PUT KA SLOBODI- Tanka linija između istine i laži
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 09:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tale Thumleft
Ja sam na regrutaciji trazio specijalnu jedinicu ili rod vojske gde mogu da istaknem svoje psiho-fizicke predispozicije jer sam tada trenirao, bio jak i zdrav i svestan svojih mogucnosti i bilo je takmicenje medju drugarima ko ce da se vise istakne a tu sam uvek prednjacio a i ocekivali su to od mene kao Reprezentativca Jugoslavije.
U tom periodu mog zivota to je bila moja Licna Legenda i cela Vaseljena se urotila da je nadjem.
Nasao sam je!
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 10:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tale hvala na obraćanju,

Sve vreme mi pričamo istu pricu ali sa razlicitih pozicija.

Moju pricu o ljubavi koja se do Boga vaznela da trazi pomoc, moja prica, to sam ja, Hocu carstvo Bozije na zemlji a ne ovo sto imamo.

Price ljubavi se vide kroz strahote vremene u kojem zivimo a samo srcem i ljubavlju prema svakome mozemo da je pobedimo

I Petra je vidala rane nepoznatoj braci pa je dozivela dodir Boga.

Samo ljubav nam je potrebna i nista vise,

I naravno da se niko nije slucajno nasao na odredjenom mestu, da je bio gde treba da bude, Ali to je ispit, i pitanje koliko bi vas bilo spremno da za nekoga koga ne poznaje polozi život, a on se daje iz bezuslovne nesebicne Bozije ljubavi ljubavi.

Koliko smo svesni govore komentari. Na primer sta je Nenad radio tamo. To je tipican primer nesvesnosti i zaobilazenja stvarnosti i nas u toj celini.
Ne govori se istina, nasli smo se u vihoru rata i svako je u njemu mogao da pokaze koliko je covek ili necovek. Svega je bilo, od zlocina do pogibije da se spasi poznanik sa druga neprijateljske strana. Treba pricati i o jednom i o drugom.
To je bila nasa stvarnost, kada padaju bombe ginu deca, žene, ginu civili i svakoga ko ima srca to boli.

Sećas li se šta je mene u ovoj priči na forumu jedino zabolelo. Zastava koju je istakao Gwy, dok su ginulu civili.

Sve su to iskušenja koja nas vode kroz život i koja nas jačaju, određuju kao ljude.
Takvu smo stvarnost gradili u proslosti, podrzavajuci Sistem, pa nas ona sustize u sadasnjosti.
Ne mozemo u toj prici reci ja nisam odavde, jer jesi.
Da bi se stvarnost promenila, to mora biti kolektivna odluka svih ljudi na Zemlji.
To mora biti neprekidno delovanje u tom smeru svakoga pojedinca.
.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 10:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, podržavali smo Sistem, jer nismo znali za drugačije.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 11:13 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Da bi se stvarnost promenila to mora biti kolektivna odluka svih ljudi na Zemlji.

Pa to će biti za nekih 450.000 godina, na osnovu onoga sto je malo pre napisao o kraju Kali Yuge Alaemyrus.

Kakve veze imam ja sa kolektivnom odlukom svih ljudi?

Pa neću valjda ja sebi dozvoliti da čekam na takvu jednu kolektivnu ljudsku odluku?

Vera072:
Pa ne moraš, ne čekam je ni ja, ima ih još koji ne čekaju. Ali bez odluke većine, nema izlaza iz ovog kruga u kojem se svi nalazimo.
Ali pojedinac može da donese promenu, koja zatim donosi kolektivnu.
To se dogodilo, jer Zemlja je sada povezana sa Ocem, uspostavljena je veza izmedju polova, a dva pola na jednom mestu znaci da nam je Bog stigao u pomoć. A mi kao bića, deca Božija treba otvorenog srca da dočekamo tu promenu.
.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 11:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
vera072 ::
Da bi se stvarnost promenila to mora biti kolektivna odluka svih ljudi na Zemlji.

Pa to ce biti za nekih 450.000 godina, na osnovu onoga sto je malo pre napisao o kraju kali yuge Alaemyrus.

Kakve veze imam ja sa kolektivnom odlukom svih ljudi?

Pa necu valjda ja sebi dozvoliti da cekam na takvu jednu kolektivnu ljudsku odluku?

.

Pa ne moras, ne cekam je ni ja, ima ih jos koji ne cekaju. Ali bez odluke vecine nema izlaza iz ovog kruga u kojem se svi nalazimo.
Ali pojedinac moze da donese promenu koja zatim donosi kolektivnu.
To se dogodilo jer zemlja je sada povezana sa ocem, uspostavljena je veza izmedju polova, a dva pola na jednom mestu znaci da nam je Bog stigao u pomoc. A mi kao bica, deca Bozija treba otvorenog srca da docekamo tu promenu.
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 11:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Onima koji znaju engleski ostavljam ovaj link na kome sam uploadovao jednu od esencijalnih lekcija Radhanath swamija koja govori o sticenju naših korena i značaju Života..
Lekcija traje 48minuta i snimljena je 92ge godine, ima nekih 44MB za download
Sve najbolje i Haribol

http://uploading.com/files/60SFE2BK/Radhanath%20Swami%20lekcija.zip.html
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 18:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera , samo da te pozdravim , pošto u zadnje vreme malo slabije pišem na forumu zbog obaveza .

Pozdrav Cmok herc
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 23 Feb, 2009 18:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caca ::
Vera , samo da te pozdravim , pošto u zadnje vreme malo slabije pišem na forumu zbog obaveza .

:pozdrav: :poljubac3: :herc:

Bas je lepo videti te.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 24 Feb, 2009 08:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga Vera, Litlnex i Zocky,

znam da ovo sto cu napisati nece biti jednostavno, ali bice u svakom slucaju iskreno do srzi, do bola, sto se kaze.

Pogotovu u tvojim postovima Litlnex primecujem setu i gorcinu.

Veselo, mladici i devojke,
svetlost je pred nama.

I kada se nadjemo na duhovnom putu,
vredi uvek zamoliti naseg dragog Boga:

"ne uvedi nas u iskušenje"!

Dragi Tale ne volim puno da citiram ali ovoga puta ću ti odgovoriti citatom Vladike Nikolaja:
Zašto učeni ljudi kod nas da govore o zlu? Zar učenost nije veliko dobro? Nema sumnje,učenost je jedno veliko dobro,no učenost mnogih naših učenih ljudi liči na vatrište,na kome su naslagana mnoga drva, i suva i sirova,ali na kome nema vatre.
Šta vredi vatrište bez vatre? Učenost mnogih učenih ne vredi više no bogastvo u rukama tvrdice. Učenost,koja se ne može u delo obratiti,vredi onoliko koliko i bogastvo,koje se ne može ni u šta do u idolopoklonstvo obratiti. Gladna je duša i u mnogih učenih kod nas, kao i u mnogo telesno zdravih i bogatih,gladna je i žedna, i zato što je gladna ona se podaje u službu zlu. Može čovek i manje učen biti a više junačan,a otuda opet više srećan i koristan. Ja imam dokaz za to. Srbi od pre sto godina nisu bili tako učeni kao današnji,no ipak nisu žalili na zlo,no borili su se protiv zla. Današnji Srbi imaju više učenosti,pa se ipak samo žale na zlo. Junaštvo nedostaje današnjim Srbima. Naši ljudi su veliko vatrište bez vatre. Bolji je i jedan ugarak,koji gori,no hrpa drva u snegu,koja je hladna kao sneg. Šta pomažu nezapaljena drva ozeblom? Junaštvo je oganj,koji pali naše srce i greje našu dušu.
Junaštvo je car zla svakojega.
Ja ne govorim na pamet. Ja imam milion dokaza za ovo što govorim. Ovaj hram vaš dokaz je ovoga,što ja govorim. Ova slobodna zemlja,u kojoj živite dokaz je toga. Ona je delo junaštva. Ova crkva, koja je vaša najveća svetinja,delo je junaštva. Ovaj hram nije samo mesto vaše molitve no u isto vreme spomenik junaštvu, i to najvećem,kakvo je ikad bilo u svetu. Hristos je pobedilac sviju zala,on je „car zla svakojega“ on je junak nad junacima. Ovaj hram spomenik je njegovom junaštvu. Na što je ovaj hram u sredini vašoj ako ne zato da vas podseća na junaštvo i zapaja junaštvom?
Mislite braćo,u svakom svesnom trenutku života na junake svoje vere i svoje narodnosti.Nije istina da mi ne možemo biti junaci. Mi samo nećemo. Mi smo olenili svoju volju. No došlo je vreme da se prenemo,došlo je vreme da kod nas zaboravi reč ne mogu, i da se nauči samo reč hoću. Pomisao na junake biće spasonosna za vas i za decu vašu. Primeri junaštva prenose se kao zaraza. Ta pomisao zapaliće sirvovo vatrište vaše duše i zagrejaće vas junaštvom,junaštvom koje će vas učiniti „carevima zla svakojega“ i kojim ćete proslaviti i sebe i narod svoj.

Iznad greha i smrti : Vladika Nikolaj

Strah životu kalja obraz često.
Junaštvo je car zla svakojega.
Gorski Vijenac

A u pravu si evo nešto veselo da okrepi naše duše:
http://www.youtube.com/watch?v=v55O1LYqTMc
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 24 Feb, 2009 10:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo nas ponovo na pocetku, da se zlu mora suprostaviti, delom a ne mislima kako vecina misli.
Ukoliko nema suocavanja sa stvarnoscu, vec se u mislima stvara sopstvena slika, onda covek zivi u laži i daje lažnu predstavu o vremenu.

Hrabrost je zlu se suprostaviti u njegovom naletu. Heroji stanu ispred tenka i poginu da bi nejac stigla da pobegne, Heroji ne odustaju, vec se spuštaju u klisure da izvuku postradele u nesreći, ponekada i sami nastradaju, vatrogasci uleću u vatru da izvuku nekoga da ne izgori.
Hrabrost to je ugroziti sopstveni život radi tuđeg.

U Paralelnom svetu, posmatrajuci čoveka, može se lepo videti balans koji omogućava nesmetan život.
Imamo vojsku koja se bori, bela krvna zrnca, i brani od svakoga napada spolja. Ali ako vojska preuzme vlast, to je pogubno, dobio si leukemiju, i tada se život gasi.
Kroz Paralelan svet nam je rečeno da treba samo da se branimo od napada, a ne da napadamo.
.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 24 Feb, 2009 10:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja bih sada mogao nadugacko i nasiroko da polemisem sa vama, ali necu da kvarim vasea pomalo i sopstveno raspolozenje jer sam dobro raspolozen.

Eto, ja sam doneo odluku da budem veseo.

Da se smejem.

Da budem dobro raspolozen.

Duhovnost je u duhovitosti.

To je jedna od mojih poslednjih uvida koje sam stekao gledajuc' kroz paralelne svetove.

Tamo mi niko nije rekao da treba da ratujem, da napadam ili da se branim. Tamo mi je receno da treba da se smejem.

Eto,
ja idem tamo gde ima smeha.

Tamo gde je smeh
mozes naci mene
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 24 Feb, 2009 11:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja bih sada mogao nadugacko i nasiroko da polemisem sa vama, ali necu da kvarim vasea pomalo i sopstveno raspolozenje jer sam dobro raspolozen.

Eto, ja sam doneo odluku da budem veseo.

Da se smejem.

Da budem dobro raspolozen.

Duhovnost je u duhovitosti.

To je jedna od mojih poslednjih uvida koje sam stekao gledajuc' kroz paralelne svetove.

Tamo mi niko nije rekao da treba da ratujem, da napadam ili da se branim. Tamo mi je receno da treba da se smejem.

Eto,
ja idem tamo gde ima smeha.

Tamo gde je smeh
mozes naci mene

Razumem te Tale ti si upravu sa tvoje tačke gledišta,ali ja ne mogu da budem ravnodušan gde moja braća i sestre u logoru od bodljikave žice vape za Isusom Hristom i slobodom! Ja nemam dovoljno vremena da razmišljam u svojoj glavi da li im je to karma ili nije,znam da nam je Bog dao potpunu slobodu da čak i njega ne moramo voleti,da su nam samo trebali snovi ne bi silazili u materijalni svet! Slažem se što više smeha ali realnog da i deca sa Kosova osete šta znači radost i sreća i osmehom da blista njihova duša! Ne može se čitavog života bežati od realnosti i niko ne želi rat ali niko i ne treba da prolazi pored beskućnika bolesnog koga svi teraju sa ulice,pored dece koja umesto roditelja dobijaju špriceve,gde se svuda propagiraju tombule i lutrije,p........... i šund! Ne,ne,ne ni smo mi nojevi da zabijamo glavu u pesak,mi smo ljudi i budimo dostojni našeg imena! Ovde smo da delamo realno,to je naš ispit i vrednovanje,lako je dobar u dobrome biti,treba ostati dobar u zlu! Na muci se poznaju junaci!
Lep pozdrav i što više smeha Tale upravu si!
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 24 Feb, 2009 11:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Saosećanje je osobina čovečnosti.
Kroz Paralelan svet ono se vidi, jer ako te samo prst zaboli, celo telo pati. Niko zbog toga nije sebi prst odsekao. Ali ako se do te mere zagadi da ugrozi celo telo, tada i bez prsta se može živeti. A ko je prst napao, pa neko ko je banuo sa strane da se nahrani.

Sve više je ljudi koji saosećanja nemaju, i koji bez griže savesti prolaze pokraj postradalih. Svet u celini je bezosećajan, osim na rečima i u svojoj glavi. Pričaju o humanom društvu, a sve više je ljudi koji ne znaju kako će nastaviti da žive. Mi smo mnogo bolesni iznutra, taj bol svako oseća.

Ko saoseća i deluje da drugima pomogne, taj sebe leči, a ko ne vidi i prolazi, taj ostaje bolestan.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 24 Feb, 2009 14:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Istina o uvidu ,,Ja sam Bog''.

Ovakav uvid mogu imati oba pola, muški i ženski, i da zaključak bude ,,Ja s am Bog''.

Prvi slučaj se odvija na nivou sopstvenog tela., tada dusa gleda i daje sliku pogleda Mozgu. To je trenutak Svesnosti.
Taj maleni delic vidi sav Kosmos u SEBI, naravno i sebe u Centru. Nebesko Carstvo koje vidi Paralelan svet u malom.
Na ovaj uvid treba da reaguje Mozak i da kaže: Bog je jedan, a ja sam njegov deo, po sadrzaju dete koje je napravio.
Reakcija Ega je - da to odmah prihvati.
Očigledno je da nas je mnoštvo, koji sklapamo Celinu, i da Bog možemo biti jedino samome sebi.

Drugi uvid se može doziveti u trenucima besvesnog stanja ili klinicke smrti. Tada taj maleni deo napusti telo, i sagledava iz pola kojem pripada.. Opet se vidi slika jednoga bića, zavisno od pola ženskog ili muškog.. Tad čestica iz Celine vidi isto što i kada gleda unutrašnji svet. i opet dolazi zakljucak ,,Ja sam Bog''. i jeste u tome trenutku, zavisno od vremena koje je dosegao, kraj ili početak. Muško ili žensko.

Kada se vrati životu deteta, morao bi razum da viziju uravnoteži. Da se ponovo vidi mnoštvo u kojem živimo i cinimo celinu. Koga Ego ne zavara, taj to zna.

Primera radi, ja za sebe to nikada ne bih mogla reći. A gledala sam godinama sav Kosmos sa jednog mesta iz Centra.
Prvo, ja sam samo jedan pol. Mogu biti Bog samo u dva trenutka. Meni kao ženi, pripada Postanje. Gledam ga i sve znam šta se dešava. Ali ja se nalazim u životu i to znaci da je vreme žene-Boga prošlo, jer da nije, ne bi bilo dece Božije, ako sam u život, i ja sam dete.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 26 Feb, 2009 14:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sada bih zamolila nekoga ko zna da mi objasni, sta podrzumevate pod entitetima, da bih mogla da sagledam o cemu se radi, i sta je istina o tom pojmu.
Inace sta god da su oni mi ne mogu nista jer uopste ne slilazim na zemaljske frekfencije.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Strana 27 od 39

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ISTINA O MOBILNOM TELEFONU 18 Vesna 14098 06 Mar, 2011 07:57 am
rade1969 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 60146 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 46776 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - SVETLEĆE TELO - dr sci. Ljubiša Stojanović 73 drugar 29437 05 Dec, 2009 11:13 am
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19588 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43037 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA O VEŠTAČKOM ŠEĆERU 0 Vesna 5284 14 Feb, 2008 20:52 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)