PUT KA SLOBODI- Tanka linija između istine i laži
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 05 Mar, 2009 23:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

160 km = 1 sat autom
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 05 Mar, 2009 23:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A da?
jesi se ti vozio sa mnom doma neku vecer? i sta je pisalo na brzinomjeru: 70 km/h, kad se pavim vazna -80.
molim ljepo. to je dva i po sata plus stajanje okolo oko 3. dakle, 6 sati puta. Razz

Vidjet cu. Dolazim autom ali ja rijetko vozim...kad moram pijance razvazt kucama ili mamu po sopinzima. lokalno.

Da pojasnim: imam auto vec 4.godine. Niti jednom jos nisam vozila u zivotu u PETOJ brzini.

Embarassed
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 05 Mar, 2009 23:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A da li si do sada uopste izasla na sirok otvoren put. Ako nisi, onda je doslo vreme da ubacis u petu.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 06 Mar, 2009 10:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Na autocestu?
ne.

Svaki put kad bih skupila dovoljno snage i odlucila da eto bas idem autom u zg - dogodila bi se stravicna nesreca s puno mrtvih bas na toj cesti.

Doduse, sad su je napokon zavrsili...godinama se zvala AC, a imala je veci dio puta dvije trake...s lose obiljezenim prijelazima s ac na brzu cestu...
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 06 Mar, 2009 10:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bog te cuva. Kad se coveku nesto neda onda je na cekanju, nemoj ni da vozis.
Dosta su ljudi ginuli po putevima, a tek koliko je invalida auto industrija napravila.
Jutros sam videla jos jedan detalj kopiranja i bice uskoro Svetlosne Lopte da se vozamo
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 06 Mar, 2009 10:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jeeee...To je skoro pa ko na jedra, iliti na vjetar...to moze.

ne bojim se ja volana, dobro vozim sto se tice toga...bojim se drugih vozaca.

I skuzila sam da po voznji, na cesti, mozes vrlo precizno odredit tko je kakav karakter. Samo ga gledaj kako se ponasa dok vozi.
ne treba mi to.
zivim u centru i volim hodat. tako da meni auto ne treba za ic na posao i vracat se doma.
kad idem na teren, onda idem sa foticem,koji vozi.

kupila sam auto samo da ne sp...sve pare okolo i dala ga bratu.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 06 Mar, 2009 10:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mnogo sam volela da vozim, Posto sam bila sama sa detetom puno mi je Jugic zanacio. Nisam nikada imala udes dok sam vozila, ali u meni je uvek postojao strah da nekoga ne udarim, da mi neko ne izleti pred auto.

Onda mi se bas to desila, Sreca sto nisam vozila brzo jer odnekud jedno dete je skocilo na moj auto. Videla sam ga kako leti na mene i valjda u mestu ukocila. Pogledala sam i nije ga bilo, jer i tada sam imala prekid filma. Onda sam pocela da placem pa su se svi oko mene sjatili da me tese i da mi kazu da detetu nije nista, da ga nisam ni udarila.

Danas mislim da posto postoki prekid filma da je moja zivotna energija, dusa, ponovo intervenisala i sklonila dete ispred auta.
Posle toga vise nisam imala zelju da vozim.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 06 Mar, 2009 12:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da..i ja sam imala nekoliko saobracajki, srednjih, srecom, ali...nekako mi ne smeka voznja...ima previse idiota i nepredvidivih poteza na cesti.
a ta brzina...strasno.
kad se vozis autocestom trst-Venecija, pogotov po noci: horor. Prepuno kamiona, ali onih ogromnih sa dvostrukim hladnjacama, kotaci su im u visini vozaca normalnog auta...
I kad te stisnu jedan s jedne strane, drugi s druge, jedan ispred tebe drugi iza tebe na traci.
I pice po 120 na sat!!!!
Ma grozno...
Evo, upravo se lomim: dogovorila se s deckom jos prije tri dana da danas idemo u trst, ali samo pod uvjetom da ja vozim.probudila sam se s grcem u trbuhu i ne da mi se. a morala bih kupit neke stvari (tamo je jos uvijek jeftinije i imaju bolju kvalitetu, pr. praska, maslinovog..nije isto kvalitetan ariel kod nas i ariel u EU). i bolju kavicu imaju, to sigurno...
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 06 Mar, 2009 12:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postuj osecaj i nemoj voziti, sta te briga sto neko ima uslove, pa makar i decko bio.
Kupi to sto ti treba u prvoj prodavnici, mozda je to ipak boljeg kvaliteta jer je pretrpelo manje prerada.

Kada sam sela za volan, imala sam 21 godinu i morala sam sama kupiti auto jer otac nije hteo da mi pomogne, ali mi je kada sam vec htela rekao.
Sad vozi i nikada ne daj nikome da ti govori kojim ces putem da vozis, Vozi svoju sudbinu a ne tudju.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 06 Mar, 2009 13:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Put kojim sam isla kroz zivot je neprekidno preispitivanje osecaja i sta taj osecaj znaci.

Prica i egu me je takodje vracala u proslost da potrazim seba na tom planu,

Cesto sam se kao mladja devojka pitala da li imam kompleks nize vrednosti. To pitanje sam sebi postavljala tokom osnovne skole. Gledala sam vrsnjake kako teze dokazivanju, kako stvaraju grupe za druzenja. Pronalazili su delatnosti za bavljenje koje su ih odvajale. Govorilo se i o drustvenom statusu,

Nisam se u tome snalazila jer nisam mogla sebe da odvojim na neku stranu. Takav stav me je drzao po strani i nisam nigde pripadala, bila sam prilicno usamljena

Gledala sa na jednoj strani sinove i kceri fakultetski obrazovanih ljudi, koji su seba samim tim smatrali pametnijim, po tom principu i ja bih trebala biti sa njima, ali nisam. Druzila sam se ali nikada nisam imala njihove osecaje vrednosti.

Takvo osecanje je izazivalo i moje pitanje, da li imam kompleks manje vrednosti. Zatim sam sagledavala sebe i na kroju postala sigurba da nije to u pitanjum vec da nemam potrebu da se dokazujem u odredjenim krugovima. Takvo spoznanje mi je otvorilo vrata celoga sveta, nisam se vezivala za pojedince i grupe, meni su svi odgovarali/

Mislim da je preispitivanje samoga sebe i svoga osecanja posao vrhunske vrednosti koji vodi spoznanjima.

Pocela sam a da toga nisam bila svesna, niti sam znala za postojanje Bozijih zapovesti, da sprovodim prvu i drugu. Moje srce je znalo a ja sam ga sledila.

U ovom sistemu, kada covek nema potrebu za dokazivanjem i ambicije materijalne prirode, salju ga na lecenje i posmatranje jer tada se smatra da pati od kompleksa nize vrednosti i stalno se nabijaju na nos drugovi i drugarice koji od toga ne pate vec gaze.
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 06 Mar, 2009 14:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 19 Jul, 2009 21:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 12 Mar, 2009 21:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Postuj osecaj i nemoj voziti, sta te briga sto neko ima uslove, pa makar i decko bio.
Kupi to sto ti treba u prvoj prodavnici, mozda je to ipak boljeg kvaliteta jer je pretrpelo manje prerada.

Kada sam sela za volan, imala sam 21 godinu i morala sam sama kupiti auto jer otac nije hteo da mi pomogne, ali mi je kada sam vec htela rekao.
Sad vozi i nikada ne daj nikome da ti govori kojim ces putem da vozis, Vozi svoju sudbinu a ne tudju.

Zvoncice lepa moja razigrana, molila bih te samo da se javis da si dobro.
Voli te vera.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 13 Mar, 2009 20:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ego, sta je ego.

Moje vidjenje ega je egoizam ili samoljublje. Ta pojava kod ljudi je iznikla iz neznanja.
Cesto se govori i misli da je ego pokretacka snaga i da ga nema zivot bi stajao i bio monoton. Misli se da ego stvara.
Ego u sustini sputava jer ne dozvoljava da se spozna sirina.
Ego treba neprekidno sputavati ako se zeli napredak i lepsi zivor medju ljudima.
Od pocetka do kraja postojanja coveka uvek je u njemu prisutna i mrva ega, on je neizbezan. On je deo zivotne energije.
Onoga casa kada ego izgubi svaku sposobnost da diktira coveku sta da radi, tada zapocinje sasvim nova energija da izvire iz coveka, tada ga ljubav vodi da cini velika dela.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 13 Mar, 2009 20:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve je to lepo rečeno ali ja kada ustanem ujutru čeka me razmišljanje šta će deca da jedu kao i žena i ja pa odlazak u kupovinu pa deca traže ovo pa ono, odlazim u radnju, tamo milion obaveza, žena zove šta ćemo za ručak, za večeru...deca zovu treba im nešto stalno...ovaj, onaj, ovo, ono, neplanirani problemi, ludnica...
I posle svega eto i ega Very Happy
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 13 Mar, 2009 20:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da treba napraviti razliku izmedju ega i uma. Kada um pocne da se koristi u svrhe ega.

A taj takmicarski aspekt mozemo videti svuda u prirodi. Zivotinje se stalno bore. Sto za hranu, sto za zenke, za dominantnost. Posto smo i mi zivotinje i mi imamo instikt za tim. E sad dodajmo um i onda dobijamo jedan novi svet.
Cak i biljke imaju taj aspekt. Gledao sam na tv emisiju kad neka vrsta loze u amazoniji krene da raste uz drvo. Posto je drvece visoko dole je senka. Da bi dosla do svetla, loza obavija drvo i penje se raste i nakraju ubije drvo, drvo se skroz osusi...

Kako je doslo do tog razvoja uma... Dali zato sto smo izbili na vrh hijerarhije po snalazljivosti, pa smo bili bezbedni i nahranjeni i onda imali puno vremena da nebudemo "budni u svesti" nonstop vec imali vremena za eksperimentisanje i zezanje, lutanje u umu... Ili nekom intervencijom? Ko zna, a nije sad ni toliko bitno...
Bitno je, sad kad smo vec tu gde jesmo, da vidimo sta mozemo i kako da se probudimo ponovo. Ako tome vec tezimo?
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Strana 33 od 39

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ISTINA O MOBILNOM TELEFONU 18 Vesna 14412 06 Mar, 2011 07:57 am
rade1969 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 61861 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47707 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - SVETLEĆE TELO - dr sci. Ljubiša Stojanović 73 drugar 30259 05 Dec, 2009 11:13 am
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19899 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43968 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA O VEŠTAČKOM ŠEĆERU 0 Vesna 5351 14 Feb, 2008 20:52 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)