PUT KA SLOBODI- Tanka linija između istine i laži
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 11:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::

Tale da li su ova tvoja rešenja u skladu s Bogom?

To je pretesko pitanje.
>Kako ja mogu da znam da li su to resenja u skladu sa Bogom ili nisu?

Ali postoji jedno lako pitanje.

Da li sam ja u skladu sa Bogom ili nisam?

Ako je odgovor da jesam,
onda su i ova resenja u skladu sa Bogom.

A u p.m.

Moja deviza je da ljudi na stazi vise nemaju prava da stradaju,
jer oni valjaju spasavati svet.

Poslednji izmenio talerman dana 09 Feb, 2009 11:41 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 11:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitao sam, ma kakvi oni nemaju ni za leba a i tu gde su se naselili kupili su pre nekoliko godina veliku parcelu kada je cena bila bagatelna jer su bile njive ali je sada gradsko gradjevinsko zemljište i cena je dobra.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 11:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja ću sada lepo sva pitanja ostaviti po strani i probati da se što opuštenije fokusiram na rešenje problema uz Božju pomoć pa šta bude neka bude a i vaša energija spremnosti da pomognete će odraditi svoje pa ćemo svi zajedno na proleće kod mene na plac da proslavimo uz trubače kako neko reče Very Happy
A mogu i Romi da nam sviraju, moje drage komšije Wink
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 11:51 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja ću sada lepo sva pitanja ostaviti po strani i probati da se što opuštenije fokusiram na rešenje problema uz Božju pomoć pa šta bude neka bude a i vaša energija spremnosti da pomognete će odraditi svoje pa ćemo svi zajedno na proleće kod mene na plac da proslavimo uz trubače kako neko reče :D
A mogu i Romi da nam sviraju, moje drage komšije :wink:

Tako je, srce, Uradi sta mozes a ako ne ide neka oni pokrenu svoje mehanizeme i neka prodaju garanciju,
Cela amerika je tako pukla a sto ne bi mogao i ti.
Pa ce mo se okupiti na placu koji nam je Bog dao a on je cela Planeta, mozemo mesto da biramo. Buducnost ce biti drugacija.
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 12:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hteo sam sinoć u više navrata nešto da napišem, prvenstveno Zockey-ju, jer su mi Istina i Vera072 puno istine izrekli i ja prihvatio.

Više puta sam brisao poruke, a hteo sam i neku lepu reč da kažem Zokiju, jer tu saveti i ne pomažu nešto mnogo. Ja nažalost nemam para za pozajmicu, nedavno sam kupio auto za keš - 10.000e i sada sam oko nule uglavnom, nadam se da ćemo žena i ja uštedeti za letovanje.
Tog vražjeg kredita i uopšte zapadnog stila života sam se uvek bojao, jer ne volim da rizikujem, a izbegavam i kladionice i sl.
Primetio sam ranije da se na forumu ne skupljaju neki posebni ljubitelji novca.
Izuzetak su bili Litlneks, Zoran iz Zemuna i Zockey...

Prvi se opredelio za svaku misao i delo zarad Boga i tu nema mesta osporavanju. Litlneks me podseća na onu našu divnu tradiciju domaćina...

Drugi je tek pri poslednjem javljanju javno priznao da mrzi novac i tako demantovao sve što je godinama pisao u Trećem oku...

Treći je to rekao danas, što i potvrđuje da je duboko odmakao na stazi, jer Sveti oci govore da što više volimo Boga, manje volimo svetovne stvari.
I još:
Svetska dobra i sreća su nepostojani, promenljivi, varljivi.
Besmisleno je i ludo pretpostaviti prolazno večnom.

Slažem sa svima koji kažu da treba biti maksimalno opušten, jer niko ne nosi teži krst nego što može da ponese. A Bog pomaže onima sa verom.

Svaka panika vodi u propast!
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 12:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sada cu ti nesto reci Protomajstore!

Ja sam u finansijskoj krizi od 1989. godine.

Posle 10 godina potucanja na Dalekom istoku, taman sam toliko zaradio da kupim sebi automobil kada se vratim u Srbiju. I to polovan.

U Srbiji me ne ceka sopstveni stan, vec cu morati da ga iznajmljujem.

U svakom slucaju,

ne volim novac i zbog toga ga nisam imao.

Svakako Litlnex, ZOran iz Zemuna i Zockey imaju isti problem.

Mi jedva hodamo po ovom svetu, jer smo ga u dubini duse shvatili i ne svidja nam se sta ljudi jedni drugima rade.

Ali,
ja ne mislim da je dobro kada ljudi na stazi stradaju!

Mi nemamo vise pravo da stradamo. Ne zbog nas, nego zbog sveta koga sada treba spasavati.

Pa, hoce li svet spasavati isti oni milioneri koji su doveli do unistenja ozonskog omotaca i nestanka 15 miliona zivotinjskih vrsta u poslednjih 15 godina?

Nece.

Hajde da uzivamo, da se druzimo i da radimo to sto mozemo kako bi ova planeta prozivela jos jednu generaciju.

Hajde da ne budemo bas mi ta generacija pod kojom ce sve otici do vraga.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 13:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja vam kažem uskoro se selim na moj plac i čuvam koze i ovce a kamioni, avioni i ostali skuteri nak prodaje ko oće.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 13:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja vam kažem uskoro se selim na moj plac i čuvam koze i ovce a kamioni, avioni i ostali skuteri nak prodaje ko oće.

Odlicno, a uskoro to sve i nece trebati jer ce mo se voziti svetlosnim kuglama. Sistem se rusi i nista nece biti kao sto je bilo.
Sacivaj, komp i internet ima sada i bezicni pa mozes pisati dok cuvas ovce u ladovini ispod drveta. Zovi u goste.
 Nazad na vrh »
michelle
Hodočasnik

Pridružio: 19 Sep 2008

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 13:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Moje misljenje je da ljudi koji su na Stazi moraju napraviti ravnotezu izmedju materijalnog sveta i duhovnosti. Ne vidim nista lose u tome da se novac voli kao i sve druge stvari koje nam omogucavaju udoban i rasterecen zivot. Jer dokle god zivimo u ovom materijalnom svetu-novac nam je potreban. Imate decu, porodicu, treba platiti struju, internet, grejanje, raznorazne kredite, osiguranja za auta i sl..Tih stvari se niste odrekli, a takodje su zemaljske,a novca se odricete-kao on je prljav ili sta vec Rolling Eyes .Ja novac volim jer mi omogucava mnogo lepih stvari u zivotu, ali to ne znaci da sam pohlepna i da mi je samo to bitno u zivotu. U svom kratkom zivotu sam dosta novca i dobijala i gubila, ali sam uvek mislila da onoliko koliko mi treba cu uvek imati. Radim posao koji volim, ne radim puno, a zivim lepo, i imam dosta slobodnog vremena za citanje, za slikanje-jednostavno za uzivanje u zivotu!
Zockey je poceo odjednom da mrzi svoj posao, a po mom misljenju trebao je prvo da resi neke stvari, da umanji kolicinu posla ako mu vec stvara toliki stres, a kasnije da se prebaci na neke druge stvari koje voli da radi i da jednostavno promeni posao koji ga ne ispunjava.

Moze se "skociti u ambis", tj. hajde da napustimo sve, da zivimo svoju istinu, a Bog ce se vec pobrinuti! To je lako, ali da li imamo toliku veru da ce zaista sve biti u redu..ako imamo VERU onda ne panicimo jer ZNAMO da ce sve biti bas kako treba da bude!

To je samo moje skromno misljenje o toj nekoj ravnotezi koja treba postojati..pozz svima
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 13:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Napisao sam u prethodnom postu gde sam opisao ceo problem da nisam odjednom počeo mrzeti novac, ja ne mrzim novac nego sam rekao da su me gužve, nervozni ljudi i okolina počeli vremenom nervirati i od tada je počelo šta je počelo.
Aman ljudi jeste li pročitali ceo post!
Evo ponovo copy-paste (izvinjavam se)!

"Čovek i žena su radili u dobrostojećom državnom preduzeću, preduzeće je privatizovano i posle godinu i po ide pod stečaj, ostaju bez posla sa dvoje dece za izdržavanje. Nervoza se polako uvlači u dom ali ne u dramatičnim razmerama. Čovek kreće sa mrežnim marketingom sa ogromnim pozitivnim stavom, zapisanim ciljevima i jakom željom i verom u uspeh i u totalnoj besparici održava kućne sastanke, poziva ljude, mnogo ljudi, 100, 200, 500...tri puta nedeljno puni sobu sa po 15 do 20 osoba da čuju poslovnu mogućnost i ide po višednevnim seminarima i za sve to nalazi novac-novac dolazi dok se svi pitaju okolo šta radi ova budala, nema od toga ništa itd...bla bla... Čovek napreduje brže od svih do tada, pravi procente, zaradu, vide ga na vrhu. Žena iznenadno dobija dobar posao. Porodica je srećna i oduševljena!
Žena dobro radi svoj posao, čoveku je iskrsao i dodatni posao pa se posle odredjenog vremena ortači i postaje suvlasnik najboljeg servisa te vrste u široj okolini ulažući novac od prodate svoje kuće što retko ko radi! Mrežni marketing ne radi više jer uvidja da treba da ide dalje. Ideje se radjaju, posao napreduje ali se radi opušteno i sve što je tako planirano ostvaruje se. Pošto čovek nije najboljeg zdravlja on se malo povlači ali se servis i trgovina pretvaraju u veletrgovinu i zastupništvo naše najveće firme za uvoz i distribuciju te vrste robe i već posle prve polusezone ima najveću prodaju te vrste robe u Srbiji a to je i u startu rekao direktoru, dobija veće rabate, dobija sedmocifreni kredit u evrima na više godina bez kamate koji je samo zamislio i to ostavio po strani siguran u ostvarivanje a kao garanciju daje hipoteku na još jednu svoju nekretninu! Ludilo. Posao radi opušteno i neobavezno siguran u uspeh. Dobija robu koliko hoće kao kada bi vam sada Mercedes dao sve tipove vozila pa još i opremljen salon svetske klase!
Ali, nešto nije u redu!
Čovek nije zadovoljan, nema svoj Mir, ima mnogo obaveza i vidi da ako ovako nastavi postaje Bil Gejts.
Dolazi mu direktor dobavljač i nudi nešto što se ne odbija, znači TO SE NE ODBIJA, mislim svaki biznismen bi skočio u ladnu Moravu od sreće.
Ali čovek uvidja da je sve nesrećniji i počinje da mrzi svoj posao jer hoće svoj Mir i onda kreću problemi, finansijski gubici itd...što povlači mnogo toga za sobom. Ali on je sve srećniji i pored sve te iluzije koju gleda oko njega a mora (ha, rekao sam MORA) da održi radnju zbog vraćanja kredita i ostalih dugova.
Trenutno je dvanaesta epizoda , kada se završi napisaću vam nastavak, nadam se i kraj, ali SREĆAN!"
 Nazad na vrh »
michelle
Hodočasnik

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 13:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey, izvini, ali nisam ni rekla da mrzis novac, to govorim generalno, ali si poceo mrzeti svoj posao, a to je dovelo do ovog sto se sada desava..
Sada samo trebas biti istrajan u svojoj veri-da ce sve biti u redu i da cemo citati ovde SRECAN kraj! Ja uopste nisam imala nameru da ti sad tu nesto solim pamet, ti sve znas i sam.
Zelim ti od srca sve najbolje i da se sve resi na najbolji moguci nacin
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 13:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Procitala sam ga i na drugoj temi i svaki put kada ga napises.

Evo kako ja to gledam.

Od mirnog lagodnog zivota na drzavnim jaslama, na grbaci naroda, Nekome je trebalo da zaposli svoju rodbinu i prijatelje, pa je nepodobne otpustio i poslao da se sami snalaze.

Briga za opstanak porodice dala je snagu otpustenima da se bore. Pojavile su se razne mogucnosti, Upotrebila se i snaga volje, manifestacija, ili magija, i sve je krenulo ka vrtoglavom usponu.

Kada se udje u djavolje kolo onda mora da se igra po njegovim pravilima, ko to izdrzi uspece ili prodao je dusu, ko oseti kolebanje i pruzi otpor, gubi podrsku gospodara.

Tvoja dusa i srce zoki nesto drugo iste, ne zali, opet ti se zivot menja i zbog odluke koju si doneo ide na bolje, lepse i slobodnije, ja sam u to sigurna jer osecam.
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 13:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Radi se o tome da me ovaj posao više ne interesuje samo bih se hteo izvući iz dugova i krenuti put srca (Boga).

Pa izvini Zoki, ja sam po ovome zaključio da si rekao sebi: Ej, pa gde sam ja to krenuo?
Bog ti je jasno postavio prepreku, da se zamisliš - tako ja to vidim.

Ako hoćeš da čuvaš ovce, pitaj Litlneksa za sortu - on ima neke što se same šišaju i ostalo.
Ja ću da gajim krave, jer volim njihov miris, a ne volim njihovo meso, pa me neće proganjati Dajbog, Alajemojrus i ostali... Very Happy

Ti si bio zapeo da braniš etičnost zarađivanja od svedočenja isceljenja - to i nije tako loše, ako si uspešan u tom poslu.
Put srca je najbolji, a onda će pare za porodicu stići lako i bez afirmacija, manifestacija i ostalih magijskih silovanja univerzuma.

Izvini što te savetujem, a ne umem ni nos da obrišem...
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 13:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Michelle,

ne možeš ni da zamisliš kakva je džungla u Srbiji. Ne može malo da se radi - borba je na život i smrt. Još ako uzmeš kredite koji su po nenormalnim kamatama imaš da zaglaviš u bolnici napukao po šavovima. Govorim o privatnom sektoru i o tržištu koje ne postoji zbog korupcije, monopola i burazersko-stranačkih povezivanja.
Ima i drugi put - ovaj što Vera kaže, sisaš sa državnog budžeta, ali dokle?Ja već vidim urušavanje i to do ovog leta - ne može se više virtuelno živeti...
Birokratija je preterala i pojela sistem, odnosno samu sebe!

I podržavam i sve što je rekao Talerman - ne vidim šta mu je zasmetalo u mojoj poruci.
michelle
Hodočasnik

Poruka Poslao: 09 Feb, 2009 14:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi Proto, verujem da je u Srbiji haos! Sto se tice kredita-mogu misliti. Licno, nikad nista nisam uzimala na kredit, cak ni telefon, iako su ovde svi do guse u kreditima i ovo sto se desava Zockiju ja gledam ovde svakodnevno-iste i slicne stvari se desavaju mojim prijateljima i poznanicima gotovo svakodnevno.
Ja sama ne radim puno, probala sam da zivim i radim kao svi "gastarbajteri" ovde, izdrzala tako 2 meseca i rekla sebi-da mi to ne treba! Jer na kraju, sto vise zaradjujes-veci su ti prohtevi, veci dugovi i krediti i sve imas, a nemas nista od zivota! Zato razumem Zockija kad kaze da je sav taj stresan posao poceo da ga nervira. E sad-sta reci coveku kad upadne u frku? "Smiri se, to je sve iluzija" Question Exclamation Ne znam Rolling Eyes
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Strana 13 od 39

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ISTINA O MOBILNOM TELEFONU 18 Vesna 14123 06 Mar, 2011 07:57 am
rade1969 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 60246 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 46815 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - SVETLEĆE TELO - dr sci. Ljubiša Stojanović 73 drugar 29479 05 Dec, 2009 11:13 am
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19607 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43087 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA O VEŠTAČKOM ŠEĆERU 0 Vesna 5289 14 Feb, 2008 20:52 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)