u ličnu slobodu ili životni i energetski prostor druge osobe bez njenog odobrenja. I o tome ćemo nešto više kasnije...
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 31 Jan, 2009 18:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

EVO I LEKCIJA IZ KURSA O MANIFESTACIJI.

Kako dobiti ono što želiš?

Postavi NAMJERU!

(preuzeto sa www.intenders.org/home.cfm)

Nakon više od decenije posmatranja hiljada slučajeva manifestiranja naših namjera u našoj školi „Intenders Circles“, kombinirali smo najbolje namjere sa našim omiljenim pričama o uspjehu u ostvarivanju namjere ovim putem i skupili ih u seriju lekcija koje zovemo Most.

Ovaj Most posebno je dizajniran da ti pomogne razumjeti Moć Namjere kako bi kreirao svijet koji će te uvijek podržavati.

MOST: KORAK 1

KAKO MISLITI

-Dolazi vrijeme kad ćeš nešto pomisliti i to će odmah biti tu-

Prva referetna tačka koju smo usvojili kad smo počeli sa ovim tečajem prije više od deset godina je da naše misli (i naše riječi) stvaraju naš svijet. Znali smo da ključ za našu najveću sreću, kao i za naše lagano jedrenje kroz ova vremena velike promjene leži u procesima mišljenja/razmišljanja. Kad smo potpuno usvojili stav da su naše misli građevni blokovi naše budućnosti, shvatili smo da rješenja za sve izazove s kojima smo suočeni ne dolaze kroz politička sredstva ili kroz svjetske događaje, nego kroz našu veću budnost za vlastite misli. Jednostavno, trebali smo naučiti da držimo svoju pažnju na misli koje su nam od koristi i da odbacimo sve one koje to nisu.

Vidite, još kad smo bili mala djeca, učilo nas se ŠTA da mislimo, ali tokom cijelog našeg školovanja, niko nas nije učio KAKO da mislimo. Zato smo stvorili ovaj Proces Namjere. I o tome ćemo govoriti kako se susrećemo sa lekcijama pod skupnim nazivom Most, dakle
– kako da mislimo - jer primjetili smo da vrijeme između momenta kad postavimo namjeru i momenta njene manifestacije postaje sve kraće i kraće. Zato, postoji veća potreba nego ikad prije da počnemo mnogo pažljivije posmatrati šta mislimo (i šta govorimo).

Sjećam se slučaja od prošle godine, jedne subote uvečer, kada sam s prijateljicom došao na jedno veliko parkiralište da bismo iznajmili film u videoteci. Sve i jedno mjesto, dokle god nam je pogled dosezao, bilo je popujeno. U normalnoj situaciji, mi bismo postavili namjeru na putu do videoteke govoreći nešto poput: „Namjeravam imati odlično mjesto za parkiranje kad stignem do videoteke“. Onda bismo pozvali Najviše Dobro i rekli: „Neka tako bude i tako jeste“.

Ali, mi smo to zaboravili uraditi, i dok smo se osvrtali okolo, umalo da počnem kukati i žaliti se, kad se moja prijateljica dosjeti, a potom brzo izgovori namjeru i reče:“ Neka tako bude“-i samo što je to izgovorila, smeđi kamionet krenu sa svog parkirališnog mjesta koje je bilo tačno pred glavnim vratima videoteke. To me je toliko uzbudilo da sam se proderao: „I tako jeste!“

Prijateljica se uvukla na parkirališno mjesto, a onda smo se oboje počeli smijati. Postigli smo svjesnu trenutačnu manifestaciju i to nam je bila potvrda da smo mogli početi sa sljedećim korakom. Ne mogu vam opisati kako smo se dobro zbog toga osjećali.

Moja namjera za danas je: (lekcija 1)

Ja imam NAMJERU (ili Ja namjeravam) zapamtiti da sve ono što mislim i govorim tokom cijelog dana je ono što manifestiram (stvaram) za sebe.

Dakle, ovo je bio prijevod prve lekcije, a svaku treba obrađivati barem jedan dan. Ako želite, možete sutra već od ujutro početi posmatrati svoje misli i svoje riječi...obratite pažnju na to šta govorite, a kad ućutite onda posebno obratite pažnju na to šta mislite dok sjedite sami...

(Mala digresija: Dodala bih još samo da, ako kažete „Ja sam umoran“ , izrekli ste veliku stvar, i automatski time privukli energiju umora...i sve što kažete sa početnim JA SAM ili Ja Jesam daje veliku moć vašim riječima. Objašnjenje slijedi u nekoj od kasnijih lekcija. Zato, kad formirate rečenice, dobro pazite da nakon upotrebe Ja sam...uslijedi neka pozitivna misao, neka afirmirajuća rečenica...sve ostalo je doslovce opasno. )

Evo i zašto: kako je već rečeno u ovoj prvoj lekciji vrijeme između postavljanja namjere i njenog manifestovanja (realizacije) u našem životu drastično se smanjilo. Mnogi izvori kažu da je to zbog toga što su se „velovi“ između dimenzija stanjili i što je sada i doslovce „Nebo puno bliže Zemlji“. Šta to znači? To znači da nam je sada, u ova specijalna vremena, taj nevidljivi, ali vrlo konkretni, energetski „materijal“ iz koga stvaramo svoju novu stvarnost, mnogo dostupniji nego u ranijim vremenima i životima. Ne treba više puno ponavljati, niti mantrati niti se moliti kao prije – i ove kategorije, naime, podložne su onom gore pomenutom principu – vrijeme između mantre/molitve za nešto i njenog ostvarenja u životu izuzetno je skraćeno. Time nam je data prilika od samog Vrhovnog Tvorca da postanemo su-kreatori ove naše, uskoro, nove stvarnosti.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 31 Jan, 2009 18:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MOST – LEKCIJA 2 – POZITIVAN GOVOR

Ti manifestiraš ono što kažeš da želiš, ali manifestiraš i ono što kažeš da ne želiš[/b]

Kad se izrazimo (govorimo) u negativnom obliku, privlačimo tačno suprotno od onog što želimo u svom životu. Primjer ovog je evidentan kad kažemo da ne želimo doživjeti nesreću ili bolest. Ono što većina nas ne razumije je da ono o čemu govorimo – željeli li mi to ili ne – mi to prizivamo; mi to privlačimo u naše životno iskustvo.

Vidite, ljudi to rade cijelo vrijeme. Oni će govoriti o nečemu što ne bi željeli da im se desi, i sasvim sigurno, baš to će im se i desiti. Ono čega nisu bili svjesni u svom procesu mišljenja je da su oni zamišljali kako se to događa. Pošto naše misli uvijek kreiraju našu budućnost, mi,ustvari, to privučemo u naš život tako što smo rekli (izgovorili) da ne želimo da nam se to desi.

Protivotrov za ovakve nesreće i nezgode u životu je da govorite samo pozitivno, da budete još pažljiviji šta govorite, i da sami sebe zaustavite prije nego izgovorite nešto negativno. Onda, možete zamijeniti one svoje rečenice“Ja ne želim“ i sve ostale priče o mogućim nesrećama tako što ćete reći „Ja želim“. Ako, na primjer, uhvatite sebe da kažete: „Ja ne želim rat“, vi time samo privlačite još agresije i nasilja; umjesto toga možete reći „Ja imam namjeru živjeti u miru“. Kad tako oblikujete riječi, vi onda prizivate samo pozitivno. Ne postoji mogućnost za rat jer vi niste ništa spomenuli (govorili) u tom smislu.

Namjere u akciji

Neke misli igraju trikove sa nama, tjerajući nas da mislimo kako mi držimo od sebe podalje negativna iskustva tako što govorimo da im se opiremo. Sada, kad smo počeli ovo dublje da istražujemo, kako naše misli i govor funkconišu, vidimo da mi sami potkopavamo i sabotiramo sebe samom našom negativnom pričom; vidimo da smo mi sami uzrok naših nesreća samom činjenicom jer (stalno) govorimo o njima.

[color=violet]Lekcija 2:

[b]Moja namjera za danas je: JA IMAM NAMJERU GOVORITI SAMO POZITIVNO

ovo smo u biti svi znali, i čak mnogi od nas i "vježbali", no, pitanje je koliko smo u svoj svakodnevni život, bukvalno 24/7 uspjeli kontrolisati svoje misli u pravcu pozitivnog razmišljanja, a potom i pozitivnog govorenja? Mislim da je većina nas još uvijek u nastojanju da to ostvari.

S druge strane, neko će reći: pa, ne mogu stalno biti pozitivan, ne mogu čitav dan samo govoriti pozitivne stvari kad vidim milion negativnosti oko sebe...
Upravo u tome i jeste stvar: negativnosti će i dalje biti tu, i mi ih najčešće nećemo moći spriječiti jer nisu u našoj moći.No, ono što možemo je - da prestanemo obraćati pažnju na njih i da se usmjerimo na nešto drugo - što leži s druge strane - na neku pozitivnu situaciju,misao ili pojavu...
[/color]
(Mala digresija: upravo se sjetih filma o Merlinu (jednog od brojnih) u kome čarobnica cijelo vrijeme "pravi belaj" od njegovog i života Artura and company za okruglim stolom. Jasno je bilo da je ona ipak jača od Merlina, i na kraju, on joj reče ovo: način da izgubiš svoju moć jeste da te više ne pominjemo...tačnije, da te zaboravimo. Da, zaboravit ćemo te svi..i više te nikad nećemo pomenuti...Ženska onda počinje da vrišti i barem u filmu - počinje se "topiti" i nestajati...simpatičan prizor i rečenica za razmišljanje: koliko dajemo snagu nekome ko nam je protivnik, ako ga stalno pominjemo i o njemu razgovaramo? Često razmišljam o tome zadnjih dana zbog nekih situacija na poslu i počela sam primjenjivati ovaj fazon sa "zaboravljanjem" i "nepominjanjem" te osobe, i mogu vam reći da ovo sasvim fino fercera. )

Zašto davati gorivo negativnosti, kad je ionako ima previše u svijetu trenutačno? Pošto smo odavno usvojili to da pojedinac mijenja svijet svojim stavovima, i odnosom prema životu i drugim ljudima, onda jedino mjesto gdje možemo započeti promjenu od negativnog ka pozitivnom je - opet u samome sebi. Baš kao i sa svim drugim stvarima. zašto onda ne bismo počeli konačno gledati čemu dajemo važnost, i šta svojim riječima hranimo - svijet tame ili svijet svjetla?
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 31 Jan, 2009 18:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo i lekcije 3:

MOST – KORAK 3

"ZAVRŠENA STVAR"

Vidite/zamislite krajnji rezultat već na samom početku

Kad možemo čvrsto da držimo sliku u našem umu o onom što namjeravamo kreirati – stvoriti, i odbijamo bilo kakvu ideju koja bi se umiješala u tu sliku, onda smo na dobrom putu da postanemo moćan manifester (onaj koji manifestuje). U ovom slučaju manifestovanja, mi koristimo na najbolji mogući način ovo čudesno sredstvo koje zovemo imaginacijom (zamišljanjem, vizualizovanjem). Jer ona je tu, unutar našeg bezgraničnog i beskrajnog polja uma, s kojim možemo zamisliti bilo šta. Možemo zamisliti stvari koje će nam pomoći i pogurati nas dalje na našoj životnoj stazi, ili možemo zamisliti mnogo drama u svom životu. Oboje vam je jednako na raspolaganju...Ako upotrijebimo našu imaginaciju na najbolji mogući način, onda ćemo morati da čvrsto držimo to i dalje do zamišljanja pozitivnog ishoda i vjerovati da se taj ishod upravo manifestira za nas u stvarnosti.

Oni koji su u Školi manifestovanja ovo isprobavali godinama, uvjeravaju nas da je tehnika viđenja krajnjeg rezultata već na samom početku procesa i stalno podsjećanje na to da naše misli su prethodnice naših budućih događaja – ono što donosi uspjeh. Dakle, tako mi upotrebljavamo našu maštu da bismo postali što efikasniji u finoj umjetnosti manifestiranja. I dobra stvar u tom je što ne morate ići nigdje. Od momenta kad postavimo namjeru, sve što trebamo učiniti je – OTVORITI SE DA PRIMAMO.

Moj najbolji prijatelj iz „Intenders“ škole iz Albukerkija, Dejv Pauel (Dave Powell) rekao je najbolju stvar. On tretira sve svoje namjere kao da je to već“ završena stvar.“On kaže svoju namjeru, učvrsti se u njoj i onda pusti stvari da se same događaju, jer od tog trenutka, one su za njega već manifestirane. Ovaj sistem očito funkcioniše jer kad sam prvi put sreo Dejva on je imao velikih finansijskih problema, a sad je finansijski osiguran kao i mnogi drugi. I ovo ne govorim zbog bogatstva u novcu (koji je on reirao) nego zbog njegovog stava da sve što on unaprijed vidi kao „završenu stvar“ to zaista i stvarno dođe u njegov život.

Lekcija 3:

Moja namjera za danas je:

Ja namjeravam upotrijebiti moju sposobnost zamišljanja(mašte, vizualizacije) na najbolji način tako što ću zamišljati krajnji rezultat moje namjere (želje)
.

Dopuna lekcije: Mnogi drugi autori o istoj temi govore baš ovu preporuku – zamisliti i osjećati se kao da je naša namjera već ostvarena u realnom životu jer to postiže najveći učinak. Mi, u biti, Univerzumu šaljemo svoju sliku onog što želimo da se desi u našem životu i ako tu sliku čvrsto usidrimo u našu svijest, ne postoji nijedna prepreka u kosmosu koja može spriječiti ostvarenje vaše želje. Dodatna „tajna“ je u tome da se OSJEĆAMO kao da smo VEĆ PRIMILI ono što smo namjerili da primimo i da taj osjećaj posjedovanja toga što želimo zadržimo što dulje.

Upozorenje: Osnovna GREŠKA koju proizvodi naš um (jer on želi sve da razmatra i analizira) jest da zamišljamo KAKO će se naša namjera ostvariti. To jako oštećuje proces realizacije namjere u životu. Dat ću vam primjer: ako ste u dobrom restoranu naručili jelo od konobara, vi očekujete da ćete i dobiti dobar ručak, ali nećete sada ići zamišljati kako to kuhar siječe, dinsta, pravi i ukrašava, jer kuhar će to ionako raditi na svoj, a ne na vaš zamišljeni način. A vi kuharov način ne poznajete! Zato, prepustite Univerzumu – „univerzalnom kuharu“ da stvari skuha na svoj, a ne na vaš način.

Stoga, nikakva korist od zamišljanja NAČINA na koji će se to desiti – ostvarenje vaše namjere u stvarnom životu stvar je više, da tako kažemo, čarolije, one uzbudljive, nevidljive tvari koja postoji svuda oko nas, a najviše u našim životima. Pa, ako nismo zaista i profesionalni čarobnjaci, onda zasigurno trebamo ostaviti Univerzumu da se pobrine o NAČINU kako će nam želju ispuniti, odnosno namjeru manifestovati.

Um je sklon ovakvim igrama i stoga, zadnje upozorenje: čim ga „upratite“ da je počeo zamišljati kako će se ta namjera ostvariti, odmah takvu misao sklonite sa mentalnog ekrana i zamijenite je nečim sasvim drugim, nevezanim za vašu namjeru.

Dakle, sažetak lekcije je u sljedećem: postavite namjeru, „vidite“ njen krajnji ishod(ali ne i način kako će se manifestovati u životu) i smatrajte čvrsto svoju namjeru već „gotovom stvari“.

Sretno u procesu zamišljanja i manifestovanja!
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 31 Jan, 2009 18:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MOST – KORAK 4

NAJVEĆE DOBRO

Ono što zoveš „namjerama za svoje Najveće dobro“ ustvari su niti kojima tkaš odoru mira.

U ovoj našoj zajednici intendera (onih koji prakticiraju namjeru) nemamo nikakvih pravila, ali postoji jedna stvar oko koje nikad ne polemišemo. To je ono što nas drži na okupu zajedno i mi je zovemo klauzula „Najveće Dobro“ ili „najveća svjetska polisa osiguranja“. Ona djeluje ovako: kad postavimo namjeru, bilo koju namjeru, uvijek kažemo da se ona manifestira za Najveće i Najviše dobro Univerzuma i za najviše i najveće dobro nas samih i svih koji su uključeni u to. Eto, to je tako jednostavno! Ah, da, usput da kažem, čak i ako mi zaboravimo spomenuti ovu klauzulu o Najvećem Dobru za sve, podrazumjeva se da ova klauzula Najvećeg Dobra uvijek djeluje kad postavljamo svoje namjere.

Kad smo tek započeli Proces učenja namjere, mislili smo da je jedina stvar koju mi tu radimo – učenje kako da manifestujemo stvari u svom životu da bismo bili sretniji. No, morala je proći čitava godina dana dok nisu shvatili da se nešto drugo dešava. Ne samo da su se naši snovi i želje ispunjavali, već smo otpuštali stare stvari koje smo neprekidno nosili sa sobom već čitavu vječnost. A, upravo su te stvari ono što nas je kočilo da živimo na najlakši način. U jednu ruku, naše želje su bile ispunjene, a u drugu ruku, mi smo odustajali od starih želja koje se nisu manifestovale. Zatim, vrlo ubrzo, primjetili smo da više nemamo toliko želja kao prije. Jer,one su se sve ili već manifestovale u našim životima ili smo ih mi otpustili. E, tada su se stvari počele zaista dobro odvijati. Počeli smo se osjećati sve lakše i sve slobodnije. „Intention Process“ nas je približavao našem Najvećem Dobru, i ono što nam je donio je bio mnogo čudesniji, mnogo veličanstveniji poklon od ispunjavanja naših malih, svakodnevnih želja i željica.

Lekcija 4

Moja namjera za danas je: Ja imam namjeru uskladiti se sa Najvećim Dobrom u svemu što govorim i radim.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 31 Jan, 2009 18:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MOST – KORAK 5

SUMNJE

Koliko smo mi veći nego što mislimo da jesmo!

Postoje tri glavne stvari koje se mogu umiješati u manifestaciju (ostvarenje) naših želja. Prva je faktor „još“, koji nas poziva da se sjetimo činjenice da ako se nešto nije manifestiralo još, to ne znači da neće. Druga stvar je faktor Najveće Dobro koji od nas traži da shvatimo da Univerzum zna bolje šta je za nas nego mi sami. Nekad jednostavno nije naše Najveće Dobro ili Najveće Dobro svih ostalih uključenih u tu situaciju da se naša namjera i manifestira. I treća stvar koja nas može sabotirati je –sumnja.

Postoji stara priča o Znalcu i Učeniku koja najbolje objašnjava kako da se nosimo s našim sumnjama. Kad Učenik postavi namjeru i onda, ubrzo poslije toga, suoči se sa sumnjom ili otporom, on se onda sasvim zaokupi sumnjom. Ove sumnje mogu bili misli koje dolaze iznutra i koje govore učeniku da on to ne može imati ili da to ne zaslužuje, ili ne može sebi priuštiti to što je namjerio da manifestira. Slično tome, ove sumnje mogu doći iz vanjskog okruženja u obliku dobronamjernih prijatelja ili poslovnih savjetnika koji kažu da „nema teorije“ da on manifestuje (ostvari) svoje želje. Ako Učenik krene dublje u sumnju, bez obzira odakle one poticale, on sabotira svoj doživljaj, gubi povjerenje u Zakone Manifestacije i prestaje s daljnjm razvojem.

Znalac je druga priča. Kada se Znalac suoči sa sumjama ili otporima, umjesto da počne vjerovati u njih, on ih ignorira i nastavlja dalje. On razumije da Proces Namjere uvijek djeluje – da smo svi mi veliki Kreatori, sposobni za velike stvari, te sve što je potrebno je povjerenje da će se naša misao i manifestovati u životu za nas. Mi ne moramo znati kad i gdje. Mi jednostavno znamo da – hoće!

Lekcija 5:

Moja namjera za danas je: „Ja namjeravam ignorisati sve sumnje i nastavljam ići dalje prema manifestaciji svojih namjera.
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 31 Jan, 2009 18:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala.Ali što toliko odjednom?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 31 Jan, 2009 18:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MOST – KORAK 6

ŽELJE

Ti možeš imati sve na svijetu što bi mogao/la poželjeti čak i potpuno novi svijet u kom ćeš živjeti!

Druga ishodišna tačka s kojom smo pokrenuli „The Intenders Bridge“ je da se naše želje i nalaze u nama da bi bile ispunjene. Naše vođstvo reklo nam je još na početku da smo došli u ovaj život sa određenim setom želja, a način da spoznamo da napredujemo ka svom najvišem potnecijalu je da ili transcendiramo ili ispunimo /realizujemo/ naše želje u životu. Ako smo rođeni u istočnjačkoj kulturi, gdje se duhovna stremljenja više cijene, možda ćemo otići u neku monašku ćeliju i provesti tamo neko vrijeme – možda samo 20 minuta, a možda i 20 godina meditirajući i trasmutirajući naše želje s ciljem da dosegnemo stanje koje budisti zovu – stanje bezželjnosti. Ali, u našem zapadnjačkom svijetu gdje je potrošnja kralj i gdje nas bombarduju oglasima od prvog dana života, za nas bi najbolje bilo da naučimo, ipak, da ispunimo svoje želje. Tu onda dolazi Proces Namjere. Možemo naučiti da manifestiramo u životu naše želje jednu po jednu dok više ne bude nijedne želje u nama.

Interesantno je da su nas, ljude koji živimo na Zapadu, učili da svoje želje sakrijemo pod tepih: da nešto nije u redu s nama, ako imamo želje. Učitelji ovog kursa, pak, uče nas da riječ želja (de-sire) dolazi od latinskog izraza „od Oca“, i da postoji aspekt svetosti u našim željama. I sve što trebamo uraditi kako bismo napredovali i sebe osnažili je da postanemo još efikasniji u njihovom ispunjavanju.

„Kad sam prvi put došao u Krug Intendera, bio sam beskućnik. Pokušavao sam naći način da „se ogrebem“ za dovoljno novca da iznajmim malu sobu, ali nikako da to ostvarim. Postao sam očajan. Prijatelji koji su me doveli u Krug Intendera rekli su mi da se ne suzdržavam. Kazali su također da je „samo Nebo granica“ i da trebam tražiti ono što je želja mog srca. Postavio sam namjeru da nađem mjesto gdje ću živjeti i gdje ću biti veoma vema sretan – i zatražio sam da mi to dođe lako i bez napora. Dva dana nakon što sam to poželio, jedna gospođa koja je također bila na sastanku pozvala me i rekla da ona odlazi u inostranstvo najmanje na 3 godine. Mislila je prodati kuću, ali pošto je bila naviknuta na nju, a nalazila se odmah pored plaže, nije se mogla odlučiti za prodaju. Možda će se poželjeti vratiti nekad, ali u međuvremenu, pitala me da li bih bio zainteresovan da brinem o kući besplatno?“

Lekcija 6:

Moja namjera za danas je: Namjeravam pogledati u sebe, da vidim šta bi mi pružilo najviše radosti u životu i da onda svjesno to i stvorim.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 31 Jan, 2009 18:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

NAŠE NAJČEŠĆE ŽELJE

Ono što je zajedničko mnogima od nas su naše želje. One bi se mogle svesti na sljedećih nekoliko:
- Da imaš finansijsko bogatstvo – da stvaraš novac i da ga imaš
- Da živiš svoj san – slobodu da radiš što ti hoćeš i to kad hoćeš
- Da budeš sretan – da imaš mir i radost u životu
- Da štediš vrijeme – da imaš više vremena u životu
- Da razviješ sposobnosti ili talente – da si stručnjak u brojnim oblastima života
- Da zadržiš dobro zdravlje – da imaš više energije, manje bolova i više vitalnosti
- Da imaš luksuz u životu, rekreaciju i ljenčarenje – da izbjegneš pretjeran rad i uštogljen način života
- Da imaš osjećaj svrhe u životu – da radiš svrhovit posao, te da si povezan sa Univerzumom
- Da živiš u čistom i lijepom okruženju – da imaš uredan i pristojan životni prostor
- Da budeš poštovan i cijenjen – da postigneš priznanja, popularnost i divljenje
- Da postigneš kontrolu nad svojim životom – da budeš kapetan svog broda, i vodič svog života
- Da se osjećaš dobro sa sobom – da znaš ko ti stvarno jesi i da imaš povjerenja u svoje sposobnosti
- Da razviješ svoj maksimalni potencijal – da rasteš u znanju i sposobnostima
- Da uživaš u predivnim međuljudskim odnosima – da imaš porodicu, prijatelje i seksualno zadovoljstvo sa partnerom
- Da stvaraš ljepotu – da se baviš umjetnošću, ručnom izradom umjetničkih predmeta, plesom, hobijima
- Da imaš nadu u budućnost – da se s pravom nadaš ostvarenju svojih želja

Ove želje izvod su iz knjige Christofera Westre: „I creat Reality“

Naravno, mnogi ljudi imaju i sasvim drugačije želje, ali na spisku su one najčešće. Zašto sam stavila ovaj spisak? S vremena na vrijeme, dobro je zapisati šta želimo trenutno od života, jer kad nešto stavimo na papir, onda nam je i jasnije i preglednije dokle smo stigli na svojoj životnoj putanji i šta je preostalo da realizujemo od onog što želimo.

U narednom postu dat ću prijevod teksta Apryl Jensen – „10 jednostavnih koraka do manifestovanja svojih želja“.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 31 Jan, 2009 18:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo i prijevoda teksta Apryl Jensen:

10 JEDNOSTAVNIH KORAKA DO MANIFESTOVANJA NAŠIH ŽELJA

Bez obzira na situaciju u kojoj se trenutno nalazimo u životu, naša snaga leži u sadašnjem trenutku. Svaki uzrok stvara posljedicu. Sa svakom misli koju pomislimo u mozgu, stvaramo posljedicu u vanjskom svijetu. Mi utičemo na energiju cijelo vrijeme – jer mi mislimo cijelo vrijeme.

Razlika između snage slučajnih,povremenih misli koje kao strelice šaljemo u bilo kom pravcu i vrste misli koja rezultira primanjem specifičnih želja postiže se slijedeći naredne jednostavne smjernice.

PRVO, očekuje se određeni rezultat. Zapamtite, namjera je signal koji ti je poslan od Univerzuma – ona je ekspresija tvojih želja.

DRUGO, namjerae je specifična i precizna. Koristi svoj um i slobodnu volju da odlučiš i DEFINIRAŠ šta želiš. Možeš li zamisliti riječnik bez definicija? Ili poručivanje jela u restoranu govoreći: „Želio bih nešto pojesti“. Dakle, definiši što želiš!

TREĆE, osoba mora biti SIGURNA u ono što želi.

ČETVRTO, veoma malo pažnje posvećuje se detaljima fizioloških procesa uključenih u proces manifestacije. Ustvari, posvećivanje pažnje detaljima ustvari koči tok implusa inteligencije koja će proizvesti željeni rezultat. Ovo čak može usporiti ili potpuno spriječiti uspjeh.

PETO, moraš zauzeti stav nemiješanja u ostvarenje želje

ŠESTO, očekuj rezultat i imaj povjerenja u ishod

SEDMO, nemoj osjećati uznemirenost u vezi sa rezultatom. Ako si uznemiren pitanjima hoćeš li naveče zaspati, onda teško da ćeš uopće zaspati!

Briga, nesigurnost i sumja tri su primarne prepreke koje sprečavaju našu upotrebu namjere. Moć je još uvijek u namjeri, ali je mi okrenemo protiv sebe. Kad sumnjaš u to da će ti se želja ostvariti, ti u biti šalješ vani samoporažavajuću namjeru koje Polje prevodi kao otkazivanje tvoje prve namjere/želje.

OSMO, postoji feefback u svemu ovome. Svaka namjera koja se realizuje, svaka ispunjena želja – uči te kako da ispuniš sljedeću želju na još bolji način. Kad se rezultat pojavi, on potvrđuej moć namjere na svjesnom nivou i time zadovoljava potrebu tvog uma da razumije i vjeruje. Ovo povećava tvoje povjerenje i pojačava izglede za uspjeh. Dakle,rezultat je onaj koji te jača. Ovo onda promijeni tvoju sumnju u – sigurnost. Ljudi čije se želje ne ostvaruju također doživljavaju feedback, ali oni ojačavaju svoj neuspjeh.

DEVETO, Na kraju procesa nema sumnje da je rezultat postignut definitivno korištenje svjesnog procesa koji se proteže izvan pojedinačne ka široj, kolektivnoj stvarnosti.

DESETO, osoba je zahvalna, i dovršava proces. Sada je slobodna da ide dalje i ponovno stvara.

Učenje umjetnosti stvaranja kompletno mi je promijenilo život. Zato, dijelim svo znanje o manifestiranju u svakodnevnom životu i kako da promijenite svoj život. Više o tome na:
www.EverydayManifesting.com

Ovi koncepti bazirani su na principima Rapid Eye Technology, autora Ranae Johnson. Više o tome na:
http://creatingconsciously.com/rapid-eye.html

SAŽETAK:

Prvo, očekuje se određeni rezultat
Drugo, namjera je precizno definirana
Treće, osoba mora biti SIGURNA u ono što želi
Četvrto, posvećivanje malo pažnje detaljima fizioloških procesa
Peto, treba zauzeti stav nemješanja
Šesto, osoba očekuje rezultat i ima povjerenje u krajnji ishod želje
Sedmo, ukloniti uznemirenost
Osmo, uvijek stiže feedback
Deveto, na kraju procesa nema sumnje da je rezultat postignut svjesnim procesom koji se proteže od pojedinačne ka široj realnosti
Deseto, osoba je u stanju zahvalnosti, i završava proces, te ide dalje i stvara ponovo.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 31 Jan, 2009 18:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MOST –KORAK 7

POZIVANJE

Ubacite odsad u svoju svijest jedan pojam – ZATRAŽI/POZOVI!

Jedna od glavnih osobina današnjeg doba je da se učimo vjerovati na mnogo dubljem nivou nego smo to ikad dosad činili. A, u šta mi to učimo da vjerujemo?
Prvo, da su naše misli, zaista, kreatori našeg svijeta: da ono što mislimo i govorimo prenosi u se u naše fizičko okruženje;
Drugo, da će se naše namjere manifestovati onako kako ih mi, ustvari, postavimo. Drugim riječima, zakoni manifestacije/materijalizacije uvijek funkcionišu sve dok ih mi upotrebljavamo i dok vjerujemo u njih.
I, treće, mnogi od nas uče u zadnje vrijeme da postoje mnogi nevidljivi pomagači koji će stati na našu stranu ako to samo zatražimo od njih.

Naime,istina je da nas nevidljiva bića okružuju cijelo vrijeme i na nama je da ih pozovemo i zamolimo za pomoć u manifestiranju naših namjera. Ispravne smjernice igraju veliku ulogu u ovom procesu jer postoji i bezbroj onih nevidljivih bića kojima nije interes naše Najveće Dobro te stoga, neki od nas koji rade sa nevidljivim bićima znaju da će nam od njih doći samo oni koje mi prizovemo. U traženju ili namjeravanju da se služi samo Najvećem Dobru, mi na najbolji način zatvaramo vrata onim bićima koja ne dolaze iz stoprocentnog čistog Svjetla.

Toplo preporučujemo ovaj kratki poziv /namjeru za upotrebu kad god radite nešto važno i želite biti sigurni u svoje vođstvo i nevidljive pomagače – uvijek tražite da oni rade za Najveće Dobro svih u toj situaciji. Ustvari, to je toliko važno da smo to stavili u naš „Priručnik za namjere, Učenja najvišeg Svjetla“ i u našu zadnju knjigu „Kod – namjere u akciji“

Moja namjera za danas je: Ja danas namjeravam znati/saznati/ sve što je potrebno da znam danas; da su sve moje riječi jasne, precizne, uzdižuće, pomažuće i zabavne: da svako od nas bude vođen, čuvan i zaštićen u ovom cjelokupnom iskustvu; i da sve što kažemo i učinimo ovdje danas služi Najvišem i Najvećem dobru za Univerzum, nas same i svakog svugdje. Neka tako bude i tako jest!

(Moja napomena: Često bismo željeli da doznamo neku informaciju, bilo iz poslovnog, bilo iz privatnog ili društvenog života. Tražimo od Boga/Univerzuma, ali to ne dobijemo. No, kad god sam ponavljala ovu afirmaciju:“ Ja danas namjeravam saznati sve što je potrebno da znam danas“, uvijek sam dobijala tačno onoliko koliko je to bilo u mom tadašnjem najvećem interesu. To ne znači da sam uvijek saznavala baš ono što me je živo interesiralo za taj dan, ali kad god sam krenula s Namjerom da mi Bog/Univerzum „spusti“ onoliko koliko je za mene tog dana najbolje da saznam, uvijek se sve nekako dobro razrješavalo. Pa, iako nisam bila zadovoljna što nisam „čula sve što želim“, bila sam sretna jer sam osjetila tu nevidljivu ruku Vođstva. Više povjerenja u naše duhovne vodiče i pomagače nikad ne škodi, naprotiv. Prepustimo se češće tom Vođstvu, kao i u slučaju zazivanja onih nevidljivih bića i nikad nećemo pogriješiti, a što je najvažnije – uvijek ćemo biti maksimalno zaštićeni kad radimo sa Sferom Nevidljivog i svime onim što ona sa sobom donosi u naš život kad je svjesno prizovemo.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » NOVAC I DUHOVNOST
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sledeci
Strana 1 od 35

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Obaveštenje: Pravilnik foruma OBJAVE.COM 0 adminfob 30536 07 Jan, 2008 07:29 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12840 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 93056 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 30799 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30787 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35869 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 10014 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)