PUT KA SLOBODI- Tanka linija između istine i laži
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 21 Mar, 2009 11:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Iluzija

Iluzija zivota se takodje upotrebljava kao opravdanje da se moze sve uraditi bez ikakvih posledica.
Stavljanje zivota u rang iluzije oslobadja pojedince svakog greka i straha od kazne.
Zivot nije iluzija, on je stvarna tvorevina, Da bi postojao moraju se stvoriti polovi i pokret od jednog ka drugom polu, zatima i vreme u kojem ce se to odvijati.
Zivot se voli, to je avantura svakog segmenta sazdanog od znanja, kroz ljude, sliku boga svi ti segmenti zive zivot Bozijih bica.
Naravno da je pravda ona koja zivot odrzava da traje, tako da ona svakoga sustize. Dobije se bas ono sto se radi za uzvrat.
Pravda moze zlo koje cinis, prebaciti u otpada da sluzi kao materijal za regeneraciju.
Pojavice se ponovo u sastavu zivota ali mnogo vremena kasnije, mnogo je izgubljenih pulseva.

Kada se razmena znanja izmedju polova zavrsi. Taj trenutak u kome nema pokreta, kada je sve znanje osvojeno, taj mir u bez vremenu niko ne zeli, zeli se zivot i tadaa se krene u ponistavanje, koje postane cista misao od koje ponovo sve nastane.

Mozda taj trenutak ponistavanja u krojnjem delu zivota lici na iluziju, ali ni tada to nije jer to je put ka zivotu.

Svi u pocetku dar zivota zele ali poneko kasnije zaboravi da se on mora i zasluziti.

Zivot je iluzija isto toliko kao sto je radjanje deteta iz dve celije.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 24 Mar, 2009 14:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kada se krene putem istine on je trnovit, posut trnjem na svakom koraku, tek na trenutak se ugleda njen bljesak a zatim se nastavi hod po trnju.

Uvek je ego taj koji se ispreci u svim vidovima i oblicima. poprima razne oblike, od sopstvene svetosti do cistoga zla.
Ali je prepoznatljiv, on misli da bolje zna, da vidi dalje i bistrije,

Istina je drugacija. Svoj put niko ne moze da vidi unapred, jer to je Boziji plan ogromnih razmera. Sta ce se na putu desavati moze samo da se sazna kada se dogodi.
Na tom putu moze se videti samo cilj kuda se krenulo, preteci tananu nit i svaki treptaj koji nagovestava da se zlo mesa i zavodi.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 24 Mar, 2009 15:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Volim rodoljubivu poeziju Djure Jaksica.
Kada njegove pesme citam, blizak mi je.
Osecao je stvarnost, video je svet oko sebe.
Evo par stihova.

Vrata skrinuse...
O, duse| O mila seni|
O, majko moja| O, blago meni|
Mnogo je dana, mnogo godina,
Mnogo je gorkih bilo istina;
Mnogo mi puta drhtase grudi,
Mnogo mi srca cepase ljudi;
Mnogo sam kajo, mnogo gresio
I s hladnom smrcu sebe tesio;
Mnogu sam gorku casu popio,
Mnogi sam komad suzom topio...
O, majko, majko| O, mila seni|
Otkad te, majko, nisam video,
Nikakva dobra nisam video|...
Il' mozda mislis: Ta dobro mu je,
Kad ono tiho tkanje ne cuje,
Sto pauk veze zicom tananom
Nad onim nasim crnim tavanom,
Medju ljudma si - medju bliznjima -"
Al' zlo je, majko, biti medj njima|
Pod ruku s zlobom pakost putuje,
S njima se zavist bratski rukuje,
A laz se uvek onde nahodi
Gde ih po svetu podlost provodi;
Laska ih dvori, izdajstvo sluzi,
A nevera se sa njima druzi...
O, majko, majko, svet je pakostan -
Zivot je, majko, vrlo zalostan...
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 27 Mar, 2009 17:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dogadjaji koji su se odigravali ovih dana podstakli su me da ponovo napravim razliku izmedju subjektivnog i objektivnog zla.

Subjektivno zlo u ljudima i ne mora biti zlo, to su osecanja koja proizilaze iz osecaja. Svaki covek osecaj moze razlicitio da dozivljava, tako da sto je nekome zlo, drugome to nije,
Put svakog bica je da na tom putu sopstvene nadogradnje spozna razliku izmedju dobra i zla u svim nijansama i da sebe poboljsa.

Objektivno zlo je stvarnost i proizvod je nasega delovanja i prihvatanja njega kao nacina zivota. Od objektivnog zla niko nije izuzet, ono dodiruje svakoga na planeti.
Sume posecene, zemlja zatrovana hemikalijama, mora otpadnim vodam, vazduh pun teskih metala i kojecega. To zlo koje smo proizveli, promenilo je i nas kao bica. Napravili su se hemiski spojevi koji nisu u funkciji zivota. Sve vise je ljudi bolesno.
Sa ovim zlom se moze boriti jedino znanjem i odustajanjem od njega kao nacinom zivota.
Ovaj proces povratka znanja i oporavka ljudi kao bica, covek ne moze sam izvesti
Proces oporavka moze izvesti veca sila, kopiranjem iz tamne materije, Bog tada pomaze., sve tri sile stvaranja i odrzanja zivota. Otac, Sin i Sveti duh(mati)
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 31 Mar, 2009 09:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sva nevolja covecanstva je u ne mogucnosti da zlo prepozna, a kada ga i prepozna, miri se sa time i prihvata ga kao svoj deo.

To je neverovatna zabluda koja nas je kao bica unazadila. Prihvatili smo svakakve gospodare, silu kao vladavinu, novac, blaga, kao Boga. Potpuno smo skrenuli sa pravca. Sto bi rekli duhovni ucitelji, popadali.

U Hriscanjstvu postoji cin koji o tome govor, o odnosu prema zlu.
Krstenje, odricanje djavolje rabote. Mnogi su krsteni, skoro svi koji sebe nazivaju Hriscanima, ali sam cin odricanja skoro niko nike sproveo u delo.

Cin krestenja male dece je svecan, jer tada se zklinju svedoci krstenja da ce u njegovo ime odbaciti zivot u grehu, i to se ne dogadja, pa sam cin nema pravu vrednost.

Krstenje, Isusova zivotvorna energija, elektra pocinje taj proces da sprovodi u delo
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 03 Apr, 2009 16:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sav zivot provesti da bi se shvatila razlika dobra i zla ili istine i lazi je posao velikih razmera koji ako se dogodi takvo spoznanje donosi kao nagradu prosvetljenje.

Lako se zaluta i pogresi u trnu u otkucaju srca koje poruku salje, zna mozak pogresno da je protumaci.
Lako se zavara jer u trenu on misli da bolje zna od drugoga, odmah je pogrsio.
Istina je da Bog ne trazi od nas da njega branimo vec da ga u svome srcu slavimo. da sluzimo njegovoj zamosli da dar zivota zivimo i sa njime se spajamo.
Njegova je mudrost svakome garancija da nikada zlo ne moze pobediti dobro u nama i da svako to na koncu sazna, Jednostavno ziveci zivot koji je knjiga otvorena i kroz njega spoznajuci razlike izmedju istine i lazi.
Samo sebe treba preispitivati i neprekidno pitati, da li kroz zivot idem otvorenog srca ka Bogu, da ne lazem na momente sebe kako sam veci nego sto jesam, neprekidno se pitati, jesm li uzeo pravdu u svoje ruke, jesam li nekome sudio, bez da trazim Pomoc Boziju i pravdu njegovu. Da li sam niciji put potcenio ili omalovazio u odnosu na sebe, neprekidno se treba pitati u vezi svega sto cinimo.

Pitanje treba upucivati Bozijoj iskri u nama jer samo tada dobicemo pravi odgovor, svaki drugi moze biti varka. Postujte prvu zapovest a odmah za njom drugu.

Prosvetljenje je spoznati razliku izmedju dobra i zla, izmedju istine i lazi. Posle toga se ulazi u Carstvo bozije i kroz njega ide dalje i dalje.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 05 Apr, 2009 14:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kako ce te prepoznati ko vam se obrtio kada cujete poruke, naravno po delima koja iz obracanja slede. Na primer:
Ljudi su u Hristu i ako ga potraze mogu i da ga nadju, Mogu njegovo iskustvo da dozive. Mogu njegove reci da cuju. Ako ga nadju u sebi naci ce ga i na nebu. Demon ce te zavarati da si bas ti on i da treba da preuzmes tron. Uostalom, lako je, ko spozna Hrista u sebi taj poznaje i razliku izmedju istine i lazi.

Ko se javlja nije teško dokučiti, po delima koja slede.
Isus će reći „blago siromašnima duhom, njihovo je carstvo Božije“
a onaj drugi će reći „Ja sam veći duhovnik od tebe, i pre ću stići u Carstvo Božije“.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 09 Apr, 2009 15:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Tada, u ispunjavanju tvoje misije, vekovi i dva milenija će proći pre no što znanje koje donosiš
narodu bude prepoznato

Isusova misija da ljudima prenese znanja i pokaze put ka Bogu ocu, ka spasenju covecanstva, znalo se jos tada da ce morati da pridju dva milenijuma da bi covecanstvo moglo reci da shvati.
To vreme je sada, vreme kada se sve tajne otkrivaju i kada istina polagano dopire do ljudi.
Nije lako, jer mnogo je toga ucinjeno da se ne dozna i taji, da bi se ljudima vladalo.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 14 Apr, 2009 08:49 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nista se ne desava bez razloga, Sve je znanje koje nam se daje a sam zivot skola. Posao svakoga pojedinca je da dokuci koju pouku droz zivot, ili sudbinu koja je ujedno i zasluzena pravda, dobija.

Možemo posmatrati događaj koji se ovih dana odigrao na našem forumu...
Svakim danom je popularniji jer nosi iskru slobode, i kao takav je ljudima privlacan, jer nju svi vole.

SLOBODA nikada ne pogoduje Sistemu, i on salje svoje SLEDBENIKE da ga lagano uvedu u njega.

Ovo nije osuda vec Znanje u kojem bi svako sebe mogao, da hoce, da pogleda i preispita svoje reakcije. Da dokuci razliku izmedju Dobra i Zla, posebno kada je linija izuzetno tanka.

Gledajte.

Novac, pa on je naša stvarnost i treba ga imati, to može svako sebi da priusti ako i njega posmatra kao duhovni razvoj... Zasto ne biti u materijalnom blagostanju kada su svi poslovi i svaki detalj ovoga zivota novac koji se moze uzeti.
Prosto je, bavite se njime i posvetite se šemama i načinima kako što lakse do njega doći. Naravno, u tome nema ništa loše, jer to je krug u kojem svako može da dobija. Sve se vrti o krug.

Šta se dešava u stvarnosti ?
Odvlači se pažnja od bavljena Dušom i njenim ljudima nepoznatim moćima. Sistem ponudom blagostanja vezuje ljude za sebe, većina u tome ne vidi ništa loše.
A zatim se vidi PRAVO LICE ponude blagostanja, ima da se sluša i ćuti, da se ponuda blagostanja blagosilja, mada još nije dala nikakav rezultat jer je zasnovana na nadi...

Do toga trenutka sve se može posmatrati kao dobra namera i želja da se stečeno znanje prenese, i tako drugima pomogne, bez obzira što su u pitanju mehanizmi vladavine Sistema.

Gledajte istim očima svet oko sebe i videćete.

Tanka linija, Kod Zla, se uvek prepozna po elementu odvajanja od celine... Tako je u svim Paralelnim svetovima, u nama, na Zemlji, u kosmosu, svuda postoje parazitski elementi koji se tudjom nadom hrane i od nje žive.
Pogledajte vladare kako sede zatvoreni u luksuzno nameštenim prostorijama, obično opkoljeni stražom, sede u zatvoru...Ponekada pogledaju napolje kroz prozor palate ili automobila i vide ljude kojima iz tog zatvora kroje život. Ponekada se zapitaju, zašto mu to dozvoljavaju, i misli da su mnogo glupi.
U modernim državama narodu je dato pravo da izmedju nekoliko ljudi izabere onoga koji će sedeti u palati. Pobedi i sedne u luksuzan automobil onaj koji da najbolju ponudu blagostanja za sve ljude.

I kada se to ispunilo ? Nikada.
I morali bi konačno doneti zaključak da se to blagostanje nalazi na drugome mestu...
.
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 14 Apr, 2009 13:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Divan post Vera !

Svaka čast ! Thumright
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 17 Apr, 2009 17:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da se srce svakoga Hrišćanina na Veliki Petak pita, kako je na smrt mogla biti osuđena tako cista duša, puna ljubavi i bez greha.

Ko mu je sudio, pa isti sistem koi još vlada ljudima i kojem nije u interesu da istine o nama dopru do naroda.

Još postoji veliki deo čovećanstva koji sumnja u vaskrsenje.
Vaskrsenje je ključno za nastavak života i njegovu obnovu, ono se događa u svim Paralelnim svetovima neprekidno, u svakom pulsu, dok se ne sabere sve u jedno, a tada kada svi kroz Sina, stignemo Bogu Ocu, odvija se isti proces na kosmičkom nivou.
Bog strada, da bi život ponovo vaskrsao u Svetlosti.

Svima mir i ljubav u srcu želim na Veliki petak i radosne Uskršnje praznike, praznikom nad svim praznicima, koji život daruje.
 Nazad na vrh »
Litlneks
Mistik

Pridružio: 16 Jan 2008

Poruka Poslao: 17 Apr, 2009 18:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Upravo to Vaskrs je najznačajniji praznik u hrišćanstvu jer je pobeđena smrt,to je velika pobeda svetla nad tamom,pobeda pravde nad nepravdom,pobeda čoveka nad samim sobom,put i putokaz kojim su duboko ucrtane linije života bez koga bi čovek tumarao u tami svoga sveta...
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 18 Apr, 2009 12:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I ovo je priča o slobodi i ljubavi.

Kada mi nešto misli zaokupi, to moram napisati jer mora da postoji nekakav razlog.
Posvetiću moje misli svim očevima koji sami podižu decu.
Misli kćeri srca punog ljubavi.

Mili Radovane mnogo je godina prošlo od kada si na nebo otišao, Još mi fališ, još mi fail tvoja podrška jer od tada do skora bila sam potpuno sama, stizala me nevolja za nevoljom, a ja sam samo želela da živim u ljubavi.

A ipak si bio tu, često, kada sam tražila da se za nekoga pridržim, da mi pomogne da uspravno stojim, secala sam se tebe, tvojih saveta i reći, tvojih dela.

Od kada znam za sebe, samo tebe pamtim, sestru i brata. Mnogo si mi dobroga u amanet ostavio. Muška škola česti i poštenja, za moj Slobodan duh bila je prestroga. Želela sam da letim, da me svuda ima, da sve vidim i osetim,

Onda sam ti zamerala i borila se za svoju slobodu, ali se sećam trenutka kada si sve shvatio, oslobodio se straha i bio biće iz snova, roditelj, san svakaoga deteta, prijatelj, podrška i neogranićena sloboda.

Sada te razumem, sam sa dve devojčice i jednim sinom, Nekako je bilo prirodno da njemu ništa nije zabranjeno, ali devojćice, pa one su uvek u opasnosti i treba ih štititi, na svakom koraku vreba neko ko bi da ih zgrabi. Štrah koji je ponekada paralisao

Otpor koji sam pružala tvome strahu, doneo je divan preokret, postali smo prijatelji i sve sam ti pričala, nisam tajne imala, a ti mi više ništa nisi branio, Momke sam dovodila da ih upoznaš, čak sam i kritike dobijala na svoje ponašanje prema njima.

O ženama da ne govorim, koje su prolazile kroz naš zivot, svakoj si valjao, ali ne i mi, nisi imao tu sreću da sretneš pravu koja zna da iskreno voli. Deca, društva puno, prijatelja malo i Gaz koji jezdi širokom prostranstvom, bili su tvoj život.

Sećam se, jer sam čula kako kažeš prijatelju, uplašio sam se za veru i noge su mi bile ovolicke, pritom si prstima poazao mali razmak. Plašio se za nas, a samo pobeda nad njim otvorila je vrata da ljubav procveta. Mnogo sam te volela i danas je tako.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 24 Apr, 2009 07:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postati slobodno biće je želja svih ljudi zapisana u srcu.
Osećajem slobode se i naj više manipuliše jer za tim osećajem svako rado pođe, jednostavno ga želi.
Slbodom kao sredstvom manipulacije dizali su se ljudi i započinjali ratove, nisu pritom videli vođe koje se tim sredstvom bore za vlast a njih šalju u pogibije zarad slobode.
Gradovi, rak rana planete, su isto na osećanju slobode nikli. To je mesto gde se možeš u gomili skriti i biti svoj, a da te niko ne pita zašto nešto radiš olo skim si.

Dokle god sistem sa nama upravlja i određuje način života,dok trcimo bezglavo da ispunimo njegove zahteve, mi slobodu još nismo ni pomirisali.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 05 Maj, 2009 11:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.atlantidaforum.com//forum/posting.php?mode=edit&f=9&p=1163&sid=8a41cdc319ed54e253ad60dffdfa17f6

niti koje nas spajakj.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Strana 36 od 39

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ISTINA O MOBILNOM TELEFONU 18 Vesna 14310 06 Mar, 2011 07:57 am
rade1969 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 61243 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47376 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - SVETLEĆE TELO - dr sci. Ljubiša Stojanović 73 drugar 30005 05 Dec, 2009 11:13 am
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19790 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43615 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA O VEŠTAČKOM ŠEĆERU 0 Vesna 5325 14 Feb, 2008 20:52 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)