PUT KA SLOBODI- Tanka linija između istine i laži
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 18 Feb, 2009 22:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy, ogrezli smo u laznim predstavama o sebi i drugima, Takva komunikacija je postala normalna. Gledam moje momke, sinovljeve drugove, kako sastavljaju CV, kite nekakve nepotrebne stvari, zato sto tako treba, A kada pogledas istinu, oni su genijalci, arhitekte, piloti, dizajneri. Medjutim laz otvara vrata ka poslu, jer svi lazu.
Govore ono sto neko zeli da cuje, a ne sta jeste.
A kada kazes istinu, to je onda smesno i glupo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 19 Feb, 2009 11:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Pošto ona posle par godina rada ipak ne razume to što radi, ja sam joj otvoreno rekila: Donesi diplomu Škole da je pocepam, ti jednostavno ne razumeš ovo što radiš.

I ova recenica koju je Starcy napisala, je tužna istina.
Eliminisani su stvarno talenti i kreativnost koju svaki pojedinac poseduje. Usmereni su da se moraju baviti poslovima koji su traženi, gde se mogu lakše zaposliti. U nastojanju da bude ono sto nije, ona ne moze sebe vise ni da prepozna, pa ne shvata reci koje su joj izgovorene.

Malo je ljudi, vec sam pisala o tome, koji rade ono sto vole. Ta vrsta opredeljenja nije dobro plaćena i vezana je za prirodu i zemlju.
Sistem je uspeo da posao postane sve sto nema nikakve veze sa Znanjim koja nam pruža Zemlja, odvojili smo se od nje i postali nemilosrdni eksploatatori sopstvenog tela.

Taj svet koji sada vlada je uzeo novac za gospodara, njime manipulise, njime razdor stvara, njime vrsi podelu medju ljudima, njime unistava dragocenu svest kod ljudi koji je jos imaju u tragovima.
Hoce da postanemo NELJUDI.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 19 Feb, 2009 18:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da se vratimo bezuslovnoj ljubavi i trenutku kada se ona pocne ziveti.
osecaj je neopisiv, sve se rusi, lomi okolo tebe, svo crnilo buducnosti i zlo stoji iznad glave, od tog uzasa koji se navalio u trenutku mi je i srce stradalo, imala sam udar koji sam sedeci potpuno svesna prezivela, nisam se bojala, a zatim ustala, presvukla potpuno mokru odecu i otisla da radim za moju decu.
Dvadeset dana sam jedva hodala i tek tada otisla kod lekara i EKG je zabelezio promenu.Dobila sam nekakve lekove i vise nisam isla, nastavila sam da letim za moje andjele i potpuno se oporavila.
Taj osecaj je potpno neverovatan, sve mozes da uradis i bolest da pobedis i balu materijala od dvesta kilograma da sa lakocom sa nekim prebacis. To je neverovatna snaga koja nosi.
Ovaj svet ne moze spoznati bezuslovnu ljubav jer nije u Bozijem narucju. U ovome svetu bezuslobna ljubav se stradanjem placa, ponekada i zivotom.
Covek ljubav ne poznaje jer je zarobljen Sistemom i materijalnim dobrima koji je uvek zaustave, ako taj prag predjes, onda si nastradao. Covek moze veci osecaj ljubavi doziveti prema zivotonji nego prema coveku je ta ljubav nema prag stradanja zbog nje.
U Bozijem carstvu taj prag ne postoji, ne moras nikoga ostaviti u nevolji da bi ti samome bolje bilo.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 20 Feb, 2009 12:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odustani, svi mi govore, odustani inace ces sve izgubiti. Ostaces bez gaca,
Neću, ne mogu da odustanem, neka sve ode u PM, važno je sacuvati živote, a posle sve to sto mislite da cu izgubiti mogu da vratim, ako ostanemo zdravi.

Snaga ljubavi da se za zivote drugih izboris do kraja je i SAMOISCELJENJE. Nema bolesti koju sa lakocom ne pobedis, jer kako smes da budes bolestan kada je nečiji zivot u pitanju.
Spoznala sam da ljudi sa lakocom prolaze pored nastradalih, da se zatvaraju i ne zele da vide, a kamoli sa necim da se suoče.
Spoznala sam da materijalna dobra stavljaju ispred života.
Kako sam bila usamljena u ovoj borbi, nagovestaj materijalne propasti sve je od mene udaljio, bojali su se da ne zatražim pomoć.
Gledali su samo sebe, i postajali otuđeni od vremena u kojem smo živeli.
A ja sam gledala, i bila u čudu, pitajući se gde je ljudima saosećajnost, gde je ljubav...
Ali to je bila tek uvertira u događaje koji su usledili, mene je sam Đavo ganjao da odustanem, da se pokorim, a ja nisam htela.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 20 Feb, 2009 19:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Naravno imala sam raznih ponuda, kao zena koja se mnogima dopadala, mogla sam lako rešiti sve probleme, udajom za nekoga od njih. Ali vec tada sam znala da moja ljubav nije vezana za pojedince, da svu decu mogu da volim istim žarom kao i svoga sina. Takvog čoveka još nisam srela, i sve drugo bi bila laž i čisto iskorišćavanje, to za mene nije bio izlaz.

Volela sam narod koji se dizao iz pepela, kolone izbeglica popunjavale su zamrla sela, posebno u Vojvodini, videla sam da ih meštani vole.
Videla sam bezuslovnu ljubav na delu, kako bez ista podize životnu energiju. Videla sam da Srbija koja ih je primila počinje da cveta, muči se, grca pod teretom, ali čuje se dečija graja i smeh odzvanja. Dobili smo dar, pojačanje, da NE NESTANEMO, i ne utopimo se u prazninu nepolodnosti.

Kad malo bolje pogledam i moja sudbina je pratila sudbinu naroda.
Sve sto je bežalo pred SILOM, slilo se u Srbiju. Obnavlja je.
Jedino u Beogradu, moze se čuti pojedinačna priča kako su doneli malograđanštinu, senilnoj gospodi smeta živost, ali narodu ne, i postajemo polagano CELINA.

Mir koji je tek počeo da pušta korenje, prekinulo je Bombardovanje...
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 10:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bezuslovna ljubav postoji, ali se odvija u narodu i cesto nije primetna. Ponekada je zovu zrtva, ponekad budalastina, ponekad glupost.
Pametni, sebicni, izigravaju gospodu, stvaraju eliti, sto znaci da se odvajaju od celine.
Ovaj svet o eliti govori, sa njom se bavi i nemece ih ljudima kao idole. Propagira se individualnost kao idol, ego je idol.

Ali kada se pogleda celina i zadje malo dublje, onda se mogu videti glupi kako za nekoga ginu, kako se bore za prijatelja, decu, zenu, kako svoj zivot podredjuju drugome, Ljudi koji u srcu nose ljubav za drugoga.

I ne moramo ići dalje od foruma da vidimo primer ljubavi, i setimo se Vesninog posta.
Ljubav ju je vodila, da čita, uči, da traži lek ili Istinu. Snaga koja je ovaj forum podigla i obezbedila sastanak i povezivanje, vera nepokolebljiva i ljubav bezuslovna će sigurno dobiti od Boga odgovor.
Odgovor sredine na ovakvu veličinu je žaoka, koja to lako proglašava za ludost i naivnost.
Nevernici sude vernom, to se dešava na svakom koraku. Ljubav se proglašava ludilom, jer je većini nepoznanica koju nikada nisu osetili, jer nikada za drugoga nisu ništa učinili kroz delo.
Ostaju prazne reči koje neprekidno slušamo, kao obećanje o humanom društvu, pričaju, a na delu ništa ne čine.
 Nazad na vrh »
Petra
Tragalac

Pridružio: 07 Dec 2008

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 12:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera slažem se sa ovim što si danas napisala, i sama se pitam zašto se ljudi baš tako ponašaju.
Volela bih kad bi bilo bar malo više tolerancije ako već nema ljubavi jednih za druge.
Svi su okupirani sobom i gledaju kroz svoju prizmu.
Kad nema tolerancije, onda i nastanu problemi u komunikaciji.
Ljudi su dobri, samo često kažu i ono što ne misle tako.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 21 Feb, 2009 12:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zato Petra sto ljude uce da je individualnos vazna, uci ih sistem egoizmu a ne ljubavi.
Procitala sam tvoj post na drugoj temi i to je primer bezuslovne ljubavi. Da boravis u uzasu, da se za tudje zivote boris, da ranjenima pomazes. I videla si rezultat bezuslovne ljubavi, Bog ti se javio da te podigne i osnazi i snaga koja je potom usledila je ono o cemu pricam, ogromna snaga koja sve moze da izdrzi a da srce ne ukalja nicim
Pozdrav, i radujem se sto si se javila jer ti si dozivela trenutke bezuslovne ljubavi kroz stradanje, trenutak kada nista osim zivota nije bilo vazno.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 12:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Znate šta je duhovnost,kada si na bojnom polju,na sve strane lete rakete,krv teče svuda oko tebe,srce kuca 220 na sat,jeza u celom telu,slika tvoje porodice stoji iznad tvoje glave,boriš se za goli život,oko tebe padaju drugari sa kojima si do malopre pričao,delio poslednje parče hleba i moliš se Bogu da sve prestane! Pogledom obuhvataš ceo prostor,misliš u sebi da li je ovo istina,da li sanjam i onda vidiš mlade drugare vojnike,tek započeli svoj život a toliko breme okačili na svoja mlađana pleća,sakriveni u rovu i hrabro se drže i u mislima svojim mole se Bogu,iznad njih svetlost od raketa seva,stapa se sa svetlošću njihovih duša! Tenk kreće na njihov rov,misli brzo lete i vidi se slika u mislima kako nestaju životi tih mladih ljudi,kako duša napušta njihova tela i pitanje se postavlja da li su oni spremni da napuste na ovakav način svoj život u svome telu...
I onda tajac vreme se zaustavlja,slika porodice,poslednji pozdrav sa njima i dve bombe u rukama i juriš na tenk,misli lete,svetlost usporava pred njima i lepota neobična se javlja u srcu,zar ima lepše šta i svetlije stati u odbranu golobradih mladića,koji za sobom poroda ne ostaviše i dati život za tu mladost,uz prasak bombi i mitraljeza stopi ti se sa hladnim metalom tenka! Da kažem Vam ja to je duhovnost,jednog običnog čoveka koji nije mnogo sedao u toplom kabinetu i čitao knjige udaljen miliona godina od realnosti i mislio da je BOG,već u trenutku doneo odluku da da svoj život , a šta ima veće nego položiti najveći dar koji je Bog dao ŽIVOT!

Ovoj Nenadovoj prici je mesto ovde, gde govorimo o bezuslovnoj ljubavi, kada se leti da se spasi nepoznoto dete, kada ga volis i ako ga ne znas. Kada srce kaze, spasi ga,
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 12:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Citat:
Znate šta je duhovnost,kada si na bojnom polju,na sve strane lete rakete,krv teče svuda oko tebe,srce kuca 220 na sat,jeza u celom telu,slika tvoje porodice stoji iznad tvoje glave,boriš se za goli život,oko tebe padaju drugari sa kojima si do malopre pričao,delio poslednje parče hleba i moliš se Bogu da sve prestane! Pogledom obuhvataš ceo prostor,misliš u sebi da li je ovo istina,da li sanjam i onda vidiš mlade drugare vojnike,tek započeli svoj život a toliko breme okačili na svoja mlađana pleća,sakriveni u rovu i hrabro se drže i u mislima svojim mole se Bogu,iznad njih svetlost od raketa seva,stapa se sa svetlošću njihovih duša! Tenk kreće na njihov rov,misli brzo lete i vidi se slika u mislima kako nestaju životi tih mladih ljudi,kako duša napušta njihova tela i pitanje se postavlja da li su oni spremni da napuste na ovakav način svoj život u svome telu...
I onda tajac vreme se zaustavlja,slika porodice,poslednji pozdrav sa njima i dve bombe u rukama i juriš na tenk,misli lete,svetlost usporava pred njima i lepota neobična se javlja u srcu,zar ima lepše šta i svetlije stati u odbranu golobradih mladića,koji za sobom poroda ne ostaviše i dati život za tu mladost,uz prasak bombi i mitraljeza stopi ti se sa hladnim metalom tenka! Da kažem Vam ja to je duhovnost,jednog običnog čoveka koji nije mnogo sedao u toplom kabinetu i čitao knjige udaljen miliona godina od realnosti i mislio da je BOG,već u trenutku doneo odluku da da svoj život , a šta ima veće nego položiti najveći dar koji je Bog dao ŽIVOT!

Ovoj Nenadovoj prici je mesto ovde, gde govorimo o bezuslovnoj ljubavi, kada se leti da se spasi nepoznoto dete, kada ga volis i ako ga ne znas. Kada srce kaze, spasi ga,

Poznata mi prica, Slovenija "91.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 12:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ispricaj Zoki, pricu srca koje voli. U obicnim ljudima, narodu, ta iskra postoji i pojavi se kada se smraci, kada zivot hoce da zivi kroz druge, jer mi smo jedno i to znamo kada se za nepoznatog borimo na razne nacine.

Ko se nije za drugoga borio taj osecanje ljubavi ne poznaje.

Hvala vam braco mila, sto ste mi spasili sina.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 13:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nije bas dramaticna kao Nenadova.
1990 sam sluzio vojni rok u Sloveniji, bio sam granicar na karauli kada izbi rat juna 1991. Nismo mnogo pucali, negde jesu Bogami, zarobise nas i bacise u zarobljenistvo u Slovenj Gradec. Nas dragi predsednik Srbije pokoj mu dusi se mislio nekoliko dana da potpise da mi idemo kuci i kada je potpisao i poslao voz crvenog krsta koji je bio sav izresetan u Zagrebu ja dodjoh kuci u gacama ali sam morao da potpisem da se kuci vracam na vlastitu odgovornost! Nista narocito bez obzira koliko bilo ocito, obicna zivotna prica sa malo drame,bilo i proslo i ne postoji Very Happy

Bog na Vidovdan me je spasio!
http://www.youtube.com/watch?v=Pxbmt8hsqtI

Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 13:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

1998
Septembar, moj jedinac je napunio 18 godina i hoce da sluzi vojsku, da otalja. Sve je verc mirisalo na rat, padale su ucene iz beloga sveta, da se predamo,
Pomirila sam se sa njegovom odlukom, verujuci da ce biti na sluzenju negde blizu.
Otisao je u Pirot na obuku za granicare, a u decembru prebacen u Prizren da tamo brani granicu.

1999

Milosrdni andjeo nadlece Srbiju, sipaju bombe sve na legitimne ciljeve, po narodu, Albanci su sa Kosova pobegli pa nemilice tamane srpsku decu, stizu vesti da se dobro drze, da uspevaju pred naletima da se sklone.

I nista mi ne znaci sto oko mene bombe padaju, moje je srce na Kosovu. Gledam dnevne novine i placem, ginu mi sinovi i braca.
Onda su veze utihnule, a ja sam pocela da saljem pakete, svaki treci dan, adresa Kosovo, Ptizren.
Opet mi govore, zasto se trosis kada ne znas da ce mu stici paketi, a ja njima, zar je to vazno, stici ce nekome sigurno on ce svakako to u paketu podeliti sa drugima, ne saljem ja njemu vec njima.
Boze, kako sam znala kada mu je zivot bio u opasnost, Ta jeza uzasa me je na trenutke obuzimala, a zatim nestajala, znala sam da je preziveo.

Kasnije sam saznala, da su paketi stizali, ponekad je falio boks cigareta.
Radovali su im se i naravno delili sadrzaj, a samo su od mene stizali

Kome je teze, cesto sam se pitala, da li onome ko ceka ili onome ko je tama
Odgovor sam dobila kada se vratio i rekao mi, Nisi ti tovarila mrtve drugove vec ja. i cutala sam pred uzasom slike koju sam videla.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 22 Feb, 2009 19:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Suocavanje sa posledicama rata bila je cista borba za zivot, Postupak sam vec znala, svakom zlu se mora suprostaviti bez straha, do zadnjeg daha, svime sto raspolazes, srcem punim ljubavi koja ne zna da se preda.

Gledala sam kako ratni profiteri i veliki lopovi zauzimaju zemlju, kako narod siromasi, kako se njihov zivot prodaje u bescenje, slike nemilosrdnih novih vlasnika kako izbacuju ljude.

Prvi put u svome zivotu sam stala i postavila pitanje. Gde je Bog. zasto ne pomaze.
A onda sam munjevito sve sagledala i shavtila, pa nema ga, ne zna sta se desava, mora mu se reci.
Od tog trenutka nakon godinu dana i pomoci srca koja mi je poslata , sakupila sam svu snagu ljubavi i probila barijeru. Stigla sam Bogu i sve mu ispricala, sada zna.

Samo ljubav bezuslovna kceri, sestre i majke na jednom mestu moze svojom snagom osvojiti nebo. Ljubav pola stvaranja, da zatrazi pomoc oca za spas nedorasle dece.

I mozda ce se neko nasmejati i reci da je smesno da Bog nesto ne zna, a istina lezi u recima ja sam alfa i omega, Ja sam vam deco majka i otac. Od majke rodjeni ka meni idete, mozete lako stici ako me u srcu potrazite a mozete i da celu vecnost lutate, sve vam je dozvoljeno i imate izbor.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 03:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Vera, Litlnex i Zocky,

znam da ovo sto cu napisati nece biti jednostavno, ali bice u svakom slucaju iskreno do srzi, do bola, sto se kaze.

Sve sto nam se desva, i to u svakom trenutku, u svakoj sekundi, predstavlja ogledalo onoga sto mi jesmo, kao krajnji rezultat svih nasih radnji i misli koje smo imali u ukupnom nasem postojanju.

To znaci da nema slucajnosti. Nisi se ti Zocky slucajno nasao zarobljen u Sloveniji, nisu se oni mladici iz Litlenexove price slucajno zadesili u rovu kada je na njih isao tenk, niti si se ti Vera nasla u poziciji da slucajno saljes pakete za svog sina koji ni sam nije slucajno u to vreme ratovao na Kosovu.

Nista od toga nije slucajno. Svaki trenutak koji prezivljavamo i dozivljavamo jeste manifestacija nase realnosti koju nosimo u sebi.

Jedini nacin da nam bude bolje u ovom svetu jeste da menjamo realnost koju nosimo u sebi.

Iz tog razloga, apelujem na Litlnexa i na Veru da se ne osvrcu na ono sto je bilo vec da gledaju u pozitivnu i lepu buducnost koja se svima nama smesi.

Pogotovu u tvojim postovima Litlnex primecujem setu i gorcinu.

Veselo, mladici i devojke,
svetlost je pred nama.

I kada se nadjemo na duhovnom putu,
vredi uvek zamoliti naseg dragog Boga:

"ne uvedi nas u iskušenje"!
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Strana 26 od 39

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ISTINA O MOBILNOM TELEFONU 18 Vesna 14310 06 Mar, 2011 07:57 am
rade1969 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 61243 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47376 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - SVETLEĆE TELO - dr sci. Ljubiša Stojanović 73 drugar 30005 05 Dec, 2009 11:13 am
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19790 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43615 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA O VEŠTAČKOM ŠEĆERU 0 Vesna 5325 14 Feb, 2008 20:52 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)