PUT KA SLOBODI- Tanka linija između istine i laži
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 13 Mar, 2009 23:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sve cu da javim na vreme, znas kako to ide, ne mozes da isplaniras. Bilo je reci sutra popodne pa sam odlozila za nedelju zbog udruzenja. Dok se slozimo, pa napisemo. Sve cu javiti
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 13 Mar, 2009 23:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Sve cu da javim na vreme, znas kako to ide, ne mozes da isplaniras. Bilo je reci sutra popodne pa sam odlozila za nedelju zbog udruzenja. Dok se slozimo, pa napisemo. Sve cu javiti

Thumright
 Nazad na vrh »
mokosh
Na duhovnom putu

Pridružio: 13 Feb 2009

Poruka Poslao: 16 Mar, 2009 03:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jako mi je drago sto planirate put na Ostrog ....
tamo je stvarno...neiskazivo.
bila sam dete kada me je otac odveo posle letovanja, imala sam nekih 12-13 godina.
pentrali smo se onom "kozjom stazom" od donjeg do gornjeg Ostroga, ni malo nam nije bilo tesko iako je uzbrdica pa...oko50-60 stepeni. upoznala sam tad 2 devojke iz Bg-a koje su izvrsile pravo hodocasce....isle su peske od Bg-a do Ostroga. I u samom maanastiru se prijavile da pomazu, da pociste, spreme....
secam se da sam na tom mestu imala neverovatnu energiju...pela sam se po stenama, isla gde god sam stigla i to sama...lutala po vrletima : )
tu noc sam zaspala pred samim gvozdenim vratima manastira.....hehe ocekivala sam Svetog Vasilija da prodje:)
tako sam zelela da ga upoznam....a ujutru me je jedan monah blago oterao sa praga Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 16 Mar, 2009 07:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ehh voleo bih i tako da mogu otici do vrindavana pesice.. mada to nebih mogao doci do Indije tako.. a kamoli onda jos do vrindavana.
To bi mogao supermen Wink
Srecom ima nekih blizih mesta gde se moze raditi sluzba slugama, nije Vrindavan ali mnogi ga imaju u srcu i to je ono sto je bitno.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 16 Mar, 2009 19:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vera ko još ima koju funkciju u udruženju i ako ti nije teško malo opširniji izveštaj sa sastanka ili ko hoće neka napiše.

Dajte malo mišljenja jedni o drugima sada kada se poznajete lično sigurno je to mnogo drugačije nego kada se ovde pišemo.

Možemo mi da pišemo šta hoćemo ali kakvi smo stvarno u prirodi!
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 16 Mar, 2009 22:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meni su svi bili lepi, nasmejani, zračila je prijatnost i povezanost tokom celoga susreta. Cekam Cacu da se rasprica, ne znam kuda je zalutala. Ne bih nikoga posevno izdvojila jer svako mi se dopada.
 Nazad na vrh »
Milica

Pridružio: 23 Dec 2008

Poruka Poslao: 16 Mar, 2009 22:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Srećan put,nek vas Bog čuva.U periodu dok sam studirala koleginica koja je iz Bara ispričala mi je da monasi sa Ostroga, iznad glave kod svakog hodočasnika vide nešto,šta ona mi nije objasnila.Na osnovu tog vidjenja oni puštaju ili ne?Ako su mene slagali ja vas lažem
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 16 Mar, 2009 22:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ko ima dosta vere u sebi on zrači i to moze da se vidi, Sada ne znam da li prave odabir ko moze da uđe, Mislim da bi trebalo da moze svako bez obzira na zracenje.
Nisam cula za takvu pricu, ali Litlneks sigurno zna o cemu se radi.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 16 Mar, 2009 22:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da postoji priča i verovanja da pojedinim ljudima nije moguć pristup moštima Svetog Vasilija ne zato što neko od prisutnih monaha to zabranjuje već sam svetac to ne dozvoljava...

У фебруару 1942. године, за време бомбардовања манастира Острога, једна граната из брдског топа немачког удари у камени зид изнад Горњег манастира, разби врата на црквици Часног Крста, али, за чудо, том приликом не експлодира. Граната се од пада разбила на двоје, упаљач је пао на једну, а барутно пуњење на Другу страну црквеног каменог пода. Стручним испитивањем доцније утврђено је да је граната била сасвим исправна и као таква требала је да експлодира. Очигледно је свима да Светитељ то није допустио, јер би тиме била нанета велика штета светој цркви и његовој испосници. Ова граната се и данас чува цела у Горњем манастиру.
 Nazad na vrh »
tanja
Tragalac

Pridružio: 04 Dec 2008

Poruka Poslao: 17 Mar, 2009 00:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pre 12 godina kada sam prvi put isla pod Ostrog, jednom coveku
koji je bio u redu pre mene ulaz do civota, sa mostima Svetog Vasilija,
nije bio dozvoljen od strane jednog monaha koji se tu nalazio. Kako sam
kasnije cula razlog je bio taj jer je covek bio nekrsten, sto je i on kasnije
potvrdio. E sad kako je monah u toj masi sveta znao to.... Question

p.s inace ako ima jos neko zensko celjade zainteresovano za hodocasce
ja bih se pridruzila...
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Poruka Poslao: 17 Mar, 2009 00:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

tanja ::
Pre 12 godina kada sam prvi put isla pod Ostrog, jednom coveku
koji je bio u redu pre mene ulaz do civota, sa mostima Svetog Vasilija,
nije bio dozvoljen od strane jednog monaha koji se tu nalazio. Kako sam
kasnije cula razlog je bio taj jer je covek bio nekrsten, sto je i on kasnije
potvrdio. E sad kako je monah u toj masi sveta znao to.... Question

p.s inace ako ima jos neko zensko celjade zainteresovano za hodocasce
ja bih se pridruzila...

Pa ne znam da li je to bio razlog jer Ostrog posecuju i pripadnici drugih vereispovesti...ali je moguće,tamo je sve moguće!
Ja mislim da se i Vera prijavila,tako da se ljudi spremajte malo fizičke vežbice Laughing ... Ja sam ozbiljan što se tiče hodočašća,leto je pred nama!!!

6. маја 1964. године. муслимани Асиб Гушо и Шевка Зајко доведоше тешко болесну. такође муслиманку, Фатиму. Фатима је била тежак болесник. Од неких страховитих грчева у целом телу патила је пуних пет година. Болови су је бацали у несвест те је у тим мукама викала, ружила и своје најмилије. За тих пет година тешке болести, која је прелазила у лудило, са болесницом су обишли све лекаре, врачаре и траваре, али лека и помоћи није било. Чули су за исцељења од таквих болести у Острогу, па су болесну Фатиму њен рођак Асиб и комшиница Шевка довели у Горњи манастир. Када су је довели пред цркву у којој лежи тело Светог Василија, болесница је из гласа викала" Нећу тамо да улазим". То је поновила неколико пута, уз лудачке трзаје да се врати назад. Чувар ћивота отворио им је цркву, мало касније и ћивот Светог Василија, и помогао да болесницу приведу Светитељу. Са великом муком у томе се на крају и успело. Родбини болеснице пошло је за руком да је убеде и да целива Светитеља, што је она и учинила. У том тренутку њу снађе неко ужасно грчење и дрхтање, да је то било страшно и гледати. Пошто се мало смирила, болесници је прочитана молитва. По свршеној молитви њу тек тада ухвати нека језива мука и трзаји, од којих је спопаде такво знојење, да је за кратко време била сва мокра. То стање не потраја дуго. Неочекивано, на очиглед свих нас, њу изненадно обузе неки мир и спокојство, које се јасно одражаваше на њеном лицу. Она се потпуно смири, клече код ћивота Светитеља и отпоче да се моли. Не потраја дуго, она устаде сва озарена и рече свима нама: "Хвала Богу и Светом Василију, ја оздравих. Ништа ме не боли". То изговори па припаде целивати ћивот Светитеља. Присутни, задивљени оваквој милости Божијој, захвалише Богу и Његовом Угоднику за ово чудно исцељење. Ту ноћ болесница је сасвим мирно провела у Острогу, а када је свануло прва је дошла на јутрењу, да још једанпут заблагодари Богу, који је молитвама Светог Василија исцели
 Nazad na vrh »
tanja
Tragalac

Pridružio: 04 Dec 2008

Poruka Poslao: 17 Mar, 2009 00:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znam da tamo po pomoc dolaze i ljudi drugih veroispovesti, kao i u neke druge nase manastire, recimo Decane, ali zasto coveka ne pustise znaju samo oni....Pa spremamo se...trcimo svaki dan ..od prizemlja do prvog sprata Very Happy

http://rapidshare.com/files/210086864/ZITIJE_SVETOG_VASILIJA_OSTROSKOG_CUDOTVORCA.pdf
 Nazad na vrh »
Petra
Tragalac

Pridružio: 07 Dec 2008

Poruka Poslao: 17 Mar, 2009 12:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da je manastir Ostrog sveto mesto uverili su se mnogi ljudi.Puno je kazivanja o doživljajima i njihovoj povezanosti sa ovom svetinjom.Zaista je fascinantan osećaj kad se tamo ode.Emocije vam tako prorade,ja sam se kad sam prvi put otišla tamo tako predivno osećala, lako i čisto, i ispunjena ljubavlju.Za svaku je preporuku da se ode ko god je u prilici.Skrenula bih pažnju naročito onima koji idu prvi put da obrate pažnju i zagledaju se u zvonik donjeg manastira. Iz daleka je vidljiv lik Svetog Vasilija koji je nastao od kiša.Još je upečatljiviji na fotografijama.Svim namernicima i hodočasnicima u manastir Ostrog želim srećan i blagosloven put put.
 Nazad na vrh »
Petra
Tragalac

Pridružio: 07 Dec 2008

Poruka Poslao: 18 Mar, 2009 14:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U prilog ovoj temi moram da vam prenesem moje iskustvo prilikom posete manstiru pre nekih 7-8 god.Naime bili smo na moru moj suprug i ja sa njegovim rođacima.To je jedan mlađi bračni par koji se tada lečio od steriliteta.Hteli su da po povratku navratimo u manastir Ostrog, sa čim sam se oduševljeno složila,ali moj muž nije.Moram da napomenem da je moj muž ateista a ja vernik.Vremenom je usled teških životnih situacija (rat,izbeglištvo i sl.)postajao sve nervozniji, i njemu je to izgledalo besmisleno da sad mi skrećemo sa puta i idemo u manastir.Kad je tek video putem provalije nije mu bilo dobro,stalno je nešto mrgudao.Gore u manastiru je ostao na parkingu jer nije hteo ni da uđe.U međuvremenu dok sam hodala po manastirskoj porti suprug me dozivao i žustro gestikulirao rukama,čak je rođake poslao po mene, da mi kažu da je sasvim pošizio.Rekla sam im da ne obraćaju pažnju na njega.Kad više nije mogao nas dočekati došao je po mene da idemo i da smo se predugo zadržali.Predočila sam mu njegovo ponašanje i usporedila ga sa razmaženim derištem, i pozvala ga da vidi mošti Svetog Vasilija barem kao turista.Pristao je ali kako je na ulazu u keliju mala visina vrata tako da se ulazi sagnut,opet je počeo da zvoca, zamalo da se vrati, ali sam ga gurnula unutra jer su iza nas ljudi čekali u redu.Kleknula sam ispred moštiju Svetog Vasilija i iskreno iz srca se pomolila između ostalog i za njega.Po završetku posete manastiru čovek se potpuno promenio,smirio se postao opušten,počeo da se šali,smeje.Odjednom nije nigde žurio.Kad smo napravili predah u jednoj kafani ovi naši rođaci pitaju šta se to događa sa njim a ja se smeškam i kažem da je to ČUDO SVETOG VASILIJA.Kao da se radilo o dve različite osobe.I danas kad se sastanem sa ovim mladim rođacima često prepričavamo ovaj naš doživljaj koji je bio tako očigledan.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 19 Mar, 2009 12:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vreme

Vreme i zivot kao iluzija su dva elementa kojima je covek zavaran da bi se obezvredio dar života.
Obezvredjuvanje se ogleda prvo u negaciji vremena ili trajanja života. Sistem koji je to nametnuo tim sredstvom, slama otpor ljudi ka težnji da se priblizimo Bogu i postanemo deo njega.
Jer ako vreme ne postoji i ako je sve iluzija, čemu onda napor da se za život u crastvu Božijem borimo.

Istina je da je vreme trajanje zivota, da sve ima svoj puls koji se u tom trajanju ponavlja. Kroz vreme se moze ziveti mnogo puta, biti sve, i sve doziveti čulima koja su nam data.

Vreme nam je vidljivo na svakom koraku ako krenemo u poredjenje bilo cega, coveka i planete na primer, koliko je potrebno zivota za jedan zivot planete, mozemo izracunati vreme.

Vreme je prikazano jednacinom vremena, koja govori o odnosima izmedju pulsa Paralelnih svetova.

Ako poznajemo vreme kao dar zivota, onda imamo i zivotnu energiju koja taj zivot voli da zivi.
.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Strana 35 od 39

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ISTINA O MOBILNOM TELEFONU 18 Vesna 14315 06 Mar, 2011 07:57 am
rade1969 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 61256 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47385 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - SVETLEĆE TELO - dr sci. Ljubiša Stojanović 73 drugar 30013 05 Dec, 2009 11:13 am
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19795 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43625 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA O VEŠTAČKOM ŠEĆERU 0 Vesna 5325 14 Feb, 2008 20:52 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)