PUT KA SLOBODI- Tanka linija između istine i laži
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 01:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ej Zocky, brate,

ne sumnjam uopste u tebe.

Pronacices ti vec neku novu poslovnu mogucnost.

Pozdrav Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 02:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::

Znači, trebam naći nekih 8.000 eura u toku sledeće nedelje a mesečna kreditna obaveza je 300 eura plus 400 za ostale troškove što je neizvodljivo.
Eto potpuno sam iskren i hvala na razumevanju!

Sad sam procitala ovaj tvoj post.

ne znam koliko ce ti ovo pomoci, ali to je primjer - slicna prica kao tvoja - nedavno se realizirao.
Odi u banku, pokusaj naci stelu ali ne da ti progledaju kroz prste, vec samo da dodjes u ruke normalnom osobnom bankaru.
pokusaj dobiti kredit, kojim ces zatvoriti dugovanja na ime kamate, samo pazi da ne bude revolving sa skupim kamatama, nego prolongacijski, da te ne bi ugusile nove kamate. U medjuvremenu, pokusaj doci do nekog rjesenja ( cekaj naplate, razmisli o prodaji nekrentine ako je bas da nema izlaza, naravno, ne krova nad glavom)

Problem je sto je bauk nelikvidnosti zahvatio sve, i nitko o tome kod nas bas ne zeli govoriti u tim terminima. Bez prometa - nema ni pdv-a u kasi, a svima su proracuni konstruirani da im se masa od 80 posto popunjava iz pdv-a i drugih poreza, ali ako nema posla, nema ni poreza a ni doprinosa. To je vec zahvatilo ekonomije.

Ni bankama nije milo da sad idu u ovrhe, jer bi to bila nova poplava - sta ce im silne nekretnine, stanovi, poslovi, koji nista ne znace, nista ne pridonose, niti ih ima tko kupiti? Desila bi se Amerika, again.
Vjeruj mi, ovo znam.

NJihov osnovni zadatak je profit - zadrzavanje dobiti koju ostvare, i iznosenje u matice, banke koje su im vlasnici. Zato nemaju svjezeg kapitala jer su matice zatvorille pipu. Teski su i na novim kreditima - ali ako ponudis bilo kakvo suvislo rjecenje - naci ce odgovor za prolongaciju. Jer im je to suvislija garancija da ce s ekad tad napaltiti nego drugo rjesenje -ovrha. nemaju kome prodat, promet je kolabirao.

Postoje banke koje su cak proglasile da u 2009. nece traziti naplatu rata onima koji ostanu bez posla, ili trudnicama...cisto za primjer. vjerojatno je tako i u Srbiji. (raspitaj se u Srb. koja je ).

Drugo rjesenje ti je da otvoris - bankrot (stečaj) tvrtke sa likvidacijom, dakle, ne s preustrojem, vec likvidacijom.
Na taj nacin jednostavno nemas vise obvezu podmirenja dugova, s time se bakce sud, koji popise imovinu i vidi imaju li se vjerovnici od cega naplatiti. ako nema - nema.
prije toga, ukoliko imas neke nekretnine na svoje ime, prepisi ih darovnim ugovorom na clanove obitelji, mozes i na kcer.

eto, ne znam koliko ce ti pomoci i znam da je ovo spam, ali zelim ti puno srece, od srca.

pozdrav

ne znam u kojoj si banci
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 03:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zvoncice ti si pravi ekspert.

Imenovali smo te za pravnog i ekonomskog savetnika za svakog ratnika ili radnika svetlosti koji se nadje u ekonomskoj i pravnoj nevolji. Thanx
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 04:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=So8J9DJH3zc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=WUjnHhQV8Os&feature=related
Molitva Molitva Molitva Molitva Molitva
herc herc herc
istina
Gost

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 05:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

petar iz podgorice ::
Evo Istina pročitaj.

Procitao Petre ... procitao ...
A, jesi li ti shvatio ....
Ko je tu bio srcu gospodar ... i koliko ih je bilo .... jesi li procitao i zapamtio...
pet sest stranica prije.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 06:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E Istina brate, vidm sada i ja to, hvala ti, samo da znaš čim pročitam i par tvojih reči, javi mi se toplota oko srca, brate moj.

Zvončice draga, imam račune u Intesa, Raiffeisen, PBB, Findomestic, ProCredit, Societe Generale i imam prijatelja na mestu direktora jedne banke, napisali smo plan da dobijem kredit sada otprilike u toku februara. Mogao mi je samo srediti prošle godine za dozvoljeni minus jer sam tek otvorio račun a ove sam trebao dobiti kredit od nekoliko hiljada eura ali, e sada veliko ALI!!!...ja već imam kredit od 15.000 eura i zbog toga ne mogu dobiti drugi jer su izračunali da nisam u mogućnosti vraćati i kao šlag na tortu sve račune mi ministarstvo finansija i prinudna naplata blokiraju zbog kašnjenja plaćanja PDV-a , ustvari platio sam ga zadnjeg dana roka ali prc, i sada sam potpuno nesolventna radnja i pravi primer za nedobijanje kredita ili bilo kakve druge pomoći, ja sam ZTR, nisam D.O.O. ili nešto veće.
Nemam više nekretnina.
Samo da nije bilo te blokade računa sve bi bilo drugačije, jedan dan zakašnjenja, JEDAN DAN!
Nego žao mi je što sam kao hipoteku za kredit od 15.000 dao plac koji sada vredi oko 50.000 eura, jedini spas je da vraćam po 300 eura mesečno naredne 4 godine što je veliki izdatak sobzirom na ostale troškove a i živim privatno ili da vratim ceo kredit od 15.000 eura ubrzo.

Pa neka ide sve...
VOLIM VAS Srce si!
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 07:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bilo bi zgodno kada bi upoznali nekog milijardera na duhovnom putu, pa da nam potpomogne sa par hiljadarkica svaki put kada se nadjemo u finansijskoj nevolji.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 09:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ali, brate Zocky, bez zezanja, kada se covek nadje u finsnsijskoj krizi, mislim da je sasvim normalno da potrazi pomoc.

Pokusacu ja sada da ti pomognem.

Postoje pet mogućih rešenja:

1. Potraziti izravno pomoc od tvojih Duhovnih Vodiča. Pitati ih i onda saslusati sta ce ti reci.

2. Potraziti pomoc od strane Vila i Vilenjaka. U tom smislu, potrebno je izvrsiti poseban ritual. Ja znam da to pomaže, ali nisam nikada probao, pa ne bih zato ovom prilikom ulazio u detalje. Pitaj Pana. On zna.

3. Potraziti pomoc u okviru onog Duhovnog Učenja koje dobro poznajes. S obzirom da ja dosta dobro poznajem Kabalu, da sam na tvom mestu, otisao bih pravo u sefiru Chesed ili Hesed. Ja do sada nisam isao u Hesed u cilju realizacije finansijske dobiti, jer nisam imao u poslednjih par godina tolikih finansijskih problema da bi to mora uraditi. Ja sam svoj boravak u Chesedu, obicno koristio za neke druge stvari. Otici cu svesno u Chesed da potrazim finansijkso resenje, onog trenutka, kada mi se dogodi da dodjem do dna.

4. Upotrebiti vrlo jednostavnu tehniku "Energetskog balona".

5. Stupiti u kontakt sa nekim od članova foruma sa kojima bi mogao da razvijes dalji zajednički biznis. Nisi ti jedini zainteresovan za skutere. Trust me, I know what I am saying.

Napomena: Svaka materijalizacije ce se realizovat, ukoliko je zelja zasnovana na potrebi.
Nemoj da se brines. Svako dobro/
Bice sve OK.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 09:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sr... Zockey. Mislim na blokadu zbog 1 dana.

zato smo i ovdje.
Dakle, s obziorm da ti je racun bio u blokadi, najbolje je mix: poslusaj Talermanove savjete, koncentriraj se i zamoli iz dna duse, sve Duhovne vodice i Andjele da ti otvore put... i pomognu, da ti se otvori taj put, jedna seansa, da sve glatko prodje.
Da mozes razgovarati s nekim u banci da budu kreativni, i smisle rjesenje! Ako ne zelis ( a pretpostavljam da ne zelis) izgubiti firmu i posao.

ESB (Erste&Steiermarkische bank) je dosta elasticna i prilagodjava se "mogucnostima klijenata". Probaj kod njih. Iskreno i argmunetirano. Pusti veze i vezice...svi se boje za svoju stolicu. Makar je dobro da imas nekgo tko ce garantirati da su posten covjek.

Svi smo u istoj kasi i trebalo bi da onda svi ravnopravno podnesemo teret generirane krize. Mi smo svi skupa premali kotacic da bismo utjecali na njezin tijek, dakle, samo se mozemo uklopiti i raditi sitne pomake u sustavu, i racunati na pomoc Bozju.

Znam da su Reiffeis. i Intesa zapravo "teske" banke, sto se tice klijenata...

Mogucnost ti je i da eventualno sam oglasis prodaju placa - pa da dobijes i 30.000E, dakle manje od trzistne vrijednosti, ostane ti jos para da podmazujes zivot i posao, dok ne krene na bolje.

To je jos bolje nego bankrot - kad vec imas zemlju.
Ponavljam ti, ipak je svima njima u korist da se kakva takva aktivnost odrzi jer im je to jeca garancija da ce postici cilj - profit.
Ako krenu djonom, dakle ovrhama, tesko da ce ga postici.
Zato se ne predaj i ne padaj na te blefove (svi oni racnunaju da ces se snaci, posuditi pare od nekog i sl) i samo hrabro. Bori se za sebe i familiju. Nisi ti kriv za ovo sto se dogodilo i neka onda svi naprave korak naprijed.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 09:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Zvoncice ti si pravi ekspert.

Imenovali smo te za pravnog i ekonomskog savetnika za svakog ratnika ili radnika svetlosti koji se nadje u ekonomskoj i pravnoj nevolji. Thanx

Hvala na imenovanju. Samo sam sintetitizirala opcije, naravno da situacija nije jednostavna i treba znati sve detalje. A mislim i da nam svima treba pomoc visih bica danas, zato smo i ovdje. Ne ide vise po starom...

prevelika je ovo situacija za bilo koga da se busa u prsa.
Trebamo glave na kup: pa to i je glavna okosnica ekonomije - spajanje u cilju dominacije.
E pa upotrijebimo taj princip protiv njega samog.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 11:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kao prvo HVALA VAM SVIMA Srce si!
Sve što ste mi rekli već znam, radio sam sa vodičima, razne manifestacije i došao do jake firme ali kada su me počele nervirati gužve, ljudi, brzina, materijalizam, počeo sam lečiti ljude ali je firma počela propadati.
Radi se o tome da me ovaj posao više ne interesuje samo bih se hteo izvući iz dugova i krenuti put srca (Boga).
Plac ne mogu prodati je pod hipotekom a i imam naseljeno Romsko naselje oko mene da čak i razni rituali i manifestacije najvećih magova i mene nisu pomogli.
Tale da li su ova tvoja rešenja u skladu s Bogom?
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 11:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Probudili smo se i zapocinjemo svakodnevni ritual, navikama. Poceo je novi da, Imamo plan sta nam je uciniti a da li ce tako biti, ne znamo. Nikada ne znamo sta ce nam se na putu ispreciti i sta ce mo morati da uradimo.
Plan i pravda zivota je sudbina, put kojim se ide. Za nas na ovoj planeti u ovom vremenu, Bog ka kome idem svi iz pola stvaranja o nama zna ono dokle smo stigli.
Zato ne trazi u visinama pomoc, jer ona samo preko srca moze steici jer srce je buducnost i ono zna.
Pare su Djavolja vlast nad ljudima, ako se one traze, onda se obracas njemu a ne Bogu, To je tanka linija .
Nikome ne preporucujem da trezi i mirno ceka pare, ne. Delujte u skladu sa onim cima raspolazete a vera je da cete dobiti bas ono sto vam je potrebno,
To je moj zivotni put koji cu vam na ovoj temi iznositi, put vere, pritom to je bio i sudar krajnosti, znaci najtezi ali siguran put spoznanja.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 11:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Nego žao mi je što sam kao hipoteku za kredit od 15.000 dao plac koji sada vredi oko 50.000 eura, jedini spas je da vraćam po 300 eura mesečno naredne 4 godine što je veliki izdatak sobzirom na ostale troškove a i živim privatno ili da vratim ceo kredit od 15.000 eura ubrzo.

Pa neka ide sve...
VOLIM VAS

Ovo je resenje, prodaj ga pod hipotekom, pa sa kupcem to sredi, ostace ti jos za novi pocetak
Zoki, moras da shvatis da ti se zivotni put menja, kroz tvoje pisanje mi to vidimo, Ti u stvari to i hoces.
Zoki i ako nemas pare na vreme, niko ti nista ne moze, Ako nemas moraju da cekaju ili da povuku svoje poluge obezbedjenja..
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 11:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Na to sam i išao Vera da ga prodam pa da isplatim kredit ali su se naselile porodice Roma oko mene i prave haos, konji, ovce, deponija, djubre itd...smrad...i svako ko i pridje i ne gleda mnogo plac samo kaže neka hvala prodaj ga njima. A i nalazi se van grada.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 11:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::
Na to sam i išao Vera da ga prodam pa da isplatim kredit ali su se naselile porodice Roma oko mene i prave haos, konji, ovce, deponija, djubre itd...smrad...i svako ko i pridje i ne gleda mnogo plac samo kaže neka hvala prodaj ga njima. A i nalazi se van grada.

To i nije los predlog. Jesi li probao da ga njima prodas, Pitaj
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Strana 12 od 39

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ISTINA O MOBILNOM TELEFONU 18 Vesna 14386 06 Mar, 2011 07:57 am
rade1969 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 61721 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47630 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - SVETLEĆE TELO - dr sci. Ljubiša Stojanović 73 drugar 30220 05 Dec, 2009 11:13 am
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19877 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43892 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA O VEŠTAČKOM ŠEĆERU 0 Vesna 5343 14 Feb, 2008 20:52 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)