PUT KA SLOBODI- Tanka linija između istine i laži
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 22:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala ljudi ćerka je sasvim dobro, operisala je slepo srevo i sutra izlazi, izvinjavam se što se nisam lepo izrazio, hvala Srce si!

A problem je dosta dublje prirode, ovako:
Imam radnju koja je zapala u dugove to sam opisao u manifestacijama, evo kopiram:

"Čovek i žena su radili u dobrostojećom državnom preduzeću, preduzeće je privatizovano i posle godinu i po ide pod stečaj, ostaju bez posla sa dvoje dece za izdržavanje. Nervoza se polako uvlači u dom ali ne u dramatičnim razmerama. Čovek kreće sa mrežnim marketingom sa ogromnim pozitivnim stavom, zapisanim ciljevima i jakom željom i verom u uspeh i u totalnoj besparici održava kućne sastanke, poziva ljude, mnogo ljudi, 100, 200, 500...tri puta nedeljno puni sobu sa po 15 do 20 osoba da čuju poslovnu mogućnost i ide po višednevnim seminarima i za sve to nalazi novac-novac dolazi dok se svi pitaju okolo šta radi ova budala, nema od toga ništa itd...bla bla... Čovek napreduje brže od svih do tada, pravi procente, zaradu, vide ga na vrhu. Žena iznenadno dobija dobar posao. Porodica je srećna i oduševljena!
Žena dobro radi svoj posao, čoveku je iskrsao i dodatni posao pa se posle odredjenog vremena ortači i postaje suvlasnik najboljeg servisa te vrste u široj okolini ulažući novac od prodate svoje kuće što retko ko radi! Mrežni marketing ne radi više jer uvidja da treba da ide dalje. Ideje se radjaju, posao napreduje ali se radi opušteno i sve što je tako planirano ostvaruje se. Pošto čovek nije najboljeg zdravlja on se malo povlači ali se servis i trgovina pretvaraju u veletrgovinu i zastupništvo naše najveće firme za uvoz i distribuciju te vrste robe i već posle prve polusezone ima najveću prodaju te vrste robe u Srbiji a to je i u startu rekao direktoru, dobija veće rabate, dobija sedmocifreni kredit u evrima na više godina bez kamate koji je samo zamislio i to ostavio po strani siguran u ostvarivanje a kao garanciju daje hipoteku na još jednu svoju nekretninu! Ludilo. Posao radi opušteno i neobavezno siguran u uspeh. Dobija robu koliko hoće kao kada bi vam sada Mercedes dao sve tipove vozila pa još i opremljen salon svetske klase!
Ali, nešto nije u redu!
Čovek nije zadovoljan, nema svoj Mir, ima mnogo obaveza i vidi da ako ovako nastavi postaje Bil Gejts.
Dolazi mu direktor dobavljač i nudi nešto što se ne odbija, znači TO SE NE ODBIJA, mislim svaki biznismen bi skočio u ladnu Moravu od sreće.
Ali čovek uvidja da je sve nesrećniji i počinje da mrzi svoj posao jer hoće svoj Mir i onda kreću problemi, finansijski gubici itd...što povlači mnogo toga za sobom. Ali on je sve srećniji i pored sve te iluzije koju gleda oko njega a mora (ha, rekao sam MORA) da održi radnju zbog vraćanja kredita i ostalih dugova.
Trenutno je dvanaesta epizoda , kada se završi napisaću vam nastavak, nadam se i kraj, ali SREĆAN!"

Znači, trebam naći nekih 8.000 eura u toku sledeće nedelje a mesečna kreditna obaveza je 300 eura plus 400 za ostale troškove što je neizvodljivo.

Eto potpuno sam iskren i hvala na razumevanju!
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 22:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo Istina pročitaj.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 22:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo Analeta tačno priznanje.Verujem da mnogi od vas nemaju uvide koje imam ja. Moja je namera bila da vam prenesem svoja saznanja. Bila sam svesna da nece biti lako jer to je nesto novo. I žena sam, to otezava stvar.
Nisam se ljutila, zato sto sam znala da me ne razumete, na sta da se ljutim.
Pokusavala sam na razne nacine isto da objasnjavam, malo ih je shvatalo moju nameru.
Onda su usledile pretumbacije foruma. Izgledalo je da će jedan da piše, a pet to da kontrolise. Na to nisam mogla da pristanem, a posebno da mi se vrse izmene. Zatim su usledile uvrede koje sam stoički izdržala, ali kada sam procitala Taletovu pesmu, koja mi je pokazala da sam skoro sve uzalud pisala, počela sam da brisem postove, odlučna da u tome vise ne učestvujem. Počela sam na njima da pisem Jasninu Pusu u znak revolta, i mislila - ja odoh a vi se međusobno pusajte i lažite. Posle me je mrzelo, pa sam ukucavala 0
To je istina.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 22:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zoki, rekla sam ti, ne vezuj se za materijalno, resavaj cime raspolazes, zatvori ta vrata i cekace te druga otvorena i mnogo lepsa.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 22:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pokušavam, pokušavam, verujem...razmišljam i radim sa čime raspolažem, pa da vidim...al još ništa ne vidim samo verujem, šta će biti neka bude.

Imam scenario za dobar film ako ima zainteresovanih mogu ga prodati Very Happy
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 22:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E vidiš Vera, zato ja reagujem na ove Materijalizacije a ne što ne vjerujem.
Jer ja znam kako je na dnu .Bio sam nekoliko puta.
A ljudi ko ljudi...Razumijem ih.Teško je.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 22:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ajde Petre i ostali, POMAAAAAAAAGAAAAAAAAAAJTEEEEEEEEEEEEE Exclamation Exclamation Exclamation
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 22:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::
Pokušavam, pokušavam, verujem...razmišljam i radim sa čime raspolažem, pa da vidim...al još ništa ne vidim samo verujem, šta će biti neka bude.
Imam scenario za dobar film ako ima zainteresovanih mogu ga prodati Very Happy

Hvala bogu da ti je ćerka dobro. Sad imaš za razliku od ovih virtualnih, prava iskušenja pred sobom. Možda je ovo tvoj trenutak Spoznaje.Tvrdim da se do nje ,za većinu, dolazi kroz patnju.
Izvini na pametovanju. Bog je sa tobom.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 23:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::
Ajde Petre i ostali, POMAAAAAAAAGAAAAAAAAAAJTEEEEEEEEEEEEE :!: :!: :!:

Ne trazi, samo istinu govori, deluj cime raspolazes, suoci se, promeni pravac. prepusti se, Ne budi nestrpljiv. Neka sve ide u PM, tako kazi.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 23:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo Vera poslušaću te kao i do sada, govoriću istinu kao što sam je i ovde rekao, prepustio sam se i nisam nestrpljiv ali da li će biti strpljivi ovi što čekaju pare, ali neka ide sve u TRI LEPE P. M. kako kažu Very Happy

Nego to nije moj problem, jel tako?
To je njihov problem?
Nisam valjda našao rešenje Idea
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 23:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Zockey ,

Šta god da se desi , nemoj nikada veru da izgubiš !!!
Vera je u stanju i planine da pomera !
Prolaziš kroz teška ISKUŠENJA , a to nije slučajno -
pred svaku inicijaciju , pred svaku VELIKU POZITIVNU životnu promenu ,
sustižu nas neprilike i nevolje sa svih strana - zato što negativno prvo mora da se ispuca ( a ne može da se ispuca ako se ne manifestuje ) ,
da bi se napravilo mesta za veliku pozitivnu promenu .
Ovo što sam napisala znam i iz teorije , a i iz LIČNOG ISKUSTVA !!!

Mislim da će ti uslediti OGROMNA pozitivna životna promena ,
čim te prodju ovi maleri -
nije lako sve to izdržati , preporučujem ti tehniku PRIHVATANJA -
ti znaš šta se podrazumeva pod tim ,
takodje , pokušaj da nadješ neki izduvni ventil , i radiš nešto u čemu ćeš moći da uživaš koliko - toliko , s obzirom na celokupnu tvoju TRENUTNU situaciju !

Šaljem ti LJUBAV herc herc herc
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 23:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

To što šalješ vraća ti se višestruko herc herc herc herc herc herc herc herc herc ...bar Very Happy
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 23:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kroz moj zivot spoznanja i puta ka Bogu, desavalo mi se svasta. Svakih sedam godina totalni karambol. Sve se obrne za 360 stepeni, a ja ispocetka na drugom polju nastavim da zivim.
Takva promena mi se desila i posle izlaska Paralelnih svetova. Menja mi se zivotni put ponovo, a ja vama pisem istine, dok se sve oko mene rusi i ne brinem samo konstatujem, i opet imam sto mi je potrebno.
Cilj znam, ali sta me sve na tome putu ceka, ne znam.
Mora sve oko coveka da se lomi u ovome svetu kojim zlo vlada, prevednika sudbina vodi da SPOZNA.
I veruj mi, da svako ima snagu da izdrzi ono sto mu na putu sleduje.
Moja snaga, snaga vere je ogromna, moze Atlantidu da podigne i da je sjedini sa Kupolom. Moze svet da menja, jer se Bogu prepustila.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 23:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sada dok opušteno (bar mislim) razmišljam šta da radim i šta da prodam listam Bookmarks mog pretraživača i klik na Poruke Šume i mahinalni klik na:

Pitanja

Što mislite koliko pitanja postavite tokom jednog dana, sebi i drugima? I što mislite da li vas ona onda negdje dovedu? Jer zapravo vama nije važan odgovor koji se možda krije u drugoj osobi kojoj je pitanje postavljeno, vama je važno da na glas izgovorite ono što vas u tom trenutku muči.
Jer svaki odgovor nalazi se u vama i vi na taj način mu pomažete da nađe put prema površini gdje će se pokazati u svom punom sjaju.
A onda još ostaje da ga prepoznate, jer najčešće vam se ne sviđaju odgovori koji vam se prikažu, čak u nekom trenutku pomislite da vi to možete bolje … da, možete, možete „namjestiti“ odgovor kako vama „odgovara“ u tom trenutku .. ali nemojte se kasnije čuditi što nećete biti zadovoljni sa njim. Njegova trenutna ljepota uvenut će kada pri svjetlu realnosti shvatite da to nije istina nego zavaravanje samog sebe. Ne isplati se hodati šikarom ako pri sobom imate predivan put, možda vam se on ne sviđa, možda bi vi neki drugačiji, ali on je tu za vas i vi za njega i jedino tako možete stići do onoga što tražite, do odgovora .. koji se nalaze u vama.
Pokušajte se zamisliti kao jedan cvijet koji stoji na predivnoj livadi okruženoj šumom. I prolaze dani, a on se pita „da mi je samo znati što se nalazi iza te šume, da mi je samo na tren promotriti“ … i tako prolaze dani, a njegova čežnje postaje sve veća i veća. On više ne vidi ljepotu oko sebe, ljepotu svojega života koji je izabrao, on se samo nada da će na tren vidjeti ono što se nalazi iza te šume“ ….
I onda mu se jednog dana želja ostvari … u prolazu ubere ga djevojčica i u svojim ručicama prenese preko šume .. još dok ga nosi njegovoj sreći nema kraja, želja će mu se ispuniti, svi njegovi odgovori stići će kako je i tražio.
A onda ugleda …. livadu … predivnu livadu punu cvijeća. I dok tako odbačen uz put umire i suši se pogledava ljepotu oko sebe … vidi predivnu travu, predivne oblake, sunce i ptice … vidi ljepotu. I dok mu se cijelo tijelo puni osjećajem sreće on pomisli kako mu je to sve zapravo jako poznato. Negdje je to već vidio. I dok se posljednji zraci gase u njegovom malenom tijelu on se prisjeti svoga doma, svoje livade i sve njezine ljepote. Zadnja misao mu je bila „kako je predivno, sve ono što me okruživalo, kako je predivno, baš kao i ovo, ja sam sretan“.

Ne morate umrijeti da bi ste našli ljepotu koju tražite. Ona se nalazi upravo pored vas. I nemojte dopustiti da ju nađete u trenutku kada će za vas u ovom životu već biti kasno. Ovdje ste došli kao tragaoci, ali potragu počnite od sebe i svog života. Vidjet ćete da će potraga ubrzo završiti, a vi ćete moći koristiti plodove svoje potrage u ostatku svoga života.
Jer samo je jedna energija, samo jedna istina, samo jedna ljubav, samo jedna sreća, samo jedna .. sve ono što tražite samo je jedno, i posve isto … svugdje.
Kada to shvatite i prihvatite vaš život poprimit će smisao koji želite. A sve dalje krenut će svojim tokom, baš onim kojim treba ići, i vi ćete toga biti svjesni.
25.06.2007. - Šuma
 Nazad na vrh »
michelle
Hodočasnik

Pridružio: 19 Sep 2008

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 00:49 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Znači, trebam naći nekih 8.000 eura u toku sledeće nedelje a mesečna kreditna obaveza je 300 eura plus 400 za ostale troškove što je neizvodljivo.

Dragi Zockey, izbaci iz upotrebe rec "neizvodljivo"..Nista nije nemoguce..

Znas da je Bog uvek na tvojoj strani, digni ruke i prepusti se vodjstvu!
Na tebi je da zamislis krajnji rezultat, sve ostalo je Bozja stvar. Novac ce stici na vreme..Bog nikada ne kasni! Uostalom, tih 8000 eura je veliko u tvojim ocima, za Boga je isto da li trazis 8 ili 80 000..Ogranicenja su u nama!

Meni se desava da ponekad i ne dobijem nesto sto trazim zato sto mi to nije preko potrebno, ali kad je situacija "hitna" nas "drugar" uvek reaguje kako treba..Na nama je samo da mu dozvolimo da odradi stvar na pravi nacin..

Veruj da je sve u redu, tako neka bude i tako jeste!
Sad sam izgovorila rec za tebe, to je moja molitva=zahtev upucen Univerzumu!
Na tebi je da sve oteras u tri lepe i da verujes da onaj "gore" zna sta radi!

Ja sam sama otisla u inostranstvo, mlada sam otisla od kuce, menjala drzave i gradove, bila u situacijama kad nisam znala ni gde cu prenociti, kad nisam znala jezik..svasta nesto..i nikad, ali NIKAD me Bog nije ostavio na cedilu! Tada nisam imala pojma o duhovnosti, ali sam ga uvek zamisljala kao najboljeg druga koji zna sta radi i koji je uvek na mojoj strani!

Zelim ti sve najbolje i da ovde za koji dan citamo kako je STVAR RESENA!
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Strana 11 od 39

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ISTINA O MOBILNOM TELEFONU 18 Vesna 14316 06 Mar, 2011 07:57 am
rade1969 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 61257 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47385 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - SVETLEĆE TELO - dr sci. Ljubiša Stojanović 73 drugar 30013 05 Dec, 2009 11:13 am
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19795 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43626 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA O VEŠTAČKOM ŠEĆERU 0 Vesna 5326 14 Feb, 2008 20:52 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)