PUT KA SLOBODI- Tanka linija između istine i laži
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
istina
Gost

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 14:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zocky, prijatelju;

Koliko sam puta rekao da ovdje svako pise sebe ... to se treba gledati kao neko odmjeravanje ... svega i svacega ...
To su jednostavno iskustva.
Ta iskustva treba samo pratiti i iz njih uciti, da se ne bi dogodile nama iste greske.
Ima ovdje ljudi koji iskreno daju sebe ... sjeti se koliko sam energije upotrebio da se dokaze sta je KUNDALINI... zasto ... zato sto imam iskustvo, sa kojim svakom mladom istrazitelju dajem do znanja da mu to NIJE potrebno.
Jesam li rekao da se mora samo traziti i onda iskati ... doci ce samo ...
Ali moras znati sta trazis.
SRCE ima vise gazda ... kako ga najlakse otvoriti ... to je problem.
Kada dozivis i osjetis ushicenje ili neku ljepotu ... to treba ZADRŽATI i ZAPAMTITI i VRAĆATI u sećanje.
Danas ti je lijepo minutu, sjeti se te minute sutra, imti ces dve minute i tako redom.
Ti svakako radis NESTO, raditi se mora ili boriti, pa kada vec moras da radis nesto ... neka to bude kako treba ... za tvoje srce i za tuđa srca ...
zauzmi jedan polozaj i drzi ga se ... od visenja ovdje i citanja svaki dan po nesto drugo nema nista.
KADA DOĐES DONEKLE A ONDA NE ZNAŠ DALJE, VEĆ ĆEŠ TO ŠTO TI FALI NA NEKI NAČIN NAĆI ILI DOBITI.

A ako zelis da ti dam preporuku koja lezi ovdje na forumu reci ... i ja cu ti preporucit ... i svima ostalima ...
Bitno je ucenje gdje se maksimalno sve po malo objasnjava ... i osjeca ...
Toga se drzati i voljeti vjerovati sebi i onima koji jedva cekaju da ti POMOGNU oni koji to rade iz Božanske ljubavi ... A BEZ TVOJE DOZVOLE ILI MOLBE NEMAJU SANSE bilo sto da ucine.

Znaci JA ti kazem kako mozes ... TI i samo TI ... Ja sa tim nemam nista.

Imam ... ali poslije kada nas bude puno i kada budem sretan u slobodi i ljubavi zivljenja.

I na kraju ... PROMJENE SE DEŠAVAJU ... za ljudsko dobro HTJEO TI TO, ILI NE.

.......... PA ZASTO ONDA NE BI HTIO .........
.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 14:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=uXSBvvM6pB4

pazi od 6-og minuta
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 14:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

istina ::
Koliko sam puta rekao da ovdje svako pise sebe

Sa ovim se ne slažem, pisati sebe je pisati iz srca, a prepisivati i pisati razmišljajući kako i šta napisati pa dodavati i prepravljati to ne piše srce!
A da li su stvarno lična iskustva?
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 14:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::

Sa ovim se ne slažem, pisati sebe je pisati iz srca, a prepisivati i pisati razmišljajući kako i šta napisati pa dodavati i prepravljati to ne piše srce!

Istina i misli da treba pisati sebe i svoje iskustvo,
Kada pises sebe tada se oslobadjas i spoznajes.
Kada pises sebe, sam sebe otkrivas.
Pisanje sebe je preispitivanje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 15:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa da, treba pisati sebe i svoja iskustva a kako pisati iskustva drugih?
Odo da čitam knjigu.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 15:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nemoj da te postovi zbunjuju, ovde ti se javljaju ljudi sa velikom verom u srcu, zele da te ojacaju na putu kojim si krenuo i deo svoga iskustva da ti prenesu, da kada na nesto naidjes to prepoznas. Jer svaciji put je jedinstven i drugaciji.
Sada te vodi vera, nema verovanja i uverenja to je ostalo iz tebe.
Samo hrabro napred.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 16:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zbunjuju me još, jer se ego poprilično buni, to dobro osećam.
Brate istina kaži mi, strpljivo čekam, jer želim da čujem!
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 17:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Istina, reci ako mozes, samo da bude jasno, sta si mislio pod onim "Jupiterom" posto mi se nesto mota to... pa da vidim da li ima veze.

Hvala...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 17:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zbunjuju me još jer se ego poprilično buni to dobro osećam.
Brate istina kaži mi, strpljivo čekam jer želim da čujem!

Dok cekamo Istinu, sigurno radi. Poslusaj ga sta ti je vec rekao. odredio si pravac i cvrsto ga se drzi, sa puta ne skreci.
Citaj postove iznova ne daj egu da vlada.
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 17:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

To i radim, čitam, čitam, čitam...i čekam.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 17:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro, a ja cu da nastavim.

Imala sam i ja pomoc koja mi je poslata od Boga da mi pomogne. Pojavila se u liku izuzetno duhovnog bica. On je morao da zemaljska znanja spozna i da ih poveze sa duhovnoscu. Kod mene je bilo obrnuto.
Postali smo bliski, a onda je otisao u inostranstvo.
Dopisivali smo se svakoga dana, pricali sebe do u tancina, otvarao me je i pocela sam samu sebe da vidim,
Godinu dana je trajalo preispitivanje. Toliko mi je trbalo da sidjem u dubinu duse svoje.
Njegovu lepotu duse sam iskreno zavolela, Tako kada nekome kazem da je lep mislim na dusu, nikada na spoljasnost.
Postojala je prepreka koja je trazila da skrenem sa svoga puta da bih odnos zadrzala.
Pisite sebe neumorno, evo mozete meni da vratim drugima ono sto je meni dato.
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 17:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jesam li rekao da se mora samo traziti i onda iskati ... doci ce samo ...
Ali moras znati sta trazis.
SRCE ima vise gazda ... kako ga naj lakse otvoriti ... to je problem.
Kada dozivis i osjetis ushicenje ili neku ljepotu ... to treba zadrzati i zapamtiti i vracati.
Danas ti je lijepo minutu, sjeti se te minute sutra, imti ces dve minute i tako redom.

I na kraju ... promjene se desavaju ... za ljudsko dobro HTJEO TI TO ILI NE.
.......... PA ZASTO ONDA NEBI HTIO .........

Ovo je SRŽ ..... pravo je Majstorstvo svojom voljom proizvoditi u sebi uzvišene osećaje.....samo ih se treba setiti.......to samo treba VEŽBATI , jer to Majstorstvo je dostupno SVIMA .......POZITIVNE PROMENE CELOKUPNOG ČOVEČANSTVA SU U TOKU !!!!
istina
Gost

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 18:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ZOKI BRATE;
Kada citas i sta god citas udubi se u to, predaj se tome.
Dobro sam napisao.
Ti si odvoio samo jedan dio .. a on znaci ovo ...
On ili ona, napisalo je sebe;
u tome sebi ono ima mnogo, nesto svasta ... to nesto svasta ... je vise tude nego njegovo.
ali je prihvatio to sve da bude njegovo.
To nesto svasta su prepreke da se otvori njegovo srce, kao sto rekoh, onda srce ima puno GAZDA.
rekao sam da njko nije glup ... zasto ... zato jer nije ... kako nije ...

tako sto dijete u vrticu nuje glupo jer tek treba da uci.
Seljak nije glup ... zasto ... zato sto je on seljak.. i zna sve o prirodoj hrani i on je veliki znalac toga.
Mehanicar nije glup i on radi svoj posao ali oteliti kravu i napraviti dobar sir ne moze nikada. i tako redom.

Ali svi trebaju imate jedno istinko ZNANJE o nama i nasem postojanju i cilju.

Znaci da ne moze sada jedan politicar jedne stranke da uzme toga seljaka da bude visi neki clan te stranke ... samo da bi on dobio glasove SELJAKA.... toga seljaka je sada lako manipulisati ...
jer on zna,
sta je ljubav prema
zemlji
vodi
zivotinjama
bbolju
Bogu
i porodici
Kako i kada ce taj seljak shvatiti da to ovoga ni ne zanima .. jako tesko ..
Jer hijerarhija postoji svagdje, tako mora da postoji i među nama.
Jebo te, ovdje na forumu odjedanput sve kraljevi i kraljice i svi prosvetljeni ... titula nad titulom ...
Jedni vole Plejadane, jedni Reptile, jedni Orionce ... sta ISUS ima sa tim.
Jedan prestavlja knjigu sa vjezbama ... kako se stvaraju cuda, mozes sve da dobijes.
A kraj te knjige ... druga knjiga ... koja objasnjava ... kako upravo zbog takvih egoisticnih zelja nestaje snaga za one koji bi upotrebili tu energiju za otvaranje SRCA ... jer je zato to visoko bozansko bice i daje ... svi su skoro to ovdje procitali ... ko je primjetio ... niko, jer brani sebe, u stvari one druge od kojih je to pokupio.

Kako god okrenes
prosto receno
neko nekoga JEDE

Pa ako sada ja i moja porodica smo kod tebe u dvoristu a ti kuhas GRAH u kotlicu.
mi ostali se igramo i veselimo se ... ljubav svuda oko nas ...

I TO NEKO JEDE ...tu ljubav, to isijavanje ... nama lijepo, njima lijepo ...

ALAJ IM ĆUFTE, neka jedu ... tu ljepotu ... jer ta visa bića kojima je to potrebno, mogu samo da nam vrate jos visu i lijepsu hranu.

A ono drugcije je ipak drugcije ... BOLI NAS BRATE, BOLI ...

Znaci MORA SE ZNATI STA JE CiJI POSAO... Pogledaj na ovom forumu.
sve znaju ... pa odjednom pitaju ... pa im je odjednom jasno OD STRAHA da nista ne znaju ... pa odjednom opet sve znaju ... sprdacina živa ...

Onda svađa ... pa se svi vole ... koliko ljudi, toiko ćudi, TOLIKO I VRSTA LJUBAVI.

Ja sam tebi nesto objasnio ... ti si rekao ,,, kada neke krupnije stvari rijesim, sta ja znam ovo i ono, onda ćes ići ... pa kada ti to sve rijesis ...

ONDA NE TREBAŠ NIKUDA NI IĆI.

JA SAM TI SE PONUDIO ZA SAVJET

Ti si na to zaboravio ... nego si vec nasao sta ti se ne dopada ...

.... AJDE PITAJ NESTO, STO TI SE DOPADA ...

MORA SE POCETI NA NECEMU RADITI, I ČEKATI VREME ... ne postoje tu nikakvi jebeni kursevi ... mora se nauciti primiti pomoć i od koga ...
.

Poslednji izmenio istina dana 08 Feb, 2009 20:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 18:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Koliko sam puta rekao da ovdje svako pise sebe ... to se treba gledati kao neko odmjeravanje ... svega i svacega ...
To su jednostavno iskustva.
Ta iskustva treba samo pratiti i iz njih uciti da se ne bi dogodile nama iste greske.
Ima ovdje ljudi koji iskreno daju sebe ... sjeti se koliko sam energije upotrebio da se dokaze sta je kundalini ... zasto ... zato sto imam iskustvo sa kojim svakom mladom istrazitelju dajem do znanja da mu to nije potrebno.

Ja sam temu Kundalini samo čitala i pratila ,
jedan iskusni duhovnjak mi je ukratko opisao srž onoga što si i ti Istino pričao o Kundaliniju - a to je da nama budjenje Kundalinija nije potrebno i čak , da može biti KOBNO.....
O tome nisam imala argumenata kao ti , pa se na toj temi nisam mešala u razgovor , ali sam ti bila zahvalna Istino - na svim objašnjenjima i dobronamernim upozorenjima svim duhovnim tragaocima herc herc herc
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 08 Feb, 2009 18:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Baš o tome se i radi, ja priznajem da kod mene ego itekako radi svoje i da sam hteo napustiti forum zbog sveznalica koji ga tupe da sve znaju i savetuju drugog a ovamo kao izokola pitaju da se mnogo ne primeti srušiće im se ugled i važnost, samo neka se zapitaju kakva im je kućna situacija i gde teraju?
Ja sam nešto rešio i sada je tvrda borba to mi je jasno ali se uvek nadje neko pametan pa me savetuje nešto što je negde čuo-jaka stvar!!!
Pitanje:
Kako se izvući iz problema kada sam rešio da idem samo s verom u Boga a da se ne ošteti niko što je u mom slučaju kao "nemoguće"?
Pitam jer ne znam.

Čitamo se, posle odoh do ćerke u bolnicu.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Strana 6 od 39

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ISTINA O MOBILNOM TELEFONU 18 Vesna 14397 06 Mar, 2011 07:57 am
rade1969 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 61742 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47641 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - SVETLEĆE TELO - dr sci. Ljubiša Stojanović 73 drugar 30233 05 Dec, 2009 11:13 am
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19878 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43904 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA O VEŠTAČKOM ŠEĆERU 0 Vesna 5345 14 Feb, 2008 20:52 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)