PUT KA SLOBODI- Tanka linija između istine i laži
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 09 Maj, 2009 19:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Laž

Na putu duhovnosti jedna od prvih odluka koju svako mora da donese je ne laganje. Odnosi se na ne laganje samoga seba a samim tim i drugih.
Nauciti da sebe ne lažeš je vrlo teško, traži neprekidno preispitivanje svakog dogadjaja i odluke. Preispitivanje svakog osećanja koje se pojavi.
Laž je prisutna u svim delovima života, laž kao opravdanje, izgovor, manipulacija. Laž je duboko ukorenjena u ljudima
Svaka radnja zahteva preispitivanje sebe, jer svaka nosi u sebi laž kao sredstvo komunikacije.
Iskoreniti iz sebe laž je najteži deo puta ka duhovnosti. To je težak put i jer odreći se laži kao sredstva komunikacije sa ljudima je put posut nevoljama na svakom koraku.
Govoriti istinu kako je vidiš o drugima je lako, jer takva istina je sama po sebi laž zato sto se nikada ne uvažava druga strana.
Ne lagati sebe je sudar i borba protiv sopstvenog Ega.

Laganje na poslu postalo je legitimno, opšte prihvaćena tehnika. Laže se za bolje plate i radna mesta. Ove laži su svesne i sračunate da se ostvari dobit. Laže se poslodavac, kolege, porodica, prijatelji zarad većeg ugleda i prikazivanja sebe kao sposobnog čoveka. Laže se iz straha od kazne, pa se sahranjuju, prijatelji, roditelji, po nekoliko puta. Žene i deca su uzroci nemara, laže se dok jednog momenta i sama osoba počne svoje laži da shvata kao stvarnost i da su svi osim njega krivi. Dodvoravanje, licemerje je najteže laganje, zato što je sračunato a sredstvo mu je drugi ego kojem se daje značaj da bi se na taj naćin podigao sopstveni.
Svo nabrojano laganje je u stvari laganje sebe, a početi se oslobađati života u laži je stradanje na poslovnom planu, bar se tako razmislja, ali nije, ako se takav put odabere kao način zivota sve bi bilo lako i bez opterećenja, Ništa se ne mora

Laz u odnosima muskarca i žene je postala normalna. Lažu žene da bi izvukle za sebe nekakvu korist, lažu i muškarci da bi izvukli neki dinar više za svoje lične potrebe.Lažu se medjusobno i da bi ostvarili trenutke lične slobode. Prevara, dvostruki život je postala masovna pojava. Na ovu temu sam cula neverovatne price, kao da brak opstaje zahvaljujuci vezi van braka, da se intima sa partnerom održava zahvaljujući vezama van njega. Takvi odnosi duboko ogrezli u laži su onome ko laže naj prihvatljiviji. Ima opravdanje za laganje sebe, da sve to radi da bi sačuvao brak ili dugotrajnu vezu, da je interes partnera u prvom planu, jer neće biti ostavljen.

Ovo je tek podsećanje na more laži koje nas kroz život preate.
Prava stvar i početak samospoznanja je osloboditi se laganja
Svaki put kada ti laž kao izgovor padne na pamet, prvo se zapitaj zašto to radiš, pronadji obavezno razlog. Uglavnom, odgovor koji dobiješ je da si hteo nekoga da prevariš. Iza laži sledi nespokoj, jer svaka laž može da se otkrije, nespokoj donosi strah čiji intezitet zavisi od veličine laži.
Izuzimajući mladalačke laži uglavnom usmerene na roditelje da bih ostvarila nekakvu slobodu kretanja, to mi je ujedno bilo dovoljno da shvatim kako laž može biti nevolja, još tada san je izbacila iz upotrebe i doživela mnogo puta neverovatno spoznanje, kada govoriš istinu, skoro niko ti ne veruje. Istina ima dimenziju neverovatnog, Ni jedna laž, koja je često prozirna, ne može da se meri sa konstrukcijom istine,
Trudili su se ljudi da prozru nameru koja je proizilazila iz istine ali im nije polazilo za rukom, istina nije kalup.
Govoriti istinu je cudesno oruzije, ne moras da pamtis sta si rekao bilo kome, jer uvek ces reci isto. Oslobodis mozak opterecenja da se bavi lazima.
Zelju za istinom moras prvo usaditi samom sebi, a zatim takvu odluku preneti u zivot, ziveti istinu.
Tu odluku sam sprovodila na sledeci nacin. Svaku nedoumicu sam samo sa sobom raspravila, pojavu ega sam uspesno odagnala. Tako sam zivela. Govorila istinu i nicega se nisam bojala, znala sam da istina ponekada moze biti ruzna ali je bolja od svake lazi.
Tudjim lazima uopste nisam htela da se bavim. Sve sto mi bilo ko kaze, prihvatim kao istinu bez analize. Primetila sam mnogo puta da onaj ko izrekne laz zivi u strahu da se ne otkrije. Naravno usledio je i zakljucak da covek sve sto radi radi samo sebi. Zbog tudje lazi nisam bila prevarena. Zbog laganja nisam nikakvu stetu pretrpela, duhovne prirode, ali lazov jeste. Przi se u svojim lazima.
U odnosu na istinu, lazi su tako jadne i prozirne.

Prvi korak ka duhovnosi, put istine u sebi, odnosi se samo na sebe. Istine koje zivis su samo tvoje, Ne bavis se drugima i njihovim istinama, cekas da ih sami kazu. Ako se bavis drugima i njihovim istinama to je onda Ogovaranje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 13 Jun, 2009 11:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Baraveći među ljudima i vodeći razgovore o ljubavi i šta je ljubav, videla sam nešto veoma čudno za mene, Svi od reda misle da voleti sebe znači voleti drugoga, niko ne tumači ove reči onako kako su napisane, da ljubiš bližnjega svoga a zatim sledi poređenje kojom ljubavlju, kao sebe samoga.
Ovim putokazom se mnogo manipuliše, pa su tako proizišla i razna učenja, prednjače zapadne civilizacije, da to znači voleti prvo sebe. Ovim tumačenjem se gubi smisao izrečenog i stavlja u prvi plan egoizam, ego.
Ljudi su zavedeni da radom na sebi uče voleti sebe i da će tako naučiti da vole druge.
To nije tačno jer proces je obrnut kao što piše u upustvu.
 Nazad na vrh »
ENEMOON
Hodočasnik

Pridružio: 23 Jul 2008

Poruka Poslao: 13 Jun, 2009 13:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ali kako voleti bliznjega kao sebe samoga ako sebe ne volimo?Zar nije to razlog svega loseg u medjuljudskim odnosima?
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 13 Jun, 2009 13:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vidiš, ali prvo dobro razmislite o oveme što ću napisati pa onda odgovorite.

Čovek sebe uopšte ne može da voli pravom ljubavlju, ne može sebi da je da na dar. Ta priča, voleti prvo sebe, je veliki zez, jer što se više sobom baviš, više se od sebe udaljavaš.
Samoljublje nikada ne može biti ljubav,

Ako posmatrate ljubav kroz život, videćete ovu istinu na delu, da iskra ljubavi se uvek upali za drugoga, a kada se upali onda je čovek srećan.

Neko je ljude ovim učenjem gadno prevario, nečiji ego mnogo veliki,.
Put ljubavi je davanje i ništa drugo.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 13 Jun, 2009 16:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

O Vera Sejo Moja mila...
Upravo sam svu snagu dao na to pitanje na drugim podforumima.

Enemoon ... Kako ces voleti sbe samoga ... kada isto ne znamo KAKO ...
I sta i na koji nacin, pogledajte raspravu sa Plavim Zrakom.
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=1270&postdays=0&postorder=asc&start=390

Kako Vera da neko prihvati istinu kada je to nesto novo, kao nepoznato.
Nije novo nego je staro, koje je dugo sakriveno ... dakle zasto ...?
Tu su svi odgovori.
Voleti sebe mozes samo ako znas kako ... da bi to mogao izvesti potrebna ti je sloboda. Sloboda da biras izmedu zla i dobra. E, tu slobodu mi nemamo, jer se sve zasniva samo na jednome ... na lazi i sili ... a u tome, kako?... tesko je doci do Ljubavi ... A ona pobjeduje svo zlo.

Pozdrav.
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 13 Jun, 2009 18:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

istina ::
O Vera Sejo Moja mila...
Upravo sam svu snagu dao na to pitanje na drugim podforumima.

Enemoon ... Kako ces voleti sbe samoga ... kada isto ne znamo KAKO ...
I sta i na koji nacin, pogledajte raspravu sa Plavim Zrakom.
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=1270&postdays=0&postorder=asc&start=390

Kako Vera da neko prihvati istinu kada je to nesto novo, kao nepoznato.
Nije novo nego je staro, koje je dugo sakriveno ... dakle zasto ...?
Tu su svi odgovori.
Voleti sebe mozes samo ako znas kako ... da bi to mogao izvesti potrebna ti je sloboda. Sloboda da biras izmedu zla i dobra. E, tu slobodu mi nemamo, jer se sve zasniva samo na jednome ... na lazi i sili ... a u tome, kako?... tesko je doci do Ljubavi ... A ona pobjeduje svo zlo.

Pozdrav.

..da bi naučio davati..moraš znati primati..ljudi imaju više problema oko bezuvjetnog primanja nego od davanja...čin davanja je čin kontrole..
umjesto davanja..jednostavno budite..ljubav..uvažavajte svoje tijelo i duh i uvažavajte sve oko sebe..s jednakim osječajem..neka ljubav protiče kroz vas..neka svaki korak koji učinite bude novi protok..izvor ljubavi ..i da bi mogli biti provodnici te istinske ljubavi..moramo biti prazni..rekli bi očoščeni od očekivanja što če nam to donjeti..od strahova..a da bi i to mogli moramo naučiti primati..a da bi primali moramo biti prazni i čisti..a kad postanemo potpunoprazni i savršeno čisti..onda možemo primati i davati..bolje rečeno provađati i nuditi Božju ljubav pa ko hoće neka uzme a ko neće ..ko mu je kriv..

Pusa.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 13 Jun, 2009 18:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ljubav se uvek iskazuje kroz davanje, ali davanje svih je jednake vrednosti.Ljubav nije samo osećaj već način života, ako daješ onda moraž da budeš sposoban i da primiš, jer ako to ne činiš onda si gord i uzvišen. Ako ne znaš da primiš davanje od drugoga sa radošću i bez tarženja, onda samo davanje nema smisao. ljubav se ne meri već prima i daje u svojim granicama.
Primanje je takođe davanje, ali od nekog drugoga.
Živeti u ljubavi, znači da nikome ništa ne može da fali, jer sve potrebno od nekoga stigne.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 13 Jun, 2009 19:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5. Element i Vera;

Vidite kao je to lijepo kada se dopunjujete i slazete ... zar to nije prava snaga.. tako je..

Koliko vidim da nekima ide dobro to jeste savrseno, a nekima BAS i ne.

Ali ... sta je to sto sve te LIJEPE stvari sprecava ... sta je to.

To covijek i covjecanstvo treba da sazna ... to moramo izbaciti na vidjelo.

Odpale bi sve zablude.

Izgleda da broj 600 djeluje ... 6 ... je spoznata LJUBAV ... A li je ljubav i jedno i drugo.
 Nazad na vrh »
Mirko
Gost

Poruka Poslao: 13 Jun, 2009 19:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citati Verinog teksta:

1. Prvi korak ka duhovnosi, put istine u sebi, odnosi se samo na sebe. Istine koje zivis su samo tvoje, Ne bavis se drugima i njihovim istinama, cekas da ih sami kazu. Ako se bavis drugima i njihovim istinama to je onda Ogovaranje.

2. Ljubav se uvek iskazuje kroz davanje, ali davanje svih je jednake vrednosti. Ljubav nije samo osećaj već način života, ako daješ onda moras da budeš sposoban i da primiš.

Drago mi je da nam Vera stavlja na uvid svoja znanja i otvara ovako lepu temu o davanju i primanju pre svega ljubavi.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 13 Jun, 2009 19:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Brate Istina, ja znam o čemu se radi, i sva ljubav srca moga je ustala protiv toga.
Ljudima je oduzeta svest više frekfencije, u njih je ugrađen deo koji nije ljudski. Sva bitka se vodi da se to ne sazna, da se ljubav kao glavno oružije ne pojmi na pravi način.
Ali kupola se podigla u strogoj tajnosti da njeno podizanje niko ne spreči. Emituje ljubav Božiju, i ja vam o tome kroz Elektru pričam. Stupilo je u dejstvo Oko Tvorca , naša duša se lagano budi. Počelo je odvajanje tog dodatog dela od ljudi, i više ga niko ne može sprečiti. Gotovo je sa vladavinom nad ljudskim bićima.
Reptilski deo otpada, i podiže se svest ljudi na nivo na kojem je nekada i bio.
Ljudi će ponovo biti svesna bića, a ne sredstvo koje održava nečiji zivot.
 Nazad na vrh »
istina
Gost

Poruka Poslao: 14 Jun, 2009 15:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vera072 ::
Brate Istina, ja znam o čemu se radi, i sva ljubav srca moga je ustala protiv toga.
Ljudima je oduzeta svest više frekfencije, u njih je ugrađen deo koji nije ljudski. Sva bitka se vodi da se to ne sazna, da se ljubav kao glavno oružije ne pojmi na pravi način.
Ali kupola se podigla u strogoj tajnosti da njeno podizanje niko ne spreči. Emituje ljubav Božiju, i ja vam o tome kroz Elektru pričam. Stupilo je u dejstvo Oko Tvorca , naša duša se lagano budi. Počelo je odvajanje tog dodatog dela od ljudi, i više ga niko ne može sprečiti. Gotovo je sa vladavinom nad ljudskim bićima.
Reptilski deo otpada, i podiže se svest ljudi na nivo na kojem je nekada i bio.
Ljudi će ponovo biti svesna bića, a ne sredstvo koje održava nečiji zivot.

Sejo i ostali čitaoci;

Sjecas se kada si govorila da je jedna Kosmicka Ćelija bila u opasnosti.
Tada je poslan Isus Hrist da je izlijeci....
U stvari je ON zrtvovao svijesno sebe, to jest cijelo svoje kosmicko tijeo, snagu i ljubav.
Nemoj me drzati za rijec ... pisem kako se sijecam...

Ja zelim objasniti sta je to, i kako je bilo i sta se desilo ...
te sta se sve skupa desava i danas...

A to je jos nesto vise i jednostavnije a opasnije, jer je u nama ...
a svi o tome pisu ALI ne razumiju... sto nije ni čudo ...

A samo si ti jedanput izjavila da ti je sa tim nešto čudno.
.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 14 Jun, 2009 17:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Primanje je takođe davanje, ali od nekog drugoga.
Živeti u ljubavi, znači da nikome ništa ne može da fali,
jer sve potrebno od nekoga stigne.

Vera, izvukla sam ti ovo oz konteksta,
jer mislim da je to poenta čitave priče o davanju i primanju.
Topli pozdrav !
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 02 Avg, 2009 12:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tanka je linija između istine i laži, treba biti oprezan i uvek gledati u suštinu.
Primetila sam da je opšta težnja i cilj mnogih uspostavljane ravnoteže između materijalnog i duhovnog sveta. Ta ravnoteža bi se trebala ogledati kroz spozbaju da nam materijalni svet, slikovno pismo, služi za učenje, osvajanje znanja koja bi zatim kroz svoje oko tvorca materijalizovali.
Opet, videla sam i laž utkanu u tumačenje ravnoteže, jer govori se o novcu kao energiji i imanju kao blagostanju.
Tu je kočnica i kraj napredovanja, jer novac nije energija, osim pojedincima koji njime raspolažu ili onima koji ga žele, novac je sredstvo manipulacije.
Onoga časa kada on postane cilj i način života, oko tvorca spava, nema ljubavi da ga aktivira. Tako da znanja stečena iskustvom i čitanjem u sferi duhovnosti postaju delatnost, način života, priča koja se ne prenosi u stvarnost, prevlada egoizam.
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 02 Avg, 2009 14:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tanka je linija između istine i laži, treba biti oprezan i uvek gledati u suštinu.
Primetila sam da je opšta težnja i cilj mnogih uspostavljane ravnoteže između materijalnog i duhovnog sveta. Ta ravnoteža bi se trebala ogledati kroz spozbaju da nam materijalni svet, slikovno pismo, služi za učenje, osvajanje znanja koja bi zatim kroz svoje oko tvorca materijalizovali.
Opet, videla sam i laž utkanu u tumačenje ravnoteže, jer govori se o novcu kao energiji i imanju kao blagostanju.
Tu je kočnica i kraj napredovanja, jer novac nije energija, osim pojedincima koji njime raspolažu ili onima koji ga žele, novac je sredstvo manipulacije.
Onoga časa kada on postane cilj i način života, oko tvorca spava, nema ljubavi da ga aktivira. Tako da znanja stečena iskustvom i čitanjem u sferi duhovnosti postaju delatnost, način života, priča koja se ne prenosi u stvarnost, prevlada egoizam.

Vera, kako možeš nešto što ne razumeš da proglašavaš lažima? A očigledno je da nisi razumela jer poenta je u ovome:

Citat:
... jer i duhovnost i novac imaju istu privlačnu snagu na ljudsku svest i oba traže totalnu posvećenost.
.......

Ono što daje privlačnu snagu i duhovnom i materijalnom je Moć koja stoji iza.

A ovo si mogla slobodno da napišeš na temi "Spojiti duhovno i materijalno", jer tvoj komentar se odnosi upravo na tu temu. Pristup je slobodan svima i istomišljenicima i onima koji smatraju da je novac nepotreban itd.
Vera Bojičić
Mesija

Poruka Poslao: 02 Avg, 2009 14:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tako ja vidim odnos mateerijalnog i duhovnog i zamke koje se usput ljudima postavljaju da ne bi progledali, Cilj im je da ljudi ostanu u okvirima sistema, da ponuda bude poboljšana.

Ne znam zašto se ti uvek nađeš pogođena, Meni tvoja razmišljanja ne smetaju jer svako piše sebe i do nivoa koji razume.

Ja sam prešla na nivo materijalizacije znanja koja posedujem, nije lako ali se prvi rezultati već vide, a da bih vam o tome pisala moram prvo sama da iskusim . Ništa nam ne treba do čisto srce i stvaralačka moć Stvaraoca,

Po mome ovaj moj post pripada baš ovde i nemoj da mi ti određuješ gde da pišem mišljenje,
Smatram za potrebno da dam svoje mišljenje ako sam to na nekoliko mesta pročitala, zbog ljudi koji su krenuli u istraživanje kroz svet duhovnosti, da novac nije energija.
Ne pada mi na pamet da ulazim u rasprave, neka čita i prihvata svako ono što mu je blisko.

Na duhovnom putu reč, moć, bi trebalo promeniti u služenje ljubavi. Trudim se da u skladu sa svojim mišljenjem i živim.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » POTRAGA ZA SVEZNANJEM
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Sledeci
Strana 37 od 39

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ISTINA O MOBILNOM TELEFONU 18 Vesna 14485 06 Mar, 2011 07:57 am
rade1969 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 62081 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47897 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - SVETLEĆE TELO - dr sci. Ljubiša Stojanović 73 drugar 30465 05 Dec, 2009 11:13 am
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19972 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 44170 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA O VEŠTAČKOM ŠEĆERU 0 Vesna 5359 14 Feb, 2008 20:52 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)